fnodern& 'Vrouuat neren,. Mascotte PE De Deel verkocht 10.000 fles huiswijn Van Os LOSSE FLODDERS BIJZONDERE AKTIES OUD-PAPIER AKTIES IN HEILOO Va?r F0NTENEAU PUMPS 139.-! MIELE C0R SCHAAP Q AALSMEERSE PLANTENHAL Rabobank Heiloo viert 75-jarig bestaan NIEUWSBLAD VOOR HEILOO b.o. I\I|N M OMEGA simon peek in prijs verlaagd van 14.95 voor Nico Verhey voor Company B Raadhuisweg 13 - Heiloo DE NIEUWE KLASSE was-vaat-droogapparaten NATUURLIJK... Officieel Omega-dealer FORD. MEERWAARD OP DE WEG. devaluatie van de Franse Franc worden onze schitterende Maak voor de Pinksteren van uw tuin een LUSTHOF! En alles tegen zeer billijke prijzen. Winkel hof 't Loo Heiloo, tel- 072-330138 Vlotte zomerpantalon met bandplooi. Nonchalante trui met ronde hals in diverse moderne kleuren. "AA D HU'4 STATIONSWEG 85 - HEILOO VANAVOND PRESTATIELOOP IN HEILOO Degenen die gewend zijn dit blad vrij vroeg te lezen hebben nog de kans om vandaag (woensdag) deel te nemen aan een prestatieloop in Heiloo, welke wordt georganiseerd door de atletiek vereniging Trias. Om 8 uur valt nl. het startschot voor een trimloop door het rekreatiegebied 't Baafje over 3'/2 of 7 km. De inschrijving vindt vanaf 7 uur plaats op de sintelbaan aan het Maalwater, kosten 2,50 t/m 14 jaar en 3,- voor de ouderen. Iedereen die de loop volbrengt, ont vangt een herinnering, ongeacht de tijd die men nodig heeft. Advertenties en administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon 072-330175 b.g.g. 072-334531 Redaktie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo - Telefoon 072-331081 Westerweg371, 1852 PR Heiloo - Telefoon 072-333775 Kerkemeer 17, 1921 XT Akersloot - Telefoon 02513-13088 Dit blad verschijnt 's woensdags huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Egmond-Binnen, Rinnegom, Egmond a/d Hoef en Akersloot. Advertenties moeten uiterlijk maandagmiddag 6 uur in ons bezit zjjn. Advertentieprijs per mm 52 cent (excl. BTW) B(J regelmatig adverteren AANZIENLIJKE REDUKTIE. FEESTELIJKE OPENING TERRAS KONKELBOET Kinderen leuke kleurplaat Zaterdag 21 mei wordt het nieuwe ter ras bij de Konkelboet officieel in ge bruik genomen. De zoon van Jos Veldt zal de openingshandeling verrichten. De Heilooër drumband zal om 12 uur voor vrolijke muziek zorgen, 's Middags zal de volksdansgroep Troika met zang en dans en fleurige kostuums de zaak luister bijzetten. Kortom het wordt feest bij de Konkel- boet in 't Loo. Kinderen opgelet! Vanaf vandaag kunnen jullie een leuke kleurplaat afhalen bij de konkelboet in de Winkelhof 't Loo. Deze kunnen weer ingeleverd worden t/m woensdag 25 mei. Maak het zo mooi als je maar kunt. De 15 mooisten krijgen een leuke prijs. Een deskundige jury zal bepalen welke tekeningen een prijs krijgen. Mochten de weergoden verstek laten gaan, dan zullen de feestelijkheden overdekt plaats vinden. Komt allen zaterdag om 12 uur naar de Konkelboet, hoe meer zielen, hoe meer vreugd! broeken79. -en 89. A jasjes99.- blouses49. A broeken m. kleine plooitjes89.— CULTURELE MARKT IN 'TLOO Op vrijdag 27 en zaterdag 28 mei a.s. wordt in het winkel-centrum 't Loo, in samenwerking met de Winkel vereniging 't Loo, een Culturele Markt gehouden. De bedoeling hiervan is, om zich als vereniging eens anders tot het publiek te wenden dan via een uitvoering o.i.d. In een aantal kramen krijgen de deel nemers de mogelijkheid zich ludiek te presenteren, enerzijds met de bedoe ling om nieuwe leden te werven of donateurs aan te trekken, anderzijds het publiek in Heiloo te laten zien en horen dat het culturele leven in ons dorp werkelijk aanwezig is. Door mid del van folders en stencils wordt U duidelijk gemaakt dat in Heiloo veel gaat gebeuren en zeker niet in de laat- sten plaats al tijdens deze dagen op de plankier op het middenplein, eenb uitgebreide informatie volgt in „deUit- kijkpost" van de volgende week. Inde week van 24 t/m 27 mei herdenkt de Rabobank Heiloo het feit dat zij 75 jaar geleden werd opgericht. De bank als zodanig is dan wel jonger - de fusie waaruit zij ontstond, vond plaats in 1975 - maar de oudste „partner", de Coöperatieve Boerenleenbank, werd in 1908 opgericht. En dat telt. Vandaar dat de kantoren van de bank, aan de Kennemerstraatweg en de Westerweg in Heiloo, 4 dagen lang feestelijk ge tooid zijn. Festiviteiten Maandag 16 mei a.s. ploft er in elke Heiloose brievenbus een Rabobank Ju bileumkrant. Daarom staan o.a. de ak- tiviteiten die de jarige bank gaat ont plooien. Men is nogal wat van plan. Zo zit er bij iedere jubileumkrant ook een heuse kluissleutel. Daarmee kan de ontvanger in de feestperiode een aar dige prijs winnen. In de week van 24 mei t/m 27 mei staat er nl. een speciaal kluisje in de hal van de beide kantoren aan de Kennemerstraatvyeg en de Wes terweg te Heiloo. Degene wiens sleu tel op die kluis past, mag op een belo ning rekenen. Naar verwachting zul len velen de weg naar de bank weten te vinden in de hoop een prijs in de wacht te slepen. Naast deze kluisaktie heeft de jubile rende Rabobank nog het een en ander in petto. De kleinste bezoekertjes van de bank mogen touwtje trekken, woens dagmiddag 25 mei geeft Theater de Beun 3 voorstellingen voor de jeugd en voor jongeren van 6 t/m 13 jaar is er een spaarpottenwedstrijd. Bezoekers van de bank ontvangen naar keuze een balpen of cheque/valuta- portefeuille en diegenen die dit jaar 75 jaar zijn geworden of nog moeten worden, krijgen een bloemetje thuis. Tenslotte schenkt de jarige Rabobank de Gemeente een cheque t.w.v. 5.000,-, met het verzoek dit bedrag aap te wenden voor het algemeen nut. Achtergronden De nu jubilerende Rabobank is, als vermeld, ontstaan na een fusie tussen de Coöperatieve Boerenleenbank (1908) en de Coöperatieve Raiffeisen- bank (1920), kort vóór de zomer van 1975. De huidige 2 kantoren fungeer den voor deze fusie als zelfstandige hoofdkantoren. Kennemerstraatweg was van de Raiffeisenbank, Westerweg van de Boerenleenbank. Thans is het hoofdkantoor aan de Kennemerstraat weg. Het oude Boerenleenbankkantoor is bijkantoor van de gefusioneerde bank. De direktie wordt momenteel gevormd door de heren Stasse (tech nische zaken) en Van Kempen (com merciële zaken). Samen met hun 32 personeelsleden wisten zij vorig jaar een balanstotaal van ruim 118 miljoen gulden te behalen. A WORDT WAKKER HEILOO! Op zaterdagluilakmorgen houdt Ancora drive-show net als vorig jaar een openlucht muziekfestijn gedurende anderhalf uur in de nabijheid van het station te Heiloo. Het gebeuren zal om ongeveer half vijf van start gaan en natuurlijk is iedereen van harte wel kom. Op deze morgen laten de mensen van Ancora zien, dat ontwaken ook 'plezierig' kan gebeuren. AV ONDFIETSVIERD A AGSE 24 T/M 27 MEI A.S. Vorige week kon U er al iets over lezen en volgende week gaat het dan gebeu ren van dinsdagavond 24 mei t/m vrijdagavond 27 mei organiseert het Heilooër Harmonie-orkest Caecilia de avond-fiets-vierdaagse!Voor elke avond is een route van ongeveer 20 km uitgestippeld. Iedereen kan meedoen. De kosten voor volwassenen zijn 2,- per avond en 7,50 voor alle vier, de jeugd t/m 12 jaar betaalt slechts ƒ1,- per avond en 3,50 voor de hele vierdaagse. De inschrijving, start en, voor diegene die elke avond heeft mee gedaan, de medaille-uitreiking, vinden plaats bij rijwielhandel Luuk van Raal- te, Kennemerstraatweg 99 in Heiloo, en wel op vrijdagavond. U kunt elke avond vertrekken tussen 18.30 en 19.30 uur. Dus... fietsen uit de schuur en doe mee RECTIFICATIE GEMEENTEGIDS Op pagina 30 van de Gemeentegids 1983 - 1984 is een foutje geslopen in de advertentie over honkbal en softbal. De juiste advertentietekst moet zijn: 'Wilt u honk- of softballen? Inlichtingen: mw. J. Reppel, Ter- mijen 1, 1852 TA Heiloo, tel. 072- 333714. Donderdag 19 mei: Nic. Beetsschool, Rechthondsbosschelaan 24a, van 8.30-16.00 uur. De Ark, Mariënstein 180, voor- en na schooltijd. Zaterdag 21 mei: St. Radboud- en St. Jozefschool, Slimpad 18, van 9.00-11.00 uur. Gymn.ver. Klimop, achter Brunogebouw aan de Pastoor van Muijenweg, van 10.00-12.00 uur. BSC Heiloo, parkeerterrein sportpark 't Vennewater, overdag (ook zondag en maandag). Scouting groep Victorie, hoek Westerweg/Kerkelaan, van 9.30-12.00 uur (ophalen TEL: 333760). Maandag t/m vrijdag: Eengezindheid, Laan van Muijs 1. Tussen 8.00-16.00 uur. De Nieuwe Hoeve, Boekenstein 43. Gedurende schooltijden. Gehele week: Clemens Willibrord, Westerweg naast Fodi-markt. Altijd. opname in deze rubriek kunnen inzamelaars bellen 072-331144 [tst. 44] van gemeente Heiloo. Van maandag t/m vrjjdag van 8.30-12.30 uur en van 1T3Q-1.S.0O urn. Kennemerstraatweg 410, Heiloo Telefoon 331426 Dinsdag 24 mei de gehele dag gesloten. horloger juwelier stationsweg 85a heiloo telefoon 072 335730 Derde Homofestival Alkmaar De N.V.I.H. COC, afd. regio Alkmaar, organiseert in samenwerking met Cultureel Centrum „De Vest", het derde Homofestivail Alkmaar. Plaats: Cultureel Centrum „De Vest", datum 28 mei, tijd: 14.00 tot 18.00 uur en van 20.00 tot 02.00 uur. Het programma bestaat o.a. uit een in formatiemarkt en optredens van het Alkmaars Straatorkest, Femmes Fa- tales, de Sirenes, Sunday Afternoon Produktions, Supertamp, Sonnika en Gré Cocteel, Alice in Dixieland en Kadanz. Entree: 's middags gratis, 's avonds 15,-. Meer informatie bij André Narold, tel. 072-153856, of Willem Laan, tel. 072-128493. Stichting Dienstverlening Alkmaar/ Heiloo Er zijn nog enkele plaatsen vrij voor de bustocht naar Delft en Rotterdam op 19 mei a.s. De kosten zijn 47,50 p.p. inkl. koffie met gebak, koffietafel, ha- venrondvaart en fooi voor de chauf feur. Vertrektijd: 08.30 uur vanaf de flat in de V.d.Veldelaan, t.o. het V.d.Velde- huis. Thuiskomst plusm. 18.00 uur. Opgave bij de SDAH, Diggelaarsteeg 2, Alkmaar, tel. 124344. KOOK Heeft u spullen waar u vanaf wil, maar die nog bruikbaar zijn, KOOK is er blijp mee. Zij verkoopt het en de opbrengst is voor een project(je) in de Derde Wereld. Alles wordt gratis opgehaald. Contact adres voor Heiloo: W. Leer, Cruijscamp- aan26, tel.: 332010. Kontaktadres Alkmaar: Theo Schaper, tel. 111 336. Beter met Max edragen kleding en schoenen, huishoudtextiel etc. kunt u altijd kwijt op het depot wnde Max Tailleurstichting, mevr. Smit, Haesackerlaan 22 Heiloo. (tel. 331763). E PC Heiloo De^ret? 6n me' or8an'seert de Stichting Z PC Heiloo haar jaarlijkse loterij, hp!» a vlndl plaats op 28 oktober en zal via een advertentie in de Uitkijkpost «eKend gemaakt worden. Astma Fonds Aan»i!ectf- V?0r het Astfna"Fonds tussen 2 en 8 mei heeft 8109,69 opgebracht. e' ale hiertoe hebben bijgedragen, heel hartelijk dank. HELP HEN DE BUS IN! De afgelopen maanden heeft u regel matig in de Uitkijkpost kunnen lezen over de aktie 'Aangepast vervoer voor gehandicapten'. Deze aktie heeft tot doel om gehandicapten meer gelegen heid te geven de dingen te doen die mensen zonder handicap moeiteloos kunnen doen: naar 't Loo of het Sta tionscentrum gaan om boodschappen te doen, op bezoek gaan bij kennissen, naar een voorstelling in het theater De Beun gaan, enz. Vaak doen zij dit niet, omdat er trappen zijn of vervelen de drempels. Maar het grootste pro bleem is allereerst om daar te komen, waar men heen wil. Van Plan Oost naar de bibliotheek in West. Van de Dompvloetlaan naar zwembad Loos. Van Plan West naar het Gemeente huis. Allemaal afstanden, die door ge handicapten niet zo één twee drie wor den afgelegd. De aktie om een aagepast vervoers middel voor de gehandicapten uit Hei loo en omstr. aan te schaffen ging een halfjaar geleden van start. Het hoogte punt van de aktie komt volgende week. Dan wordt er op grote schaal gecol lecteerd in onze woonplaats en wordt er een beroep gedaan op de Heilooë- naars om een bijdrage te leveren voor de aanschaf van een speciale auto. Wat voor een auto het zal worden hangt in grote mate af van de inwoners van Heiloo. Zeker is dat de auto er moet komen: aangepast vervoer zal de ge handicapten uit hun tent lokken en hen de kans geven meer deel te nemen aan het dorpsgebeuren. U kunt de collectanten bijna niet mis sen. Drie avonden zullen een aantal muziekkorpsen uit Heiloo hun mede werking verlenen en met de collectan ten mee de wijken in gaan. De gehele HARTEN VIJF AKTIE: 20 jaar vakantiewerk van de Zonnebloem In 1963 (dus op de kop af 20 jaar gele den) begon de Zonnebloem met het va kantiewerk voor zieken, gehandicap ten en hulpbehoevende bejaarden. In een aantal tehuizen in Nederland wer den toen voor het eerst vakanties voor zieken georganiseerd. Sindsdien is dit werk geweldig uitgebreid en werden naast de groepsvakanties ook andere aktiviteiten aangepakt: vakanties in gezinsverbandeendagsboottochten ontspanningsmiddagen met radio- en TV-artiesten, rijnreizen, winkelmid dagen. Over hoeveel mensen, die hiervoor in aanmerking komen, pra ten we? Er zijn in totaal 1.180.000 medeburgers met de een of andere lichamelijke funktiestoornis, dat betreft 8,9% van onze totale bevolking. Van hen zijn er 200.000 die absoluut niet zelfstandig met vakantie kunnen gaan. Zij behoeven daarbij veel verzorging, verpleging en begeleiding. Alle zieken betalen zoveel mogelijk een deel van hun eigen vakantie- (of ontspannings-) kosten. Het méérdere dat nodig is, omdat begeleiding, verzorging en me dische hulp nodig zijn, wordt betaald uit de opbrengst van de befaamde aktie Harten 5. Ook nu wordt deze aktie weer gehou den. De bedoeling is dat iedere gezon de Nederlander iets van zijn vakantie geld of spaarpotje afstaat: vijf gulden (of méér) om medeburgers te kunnen laten deelnemen aan vakantie en rekre- atie. Zeker in een tijd van recessie kan men gauw geneigd zijn te bezuinigen op uitgaven voor een zgn,goed doel Maar dat betekent dat de allerzwaksten in onze maatschappij dreigen versto ken te blijven van weldadige onderbre kingen in een steeds dreigende vereen zaming. En dat is toch niet uw be doeling? Daarom het indringend ver zoek om te helpen. Doe mee. Stort uw bijdrage op gironr. 11.55.555 t.n.v. Harten 5, Zonnebloem - Breda. Bij dragen kunnen ook per bank worden overgemaakt: 70.70.70.015. De aktie Harten 5 wordt zaterdagavond 28 mei a.s. besloten met een rechtstreekse televisie-uitzending vanuit de Fries landhal te Leeuwarden via Nederland II (KRO) van plm. 20.20—22.20 uur. Uit gezonden wordt het Harten 5 Gala, ge presenteerd door Frank Kramer. week zal een geluidswagen met appa ratuur van Radio Bakker uit Heiloo door het dorp rijden. Er zit dus mu ziek in de aktie 'Aangepast vervoer voor gehandicapten'. Let op wanneer de collectanten bij u in de buurt zijn. Tast voor hen in Uw beurs. Het aan gepast vervoer voor gehandicapten in Heiloo en omstr. heeft die speciale auto heel dringend nodig. Mocht u de collectanten missen, dan kunt u evengoed een bijdrage leveren. Bij de Rabo-bank op de Westerweg te Heiloo is een rekening geopend op naam van de aktie. Het nummer is 32.70.39.760. (Het gironummer van de bank is 269978], Mensen, die willen helpen om de ak tie tot een succes te maken, bijv. door te collecteren, kunnen zich nog opge ven bij mevr. Hart, tel. 335149. GEEF! EN HELP HEN DE BUS IN! GESLAAGD Aan de Jan van Esschool te Amster dam, slaagde voor het examen fysio therapie onze plaatsgenote Sibella Burgers. Automobielbedrijf G. C. KOOIJMAN BV. Dorpsstraat 7, 1901 EH Castricum "Telefoon 02518-50650/50651* Hyperventilatie De Nederlandse Hyperventilatie Stichting organiseert op zaterdag 18 juni in Amsterdam een bijeenkomst voor hyperventilatiepatienten. Enkele inleiders waaronder een arts, een psycholoog en een gedragsthe rapeut, gespecialiseerd op het gebied van hyperventilatietherapie, zullen lezingen verzorgen. Belangstellenden kunnen nadere informatie over.dit sym posium bij deze stichting aanvragen onder Postbusnummer 70386, 1007 KJ Amsterdam. Gisteren was mevrouw van Bergen de gelukkige, zij mocht uit handen van de heer Robert Sarrau de 10.000ste fles huiswijn van De Deel ontvangen. De heer Sarrau is eigenaar en hande laar van de wijngaarden en fabriek - waarvan de Deel haar huiswijn betrekt. Mevrouw van Bergen werd goed in het zonnetje gezet. De 10.000 ste fles was fraai versierd op een rieten plateau met bloemen. Van de heer Boerlage kreeg mevrouw van Bergen nog een doos wijn en van het personeel een fles heerlijke champagne kado. De heer Sarrau sprak de hoop uit dat het volgende jaar de 100.000 ste fles verkocht mag worden. Tevens werd mevrouw van Bergen uitgenodigd naar Frankrijk te komen om daar het hele wijngebeuren van de heer Sarrau te komen bekijken. Met cham pagne werd een toost uitgebracht op dit feestelijk gebeuren. Ook de toe vallig aanwezige klanten deelden in de feestvreugde. De tweede week van december, kwam de Deel met haar eigen huiswijn op de markt, die de toepasselijke naam „La petite eglise blanche" (Het Witte kerkje) meekreeg. Een rode en een witte wijn die bij het publiek duidelijk in de smaak is gevallen, aangezien er in 5 maanden tijd 10.000 flessen van verkocht werden, buiten de vele an dere wijnen die men bij de Deel vindt. Wie durft er nog te zeggen dat de Hol landers geen wijn drinken? UW ADRES: halverwege de Zevenhuizerlaan no. 54 in Heiloo. Vrijdagavond koopavond. gaan bijna steeds over rustige fiets paden door de vrije natuur. De 10 km route loopt door de Egmondermeer en de 20 en 30 km routes gaan verder door de waterleidingduinen. Het inschrijf geld bedraagt voor kinderen en 10-km rijders 2,50, en voor personen vanaf 17 jaar ƒ4,50 (inkl. verzekering, route beschrijving, toegangskaart water leidingduinen en herinneringsme daille). A.s. zaterdag 21 mei, wordt er door f.c.c. „De Boscrossers" een fietstocht georganiseerd, waaraan iedereen kan deelnemen. De starttijd ligt tussen 1 en 2 uur 's middags. Zowel het begin als het eindpunt van de tocht is de crossbaan in sportpark 't Vennewater te Heiloo (hiervoor bordjes „sporthal" volgen). Men kan kiezen voor een fiets tocht van 10, 20 of 30 km. De routes

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1983 | | pagina 1