WIJ Alascotte Boeiend boek over nieuw mosselextrakt uit Nieuw-Zeeland Een originele tietkaars tioor u. Gratis en tioor niets. Eerlijke huishoudzeep zonder poeha Vruchtenmuesli, even heerlijk als gezond Ck UIT HEILOO'S RAAD Geneeskrachtige ontdekking uit zee ^uesti In gratis! bekijken 't niet alleen door een rose bril; er zitten nog zoveel andere mooie kleuren in onze nieuwe voorjaarskollektie. Voor soepele spieren en gewrichten. Groenlip-mosseltabletten uit Nieuw- Zeeland. Van Jacob Hooy, vertrouwd M valkering beveiliging TUMULT TIJDENS RAADSVERGADERING Stationscentrurr R&f\l teiloo elder: SCH In zijn boek „Geneeskracht uit zee. Artritis-Reuma" vertelt zeefarmacoloog John Croft over het wetenschappelijk onderzoek met betrekking tot de Nieuwzeelandse Groenlip-mossel. Zoals bij veel ontdekkingen speelde het aspect „toeval" in deze kwestie een grote rol. In feite namelijk onderzochten de wetenschappers die het extract ontdekten, de geneeskrachtige werking van de zee in het algemeen. In de strijd tegen de nog immer goeddeels ongeneeslijke ziekten van het mensdom, keerde men terug tot de basis van waaruit alle leven ontstaan is: de zee. Men onderzocht een bepaalde groep zeeweekdieren en stuitte op de Nieuwzeelandse Groenlip-mossel. Deze mosselsoort bleek bepaalde stoffen te bevatten wat hem uniek maakte onder zijn familieleden. Het gebied waar de mossel gevonden en gekweekt wordt kenmerkt zich door de aanwezigheid van aanhoudend stromend, niet vervuild en bijzonder produktief zeewater. Mede hierdoor kan men ervan overtuigd zijn dat de weekdieren van eerste kwaliteit zijn. Zonder gevaar dat er bacteriële verontreiniging kan optreden of dat de mosselen in aanraking komen met chemicaliën als kwik en cadmium. Het extract van de groenlipmossel blijkt een bijzonder gunstige invloed uit te oefenen op de soepelheid van de spieren en gewrichten. Hierbij komt bovendien dat het mosselextract geen verdovende of verslavende middelen bevat waardoor het produkt beslist onschuldig genoemd kan worden. Ieder mens met spier- of gewrichtsongemakken reageert overigens verschillend op het produkt volgens John Croft. Toch kan in het algemeen worden gezegd, dat de eerste tekenen van verbetering zich na gemiddeld drie weken openbaren. Een klein aantal patiënten vertoont in den beginne een verergering van de symptomen. Geleidelijk echter treedt ook bij deze groep verbetering op. Het mosselextract kan gebruikt worden door patiënten in alle leeftijdsgroepen. Bewezen is dat zelfs mensen die hun hele leven al met spier- of gewrichtsongemakken tobben, heil gevonden hebben bij het nieuwe produkt uit Nieuw Zeeland. In zijn boek beschrijft John Croft ervaringen van mensen die, na het aanvangen met het mossel-preparaat weer kunnen breien, fietsen, veters vastmaken. Allen hebben overduidelijk hun enthousiasme getoond over het produkt. De medische wetenschap is het nog niet eens over de geneeskrachtige werking van het zuivere natuurextract. Toch zijn er volgens zee farmacoloog John Croft honderden artsen die proefondervindelijk het mosselextract aanwenden voor soepele spieren en gewrichten. De tot dusver uitgevoerde behandelingen hebben aangetoond dat het preparaat verlichting biedt bij ongeveer zestig procent van de patiënten. Waar gewrichten in het geding zijn kan dit percentage zakken tot vijftig procent. Het boekje „Geneeskracht uit zee. Artritis-Reuma" van John Croft kost 11,95 Deze eerste „Hoog-dizier" betekent tioor de firma Jacob Hoog en Co. de geboorte dan een nieuul publiciteitsorgaan. Reden genoeg door een bescheiden feestje idaar ook u dan mee kunt profiteren. Bij uul Jacob Hoog-Winketier namelijk kunt u, na het lezen dan dit stukje, geheel gratis een originele detkaars ophalen (zolang de doorraad strekt). Deze kaars uierd droeger deelduldig gebruikt bij dastzittende derkoudheid. Goed insmeren tussen de schouderbladen, op de borst, doorhoofd en rond het neusbeen. Ook biedt de detkaars uitkomst bii derkleumde Winterhanden en -doeten. Bodendien, en dit zal u Waarschijnlijk Wat dreemd in de oren klinken, gebruikte men in droeger dagen de detkaars tedens door het smeren dan: zagen, riemen, deuren, sloten, kettingen, ritssluitingen, dekzeilen, houten laatjes. Tot slot deed de kaars nu en dan dienst als soldeerdet.De originele Jacob Hoog-detkaars ligt op u te Wachten bij uw Winkelier, gratis dus. Bij aankoop dan een Jacob Hoog- produkt. Van het extract van de Nieuwzeelandse Groenlip- mossel vervaardigde de firma Jacob Hooy Co haar geneeskrachtige mosseltabletten, voor soepele spieren en gewrichten. In geheel Nederland hebben reeds honderden mensen baat gevonden bij het nieuwe natuurprodukt uit de Nieuwzeelandse kustwateren. De tabletten bevatten geen verslavende chemische toevoegingen en zijn dientengevolge volstrekt ongevaarlijk (let wel op eventuele allergie voor weekdieren). Om de sterke geur van de mosseltabletten een weinig af te zwakken vóór het innemen, is het mogelijk om de dagelijkse hoeveelheid 's ochtends reeds op een plekje wat te laten „luchten". De firma Jacob Hooy Co biedt u een potje mosseltabletten aan voor 44,50 Eén van de bijzonder smakelijke natuur-recepten van Jacob Hooy is ongetwijfeld zijn oer- Hollandse vruchtenmuesli. Met name voor kinderen in de groei Je merkt het al als je er aan ruikt; Jacob Hooy's huishoudzeep is exact dezelfde zeep die onze grootmoeder gebruikte om alles en nog wat te wassen. Gegarandeerd natuurzuiver, zonder toevoeging van agressieve (en vaak giftige) chemicaliën en samengesteld op basis van de vertrouwde groene zeep. Grootma deed er van alles mee; de kleine handwas, de grote handwas, lichaamsreiniging, ze dweilde met een sopje ervan de trap en, bij gebrek aan shampoo waste ze zelfs de haren ermee. Nagenoeg alles was en is mogelijk met Jacob Hooy's vriendelijke huishoudzeep die nog steeds zo gemaakt wordt als een paar honderd jaar geleden. Een pak huishoudzeep van zes stuks kost u 4,95 Vruchten, JACOB HOCn^Cp. biedt de muesli een extra dosis energie en natuurkracht dankzij de uitgelezen samenstelling. Zo bevat de vruchtenmuesli onder meer geplette tarwe en haver, stukjes walnoot, hazelnoot, cashewnoten en amandelen. Toegevoegd zijn voorts abrikozen, en gedroogde appeltjes alsmede een royale hoeveelheid krenten en rozijnen, 's Ochtends bij het ontbijt, 's middags bij de lunch en 's avonds bij de maaltijd verrijkt Jacob Hooy's vruchten-muesli het eetgebeuren met een versterkende bijdrage tot een gezond leven. Immers, granen zoals haver en tarwe worden in de Oosterse zowel als westerse leeffilosofie nog immer beschouwd als bijzonder belangrijke voedsel-bouwstenen. Granen dienen de basis te vormen van ons voedselpakket, en met name hierom is de vruchtenmuesli een meer dan welkome aanvulling bij de maaltijd. Stimuleert de darmwerking en bevordert de stoelgang. Jacob Hooys' vruchtenmuesli kan worden bereid met koude of warme melk, met vruchtensap of water. Heerlijk smaakt het ook in de yogurt. UITKIJKPOST Vorige week donderdagmiddag bij het doornemen van de stukken voor de gemeenteraadsvergadering van Heiloo dacht ik bij mezelf: „Als 't effe meezit, ben ik tussen negen uur en half tien wel weer thuis". De agenda telde weliswaar 23 punten, maar zoals u de afgelopen weken heeft kunnen lezen in de versla gen van de commissievergaderingen, er stonden nauwelijks schokkende dingen op die agenda. Echter, een kwartier na de aanvang van de vergadering startte het voorspel van een tumultueuze stemming in de raad. Het ging allemaal om een zendantenne op het dak van de familie Winnips in De Ronge. De kinderen veranderden een tijdje geleden hun hobby en stortten zich op het amateur-zenden. Het 27-MC bakkie was te beperkt en men ging over op het grotere werk: zenden op de FM-band. Dat mag, indien men aan wettelijke voorschriften voldoet. Ten behoeve van het zenden werd in julie 1982 een antenne op het dak geplaatst met een lengte van zo'n tien meter, een investering van een kleine 1000 gulden. Het duurde echter niet lang tot er een brief van de gemeente kwam met daarin de mededeling, dat voor het plaatsen van zo'n mast een bouwvergunning aangevraagd moest worden. Dit werd gedaan, maar de vergunning werd afgewezen: een mast van die omvang mag niet op het dak, maar moet op een betonnen voet los van het huis geplaatst worden. Kosten: ruim 2500 gulden. De familie Winnips ging in beroep. Het was toch te gek volgens hen dat de hobby van de kinderen een zodanige investering eiste, terwijl er uiterlijk niet zo veel zou veranderen. Mevrouw Winnips werd gehoord in de commissie Ruimtelijke Ordening en naar aanlei ding daarvan kwam de zaak vorige week donderdag in de raad. Het college van burgemeester en wet houders hield - op advies van de welstandscommissie - haar poot stijf en adviseerde de raad het beroep van de familie Winnips ongegrond te verkla ren. Zie hier de uitgangspunten voor een lange discussie tussen het college en de raad. De heer Knijnenberg (V.V.D.) steunde het collegevoorstel, maar verzocht daarin op te nemen dat de huidige mast voor 1 september 1983 weggehaald moest worden. Dat zou een behoorlijk uitstel betekenen. De heren Helder (Links Heiloo) en Ten Hoope (Heiloo 2000) als ook mevrouw Schuurman (D'66) waren het niet eens met het college. Zij hadden hun twijfels rond de welstandscommissie - niet wat betreft het vertrouwen in de commissie, maar voornamelijk omtrent de uitleg van de voorschriften in dit specifieke geval. Namens het C.D.A. zei de heer Visser, dat zijn partij de bezwaren tegen de zendmast te sterk verwoord vonden. Hij stelde voor een bouwvergunning af te geven voor een periode van vier of vijf jaar. Daarna zou de zaak opnieuw bekeken moeten worden. In zijn antwoord aan de raad zei wethouder Borsjes van Ruimtelijke Ordening, dat wanneer het beroep gegrond verklaard zou worden, dit een afwijzing zou betekenen van het tot nog toe gevoerde beleid. Daarna kwam de wethouder met een brief op de proppen van een aantal omwonenden, maar aangezien de brief ten eerste te laat was en ten tweede gericht was aan een enkel raadslid en niet aan de hele raad, vonden de meeste partijen dat deze brief niet als argument mocht gelden. Verenig! sociaal-c het aan kalende» ten hou< al uiterl bij de diend. I gevonde Welzijn bij het i betreffe nader gemeen VUUR Bij de vt de A (APV). het very worden uur 's a Deze wij kunnen groepge werk, he (31-12-7 politie ot De mast op het dak van de familie Winnips, reden voor tumult in de raadszaal. De stemming zou op zich geen proble men opleveren. De stemmen van de V.V.D. plus die van het college zouden de meerderheid betekenen (De heer Adema (P.v.d.A.) en mevrouw Van Gelder (Heiloo 2000) waren afwezig.) Echter ,éénvandeledenvandeV.V.D., de heer Schalkwijk, stemde tegen het collegevoorstel, waardoor het beroep schrift van de familie Winnips gegrond was verklaard! Veel tumult in de raadszaal en in deze min of meer verwarrende situatie werd een (m.i. overbodige) stemming gehouden over het verlenen van een bouwvergunning aan de familie Winnips. De chaos werd compleet, toen de stemming uitwees, dat de bouwvergun ning werd geweigerd! Kortom het beroep werd toegekend, de bouwvergunning niet. Een vreemde gang van zaken, waar de laatste woorden nog wel niet over zullen zijn gesproken. J. W. van der Horst. FOLDER „STAND VAN ZAKEN" WEER VERKRIJGBAAR De bekende folder „Stand van Zaken bij de sociale verzekeringen en voorzie ningen" is weer verschenen, aange past aan de gegevens per 1 januari 1983. De folder geeft duidelijke in formatie over de sociale verzekeringen. Men vindt er alle premiepercentages in vermeld, maar ook de uitkeringsbe dragen. Verder een algemeen overzicht over de inhoud van de wetten. De folder is een samenwerkingsprodukt van het Ministerie van Welzijn, Volks gezondheid en Cultuur, het Ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegen heid, en het Voorlichtingscentrum So ciale Verzekering (VSV). Wenst U de folder te ontvangen, dan kunt U zich wenden tot het VSV, Zwaansvliet 3, 1081 AP Amsterdam. Tel.: 020-448418. Daar zijn overigens ook folders ver krijgbaar over alle sociale verzekerings wetten afzonderlijk. Bij wat grotere aantallen worden kosten in rekening gebracht. Al a om hebl maa Zij en h Spel dan die en n Zijn een De i in w Die wètc Dat maa De speelavond van vrijdag a.s. gaat niet door. In plaats daarvan houden we zondagmiddag 6 februari om 14.00 üur een OPEN BAK. Acht top-pop-bands uit Heiloo en om streken zullen hun beste beentje voor zetten: Little Bit, Syncope, Tombstone, The Berlitz, Pac-man, The Ritze, S.M.N.P.M. en Latex Harry en The Gummiknuppels. We rekenen op een flinke opkomst van fans en luisteraars evenals dat vorig jaar het geval was. Elke band speelt ca. 20 a 25 minuten en terwijl de ene band speelt, bouwt dg ander op of maakt plaats voor de volgende; dus continue muziek! De toegangsprijs zal voor weinigen een bezwaar zijn: 1,-. Ieder is hartelijk welkom. Graag tot ziens. Goed te -1 Cavii - 5 konjj Inlichtir - Cypei Oosthoe Inlichtir 02205-2! Leuke c deren. Het hele I. van 332759. BUR ELDER d.v. Re Nielen. OVERL Zwaan; Bakker, dus F. Praat. Het scl woensda „Zeskar De uitsla Nic. Bee Zeskant Nieuwe Na de vi 1. Nieu\ pt„ 3. 3 5. Hase' De final.- Nic. Bee van hart Wftouó 1000gram. TRIMMEN Vrijdag 28 januari vond bij de spoor wegovergang Belieslaan een botsing plaats tussen een auto en een trimmer. De laatste kon door de automobilist niet goed worden gezien, met als ge volg dat hij met lichte verwondingen naar het ziekenhuis moest. Willen trimmers er aan denken, dat ook zij gezien moeten worden!! Licht gevende kleding lijkt een zeer een voudige oplossing. TEGEL Na een winkelruit met een tegel stukgegooid te hebben stapten twee mannen vorige week een winkel aan de Kennemerstraatweg binnen. De be woners boven de zaak hoorde het la waai en ging een kijkje nemen. Hevig geschrokken sloegen de dieven op de vlucht. VERKEER[D] Vorige week bij een snelheidskontrole werden vier bonnen uitgedeeld met als topsprinter 88 km. Daarnaast werd een alkohol gebruiker aangehouden op de dag erna. Op de Nijenburgerweg vloog een Volvo van een plaatsgenoot in brand, vermoedelijk door het door een vonk ontbranden van benzine uit een lekkende jerrycan in de kofferruimte. uaiuvoiiuis \1I1C1 IV DIIipU). DC pUIIllC zou graag horen aan wie deze fiets toe behoort. BEKEND Zeven jeugdige inwoners van Heiloo zijn in de maand januari gehoord over een aantal diefstallen. Ze hebben on dertussen bekend auto's leeggeroofd, bij winkels ingebroken, twee fietser ontvreemd en een flippergeld open gebroken te hebben. INBRAKEN: Inbraken waren er vorige week bij - Bomat aan de Kanaaldijk, waar ge reedschap werd ontvreemd. - Een winkel in 't Hoekstuk, waai messen en snijmachine worden ver mist. - Een woonhuis annex winkel aan de Rijksweg te Limmen, alwaar de da ders verdwenen met 1000,- aan geld. - Een auto in de Schuine Honds- bosschelaan, waaruit muziek appa ratuur aan de oren van de eigenaai werd ontnomen. - Een woonhuis aan de Kapel- weg te Limmen, waar wel iets weg is, maar nog niet vaststaat wat. Tenslotte ook nog twee inbraak pogingen. Wat een ellende dat de ru briek inbraken iedere week weer zo veel dure ruimte in de Uitkijkpost vergen. aard en in tijd, waarvan de mooiste en belangwekkendste thans in de Oude Pastorij staan tentoongesteld. Bij het bezien hiervan kan men een idee krij gen van het reilen en zeilen van een huishouden enkele eeuwen terug. Wellicht, het blijft natuurlijk gissen, kan men het tentoongestelde ook zien als illustratief voor Heiloo. Daarom wil het bestuur van de ver eniging Oud-Heiloo ook een beroep doen op iedere belangstellende, om ar cheologisch speurwerk te verrichten. Wie weet zal een bezoek aan de huidige expositie daartoe meewerken als men ziet wat voor gebruiksvoorwerpen toch ook zeker in ons goede dorp in de grond moeten zitten. Tijdens de tentoonstel ling, die zeker tot medio mei geopend zal zijn, zullen degenen die de voorwer pen hebben opgegraven, op de exposi tie aanwezig zijn om inlichtingen te ver schaffen en desgewenst uitleg te geven. heer Heyt. Hier mijn telefoonnummer (waar men ook nieuwe leden kan laten in schrijven). J. v.d. Kommer, Kerkelaan 63, Hei loo, tel. 331491. Knip- en Rookshop Jan Braam; Reis- buro Holland International; foyer Open Huis. Entree 12,50, voor houders van CJP/ 65 -kaarten 10,-. 17-18-19-21-22-23 februari: Filmliga, aanvang 20.15 uur. Montage van sloten, grendels en elektronische alarminstallaties. Vraag vrijblijvend prijsopgave middenweg 44, 1906 AR Limmen, telefoón 02205-2377 PRIESTERZATERDAG IN HEILOO Ook op de eerste zaterdag, 5 februari a.s., wordt weer gebeden voor Kloos ter- en priesterroepingen. Plaats: Genadekapel van O. L. Vrouw- ter Nood (achter Motel Heiloo). Tijd: 11.30 Rozenkransgebed; 12.00 uur: H. Mis met als celebrant-predikant past. em. J. Verhaar. Komt u ook? Vanaf 11.30 uur biechtgelegenheid. AGENDA OPEN HUIS TEL. 072-333368 MAANDAG 7 FEBRUARI N.v.v.H., gym 10.30-11.30 N.v.v.H.. zang 13.45-15.30 St. Dienstverl., handw. 13.30-16.30 Pl.landsvr., zang 13.30-15.30 Pl.landsvr., schilderijen 13.30-15.30 Yoga 13.30-14.30 Sans Atout 20.00-23.00 Nivon 20.00-22.00 Falkland 20.00-23.00 EHK 20.00- 22.00 Soc. alleenstaanden 20.00-22.00 Yoga 19.30-21.30 dinsdag 8 FEBRUARI Doves, gym 9.00-12.00 Nivon 9.30-11.30 Tennisles 9.00-12.00 N.v.v.H., 9.30-12.00 N.v.v.H.. 13.30-15.30 Nieuw Leven 20.00-22.00 Nivon 20.00-22.00 Oppositie 20.00-23.30 Oppositie 18.45-23.30 H.B.C. 20.00-23.00 WOENSDAG 9 FEBRUARI Doves, gym 10.30-11.30 Tennisles 9.00-12.00 N.v.v.H., bridge les 9.30-11.30 Schaap kindershow Nivon Falkland Rotary Nivon 13.30-15.30 20.00-22.00 20.00-22.00 18.30-20.30 20.00-22.00 DONDERDAG 10 FEBRUARI N.v.v.H., best.verg. 9.00-11.30 Yoga Elzinga 9.30-11.30 Fed. Vrouwenraad (4) 13.30-16.00 PI.landsvrouwen 13.30-15.30 Yoga 13.30-15.30 HOV 20.00-22.00 Nivon 20.00-22.00 Sjoelclub 20.00-22.00 HBC 20.00-23.00 HBC 20.00-23.00 VRIJDAG 11 FEBRUARI St. Dienstverl., volksd. N.v.v.H., ds.br. Pl.landsvr. Tennisles Beg.orkest v. N.H. HBC Nivon Geologie 11.30-12.00 9.30-11.30 13.30-15.30 14.00-17.00 20.00-22.00 20.00-23.00 19.30-22.00 ZATERDAG 12 FEBRUARI Bigband 15.30-17.30 Dansschool Ranzijn 18.00-23.00 ZONDAG 13 FEBRUARI Dansschool Ranzijn 18.00-23.00

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1983 | | pagina 8