SPORTENSPEL VERENIGINGSNIEUWS 3 AKERSLOOT Falkland presenteert: "Een doos vol kruimels" Herinnering van een 70-jarige rii i in n ii.oo UITSLAGEN DIPLOMA-ZWEMMEN ZWEMBAD LOOS Diploma A Diploma B Zwemvaardigheidsdiploma I Zwemvaardigheidsdiploma II Zwembaardigheidsdiploma III Zwemvaardigheidsdiploma IV W.A.0. - A.A.W. belangenvereniging heiloo Z.V.V. 1 KANSLOOS AKTIVITEITEN VOOR BEIDE BONDEN VAN OUDEREN UNIEK VACUUM RIOLERINGS SYSTEEM IN GEBRUIK GENOMEN WERKGROEP OECUMENISCHE GESPREKSKRINGEN HEILOO Kursus „Vrouw en Geloof" NIV0N-AV0ND VANGT OM 8 UUR AAN! De strijd om de vrede Stilte op FM 103 interlokale YTIIII' 11/1)10 FM 101 MHz Voetbal-info OUD AKERSLOOT STILLE OMGANG AKERSLOOT VASTEN, BIDDEN VOOR VREDE IN CENTRAAL AMERIKA peuterspeelzalen BESTAAN WA JAAR penn: UITKIJKPOST 9 MAART 1983 UITKIJKI Sebastiaan Balkema, Remko de Boer, Michel Bosman, Sjors Bakker, Ilona Boukris, Mariska Cheret, Pauline Fali- se, Dennis van Gelder, Loes Groene- veld, Mark Gróót, Marcel Geluk, Michel Harren, Kirsten Hemels, Rob Kaandorp, Karin Kroone, Marcel Mul, Conchita Mascini, Susan van Oostrom, Carina Pleizier, Pauline Roelofs, Pelle van Rees, Sophie Rodenburg, Stephanie Scholten, Marleen Schneider, Reinier Sepers, Petra Schoen, Michel Schouten, Miranda van Tiel, Bas Tervoort, ivar Sarelse, Marc van Tuin, Nathalie van Veen, Ernst Wijdeman, Brenda van de Wal, Matthijs Walgemoed, Renoud van der Zee, Josine Dil, Michelle Benja mins, Froukje Elzinga, dhr. Janssen. Ellen van der Cingel, dhr. Mooij, Frank Wieffering, Stefan Adema, Vincent Affourtit, Sjoerd Brands, Natasja Blankendaal, Esther Boekei, Marieke van Driel, Susan Eggenhuizen, Joost de Geus, Paul Glaubitz, Lennart de Haan, Niels Haanstra, Johnny Kops, Judith de Koekkoek, richard Kaandorp, San- der Klinken, Jelger Mol, Bianca Meel dijk, Willemijn Noom, Arthur Nie- koop, Laura Beentjes, Barbara de Wildt, Annemiek van 't Veer, Bastiaan Schmidt, Matthijs van Wijk, Jacco Kok, Tamara Ruijter, Jurjen Ringers, Kristel Weel, Hilde Zeeman, Rick Zonneveld, Eric Zonneveld, Albert van Vuure, Jessica Videier, Jolanda Tehu- peiory, Sander Schouten, David Schol, Sanja Schurer, Huwen Pham, Monique Pater, Kirsten Rol, Olivier Reek, Stefa- nie Elte. Arjen Ridderikhof Manon van der Laan, Sander op den Weegh. Angelique de Lith, Alexander van der Veer. Eric de Koning, Eliane Edelman. NIEUWS VAN BILJARTCLUB TIKKIE-TERUG in bi)jartsociëteit Heiloo Afgelopen week was het voor ons doen rustig. Het enige wapenfeit was het afwerken van de kompetitie. We gaan daarmee al aardig naar het einde. De spanning is te snijden. De stand: 1. S. v.d. Peet, 49-64; 2. J. Min, 52-64; 3. J. v.Riet, 50-58; 4. J. Dekker, 51-58; 5. J.v.d. Molen, 51-57. F. Keet had deze week een berepartij, in 6 Beurten uit, met een moyenne van 3.50. N. Kaandorp in 11 beurten uit met een moyenne van 2.91, en een slot- serie van 18 car. W. Stuifbergen ook in 11 beurten uit en een moyenne van 2.18. D. Aay in 12 beurten met een moyenne van 1.42. Hoogste moyenne deze week C. Biersteker met 3.94. Vandaag biljarten we bij onze vrienden in Uitgeest. Volgende week woensdag gaan we naar Koog a/d Zaan. Ver trek 's morgens om 9.30 Uur. En we zijn al druk doende met ons midzomer- toernooi, wat gehouden gaat worden in de maand mei. Voorlopig zijn we weer druk bezet. ZO SCHAAKTE OPPOSITIE In de 24e ronde van de interne kompe titie, gespeeld op dinsdagavond 1 maart in het Open Huis te Heiloo, vielen de volgende uitslagen te no teren: De Graaf 1I-P. Onderwater, 0-1; Creutzberg-Werksman, 0-1; Alleman- Bos, 1-0; Schermer-Maas, 1-0; Kracht van Bentum, Vi-Vi\ Heeringa-Ens, 0-1; De Jong-Wasscher, V2-V1; Koenders- Brink, 1-0; Kemper-Kloos, 0-1; v.d. Werff-Landzaat, afg.; Niehaus-de Ja ger, V2-V2. De afgebroken partij tussen Zeeman en Bos werd in de 3e zitting door Bos ge wonnen. Voor de bekerwedstrijden werd de 3e roride gespeeld. Drie partijen moesten worden uitgesteld, doch Wagenaar, Zeeman, Slob, Jongkind en van Hoek plaatsten zich reeds voor de 4e ronde. Slob maakt een goede kans om behalve het klubkampioenschap ook de beker te bemachtigen! Maar zover is het nog niet, want er moeten nog twee beker rondes worden gespeeld alvorens de beide finalisten bekend zijn! In de Bondskompetitie gaat het ook met het derde achttal van Oppositie niet goed. In de 6e ronde werd in Alkmaar met een duidelijke 6-2 nederlaag van VVV II verloren. Op vrijdag 11 maart moet het le achttal in Koog Zaandijk aantreden voor haar laatste wedstrijd in dit seizoen tegen Het Witte Paard, maar het eerste acht tal heeft zich in elk geval gehandhaafd in tegenstelling tot de andere twee tientallen. RECREATIEVOLLEYBAL NEVOBO Bij de dames van Poule A moest Effect 2 uit Heiloo niet spelen. Hier door kon RS'77 1 door zowel van Effect 3 als van Effect 5 te winnen, weer wat dichterbij komen. Het team van Vödelè uit Alkmaar liet het in de wedstrijd tegen het veel minder sterk geachte Relax-2 uit Eg- mond duidelijk liggen. Met de set standen 15-3 en 15-8 verloren ze kans loos van de Egmondse dames. In Poule B won de Schulp uit Egmond verrassend van het veel hoger ge plaatste VCO-2 uit Oudorp. Hierdoor gaat ook de Schulp behoren tot de kans hebbers op een hoge plaats. Bij de Heren kon RS 77-1 uit Alkmaar het kampioenschap bijna niet meer ontgaan. Tegen het als tweede ge plaatste Oranje-Wit uit Limmen won men met 15-6 en 15-12, waarbij in de tweede set dit met duidelijk meer moeite ging dan in de eerste. Standen per 1 maart: Dames Poule A RS'77 1 7-10; Relax-3 7-9; Effect-2 5-8; Effect-3 6-6; Reactie 5-5; Vodelo 5-5; elax-1 6-5; Effect-1 6-5; Relax- 2 5-3; Effect-5 5-3; RS'77-2 5-3 Dames Poule B RS'77-4 5-8; De Schulp 7-8; VCO-1 4-7; VCO-2 5-6; oranje Wit 5-6; Berger- rneer-A 6-6; Effect-4 6-6; Rapide 7-6; Vios 6-5; RS'77-3 6-3; Berger- frieer;B5-l" r!n?* -V Heren RS'77-1 15-30; Oranje Wit 17-25; Reactie 16-20; effect-1 15-18; RS 77-2 16-16; Effect-2 15-12; VCO 14-11; De harkers 16-10; Vios-3 15-9; Effect-3 17-9; De Schulp 14-6. We bedanken Erik van het Boveneind dievoor ons wilde fluiten. Het klonk heel mooi Erik, ga zo door. Het was alleen jammer dat je van elke speler die ht veld uitging z'n noppen wilde controleren. Dat Z.V.V. 1 steeds meer in de belangstelling komt blijkt wel uit het feit dat wij op zondagavond om dezelfde tijd zowel in d'Enterij in Limrpen als in het Vennewater moesten voetballen. We hebben dit opgelost door de zaalvoetbalgroep van de Hei- looër Vereniging van Huisvrouwen, de F.C. Mamma genaamd, in Limmen tegen de ploeg van Erik Mijboom te laten aantreden. De uitslag was ons vanwege de slechte verbinding met Limmen nog niet bekend. Z.V.V. 1 zal nu op zondag 13 maart van 18.00 tot 19.00 uur in Limmen tegen E. Mij boom, of wat de huisvrouwen ervan over hebben gelaten aantreden. Het publiek wordt voor deze ongetwijfeld spectaculaire wedstrijd weer in grote getale verwacht. Tot zover, namens Z.V.V. 1, Geert Ernst Leuter. UITSLAGEN BIRDGECLUB SANS ATOUT d.d. 7 maart N.Z. A lijn 1. v. Leeuwen-Nieuwendijk 54; 2. fam. Bakker 52 Vi 0.W. 1. Nap-v. Steeg 55; 2. Bolweg-v. Die pen 54l/2 B. Lijn 1. Post-Tensen 57'/2; 2. Lansdaal- Vendel 52 Vi 0.W. 1. ds. Potze-Zonneveld 57'/2; 2. mw. Stolk-Roozen 52 C. Lijn 1. ds. Kuyt-Rqozen 61'A; 2. ds. Piers- ma-v.d. Pol 58 0.W. 1. mw. v. Twuijver-de Reus (55) 57V2; 2. fam. Slob 52 D. Lijn 1. ds. Bolweg-v. Steeg 59; 2. ds. Schui- ling-Spruyt 54 Vi 0.W. 1. Kemper-Verkley 55'/2; 2. ds. de Vries-de Geus 54 E. lijn 1. ds. Blikslager-de Jager 6D/2; 2. fam. Schreiber 58 0.W. 1. fam. Haan 59'/2; 2. fam. Vreeswijk 50 Vi F. Lijn 1. ds. Maas-v.d. Bijl (55) 6bVi-, 2. fam. G. Toby 54 BRIDGE ELFFERSBEKER Woensdag 2 maart speelde Sans Atout in de vierde ronde tegen de laatste overgebleven concurrent boven het Noordzeekanaal, Bricas 1 uit Castri- cum. Na een moeizame start (53 - 17 'VOOR Bricas) kwam Sans Atout langzaam maar zeker terug en na 6 van de 8 ronden was de stand precies gelijk (189 - 189) Sans Atout had de langste adem en won tenslotte overtuigend (279 -225) en bereikte daarmee de hal ve finale en dus de laatste acht van Nederland. De gehouden ledenvergadering van maandag 28 februari jl. was de opkomst minder als verwacht, en de agenda werd vlot afgewerkt. In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter dat het van belang is om te trachten dat vooral meer jongere W.A.O'ers de soos komen bezoeken, met de opmerking dat we met dit geval niet de enigste zijn de W.A.O. vereni gingen elders kampen met hetzelfde probleem. De verslagen van de secretaris en penningmeester werden goedgekeurd, en vervolgens werd een nieuwe kascom- missie gekozen. Ook is besloten om langdurig werklozen en mensen in de V.U.T. de kans te geven om de soos te bezoeken, daar deze vaak tussen de wal en het schip geraken Betreffende de activiteiten is er op maandag 21 maart a.s. een bingooch tend, aanvang 10.00 uur, graag tot ziens in 't Trefpunt. Het bestuur. «scuiy,. Spelersgroep Falkland van ,,Een doos vol kruimels". V.l.n.r.: Bert Klunder, Marian Scholte, Bob Steenstra, Neillie de boer, Frans v.d. Graaf en Katja Bais. Een prachtig stuk met typisch Ameri kaanse harde humor, maar ook vol war me menselijkheid. De karakters wor den vertolkt door Marian Scholte als Evy, Frans v.d. Graaf als Jimmy, Nel lie de Boer als Toby, Katja Bais als Polly, Bert Klunder als Manuel, en Bob Steenstra als Lou Tanner. De regie is in handen van Bert Klunder. Data: 24 en 26 maart. Aanvang 20.15 uur, in Theater de Beun. De entree bedraagt 6,50, voor CJP en 65 4,-, voor donateurs 2,50. Kaarten voor beide voorstellingen zijn vanaf 11 maart verkrijgbaar bij: Reisburo Holi. Int., Raadhuisweg 9, Heiloo; Boekhandel Avis, Stations plein 1; Barbershop Jan Braam, 't Loo; het Open Huis; en een uur voor aan vang aan de kassa van De Beun. Toneelvereniging Falkland brengt 24 en 26 maart a.s. in theater De Beun ,,Een doos vol kruimels", een licht toneelspel van Neil Simon. Evy Meara, een alkoholverslaafde komt terug van een ontwenningskuur, maar eenmaal thuis, merkt zij dat haar levenssituatie niet is veranderd. Haar enige „vrienden" Jimmy, een tweede rangs akteur, en Toby, een schoonheid op haar retour, zijn er wel, maar met hun mooie frasen zijn ze niet in staat elkaar echt te bereiken. Alleen Polly, haar dochter, is door haar nuchtere en vastberaden aanpak in staat Evy uit haar isolement te halen. Aan het slot zegt Evy dan ook tegen haar: Polly! Als ik later groot ben, wil ik net zo zijn als jij! Voor een bijna volle le rij verloor Z.V.V. Interpoles kansloos van Iso therm Heiloo met 9, 10 of 11 tegen 5 of 6. De stand is niet zeker vanwege het feit dat het score-bord een weekend vrijaf had. DAMESBRIDGECLUB SANS ATOUT Uitslagen van woensdagmiddag 2 maart 1983: A-lijn, NZ: 1. Roozen-Schaffer, 60; 2. Rootjes-Agsteribbe, 52. OW: 1. Huls kamp-Middelbeek, 54; 2. Toby-Toby, 53. B-lijn, NZ: 1. Eberson-Groeneveld, 58; 2. Frugte-vanDuin, 54. OW: 1. Löhr-Schoenmaker, 62; 2. Jager-de Wilde, 56. C-lijn, NZ: 1. v.d.Goot-v. Vegten, 54; 2. v. Halem-Gans, 52. OW: 1. Kuin- Arnaud, 59; 2. Rozing-Kaufeld, 52. De Runxputte (deel 2) Op een mooie zomeravond in augustus moest de klok van de grote Kapel het ontgelden. Daar er geen ladders waren, klom ik via de handen en schouders van Ben Vreeker zo langs de regenpijp Theo en ik lagen languit op het dak, ik aan de linker kant en Theo aan de rech ter kant, schuin achter het klokkento rentje. Daar zien we de koster aan ko men. Ben Vreeker en Wub Nanne - en ik meen Piet Hoogland - stonden op een afstand achter de struiken van het van de ene steun naar de andere naar kapelbos het avontuur af te kijken. De boven, gevolgd door Theo, een broer van Ben. Jammer genoeg zijn ze alle bei veel te vroeg gestorven. Ben over leed aan een abces in zijn keel toen hij nog maar 21 jaar was geloof ik. En Theo verongelukte met een vrachtauto op de toen nog onbewaakte overweg bij de Zevenhuizerlaan. Het was op nieuwjaarsdag en hij was naar ik weet nog maar 19 jaar. Fijne jongens, die geen mens kwaad deden en voor ieder een klaar stonden, maar wel warm lie pen voor echte kwajongensstreken. Sorry, ik kan er niet omheen, ik moest er even bij stil staan. Toen wij boven waren, kropen we langs de vorst naar het torentje, waar de klok hing, die van binnen uit geluid moest worden, ten teken dat met een kwartier de kruisweg of de processie begon. Toen we bij het torentje gekomen wa ren, duwden we met een stok. die ons toegegooid was, de klok heen en weer, en die begon te luiden van heb ik jou daar gezien. Dit tot grote verbazing van koster Klaas Ruiter, later opgevolgd door Cor Borst en nu alweer enige jaren onder de bezielende leiding van kos ter Freek Wijnker. Het speelde zich af 's avonds om een uur of negen. O! Ik zie het nog gebeuren! koster wilde de kapel in gaan, maar vond de deuren op slot, niets was er vernield, daar begreep hij niets van Hij had toch duidelijk gehoord dat de klok luidde en de buren waren er ook getuige van. Een minuut of wat later zien we hem weer weg gaan. En toen wij na een mi nuut of vijf dachten, dat hij nu wel thuis zou zijn, herhaalden wij ons spelletje. En ja hoor, na verloop van tien minuten kwam de koster weer terug. Maar wat schetste onze verbazing, toen we niet alleen de koster zagen, maar ook Piet Zeeman, de parkwachter. Dat was een beste brave man, maar o wee, als je iets uithaalde in het park, dat niet door de beugel kon. Dan was je nog lang niet jarig. Wij waren toen een jaar of 14, 15. Toen ze zagen dat wij boven op het dak za ten, stonden ze ons beneden op te wachten. Nou, we hebben het geweten, toen we beneden kwamen. Wat kregen we er van langs. Een paar dagen erna voelden we het nog! En denk nou niet dat onze ouders een aanklacht indien den bij de politie wegens kindermis handeling. Verre van dat! Toen ik thuis kwam, deed vader het nog eens lichtjes over. Nou, lichtjes?!? Spookachtige kwajongensstreken heb ben we ook wel eens uitgehaald. Dat speelde zich af in en om de boerderij waar nu de zoon van Huib Rotteveel in woont. Jaren geleden woonde Willem Noord in die boerderij. Die waren op een avond niet thuis, dat wist ik, want ze waren op visite bij mijn ouders. Een dochter van één van de buren paste op. Ik meen dat het een dochter van Jan Hoogland was, hetzij Kaatje, hetzij Trien, maar het kan ook een dochter van Cor Glorie geweest zijn. Daar de koeien 's zomers in het land liepen woonden de boeren in die tijd op één van de stallen, op de lange regel noemden ze dat. Op het einde van de groep, die diende voor de uitwerpselen van de beesten, was een vierkant gat uitgehouwen van ongeveer 20 cm, waar de gier door moest lopen naar de gier- kelder. En toen haalden wij het vol gende uit. We hadden een grote pad gevangen en op het krokodilachtige ruggetje van het beest lieten we wat kaarsvet lopen. Daar zetten we dan kleine stukjes kaars op van ongeveer 2 cm hoog, staken die aan en zetten toen dat dier in dat vier kante gat. We lieten hem zo met dat vlammetje op z'n rug de groep in lo pen. En toen de oppas in die duistere groep dat bewegende vlammetje zag lo pen, verschoot dat kind zo ontzettend erg, dat we er zelf mee aan waren. We hebben zoiets nooit meer gedaan. Denk nu niet dat wij het van een vreem de hadden. Onze voorouders hebben ze ons wel eens verteld, konden er ook wat van. Die wisten het klaar te spelen om van een boerenwagen onderdeel voor onderdeel bovenop een stolpboerderij te brengen en die wagen daar weer in elkaar te zetten. Daarna sjouwden ze hem emmer voor emmer helemaal vol met mest. Vandaar!! Arie Mors Van Blaaderenweg 69 Bergen (NH) Op donderdag 17 maart a.s. is er een 4 filmmiddag in de Bruno. Er wordt een echte leuke film gedraaid, nl. Mary Poppins, heus de moeite waard om te komen zien. Aanvang 2 uur en de kosten zijn j 2,5U koffie inbegrepen. Dan op 24 maart is er weer een klaverjasmiddag in de Bruno. Aanvang 2 uur en de kosten zijn weer 2,50 koffie inbegrepen. Beste leden, dat zijn dus twee data om even te noteren, want wij hopen natuurlijk weer op een flinke opkomst. Afgelopen vrijdag 4 maart werd het nieuwe vacuum-riolerings-systeem in gebruik genomen. Daartoe voerden achteréénvolgens wethouder W. G. M. Veldt en burgemeester Schoof het woord. Laatstgenoemde feliciteerde alle mensen die bij de realisatie van het geheel betrokken waren. Voorts sprak hij over de goede samenwerking tussen de verschillende betrokkenen gedurende de werkzaamheden. Na de lovende woorden begaven de genodigden zich naar buiten, alwaar men het systeem in werking kon zien. Dit unieke systeem dat pas op zeer beperkte schaal in Nederland wordt toegepast voorziet de huizen gelegen aan de Koningsweg, Hemweg, Fielker- weg en Boschweg van een uiterst modern afvoer-systeem. Het systeem heeft een maximum capaciteit van 53 aansluitingen. Hiervan zijn er op het ogenbliik 47 in gebruik. Een vacuum- riolerings-systeem is een riolerings-sys- teem, dat onder andere ontworpen is voor zogenaamde lingbebouwing. Het systeem omvat een moederleiding, die via een centraal pompstation onder vacuum gezogen en gehouden wordt. Ter plaatse van de woningen wordt via zogenaamde bufferputten (welke als ventiel werken voor het vacuum-sys- teem) vuil water in de moederleiding ingelaten dat vervolgens afgezogen wordt naar het pompstation en van daaruit via een persleiding in het bestaande vrijvervalriool wordt ge loosd. De totale kosten bedragen 500.000,-. vereniging met enige trots. Ons vereni gingsblad „De Groene Valck" heeft zeker tot dit succes bijgedragen. Het blad geeft veel informatie over het verleden van Akersloot. Ieder die daarin geïnteresseerd is, is bij Oud- Akersloot op de juiste plaats. Inmiddels is de 5de „Groene Valck" uitgekomen. Het bevat weer veel leuke en wetenswaardige artikelen o.a.: Van onze historicus Jaap Zweeris een ver haal over Lourens Veer. Deze was Schout van Akersloot van 1786 tot 1823. Door de grote hoeveelheid aante keningen die deze Schout over Aker sloot heeft gemaakt, krijgen we een goed beeld van ons dorp in die tijd. In dit nummer wordt een begin gemaakt met een serie artikelen over de Ridders van Akersloot. De Ballade „Minne- wraak" uit 1201 gaat over Jonkheer Barthold van Akersloot. In deze ballade r«?iTo& Donderdag 24 maart a.s. gaan we weer beginnen met de kursus „Vrouw en Geloof". Deze kursus zal gehouden worden gedurende 6 wekelijkse bijeen komsten van ongeveer 2Vi uur op donderdagavond 24 maart, 31 mrt, 14 apr., 21 apr., 28 april en 5 mei, in één van de zaaltjes van de Geref. Kerk, Noordergeeststraat te Heiloo. Aanvang 20.00 uur. De kursus is georganiseerd in samen werking met de plaatselijke federatieve Vrouwenraad en zal worden begeleid door twee getrainde gespreksleidsters. De kosten bedragen 30,-, per deel neemster. De bedoeling van de kursus „Vrouw en Geloof" is dat de deelneeemsters met elkaar dieper ingaan op vragen rondom de betekenis van geloven in deze tijd, waarbij hun eigen positie als vrouw centraal zal staan. Voor opgave en/of inlichtingen, kunt u kontakt opnemen met de begeleidsters van de kursus: Mevr. D. Bogaards- Hulsbergen, tel.: 121066, Mevr. W. Vogel-Dijkstra, tel.:331220. Op aanstaande zaterdagavond 12 maart houdt het NIVON een interessante bijeenkomst over het onderwerp „IJsland in de Branding". In zaal 6 van het Open Huis. Vorige week hebben we vergeten te vermelden het uur van aanvang. Deze is, zoals gebruikelijk, 8 uur. Naast de lezing van de heer Regensburg uit de Rijp worden dia's en films over IJsland vertoond. Kaarten verkrijgbaar bij de fam. Mul der Het Veld 12, tel. 333127 en mogelijk nog aan de zaal. Het NIVON organiseert een cyclus van drie themadagen over de problematiek van de kernbewapening. Op deze dagen zullen sprekers uit kringen van de vredesbeweging, maar ook vanuit de vakbeweging en universiteits- en onder zoeksinstituten deze problematiek be lichten. Tijdens groeps- en forumdis cussies zal de mogelijkheid worden geschapen er dieper op in te gaan en te discussiëren over de posities die worden ingenomen door de diverse organisaties en bewegingen, niet in de laatste plaats over die van het NIVON zelf. De drie dagen zijn achtereenvolgens getiteld: .Kernbewapening en kernwed loop', .Economie, politiek en kernbe wapening' en ,Het NIVON en de Vredesbeweging', Op de eerste dag spreekt polemoloog Ben Oostenbrink (Vrije Universiteit A'dam); de tweede dag zal worden ingeleid door Jan Wijkstra (Osaki), terwijl 's middags Cees Commandeur (F.N.V.) zijn licht zal laten schijnen over de positie van de vakbeweging. De dagen zullen worden gehouden op 27 februari, 20 maart en 17 april a.s. Elke dag zal aanvangen om 10.30 uur en eindigen om 16.30 uur. Een en ander zal plaatshebben in het gebouw De Snuiver, Zuiderhoofdstraat 41 (hoek Snuiver straat), Krommenie. De kosten bedra gen 4,00 per dag, inclusief koffie, thee en een lunch. Mede gezien de ruimte verwachten wij dat men zich van tevoren opgeeft voor deelname. Hier toe, alsmede voor informatie en voor het aanvragen van de brochure kan men zich wenden tot het Centraal Bureau van het Nivon, P.C. Hooftstraat 163 te Amsterdam. (Tel. 020-766889). Alhoewel één der themadagen al gehou den is, is er zeker de mogelijkheid de volgende dagen, dus van 20 maart en 17 april mee te maken. Plaatselijk kan men zich voor de brochure wenden tot de fam. Mulder, Het Veld 12, tel. 333127. Rust n je hebt Wie kt en wie Gester kort, r heenge vriendi wedt op de 1852 F De Bic De be 9 maa Met d van m R.l Zij wa de kr< danke afsche misse: in eet Ondanks de grote tegenslag van zon dagochtend waren de Focus ladys, kunt u lezen hóé één afgewezen minnaar dankzij bemoedigende woorden'van dé' _;_i_ j. -„j i t->_ i t u beren, toch min of meer in staat een wonderlijk schouwspel te vertonen. Resultaat: een bedroefde stemming in het veld, ondanks de poging van Doris Decibel die als Stephanie verkleed de stemming probeerde te redden. Hij kreeg de rode kaart waarna hij op de tribune verscheen waar een uiterst beste stemming heerste. De dames, nog flink aangeslagen door het R.C.D. optreden, speelden wel zo komisch dat de heren dj's zich met moeite goed konden houden. Wilt u het geheel ook eens aanschouwen kom dan zondag a.s. in d'Enterij te Limmen, daar spelen dan de dames en de heren. Om 7 uur spelen de heren maar om 8 uur barst de humor los. Uw verslaggever ter plekke: B.W. Bigears. zich in die tijd gedroeg. De heer Jacob Roemer vertelt het slot van zijn „levens verhaal". Inmiddels is mevrouw Cla- zing met een verhaal over een andere Akersloter begonnen. De familie kro niek van de familie Verduijn, is een bijdrage van de heer Herman Mars uit het Brabantse Wouw. Hij is in het bezit van een boek over die familie die oorspronkelijk uit Uitgeest stammen. Het boek is geschreven door zijn oom de heer Van Langen. Een aardig stukje over de Hempolder is van de hand van de heer P. G. Kerssens. Zoals altijd weer veel oude foto's en andere wetenswaardigheden. A. van Elburg-ter Horst. Tijdens de laatste jaarvergadering van de vereniging Oud-Akersloot is het 250ste lid gehuldigd. Dit feit vervuld de De Stille Omgang naar Amsterdam wordt weer gehouden op zaterdag 19 maart. Wij gaan weer in samenwerking met de afdeling Limmen en Heiloo. Een bus vertrekt ongeveer 24 uur. Voettocht vertrekt ongeveer 18.45 uur. Inlichtingen en opgeven bij: D. Hageman Brugstraat 16 02205-1689 Limmen, J. Zoon, Westerweg 320, tel. 072-335936 Heiloo, C. Broersen, Julia- naweg 58, tel. 02513-13855 Akersloot Afgelopen zondag 6 maart werd de eerste zwarte dag in het bestaan van radio Focus. In de, op dat moment, bomvolle studio werd de rust verstoord door een inval van R.C.D. en politie, die na een, overigens correct, optreden radio Focus het zwijgen oplegden. Zoals de heren zelf verklaarden was er geen sprake van storing bij omwonen den, maar ging het hier om een routine-contröle. Stilte restte pp de FM 103, waan+p afgelopen anderhalf jaar veel Iuisterple- zier te beleven viel. In die tijd was Focus niet alleen een bron van veel luistergenot voor de grote groep luisteraars, maar ook een inten sieve en leuke hobby voor alle 19 medewerkers. Hoewel het moeilijk zal zijn deze klap te boven te komen, zullen wij proberen de vertrouwde programmering voort te zetten. Doorgaan, zonder reclames, dat kan alleen met de steun van de luisteraars! Zondag a.s. kunt u Focus daarom weer beluisteren, vanaf 9.00 uur klinken er dan aangepaste programma's op de aloude frequentie. Tijdens deze uitzending zal er een actie gevoerd worden om te proberen deze financiële catastrofe te boven te komen. Het voortbestaan van lokale radio is nu in handen van de luisteraars! HetC uiting de na PRAK voor c I sendie< 020-79' j T.k.a.: 4 rc in prii ;-/2.00C TEGEI MONT TEL. werker schillet Aannei tersbet BIJBELAVOND Verschillende christenen, die niet bij een bepaald kerkgenootschap zijn aan gesloten, organiseren bijbelavonden om de bijbel meer bekendheid te ge ven. Op vrijdag, 11 maart zal de heer J. Klein Haneveld uit 't Harde het bij belgedeelte behandelen dat gaat over het Schuldoffer. Dit is een gedeelte uit het boek Leviticus, dat op zich een van de boeken van het Oude Testament is. De heer Klein Haneveld zal de be tekenis van dit offer toelichten mede aan de hand van gedeelten uit het Nieuwe Testament. ledereen is welkom in de zaal van de Geref. Kerk aan d e Noordergeestraat te Heiloo. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Voor meer informatie kunt u bellen met M. Oppenhuizen, tel. 02518 - 54596 of met H. Smit, tel. 072-337151. Dit jaar zullen er in de Goede- of Stille Week weer vasten- en gebedsakties plaatsvinden in verschillende kerken in Nederland en ook in ons dekenaat. Vasten is een vertrouwd woord in de oren van velen, maar meestal wordt het in verband gebracht met: ouderwets, vroeger en uit de tijd. De laatste tijd lijkt er echter van iets als een herwaar dering van vasten en ook van bidden sprake. Vasten kan een uitdrukking zijn van solidariteit met mensen die gedwon gen zijn te lijden en te vasten. We denken dan aan mensen in de derde wereld, maar ook heel konkreet aan mensen in onze eigen samenleving die te lijden hebben onder de economische crisis. Vasten is dan ook een uiting van solidariteit, en tevens een moment van bezinning op onszelf en onze maat schappij- Dit jaar willen we heel bijzonder aansluiten bij de nationale Romero-her- denking op 26 maart in Den Haag. In de Goede- of Stille Week willen wij vasten en bidden in de Kapelkerk op de Laat (hoek Kapelsteeg), om stil te staan bij de onmenselijke situatie die heerst in de landen van Midden-Amerika. Nadere informatie over de doelstelling van deze vastenaktie kunt u krijgen bij H. van Zijderveld, dekenaat Alkmaar, Verdronkenoord 78, 1811 BG Alkmaar, Tel. 072-119408. Bij hem kunt u zich ook opgeven als u wilt meedoen, voor enkele uren, één dag, of enkele dagen. ATTENTIE VOOR ALLE KINDEREN TUSSEN 6 EN 13 JAAR IN HEILOO Zaterdag 19 maart speelt in "De Beun" het bekende Kindercircus SANTELL1 uit Groningen. Aanvang 14.30 uur. Een geweldige feestmiddag, vol met verrassingen. SANTELL1 bestaat al sinds 1962 en heeft intussen meer dan 1150 voorstellingen gegeven. Ze zijn opgetreden in Denemarken. Duitsland, Engeland, Noorwegen, Oostenrijk, Zweden enz. De jonge artisten traden ook op voor koningin Juliana (in 1970) en in 1977 voor prinses Beatrix. De TV heeft ook diverse malen aandacht aan hun programma's besteed. Komt dan zien, komt dat zien.... in theater "De Beun" op zaterdag 19 maart, aanvang 14.30 uur. Kaarten kosten 5,-, nu reeds verkrijgbaar bij de bekende voor-verkoopadressen. Op 15 maart is het 12'A jaar geleden dat de eerste peuterspeelzaal in Hei loo werd geopend. Voor de peuters be tekent dit dat a.s. donderdag en vrij dagochtend feest wordt gevierd op de speelzalen en aan het eind van de ochtend zijn ook de ouders uitge nodigd. In de kantine van de Foresters gmg op 15 september de eerste speelzaal van start. Ouders waren van mening dat peuters van 2Vi tot 4 jaar gebaat zou den zijn met een speelzaal waar ze met leeftijdgenootjes in kontakt zouden ko men en waar volop speelmogelijkheden aanwezig zouden zijn. De gezinnen werden kleiner, de straten onveiliger, zo'n 20 kinderen, 2 maal per week, 's ochtends spelen onder de hoede van 2 ervaren leidsters. Er is veel spelmateriaal Aanwezig, zo dat de kinderen zich niet hoeven te vervelen. De ouders zijn natuurlijk ook welkom in de zaal. Na 12'/2 jaar is er dan ook best reden om op bescheiden wijze feest te vieren. Wilt U als ouders van een a.s. peuter eens kennis maken met de speelzalen, dan kunt U kontakt opnemen met mevr. Heytink, tel. 332541, voor een bezoek aan de Past. v. Muyenweg, of met me vrouw Tromp, tel. 334084, voor de zaal aan de Kerkelaan. Het aanmeldings- sekretariaat is bij mevr. Rodenburg, tel. 335725. KENT U U ZELF natuur- LUUK Kis sit uw S graver NEN; Kenne I Heiloo Prachti deze v p.st. 1 PLAN UNIEK PAND VOOR MODEHUIS UNIQUE Op de Gedempte Gracht in Schagen heeft Modehuis Unique afgelopen don derdag een tweede zaak geopend. Een mooi royaal pand, gelegen op de hoek, met etalages naar beide zijden. De reden dat Unique hier weer een zaak geopend heeft is dat er veel klan ten in de kop van Noord-Holland wo nen. Toch hebben zij er elke keer de rit naar Heiloo voor over om hun gar derobe op peil te houden. Toen zich dan ook de -gelegenheid voordeed dit gunstig gelegen pand te verkrijgen, liet Modehuis Unique zich deze kans niet ontgaan. Daar het vroeger een fietsenzaak is geweest, moest er wel het een en ander kortom de speelmogelijkheden werden verbouwd worden. Waar de smeerkuil kleiner. Al spoedig bleek dat één speel- Ja, zult U spontaan reageren lijk ken ik mijzelf! Toch weten we uit HOEK de moderne psychologie dat wij slechts 335129 5 a 10% van onze geestelijke ver- mogens gebruiken. Er is dus nog een groot gebied in ons dat we niet kennen LOODl en benutten. Transcendente Meditatie j. is een techniek die de verruiming van blijven het bewustzijn beoogt. Tel. 07 Wilt U meer weten over uw Zelf? Ga dan naar de introduktie-lezing die op dinsdag 15 maart wordt gegeven op het adres: Belieslaan 14 in Heiloo. De toegang is vrij en de lezing begint om 20.00 uur. Voor meer informatie kunt U ook bellen (tel. 072-151062). Er VERM KE POD1S EN C WEG Uw ad ligt een brochure over Transcendente likdooi Meditatie voor U klaar. Behan Voor KOZIJ DEUR BOUW was, bevinden zich nu vier royale pas kamers, met een komplete spiegel wand, die, als de pasruimte niet in ge bruik is, zeer ruimtelijk werkt. De kle dingrekken en de verlichting zijn het zelfde als in Heiloo, evenals de kollek- tie met de merken Falke, Frank Oli vier. Yves St. Laurent, Part en Cacharel enz.' Het witte balkenplafond kontras- teert erg mooi met de zwarte vloer. Ook de winkeliers uit de omgeving toonden zich verheugd met zo n mooie zaak in hun omgeving. Daar de fietsen zaak was opgeheven was men bang dat er op korte termijn geen nieuwe eige naar te vinden zou zijn. Modehuis Unique is in Schagen dan ook met open armen ontvangen. zaal te weinig was voor Heiloo. In 1972 werd een tweede zaal geopend in het Open Huis, een zaal die een jaar later werd gevestigd in een voormalige kleu terschool aan de Kerkelaan. De kantine van de Foresters werd in 1976 verruild voor de twee noodlokalen aan 't Veld en er werd een derde speelzaal ingericht. Door de bouw van de muziekschool moesten twee speelzalen ,,'t Veld" ruimen. Gelukkig had de gemeente een gedeelte van de Mariaschool aan de Pastoor van Muyenweg ter beschik king. De 3 speelzalen zijn nog steeds op deze adressen gevestigd en dankzij een sub sidie van de gemeente, draait alles naar volle tevredenheid. Per zaal komen BADMINTONTOERNOOI IN EGMOND Badmintonclub „De Hanebalken" LANG organiseert het Schulpentoernooi, een WEG open senioren (vanaf 18 jaar) badmin- Q72-33 tontoernooi voor de Egmonden en regio, voor rekreanten en kompetitie- - spelers uit de 3e en 4e klasse, afd. Zl^ Noord-Holland (z.g. CX toernooi). "IS®'U Gespeeld wordt in sporthal De Schulp *'"PPa te Egmond-Binnen en wel op: zaterdag 16 april van 9.00 tot 18.00 uur: zondag 17 april van 9.30 tot 17.00 uur. Ingeschreven kan worden voor enkel,- dubbel en mixed partijen. De inschrij- ving sluit 25 maart a.s. Bij het toernooi- Weet sekretariaat, Pr. Bernhardlaan 36, tel. de-ha: 02206-2923, kan men gen inschrijf- aan formulier met alle andere gegevens Egmo ontvangen. terdaj

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1983 | | pagina 12