Trouwen of samenwonen? voor het komplete woongebeuren Weet wat u koopt. Er zijn beslist méér argumenten dan alleen 'de prijs'! Ook kwaliteit en vakmanschap, gedegen advies en echte service mogen best 'nummer één' zijn. I «VAKMANSCHAP •ADVIES «SERVICE PRDSBEWUST VERENIGINGS NIEUWS 59.50 52.90permeter Vrijdag koopavond Westerweg 261, Heiloo,Tel. 072-331738 28.50 Beslis pas nadat u de nieuwe trouwkaarten hebt gezien van de Kennemer Kaarten Kollektie. Tien tegen één dat u binnenkort aangifte komt doen! kemmer kcwrttn (Cclk^cc IcumA u itokjk&n Aj DRUKKERIJ UITKIJKPOST B.V. itkijkpost Tegelvinyl. Noppenvinyl. Plavuizen/parket vinyl. Novilon Alpha per meter 52.90 R.O.H. OP VRIJDAGOCHTEND 'wst de uitzendingen op zaterdag en ondag zal de Radio Omroep Heiloo anaf 6 mei a.s. elke vrijdagochtend l'ogramma's gaan verzorgen. Vanaf uur in de morgen staan Rob Draaisma Jan de Boer U luisterrijk bij op 100.5 'M, Deze zendtijduitbreiding houdt n dat Heiloo's oudste radiostation - eigende week wordt het 3-jarig be- itaan gevierd - nu 20 uur haar program la's de ether instuurt. HEILOOËR AMATEUR FOTOCLUB H.A.F. dinsdagavond 12 april brachten e leden hun beste dia's van dit sei- jen mee en werden deze door de hr. |et Bosman, zelf een fotograaf van "we, die zich vooral met het Noord- «llandse landschap heeft bezig ge- louden, gejureerd en besproken, laast eerder getoonde dia's waren er ok nogal wat nieuwe en het geheel a8 op een behoorlijk peil, ®k naar de mening van de hr. Bosman. i afwijking van onze andere dia of wart-wit avonden, wanneer er geen ""naars zijn, wordt op deze laatste '*edstrijd"-avond van het seizoen de beste dia aangewezen en met |en Prijsje beloond. Naar het oordeel 'an de hr. Bosman was dat ditmaal ien dia van de hr. IJpelaan, die op taaie wijze de struktuur van een paar pannendaken had gefotogra- e«d. Onze gelukwensen! Een soortgelijke avond, maar dan voor zwart-wit foto's was het op dinsdag 26 april, toen de hr. Jan Blauw, zelf een zeer bekwaam fotograaf van vooral portretten en figuurstudies, jureerde. De inbreng en opkomst was groot, zelfs nog iets groter dan bij de dia's, toen om verschillende redenen, en kele vaste deelnemers verhinderd waren. Het waren nu dus de beste zwart-wittten en een enkele kleurfo to van het jaar en wederom was de kwaliteit in doorsnee goed. Ditmaal ging mevr. Anneke Brinkhorst met de eer van de beste foto strijken. Een sfeervolle opname van een aan gespoelde kist op een eenzaam en verlaten strand. Proficiat! BUSTOCHT Onze jaarlijkse bustocht staat weer voor de deur. Op zaterdag 14 mei a.s. gaan we naar het oude heelal en naar de nieuwe ruimte. Sterren In Amsterdam en Polders in Lelystad Eerst naar het Zeiss-Planetarium in Amsterdam. Daar krijgen we iets te zien van de sterrenhemel boven ons. Wie daarna nog wat wil wandelen in het Florapark (de voormalige Flo- riade) kan dat doen, ook is er gelegen heid tot het bezichtigen van de tentoon stelling in het planetarium waar o.m., een echte satelliet staat opgesteld, 's Middags staat een bezoek op het programma aan het Informatiecentrum en de tentoonstelling „Nieuw Land" in Lelystad: een uitvoerig overzicht van heden en verleden van het IJssel- meer. Een boeiende film over het Zui- derzeeprojekt hoort er ook bij. Via de dijk Lelystad-Enkhuizen rijden we tenslotte weer terug naar Heiloo. U krijgt wèl waar voor uw geld. De kosten bedragen 47,50 per persoon voor leden van de Wijkvereniging en -voorzover er nog plaatsen in de bus over zijn - 50,- p.p. voor niet- leden.Opgeven voor deelname uiterlijk donderdag 5 mei a.s. bij: Egbert Bies, Laghe Weijdt 50, tel. 333914 of Ans Leijenaar, Groot Barlakeri 2, tel. 333905. De bus vertrekt om 8.15 uur van De Loet (tegenover De Spar) en komt daar omstreeks 18.15 uur weer terug. Wacht niet te lang met u op te geven: de bus heeft maar een beperkt aan tal plaatsen - en vol is vol! Hoewel we natuurlijk allemaal hopen op 'n stralend zonnetje, biedt ook bij regenweer dit programma voldoende garantie voor een geslaagde dag! FALKLAND NAAR EENAKTER FESTIVALS Toneelsvereniging Falkland zal 12 mei a.s. in Schagen en 15 mei a.s. in Alkmaar tegenwoordig zijn bij de al daar gehouden eenakterfestivals die georganiseerd worden door Het Nederlands Centrum voor Amateur toneel. Falkland zal spelen: "Slaap, zeg ik je!", van George Feydeau in de regie van Wim Boddeke. Deze Een akter werd najaar '82 reeds tweemaal met groot succes in De Beun gespeeld. "Slaap, zeg ik je! gaat over een huis knecht die zijn meester kan hypnoti seren en daardoor een gemakkelijk leventje leidt: zijn meester doet onder hypnose al het huishoudelijk werk. Er komen echter problemen als de meester wil gaan trouwen Falkland speelt deze Eenakter in Scha- gen op donderdag 12 mei om 16.00 uur en in Alkmaar op zondag 15 mei om 14.00 uur. Schagen in regiocentrum De Noordkop: entree 10,- per dag, kinderen tot 16 jaar 5,- per dag. Alkmaar in kleine zaal van De Vest: entree 7,50 per dag. Op beide fes tivals volgt direct na het einde een na bespreking. Een bezoek aan deze een- akterdagen is voor de ware toneel liefhebber een prima gelegenheid ken nis te maken met ander repertoire dan doorgaans door de verenigingen voor eigen publiek (donateurs e.d.) wordt gespeeld. De verenigingen uit de regio kunnen laten zien wat zij in huis hebben, en dat is gezien het ge- bodene van voorgaande jaren, in de regel niet gering. geestdriftige wijze vertelde over de mode van 1500 tot 1950. Zijn onder werp was getiteld „Mal en mooi in de mode", en terecht, want naast de mal le splitjesmode en de ganzebuikmode (mannen „maakten" een buikje met een kussen), de bespottelijk grote hoe pelrokken en pannekoekkragen en to renhoge pruiken, zagen we ook prachti ge toiletten van vrouwen en mannen. Ja, vooral van mannen, want die gaven omstreeks 1600 de toon aan in de mode, in tegenstelling met de laatste eeuw waarin bij de mannenmode erg weinig veranderde. Ie rij: juffr. v. Beynen, Mr. Postuma, Mien Verduin, Riek Verduin, G. Vermeulen, A. Vermeulen, N. Biersteker, Truus van Straten, C. Groot, Annie Zoon, Adrichem, Mr. Veltman. 2e rij: Jan Kaandorp, A. de Haan, onbekend, C. Dekker, Bert Veltman, Rie Veltman, Hortense Veltman, Klaassen, Klaassen, onbekend, Vreeker, onbekend, Han Kuy- per, Ben Kuyper. 3e rij: Nel Kuyper, To de Haan, To v. Straaten, To Veldman, Paul Veldman, Emily Veld man, onbekend, Vermeulen, Janus Vermeulen, Duinmeyer, To Borst, Martiena Borst, Theo Vreeker. 4e rij Cobus Klaassen, Dirk Borst, Tinus de Haan, C. v. Duin, onbekend, onbekend, T. Wessel, Wessel, Joop Klaasse, Nico Kaandorp, Arie Borst. De jaarverslagen van sekretaresse en penningmeesteresse werden voorge lezen en besproken en er werd afscheid genomen van de scheidende bestuurs leden, mevr. Lont die gedurende 6 jaar als 2e sekretaresse veel werk ver zet heeft om elk voorjaar weer de sprekers bij elkaar te krijgen voor het komende jaarprogramma en mevr. de Groot die drie jaar propagandiste ge weest is. De nieuwe bestuursleden zijn mevr. den Hartigh en mevr. Lange- veld, en deze werden door de presi dente hartelijk verwelkomd. Het koffie-terras (met Oranjebitter!!) trok de aandacht, evenals de vrijmarkt waar menig koopje werd afgesloten. VRIESWIJK KONINGINNEDAG Prachtig, stralend weer!! Het altijd actieve bestuur heeft ons weer goed Dinsdag 26 april j.l. hield de NCVB verwend. De kinderen beleefden veel haar jaarvergaderikng. De spreker voor Pret J.. 8eorganlse.e,prL:i^" deze avond was de heer Kooy van het jpe volksdansgroep rinnc- Frans Halsmuseum, die ons aan de duidelijk in de juiste co hand van dia's van schilderijen op zeer te de sterren van de hemel. Als geweldige uitsmijter van de fes tiviteiten was de Popgroep Red Clay uitgenodigd. 5 Muzikale jongens met een origineel eigentijds programma. Een woord van dank aan het organisa tie comité is hier zeker op z'n plaats. R. Hondsbosschelaan 22 - Heiloo Telefoon 072-330175 4 MEI 1983 JEUGDHERINNERINGEN VAN EEN 70-JARIGE De 6 weken plukverlof en de 50 regels van „Meester Veltman" Wanneer je zo bezig bent om herinne ringen van vroeger op te schrijven, dui ken allerhande beelden bij je op. Bijv. mijn schooljaren. Ik ging van de R.K. „Bewaarschool", die ik in Limmen bij de Zusters van Amsterdam, had door gebracht, naar de Openbare Lagere School aan de Westerweg in Heiloo. Als hoofd van de school stond daar toendertijd Meester Veltman. Een hele goeie man, die bij de ouders van de leerlingen hoog stond aangeschre ven. Wel kreeg hij vanwege zijn lengte, van ons een bijnaam, nl. „Lange Ber- thus". Menig vader en moeder zal Meester Veltman toendertijd op han den gedragen hebben. Want een beter sociaal denkend mens, hadden ze niet kunnen wensen. Wat was nu het geval. Ruim de helft van de leerlingen van de 5e en 6e klas waren kinderen van tuinders. En wanneer de tijd van de aardbeien en bonenoogst was aangebroken, kregen we 6 weken plukverlof, met daar aan sluitend de grote vakantie, en dan ging je zo'n 12 weken niet naar school. Maar alleen die leerlingen kwamen in aan merking die hun ouders een tuinders- bedrijf hadden, en dus aardbeien en bonen teelden. En wanneer het dan zo ver was en Meester Veltman vroeg aan de leerlingen „Bij wie van jullie thuis worden er aardbeien en bonen ge teeld?". Dan kon je er van opaan dat tweederde van de klas z'n vinger opstak. En bij die tweederde zaten er dan zeker een stuk of zeven leerlingen tussen, waarvan hun vader op één of andere fabriek werkte in Krommenie of elders in de Zaan. Kontrole was er niet op en zodoende konden die kinde ren bij één of andere tuinder een ex traatje verdienen, want dat was hard nodig in die tijd. En dat wist Meester Veltman maar al te goed, daarom zag hij dan ook veel door de vingers. Maar daarentegen was het geen man die een loopje met zich liet nemen, ver geet het maar. Want als om half negen de les begon, moest je wel zorgen dat je op tijd was, anders kon je er wel van op aan dat je 50 regels moest schrijven thuis, van „ik mag niet te laat komen". Ondanks dat hij ook streng kon zijn, had hij ook gevoel voor humor. Dat heeft de klas waar ik in zat een keer ondervonden. Daar ik nogal eens te laat kwam, en dan prompt in aanmer king voor het schrijven van 50 regels, kwam het bij me op om een paar „.„.LOO,^ls.pp^9pj,^„scjirijv?n. Zo ge zegd, zo gedaan. En toen ik daarmee klaar was, nam ik ze mee naar school en borg ze netjes op in mijn bank. Maar toen gebeurde het volgende: tussen de middag, als je je brood op had (want wij bleven over tussen de middag), gingen we altijd knikkeren. We hadden vanzelf geen erg in de tijd en ik kwam dan ook samen met Toos Merks 5 mi nuten te laat. Ik kwam op mijn manier nogal een beetje aarzelend binnen, want het was bij mij wel vaker voorge komen dat ik te laat kwam. Bij Toos Merks kwam dat nooit voor, die kreeg dan ook alleen maar een berisping. Ineens dacht ik, wat kan mij ook ge beuren, ik heb toch die paar honderd regels die ik op voor heb geschreven in m'n bank liggen. En toen ik goed en wel mijn plaats had ingenomen, zei de meester: „Zo, Arie, weer eens niet op tijd hè?!". „Ja meester", zei ik wat bedeesd. „En laat het niet weer ge beuren, begrepen!" „Ja meester zei ik diep knikkend met m'n hoofd. „En morgen", zo ging hij verder, „neem je 50 regels mee van huis v?n ,ik mag niet te laat komen'." En toen hij dat zei, pakte ik meteen dat grote vel papier met al die regels er op, die ik op voor geschreven had, uit mijn bank. Reikte het hem aan en vroeg hem heel lakoniek: „Meester, heb U terug van 100". De hele klas schaterde het uit van het lachen, maar het leek wel of hij de humor er niet van proefde, of niet wilde proeven. Veel later heb ik ge hoord dat hij er met zijn kollega's hartelijk om heeft gelachen. Na mijn schooljaren is hij uit Heiloo vertrokken en is gaan wonen in Alkmaar. Van daaruit heeft hij nog jaren lesgegeven, ik meen op de St. Adelbertusschool in Bergen. De kinderen Veltman zullen het wel beter weten. Jaren daarna trouwde er een schoon zuster van mij in het stadhuis in Alk maar, en wie schetste mijn verbazing, de ambtenaar van de burgerlijke stand was meester Veltman. Hij herkende mij en zei: „Ik zie daar als ik goed heb ge keken, een oudleerling van me zitten. Arie Mors, klopt dat?". „Ja meester", zei ik, nog precies als vroeger. Na de plechtigheid ging ik naar hem toe om hem een hand te geven, en toen vroeg hij aan mij hoe of ik gevaren was. En toen ik hem vertelde dat ik een vaste aanstelling had bij de Nederlandse Spoorwegen, afd. tractie, en gelukkig getrouwd en dat wij een fijne zoon hadden van 8 jaar, klopte hij me op m'n schouder, keek me aan en zei: „Weet je nog van die 50 regels die je van me kreeg en dat jij toen aan mij vroeg of ik terug had van 100. Dat was nou meester Veltman, die ons al lang is voorgegaan en waar veel ouders heel veel aan te danken hebben gehad. Arie Mors Vah Blaaderettweg 69 Bergen (N-H) Van het bestuur De vorige week is de nieuwe ABN- Bank in v/h „De Oude Herberg" geopend. Ter gelegenheid van deze opening heeft de direktie van de ABN een boekje uitgegeven onder de titel „Er is iets veranderd". Dit boekje is geschreven door de heer N. Speur en in samenwerking en medewerking van „Oud Heiloo" tot stand gebracht. De ABN heeft op haar beurt aan de voorzitter van O.H. een groot aantal boekjes voor de leden beschikbaar ge steld. Binnenkort krijgen de leden al len zo'n boekje thuis. Het is een leuk vlot geschreven boekje over de kom van Heiloo om de Witte Kerk en verluch tigd met fraaie oude foto's. We berich ten dit reeds vooruit, zodat men als lid van „Oud Heiloo" geen boekje be hoeft aan te vragen bij de ABN. U krijgt dit van onze vereniging thuis bezorgd. Wij zijn de ABN zeer erken telijk voor deze geste. het bestuur Bastia. Acryl. 270 cm. hoog, per meter Arcis. Katoen/ linnen. In groen, blauw, goud. 120 cm. breed. Tegelvinyl met kleine tegeltjes en met echte, dieper gelegen voeg. Blauw of zwart. 200 cm. breed. Per meter 55,-. Met ruitjes dessin. In blauw of rood. 200 cm. breed per meter 49.- Marmervinyl. Nieuw! Novilon Alpha. In 5 fraaie pasteltinten. Speciaal geschikt voor badkamer, hal, keuken etc. in wit, grijs, zwart, geel, rood, blauw. Breed 200 cm Nü voor de stuntprijs van 39.- Niet van echt te onderscheiden. Wel heel wat makkelijker in onderhoud. Prélude. Een schitterend dekoratie! zuiver scheerwol tapijt. Per strekkende meter 279.. Gent. Wol/acryl Juno. Drukstof. In Junior. 100 Katoen, weefstof. In blauw, blauw of goud. 120 14 verschillende beige, groen. 120 cm. cm. breed. kleuren. 120 cm. b^_A 26.50 breed 19.90 2 2 .5 O kleurecht en krimpvrij Presence. Een voor honderd procent zuiver scheerwollen berber met zeer karakteristieke grove nop. In 6 verschillende,goed te kombineren tinten. Een klasse tapijt, met stabilonrug, waar u ongelooflijk lang plezier aan zult beleven, q Per strekkende meter Keramo. Een zuiver scheerwol lapijl voor de volle 100%, Per strekkende meter Springtime. 100% Zuiver scheerwol. In 3 kleuren 400 cm breed. Géén 249,- maar slechts per str.m. 199.-

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1983 | | pagina 25