gordijnen en tapijten lELECTRONICA DE GRAAFM 7W> Dl SPORT EN SPEL Heiloo VN EDAMMER KAAS GOUDSE KAAS AKERSLOOT AKERSLOOT AKERSLOOT HET ANDERE VAKANTIELEVEN iÜÉSI Kapsalon Nel Stukker bestaat 5 jaar! 5,00 korting Kapsalon Nel Stukker „DE VEREENIGING" 02513-10949 De rammenas dreigt vergeten te worden Ler tel. 02205-1602 Rijksweg 127 - Limmen vrijdag koopavond IBEKENDMERK SONY PORTABLE KLEUREN TV PIONEER OrD JWfr:ïi)gmr Vic 20 micro computer nu f 848, NIEUW ZX Spectrum 599.- FAMILIE KOELKAST VOOR LEKKERE VOORDELIGE en nu ook Expert: Dais Absolute Zekerheid. In korte tijd een begrip in de wijde omgeving. Exklusiviteit, kwaliteit en serviceÊÊ zijn de basis van ons sukses.Qf Onze cuisine creative en de intieme sfeer, waarborgen u een bijzondere maaltijd. RESERVERINGEN: Geopend: 12.00-22.00 uur 's-Maandags gesloten. INLEVEREN VAN KOPIJ VOOR ADVERTENTIES E.D. TOT UITERLIJK 18.00 UUR FC D'OUD INN VERLIEST 0EFENP0T VAN GRASROCKERS ZO SCHAAKTE OPPOSITIE Zeilen op een groot authentiek zeilschip jiiHJKPOST 6 APRIL 1983 «Si Tafelkleden in de kwaliteiten Jacquard en Bobinet Rond. vierkant en ovaal Karpetten Wol en Syntheties modern en klassiek in verschillende maten <s Douche en badkamergarnituur in diverse kwaliteiten en prijzen Booggordijnen met bijpassende katoenen Val Tafelkleden zowel weefstof als smyrna modern en klassiek Douchegordijnstangen in diverse kleuren en afmetingen en douchegordijnen in verschillende prijzen m Goedkoop! Maar dan wel bU de expert-vak-zaak! #1 AUDIORACK 2 x 30 watt. AM/FM- VIDEORECORDER type SLC-6 Betamax-frontloader. Alle moge lijkheden. Picture-search. Advies prijs f 2345.-. Nu bij Expert 32 cm beeldbuis. Nu extra voordelig geprijsd. Adviesprijs f 898, Bij Expert prijs bij inruil nu STEREO AUTORADIO/CASS RECORDER type KP 3200 Automatische uitworp en herhaald weergeven, het is allemaal moge lijk. Bij Expert voor slechts en LG. Cassette deck met LED meters. Platen speler met snaaraandr. en MD-element In luxe audio- rack Adviesprijs f 1256.-. Bij Expert nu slechts nu leverbaar 16 Kram uivoering Torensuaa* 54 Castricum Telefoon 02518-51441 Zaanweg Vi 5 Wcme'veei Teie'oon 075-281538 280 LITER Bruto-inhoud 280 liter, waarvan 60 liter diepvries. Vier sterren****. Laag energieverbr Adviesprijs f 1059,-. Nu bij Expert voor slechts Om dit te vieren de maand april: per behandeling en een aardige attentie. Herenweg 58C - Egmond-Binnen - Tel. 02206-3448 Informatie ZUIVELFABRIEK Dusseldorperweg 40 - Limmen - Tel. 02205-1230 Openingstijden Dagelijks geopend van 8.30 uur tot 12.30 uur en van S 13.30 tot 17.30 uur. 13.30 tot 17.30 uur. Dinsdagmiddag en zaterdagmiddag GESLOTEN. Dinsdagmiddag en zaterdagmiddag UESLU 1 ENfi! Chinees Specialiteiten Restaurant r f/u Akersloot De Crimpen 2 - Akersloot MEERVOGELS VOETBAL De uitslagen van het afgelopen weekend: Zaterdag 1 - B.P.V. 1 2-0 Zaterdag 3 -»Z.O.B. 5 2-1 Zöfidag 1 - Egmondia 1 3-0 Zondag 2 - St. Adelbert 2 0-1 Zondag 3 - vios 3 1-3 Jun. A 1 - Limmen Al 0-1 Programma voor zaterdag 9 april: Zaterdag 1 - Bergen 1 14.30 Marken 4 - Zaterdag 2 14.30 Zaterdag 3 - D.Z.S. 4 14.30 Zeevogels Cl - Jun. Cl 13.15 Programma voor zondag 10 april: Meervogels 1 - G.V.O. 1 14.00 Zeevogels 3 - Meervogels 2 11.00 Meervogels 3 - Egmondia 4 12.00 Holping Boys Al - Jun. A.l 11.00 Jbn. BI - Egmondia BI 10.00 ij.V.C. ds. 3 - Meerv. ds. 1 14.30 Zpalvoetbalprogramma A.Z.V. De Vriendschap. V'rijdag 8 april Noord End - Vriend schap 1Aanvang 19.50 uur Castricum. Vrijdag 8 april Berdos 3 - Vriendschap 2 aanvang 21.15 uur Veilinghal B. De laatste klaverjasdrive gaat plaats vinden op 15 april. Dan worden tevens de seizoenprijzen uitgereikt. hekel hebben. Na het verplanten blijven ze dan ook een hele tijd slap hangen en krijgen ze opmerkelijk vaak bezoek van insekten die je liever niet in hun omge ving ziet. Ik streef er dan ook naar om deze groente zo dun uit te zaaien dat ver planten niet nodig is. Ik doe dit als volgt: Omstreeks half april zaai ik de zaadjes één voor één op 4 cm van elkaar in on diepe geultjes uit. Ik zorg er daarbij voor dat de geultjes op 30 cm van elkaar ko- 1 men te lopen. Als de plantjes na een week of 2 opkomen, blijken ze op onge veer 8 cm van elkaar te staan. Dit is pre cies de juiste afstand. Verplanten is dus niet nodig. Wel is het noodzakelijk dat je de grond vanaf het moment dat de plantjes te zien zijn, zorgvuldig onkruid- vrij houdt. Je verkleint hierdoor de kans op ziekten en plagen. Dit houdt natuur lijk niet in dat er zodoende helemaal geen kwalen meer in de bieten zullen voorkomen. Gooi het blad niet weg Als er- aan- het begin van. oktober, nog bieten in de tuin staan wordt het de hoogste tijd om ze te oogsten. Ze zijn nl. niet bestand tegen vorst. Je kunt de ge- Rechte Hondsbosschelaan 22 - Heiloo oogste bietjes binnen een week ot twee opeten maar het is ook mogelijk om ze wat langer te bewaren. De meeste mensen bewaren hun bieten voor een langere tijd door ze te koken en ze daarna in te vriezen. Als het om een paar bieten gaat is dit een goede methode. Als je echter flink wat bieten in je tuin hebt staan, kun je ze beter inkuilen of in wat vochtig zand in je kelder bewaren. Als u de bietjes voor oktober als het nog warm weer kan zijn, eet, raad ik u aan o'm ze op de vol gende manier te bereiden. Kook ze op de gebruikelijke manier gaar en snij ze in plakjes. Laat de bietjes daarna afkoelen en voeg er vervolgens koude aardappe len. slaolie, fijn gehakte peterselie en flink wat klein geknipte bietebladeren aan toe. Laat dit geheel een uur staan en serveer de salade dan bijvoorbeeld bij rijst. Natuurlijk is het op een koude najaars dag prettiger om warme bietjes te eten. CAFE DE TOEKOMST A.S. ZATERDAG 9 APRIL "THE FUZZ" Deze band maakt muziek, maar wat voor muziek is moeilijk onder één noemer te plaatsen. Volgens de vier bandleden zelf, zou de muziek het bes te "eigen symfonische skaotische New Wave" genoemd kunenn worden en dat is niet niks! De bezetting is: Peter Naber: zang, synthezisers, gitaar; Marlies Wessels: zang, synthezisers, saxofoon, fluit; Arie Wiedijk: Synthezisers, gitaar, basgitaar; Wido Roorda: Drums; Mark Ranzijn: techniek. The Fuzz heeft al met veel succes opgetreden. A.s. zaterdag te beluisteren én te zien in "De Toekomst", Julianaweg 52, Akersloot. Hoewel het buiten nog altijd koud en regenachtig is, hebben de voetballers van de Fc d'Oud Inn de zomer alweer in het hoofd. Verleden week woensdag werd er namelijk gestart met de voorbereiding op de komende zomer avondvoetbalcompetitie. Omdat de tweede plaats van vorig jaar recht gaf op promotie komt het team dit jaar uit in de „zware" 2e klasse B. Het uitgebreide oefenprogramma, dat de spelers weer in vorm en conditie had moeten brengen, werd vanwege het slechte weer gehalveerd. Maar verleden week mochten de Oud Inn vedetten dan eindelijk in hun korte broek de kou in om tegen de sterren van de Grasrockers (ook Heiloo) aan te treden. Na een 1-0 voorsprong voor de Fc d'Oud Inn, een knappe goal van Ton Oosterwijk was het tweemaal Gras- rocker Dik Velzenboer, die met zijn bekende snoeiharde schoten, de stand tot 1-2 in zijn voordeel omboog. Goed keeperswerk van invalkeeper Jaap Buis (Oud Inn) en Dirk Nanne (Grasrockers) weerhielden de „voorwaartsen" van verdere doelpunten. Toen de scheme ring inviel vond de goed fluitende Jos van Laer het genoeg en maakte een einde aan de wedstrijd. Zaterdag 16 april krijgt de Fc d'oud Inn om vier uur zijn revanche. Wederom wordt er dan gespeeld op de voetbalvel den bij sporthal 't Vennewater. Dinsdagavond 29 maart in het Open Huis -twee zalen vol met schakers^ 41 in totaal - die als ontspanning zich inspannen en zich de hersens breken, hoe de lagen en listen van hun tegenstanders op het bord der 64 velden te weerleggen. Wasscher bestreed als oneven man de computer, maar moest in dat kleine wonderdoosje zijn meerdere erkennen.. Van de andere twintig partijen eindig den en slechts 3 in remise, terwijl de Jager zijn afgebroken partij tegen H. Reus in winst omzette. Door zijn late overwinning op Ens nestelde Avis zich wat vaster op de tweede plaats na Slob. Slob drong met Bos en van Hoek ook door tot de halve finales van de bekerwedstrijden. De nog te spelen partij tussen Wagenaar en Heeringa moet de vierde halve finalist opleveren. Dit waren de uitslagen in detail: Voor de beker: Bos-de Jager 1-0 Zeeman - van Hoek 0-1 Slob - Jongkind 1-0 Voor de 28ste ronde van de interne competitie: Ens - Avis 1-0, Niehaus - Hafkamp 1-0, Kloos - Ligthart 0-1, Manni - Koenders 0-1, Brink - Obdam 1-0, Henkelman - v.d.Werff 0-1, de Graaf I - Creutzberg 1-0, Werksman - Dekker 1-0, Kracht - Maas Vi-Vi, Alleman - Limmen Vi-Vi, van Bentum - Kemper 0-1, H. Reus - Wagenaar 0-1, Reyersen v.B. - de Krey 0-1, Spanjer - Sauer 1-0, de Graaf II - Beyers 0-1, Roele - Moeyes V2-V2, Burgman - de Jong 0-1. Het ziet er naar uit dat de tuinliefheb- bers de rammenas een beetje vergeten zijn. Je komt deze groente immers nog maar zelden tegen. Persoonlijk vind ik dit jammer. Het is nl. een smakelijke, vrij gemakkelijk te verbouwen groente, waarvoor altiid wel een plekje te vinden is. Het laatste wordt duidelijk als je be denkt, dat de winterrammenas pas in juni of juli uitgezaaid moet worden. Op dat moment zijn er al heel wat vroege groenten geoogst waardoor er ruimte ge noeg is in de tuin. U zult al begrepen hebben dat er naast winterrammenas ook zomerrammenas bestaat. Deze soort is voor de kleine tuin minder geschikt. De zomerrammenas moet nl. in april of mei, als de hele tuin al vol staat uitge zaaid worden. In die tijd kan je beter radijs verbouwen. Deze groente heeft ongeveer dezelfde smaak als de ramme nas en voor haar teelt is minder en korter tuingrond nodig. Het bedje waarop rammenas uitgezaaid wordt mag' niet bemest zijn. Is dit wel het geval dan is het vrijwel zeker dat de groente last krijgt van wormstekigheid. Je kunt dit voorkomen door het ramme naszaad te vermengen met een beetje zaad van afrikaantjes. Men heeft nl. ontdekt dat de "wormpjes" op de vlucht slaan voor deze sierplant. Rammenassen hebben flink wat ruimte nodig om zich goed te kunnen ontwikke len. Daarom zaai ik de zaden één voor één in rijen die op 20 cm van elkaar lig gen uit. Als de plantjes opgekomen zijn, verwijder ik er zoveel dat de overige op 15 cm van elkaar komen te staan. Ik heb gemerkt dat je maar weinig plantjes hoeft uit te trekken als je de zaden op 7 cm van elkaar uitlegt. Door salades of als hapje apart De rammenassen die al door de oude Egyptenaren als groente gegeten wer den, smaken geschrapt en geraspt erg lekker op brood. Ook kan je ze in sala des verwerken of als een hapje apart ser veren. Daarmee wordt het duidelijk dat je van deze groente niet gauw te veel hebt. Meestal zullen ze dan ook aan het eind van oktober als de kans op zware nachtvorsten - waartegen ze niet bestand zijn - groter wordt al geoogst zijn. Mocht dit niet zo zijn dan moeten de laatste rammenassen uit de grond gehaald en in de schuur of in de kelder in vochtig zand opgeslagen worden. Eventueel kunnen ze ook samen met de winterpeen inge kuild worden. Je kunt zodoende ook in de winter nog van deze groente genieten. Verplanten, vergeet het maar Als u wel eens bieten verplant hebt, zal het u opgevallen zijn dat ze daaraan een Steeds meer mensen stappen af van voorgeprogrammeerde en veelal passief geaarde vakantiereizen en ruilen de luie ligstoel in voor een sportieve "doe"-vakantie met een gezond brok avontuur en pure ontspanning. Nederlanders zouden dan ook geen Nederlanders zijn als een dergelijke vakantie niets met water te maken heeft, want het trotseren van het natte geweld zit ons nu éénmaal in het bloed. Of dat nu het bouwen van waterwerken betreft of het bevaren van de wereldzeeën, het blijft hetzelfde. Voor een sportieve "doe"-vakantie behoeven we echt niet de halve wereld af te reizen. De mogelijkheden liggen in ons land reeds voor het oprapen. Bijvoorbeeld een actieve zeilvakantie aan boord van een groot authentiek zeilschip (zoals bijvoorbeeld klippers), waarop inspanning ontspanning is. De gehele dag naar hartelust zelf in touw zijn met zeilen hijsen, schoten stellen, aan het roer staan, noem maar op. Ligt het schip stil dan zijn er andere mogelijkheden die ook weer te maken hebben met water. Bijvoorbeeld zwemmen, surfen of vissen. Als welkome aanvulling onderweg gezellige havenstadjes aandoen om daar. te winkelen, oude binnenplaatsjes te ontdekken of om gewoon op een schilderachtig terrasje achter een drankje te zitten. Wat dacht u van het volgende gerecht? Kook de bieten op de bekende wijze gaar en voeg er een even grote hoeveelheid kleingesneden, zure appelen aan toe. Laat deze ten slotte, samen met de bie ten, 3 kwartier stoven. Het zal duidelijk zijn datje met een paar kilo bietjes niet in je maag hoeft te zitten. Aan boord komt dan de zeemansgeest weer boven. Sen geest die wordt gekenmerkt door sportiviteit, actie en teamwork. Een gebeuren vol afwisseling, frisse lucht, onuitwisbare indrukken en natuurpracht op het water. De zee, nu eens vredig kabbelend, dan weer bruisend. De witgekuifde golven met hun steeds wisselende kleuren en niet te vergeten de zon waardoor we binnen de kortste keren voorzien zijn van die bruine teint waarvoor we anders dagenlang passief in de hete zon moeten liggen bakken. zeilschepen hebben en waar men ook, als men volledig onbekend is met zeilen, op individuele basis kan boeken voor een zeilvakantie binnen de Nederlandse of buitenlandse wateren. Aan boord krijgt men de nodige instructie en leert men van (Ie vaste bemanning alles over zeilen. Zeilvaart Enkhuizen Eén van die organisaties is het inmiddels tien jaar bestaande Zeilvaart Enkhuizen, een samenwerkingsverband van eigenaren en schippers van 35 grote zeilschepen waaronder klippers, loggers en schoeners (twee- en driemasters). Zeilvaart Enkhuizen organiseert actieve zeilvakanties op het Dsselmeer, de Wadden, de Engelse kusten, Denemarken en Scandinavië. Het doel van het samenwerkingsverband is mede door inkomsten van vakantiereizen traditionele zeilschepen in de vaart te houden. Aangekochte schepen worden wat exterieur betreft zoveel mogelijk in de oorspronke lijke staat teruggebracht. Het interieur wordt aangepast aan de chartervaart. In de ruimen worden ni. hutten gebouwd, enz. De. schepen worden voorzien van alle technische en electronische hulpmiddelen als navigatie-apparatuur, marifoon, echolood, enz. De schepen, vanzelfsprekend voorzien van hulpmotoren, zijn bij wijze van spreken net meter zo veilig en comfortabel als vaartuigen die zojuist van stapel zijn gelopen. In een Spannende bezigheid Zeilen op open water is een spannende bezigheid. Met een harde zuidwester Staveren aanlopen vraagt alle concentratie van schipper en bemanning. Met opkomend tij een weg zoeken over het wad of met een schip van ruim dertig Het zijn momenten van spanning die al het andere tijd dat steeds meer wordt beknibbeld op inkomens, speelt de prijs van een vakantie Ook daarom is een vakantie op een groot een grote rol. Over de prijs van een zeilvakantie bij Zeilvaart Enkhuizen kan worden opgemerkt dat die beslist niet hoog is. Dat komt omdat men als deelnemer zelf dus kosten, Men zou dan ook een volle sluis in manouvreren. dan varen volkomen doet vergeten, zeilschip Zo'n ontspannende bezigheid. Met een zeilschip de haven binnenlopen van ,„,c hooi actief is. Dit bespaart een aantal bemanningsleden, Lowestoft of New. Haven, Staveren of Harhngen, is een ontdekking. Iets heel anders c-c kunnen stellen dat men tijdens'de vakantie een deel van het vakantiegeld terug- dan landen op het vliegveld Heathrow of met de trein station Groningen Gb verdient. Om u een indruk te geven: op individuele basis boeken op een binnenrijden. (Elke haven is een avontuur op zichzelf.) "binnenlandse" reis (Waddenzee, Dsseimeer en Friese binnenwateren) kost gemiddeld Mogelijkheden ,tor air^t Honken Hat 400,— per week. De prijzen voor buitenlandse reizen liggen ongeveer 20 procent Vorenstaande klinkt natuurlijk erg aanlokkelijk. Velen zullen echter direct denken dat k het hier om een vakantie gaat die niet tot hun mogelijkheden behoort omdat men ho8l'r- niet over een zeilschip beschikt, niet voldoende of geen zeilervaring heeft of omdat u hoeken de prijzen voor een dergelijke vakantie dermate hoog liggen dat die niet in het Voor een vakant.e met een van de schepen van ei vaar n u.zen a vakantiebudget passen. Wat die prijs aangaat valt dat wel mee, daarover later meer. bij de ANVR-reisbureaus of direct bij Zeilvaart Enkhuizen, -.uiderhavendijk 101, c icni IR Fnkhiazen Telefoon 022S0 - 12424. Tevens kan men daar terecht voor Daarnaast hoeft niemand zich zorgen te maken om het feit dat hij of zij geen 1601 JB Enkhuizen, leletoon 1 a- xi in 1 itinpnf voor het aanvragen van de brochure "Zeilenderwijs op avontuur zeilschip of zeilervaring heeft. In Nederland is een aantal organisaties die wel g

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1983 | | pagina 12