EVER CLEAN TAPOT LACHT OM VLEKKEN. -jÊ Leerlingen basisonderwijs in Heiloo krijgen 'les' over vernielen en de gevolgen daarvan z w O X w ca ADVERTEERT IN DIT BLAD! PREDIKBEURTEN EN ANDERE DIENSTEN Dat wordt lachen voor maar 129.- voor het komplete woongebeuren WBBÊÊÊÊm h W Ever Clean in 2 kleuren met foamrug, 400 cm breed. jvalkering beveiliging NIEUW! Ever Clean. Een machtig mooi kwaliteitstapijt. Met unieke eigenschappen. Koffie over de vloer? Een hele fles wijn desnoods? Op Ever Clean tapijt maakt dat geen indruk. Met een tissue dept u de vloeistof op en het ongelukje is verholpen. Geen sprake van vlekken. Uw tapijt is weer als nieuw. Vrijdag koopavond Westerweg 261, Heiloo, Tel. 072-331738 Project over vandalisme van start POLITIEBERICHTEN Werkgroep DIERENBESCHERMING HEIL00-LIMMEN-CASTRICUM. Lesbrief Uitkijkpost LIJST VAN GEVONDEN VOORWERPEN IN DE PERIODE VAN 28 maart 1983 tot 11 april 1983 Afhalen op woensdag- en zaterdagmiddag tussen 14.00-16.00 Twee weken Ruiten Kennemerstraatweg Diefstal Dr. WILLEB00RDSE IS AFWEZIG van 18 t/m 22 april. Hond aan de lijn Brommers TANDARTS-ASSISTENTE WEEKAGENDA..DE BEUN" INGEZONDEN HET VERGIF IN ONZE OMGEVING TANDARTS-ASSISTENTE CAECILIA SPEELT VOOR ZIJN ADVERTEERDERS 20.00-22.fl UITKIJKPOST 13 APRIL jjïKIJK Ever Clean. Dankzij de Antron Plus vezel: vlek- en vuilafstotend, permanent antistatisch. Nauwelijks onderhoud, des te meer plezier. Vrijdagavond a.s. hebben we een bij zondere speelavond! het gehele pro gramma wordt gevuld door één en semble. De popgroep o.l.v. Peter Brouwer speelt die avond namelijk de muziek uit de. musical "Jesus Christ Superstar". Ons pop-ensemble is een van de groot ste orkesten van onze school. Leerlin gen in het derde studiejaar hebfcen recht op een plaats in een van onze twaalf ensembles. Bovengenoemd ensemble repeteert vrijdagavond na het voorspelen en is (waarschijnlijk me de door het tijdstip: eind van de werk week, gezellig napraten etc.) nogal populair bij onze leerlingen. De bezetting van deze groep is zeer gemengd: (veel) klarinetten (hoe kan 't ook anders: Péter Brouwer is onze klarinet-docent), saxofoons, dwars fluiten, hobo, gitaren, slagwerk en klavierinstrumenten. Het arrangement, dat wordt gespeeld is van de hand van Peter Brouwer. Het is overigens een heel normaal ver schijnsel, dat de leiders van de ensem bles alles zelf moeten arrangeren. De bestaande arrangementen kunnen (bijna)nooit gebruikt worden door de muziekschoolensembles, omdat deze meestal een wat ongebruikelijke sa menstelling hebben. Dat een en ander toch heel goed kan klinken, kunt u vrijdag 15 april om half acht zélf ko men controleren. Volgende week zaterdag 23 april hou den we onze jaarlijkse Open Dag. Veel van onze docenten zijn aanwezig om te vertellen over hun instrument(en). We hebben een_ muziekhandel uit genodigd om instrumenten te komen laten zien. De gehele dag (10.30 uur tot 15.00 uur), treden ensembles op. Wij organiseren ook een boeken beurs. Vanaf 's morgens 9.30 uur kunt u uw (overtollige) muziekliteratuur bij ons inlevern. Wij proberen dat dan tegen de door u vastgestelde prijs (zonder provisie etc.) te verkopen. Na afloop kunt u komen afrekenen. Al met al een belangrijke dag voor de muziekschool en mogelijk ook voor u! Komt u eens geheel vrijblijvend kij ken. Proef de sfeer, zie eens hoe het bij ons toegaat. Als dat alles u aanstaat en wilde toch eens een studie beginnen, dan kunt u die dag ook meteen inschrijven. We hebben géén leeftijdsgrens naar boven! Elke leerling van 7 jaar of ouder is welkom. Graag tot ziens! Hervormde Gemeente Heiloo Witte Kerk 10 uur ds. L. Doorn uit Haarlem. Crèche en kindernevendienst in De Rank. Kruiskerk 10 uur de heer Van Til uit Haarlem. Crèche in de achterzaal. Zondagsschool in Rehobothschool; 19 uur ds. R. J. Kruit. Geref. Kerk Noordergeeststraat 9.30 uur mevr. E. Sluis-Sluis, Heiloo. 19 uur ds. G. J. van Kamp. Parochie- zondagsdienst Kapel O.L.Vr. ter Nood, Kapellaan 13, Heiloo, tel. 02205-1288. Evangelie-Centrum Zondagmorgen 10 u. Dienst en woens- dagav. 8 u. Bijbelstudie. Westerweg 294. Hervormde Gemeente Limmen 10 uur ds. B. J. Kruit. Ned. Herv. Gemeente Egmonden 10 uur Egm.-Binnen, ds. Blokker. Evang. Luth. Gemeente Alkmaar 9.30 uur ds. J. Mostert. Remonstrantse Gemeente Alkmaar Geen opgaaf ontvangen. Doopsgez. Gem. Koningsweg Alkmaar 10 uur ds. A. G. Hoekema. Oud-Katholieke Kerk Emmastraat 9, Alkmaar 10 uur Hoogmis. R.K. KERKDIENSTEN Willibrorduskerk, Westerweg 265 Zaterdag 19 uur. Zondag 9 uur - 11 uur. In de week: maandag-, dinsdag- en vrij dagavond 19.30 uur. Donderdagmorgen 8 uur. Spreekuur biechthoren: zaterdag 16- 17.30 uur. H. Moeder Gods, Holieweg 111 Zaterdag 19.00 uur. Zondag 9.30 - 11.00 uur. In de week: ma.-, do.- en vrijdagavond 19.30 uur; dinsdag en woensdag 8 uur. Biechthoren: zaterdag 16.30 - 17.30 uur. R.K. Kerkdiensten O.L.Vr. ter Nood Kapellaan H.Missen: zaterdag 19 uur, zondag 7.30 uur (bij de Julianazusters), 9 uur, 11 u. In de week: maandagavond 19 uur, ove rige dagen: 's morgens 8 uur in de Gena dekapel. Avondmis: le vrijdag v.d. maand 19 u. Lof: zondagavond 18.30 uur. Biechthoren: zaterdag in beide kapellen vanaf 16 uur. Kapel Psvch. Centrum St. Willibrord H. Missen: zaterdagavond 18.45 uur. Zondag (Hoogmis) 9.30 uur. DOKTERSDIENSTEN (uitsluitend voor spoedgevallen) Dr. A. L. Duijvestijn, Obriglaan 53, Heiloo, tel. 072- 333100. Weekenddienst Apotheek Apotheek Heylo, Stationsweg 53, Heiloo tel. 072-331070. Weekenddienst Wijkverpleging Egmond - Heiloo - Limmen Mevr. P. Brighting, tel. 02205-2630. Verloskundige Heiloo (vlgs. afspraak) E. Engeringh, Slimpad 4, Heiloo, tel. 072-332719, b.g.g. boodschappendienst: 020-123123. Verloskundige Limmen Mevrouw E. Motzo, tel. 02513-12020. Dienst Tandarts Alkmaar - Heiloo Dr. M. J. Gravestein, Emmastraat 85, Alkmaar, tel. 072-125862. Organisatie van Nederlandse Tandprothetici Weekenddienst in de kop van Noord- Holland, tel 02240-7939. DIERENARTSEN Dr. Eberson en Dr. Schaap zijn altijd te bereiken op tel.nr. 072-331606. Zaterdags spreekuur van 11-12 uur. Consulenten Dierenbescherming Heiloo en omstreken Honden: tel. 336758, mw. R. v. d. Berg Katten: 334810, mw. H. W. de Waart, Watervogels: 333073, hr. C. de Langt Knaagdieren: hr. Jacobs, 331484. Zieke, gewonde en jonge vogels: Mevi Duivenbooden335065, hr. Baars 33622' Aktie Vakantie Pleegdier: tel. 33618(1 Praktijken Fysiotherapie Spreekuur vlgs afspraak (ma. t/m vr, J. J. H. Cooper, Ewisweg 34, Heiloo, te! 072-331100; J. de Moor, Kerkelaan Heiloo, tel. 072-333398; M. A. van Riel, De Wildtlaan 28, Heiloo, tel. 071 333271; E. J. Waal, Kennemerstraatwei 452, Heiloo, tel. 072-331266. P. A. Slinger, De Hoghe Weijdt 55, Hei loo, tel. 072-333746. Zwangerschaps/ Nabevallingsgymnastiek Mevr. E. Bakker, tel. 072-334694. Mevr. A. Vinckers, tel. 072-334398. KRUISVERENIGING „HEILOO" Kantoor: Wljkgebouw Holieweg 94 Kantoor geopend iedere maandag- e donderdagavond van 17-18 uur. Uitleenmagazijn geopend op werkdage; van 19-19.30 uur. Tel. 072-331073. Wijkverpleegkundigen: Mevr. A. H. Kroon, tel. 072-330082,ti bereiken van 8-8.30 uur. Mevr. J. van Leeuwen, tel. 072-331021, te bereiken van 8-8.30 uur. Mevr. A. van Staveren, tel. 07 2-334326, te bereiken van 8-8.30 uur. Mevr. H. Meesters, tel. 072-337465, te bereiken van 8-8.30 uur. Mevr. E. Jansen, tel. 02208-6203, te reiken maandag, donderdag en vrijdag tussen 8-8.30 uur. Mevr. L. de Waard, tel. 02518-55495,1: bereiken tussen 8-8.30 uur. Spreekuur in wijkgebouw, dagelijks tus sen 12 en 13 uur, tel. 072-331073. Diëtiste Na telefonische afspraak dagelijks tus sen 12-13 uur en maandag en donderdaj tussen 17-18 uur. Tel. 072-331073. G Burge vergac gehou zal wo tegen mings Burge zijn oi rende Obdar Bover van V secret Gedui vergu bus 1 Bijna elke dag lezen we erover in de krant: vandalisme. Na een voetbalwed strijd -of er voor - worden vele vernielingen afgericht. De burgemees ter van Alkmaar verbood daarom de wedstrijd AZ'67 tegen Ajax op zater dagavond Of in Amsterdam, wanneer er een kraakpand ontruimd moet worden, ook dan zijn efalftjd weer mensen, die van de gelegenheid gebruik maken om ruiten in te gooien, stenen uit de straat te halen en ga zo maar door. Eigenlijk schrikken we niet eens meer als dit soort zaken gebeurt! Wc denken 'O, dat gebeurt toch elke week, dat hoort er toch bij?" Maar het vandalisme uit dc krant en van de televisie is niet het enige. Ook in Heiloo komen we vaak vormen van vandalisme tegen. Vandalisme zijn vernielingen, pesterijtjes, bekladden van muren, omknakken van bomen, rotzooi achter laten in de natuur. Vandalisme zijn alle dingen, waardoor bewust -uit verveling of voor de lol - de eigendommen van anderen of van ons allemaal vernield worden. Eigenlijk zijn we allemaal wel eens vandaal! Wie heeft er nog nooit iets op straat gegooid, omdat er geen prullebak in de buurt was of wie heeft nog nooit een tak'van een I struik gehaald omdat die zo leuk in een vaasje staat? Vandalisme is een groot probleem. Jaarlijks kost het de gemeente een heleboel geld om alles wat is stuk gemaakt te herstellen. Ook particulieren zijn veel geld kwijt, omdat bijvoorbeeld het spiegeltje of de antenne van de auto is gerukt, of omdat iemand zijn fiets in de heg om de tuin heeft geparkeerd. Er is maar weinig voor nodig om dingen kapot te maken en anderen veel kosten te bezorgen. De gemeente Heiloo besloot in 1982 een werkgroep in te stellen, die zou moeten bekijken hoe het vandalisme in Heiloo terug gedrongen zou kunnen worden. Het werd geen vandalen-opsporingsbri gade: het kwaad was dan al geschied en de schade werd er niet minder om. De werkgroep stelde zich ten doel een project op te starten, waarin via het onderwijs de jeugd uit Heiloo gecon fronteerd zou worden met de gevolgen van vartdalisme, in de hoop op die manier te voorkomen dat zij zich Leuke kado-artikelen van de Dieren bescherming zijn het hele jaar ver krijgbaar bij: mevrouw J. van Beek- Nicolaë, Slimpad 9, Heiloo, tel. 072- 332759. VERMIST IN LIMMEN: Cyperse kater:" GEVONDEN IN CASTRICUM: Rode kater, met witte bef, én witte poten VERMIST: KL Cyperse kater, witte bef en pootjes. Omg. Molenweg, tel. 02205- 2165 of 3002. schuldig zouden maken aan vandalis me. Natuurlijk is niet alleen de jeugd de boosdoener, wanneer we praten over vandalisme. Ook ouderen kunnen er wat van. Maar omdat de jeugd van vandaag de volwassenen van de toe komst zijn, was het 't beste met hen te beginnen. br werd gepraat over het hoe en wat. Er werd gekeken naar wat er in andere gemeenten aan het probleem van het vandalisme werd gedaan. In de commis sie waren twee vertegenwoordigers van de politie om mee te praten over de .voorkoming van misdrijven' (want ook een kleine vernieling is in feite een misdrijf). Er werd gekeken naar twee Engelse films over het onderwerp, eveneens werd een diaserie van de gemeente Zaanstad bekeken op bruik baarheid voor Heiloo. Allemaal voor bereidingen, die noodzakelijk waren om een project goed te laten verlopen. Al snel werd er contact opgenomen met het onderwijs in Heiloo. Ook zij bekeken de twee films, zowel de leerlingen als de docenten. De werk groep het onderwijs hard nodig. In de herfst van 1982 werd besloten dat eindelijk het project op papier gezet zou moeten worden. Hiervoor werd de medewerking gevraagd van een aantal docenten zonder werk uit Heiloo. Drie van hen gingen aan de slag met als resultaat een lesbrief, geschikt voor alle klassen van het lager onderwijs. De lesbrief bevat materiaal voor een vijftal lessen. Vanaf de vraag „Wat is vandalisme?" worden alle aspecten van het vandalisme behandeld. Zeer belang rijk daarbij is het aangeven wat de gevolgen zijn wanneer je kattekwaad uithaalt of de spullen van een ander vernielt. Allerlei mogelijkheden worden voor de docent aangegeven om de lessen te geven. Niets moet, maar alles mag! En gelukkig hebben alle vijftien lagere scholen te kennen gegeven, dat zij aan het project mee willen werken. Tussen de paasvakantie en de zomervakantie wordt het project Vandalisme op de scholen gedaan. Voor de lessen kunnen de scholen gebruik maken van een diaserie, die door de afdeling Openbare Werken van de gemeente Heiloo is gemaakt: Op die dia's is overduidelijk te zien, dat ook in Heiloo het vandalisme nadrukkelijk aanwezig is (helaas). Ook willen de makers van het project helpen op de scholen of wil de rijkspolitie z'n medewerking verlenen. En ook de Uitkijkpost draagt haar steentje bij. Vanaf volgende week kunnen er stukjes geplaatst worden over het project of een verhaal van een leerling over vandalisme. Op die manier blijft het project niet alleen binnen de scholen, maar kunnen ook ouderen en ouders er over lezen. Elke week - het project zal gedurende zes weken lopen [per school verschillend] - kiest de redactie een aantal stukjes uit en plaatst die in de Uitkijkpost. Willen de stukjes in aanmerking komen om geplaatst te worden, dan moeten ze uiterlijk vrijdag om vijf uur [7 7.00 uur] bezorgd worden op de Rechte Hondsbosschelaan 22 te Heiloo. 3 Sleutels aan ring, 1 aansteker, 1 beige kinderwant, 3 sleutels met label, zwart grijze poes, suede want, 3 autosleutels, huissleutel, 1 bril, oranje bal, 1 speelgoedauto, 1 huissleutel, 1 paar werkhandschoenen, zilveren ketting, 1 bankbiljet, 1 motorhandschoen, 1 auto sleutel. BURGERLIJKE STAND HEILOO GEBOREN: Maria G., d.v. Nanne. M.G.M. en De Waard, G.P.M.; Stefan J., z.v. Houtenbos, M.J.M. en Schram, P.E.J. ELDERS GEBOREN: Sanne, d.v.' Beernink, A.H.H.J. en Godschalk, B.E.J.; Pim, z.v. Vlug, D. en Oonk, I.; Martinus H.B., z.v. Groefsema, M. en Borst, E.C.M.; Madelonne, d.v. Nowee, R. en Hardeveld Kleuver, E.; Gerrit E., z.v. Hollenberg, A. en Eeken, J.M.; Eveline M., d.v. Besters, Mathieu H. en Van den Boogaard, A.M.A. ONDERTROUW: De Boer, Johannes en Nouwens, Catliarina; Portegies, Jacobus, Q.F. en Van Diepen, Elisa beth C.L.; Sandig, Adriaan, J.E. en Lam, Sophie M.; Mooy, Jan en Van Leeuwen, Saskia. OVERLEDEN: Dissel, Nicolaas D„ e.v. N. Groenewold; Eriks, Maartje; Bu- walda, Daniël P.; Groot, Aaltje, w.v. P. Best; Liefting, Aafje, w.v. T. Bruin; Apeldoorn, Johannes G., e.v. C.M. Burgmeyer; Stellinga, Johanna L., e.v. F. Los. ELDERS OVERLEDEN: Kuijt, Mina; de Groot, Aarjan, e.v. M. de Geus. "OPEN DAG" NICOLAAS BEETS EN BASSEROET, OP DINSDAG 19 APRIL Het scholenkoppel "Nicolaas Beets" (lagere school) en "Basseroet" (kleu terschool) houdt evenals vorig jaar weer een "open dag", en wel op dins dag 19 april. De bedoeling hiervan is dat iedereen, ook ouders die (nog) geen kinderen op één van beide scholen heb ben, te laten kennismaken met onze scholen. U mag op elk gewenst tijdstip de school binnenlopen, vrij rondkijken en ook de klassen binnengaan om eens even mee te luisteren, zodat u een indruk krijgt van de gang van zaken op school en in de klas. Heeft u vra gen dan is er iemand van de ouder raad aanwezig om u te woord te staan. De schooltijden zijn van half 9 tot 12 uur en van half 2 tot half 4. We hopen velen van u te mogen begroeten! Met vriendelijke groeten, leerkrachten en ouderraad van de Nic. Beets, Adres: Rechte Hondsbosschelaan 24A en de Basseroet, Adres: Trompen burg 49., Door omstandigheden moest U vorige week de berichten van de politie missen in de Uitkijkpost. Daarom deze keer maar een iets uitgebreidere lijst van voorvallen. In totaal werden in die twee weken tien fietsen gestolen, twee inbra ken gepleegd, 17 aanrijdingen zonder letsel veroorzaakt en veel vernielingen aangericht. Gelukkig dat aan dat laatste nu iets gedaan gaat worden via het project over vandalisme op de lagere scholen. Om dan toch maar even bij die vernielingen te blijven, er sneuvelden ruiten bij de volgende gebouwen: Pinkeitje™"(sehade 100Q—gulden), een woonhuis aan de Ringweg, de Abri aan de /geweg, en npg vier-scholen en 2 gymlóléalèn. ÖoT werden véle auto's beschadigd, en bestolen (vooral geluids apparatuur)'en wérd een bloembak in winkelcentrum 't Hoekstuk volledig vernield (schade 400 gulden), 'k Zeg maar niets meer Op deze weg met de lange naam gebeurt altijd een heleboel. Bij een roodlicht- controle ter hoogte van de Kerkelaan werden 12 bonnen uitgedeeld. Eén van de agenten reed op z'n fiets over de weg en zag een jongen nogal verdacht haastig rennen. Bij aanhouding bleek de jongen een sportshirt gestolen te hebben bij sporthuis Helling (en hij probeerde het meteen uit, dus). Vallend grint uit een vrachtwagen veroorzaakte op 1 april schade aan auto's. De politie is nog steeds op zoek naar de vrachtwagen, die daar om ongeveer 8.30 uur passeerde. In de nacht van 5 op 6 april was er een eenmansactie. Een fietser protesteerde tegen het te hard rijden van auto's op de Straatweg. Midden op de weg reed de man op zijn fiets en wilde daar niet vandaan gaan. Bij aanhouding bezorg de hij de politie een muzikaal intermez zo: met zijn gitaar stond hij boven op de politiewagen zijn protest te verkondi gen. Diezelfde nacht reed een auto tegen een verkeerszuil ter hoogte van de biblio theek. Andere auto's werden hierdoor afgeleid enbotsten tegen elkaar. Van het één komt zo het ander. De eerste auto bleek met toestemming van de eigenaar meegenomen te zijn door J.S. uit Heemskerk, die ook in Heems kerk al een aanrijding had gehad. Natuurlijk waren er weer de nodige diefstallen: uit auto's, uit boodschap pentassen en dergelijke. Meest opval lend was wel de diefstal van een rode Porsche. De wagen stond te koop en een man ging naar de verkoper toe voor een proefrit. Na de proefrit stapte de verkoper als eerste uit. De koper' gaf vervolgens gas en verdween met de noorderzon. De wagen was 80.000 gulden waard. Waarneming door overige huisartsen. Abor losse Kaar Cane In tegenstelling tot de dierenmishande- laar, die vorige week zijn hond op de Rijksweg A9 uit de auto zette, zullen er in Heiloo vele hondenliefhebbers zijn, die er genoegen in scheppen eens met hun hond te gaan wandelen. Denkt u er daarbij echter wel aan, dat de hond op bepaalde plaatsen niet los mag lopen. Het grootste deel van Heiloo is voor honden vrij, dat wil zeggen, ze hoeven niet aan de lijn. Maar wel moet er iemand bij zijn! De hond buiten los laten lopen en zelf verder naar Dallas kijken is strafbaar, de hond mag niet alleen op stap. Informatie over waar uw hond niet los mag lopen kunt u krijgen bij de politie. Tenslotte een pluim voor de politie. Na het nodige speurwerk konden zij de afgelopen weken een tiental jongeren uit Heiloo, Alkmaar en Egmond, die ervan verdacht werden, dat zij vele brommers hadden gestolen, aanhou den. De jongeren hebben bekend. Ondanks het oppakken van deze groep toch nog steeds het advies: vier sloten op brommer of fiets is beter dan drie, en laat U toch nooit spullen achter op het vervoermiddel „als U nog even een boodschap gaat doen". Gevraagd voor 5 middagen p.w Schriftelijke sollicitaties te richten aan tandarts J. G. de Groot Vrieswijk 19, 1852 VA Heiloo Theater "De Beun" Willibrordusweg 2 - Heiloo Telefoon 072-333156 16 April: „Oma wint de Wereldcup'. Kindermusical, gespeeld door Falklani Aanvang 14.00 uur. 17 april: idem: Aanvang 13.00 uur: 15.00 uur. Entree-kaarten a 4,- verkrijgbaar de voorverkoop-adressen: Boekhand: Piet Avis, Rook-en Barbershop Tine Braam, Reisburo Holland Intern tional en aan de Foyer van het „Opt Huis. 18 april: Openbare Bibiliotheek, aai vang 20.00 uur: 22-23-29-30 april: Heilooër Operell Ver. H.O.V. presenteert de bekend: operette „La Mascotte". Kaarten via de bekende voor-verkoop adressen. AGENDA OPEN HUIS 't Loo 19, tel. 33 33 68 maandag 18 april pWontage van sloten, grendels en elektronische I alarminstallaties. Vraag vrijblijvend prijsopgave middenweg 44, 1906 AR Limmen, telefoon 02205-2377] N.v.v.H., gym N.v.v.H., zang Plattel, vr., zang Yoga Yoga Sans Atout Nivon Falkland toneel EHK Soc. Alleenst. 10.30-11.1 13.45-15 13.30-151 13.30-15,1 19.00-21.1 20.00-231 20.00-22.1 20.00-23. 20.00-221: 20.00-22! Wij beloofden u een opsomming en toelichting van de gevaarlijkheid van verschillende stoffen, die als onkruidbe- strijdende middelen in onze gemeente worden gebruikt. - Gramoxone: Verdacht kankerverwek kend en veroorzaakt aangeboren afwij kingen bij ratten. Vergiftiging treedt op via de huid en bij inademing vindt een fatale verharding van longweefsel plaats, waar de dood op volgt. 3 tot 5 gram is al niet meer om te overleven. Zeer giftig voor kikkerdril en de eieren van salamanders. Andere naam is: Paraquat. - Reglone: Verdacht kankerverwek kend. Veroorzaakt lever en nierafwij kingen. Werkt etsend op huid en slijmvliezen. Veroorzaakt aangeboren afwijking bij ratten. Andere naam: Diquat(Diamat). - Weedol is een combinatie van Gram oxone en Reglone. - Simazin: Dit middel doodt alle on kruiden. De afbraak produkten blijven heel lang in de grond aanwezig. Is giftig voor ongeboren leven, veroorzaakt kankerachtige weefsels bij ratten en erfelijke afwijkingen bij (bananen)- vliegjes. Fatale dosis voor de mens is 10 gram. Het remt de koolzuurassimilatie en het omzettingsprodukt veroorzaakt moge lijk erfelijke afwijking. Het is gevaarlijker dan men in eerste instantie dacht en wordt volop in ons openbaar groen gebruikt. Andere naam: Gesatop 50. Deze gegevens zijn te lezen in het boekje: „Bestrijdingsmiddelen in en om 't huis". Reeks: Natuur en Milieu nr. 17. Uitg.: Stichting Natuur en Milieu, Donker straat 17, 3511 KB Utrecht. Tel.: 030-331328. De Werkprojectgroep „Onkruid vergaat wel" E. H. Verplanke-Visser. Gevraagd: op korte termijn bij voorkeur gediplomeerd en/of met ervaring. Brieven o. n. 58, bureau v.d. blad dinsdag 19 april D.O.V.E.S., gym 9.00-12.11 Fed. Vr. Raad 13.30-15, Nieuw Leven 20.00-22,jj Oppositie 20.00-23, H.B.C. 20.00-23.® Oppositie 18.45-23.il N.v.v.H. reanimatie 20.00-22.11 Op zaterdag 16 april a.s., speelt de Harmonie Caecilia 's morgens in Win kelcentrum Het Hoekstuk en in/bij Winkelhof 't Loo. Sinds vorig jaar juni heeft onze vereniging een eigen verenigingsblad onder de naam „het Toetertje". Dit blad verschijnt zo'n 6x per jaar en gaat naar al degenen die Caecilia steunen. Dit zijn de donateurs van onze vereni ging. Om dit blad uit de eigen kasmiddelen te betalen zou een grote financiële aderlating betekenen, daar om zijn er adverteerders aangezocht om dit toch te realiseren. Caecilia wil nu zijn adverteerders iets terug doen door ze een stuk muziek aan te bieden. Dus, komt' allen zaterdag morgen naar Winkelcentrum Het Hoekstuk, waar van 10.00 tot 10.20 uur wordt gemusiceerd, of naar Winkelcen trum 't Loo, waar vanaf 10.40 tot 11.00 uur hetzelfde wordt gedaan. woensdag 20 april D.O.V.E.S., gym Oud. Adj. R.P. Postzegelclub, slot S.B.O.V. Yoga Rotary Autorijscholen B.G.S. Falkland toneel 10.30-11.1 14.00-16.8 19.30-21? 20.00-22! 18.30-20,1 19.30-21 20.00-23. donderdag 21 april Elzingayoga 9.30-11- Yoga 13.30-15- Nivon, tekenen, slot 20.00-22.' Sjoelclub 20.00-22 HBC, 2 zalen 20.00-23, Falkland, toneel 20.00-22: Scheidegger Frans 20.00-22, vrjjdag 22 april StngDienstverlVolksd11 N.v.v.H., d.b. 9. Plattel.vr„ volksd. 13. Begeleidingsorkest NH 20. Nivon, geologie, slot 19. Kont-r-akt 20. zaterdag 23 april Big Band 15 Dansschool Ranzijn 18 zondag 24 april Dansschool Ranzijn

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1983 | | pagina 2