SPORTEN SPEL V: Denk eerst even na voordat u een huisdier neemt. 39 'tymrjj/Ki T 7° VOORKOMING MISDRIJVEN rooriedereen H.A.C. ZWEM NIEUWS STICHTING OUDEREN ZWEMGROEP „N EN N" SPORT EN SPEL ZO SCHAAKTE OPPOSITIE ZWEM- EN POLOCLUB HEIL00 Waterpolo <fÈm, J TERRIëRS BULLETIN JEUGD T.V. „HEIL00" UITSLAGEN BRIDGECLUB SANSAT0UT d.d. 11-4-'83 per. 5/2 fÊg^, Artsen op herhaling. ■ooraanstaande cardiologen uit alle delen van de wereld worden door de Hartstichting uitgenodigd, om hun Nederlandse collega's in te wijden in de laatste ontwikkelingen van de wetenschap. Aan het verspreiden van kennis onder werkers uit alle geledingen van de gezondheidszorg geeft de Hartstichting jaarlijks f400.000- uit. nederlandse hartstichting ftj vrienden van de hartstichting Sophialaan 10, 2514 JR 's-Gravenhage, Giro 300, Bank 70.70.70.600 Beethovencyclus van het Noordhollands Philharmonisch orkest ,Kijk jongens, en dan zwemmen ze door die pijpen onder de grond terug naar zee. THEEBAND IN'T AKERTJE KURSUS WELZIJNSKOLLEKTIEF Een zaak van de politie èn u. I MIDDENSTANDS VERENIGING HEILOO Maak gebruik van de MVH-cheques van f 25,- en f 10,- besteedbaar bij alle winkeliers van Heiloo. UITKIJKPOST 13 APRIL 1983 JITKIJK1 Doordat het aantal leden blijft groeien heeft de werkgroep die Vrijwillig alle werkzaamheden heeft verricht, na rijp beraad en overleg, besloten over te gaan tot de vorming van de STICHTING i OUDEREN ZWEMGROEP „N EN N". De, in juli 1981, spontaan ontstane zwemgroepen maakten door die doorlo pende groei een steviger bestuursvorm nuttig en nodig. Het doel bleef hetzelfde: de dames en heren, van 55 jaar en ouder, willen elke week gezellig, samen met leeftijd en clubgenoten in een goed verwarmde zweminrichting Egmond, in een heel ontspannen sfeer wat doen aan hun fitheid en gezondheid. Daarbij uitgaande van de gedachte dat hun welzijn door zo'n wekelijks zwem- festijn gunstig beinvloed wordt. Want of men nu nog wil leren zwemmen of dat men zijn record wil verbeteren, het kan allemaal bij „NenN". Er moet niets, maar er kan veel. Men komt terecht in een club van leeftijdgenoten die geleerd hebben om tolerant te zijn met elkaar, en volledig zelf supporting zijnde, die hele ,,N en N"-club samen willen runnen. En dit alles met een maandcontributie van ƒ15,- voor 4 of 5 maal busvervoer en zwembad gebruik in zo'n maand. Welnu, de club is nu als stichting bij de Kamer van Koophandel geregistreerd. Haar doelstellingen zijn hetzelfde geble ven: het willen zijn van een onbaatzuch tige dienstverlening op het gebied van de gezondheidszorg door zwemmen. Het trio mevr. de Ruyter (secretaresse) en de heren Hamers (financiën) en Kramer (voorzitter) vormen het dage lijks bestuur van de nieuwe stichting. De Stichting Ouderen zwemgroep ,,N en N" kan nu weer meer zwemlustige dames en heren een plezier doen. Men was bezig een zesde bus te laten lopen, maar moest, door de geboorte van de nieuwe stichting, die activiteiten even stop zetten. Nu wil men die taak weer direct en snel aanpakken en is het devies deze maand: In mei een zwembus erbij. Als u ook wilt zwemmen en met vele anderen mee wilt gaan, graag. Een nieuwe bus moet direct goed bezet zijn, dat spreekt vanzelf. En snel U opgeven is ook van groot belang: de organisatie kost ook de nodige tijd. Voor uw opgave, als het kan op werkdagen tussen 19 en 20 uur: tel. 072-114568 (Kramer), schrijft u liever, dan is het adres: Helderseweg 16 1815 AB Alkmaar. Z.V.V. INTERPOLIS KRIJGT DE SMAAKTE PAKKEN Het afgelopen weekend moest Z.V.V.l. twee keer aantreden. Zowel op zater dagavond tegen East United als zon dagavond tegen ROH kwam het al snel met 2-0 voor. Op beide avonden verslapte daarna de aandacht wat result'êëfde op zaterdag in een 2-2 Op dinsdagavond 5 april in het Open Huis trok de schaakclub Oppositie weer een goed bezet huis: Twintig partijen werden er gespeeld, waarvan er twee aan het einde van de speeltijd moesten worden afgebroken. Voor de vierde maal werd de partij tussen van der Werff en Landzaat afgebroken, waarin eerstgenoemde met Dame en pion nog steeds probeert zijn tegenstander met naast de Koning alleen nog paard en Toren op dé knieen te krijgen. Brugman nam het op tegen de computer, maar ook hij moest in de kennis, in dat kleine wonderdoosje bijeen gebracht, zijn meerdere erken nen. De wedstrijdleider had in een poging Slob althans nog een nederlaag te bezorgen voordat de competitie ten einde zal zijn, de toch niet makkelijk verliezende Limmen naar voren gescho ven. Maar ook Limmen faalde en nog wel snel: na een onnauwkeurigheid van Limmen was Slob er als de koppen bij om dat af te straffen! Routinier van Hoek draaide in een remisestelling wedstrijdleider Niehaus een grote loer, terwijl de overwinningen van van Bentum op Hafkamp en van de Krey op V. Reus toch wel verrassend waren. In de laatste partij van de kwartfinales voor de beker won Heeringa van Wagenaar, zodat op 19 april a.s. de halve finales tussen Heeringa en Bos en tussen Slob en van Hoek zullen worden gespeeld. Dit waren de uitslagen: Wagenaar - Heeringa 0-1, Avis - Alleman 0-1, v.Hoek - Niehaus 1-0, '•Kemper - Koenders 1-0, de Krey - V. Reus 1-0, Jongkind - Spanjer afg., Creutzeberg - Ruiter 0-1, Ebbinkhuizen - v.d.Werff Zi-Zi, Dekker - Moeyers Zi-Zi, Obdam - Werksman Z2-Z2., Limmen - Slob 0-1, Ens - Bos 1-0, Hafkamp - Van Bentum 0-1, Manni Maas Vi-Zi, H. Reus - Reyersen v.B. Zi-Zi, Landzaat - Brink afg., Roele - Wasscher 1-0, Beyers - de Graaf 0-1, Henkelman - de Jong 1-0, T. Onderwa ter - P. Onderwater 1-0. De afgebroken partij tussen Heeringa en Hafkamp werd zonder verder spelen remise gegeven. 't VENNEWATER BADMINTON Donderdagavond tijdens de interne recreantencompetitie was de spanning te snijden. Team 1 tegen team 2. Eén der beste recreantenspelers ontmoet ten elkaar in de heren enkel: Ronald Koldenhof en Ruud Kesseler. Al doet de uitslag, 15-9 en 15-2 voor Ronald, anders vermoeden, hij heeft het van Ruud zeker niet kado gekregen. De heren-dubbel van Ruud Kesseler en Nico Mannes tegen Ronald Koldenhof en Elbert Zoeten was ook al niet ge makkelijk. In de 3e set kwam de beslis sing, 15-11 voor Ronald en Elbert. Bij de dames won Agnet Genet met 11-6 en 11-8 van Annedien van Orde. Bij de mix waren Ruud Kesseler en Agnes Genet niet te stuiten en wonnen met 18-14, 6-15 en 18-16 van Ronald Koldenhof en Annedien van Orde. Een uitstëRëride" "Wedstrijd"" met uiteinde- le Paasdag hebben Marcel Noordman ('66) en Marlies van der Graaf ('70) beiden een nieuw clubrecord op de 100 m. wisselslag gezwommen. Maicel zwom 1.07.1 en Marlies 1.24.1. J.l. zondag waren zij beiden ook weer van de partij wat betreft het verbeteren van clubrecordtijden. Marcel Noord man zwom een nieuwe recordtijd op de 200 m. rug in 2.29.8, Marlies v.d.Graaf deed dit in 2.57.5. Joanne de Hoop ('72) zwom een clubrecordtijd op de 100 m. wissel in 1.28.1. Jeroen Brand ('73) verbeterde z'n tijd op de 100 m. vrij met liefst 4 seconden en zwom nu 1.39.4. De oudere garde deed het deze middag goed op de 200 m. wisselslag. Allen verbeterden hun tijd. Bij de dames waren dit: Trinette van Vliet, 2.59.7, Areke de Hoop 2.55.6, Christi ne Stam 2.59.3, Kirsten de Hoop 2.55.8. De heren deden het ook uitstekend: Jos Brugman 2.47.5, Jaap Kwakkel 2.39.9, Martin Bark 2.41.6. Dames 1 kon de snelheid en schotvaar- digheid van de dames van H.P.C. niet in bedwang houden en verloren daar door met 12-2. Heren 2 draait de laatste weken beter. Aquarius 2 werd daarom slachtoffer en verloor met 5-1. Heren 1 speelde een goede partij tegen West-Friesland maar wist dit niet goed in de puntenverdeling tot uitdrukking te brengen. Uitslag 4-4. Voor het jeugdbestuur van de Terriërs was het afgelopen week een drukke tijd. Maar liefst drie toernóoi-dagen waren er door hen georganiseerd. Het weer leek op het laatste moment roet in het eten te gaan gooien, doch op 5 april kon toch met het C-jeugd toernooi worden gestart. Zowel in de jongens- als in de meisjes-poule kwam Castricum als win naar uit de bus. De volgende dag (6 april) waren 'het de spelers van de B-jeugd die hun'beste beentje voorzet ten. Ditmaal werd het een dubbele overwinning voor de Terriërs zelf. De laatste toernooidag (7 april) was georga niseerd voor de A-jeugd en werd afgesloten met een gezellig feest. Winnaars van deze dag waren bij de jongens: het team van Bloemendaal en bij de meisjes het team van Magnus uit Schagen. Tijdens het weekend speelde alleen Heren 1 een competitie wedstrijd. Zij traden aan tegen het met ex-Terriërs uitgeruste Uitgeest. In een zeer span nende wedstrijd, waarbij Uitgeest een tijdlang met 1-0 de leiding bezat, waren het uiteindelijk toch de Terriërs, die middels twee goasl van Sidon Jacobse, de eindoverwinning behaalden. ruststand en op zondag in een ^4 juh-Mlijk 5-3 voor team 1 ruststand. Tegen East United Wisten de Interpolis Boys overeind te blijven en speelde, niet in de laatste plaats dankzij het schitterende keeperswerk van de drie jaar uit de roelatie geweest zijnde Cock Vogel, 5-5. Zondag viel 1 minuut voor tijd met een 3-3 stand het licht plotseling uit. Toen het weer aan ging werd onze kee per daar zo verblind, dat ROH een voudig 4-3 kon scoren. We bedanken Hans W., voor de uitstekende arbi- tage op zaterdag, en Brian V. voor het meespelen dit weekeind. HflLOOER RIDGEGJ.UB HEILOOER BRIDGECLUB Uitslagen van dinsdag 5 april: A, NZ: 1. heren Belleman-Souverein, 63.19; 2. mevr. Hoff-hr.Tamminga, 61.11. OW: 1. mevr. Admiraal-hr. Vendel, 57.64; 2. mevr. Visser-hr. v.d. Vlies, 56.25. NZ: 1. mevr. Kromhout-lrr. Bies, B, 61.50; 2. heren v. Genabeek-Noom, 53.00. OW: 1. dames Belleman-Souve rein, 59.50; 2. dames Zwart-v.d.Zijden, 54.50. Uitslagen donderdag 7 april: Geel, NZ: 1. mevr. Jacobs-hr. Kat, 54.58; 2. dames Neyens-v.d.Dool, 53.75. OW: 1. heren Koster-Tammin- ga, 67.08; 2. fam. Groeneveld, 54.16. Rood, NZ: 1. heren Bennink-Rutgers, 57.00; 2. dames Klerk-Stark, 54.00. OW: 1. heren Berkman-v.d. Vlies, 53.50; 2. dames de Jager-de Wilde, 52. Blauw, NZ: 1. heren Kuiper-Smit, 62.50; 2. fam. de Nekker, 61.00. OW: 1. fam. Bies, 54.50; 2. heren de Lange-Leek, 52.50. Bruin, NZ: 1. dames Imeson-Ritchie, 57.50; 2. dames Kops-v. Swol, 53.50. OW: 1. dames de Lange-Leek, 64.16; 2. fam. Elsman, 47.50. Afzeggen: dinsdag mevr. Souverein, tel. 331645, b.g.g. 331025; donderdag mevr. Groeneveld, tel. 331498, b.g.g. 337571. BRIDGECLUB KONT(R)AKT Volmaakte bridgers zijn wij niet. Ie dereen maakt fouten, daar leren we van en we helpen elkaar om het steeds be ter te gaan doen. Daardoor zijn er bij ons mogelijkheden voor mensen, die wel bridgelessen hebben gevolgd, maar daarna niet verder konden ko men; voor thuisbridgers, die in een club zullen ervaren, dat het spelen te gen anderen nieuwe gezichtspunten opent; voor alle beginnende bridgers. Wij spelen wel wedstrijden, geven ie dereen de gelegenheid om in zijn ei gen tempo te spelen. In de zaal wordt niet gerookt. Verdere inlichtingen zijn te krijgen bij de heren Plas, tel. 335919, en Couzijn, tel. 336243. Op vrijdag 8 april werd het beste resul taat behaald door de heren Grootjes- Stuker, met gering verschil gevolgd door hr. Hakvoort-mevr. Schoute, heren Lange-v.d.Zijden, fam. Plas en dames Stuker-v.Zutphen. De wedstrijd van team 3 tegen team eindigde ook al met 5-3. Hierin werd de zeer spannende 2e herendubbel met 15-12 en 15-10 gewonnen door Peter Schreiber tegen Marcel Nieuwland. Ook de damesdubbel was niet te ver smaden, de kombinatie Tine Moor man en Wil Dijkman Dulkes ging met 7-15, 15-8 en 7-15 moeizaam ten onder tegen het sterkere duo Marga Hoog land en Marion Bakker. De rentecoupons van de schuldbrieven van de badmintonhal kunnen verzil verd worden. Inl. tel. 332927. Nieuwe leden ook dit nummer. T.V. HET VENNEWATER Onder zeer gunstige weersomstan digheden is dit weekend de tennis- kompetitie van start gegaan. Alleen de zaterdag-kompetitie werd gespeeld en de uitslagen zijn als volgt: Gemengd: Vennewater I - Enkhuizen II 4-1; Vennewater II - De Drieban II 4-1; Vennewater III - Santana VIII4-1 Heren: Heren I - Petten li 3-3; Heren II - Zes Wielen I 4-2; Heren III - West- zaan I 2-4. Veteranen: Venewater I - LTVZ 2-2; Vennewater II - KLTV 0-4; Vennewater III - Schoorl II0-4 Het kennismakings/openingstoernooi voor de jeugd wat elk jaar op dinsdag na pasen wordt gehouden, is weer achter de rug. Het zag er naar uit, dat het de hele dag zou gaan regenen. Maar de weergoden waren ons goed gezind en 't werd een stralende dag. Ruim 80 kinderen deden enthousiast mee,.en wie nog niet zo handig was met bal en racket kreeg de kans zich in atid'efS'spellëtjes uit televen. IVahflÖóf) Ms' 't pannekoeken eten, die waren gebakken door diverse moeders. Kortom het was een geslaagde dag voor iedereen die heeft meegedaan en meege holpen. Ook de senioren kunnen terugzien op een geslaagd openingstoernooi. On danks wat minder goede weersomstan digheden, heeft toch iedereen minstens 2 wedstrijden kunnen spelen. Na afloop was er nog een gezellig samenzijn wat werd opgeluisterd door ons niet te evenaren „huisorkest" Moge dit alles een goed begin zijn van een sportief seizoen. De zaterdagcompetitie voor de jeugd en senioren is weer begonnen: Uitslag senioren: Heren I - Monnickendam 1 3-3 Dijkzicht I - Heren II 6-1 Heren III - Juliana IV 4-2 Enkhuizen VI - Gemengd I 2-3 Gemengd II - De Gouw V 1-4 Veteranen I - Bakkum II 1-3 Anna Paulowna I - Veteranen II 1-3 Uitslagen Jeugd: Heiloo II t/m 14 jr. Dijkzicht IV 3-3, Heiloo I t/m 16 jr. Heb Durf I 6-0, Heiloo IV t/m 16 jr. - 't Twiske III 1-5, Heiloo I t/m 18 jr. - Dijkzicht I 6-0, Heiloo I t/m 12 jr. - Elckerlyc I 1-5, Heiloo I t/m 14 jr. K.Z.T.V. I 2-4, Heiloo II t/m 16 jr. Animo I 5-1, Heiloo III t/m 16 jr. - H.T.C. II 1-5. N.Z. A. lijn: 1. mevr. Rootjes - Kramer 69, 2. Koersen - v.Toornburg 51 '/2. O.W. 1. Lansdaal - Vendel 63 Zi, 2. v.Leeuwen - Nieuwendijk 54Zï N.B. lijn N.Z. 1. Haafkens - Sandham 53/2, 2. fam. Grootes 51. O.W. 1. Kuyt - Limmen 571/2, 2. mw. Daudey-Brandenburg (55) 55 Z2. C. lijn. N.Z. 1. fam. v.Twuijver 6OZ2, 2. ds. Feller-Stolk 59'/2. O.W. 1. hh Visser 62, 2. fam. Groene veld 511/2. D. lijn N.Z. 1. mw. Gallee-Bader 61 Zi, 2. fam. Broersen 59. O.W. 1. mw. Fijma - Roozen (55) 58, 2. fam. Schreiber 571/2. E. lijn N.Z.: 1. ds. Post - Poley 611/2, 2. ds. Moscou-Kemper (55) 57. O.W. 1. fam. Schneider 59, 2. fam. Maas 521/2. F. lijn N.Z. 1. Krieger - Overtoom 63, 2. fam. v.d.Wulp 54. 0.W. 1. Dijkstra-Jansen 57, 2. fam. Huiberts 55. NIEUWS VAN BILJARTCLUB TIKKIE-TERUG Woensdag 6 april hebben we de be slissing gespeeld tegen K.O.T. Die wedstrijd is door K.O.T. gewonnen met 24 tegen 16 punten. Dus kwam de be ker in de kast van K.O.T. Het was een verdiende overwinning. Het enige ekskuus, dat wij naar voren kunnen brengen, is: we moeten beter gaan biljarten K.O.T. langs deze weg nog maals proficiat. Wat onze competitie betreft is de beslissing ook gevallen. De eerste 3 plaatsen werden onder de volgende heren verdeeld: 1. S. v.d. Peet (kampioen); 2. F. Keet, 3. J. Min. De derde plaats ging in een barrage beslist worden, tussen J. Min en N. Kaandorp. Op de caramboles werd N. Kaandorp ver slagen. Heren vanaf deze plaats van harte ge lukgewenst. Tot de maand juli spelen we nog een halve competitie. Ons mid- zomertoernooi begint ook te naderen, de belangstelling daarvoor is erg goed 5 mei a.s. is de openingsavond. Aan wetenschappelijk onderzoek, het overdragen van kennis, publieksvoorlichting en pati'éntenwerk tezamen gaf de Nederlandse Hartstichting in 1982 in het totaal 14,200.000,- uit. Voor al dit werk is de Hartstichting geheel op uw giften aangewezen, want de waarderingssubsidies van de Overheid dekken nog niet één procent van de uitgaven. STEUN DAAROM DE COLLECTE AAN DE DEUR EN OP STRAAT, OF STORT UW BIJDRAGE OP GIRO 300 of BANK 70.70,70.600. I 19 van Provadya Agenda voor de week van 14 t/m april 1983. Do 14 t/m ma 18: film „Yojimbo" Akira Kurosawa. Za 16 april: Cosmic Illusion speelt ..Desiree", Engelstalige voorstel ling. Di 19 april: film: Witches and Faggots, Dykes and Poofters van One in Seven Collective, vooraf gegaan door de film: Greetings from Washington D.C. van Lucy Weiner. Aanvangstijden film: donderdag 20.15 uur; vrijdag 21.30 uur; zaterdag 21.30 uur; zondag 20.15 uur; maandag 20.15 uur; dinsdag 20.15 uur. Aanvangstijd theater: zaterdag 20.30 uur. Entree prijzen, film: normaal 7,-, CJP en 65+ 5,-; Theater: normaal ƒ9,-, CJP en 65 5,-. Provadya vindt U op: Verdronkenoord 12, 1811 BE Alkmaar, tel. 072-110136. In de maand mei zal wederom de jaarlijkse „Beethovencyclus" worden gegeven door het Noordhollands Phil harmonisch Orkest. De concerten staan onder leiding van Roelof van Driesten en zullen worden gehouden in het Cultureel Centrum „De Vest" te Alkmaar op de vrijdagen 6, 13 en 20 mei a.s., aanvang kwart over acht. De solisten zijn Jaap van Zweden, viool, Mitsuko Shirai, sopraan, Christi na Ortiz, piano en Lieuwe Visser, verteller. Kaarten bij De Vest, Alkmaar (zie ook advertentie elders in dit blad). FINALE 47/1 IN UITGEEST Op vrijdag 29 april, zaterdag 30 april en zondag 1 mei worden in Hotel-restau rant Piet Tuin te Uitgeest de finale partijen gespeeld anker-kader 47/1 ere klasse. De deelnemers aan deze fina le, mét als inzet het Nederlands kampioenschap 1982-'83 zijn: J. Ar- nouts, P. Vet, H. Vultink, J. Bongers, B. Velthuis, L. Havermans, W. van Deventer en H. van de Ven. De aan vangstijden zijn vrijdag en zaterdag om 12.00 uur, 14.30 uur, 17.00 en 20.00 uur. De finale is zondag om 11.30 uur en 15.00 uur. Hotel-restaurant Piet Tuin is gelegen aan de Van Roos malenstraat 1 te Uitgeest. Bonen-wedstrijd tijdens Volkstuindagen op Flevohof Vanaf dit moment kan iedereen gratis bij Flevohof kievitsbonen aanvragen voor deelname aan de kievitsbonen- wedstrijd. Ook degenen die niet over een tuin of volkstuin beschikken kun nen deelnemen, want de bonestruik kan ook in de kamer of op het balkon in een pot gekweekt worden. De wedstrijd vindt plaats in het kader van de Volkstuindagen, die van donder dag 8 t/m'zondag 11 september'op Flevohof welden gehouden in samen werking meL-.O.a. het Algem bond van Volkstuinders Verenigingen in Neaerlantl. Een deskundige jury zal ter plaatse bepalen, welke bonestruik het hoogste gewicht aan bonen levert. Iedere deelnemer die met zijn bone- stfuik naar Flevohof komt, zal tijdens de Volkstuindagen gratis toegang heb ben tot Flevohof en bovendien kans maken op een van de vele prijzen, met als hoofdprijs 1000,-, te besteden bij de winkel van Hendrik Jan de Tuin man. De kievitsboon met handleiding kan gratis worden aangevraagd bij Flevo hof, Postbus 40, 8250 AA Dronten, tel. 03211-1514. Ook voor kleine vrouwtjes zijn er legio fijne sieraadjes, die ze maar al te graag dragen Een bedel- of plaatarmbandje valt altijd in de smaak en kleine meisjes hebben tegenwoordig al heel vroeg gaatjes in de oren, waarin eenvoudige knopjes erg leuk staan. HUISHOUDBEURS '83 De Internationale Huishoudbeurs in Amsterdam vindt dit voorjaar plaats van 15 t/m 24 april. De ditmaal voor het eerst door RAI Gebouw B.V. ge organiseerde beurs zal een zeer ge varieerd karakter hebben. Zwaarte punten vormen het wonen, culinaria, de besteding van de vrije tijd en de mode. Bij de woninginrichting staat centraal een Wooncarrousel, waarin verande rende moderne interieurs worden af gewisseld met levensgrote dia-shows. In een aan 600 mensen plaatsbiedend Modetheater, het hart van een bont mode-centrum, zal het Nederlands Mode Instituut dagelijks een vijftal gedanste shows presenteren in een eigentijds decor van videobeelden. Voor de Gedekte Tafel en alle goede dingen, die daarvoor worden aange boden, alsmede voor smakelijke culinaire demonstraties zijn twee hal len gereserveerd. Heel belangrijk op de aanstaande Huis houdbeurs zal het onderwerp "Toeris me en Recreatie" zijn. Al enige jaren ïs er op de Internationale Huishoud beurs een Toeristisch Centrum Buiten land. Met een vertegenwoordiging van zo'n vijftien landen, wordt dit centrum nu ruim tweemaal zo groot als voorgaande jaren. Onder auspi ciën van het Nationaal Bureau voor Toerisme - NBT en in samenwerking met veel provinciale VVV's zal ook een groot Nederlands Palviljoen worden ingericht. Men zal er volop ideeën kunnen opdoen voor zowel vakanties in eigen land als voor dagrecreatie. Op een gezellig evenementenplein kan men genieten van afwisselende culi naire en folkloristische attrakties. Aan een Spelletron, een kleurig spel- en speelgoedcentrum, waarin de bezoekers met de nieuwste spellen kunnen kennismaken en spelen, wordt medewerking verleend door de Natio nale Speelraad en het Maandblad Spelenderwijs. Voorts op deze Huishoudbeurs '83 volop gelegenheid voor het inwinnen van goede raad op allerlei gebied. In liet Adviescentrum voor de Consument zal men een groot aantal voorlichtings instanties aantreffen, zoals de Neder landse Consumentenbond, het Natio naal Instituut voor Budgetvoorlichting - NIBUD, het Voorlichtingsbureau voor de Voeding en vele andere. De Huishoudbeurs is op alle dagen geopend van: 10.00 tot 17.00 uur. Op de werkdagen bovendien 's avonds van 19.00 tot 22.30 uur. Na veel vieren en vijven is het 't Akertje dan toch gelukt, de Theeband te engageren. Reeds enkele maanden gele den toen de geestelijke krachten van dit Café het een goed idee vonden om bandjes uit de regio hun kunnen te laten tonen, zou voornoemde band de spits af mogen bijten. Daar het een onmogelijke taak leek om het drietal één en dezelfde avond vrij te krijgen, zijn bands als High Spirit, Tae' Music en Local Thunder hen voorgegaan, met groot succes. Op wat voor manier een sologitaar, een mondharmonica en twee akoustische gitaren en een bottleneckgitaar in combinatie met het gekozen muziekgen re van o.a Neil Young, Bob Dylan, The Band en de Stones, een publiek in vervoering kunnen brengen, kunnen slechts zij van onder de indruk raken, welke a.s. zondag 17 april om 20.00 uur 't Akertje met een bezoek vereren. Entree gratis; Op het strand kreeg je in de jaren '60 ook gitaarmuziek voor nop te horen. Sfeer en creativiteit alom...! Kursus Fotografie Volkshogeschool Bergen organiseert van 22 t/m 26 augustus 1983 een kur sus „Fotografie, kijken en zien".. De kursus is bedoeld voor hen, die zich verder willen ontwikkelen in het ge bruik van fotografie als kommunika- tiemiddel. De kursus wordt gehouden op 't Oude Hof, Eeuwigelaan 1 te Bergen NH. Tel. 02208-4541. De kosten bedragen 260,- per persoon, alles inbegrepen (voor te gebruiken materialen moet op 25,- tot ƒ40,- extra gerekend worden). Voor de genen, die een uitkering hebben, be staat er een reduktie-mogelijkheid. Voor inlichtingen en opgave kan men zich wenden tot: Volkshogeschool Bergen, postbus 94, 1860 AB Bergen NH, tel. 02208-4541. Op 20 april start het Welzijnskollektief Kennemerland een kursus Zelfhulp met kruiden, homoeopathie en natuurge neeskunde. Hoe lossen we kleine problemen met de gezondheid thuis op met onschadelijke middelen en methodes? Welke dingen mag je .behandelen' en welke niet? Tevens een algemene inleiding over de filosofie van de natuurgeneeswijzen. ODseven: Persoonliik of telefonisch, tijdens het spreekuur, elke woensdag van 15-17 en 19-21 uur, Kees Delfsweg 3, tel.: 21288. Op andere werkdagen: 035-41083 tussen half 5 en half 6. Mvjy AP 20 W 151 K/ 20 Hl 20 RI pet ZV "2 A( hoi BC 50(

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1983 | | pagina 4