EGMOND AKERSLOOT AKERSLOOT Topslagerij KLAAS MEEGDES VAN HIER EN AGENDA LIMMEN AGENDA EGMONDEN POLITIE LIMMEN IN ACTIE TEGEN FIETSDIEVEN Met de oproep: "Laat hem graveren", vervat in een bloemenmozaïek, maakte de rijkspolitie in Limmen het afgelopen weekend het fietsende publiek attent op een nieuwe actie tegen fietsendief stal. De rijkpolitie in Limmen zal in navol ging tot het korps van de plaats Rijs- sen, eind mei begin juni, de gelegen heid scheppen om rijwielen te laten voorzien van postcode en huisnummer van de eigenaar. Dit gebeurt d.m.v. een gravure onder het zadel. De politie hoopt door deze registratie het aantal fietsdiefstallen te vermin deren en de opsporing naar gesto len fietsen te vergemakkelijken. Zaterdagmiddag had de politie een stand ingericht voor het bureau aan de Rijksweg. Hierdoor konden de vele fietsers die van de mozaïeken kwamen genieten alvast informatie krijgen over de op handen zijnde actie. Sommigen maakten, getuige de foto, van de gelegenheid gebruik om hun kar retje aan een vluchtige keuring te la ten onderwerpen. LIMMEN IN LENTETOOI Onder ideale weersomstandigheden gingen zaterdag de 31e bloemen dagen van start. Limmen had zich op gemaakt haar vele gasten te ont vangen. De vlaggen uit, de velden prachtig, de mozaïken origineel en knap gemaakt, 's Ochtends had het mozaikencommite een bijeenkomst in Cultureel Centrum Vredeburg ge organiseerd hier sprak de heer Kroone een welkomst woord en taalde in het kort hoe deze dagen dit keer weer tot stand gekomen waren. ,,Het is verbazend wat Limmen met afval heeft gedaan". De bloemen- nagels waren dit jaar ruim voorradig. Dankzij de goede zorgen van de heer Jan Tuin waren er zo'n 1500 manden beschikbaar. Het bedrijf van Valkering had de koeling in de Valkeyhallen be schikbaar gesteld om de nagels op te slaan, hiervoor was het comité zeer erkentelijk. ver- Schietvereniging De Vrijheid bloeit weer op 02513-10949 n DIE om ffi» wz In korte tijd een begrip in de wijde omgeving. Exklusiviteit, kwaliteit en serviceÊÉ zijn de basis van ons sukses-^f Onze cuisine creative en de intieme sfeer, waarborgen u een bijzondere maaltijd. RESERVERINGEN: Geopend: 12.00-22.00 uur 's-Maandags gesloten. SATESCHIJVEN 6 HALEN - 4 BETALEN GRILL-BOUTJES 6 HALEN - 4 BETALEN SUCADELAPPEN q q| 500 gram3.3* LEVERKAAS «if 100gramI.ül GEBR. ROSBIEF nt 100 gramZ.11 SELLERYSALADE n 150 gramZ. II Dusseidorperweg 57 - Limmen Tel. 02205-1873 's Maandags de gehete dag geopend. I UITKIJKPOST 4 MEI 1 Bloemen waren er voor de familie's Dekker en Zwart die ononderbroken 31 keer hadden meegedaan met het maken van mozaïken. Tevens werd mevrouw A. Valkéring-Tromp in het zonnetje gezet omdat ook zij al 31 jaar zeer nauw met de bloemendagen ver bonden is, bovendien vierde zij deze dag haar 80e verjaardag. Hierna kreeg burgemeester N. A. J. Molhoek het woord. Het is typisch voor deze tijd dat de mensen hun gram duidelijk willem maken. Het is moeilijk om deze onvrede kort samen te vatten. Veel wat we niet goed vinden is in de mozatken terug te vinden. Hierdoor wordt het gerela tiveerd en wordt het een genoegen om er naar tte kijken. We hebben ook be slist niet het voornemen hierop te bezuinigen,, aldus burgemeester Mol hoek. Hierna werden de genodigden in een bus rondgeleid door feestelijk Limmen. Mozaïken Zeer originele vondsten waren er bij de vele mozaïken vaak met betrekking op huidige situatie's. Zo het mozaïek, Absurdam, medicijnen 2,50 extra, heroïne gratis. De paardetram, het ./z 'CM Al ^eningsti jdagoch ;rder na Ipreekuur [4.00 uur reg 26a Algem jpreekuu: |ot 15.00 denweg 2< leteikbat iverige w e Heiloo Indicati verzoeke: jenhuis et je indica jtt Limme iliddenw Stichti secr. Me 1906 CS iedere vri 'an 19.01 PROC aalvoetb tet '81 - immen 1CA-M Ie Grote aperga tlaandag De Grote iZV de 1 3Balker jraraen (YWv.d. Woensda (Postiljon 'Koedijk AFC-De lOssehool •Trefpunt MCA-T ledrfst lierman irkamp Jriessen openbaarvervoer niet duurder. Een prachtig portret van Ank van der Moer. Twee buitengewoon mooie „schilde rijen,, van een herderinnetje met een hooier en een schelpenzoeker. Ollie Bommel was ook fraai vertegen woordigd. Leuk was het te zien dat ook de nieuwe wijk in Limmen met deze bloemendagen uitstekend meekwam „De afvloeingsregelingen de de „CV ketel, weg er mee,, en het „Thee huisje,, waren hier duidelijke voor beelden van. Alleraardigst was ook Loekie de Leeuw met het potje bier. Jammer dat het weer het zondag wat liet afweten, maar door de bank genomen waren het zeer geslaagde bloemendagen. Maaivoet 17 Woensd; ■ooi van \V Millllll «4 vr enkele weken geleden is schietver eniging "De Vrijheid" dankzij de initiatieven van de heren H. Levering, F. Ruigewaard, J. Rood en R. Moor weer in ete hersteld. De vereniging telt nu reeds 35 leden waaronder vier dames. Opvallend is verder dat enkele leden in Heiloo en Uitgeest woonachtig zijn. De vereni ging beschikt momenteel over twee banen welke nieuw aangeschaft zijn Medio oktober hoopt men hier een der de baan aan toe te kunnen voegen. De heren schieten met anschutzgeweren die iets meer gewicht in de schaal leg gen dan het waltergeweer waarmee de dames de roos proberen te raken. Er wordt nog tot half juni daarna wordt er een zomerstop ingelast. Met ingang van het nieuwe seizoen zal "De Vrij heid" een zeskamp afwerken met schietverenigingen uit de plaatsen: Bergen, Egmond, Limmen, St. Pan- cras en Broek op Langedijk. Voorts strijd men in een onderlinge compe titie om de hoogste eer. De banen hebben een lengte van 12 meter het geen voldoet aan de voorschriften van de KNSA. Wekelijkse clubavond is de dinsdag avond en plaats van handeling is cafe "De Vriendschap". Aan de veilig heidsvoorzieningen is ruimschoots aan dacht besteed zo heeft de heer Snip van de plaatselijke Rijkspolitie de zaal al volledig geïnspecteerd. De contri butie bedraagt 120,- per jaar. Minimumleeftijd is 18 jaar. Mocht u interesse hebben dan kunt u zich wen den tot de heer F. Ruigewaard, tel. 02513-12641. MEERVOGLES HANDBAL B.S.M. - Meervogels [heren] B.S.M. begon de wedstrijd uitstekend. Door onoplettendheid van de Aker- slootse verdediging namen de gast heren een 3-0 voorsprong. Hierna kwam Meervogels goed terug en door snelle aanvallen wisten de Akersloters een voorsprong te nemen. Ruststand 4-7. Na de rust liep Meervogels uit naar 4-8, maar hierna was het gebeurd. Er werd onnauwkeurig gespeeld in de aanval en ook de toegekende straf- worpen werden niet benut. B.S.M. rook de kans en kwam terug. Maar de felle verdediging van Meervogels hield goed stand. Wat B.S.M. ook probeerde de gasten wisten tot het laatste fluitsignaal de verdediging goed sluitend te hou den. Eindstand 7-9 een moeilijke maar verdiende overwinning. Blinkert - Meervogels [dames] Blinkert startte de le helft overdonde rend. Binnen zeer korte tijd namen zij een 3-0 voorsprong, zonder dat Meer vogels enige kans kreeg om iets terug te doen. Langzaam herstelde Meervogels zich en zo kwam men op gelijke hoog te. Wederom scoorde Blinkert, doch nam nu voor het laatst een voorsprong. Tot de rust bleven beide ploegen dicht bij elkaar. Meervogels had bij de rust een 7-6 voorsprong. ■De 2e helft werd wat onvriendelijk. Er ontstonden wat irritaties over en weer. Meervogels vergrootte de voorsprong tot 9-6 en had haar kruit verder ver- schsoten. Ook Blinkert kon door attent verdedigen van Meervogels en goed keeperswerk slechts eenmaal scoren, zodat er een 9-7 eindstand in het voor deel van Meervogels op het bord kwam Overige uitslagen: D. jun. 1 Meervogels - Con Zelo 2-4 H. jun. 1 Meervogels - C.S.V. 6-8 M.adsp. 1 Foresters - Meervogels 8-7 M.pup. 1 Alcm. Victr. - Meerv. 7-2 M. welp 1 Meervogels - C.S.V. afgel. D. Vtr. 1 A. K.S.V. - Meervogels 0-4 Chinees Specialiteiten Restaurant Akersloot De Crimpen 2 - Akersloot TT TT "LAMORAAL VAN EGMONT" OP CONCOURS IN DE VEST TE ALKMAAR I-l/L&VlLV dat Vis methi Hef vi tweede lijkt r stellen een g( kampit Muziekvereniging "Lamoraal van Eg- mont" heeft een drukke tijd achter de rug vanwege de voorbereiding op het concours, dat op zaterdag 7 mei a.s. in "De Vest" te Alkmaar wordt ge organiseerd. Lamoraal komt uit de hoogste afdeling, de syperieure af deling fanfare. Als verplicht werk heeft men ingestudeerd de dramatische ouverture "Epaminodas" van Gustave de Roeck. Als vrij werk heeft dirigent Frans Alleman gekozen voor „Mouve ment Symphonique" van Marcel Poot. Beide werken zijn van de allerhoogste moeilijkheidsgraad en dirigent Alle- men heeft de orkestleden dan ook voor vele extra repetities bijeen moeten roepen. Aan het concour, dat op één dag wordt gehouden, wordt door 12 orkesten deelgenomen. Het optreden van Lamoraal vindt plaats om 19.30 uur Zandbs Het he naaste De Dog De uit aprilj.: Limme Limme VANDENBERG KOMT NAAR AKERSLOOT Zondag 8 mei komt de beroemde hard- rockformatie Vandenberg naar De Vriendschap voor een daverend op- tïeden zoals allpen zij dat kunnen. L^et terug uit Amerika en nu op de jilanken in Akersloot. Vandenberg is een band waarover de laatste tijd enorm veel te doen is geweest en dat komt door het voor Nederlandse be grippen enorme contract dat de groep afgesloten heeft met het Amerikaan se platenlabel Atlantic. Vandenberg i$ er in geslaagd om als enige niet Ame rikaanse band een contract weg te sle pen bij deze grote platengigant, en dat is niet mis Over deze groep zou je nog wel blad rijden vol kunnen schrijven, maar het i§ veel beter om te gaan kijken en dat is zondag 8 mei mogelijk in Akersloot en dit concert is een van de weinige in ons land, want de groep gaat over zfes weken alweer naar het buitenland Voor de opname van weer een nieuwe elpee, en daarna volgt alweer een nieuwe tour door amerika. Kaartjes voor dit optreden kunnen gehaald wor den bij: Disco Z in Alkmaar, De Graaf in Castricum, platenzaak Aad Molenaar in Uitgeest en Beverwijk en natuurlijk op de avond zelfbij de Vriendschap. Het optreden wordt vooraf gegaan door een voorprogramma uitgevoerd door een jonge Amerikaanse formatie en dat op zich is al een belevenis, de zaal deur gaat open om acht uur en het voor programma begint om half negen. CANDLELIGHT CONCERT IN AKERSLOOT Op vrijdag 6 mei a.s. wordt in de rus tieke dorpskerk van Akersloot een bij zonder concert gegeven. Aan dit concert werkt mee Iepje Musch, lyrische sopraan, die al eerder met veel sukses in Akersloot optrad. Zij wordt bij haar zang begeleid door de heer Hans Broekman, piano, bekend o.a. door zijn optredens met het Volen- dams Operakoor. Ook treedt op Christine Bran denburg, 4e jaars student klarinet, leerlingen van Ru Otto aan het Swee- linck Conservatorium te Amsterdam. De baten van dit concert komen geheel ten goede aan het restauratiefonds voor de Dorpskerk. Toegangsprijs: 5,-, voor 65+ en houders C.J.P. 3,50. Toegangskaarten zijn op de avond van de uitvoering vanaf 19.30 uur in de kerk aan het dielofslaantje verkrijg baar. Ook kunt u telefonisch kaarten bestellen (02513 - 13286, de heer Hurkmans). U bereikt de kerk gemakkelijk via de doorgaande weg: de Geesterweg; tegenover het Elf-benzinestation gaat u over de brug 250 m. Het concert begint om 20 uur. VREDESPLATFORM HEILOO Het landelijk overleg vredesorganisa ties stelt zich dit jaar ten doel de rege ring en het parlement duidelijk te ma ken dat een grote meerderheid van de Nederlandse bevolking tegen plaatsing van de kruisraketten is. Om dit te berei ken is het nodig dat overal in het land druk op Den Haag wordt uitgeoefend. Het vredesplatform Heiloo (het I.K.V. en Stop de Neutronenbom, Stop de Kernwapenwedloop) staat daarom elke zaterdag van de maand met een kraam voor het Winkelhof 't Loo. Zaterdag a.s. - 7 mei - staan we er dus weer en wel van 10.00 tot 16.00 uur, samen met het Energie Komitee Heiloo. Binnen het Vredesplatform wordt gedacht aan een aktie om Heiloo kernwapenvrij te krijgen. U heeft in de kranten kunnen lezen dat in Egmond, Alkmaar en Heer- hugowaard dezelfde plannen zijn. Daar is nogal wat voor nodig. Tijdens de laat ste gemeenteraadsvergadering (28 april) stelde de burgemeester dat de kwestie rond de kernwapens lands- politiek is. Maar landspolitiek gaat ons toch allen aan!! Het is toch niet zo dat wij alleen bij de stembus het voor het zeggen hebben? De parlementaire demokratie bedoelt toch te zijn dat ze weergeeft van wat er in de samenleving omgaat? En die samenleving bestaat nu toevallig uit de ruim 800 gemeenten die ons land telt! U zult zeggen „Heiloo - kernwapen- vrij" dat houdt toch die kruisraketten niet tegen? Nee, als het alleen bij Hei loo zou blijven, dan niet. Doch er zijn al bijna 100 gemeenten die zich kern wapenvrij hebben gemaakt. Juridisch kunnen die het de centrale overheid knap lastig maken! Maar eigenlijk nog belangrijker is dat de mensen meer en meer gaan beseffen dat zaken als vrede dichtbij huis begint. Wij denken daar bij aan vredesonderwijs, vredesindus- trie enz. U merkt het al, vrede begint bij de basis en dezelfde basis dwingt de politiek de kruisraketten af te wijzen. Dus tot zaterdag bij de kraam waar U behalve stikkers, foldermateriaal, bul letins ook de pas verschenen button „Heiloo., kernwapenvrij" kunt krijgen. Namens het Vredesplatform Heiloo, Frank Wessel, tel. 334053 Wim Gomes, tel. 334588 SCAPINO IN HEILOO Het schrijven van teksten op muren, ook wel GRAFFITI genoemd, is iets wat zeker niet door iedereen gewaar deerd wordt. Wanneer men echter de teksten wat nader bekijkt blijkt al gauw dat deze zogenaamde schuttingteksten niet alleen uitingen zijn van onlust gevoelens, maar ook van hervormings- wensen, van liefde en zelfs van? reclame, het bekende Scapino-ballet heeft genoemd verschijnsel aange grepen om de jeugd te leren dat je Klein duimpje Zaterdag 4'juni: speelgoedbeurs. Bewaart U Uw spullen tot die datum! Conditie oefeningen, sport en spel Donderdagochtend van 10.00-11.00 uur in de Sportzaal aan de Hogeweg zienwi) met belangstelling de komst van de nieuwe energieke dames van 40 jaar en ou der tegemoet. Kontakt persoon: E. Bakker, tel. 072-334694. Inmugro Zondag 15 mei: muziekensemble Inmugro speelt om 15.30 uur in de Hervormde Kerk te Limmen. Entree 3,--. Kinderen gratis. Zaterdag 7 mei: Open Dag Grad Rajneesh van 10.00-18.00. Inlichtingen: Prins Hendrikstichting 64, Egmond aan Zee, tel. 02206-4114. Zaterdag 21 mei: Luilaktoernooi vanaf 6.00 uur. Opgave (liefst van koppels van een senior en een junior) via lijst in de kantine voor 15 mei a.s. Inlichtingen. Mous Apeldoorn. Woensdag 4 mei: Pete Cronelly met kwartet speelt vanaf 21.30 uur in 't Haasje. P ook op andere wijze uiting kan geven aan je gevoelens, en wel door mddel van een theatergebeuren. In tegenstel ling tot de meeste voorstellingen waar aan veel mensen deelnemen, vindt de hele voorbereiding, organisatie gene rale repetitie en voorstelling plaats op één en dezelfde dag, hetgeen mogelijk is door een uitgekiend werk schema, waarbij 3 docenten van het Scapino-Ballet, verscheidene leer krachten en de leerlingen van de brug klassen zeer efficient kunnen samen werken. De hoofdgedachte is dat al het werk verdeeld wordt over 4 hoofd groepen, te weten, een muziek-, een dekor-, een dans- en een spel/tekst groep. De voorbereiding vindt plaats op school (St. Jan Mavo), en de generale repetitie en officiële voorstel ling in de Beun, en wel op donderdag 19 mei. Wij hopen, door onze leerlingen dit theatergebeuren aan te bieden, dat ze op deze manier kennis leren makel met verschillende facetten van theater, en ervaren dat je in een korte tijd sa men veel kan bereiken en bovendiea ook op andere manieren je gevoelens kunt uiten dan door op de muur te kalken. St. Jan Mavo Heiloo-

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1983 | | pagina 12