Goudeerlijke capsules en tabletten. Jacob Hooy selekfeerde voor u... Corrie's verhaal... De dertien-kruiden- slankheidstabletten Thee tegen verschillende kwaaltjes gO cjuloUn, rt\Get I SCHOENTHERAPEUT Nostalgische potjes met Vertrouwde inhoud Met Jacob Hoog Verantwoord afslanken Geluksolifantje cadeau Thee als genotmiddel Kwaliteit vraagt U, bü SLAGERIJ BURGER slaagt U! stationscentrum 81 heiloo tel.330789 Heerenweg 174 Heiloo De oude Jacob Hooy bezat een onbeschrijfelijke dosis kennis van het boeiende kruidenwereldje. Geen kruid ontsnapte letterlijk aan zijn aandacht en van ieder ontfutselde hij hun verborgen geneeskrachtige geheim. Hierbij kwam nog dat de Hollandse kruidenmeester heel goed wist hoe hij bepaalde geneeskrachtige kruiden met elkaar kon kombineren zodat een uitgelezen produkt ontstond met meerdere heilzame eigenschappen. Punctueel als Jacob Hooy was werden alle bereidingswijzen, kruidenkombinaties en doserings- hoeveelheden exact op schrift gesteld, opdat ook de generaties na hem een natuurlijke bladwijzer zouden bezitten in de strijd tegen vóórkomende ziekteverschijnselen. De firma Jacob Hooy en Co. produceert al sinds 1743 de produkten van de merknaamgever op de originele, ambachtelijke wijze. Heel goed heeft de bloeiende kruidenonderneming door de eeuwen heen begrepen dat de echte, kalme bereidingswijzen zonder twijfel de beste waren. Géén toevoeging van moderne chemicaliën, zeker geen toevoeging van geur-, kleur-, smaakstoffen en conserveringsmiddelen, alle produkten eerlijk en natuurlijk bereid. Verpakt in nostalgische bruine potjes presenteert Jacob Hooy Co in zijn bloemrijke pakket een sortering goudeerlijke capsules en tabletten welke hun specifieke werking ontlenen aan heilzame natuurlijke bestanddelen. Leest u even mee... Mogen We u eVen Voorstellen, dit is de goedlachse en sgmpathieke Corrie uit Zaanstad. De, Van oorsprong Limburgse, Zaanse is huisvrouw Van beroep, heeft een fijne man, twee Volwassen kinderen en kampte eigenlijk al jaren met Wat kilootjes overgewicht. „In alle eerlijkheid", aldus een Vlot babbelende Corrie, „ik had eigenlijk de moed al zo'n beetje opgegeven om ooit nog Wat pondjes kwijt te raken. Hele strenge diëten zijn nu eenmaal niets Voor mij, en bovendien drink ik bij gelegenheid ook nog Wel eens een Wijntje mee.Via haar Vertrouwde drogist Vernam Corrie Van de Slankheidstabletten Van Jacob Hoog, bij Voorkeur te gebruiken in combinatie met Jacob Hoog's Vetafzettende kruiden. Ze probeerde het. „Ik Was al bekend met de betrouwbare kruidenprodukten Van Jacob Hoog, en gesterkt met deze kennis Vond in het zeker Waard om de tabletten eens te proberen", aldus Corrie. „Jacob Hoog's slankheidstabletten hebben me echt uitstekend geholpen in de strijd tegen het overgewicht. Mijn Weegschaal geeft een beduidend aantal pondjes minder aan en ik Voel me oVer het algemeen een stuk actiever", Vertelde Corrie oprecht. „Duidelijk dus dat We ook Voor „gewichtige" probleempjes baat hebben bij natuurprodukten Van Jacob Hoog", en zo is het... Ach ja, slank zijn, slank worden of slank blijven, de Romeinen hadden het er al vreselijk moeilijk mee. Psychologen door de eeuwen heen hebben zich intensief gebogen over de verschijnselen „slank zijn" of „dik zijn" en moesten veelal constateren dat de lichamelijke constitutie een niet-te-onderschatten belangrijke invloed uitoefent op het geestelijk welzijn. Sommige mensen voelen zich heerlijk tevreden met hun, wellicht wat te zware, omvang. Anderen weer hebben de strijd aangebonden met de buik en de vetrimpels. Met name nu voor deze laatste groep levensgenieters heeft de Hollandse kruidenkenner-bij uitstek Jacob Hooy zich in zijn tijd al gebogen over een natuurlijk verantwoord produkt. Van maar liefst dertien verschillende kruiden „leende" hij hun specifieke werking en produceerde hij zijn „slankheids-tabletten". Ieder slankheidstablet van Jacob Hooy bevat: vlierbloesem, selderijblad, berkenblad, rhanusbast, Senneblad, zeewier, kersestelen, witte dovennetel, schaafstro, kattepootbloesem, zoethout, varkensgras en lijnzaad. In kombinatie met Jacob Hooys' slankheids-theekruiden vormen de slankheidstabletten een ideale bijdrage tot verantwoorde figuur verbetering. Prijs 13,50. Zoals reeds in de inleiding verteld, stelde Jacob Hooy uit een groot aantal kruidensoorten zijn bekende reeks geneeskrachtige mengsels samen, acht in totaal. Alle gaan gesierd met fraaie Latijnse benamingen. Verpakt in de vertrouwde Jacob Hooy-doosjes (met een fragment van de oude winkel) onderscheiden we de soorten: „Melissae comp.", voor nerven en een gezonde nachtrust, ,,Fragariae comp.", J|"acobs Hoogs lijspreuk: „Ook I Voor geneeskrachtige kruiden geldt de stelling „teveel is oit goed". Gebruik kruiden Verstandig en profiteer Van hun Werking". ontbijtkruiden, om de dag goed te beginnen, „Fucuscomp.", vetafzettende slankheidskruiden, ,,Lini comp.", speciale vochtkruiden voor de optimale verzorging van een gezonde blaas en gezonde nieren, ,,Malvae comp.", werkzaam bij hoest en voor de verzorging der luchtwegen, „Sarsaparillae comp.", voor het soepel houden van de spieren en gewrichten, „Sennae comp.", draagt zorg voor een geregelde stoelgang en tenslotte „Urticae comp.", te gebruiken bij onzuiver bloed. Alle acht kruidensoorten staan sinds 1743 bekend bij het kruiden- minnend publiek als een goed werkzaam, zuiver natuurprodukt verpakt in theezakjes. Overigens zijn alle kruiden van Jacob Hooy ook verpakt verkrijgbaar als los mengsel (dus niet in theezakjes). Ieder doosje geneeskrachtige kruiden bevat 15 zakjes a 2 gram en kost 3,50 Naast het feit dat bepaalde thee soorten een duidelijk geneeskrachtige werking bezitten, staat thee in Nederland vooral bekend als smakelijk genotmiddel. Bij miljoenen Nederlanders is het geurige kopje thee in alle ochtendvroegte een on ontbeerlijke stimulans tot de dagelijkse beslommeringen, evenals het „bakkie" thee 's middags en 's avonds. Jacob Hooy was ook zo'n Nederlander. Speciaal vanuit Oost- Indië liet hij diverse soorten thee overkomen. In zijn welriekende zaakje op de Kloveniersachterburgwal in Amsterdam verkocht de kruidenmeester aan honderden thee-genieters zijn talloze soorten gedroogde thee. Nog immer verkoopt de firma Jacob Hooy deze vertrouwde theeën en kan Nederland genieten van de kruidenkennis van weleer. De zes meest populaire theesoorten zijn: citroenthee, sinaasappel-thee, krententhee, appelthee, rumthee en mangothee. Uit ieder zakje thee komt het betoverende aroma reeds van een afstand je tegemoet. Jacob Hooy biedt u een pakje gedroogde thee (100 gram) aan voor het vriendelijke prijsje van 3,25 GRATIS. Bij ieder pakje thee van Jacob Hooy krijgt u een origineel handbeschilderd geluksolifantje cadeau. De kleurige olifantjes symboliseren een gezond leven met doorzettingsvermogen en geesteskracht. De zes verschillend gekleurde miniatuurdikbuiken doen het goed naast elkaar op de schoorsteenmantel of in de oude letterbak. SLAGERIJ KWALITEIT'S SLAGERIJ KWALITEIT'S Of WOENSDAG GEHAKTDAG!! 500 gram h.o.h.GEHAKT 50% yarken 50% rund ,eV^ 4.90 7.00 500 gram MAGER RUNDERGEHAKT 100% rund DONDERDAG BIEFSTUKDAG!! 100 gram zachte PAARDEBIEFSTUK1.90 100 gram zachte RUNDERBIEFSTUK2.60 VRIJDAG - ZATERDAG REKLAME! RUNDER LENDELAPPEN, 500 gramvanprftóNU 9.95 NIEUW! RAADHUISBURGERS, 100% rundvlees, Uit eigen worstkeuken: 100 gram GEBRADEN GEHAKT1.20 is het niet goed, vertel het ons. Is het goed, vertel het verder! RAADHUISWEG 10 - HEILOO TELEFOON 336980 UIII»LJ4LilJ4BTJ.1.1BMMII InJ 2. 2 FEBRUARI 1983 ^»ï»vv' '/'ï'v r /W>'/•'♦•V '7W 'J per stuk 120 gram1.80 Tevens verkopen wjj alle dagen VERS PAARDEVLEES. GEOPEND: maandagmiddag vanaf 13.30 uur dinsdag t/m zaterdag van 9-12.30 uur en van 13.30-18.00 uur. Vrydag géén koopavond. 's Zaterdags 16.00 uur gesloten. /JUt gohoQJoey}/* Ji hanraads

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1983 | | pagina 5