1 V Nieuws van de Gemeente Heiloo PREDIKBEURTEN EN ANDERE DIENSTEN Geen Uitkijkpost ontvangen? De Uitkijkpost stelt aan u voorDe heer J. J. Dekker, raadslid voor de WD en wethouder van Openbare Werken en Volkshuisvesting Fa. J.de Graaft BtKBTOE te, texs c.v. HET WITTE KERKJE IN WINTERSE PRACHT JANUAR11958 N.V.O.B. VIERT JUBILEUM MET GROOTS SYMPOSIUM Bel 's donderdags: 072-330175 Zekerheid POLITIEBERICHTEN Super Bomen Oversteken Dekbed Tandarts J. G. de Groot AFWEZIG van 10 t/m 27 februari. AFWEZIG 17-18 februari: A. L. DUIJVESTIJN, huisarts. Lantaarn Levensmiddelen AUTORIJSCHOOL „DE WAAG" DE LENTE BEGINT DIT JAAR IN EGMOND lijst van gevonden voorwerpen in de periode van 24 JAN. 1983 T0T7 FEBR. 1983 Afhalen op woensdag- en zaterdag middag tussen 14.00-16.00 uur. 9 FEBRUARI 1983 I 1TKIJ I I KIJKPOST COMMISSIE OPENBARE WEKEN Tijdens de Raadscommissieverga- ering Openbare Werken, Beplanting en Volkshuisvesting werd uitgebreid gesproken over het door de ambte naren opgestelde bomenplan voor Plan Oost. Er zijn prioriteiten gesteld bij het onderhoud van die bomen. Bij de realisatie van de plannen zal er tot zekere hoogte inspraak zijn voor de bewoners. Schrikbarend was de mededeling dat de schadestaat voor openbare gebou wen in 1982 is opgelopen tot 80.000 gulden, waarvan een groot deel toe gebracht aan scholen. Via de Werk groep tegen vandalisme en andere kanalen zal de gemeente proberen het aantal vernielingen terug te dringen. Geruchten als zouden scholen in de (nabije) toekomst maar zonder groen er om heen gebouwd moeten wQrden mogen geen waarheid worden. Een positief geluid komt uit de hoek van het afvoeren van grof- en huis vuil. Voor het gewone huisvuil worden verbeteringen verwacht bijv. ten aan zien van het oud papier. Voor het groffe vuil (bijv. bouwnesten) zal met ingang van maart 1983 elke eerste za terdag van de maand de vuilstort plaats van Groot opengesteld worden tussen 10.00-12.00 uur. Aan het eind van het jaar zal gekeken worden in hoeverre van deze service gebruik gemaakt zal worden en of er al dan niet mee verder gegaan zal worden. ANNELIES SCHOLTE 12/ Vi JAAR WERKZAAM BIJ HUIZE OVERKERCK Het is haar niet aan te zien, maar 12'/2-jaar werkt ze al in Huize Over- kerck bij de huishoudelijkedienst. Bij dit heugelijke feit stond men 1 februari wel even stil. Met vader en moeder en de twee zusjes werd er 's ochtends uitgebreid koffie gedronken met op de achtergrond een pianomuziekje dat verzorgd werd door Pastoor Verhaar. Namens alle bewoners bood de heer Koppens Annclies een envelop met in houd aan. Het personeel had een heel ABC gemaakt en las dit voor, later werd dit de jubilaresse in de vorm van een boekje aangeboden. "Ik had dit nooit verwacht, ik vond het erg leuk" zegt Annclies. Na deze feestelijke ochtend werd de familie boven uitgenodigd om met de directrice, mevrouw Vermeulen, een diner te gebruiken. "Toen we met alles klaar waren ben ik gauw naar m'n Oma gegaan om haar alles te vertel len" zegt een enthousiaste Annelies Scholte. Foto: F. J. E. Calf Hoewel nog maar 25 jaar geleden bovenstaande foto op een zondagmor gen werd genomen, kunnen we toch al spreken van een historische opname. Nimmer zag ik het Witte Kerkje nadien zo wit, als op die morgen. Ook de trans (omloop) rond de spits heeft bij de laatste restauratie in 1965/66 een verandering ondergaan, die hem er weer doet uitzien, zoals op 18e eeuwse prenten ons bekend is. De fontein voor het gemeentehuis heeft het veld moeten ruimen i.v.m. verkeers- voorzieningen. Stonden voor de oorlog nog lindenbo- men rond de kerk, deze zijn in de oorlog 40/45 gesneuveld als brandstof voor het verkleumde en onderdrukte volk. In 1950 werd onder leiding van de gemeente architect de hr. Torken, met de bouw van de muur rond de kerk en begraafplaats beaonnen. Het Willibrordusputje is toen aangepast en in zijn huidige vorm tot stand gekomen. Het verkrijgen van de rustieke stenen voor de muur was zo vlak na de oorlog nog een hele klus, en er was toestem ming van de Rijksoverheid nodig, om dit soort bouwaktiviteiten te doen uitvoeren. De wederopbouw van woonhuizen was veel belangrijker. De toenmalige burgemeester de hr. Kalff, een doordouwer, gaf opdracht om alvast maar met de bouw te starten, doch daar werd gauw een stokje voor gestoken en de bouw heeft toen ruim een half jaar stil gelegen. Met het inmetselen van een oorkonde op 5 juni 1951 bij het Willibrordusputje werd deze verfraaïng rond de kerk afgerond. De laatste restauratie was de reeds eerder gememoreerde opknapbeurt in 1965/66, waarbij de buitenkant van de kerk en toren weer echt wit zijn gemaakt Dat dit historische kerkje voor het nageslacht bewaard moge blijven is de wens van een getogen Heiloöer. F.J.E.C. ALKMAAR- Ter gelegenheid van het 70-jarig bestaan van de afdeling Alk maar en omstreken van het Nederlands Verbond van Ondernemers in de Bouw nijverheid (NVOB) wordt op vrijdag-11 februari a.s. in De Vest te Alkmaar een symposium gehouden. Centraal op dit Symposium staat de vraag „hoe overleeft de bouwnijverheid de tachtiger jaren?". Het'symposium is toegankelijk voor leden en genodigden maar op zaterdag 12 februari is ook het publiek van harte welkom in De Vest. De NVOB-afdeling heeft namelijk ge meend ook particulieren in de gelegen- .heid te stellen kennis te laten nemen wat "er in deze 70 jaar tot stand is gekomen. Ook vanwege de grote onwetendheid welke er bij veel particulieren bestaat betreffende isolatie en energiebesparen de maatregelen en daarmee gepaard gaande subsidie-mogelijkheden. Tevens wordt ingegaan op de mogelijkheden op het gebied van groot onderhoud en reparaties, vallend onder de nieuwe aftrekmogelijkheden van de belasting. I Men kan verder kennis nemen van oude ambachten, een uitgebreide foto-repor tage, een continue draaiende dia-pro- jektie en diverse stands waarin alle informatie over energie, vakopleiding, isolatie enz. Tevens zullen enkele jeug dige schoolverlaters laten zien welke kennis aan hen is bijgebracht op de Pseudo Praktijk Scholing te Heerhugo- waard door middel van het maken van enkele proefstukken. Deze scholing haakt in op de problemen t.a.v. de werkgelegenheid en wordt geboden aan l.TS-verlaters door de N.V.O.B. zelf. Iedereen is van harte welkom op 12 februari van 10.00 tot 16.00 uur in De Vest. BIJZONDERE VIERING OP ZONDAG 13 FEBRUARI A.S. IN DE MOEDER GODS KERK Op genoemde zondag zullen de beide koren, t.w. het Interparochiële dames- en het parochiële herenkoor om 9.30 uur de mis van J.G. Albrechtsberger uitvoeren. Het geheel staat onder lei ding van Jos Overtoom. Aan het orgel Peter Groot. Aan de N.V.O.B. afdeling Alkmaar en omstreken zijn zo'n 150 aannemings- en bouwbedrijven uit de regio aangesloten. Indien u een verbouwing of iets dergelijks van plan bent heeft u de meeste zekerheid als u dat laat doen door één van deze 150 leden. Het N.V.O.B. voert tenslotte niet voor niets de slogan „Zekerheid voor opdracht gevers". Als er namelijk door de een of andere oorzaak iets mis gaat met de verbouwing dan treedt de N.V.O.B. op als bemiddelaar, als „scheidsrechter" Daarnaast komt nog dat het groot onderhoud weer dftrekbaar is van de belasting. U moet daarbij echter wel een rekening kunnen overleggen van een erkend bouwbedrijf, een N.V.O.B.- aannemer dus. Een betere indruk van het N.V.O.B. kunt u krijgen in De Vest waar tevens allerlei foldermateriaal aanwezig zal zijn. MUZIEKENSEMBLE "INMUGRO", IETS VOOR U, VOOR JOU Als je graag muziek maakt in een groepje, een ensemble, ja dan kan INMUGRO erg aantrekkelijk zijn. Al meer dan 10 jaar n.l. wordt er in de ze groep van zo'n 13 musici met animo samengespeeld, thans onder de sti mulerende leiding van Adri Steen- hoek. Er wordt muziek gespeeld uit ver schillende stijlperiodes, passend bij instrumenten als piano, dwarsfluit, blokfluiten en cello. Wat ontbreekt er? Juist: strijkers (behalve de cello, maar één erbij is nooit weg). Ook de blok- fluitgroep ziet zich graag versterkt. Trouwens een hoboist(e) erbij is ook altijd welkom. Ach, élke goede muzi kant eigenlijk. Men moet wel ge oefend zijn, want het ensemble be staat niet uit beginners. Maar als je een muziekschoolopleiding afgemaakt hebt, nou kom dan eens langs, op don-p derdagavond tussen half acht en half negen repeteren we in het Witte Kerk je te Heiloo. En dat is klasse: een prima acoustiek, die het spel dubbel ple zierig maakt. Er -wordt ook in kleinere ensemble's gespeeld, b.v. trio's, uiteraard met geëigende muziek daarvoor. Kortom elke muzikant krijgt de kans zich te ontplooien. Ook belangstellenden uit de omge ving zijn hartelijk welkom. Er zijn al leden uit Limmen en Castricum, dus misschien is gecombineerd vervoer mogelijk. De samenstelling van het ensemble naar leeftijd is zeer gevarieerd, zo dat ook wat dat betreft iedereen zich thuis kan voelen. INMUGRO streeft ernaar zo'n drie keer per jaar een uitvoering te geven, eventueel met medewerking van ande ren. Het eerstvolgende concert zal zijn in april in de Hervormde Kerk te Lim men. Dus mooi op tijd, om er nu nog in te springen! Nog vragen?, Mevrouw; Smith, tel. 072-3J0Q81 ?a,l graag pro beren ze te beantwoordofir Hervormde Gemeente Heiloo Witte Kerk 10 uur ds. Ph. Ouwendijk. Crèche en kindernevendienst in De Rank. Kruiskerk 10 uur ds. B. Kuit. Crèche in achterzaal. Zondagsschool in Rehobothschool. 19.00 uur ds. Kruit. Geref. Kerk Noordergeeststraat 9.30 en 17.00 uur ds. A. Boelhouwer, Avondmaal. Parochie-zondagsdienst Willibrordusparochie, Westerweg 267, Heiloo, tel. 072-330906. Evangelie-Centrum Zondagmorgen 10 u. Dienst en woens- dagav. 8 u. Bijbelstudie. Westerweg 294. Hervormde Gemeente Limmen 10 uur ds. R. Timmers. Ned. Herv. Gemeente Egmonden 10 uur Egmond a/d Hoef, ds. A. Blok ker. Evang. Luth. Gemeente Alkmaar 9.30 uur: ds. J. Mostert, Stoelti-team. Remonstrantse Gemeente Alkmaar 10.15 uur ds. F. Knoppers. Doopsgez. Gem. Koningsweg Alkmaar 10 uur Prof. Mr. J. A. Oosterbaan, Heemstede. Oud-Katholieke Kerk Emmastraat 9, Alkmaar 10 uur Hoogmis. Charismatische Bijbelkring Hoogegeest 37 - Akersloot Samenkomst: dinsdagavond 20.00 u tel. 02513-12205. R.K. KERKDIENSTEN Wiilibrorduskerk, Westerweg 265 Zaterdag 19 uur. Zondag 9 uur - 11 uur. In de week: maandag-, dinsdag- en vrij dagavond 19.30 uur. Donderdagmorgen 8 uur. Spreekuur biechthoren: zaterdag 16 17.30 uur. H. Moeder Gods, Hoileweg 111 Zaterdag 19.00 uur. Zondag 9.30 - 11.00 uur. In de week: ma.-, do.- en vrijdagavond 19.30 uur; dinsdag en woensdag 8 uur. Biechthoren: zaterdag 16.30 - 17.30 uur. R.K. Kerkdiensten O.L.Vr. ter Nood Kapellaan H.Missen: zaterdag 19 uur, zondag 7.30 uur (bij de Julianazusters), 9 uur, 11 u. In de week: maandagavond 19 uur, ove rige dagen: 's morgens 8 uur in de Gena dekapel. Avondmis: le vrijdag v.d. maand 19 u. Lof: zondagavond 18.30 uur. Biechthoren: zaterdag in beide kapellen vanaf 16 uur. Kapel Psych. Centrum St. Willibrord H. Missen/zaterdagavond 18.45 uur. Zondag (Hoogmis) 9.30 uur. DOKTERSDIENSTEN (uitsluitend voor spoedgevallen) Dr. H. H. den Engelsen, Het Wielema- kersland 9, Heiloo, tel. 072-333080. Weekenddienst Apotheek Apotheek Heylo, Stationsweg 53, Heiloo tel. 072-331070. Weekenddienst Wijkverpleging Egmond - Heiloo - Limmen Mevr. A. van Staveren, tel. 072-334326. Verloskundige Heiloo (vlgs. afspraak) E. Engeringh, Slimpad 4, Heiloo, tel. 072-332719, b.g.g. boodschappendienst: 020-123123. Verloskundige Limmen Mevr. E. Wiegerink, tel. 02513-12895. Dienst Tandarts Alkmaar - Heiloo Dr. A. E. M. Mathlener, Rinnewaard 36 Alkmaar, tel. 072-610658. Organisatie van Nederlandse Tandprothetici Weekenddienst in de kop van Noord- Holland, tel 02240-7939. DIERENARTSEN Dr. Eberson en Dr. Schaap zijn altijd te bereiken op tel.nr. 072-331606. Zaterdags spreekuur van 11-12 uur. Consulenten Dierenbescherming Heiloo en omstreken Honden: tel. 336758, mw. R. v. d. Berg. Katten: 334810, mw. H. W. de Waart. Watervogels: 333073, hr. C. de Lange. Knaagdieren: hr. Jacobs, 331484. Zieke, gewonde en jonge vogels: Mevr. Duivenbooden335065, hr. Baars 336227 Aktie Vakantie Pleegdier: tel. 336180. Praktijken Fysiotherapie Spreekuur vlgs afspraak (ma. t/m vr.) J. J. H. Cooper, Ewisweg 34, Heiloo, tel. 072-331100; J. de Moor, Kerkelaan 69, Heiloo, tel. 072-333398; M. A. van Riel, De Wildtlaan 28, Heiloo, tel. 072- 333271; E. J. Waal, Kennemerstraatweg 452, Heiloo, tel. 072-331266. P. A. Slinger, De Hoghe Weijdt 55, Hei loo, tel. 072-333746. Zwangerschaps/ N abevallingsgy mnastiek Mevr. E. Bakker, tel. 072-334694. Mevr. A. Vinckers, tel. 072-334398. KRUISVERENIGING „HEILOO" Kantoor: Wijkgebouw Hoileweg 94 Kantoor geopend iedere maandag- en donderdagavond van 17-18 uur. Uitleenmagazijn geopend op werkdagen van 19-19.30 uur. Tel. 072-331073 Wijkverpleegkundigen: Mevr. A. H. Kroon, tel. 072-330082, te bereiken van 8-8.30 uur. Mevr. J. van Leeuwen, tel. 072-331021, te bereiken van 8-8.30 uur. Mevr. A. van Staveren, tel. 072-334326, te bereiken van 8-8.30 uur. Mevr. H. Meesters, tel. 072-337465, te bereiken van 8-8.30 uur. Mevr. E. Jansen, tel. 02208-6203, te be reiken maandag, donderdag en vrijdag tussen 8-8.30 uur. Mevr. L. de Waard, tel. 02518-55495, te bereiken tussen 8-8.30 uur. Spreekuur in wijkgebouw, dagelijks tus sen 12 en 13 uur, tel. 072-331073. Diëtiste Na telefonische afspraak dagelijks tus sen 12-13 uur en maandag en donderdag tussen 17-18 uur. Tel. 072-331073. Burgi bouw beste kap. Het t plan a. ka de pe va ke gr be w< b. plan 5 kav de gr vanaf Toew Voor 1. zij H( zij zij zij zi] ze ov ge Nade secre Gega mees BIJBELAVOND Verschillende christenen, die niet bij een bepaald kerkgenootschap zijn aan gesloten, organiseren bijbelavonden om de bijbel meer bekendheidte geven. Op vrijdag 11 februari zal de heer J.G. Fijnvandraat uit Leeuwarden een bijbelgedeelte behandelen over het Vredeoffer. Dit is een gedeelte uit het boek Leviticus. Dit boek staat in het Oude Testament. De heer Fijnvandraat zal, mede aan de hand van gedeelten uit het Nieuwe Testament, de bedoeling van dit offer belichten. De heer Fijnvandraat spreekt in de zaal van de geref. kerk aan de Noordergeeststraat te Heiloo. Iedereen is welkom op deze avond die om 8 uur begint. Voor inlichtingen kunt U bellen met M. Oppenhuizen, tel. 02518-54596 of met H. Smit, tel. 072-337151. De oliecrisis in de portemonnaie van enkelen heeft zodanig toegeslagen dat tweemaal de benzine uit auto's in Heiloo West werd gehaald. Wellicht als adveis aan autobezitters om toch maar eens een superslot op de benzinetank aan te brengen. Alhoewel de stormschade vorige week in Heiloo nogal meeviel, sneuvelden toch bomen. Het ging om de bomen bij de spooroverweg op de Zeeweg. Door een laaghangende zon zag een autobe stuurster niet dat de bomen omlaag waren. Ze reed er pardoes tegen aan. Gelukkig kwam ze niet op de spoorbaan zelf terecht! Tweemaal was onverwacht o verstéken" door een fietser er de Oorzaak van dat deze (jeugdige plaatsgenoten naar het ziekenhuis respectievelijk door de dokter behandeld moesten worden. Bij oversteken is het nog altijd het beste naar links, naar rechts en nog eens naar links te kijken. Niet alleen voor je eigen veiligheid, maar ook voor die van anderen. Door de CV-ruimte te gebruiken als semi-opslagruimte woedde er vorige week een felle brand in een woonhuis aan de Laan van Zeeman. De ketel van de centrale verwarming kreeg te weinig zuurstof, waardoor de vlammen - op zoek naar zuurstof - buiten de ketel traden. Een uitgebrande bovenetage (schade geschat op 50.000 gulden) was het gevolg. Er werd de afgelopen week ingebroken in een huis aan de Kerkakkers (schade onbekend), de kantine van Foresters (vermist wat eetwaren en drank) en de Hema. Bij de laatste inbraak werden twee donzen dekbedden buit gemaakt t.w.v. samen 720 gulden. Bij de Sint Jan Mavo werd een poging tot inbraak gedaan. Bij kampeervereniging „Ons Kamp" werden zes huisjes opengebro- Ken via ramen en deuren. Vermoedelijk gaat het hier om zeer vermoeide lieden, die een plaats om te slapen zochten. Overige collega's nemen waar. Bij èë'ri winkel en een 'tweetal' openbare gebouwen (waaronder het gemeente- huig): werdenruiten vernield. In plan Malevoort werden de lichtbakken van enkele lantaarnpalen vernield. Naast het stelen van een radiocassette recorder uit een auto geparkeerd aan de Pastoor van Muijenweg werden ook weer levensmiddelen van een fiets bij 't Loo gestolen. Mensen, laat je spullen toch niet onbeheerd achter! Over fietsen en 't Loo gesproken, bij een onderzoek bij het winkelcentrum bleek dat een groot deel van de aldaar gestalde fietsen niet op slot stond. Op die manier vraag je om diefstal! Zorg dat je fiets op slot staat, liefst met een ketting. - -r-.-v-v» vi "wrrr-W? E?üö» aC^T*1 T TON LEURS HKT ZEV1+ HEILOO-'If „De taken van een raadslidzfjn nu veelomvattender dan toen ik in 1966 in de gemeenteraad van Heiloo kwam. Niet alleen zyn de raadsleden kritischer geworden, maar ook is er meer behoef te aan informatie, ook onder de bevol king leeft die behoefte. Toentertijd wa ren er nog geen inspraak-procedures. Nu wel. Bijvoorbeeld bij de aanplant van nieuwe bomen in de Laarmanstraat - een zaak die momenteel speelt - leg ik tevoren kontakt met de bevol king. Vroeger nam de gemeente die be slissing zelf, de behoefte aan inspraak en informatie leefde toen veel minder." Dit zegt de heer Dekker, wethouder van Openbare Werken en Volkshuisves ting. In het begin van de zestiger ja ren startte de politieke loopbaan van de heer Dekker. Van huis uit was er interesse voor de gemeentelijke poli tiek aanwezig - zijn vader was ooit kan didaat voor de raad. Toen het afde lingsbestuur van de VVD hem in 1966 daarvoor vroeg, stelde hij zich beschik baar als kandidaat-raadslid, maar ver zocht het bestuur wel hem op een plaats op de lijst te zetten, waar hij enige kans maakte om gekozen te wor den. Voor spek en bonen op de lijst staan paste niet bij de heer Dekker. Kombinatie Vanaf 1930 woont de heer Dekker in Heiloo. Weliswaar met enkele onder brekingen, maar in 1954 keerde hij definitief naar onze gemeente terug. „Over wonen in Heiloo heb ik geen klachten, het is een aantrekkelijke ge meente. Er zijn vooral na 1950 veel jonge mensen komen wonen en velen van hen hebben voor het wonen in Heiloo over, dat zij, soms al tientallen jaren lang, dagelijks per trein of auto op en neer reizen naar hun werk. Ook de huidige jeugd trekt niet weg: de meesten willen zelfstandig gaan wonen in Heiloo. Dat tekent voor de gemeen te, niet in de laatste plaats door de goe de verbindingen, de mooie natuur in de omgeving, het voorzieningenpak ket en de nabijgelegen (in Alkmaar) aanvullende dienstverlening, zoals middelbaar onderwijs." Al ruim 60 jaar bestaat de firma Jac. Dekker als exportbedrijf van groente en zaden. In 1920 startte de vader van de heer Dekker het bedrijf, dat sinds 1924 gevestigd is aan de Hoileweg. Het is geen groot bedrijf en bovendien een bedrijf dat in de maanden juli en augus tus optimale inzet vergt, zodat het voor de heer Dekker goed is te kombineren met zijn (politieke) gemeentewerk. „In de 2 zomermaanden is het op het gemeentehuis meestal komkommer tijd, zodat ik me dan op het bedrijf kan richten. In de wintermaanden ben ik op de zaak niet dagelijks nodig: een goed uitvoerbare kombinatie." Wethouder In 1978 trad de heer Dekker toe tot het college van Burgemeester en Wethou ders als opvolger voor mevrouw van der Zee-Mandersloot. Na 12 jaar .gewoon' raadslid te zijn geweest leek het hem „wel aardig" de gemeentepolitiek eens van de andere kant van de tafel te be kijken. In eerste instantie bestond het college toen uit burgemeester Hoek stra, wethouder Bolten (CDA) en de heer Dekker, maar binnen een jaar na de installatie verhuisde de heer Hoek stra naar Zoetermeer en moest de heer Bolten wegens gezondheidsredenen af treden. Hun vervangers werden resp. de heer Glijnis en mevrouw Willemsen- van der Ploeg. Nadat de heer Dekker aanvankelijk de portefeuille van Soci ale Zaken had behartigd, werd die por tefeuille binnen het „nieuwe" college ingeruild voor die van openbare wer ken. Zoals in de inleiding al gezegd, een gemeente-politikus heeft vandaag-de- dag veel meer kontakt met de bevolking dan vroeger het geval was. Dit geldt niet in de laatste plaats voor een wet houder. „Ik beoordeel de betrokken heid van de bevolking bij het gebeuren in de gemeente positief. Wel vind ik. dat de verantwoordelijkheid moet blij ven liggen bij de mensen, die daarvoor zijn gekozen: de raad neemt een be sluit en het college moet dit uitvoeren. Natuurlijk is er altijd kommentaar, maar je kunt niet ieders verlangen be vredigen. Hierbij is het de taak van raad en college de belangen van de inwoners zorgvuldig te wegen Huisvuil Sinds de jongste verkiezingen bestaat het college naast de burgemeester uit drie wethouders. De heer Borsjes is, namens de P.v.d.A., het aangebleven tweetal, de heer Dekker en mevrouw Willemse-van der Ploeg, komen ver sterken. Hierdoor heeft een herver deling van portefeuilles plaats gevon den. Desondanks blijven er voor de heer Dekker meer dan voldoende werk zaamheden over. Ten aanzien van Openbare Werken is dat op vrij korte termijn het bouwrijp maken van de grond achter de voormalige boerderij van Maat, op langere termijn staan pro- jekten als de Zuidelijke wijkontslui- tingsweg en het bestemmingsplan Zuid-oost Heiloo op het gemeentelijke programma. Daarnaast zal de dienst Openbare Werken zich vooral bezig houden met het onderhoud van wat we in Heiloo al hebben: de plantsoenen, de wegen, de sportvelden en niet in de laatste plaats het rioolstelsel. Het laatstgenoemde aandachtspunt is een zeer dure aange legenheid voor de gemeente. Heiloo beschikt nl. al sinds 1936 over een riool stelsel en dit is op verschillende plaat sen toe aan vervanging. Tenslotte zet de heer Dekker zich mo menteel in voor een nog beter systeem ter verwerking van het huisvuil in Hei loo. De provincie heeft bepaald, dat het gewone huisvuil in principe geen pa pier (in de zin van kranten en tijdschrif ten) meer mag bevatten. Om dit te verwezenlijken wordt er gewerkt aan een verbeterde opzet voor het inzame len van oud papier: een methode guns tig voor de gemeente èn voor de scho len en verenigingen, die de kas met de opbrengsten kunnen aanvullen. Ook zullen er van de gemeente uit voorstel len gedaan worden groente- en tuinaf val niet meer in de vuilniszak te doen, maar dit te composteren. De heer Dek ker: „Wij zullen deze voorstellen ech ter niet eerder doen dan wanneer een goede methode is ontwikkeld voor com- postering. Het moet praktisch makke lijk realiseerbaar zijn en de mensen geen teleurstellingen opleveren. Als dat allemaal doorgaat kan het een besparing opleveren: dit afval maakt toch nog altijd zo'n 40 procent van al het huisvuil uit. In Egmond wordt dit weekend een groots opgezette bolbloemententoon- stelling gehouden. Deze show wordt georganiseerd door een vijftal jonge bloembollenkwekers waar wij de woordvoerder van srpaken. Deze vertel de vol vuur dat de organisatie al in maart 1982 was begonnen, o.a. om een geschikte ruimte te vinden. Zij menen deze gevonden te hebben in de zaal waar 15 jaar geleden de laatste tentoon stelling werd gehouden, nl. zaal Swart te Egmond-Binnen. Voorts heeft men 25 kwekers bereid gevonden dat waar het allemaal om draait beschikbaar te stellen, nl. de bloemen. Deze bestaan hoofdzakelijk uit tulpen en narcissen, aangevuld met hyacinthen en krokussen. Verder zijn er nog blauwe druifjes, irissen, freesia's, lely's en scilla's, terwijl ook de sneeuw klokjes niet zullen ontbreken. Voor het arrangement heeft de organi satie de heer Piet Ory van tuincentrum „De Bleek" bereid gevonden deze niet gemakkelijke taak op zich te nemen. Dat zult u begrijpen wanneer u weet dat we voor de 400 vierkante meter grote zaal het volgende materiaal beschikbaar hebben: 140 pallats, 50 bierkisten, 1500 gaas- bakken, 500 m2 plastic, 30 m3 zand, 40 m2 graszoden, 15 m3 tuinturf. een tiental bomen van diverse soorten. Dit tezamen met de 15.000 bolbloemen vormt op zich een gigantische legpuzzel, waar al een week van te voren door de arrangeur en zijn maten aan wordt begonnen om hem aan elkaar te scnuiven, en de laatste nacht wordt doorgewerkt. Deze bloemenzee zal opgevuld worden met enige oude werktuigen zoals de kweker ze vroeger gebruikte. Als attrac tie zal elke 100ste bezoeker een bos bloemen krijgen. Ook de eerste drie van elke dag. Rest er u nog te vertellen dat de entreeprijs voor volwassenen 4,- is, voor kinderen 1,50, en de openings tijden in zaal Swart als volgt zijn: vrijdag 11 febr. '83 18.00 tot 23.00 uur, zaterdag 12 febr. '83 10.00 tot 23.00 uur, zondag en maandag idem. Speel-o-theek regio Heiloo De Speel-o-theek leent speelgoed uit aan kinderen met een handicap en aan kin deren, die tijdelijk speciale aandacht nodig hebben. Adres: Kennemerstraatweg 382 (voor malige bibliotheek) Heiloo, tel. 072- 333399. Openingstijden: donderdag 15.30-16.30 uur, vrijdag 19-21 u., zaterdag 10-12 u. Inl. bij: Mevr. M. H. Post-Stuve, tele foon 072-334152. 1 Linkerkinderhandschoen, blauw met wit, blauwe sportbroek, speelgoedbeer tje, linkerkinderschoen blauw, 1 portemonnee Theater "De Beun" Willibrordusweg 2 - Heiloc Telefoon 072-333156 Theater-agenda 16 februari Een sprankelende cabaret-show met humor, close-harmony zang (en hoe!) en show door de Cabaretgroep Purper. Aanvang 20.15 uur. Kaarten 12,20 (CJP- en 65+ kaarthouders betalen 10,-). Verkrijgbaar bij onze voorver koopadressen: Boekhandel Piet Avis; Rook- en Barbershop Jan Braam; Reisbureau Holland International; Foyer van het Open Huis. 17,18, 19, 21,22, 23 februari De Filmliga met ,,Ein komischer Hei liger". Aanvang 20.15 uur. AGENDA OPEN HUIS TEL. 072 - 333368 MAANDAG 14 FEBRUARI N.v.v.H., zang Pl.landsvr., zang PI.lands.vr„ schilderen Yoga Yoga Sans Atout Falkland EHK Boerhave Eng.les 13.45-14.30 13.30-14.30 13.30-14.30 13.30-14.30 19.30-21.30 20.00-23.00 20.00-23.00 20.00-23.00 19.30-21.30 rood met met geld en papieren, linkerkinderhandschoen blauw, dameshorloge Quarts, 2 skate boards, 1 huissleutel, autosleutels, 1 wandelwagen, gebreide want, blauwe schoenen," damesportemonnee met in houd en papieren giro, 1 pak met 4 keukenrollen, 1 lederen linkerhand schoen, 1 lipsleutel, 2 paar hoeslakens, zwarte leren dameshandschoenen, 1 fietssleuteltje, 1 bankbiljet, 1 bankbil jet. DINSDAG 15 FEBRUARI Tennisles 9.00-12.00 Nieuw Levén 20.00-22.00 Oppositie 20.00-23.30 Oppositie 18.45-23.30 HBC 20.00-23.00 HAF 20.15-22.15 WOENSDAG 16 FEBRUARI Tennisles Fed. Vrouwen Raad Sans Atout ds.br. Postzegelclub D'66 Falkland NBB Rotary Autorijscholen BGS 9.00-12.00 9.30-11.30 13.30-16.30 20.00-22.00 20.00-22.00 20.00-23.00 20.00-23.00 18.30-20.30 19.30-21.30 r~ DONDERDAG 17 FEBRUARI Tel. 072-331025 - Heiloo VERHUIZINGEN geheel verzorgd P1ANOVERVOER BERGPLAATSEN VOOR INBOEDELS St.DienstverLgespr.gr. Prov.Kruisver.,demonstr. Fed. Vr. Raad (VHOM) Yoga HOV Sjoelclub HBC. drie zalen 9.30-11.30 13.00-17.00 13.30-16.00 13.30-15.30 20.00-22.00 20.00-22.00 20.00-23.00 VRIJDAG 18 FEBRUARI St. Dienstverl., volksd. 11.00-12.00 N.v.v.H., ds.br. 9.30-11.30 Pl.landsvr., volksd. 13.30-15.30 Tennisles 14.00-17.00 Begel.Orkest v. NH. 20.00-22.00 HBC 20.00-23.00 ZATERDAG 19 FEBRUARI Ned. br. bond 9.00-18.00 Big Band 15.30-17.30 Dansschool Ranzijn 18.00-23.00 ZONDAG 20 FEBRUARI Dansschool Ranzijn 18.00-23.00

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1983 | | pagina 2