1 S a.s. donderdag, vrijdag en zaterdag: grote in winkelhof "t Loo" kom kijken naar de nieuwste modellen van autobedrijf zentveldt vGALEN bv J 1 VERENIGINGSNIEUWS ADVERTEERT IN DIT BUD D KATOEN VOORDEEL VERENIGINGSAGENDA MITSUBISHI 9 9 G.C. FABER Laat „Hollands Roem" uw was doen Op donderdag 14, vrijdag 15 en zaterdag 16 april geldt voor alle soorten katoenen garen: iedere 10e bol GRATIS! memnrmain 0 I 9 9 0 f 0 9 0 0 0 0 9 9 0 0 0 9 0 9 0 0 9 9 9 0 9 9 9 0 0 9 0 9 9 w Lancer F Lancer Turbo Galant Galant Stationwagen Cordia Sapporo KENNEMERSTRAATWEG 110 - ALKMAAR - TEL. 072 - 115828 9 9 9 9 0 9 9 0 9 9 9 9 9 9 0 9 9 9 9 9 9 9 0 9 9 9 0 0 9 9 0 0 0 0 9 9 9 9 0 OCCASIONS DEMONSTRATIEWAGENS! Automobielbedrijf G. C. KOQIJMAN B.V. AA GREENPEACE BIJ JEUGDCLUB „RUIMTE" CURSUS OUDERWIJS ONDERWIJS HEILOO Kursus vrouw en milieu WIJKVERENIGING TERMIJEN ONTHAALT DEJEUGD WIJKVERENIGING PLAN OOST inteulok/jj: VHI Ii: 11/1)10 FM <01 MHz UITKIJKPOST 13 APRIL 1983 IIITKIJK 9 MITSUBISHI-SHOW MOTORS CORPORATION DE GESTAALDE PERFEKTIE 0 Ford Granada 2800 GLS 4 drs 1979 Ford Granada 2000 Combi1981 Ford Granada 2000 L1979 Ford Taunus 2000 Ghia 4 drs 1980 Ford Taunus 1600 L 4 drs1980 Ford Taunus 1600 L 4 drs autom.. 1980 Ford Fiësta 1100 Team1980 Ford Escort 1100 L1979 Ford Escort 1300 4 drs1980 Ford Escort 1300 L 4 drs1978 Peugeot 304 GLD1978 Datsun Sunny Spec1982 BMW 315 op LPG, kleur zwart 1982 Audi 100 GL 5 S aut1980 Ford Granada 2300 L 4 drs autom. 1982 Dorpsstraat 7 - 1901 EH Castricum Telefoon 02518 - 50650/50651* STUKADOORSWERK voor binnen en buiten DIV. SIERPLEISTERS REPAREREN EN SAUSEN HECHTPLEISTERS voor iedere ondergrond GIPSPLATEN-PLAFONDS Vrijblijvend prijsopgave! STUCADOORSBEDRIJF I Lichtger steel Incomt ser en topper ramen (werkhi Raamv Ragebi Raami Het nieuwe bijna niets wegende - kombinatie-kolbert, gemaakt met lange smalle revers m een licht ruitdessin. Kies uit de kleurenkombinatie blauw/beige of blauw/ grijs. Ideaal te dragen met een nieuwe lichtgewicht pantalon. Kolbert gemaakt van wol/polyester en mohair, f 289,-. Wfj Bor Het Vas Coi Vro Heiloo, Stationsweg 61 Tel. (072) 33 0068 Handelsweg 11 1851 NX Heiloo Tel. 072-332145 Dinsdag gehaald en dinsdag weer terugbezorgd 0 in heel Heiloo. JLARIiltJUl ƒ8.25 S WOLLEN DEKENS, heerlijk fris gewassen 8.20 k SI Kennemerstraatweg 436-Heiloo-Telefoon 330766 k Lakenpakket zelf halen en brengen 5 LAKENS of TAFELLAKENS vanaf Heerenweg 203 te Heiloo - Telef 072 -335620 SOCIËTEIT ALLEENSTAANDEN De werkgroep voor de Sociëteit Alleen staanden heeft allerlei plannen ge maakt voor het tweede gedeelte van het seizoen. Misschien voor U prettig te weten, w^t wij nog allemaal voor U in petto hebben. Op zaterdag 16 april om 20.30 wordt er een dansavond georganiseerd in de foyer van het Open Huis, waarbij de sociëteit alleenstaanden ook is uitge nodigd. Om te beginnen hebben wij op maan dag 18 april a.s. de kreatieve avond. Wij gaan dan o.l.v. Alice Visser uit Limmen een schoteltje opmaken met droogbloemen, die U als wanddekora- tie kunt ophangen. Het resultaat heeft Alice al laten zien op één van de laat ste sociëteits-avonden. U moet hiervoor meenemen een schoteltje of onderzet- tertje of i.d. en een schaartje. Voor droogbloemen en de rest van het ma teriaal wordt gezorgd. De avond begint om 8 uur in zaal 5 van het Open Huis, en de kosten zijn 2,-, koffie of thee in begrepen. Heeft U geen zin in kreatief bezig zijn, dan kunt U gaan sjoelen of zo maar een praatje maken. Maandag 2 mei: bloemschikken Bie dermeier", o.l.v. mevr. Schavemaker uit Limmen. Maandag 16 mei: een film avond. Fam. de Vlugt uit Heiloo zal voor U een film gaan draaien over Rus land. Zaterdag 28 mei het jaarlijks „dagje uit". Hiervoor kunt U zich al opgeven, hetzij telefonisch of op één van de sociëteitsavonden. Maandag 6 juni: mevr. F. de Vries-Visscher uit Heiloo zal een lezing houden over „Mijn veranderende normen". Maan dag 20 juni: slotavond van het seizoen. In de vakantiemaanden juli-augustus gaan we strandwandelingen organi seren. Zo ziet U, dat wij U nog heel wat te bieden hebben. Op al deze data ko men wij nog nader terug en U krijgt hiervoor flog een uitnodiging thuis. Wij zien U nu graag allen terug op maan dag 18 april op de kreatieve avond. U weet, komt U niet graag alleen, breng dan gerust een van uw vrienden of kennissen mee. Inlichtingen: tel. 332136, 333995, en 331097. NIVON Pinksterkamp te Eerbeek (21, 22 en 23 mei) Ook dit jaar is er een Pinksterkamp van het Nivon, in en rond het natuurvrien denhuis, A.B.K. huis, te Eerbeek. Men kan dus in het huis logeren en kampe ren. Het thema van het kamp is „Ar beid en verzorgingsstaat". Niet dat het een verplicht meedoen is, want de sfeer in een Nivon Pinksterkamp is een va kantiesfeer. Op (bijna) ieder uur van de dag zal er wel iets te doen zijn. Voor de jongste deelnemers is ook 't een en an der te doen. Het avondprogramma is grotendeels ontspannend. De afgelopen jaren namen Heiloose Nivon-leden deel aan zulk een weekend en ook nu bestaat er belangstelling. Voor nadere inlichtingen: fam. Mulder, het Veld 12, tel. 333127, Heiloo. COMMUNICATIE VERENIGING HEILOO Wel, dit was me het weekendje wel. Zoals jullie wel wisten, stond dit wee kend geheel in het teken van het zaal voetbal. Er werd zaterdagavond en zondag gespeeld. Allereerst werd zaterdagavond gespeeld tegen de ta feltennisvereniging uit Limmen. Wel, de wil was zeker aanwezig, maar de praktische Uitvoering liet iets te wensen over: de eindstand was 6-4 voor de Limmenaren. De volgende dag gingen we dan om kwart voor 9 met twee mobielen richting Schagen. Als spelers waren aanwezig Lucky Poepie, Willem II, Nummerplaat, Heiloo 80, Oscar II en het Kleintje. De Witte Raaf zou later komen. Als gastspeler hadden we voor die dag Jan la Fleur benaderd. Enfin, we waren ingedeeld in poule B en om kwart voor 11 was onze eerste wed strijd. Jan was er echter nog niet. Maar zowaar, het spel ging goed en we wisten er een gelijkspel uit te ha len (1-1). Dit was meer dan we ge dacht hadden en het spel op zich ver liep stukken beter dan de avond er voor. Dit resultaat gaf ons toch weer hoop. De tweede wedstrijd (Jan was er!) werd nog mooier, namelijk een overwinning van 3-0. Zou het dan toch nog leuk worden? Jan, bleek een zeer goede versterking te zijn voor de ploeg. De ploeg leek wel een complete meta morfose te hebben ondergaan, want men gelooft het of niet, maar ook de derde en vierde wedstrijd werden gewonnen (1-0 en 3-1). Hierdoor werden wij winnaar van onze poule. Doormiddel van z.g. "kruisfinales" moest worden bepaald wie in de finale tegen elkaar aan moesten treden. Wij moesten tegen de nummer 2 van de poule A. De andere kruisfinale was tussen nummer 1 van poule A en num mer 2 van onze poule. Kortom, we moesten dus winnen om in de defini tieve finale te komen. En jahoor, suprise!Na een zeer spannend kwartiertje bleek de eindstand te staan op 1-0 in ons voordeel. We zaten in de finale!! Tegenstander was het eerste team van Schagen. Het was een zeer spannende wedstrijd met gelijkwaardige ploegen. In de 10e minuut was het dan toch raak, via een snelle uitval werd de stand op 1-0 voor Schagen gebracht. Ondanks hard werken in de resterende tijd bleef die stand gehandhaafd. Het werd dus de 2e plaats, die wij eerlijk gezegd totaal niet verwacht hadden. Er wordt trouwens gedurende de laatste weken fanatiek getraind door de meeste leden van de ploeg onder de deskundi ge leiding van Lucky Poepie. Iedere zondag om 2 uur gaan we aan de gang. Andere spelers, kom ook eens mee- trainen, okè. Dit was het, tot de vol gende keer. Op 15 april a.s. komt bij Jeugdclub „Ruimte" een medewerker van Green peace met dia's en een lezing. Deze avond zal plaatsvinden in de grote zaal van de Gereformeerde Kerk aan de Noordergeeststraat. We beginnen om 21.15 uur en het kost niets. Je bent van harte welkom. Graag willen wij als 2e jaars-cursisten van „Ouderwijs Onderwijs" iets vertei len over deze cursus. Het eerste uur leveren wij een gevecht met: D, t's, punten, komma's, dictee's, zinsopbouw, opstellen enz. Al komt het ons niet meteen aanwaaien, met goede begeleiding van onze groeps leidster komen wij er best uit. Het wordt allemaal op een prettige en begrijpende manier uitgelegd. Deze cursus is dan ook bedoeld voor mannen en vrouwen met een minimale opleiding. Na het eerste uur hebben we pauze van ongeveer een half uur, we drinken dan gezellig een kopje koffie of thee. Dan gaan we verder met een uur algemene vorming. De onderwerpen die daar aan de orde komen, worden door de cursisten en de leidster samen gekozen. Dit jaar hebben we onderwerpen gehad zoals: Leren discussiëren met elkaar, verslaving (bij dit onderwerp hebben we 2 gastsprekers gehad). We hebben ook de film en het boek „De Mopder van David S" gezien en besproken. Op het ogenblik zijn we bezig met het project „staatsinrichting, (of hoe ons land bestuur wordt)". We zullen dan ook met elkaar een raadsvergadering gaan bijwonen, en hopen dan dat wij iets meer van de gemeentepolitiek gaan begrijpen. We hebben ook een hele leerzame avond over „Oud-Heiloo" gehad. De heer Admiraal wist ons daarover veel te vertellen en liet ons daarbij hele leuke dia's zien. Wij hebben met onze groep ervaren, dat het samen denken en doen erg leerzaam is en ons ook een fijn gevoel geeft. Voor de kosten hoeft u het niet te laten. Wij hopen dat we u hierbij wat informatie hebben gegeven. Misschien is het voor U'een stimulans ook zoiets te gaan doen!!!! Tweede-jaars cursisten van Ouderwijs Onderwijs Heiloo. Wilt u meer weten over deze cursus dan kunt u trecht bij Reina Mulder, het Veld 12, Heiloo, tel.: 333127. U kunt bij haar ook een inschrijfformu lier ophalen voor de cursus, die in september a.s. weer begint. In samenwerking met de Provinciale Vrouwenraad Noord-Holland, wil de Federatieve Vrouwenraad Heiloo op dinsdag 19 april met de kursus Vrouw en Milieu bèginnen. Deze kursus zal gehouden worden op dinsdagmiddag 19 april, 26 april, 3 mei en 10 mei van 13.30 uur - 15.30 uur in het Open Huis te Heiloo. De kosten van de kursus bedragen 20,- voor de gehele kursus. De kursus Vrouw en Milieu wil vrouwen milieu-bewust leren handelen. Het pro gramma wordt in overleg met de deelneemsters samengesteld. Er kunnen nog enkele deelneemsters geplaatst wor den. Voor nadere inlichtingen en/of opgave voor de kursus kunt u zich wenden tot Mevr. L. Schois, tel.: 333718, mevr. W. Vogel, tel.: 331220. Het is alweer ruim 5 jaar geleden dat de wijkvereniging „Termijen" werd opge richt. Omdat het bestuur daar erg trots op is, heeft ze gemeend dit jubileum óók met de jeugd te vieren. Daarom zijn de kinderen van de leden en de donateurs uitgenodigd om a.s. zaterdag 16 april naar de Beun te komen. Het toneelgezelschap „Falkland" uit Heiloo zal dan voor hen de musical „Oma wint de wereldcup" opvoeren. Dat dit gebaar van het bestuur op prijs werd gesteld, moge blijken uit het grote aantal aanmeldingen. Voor voldoende begeleiding is gezorgd. De voorstelling begint om 14.00 uur en zal naar verwachting om ca. 15.30 uur zijn beëindigd. De ouders worden verzocht hun kinde ren uiterlijk 13.45 uur bij de Beun „af te leveren" en ze daar ook weer af te halen. Wij hopen, dat het voor allemaal een onvergetelijke middag zal worden. I5S1 Zaterdag 2 april was het weer zover. De Paas Haas bracht weer een bezoek aan onze buurt. De Paas Haas werd nu gehaald door T.H.K. en de Majo rettes zetten weer hun beste beentje voor. Na een tocht door de buurt kre gen alle kinderen die er waren een pre sentje. Ook een aantal ouden van da gen werden niet vergeten. Hier alvast een bericht over het Koninginne-feest op 30 april. Dit begint om half 2 op het speelveldje. Als het weer het toelaat wordt het weer een knal middag Op 16 en 17 april wordt in het Oosthonk een expositie gehouden, waar de resul taten te zien zijn van de cursussen etsen, boetseren en tekenen. De expositie is beide dagen van 14.00 - 17.00 uur geopend. Naast de werkstuk ken bekijken kunt u ook een praatje maken met de leraren en leraressen van de cursussen (als U zelf zin heeft om zo'n cursus te doen bijvoorbeeld) en natuurlijk wordt er een overheerlijk kopje koffie geschonken. Op 23 april geeft onze toneelgroep een uitvoering. Het op te voeren stuk is niet zo lang, zodat we besloten hebben na de voorstelling een drankje te serveren en de mogelijkheid te bieden voor een dansje. De toneelspelers hebben erg hun best gedaan en we hopen dan ook dat er een goede opkomst zal zijn. De aanvang is 20.30 uur, de toegangsprijs is voor leden 1 gulden, voor niet-leden 1 gulden en 50 cent. Na deze twee activiteiten zit het seizoen er voor wat betreft de werkgroep cursussen weer op. We starten na de zomervakantie in augustus met een nieuw programma. Langs deze weg willen wij iedereen bedanken die heeft bijgedragen tot het slagen van de cursussen in het seizoen 1982-1983. We zien de komst van iedereen graag tegemoet op de expositie of bij de toneelvoorstelling, en alvast een prettige vakantie. Werkgroep cursussen, Tineke Denekamp (334059) Duuf van der Kolk (335785). KABO HOUDT JAARVERGADERING In een /.eer druk bezochte jaarverga dering hield de KABO, Katholieke Bond voor Ouderen, vorige week haar laatste vergadering in het Brunoge- bouw. Onder de aanwezigen was ook de wet houder, mevr. A.A.M. Willemse-v.d. Ploeg. De vergadering werd voorgezeten door de voorzitter van de KABO, de heer Lammers. Nadat eerst de huishoudelij ke zaken aan de orde waren geweest, vertelde heer A. Borst, namens de bouwcommissie, iets over het nieuwe onderkomen voor de Bejaardenbon den en de Stichting Dienstverlening. „Zo'n 3 jaar geleden kwamen er uit de vereniging stemmen op voor een betere toekomst voor de bejaarden. Toen werd er een bouwcommissie benoemd om de zaken nader te onderzoeken, aldus de heer Borst. De bonden groeien snel, men had dan eerst ook grote plannen voor een aanbouw aan het Brunoge- bouw. Dit bleek een te kostbaar plan en kon dus geen doorgang vinden. De commissie was echter niet voor een gat gevangen en keek uit naar een andere accommodatie, want de bejaarden wil den een „eigen home". De commissie ging naar de gemeente om te laten zien dat het ze ernst was. Nu is het voor zo'n 80% zeker dat zij de beschikking krijgen over de St. Franciscusschool, die achter het Dien stencentrum aan de Westerweg is- gelegen. De plannen zijn al in een ver gevorderd stadium. Men hoopt daar een biljartzaal te realiseren en door middel van schuifwanden de ruimten groter en kleiner te kunnen maken. Tevens zal er een keuken worden ge maakt. De heer Borst dankte de ge meente en besloot met „En nu zijn de bejaarden aan de beurt!" Pastor v.d. Berg blikte nog even terug op zijn 25-jarig priesterjubileum en vertelde iets over de verbouwingsplan nen van de Willibrorduskerk. Aktiviteiten voor beiden bonden van Ouderen. Bingo-middag. Volgende weel woensdag 13 april a.s. houden wij weer een bingomiddag in het Trefpunt aan de Westerweg. De onkosten bedragen 2,50, koffie en 4 bingokaarten inbegrepen, Aanvang 2 uur. Woensdag 27 april: busreis naar Rotterdam. Kosten: 44,- p.p. Opgeven en informatie bij: C. van Dooren (334730) en R. Dekker (332528). Informatieavond.Stichting Freinetschool Heiloo, donderdag 14 april a.s. 20.00 uur in het Open Huis. Kampioenschap bloemschikken voor Amateurs. Donderdagavond 14 april Kampioenschap bloemschikken voor amateurs te Hei loo. Informatie en aanmelding bij de heer Kamer, tel. 333523. Kleurenpracht Maandag 18 april contactavond in het gebouw van de duivenvereniging, achter sporthal 't Vennewater. Aanvang 20.00 uur. Nivon Zondag 17 april: laatste koffie-zondag in het Natuurvriendenhuis, Burg. Rothes straat 53 a, Wijk aan Zee. Open van 10.00-16.00 uur. Kosten 2,—. Weekend 30-4/1-5: bergsportweekend te Bergen aan Zee. Kosten: 7.50 per dag of 10,— voor twee dagen. Aanmelding en informatie: Hans Bovenschen, tel. 020- 164683. Credo Gespreksgroep - Heiloo Donderdag 21 april: in de Geref. Kerk, Noordergeeststraat. Kand. Staat uit Am sterdam spreekt over: Moderne theologie en confessioneel denken. Belangstel lenden nodigen wij graag uit deze avond te bezoeken. Aanvang: 20.00 uur. Wijkvereniging Plan Oost Woensdag 20 april: koffieochtend in 't Oosthonk met mogelijkheid tot het ruilen van stekjes. Tevens wandeling door Nijenburgerbos. Aanvang: 10.00 uur. Kosten: 1,50 (leden en 2,50 (niet-leden). Ned. Ver. v. Huisvrouwen Afd. Heiloo. Woensdag 13 april: Schoonheidsspecialistes van Salon Margreet komen vertel len hoe uw huid dagelijks te verzorgen. Open Huis 9.45 uur. Entree 1,~. Dinsdag 19 april: herhalingsles reanimatie-cursus in 't Open Huis. Aanvang: 20.00 uur. Donderdag 28 april, lezing met dia's over Indonesië door B. M. Keijzer. Aanvang 20.00 uur. Kosten: 2,50 (leden) en 3,50 (introducé(e)s). Afgelopen zondag was het al weer de derde keer dat het zaalvoetbalteam van Focus uitkwam tegen het W.M.R. uit Alkmaar. De vorige keren had Focus verloren en gelijkgespeeld, dus het was te verwachten dat de heren D.J.'s gebrand waren op een overwinning. Helaas kreeg Focus het eerste kwartier al twee tegengoals, maar mede door de geplaatste opmerkingen en de aanmoe digingen van Perry von Brown, die door een aanhoudende blessure wederom niet kon spelen, wist de Bie door de sterke verdediging van W.M.R. te dringen en de stand op 2-1 te brengen. Na de rust scoorde Hendrik-Jan 2-2 en de Bie 2-3. Na deze plotselinge door braak van Focus ging de vermoeidheid een rol spelen, waardoor het team twee tegengoals kreeg, die de eindstand op 4-3 in het voordeel van W.M.R. bracht. Tenslotte mag nog even vermeld or den dat de spectaculaire wijze waarop Gert Gazon het doel verdedigde alleen al de moeite waard was om naar de sporthal d'Enterij in Limmen tc komen. Over twee weken zal ,U Doris Decibel weer op doel zien, wanl dan is de lang-verwachte revanche R.O.H.-Fo- Als u komend weekend uw radio weer afstemt op FM 103, zult u ongetwijfeld meer horen over deze belangrijke wedstrijd. B.W. Big Ears. VERENIGING VOOR OPENBAAR ONDERWIJS - AFDELING HEILOO De jaarvergadering van de Vereniging voor Openbaar Onderwijs van woens dag 20 april a.s. zal worden gehouden in de J. P. Hasebroekschool (Sluijs- weijdt 9). Leden en belangstellenden zijn van harte welkom op deze avond. Voor de pauze zal de heer C. Boer man, vakleerkracht lichamelijke oefe ning in Heiloo, komen spreken over het belang van het bewegingsonderwijs. Na de pauze staat de ledenvergadering op de agenda. Na de behandeling van de gebruikelijke stukken zullen twee nieuwe bestuursleden worden ge kozen. De heer P. H. Postma en de dames E. M. Westrus-Velthuyzen en A. Knijnenberg-de Korte treden af en zijn niet herkiesbaar. Indien u interesse heeft in een be- stuurs-functie kunt u zich t/m 15 april a.s. schriftelijk melden bij het secre tariaat van V.O.O., de Achtkant 5. KAMPIOENSCHAP BLOEMSCHIKKEN IN 't LOO Vrijdag 15 en zaterdag 16 april zal op één van de binnenpleinen van winkel hof 't Loo een expositie worden gehoi) den van de resultaten van het kampi oenschap bloemschikken voor amateurs te Heiloo, onder auspiciën van de Ko- ninklijke Maatschappij Tuinbouw el Plantkunde. Een weelde aan bloemstukken - waai van de helft vrije arrangementen - zij' gejureerd door de arrangeurs Wot den Daas en de heer van Dijk. Tijd»: de expositie is er een informatiestand waar inlichtingen worden gegeven ove de aktiviteiten van de K.M.T.P- 11 Heiloo. Amateur bloemschikkers de monstreren hoe je met eenvoudig- hulpmiddelen, leuke resultaten bloemen kunt bereiken. Traditieg' trouw gaan de demonstratie -bloem stukjes naar de bejaardentehuizen! Heiloo.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1983 | | pagina 10