Geïntegreerd wonen Openingstijden „Dus gaan we thuis Buningh Interieur maakte 'De Twaalf Stoelen' voor Thuis '83 Vormgeving en goed wonen op Design '83 WPMMMV m m Goedkope treinkaartjes En dat huis dat heeft een tuin... Gratis interieuradvies bij B.N.I. architekten Hoog niveau, laag budget Zeker nu we meer op de centjes moeten gaan letten zal meer tijd in en om de woning worden doorgebracht. Daar om is het belangrijk dat we ons in die woning thuisvoelen. Dat die woning een afspiegeling is van onze eigen persoonlijkheid. Waren we in vroeger jaren geneigd om maar te verhuizen als we waren uitgekeken op eigen huis, haard en tuin, nu is die mogelijkheid nog maar voor een enkeling weggelegd, want wie durft in deze economisch moeilijke tijd nog te verhuizen naar een grotere en veelal duurdere woning? Het Nationale woongebeuren Internationale Keuken Manifestatie Vormgeving en goea wonen Voor elk wat wils Thuis '83, hèt nationale woongebeuren Design' 83, vormgeving en goed wonen IKM '83, de internationale keukenmanifestatie tast* «l Variatie in optima forma iff .*i Uitdaging De grootste woning van Nederland Toch willen we wel eens iets an ders. Maar hoe? Heeft u wel eens aan verhuizen thuis gedacht. Een nieuwe indeling van de woonka mer? Het veranderen van de slaap kamer? Een nieuwe keuken? Vaak kan met kleine veranderingen thuis, een andere opstelling van de meubels, wat nieuwe kleuren in het interieur, al veel bereikt worden. Ook tuin en balkon kunnen met simpele ingrepen een heel nieuw beeld opleveren. Makkelijk gezegd, zult u denken. Maar waar haal je de ideeën vandaan? Als u straks de tentoonstelling 'De grootste Woning van Nederland' be zocht hebt, zult u ongetwijfeld boor devol ideeën thuiskomen. Tijdens deze grote woonmanifestatie kunt u zich nu breed laten informeren over alles wat met het inrichten van wo ning en tuin te maken heeft. Deze tentoonstelling bestaat uit drie on derdelen: Thuis '83, een nationaal woongebeuren; Design '83, over vormgeving en goed wonen; en IKM'83, de internationale keuken manifestatie. Deze nationale woonbeurs zal bij velen nog bekend zijn uit 1981, toen deze consumentenwoonbeurs voor het eerst werd gehouden. Tiendui zenden bezoekers uit alle delen van het land bezochten deze manifesta tie. Ook nu weer is de woonbeurs 'Thuis' niet zomaar een toonzaal, maar een zeer breed opgezette woonexpositie. Modern, klassiek, Jong Wonen, eiken, grenen, etc,, al les is daar vertegenwoordigd in een totaal-wonen conceptie, zodat u kunt kijken, vergelijken, u laten in formeren, en indien u dat wenst kunt u meteen ook kopen. Een breed scala van woonmaterialen onder één dak. Thuis'83 wordt ge houden in de Bernhardhal van het Jaarbeurscomplex. Thuis '83 wordt o.a. opgeluisterd door een aantal modeshows, gehou den door studenten van de Acade mie voor Beeldende Kunsten Arti- bus uit Utrecht. WW Ook de keuken is r 'heel geïntegreerd in dit totale woonge beuren. In de Irenehal van het Jaar beurscomplex kan de bezoeker zich regoed doen aan 10.000 m2 keuken wetenswaardigheden. Op circa 80 stands zal door ruim 200 bedrijven uit 13 landen worden getoond wat rr te koop is op het gebied van keu- i ens, keukenmeubelen, inbouw- apparatuur, verlichting, aanrecht- bladen, spoelbakken, kranen, huishoudelijke apparatuur en overi ge keukenbenodigdheden. Kortom, een uniek keukengebeuren. Want nog nooit is er op een consumenten beurs zoveel te zien geweest als op de IKM'83. Naast presentaties over eten en drinken, en demonstraties met kleine apparatuur, zullen op de IKM'83 keukens in alle prijsklassen worden geëxposeerd. Zelfs de keu ken van de toekomst is hier te be wonderen. Tevens is een expositie gewijd aan de ontwikkeling van de keuken en -apparatuur in de laatste 50 jaar. Met name aan de ergonomi sche aspekten van de keuken van nu en de toekomst is op deze exposi tie veel aandacht besteed. De IKM'83 is op werkdagen van 10.00 tot 14.00 uur uitsluitend toeganke lijk voor vakbezoek, voor consu- mentenpubliek is de beurs dagelijks (werkdagen) geopend van 14.00 tot 22.00 uur en in de weekends van 10.00-17.00 uur. De liefhebbers van het summum van modern wonen mogen beslist Design'83 niet overslaan. Dit onder deel van de totale tentoonstelling is opgezet om de bezoeker eefn zo com pleet mogelijk inzicht te geven in de vele mogelijkheden die er zijn op hel gebied van de moderne woning inrichting. Hier zullen uitsluitend produkten van eigentijdse vormge ving op topniveau te zien zijn van veie nationale en internationale ontwerpers. Zowel op het gebied van meubels, als van vloerbedek king, gordijnen, verlichting en an dere interieur-componenten. Design'83 vindt plaats in de Bern hardhal van het Jaarbeurscomplex. Sggg» 3t Al met al biedt de totale woonmani festatie voor elk wat wils. Voor jong en oud! Zelfs de zeer jeugdigen zijn niet vergeten. Want terwijl u lekker ontspannen' aan het woon- winkelen bent, kunnen de kjeintjes van 3 tot 6 jaar zich kostelijk amu seren in de speciaal daarvoor inge richte crèche. De 'Grootste Woning van Nederland' is een drieledige woonmani festatie, die gevormd wordt do.or Van 19 t/m 27 maart zullen de poorten van het Jaarbeurscomplex voor bezoekers geopend zijn en wel in de weekends van 10.00 tot 17 00 uur en op werkdagen van 14.00 tot 22.00 uur. De toe gangsprijs bedraagt 7,50. Kinderen tot 9 jaar hebben gratis toe gang. Er is een kindercrèche aanwezig, gepend tot 17.00 uur. ,,l)e opdracht was om voot de Bouw beurs in lebruari een bouw vorm te realiseren, waarin de tech nieken. strukturen en kwaliteiten van produkten behorend tot het be drijfschap van Stukadoors. 1 ertaz- zowerkers en Steengaasstellers (kortweg S 1 S) goed lol uitdrukking zouden komen". Aan het woord is ontwerper VVim van Rooijen van lie 1 NTEREXl'O-TEANI uit Rijswijk, een burn voor ruimtelijke en grafi sche vormgev ing. „je zou dan alleen maar wat wandjes behoeven neer le zetten waarop al- werkmateriaal en -technieken goed te zien zijn, maar ik heb gekozen voor een expositievorm waarin de drie woongroepen die op hel ogen blik een sterke rol spelen in onze sa menleving, n.l. de één-persoons huishoudens. bejaarden en 4/5-persoons-gezinnen in een ge combineerde. geïntegreerde vorm onderdak hebben gevonden, /.ij vor men tezamen de belangrijkste bevol kingsgroep, waarmee de sociale wo ningbouw nog steeds te weinig reke ning houdt. In zuidelijke landen is met name de huisvesting van ou deren lang niet zo'11 probleem als hier, aldus Van Rooijen. Daai wan den zij niet opgeborgen in bejaar dentehuizen, maar blijven zolang d gezondheid dat toelaat volledig op genomen in het gezin, en leven jong en oud ieder met een duide lijke taak en funktie, onder één dak Dit is ook de filosofie die achter 011 ze woonvorm schuilt die op de ,Bouwbeurs te zien was en straks ook op Thuis'83 deels herkenbaar is. Wi| zijn bij ons plan uitgegaan van een stramienmaat van 120cm X 120 cm, waarin wooneenheden van 4.80m X 4.8O111 ontstaan, die op een bepaalde wijze gecombineerd en geschakeld de gewenste woningen opleveren. Uiteraard laten de beperkingen van de tentoonsteilingsbouw (in ruimte, tijd en geld) niet toe een volledig uitgewerkt en gedetailleerd bouw plan te presenteren. Het is het aan geven van een gedachte die. naai onze mening, mits in een juiste ver houding gedoseerd, zeer wel in tie praktijk uitvoerbaar is". Door de genoemde woon-units met zorg te stapelen en te schakelen ontstaat een zeer levendig gevel beeld, waarbij door tie toegepaste bouwwijze en afwerking een gunsti ge bouwprijs per m3 mogelijk is. Er is een zo breed mogelijk scala van bouw- en afwerkingsmaterialen toe gepast, waaronder zeer recente ontwikkelingen. Een deel van het complex is opgebouwd uit bouw blokken waarvan het materiaal voor het grootste deel bestaat uit polystv- reenkorrels (piepschuim) met een UITKI. zeer hoge isolaliewaarde. Maar ook gasbeton en kalkzandsleen, behoren tol de bouwmaterialen. Door hun la ge prijs en snelle vei wei hingsniogc- iijkheden beïnvloeden deze materia len de bouwprijs uiteindelijk zeer gunstig, terwijl de voor deze bouw wijze noodzakelijke handarbeid een groot aantal arbeidsplaatsen op de bouw garandeert. Van essentieel be lang blijft bij dit svsteem van bou wen de wijze van afwerking vooi binnen- en buitenmuren, waarin een groot aantal isolaties)sternen zowel thermisch als akoestisch kunnen worden opgenomen. Het zijn juist deze technieken en materialen die- hel bedrijfschap hebben doen besluiten 0111 zich op de Bouw beurs op bovengenoemde wijze te mani festeren. „Voor ons als vormgevers spéélt ui teraard ook de esthetiek een grote rol. Daarom hebben we getracht door uiterst kleine toevoegingen en variaties in de afwerking de gevels een aantrekkelijk uiterlijk le geven waarbij ook tie vorm en plaats en hel gebruikte materiaal van deur- en raampartijen natuurlijk een be langrijke rol speelt. De speciaal voor dit project vervaardigde kunststof ramen van de firma Spee in Rotterdam witte profielen voorzien van witte borstwering gevat in een ragfijn zwart rubberprofiel geven aan deze gevels dat verfijnde accent. Die lui zijn geweldig, zeer deskundig en inventief en hebben vanaf het begin van dit project met ons meegedacht", zegt Van Rooijen I enthousiast. Ook tijdens Thuis '83 is dit woon project in de Jaarbeurs in Utrecht te bewonderen, uiteraard dan volledig ingericht en enigszins aangepast aan de v isie en eisen van de exposant, llulshoff Wonen. Deze woningin richters van naam. zullen dit stukje experimentele woningbouw omto veren in een wit droomhuis, waarin vele noviteiten en snufjes op het ge- bied van eigentijdse woninginrich ting te bewonderen zullen zijn. Voor de inrichting van tie eengezinswo ning brengt llulshoff Wonen een aantal nouveautés van de Neder landse Markt. Een ouderslaapkamer in ]ugendstil, een woonkamer met het allerlaatste model bankstel fauteuil van Leolux Select, terwijl in de kinderkamer de laatste nieuwtjes van de Keulse beurs getoond wor den. De woning voor ouderen zal zijn in gericht in de sfeer van de dertiger jaren met ontwerpen van Le Corbu- sier. Marcel Breuer en Mart Stam. De inrichting van de eenpersoons studio is geïnspireerd door Italiaan se ontwerpen: een zitmeubelcombi natie met erg veel variatiemogelijk heden. Hulshof! Wonen laat in deze pre sentatie duidelijk zien, tlat inrichten een zaak is waarbij gedegen advies onontbeerlijk is. Over hel wooncomplex is een wan- delbrug gebouwd, zodat bezoekers v an bovenaf een duidelijk beeld van de indeling en inrichting kunnen krijgen. In een speciaal Info centrum kunnen geïnteresseerden terecht voor alle bouwtechnische ge gevens en gegevens over de inrich ting. Eethc modt stylin metg blad( De st< een c zittinc in wit blauv en el- Tafel (VOO ONT shirt: DAJV posit GEV „We kochten dit huis 7 jaar geleden, op tekening. Nog geen paal was er geheid. Dan is het moeilijk om ie een juist beeld te vormen van hoe het er uiteindelijk uit gaat zien, wat de mogelijkheden zijn". Aan het woord is de familie Ternaat, hij 40 jaar en boekhouder bij een firma in de Randstad, zij 38 jaar en huis- vrouw-met-plezier-in-haai -beroep. Samen met dochter van 16 en zoop van 13 bewonen zé een aardig huis in een vriendelijk ogend woonwijkje. Naast een woonkamer met inge bouwde, halfopen keuken en open trap, bestaat de beschikbare ruimte nog uit drie niet te grote slaapka mers op de eerste verdieping, een badkamer en een grote folder. „De eerste jaren waren we dik tevre den met ons huis", vervolgt de heer Ternaat. „Bruin met oranje was toen in, en daar kozen we dan ook voor. Bruin-beige berber op de vloer, oranje weefstof op de zitmeu belen, bruin gestreepte gtmlijnen en een knots van een wandmeubel. Zo langzamerhand is alles wel aan ver vanging toe. Daar hebben we expres even mee gewacht tot de kinderen wat groter waren. Bovendien lijkt het huis als de kinderen en hun vrienden thuis zijn veel te klein. Hun eigen kamers boven zijn niet al te groot, dus meestal zitten ze alle maal beneden. Dan is het hier over vol. Soms denk je als ouders wel eens: waar blijven wij nu?" „Eerst dachten we daarom aan een groter huis huren. Maar ja een gro ter huis betekent ook een duurder huis, en dat komt iedere maand terug. Dat durfden we toch in deze tijd niet aan", aldus de vrouw des huizes. „Daarom besloten we 0111 thuis maar te verhuizen. Nu we lner een paar jaar wonen hebben we ook een betere kijk op wat we met de ruimte kunnen doen. E11 met kleur. Want dat heb ik bij kennissen wel gezien, die zo n zelfde soort huis hebben. Dat lijkt veel groter, ge woon door de kleuren die ze ge bruikt hebben. Dus hebben we een I woonwensenlijstje opgezet, en voor de woonkamer alvast een soort kleu- renplan gemaakt. Licht grijs katoen tapijt voor de vloer en de open trap en witte vertikale lamellen voor de ramen. Van P.V.C. Die zijn welis waar niet goedkoop, maar geven zo'n mooi strak beeld aan de raant- partij. En dan willen we niet meer zo'n complete woonwand, maar van die losse, zwevende elementen die de vloer vrij laten. In grijs of wit la qué. Dat helpt allemaal mee om de ruimte optisch te vergroten. Ook de wandafwerking willen we zo licht mogelijk houden. Er schijnt een soort wandtextiel op de markt te zijn met een schuimrug, dat isoleert me teen ook een beetje. Dat spul is ka merbreed, dus kan je naadloos aan J 10 Ultll^LU. iuIJM f-" rustige, naadloze wand", vervolgt mevrouw Ternaat steeds enthousi aster. „De zitmeubelen, daar zijn we nog niet uit. Het moeten er in ieder geval veel zijn. Er moeten minstens 6 mensen kunnen zitten, maar het mag toch niet massaal worden. Daar gaan we straks op de Thuis- en De- signbeurs in Utrecht naar kijken. Heerlijk dat je net nu je al die plan nen hebt naar zo'n grote woonbeurs kunt gaan. Ook de keuken willen we veranderen, daar kunnen we dan meteen ook naar kijken, 't Is zo'n halfopen keuken, dus de inrichting moet wel passen bij de rest van het interieur. Een eenvoudige witte keu ken met rode accenten lijkt me mooi, met een groot aanrecht of werkblad, want ik bak graag taarten en ben dol op kokkerellen. M'n zoon trouwens ook. Als beneden alles klaar is, beginnen we boven. Van de zolderverdieping willen we twee kamers voor de. kin deren maken. Misschien wèl met een vliering erinwant de zolder is hoog genoeg. Dan houden we toch nog wat bergruimte. En van de drie slaapkamers op de eerste verdieping maken we er twee. Een grote zit- slaap-leefkamer voor ons, met TV en zo, dat is al lang mijn droom wens. Kunnen wij ons boven terug trekken als de kinderen en hun vrienden beneden T.V. kijken bij voorbeeld. Het kleine slaapka mertje, waar onze zoon nu slaapt, richten we dan in als werk-, strijk-, naai- en logeerkamertje". „Wat een plannen hè?" zegt pa Ter naat lachend. „Maar eerst gaan we met het hele gezin naar de grote woonbeurs in Utrecht. Daar heb je het hele aanbod bij elkaar. Keukens, tapijt, gordijnen, meubels voor ons en voor de kinderen. Misschien ko men we daar op nog meer ideeën. Natuurlijk kopen we niet alles tege lijk. Maar we kunnen wel al alles bij elkaar zoeken. Namen en prijzen noteren. Dan kunnen we ook veel gerichter een financiële planning maken. En daarna stukje bij beetje volgens ons prioriteitenlijstje aanschaffen". „Als ik 40 ben wil ik alles klaar heb ben", besluit zij. „Op m'n veertigste starten in een heel „nieuw" huis. Het leven begint immers bij veertig, zeggen ze, ja toch? Oh, u wilt ook nog een foto van ons huis maken.' Nee hoor, kom daar maar voor terug als alles klaar is tie gegeven over de sterkte van de bekleding". „De békende oersterke wollen mo hairs elours is min of meer verdron gen door lichtere en fleurige stof ten- Deze laatste zijn over het alge meen minder sterk. Wie dus eens wat anders wil dan die mohairve- lours. moet wel weten welke levens duur van die andere stol ongeveer mag worden verwacht. T rouwens, een goed gestoffeerde fauteuil of bank, waarvan de stof is versleten, is het over het algemeen beslist wel waard opnieuw te worden bekleed. De wijze, waarop dit in onze stof- feerderij gebeurt, is een waarborg voor het feit dat het meubel in dat geval weer als nieuw is. Als vuistre gel geldt, dat het opnieuw stofferen tweederde kost van hetgeen er aan geld is gemoeid met het aanschaffen van vergelijkbare nieuwe modellen. Het is natuurlijk maar hoe je het be kijkt; je kunt ook redeneren dat er voor de grotere uitgave weer eens wat nieuws in je huis staat „Lief hebbers van goede moderne woninginrichting kunnen hier hun hart oplialen", aldus de heer F. M. Hoefslriot, voorzitter van de Vereni ging GtW-d Wonen. „Verdeeld over een oppfervlakte van 3000 m2 zullen diverse fabrikanten, importeurs en agenten van eigentijdse meubelen, vloerbedekking, gordijnen, verlich ting en meubelstoffering het publiek kennis laten maken met de laatste ontwikkelingen op het gebied van eigentijdse vormgeving". Een bijzondere plaats zal op deze ex positie worden ingenomen door een drietal paviljoens van de Vereniging 'Goed Wonen' is een vereniging van 50 interieurverzorgers, die zich vanaf de oprichting hebben toege legd op het eigentijdse wonen. Alle leden zijn tevens binnenhuisarchi tect en stellen hun adviesf rinktie centraal. Zij leveren uitsluitend ex clusieve produkten, die opvallen door strak lijnenspel en ruimtelijke vormgeving, en gebruik van eigen tijdse materialen, zoals metaal, kunststof glas, perspex en gelakt hout. „Een goed eigentijds meubel is een serieuze zaak", vervolgt Hoefsloot. „Het is een gebruiksvoorwerp dat Hoewel rondom het Jaarbeurscomplex volop parkeerplaatsen be schikbaar zijn, is reizen per trein wel zo gemakkelijk. Het Genu aal Station Utrecht ligt op een steenworp afstand tan het Jaarbetn s- complex, in het gezellig winkelcentrum 'Hoog Catharijne zodat beursbezoek en winkelen wellicht kunt combineren tot een dagje woon-winkelen. Bovendien is reizen per trein goedkoop, want be zoekers van de grote woonmanifestatie De Grootste VS oning tan Nederland' kunnen bij een groot aantal NS stations maar he1st 20 korting krijgen op hun treinkaartje. Folders en Trein Toegang bil jetten op 230 stations verkrijgbaar. De inventieve direktie van 1 huis heeft zich voor één van de vele at- trakties, die deze beurs van 19 tot en met 27 maart biedt, laten leiden door het beroemde verhaal „De Twaalf Stoelen" van de Russische schrijvers Ilf en Petrow. Het boek is zowel vóór als na de Tweede We reldoorlog vele malen verfilmd met beroemde filmsterren in de hoofd rollen. Het gaat om een schat, die in één van de her en der verspreide stoelen is verstopt. In het verhaal gaat het om twaalf identieke stoelen. En dit was nu juist geheel in de lijn van de heer Bu ningh, die op een visueel zeer „aanspreekbare" wijze naar toren wilde brengen, dat hetzelfde model fauteuil totaal verschillende versies kan hebben. Mits die geheel verschillend zijn gekleurd en gestof feerd. Hiermede haakt hij in op de individuele smaakontwikkeling. wel ke hij in toenemende mate konsta- teert bij zijn klanten. Een aantal jaren geleden w erd welis waar ook ai gekozen uit een aanzien lijke hoeveelheid stijlmogelijkheden; maar was die keus bepaald, dan bleef men met de bestelling toch binnen een vrij beperkt aantal uitwerkingen van de gekozen stijl. De laatste tijd wordt een veel grotere voorkeur gekonstateerd voor het kombineren van diverse stijlen. Daarbij durft men dan ook nog eens ongebruikelijke kombinalies aan \an afwijkende houtkleuren en dito stof fen. „Dankzij de variatie, welke wij ons konden veroorloven, is onze bijdra ge een fantastische uitdaging gewor den", zo stelt de heer Buningh. „In onze eigen meubelstoffeerderij kun nen we er natuurlijk heel direkt op timaal uitwerking aan geven. Hoe wel de rompén precies eender zijn. hebben wijde twaalf fauteuils totaal verschillend gemaakt. Zij variëren van bijvoorbeeld gecapitioneerd le der op een bruine houtafwerking tot een felle chintzstof met vogelopdruk op een marineblauw gespoten romp. Ieder mens is uniek, dus mag ook zijn smaak, zijn keuze, best een beetje uniek zijn", is de mening van de heer Buningh. Ook lichaams bouw en wijze van zitten verschillen uiteraard nogal. Alle modellen fau teuils en banken zijn vrij eenvoudig aan te passen aan de specifieke ma nier van zitten. T och,geeft Buningh er de voorkeur aan in eerste instan tie die modellen te tonen aan de klant, waarin deze reeds direkt goed zit. Melde bekleding en de afwer king kan aan het gekozene toch weet een geheel eigen gezicht wor den gegeven. „Doordat wij een groot aantal mo dellen zelf stofferen, hebben wij'na tuurlijk meer inzicht in wat wel en wat niet kan bij het aanpassen tan bepaalde wensenzo stelt de heer Buningh. „Ik*moet hieraan direkt toevoegen, dat tleze veranderingen in bijzondere get allen prijsverho gend kunnen werken. ij willen al tijd honderd |)rocent oprechtheid betrachten tegenover onze klanten. Zo wordt ook een eerlijke intorma- Problemen met aanleg en onder houd van uw tuin? Daarmee kunt u op Thuis'83 terecht bij het Ho veniers Informatiecentrum uit Den Haag. In een speciaal daarvoor in gerichte stand wordt u voorgelicht over wat u zelf aan uw tuin kunt doen en wal u beter aan de vak- man-hovenier kunt overlaten. Willen uw rozen niet zoals u wilt.' Gf bevalt de indeling van uw tuin u niet? Met deze en andere vragen kunt u bij het informatiecentrum terecht. Tevens beschikt men over adressen van hoveniers-bedrijven bij u ir. de omgeving, indien hel nodig mocht blijken dat een vakman ter plekke even komt kijken. Immers, niet alle tuinperikelen kunnen vanaf de informatiebalie worden opgelost. Om u te laten zien wat voor moge lijkheden een tuin zoal biedt, heeft het Hoveniers Informatiecentrum op de beurs tevens een aantal mo del-tuinen laten inrichten. Zo kunt u een daktuin, een leeftuin en een exotische tuin bewonderen. En voor mensen die menen geen „groene vingers" te bezitten, is er dan ook nog een voorbeeld van een tuin die weinig onderhoud vraagt. opzichte van die vormgeving en funklionalitéit „Een meubel mag geen grap zijn", aldus Hoefsloot, „en jammer ge noeg zien we de laatste tijd eeli-fyon verloedering van het meubel optre- 'I den. Nieuwe ontwerpersgroepen of -bewegingen als Memphis en Alchi- mia uit Italië maken van hel meubel een grappig objekt, dat in de verte nog iets op een meubel lijkt, maar beslist niet voldoet aan de eisen die men aan een goed eigentijds meubel mag stellen. Op zich kan dat geen kwaad zolang het dan ook maar als objekt gebruikt wordt. Maar wat we nu soms zien is dat die objekt-gedachte verkracht wordt en dat sommige jonge ontwerpers der gelijke 'objekten' toch serieus als meubel bedoelen. Dat is fout, daar mee halen ze het meubel naar bene den. Bovendien vind ik dat een ge brek aan creativiteit. De heden daagse materialen bieden genoeg mogelijkheden om goede, verantwoorde, serieuze en ook nog oogstrelende interieurprodukten te ontwerpen. Een goed ontwerp van nii zal ook niet snel verouderen, om dat het niet 'modisch' is. Dat zie je wel aan stoelen van Mart Stam en Le Corbusier, dat zijn stoelen die nu nog modern zijn, al werden ze meer dan 50 jaar geleden ontworpen. Wij hopen de bezoekers van Design '83 duidelijk te maken, dat als ze nu een goed design-produkt kopen, ze daar jarenlang plezier van kunnen heb ben". Op Design '83 komen'tevens pas af gestudeerden van academies van beeldende kunsten aan bod. Proto types van een selectie van hun ontwerpen worden op een speciaal daartoe ingericht 'ontwerpersplein' tentoongesteld. Goed Wonen, waar de consument o.a. terecht kan met zijn eigen in terieurproblemen. Daarnaast wordt door middel van diapresentaties en een compleet ingericht interieur aangetoond hoe de tentoongestelde interieurcomponenten zodanig kun nen worden toegepast dat een har monisch woonklimaat tot stand komt, waarin de mens yan nu zich thuisvoelt. door vormgeving en materiaalge bruik beantwoordt aan tie funktie die het moet vervullen. Onder De- sign-prodttktën verstaan wij dan ook meubels, woningtextiel en verlich ting die als zodanig duidelijk her kenbaar zijn. Waar goed over is na gedacht door ontwerper en fabri kant en waarbij een goed gebruik is gemaakt van tie mogelijkheden, die eigentijdse materialen bieden ten Er zijn in Nederland heel wat interieurarchitekten. Hun des kundigheid richt zich vooral op afbouw en inbouw, de verbouw en/of afwerking en inrichting van de woning, flat, schot)!, kan toor, fabriek, winkel, schouw burg etc. De B.N.I. (=de Beroepsvereni ging van Nederlandse Inte rieurarchitekten) stelt zich ten doel de bevordering van de ontwikkeling van het vak, de be hartiging van de culturele en maatschappelijke belangen van de leden en de versterking van de belangstelling en het begrip voor de mterieurarchitekt. Een van de belangrijkste middelen daartoe is het geven van voor lichting. Tijdens de woonmanifestatie in Utrecht, op de overgang van Design '83 naar Thuis '83, is een stand ingericht waar be langstellenden aan de hand van fotomateriaal werk van de leden van de beroepsvereniging kun nen bekijken. Informatie over de leden en over wat de vereni ging doet is eveneens verkrijg baar. En heeft u problemen met de inrichting van uw huis, dan kunt u bij deze stand terecht voor gratis advies. Wèl even een plattegrondtekening meene men, dat praat wat gemakkelij ker. Dat ook mensen die niet zoveel te besteden hebben exclusief kunnen wonen, zal tijdens THUIS'83 duide lijk worden. Onder het motto „Hoog niveau, laag budget zijn door Interieursgroep Peter Heuvel mans in een aantal doorzonkamers leuke doe-het-zelf woonideeën uit gewerkt met gebruik van betaalbare en kwalitatief goede interieurpro dukten, ook van Nederlands fabri kaat. Alle interieurs stralen eert jeugdige en sportieve sfeer uit. Ge- bruikte kleuren en materialen zijn die van de jaren tachtig. „Wij willen daarmee „live" tonen wat mensen anders alleen maar in boekjes kunnen zien. De industrie biedt een heleboel leuke produkten, waar het publiek nauwelijks weet van heeft. Hoe die produkten te combineren en zodanig toe te pas- J sen dat een leuk, sportief en leef- I baar geheel ontstaat, daarin willen wij adviseren. Zo'n advies hoeft he lemaal niet duur te zijn. Een simpel interieurschetsje en een kleuren- plannetje waarop de materialen en hun herkomst vermeld staan, daar help je de mensen vaak al een stuk verder mee. Daarmee kunnen ze thuis aan de slag", aldus Peter"'Heu velmans.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1983 | | pagina 8