1 SPORTEN SPEL ïm 1 UITKIJKPOST 1J UNI 1983 AEROCLUB MARITIME TWAALF EN EEN HALF JAAR ACTIEF IN HET LUCHTRUIM Dit jaar in juli bestaat de Aeroclub Ma ritime twaalf en een half jaar. De Aero club Maritime is een club voor sport vliegers uit bijna de gehele provincie Noord-Holland, en zelfs daar buiten. De club telt ruim honderd leden. De sportvliegerij is net als bijv. de motor sport een combinatie van techniek en menselijke prestaties. Toch zijn er veel minder mensen, die met de sportvliegerij bezig zijn, dan mensen die aan motorraces meedoen. Er wordt gezegd "Ik in zo'n vliegtuig? Dat nooit". De uitnodiging die ik ontving van Aeroclub Maritime om een kennis- makingsvlucht mee te maken, had ik in het begin ook enige twijfels om het te aanvaarden. Samen met Ad Schoon die mij op de grond alle dingen en han delingen had verteld, stapten wij in het vliegtuig. Na de checklijst punt voor punt te hebben door genomen, gingen wij het luchtruim in. In de lucht werd de besturing van het vliegtuig uitge legen, en gedemonstreerd. En zelf mocht ik een stukje vliegen. Met het zweet in de handen en kriebels in de buik vloog ik de Cessna-172. Ook het maken van enige bochten na deskundi ge uitleg over het richtings- en rolroer lukte dit alles na een tijdje. Na een kwartier zelf vliegen is het luchtruim facinerender dan je eigen nervositeit. De Aeroclub is voort gekomen uit een toeristisch vluchtje in 1968 door een drietal mensen uit de kop van Noord- Holland. Ze hadden de smaak te pak ken en wilden zelf het vliegen onder de knie krijgen. Het brevet werd ge haald en er werd gevlogen vanaf het vliegveld Texel met een oude le- ger-Piper. Maar nog steeds was de Aeroclub er nog niet. Daarvoor was een eigen kist nodig en een instructeur, die mensen op kon leiden. Door andere hobbies aan de kant te zetten kon in 1970 een tweede hands twee persoons vliegtuigje gekocht worden voor 15.000 gulden. Na veel vijven en zessen kwam de kist vanuit Rotterdam naar Texel en de Aeroclub was een feit. De Kooy De oprichters hadden juist gegokt. Er was in dat eerste jaar enorm veel belangstelling voor het sportvliegen. Maar omdat de meeste mensen van het vaste land naar Texel moesten komen werd er uitgekeken" naar een vliegveld wat gunstiger was gelegen in Noord- Holland. In die zelfde tijd zocht de Koninklijke Marine naar een goed kopere manier om de Adelborsten, die gestationeerd waren in Den-Helder, hun vliegopleiding te geven. Er was een eigen vliegveld even bezuiden Den-Helder, "de Kooy" waar zes Fokker S-ll toestellen stonden. De Aeroclub gaf toen al rijkserkende opleidingen dankzij twee marine- vlieginstructeurs, dus de juiste op leiding voor de Adelborsten. Er werd intensief overleg gevoerd tussen de club en het Ministerie van Defensie met als gevolg, dat op 30 september 1971 het toestel van de Aeroclub Holland-Noord - zoals de club toen nog heette - lande op het Marine Vlieg kamp "de Kooy". Na deze verhuizing ging het de aero club voor de wind gaan. Een eigen on derkomen met leslokaal werden gera- liseerd en een eigen hangar. Het aan tal vliegtuigen breide zich uit tot ze ven stuks zodat in 1980 een tweede nieuwe hangar met verwarmde on- derhouds ruimte werd gerealiseerd. Er werd een scheiding aangebracht tussen het materieel en de club. De toestellen en opstallen zijn eigen dom van de Stichting Vliegmaterieel "de Kooy" en de aeroclub is de eerste gebruiker. Het grote voordeel van de Stichting is, dat de prijzer lager kun nen blijven dan elders in het land het geval is. De stichting vliegmaterieel bestaat uit een vijftal mede club vliegers. Deze is niet op winst uit en het onderhoud wordt in eigen beheer uitgevoerd. De aeroclub huren de vlieg tuigen voor een bepaalde tijd van de stichting. Brevet A2 Momenteel beschikt men op "de Kooy" over zeven toestellen bestaan de uit een twee motorig 6 persoons vliegtuig, dit voor mensen die hun aan tekening meer motorig willen behalen. Verder over 2 vierpersoons vliegtui gen een Piper-PA 28 en een Cessna- 172 en 4 twee persoons vliegtuigen die in hoofdzaak voor les doeleinden wor den gebruikt. Daarbij zit een Cessna- 150 aerobat een toestel waarmee kunst-vluchten kunnen worden gemaakt. De lessen kunnen allemaal gevolgd worden op "de Kooy". Het theore tische gedeelte voor het brevet A2 bestaat uit 24 lesavonden, die worden gegeven in het leslokaal van de aero club. Men krijgt onderricht in navi gatie, meteorologie (dit is kennis van het weer), luchtvaartwetgeving en aërodynamica en vliegtuigmotoren, na afloop van de theorie wordt het examen ook op "de Kooy" afge nomen, dit omdat Aeroclub Maritime als een van de weinigen een rijks- erkende opleiding geeft. Veel interessanter voor de leerling vlie ger is natuurlijk het praktijk gedeelte voor zijn A2 brevet. Raadzaam is om eerst een proefles te nemen en daarna de vliegmedische keuring aan te vra gen. De keuring is streng en duurt een hele dag, van top tot teen wordt je helemaal onderzocht. Maar voor een normaal gezond persoon levert het geen problemen op, een bril dragen mag. Als het sein dan op groen staat vindt de opleiding zijn aanvang. Voor het A2 brevet zijn minimaal 35 vlieguren verplicht. Al na tien of vijftien lessen gaat de leerling solo-vliegen. Er wordt echter niets aan het toeval overgelaten. In de opleiding is vliegveiligheid- dat wil zeggen noodprocedures, voor zorgslandingen en dergelijke- één van de belangrijkste onderdelen. Kosten Wanneer we over sportvliegen praten en dit in een geldbedrag uit willen drukken, dan is het voor een iedereen duidelijk dat de kosten hoger zijn dan van bijv. een talencurcus. Voor het be halen van het A2 brevet moet men re kenen op een uitgave in de buurt van 8500 gulden. Een vliegles van een vol uur kost bijna 200 gulden, hierbij alles inbegrepen. Het theoretische gedeelte kost ongeveer 500 gulden in clusief alle lesmaterialen. Maar als men eenmaal het brevet op zak heeft, dan kost het niet veel meer. Bijv. wanneer een aantal kennissen een rondvlucht willen maken boven hun woonplaats. Zij betalen de huur van het toestel en u vliegt ze rond. Het mes snijdt daarbij aan twee kanten. Voor het behouden van het brevet moet de vlieger tien uur per jaar maken en dat kost hem op deze manier nauwelijks geld. De passagiers beleven een schitterend uitstapje in het lucht ruim en zien hun woonplaats en de provincie op een manier, zoals ze nog niet eerder hadden gedaan. Meer in formatie over Aeroclub Maritime is verkrijgbaar bij: Ad Schoon, Ewislaan 47 - 1852 GM Heiloo. (tel. 072-334635). Jaap-Wim van der Horst. Prjjswinnaressen wedstrijd bedopmaken van Rozing Heiloo Tijdens de luilak/geranium-markt in Heiloo op zaterdag 21 mei werd een wedstrijd bedopmaken gehouden bij de stand van de firma Rozing, Heiloo. De prijswinnaressen zijn: mevr. Zwaan, le prijs. Zij mocht uitzoeken bedtextiel ter waarde van 200,-. Mevr. Kettelaar, 2e prijs. Zij won een gezellige zitzak. Mevr. de Winter, 3e prijs. Zij is winnares van een leren poef. De heer Rozing feli citeerde de winnaressen met hun prijs en wenste hen er veel plezier mee. CULTURELE MARKT - DAGEN ....Tjonge, tjonge.... dat was een ware happening j.l. vrijdag en zaterdag in 't Loo. Acht kramen, volledig ingericht met foldermateriaal, stencils, video banden, stickers, muziek-instrumen- tarium enz. gaven het geïnteresseerde publiek letterlijk een duidelijk beeld over wat er aan 'Cultureel Gebeuren in Heiloo op het "vuur" staat. Vele nieuwe leden, donateurs en niet te vergeten een prettige interesse was het uiteindelijk resultaat wat door alle deelnemers werd genoemd. Voor al theater "de Beun" mocht zich ver heugd in de handen wrijven want het aantal uit te geven abonnementen voor het nieuwe theater-seizoen is inmiddels uitverkocht, waarmee be wezen wordt dat het publiek duidelijk de keuze van de Programma-commissie waardeerde. Tevens is gebleken dat vele mensen ondanks een zorgvuldige planning, geen programma-boekje hebben ont vangen. Vanaf heden kunt u dit boekje alsnog afhalen bij Reisburo Holland International, Raadhuisweg 9, Heiloo. Tot slot gaarne nog een woord van dank aan de deelnemende verenigin- gengroepen, n.l. gymnastiekvereniging Doves, Operettevereniging H.O.V., Toneelvereniging Falkland, Padvinder- groep Scouting Heiloo, Harmonie Caecilia, Fanfare Eensgezindheid, Drumband Nijenburgh, de Muziek school, Trompetter- en Majoretten- corps Heiloo, Volksdansgroep Pridini. Verder aan winkelcentrum 't Loo, in het bijzonder de heer A. Boerma, maar vooral aan de duizende jonge en oudere mensen welke door hun pret tige aandacht bij de stands 2 dagen, lang blijk hebben gegeven dat Heiloo en de regio duidelijk laaiende interes se heeft voor de vele mogelijkheden bij de culturele prestaties van onze verenigingen. Namens de Programma-commissie van theater "de Beun". Marian Scholte, Frits Hogerheyde, Cas Himmelreich, Jo Breuker, Klaas Komen. VREDESPLATFORM HEILOO De vredesorganisaties die zich landelijk gebundeld hebben met als doel het parlement en de regering duidelijk te maken dat het merendeel van di, oevolking tegen plaatsing van kruisraketten is, vinden elkaar ook plaatselijk. Zo ook in Heiloo. Het I.K.V. Stop de Neutronenbom stop de wapenwedloop en het Energie Ko- mitee Heiloo werken met elkaar samen om de plaatselijke bevolking over hun werk (verder) te informeren. Via de pers kunnen we al vernemen dat de voorbereidingen voor plaatsing van de Kruisraketten (De Peel) al be ginnen, hoewel de minister van Defen sie De Ruiter dat ten stelligste ontkent. De grootmachten onderhandelen in Geneve en toch komen de raketten er aan. Het gaat slechts om aantallen bij die onderhandelingen. De weg naar wapenvermindering is onderhandelen en gelijktijdig stappen zetten die tot ontwapening leiden. Wij moeten daartoe de stappen onder nemen die ons van die wederzijdse massale gijzeling doen ontkomen. Heus het is de enige weg. De Nederlandse bevolking moet de poli tici ervan weerhouden die Kruisraket ten in ons land te halen. Het is onze eigen verantwoordelijkheid! Daarom plaatsgenoten staan wij elke eerste zaterdag van de maand met een kraam voor het Winkelhof 't Loo. U kunt daar stikkers, folders en brochu res aantreffen en verkrijgen. Tevens is verkrijgbaar de button en het raamaffiche „Heiloo Kernwapen vrij". Ieder voor slechts 0.75. Verder vragen we nu alvast aandacht voor een fietstocht tegen de kruisra ketten naar Alkmaar op 18 juni a.s. Vele dorpen rond die stad zullen daar present zijn. Tot zaterdag 4 juni a.s. op het Winkel hof 't Loo van 10.00 uur tot 16.00 uur. Namens het Vredesplatform. Wim Gomes: 334588, Ad Seelt: 337476, Frank Wessél: 334053. PRIJSVRAAG BOEKENWEEK 1983 Eén van de klanten van Boekhandel Deutekom, mevr. J. Kotterman-v.d. Voorden van de Munnickenhof, behoort tot de prijswinnaars van de landelijke Boekenweekprijsvraag. Inzenders moesten opgeven hoeveel gedachten er stonden in het Boekenweekgeschenk 1983 „Soms denk ik wel eens bij mij zelf...", van Wim Kan en een eigen originele gedachte hieraan toevoegen. Een boekenbon ter waarde van 50,- werd haar ter hand gesteld. Proficiat! HET RODE KRUIS MAAKT DE BALANS OP Het Rode Kruis is een vrijwilligers organisatie die over de hele wereld hulp verleent. Het Nederlandse Rode Kruis 4s één van de (nu) 130 nationale Rode Kruis-verenigingen die deel uitmaken van dit internationale Rode Kruis. Hulpverlening is een continu bedrijf. Het Rode Kruis is dan ook dagelijks in actie. Het helpt. In oorlogs- zowel als vredestijd. Zonder enig onderscheid des persoons te maken. Om een idee tc geven: Sinds dc tweede Wereldoorlog kwamen er slechts 37 dagen voor waarop er geen conflict ergens in de wereld was. Slechts 37 dagen van officiële vrede, waarop de hulp van het Rode Kruis aan conflicht- slachtoffers niet nodig was. Gemiddeld één keer per 9 dagen doet zich een natuurramp voor. Eén keer per 3 weken is dat een ramp op zo grote schaal dat er door het getroffen land hulp van buiten af moet worden ge vraagd. Zo deden zich in het afgelopen jaar 32 conflict- en 7 vluchtelingenpro bleemsituaties voor, en 29 natuur rampen, waarbij het Nederlandse Rode Kruis hulp verleende. En dit is alleen de buitenlandse hulp en bovendien slechts een deel daarvan. Zo zijn er in eigen land talloze nood situaties waarbij het Nederlandse Rode Kruis regelmatig inspringt. Denkt u maar aan het Welfarewerk, de radio- medische dienst, de hulpverlening langs de wegen, de vakantieprojek- ten voor zieken en gehandicapten, en de bloedtransfusiedienst, om er een paar te noemen. Dan spreken we nog niet eens van de voorbereiding op de hulpverlening d.m.v. de Rode Kruis rampenor ganisatie. Of van de informatiever strekking bij rampen en conflicten door het Informatiebureau. Met het uitvoeren van de nationale taken is de inzet van ca. 34.000 vrijwilligers gemoeid. Rode Kruis hulp betekent hulp aan ge wonden, zieken en anderszins hulp behoevenden. Hulp aan miljoenen mensen in nood. De hulp kost miljoenen, ondanks het feit dat de hulp vrijwillig geboden wordt. Zonder dat geld moeten miljoenen mensen het doen zonder hulp. Want het Rode Kruis kan alleen helpen als het daar ook de middelen voor krijgt. Bezuinigen op het Rode Kruis bete kent dan ook bezuinigen op hulp. Om te kunnen helpen is het Neder landse Rode kruis afhankelijk van de Nederlandse bevolking. Van U. Uw sympathie en financiële steun is nodig. Iedere dag. Giro 6868 - Rode Kruis - Den Haag. GRANDIOSE FANCY FAIR OP DE ZESKANT VOOR KINDEREN IN INDIA Voor de vijfde keer organiseert de kleu ter- en lagere school De Zeskant een fancy fair waarvan de opbrengst naar de kinderen van een arme kaste gaat in een wijk in de stad Alleppey in Zuid- India. De levensomstandigheden van de men sen van deze kaste (Kudumbis ge naamd) zijn de laatste jaren snel verslechterd. Het zijn vooral de kinderen die hier de dupe van worden. De honger is de grootste vijand. Vaak krijgen de kin deren niet meer te eten dan het kleine beetje koude rijst en kerrysaus dat hun moeder, als loon voor een dag sloven, 's avonds mee naar huis brengt. Hun buikjes zijn gezwollen van honger oedeem maar ook van allerlei worm ziekten. Veel kinderen lijden aan huid ziekten en in het bijzonder van schurft. Open wonden op handen en benen helen slecht in de enorme hitte en ont steken snel doordat de kinderen dag en nacht in vuil en stof scharrelen. Vader en moeder hebben geen tijd voor de verzorging, omdat ze de hele dag aan het werk zijn of op zoek naar werk. De vrouwen van deze kaste zijn sinds generaties als werkmeid in dienst van een hoge priester-handelaren kaste. De vaders doen cooliewerk, d.w.z. zij vervoeren zware vrachten op het hoofd of op een gehuurde handkar. De kinderen van de Kudumbis hebben nauwelijks kleren en speelgoed, op wat van palmblad gevlochten spulletjes na. De ouders proberen hun kinderen zo veel mogelijk naar school te sturen. Maar dit is vaak erg moeilijk omdat ze geen geld hebben om de speciale ver plichte schoolkleding (een bloesjes en een rokje of broekje van een bepaal de kleur) te kopen, leitjes, griffels en schriften aan te schaffen. Ook kunnen de ouders vaak de arbeids kracht van de kinderen niet missen om b.v. op jongere broertjes en zusjes te passen of mee te helpen met schoon maak- en sjouwwerk. Sinds 1979 is er door leerkrachten, oudercommissie en vele anderen hard gewerkt aan een jaarlijkse fancy fair waarvan de opbrengst bestemd is voor bovengenoemde kinderen. In India is een speciale stichting opgericht de ,Kids Welfare Organisation', waar van de leden het geld van o.a. De Zes kant op een zeer goede wijze beheren. Wij hopen dat de financiële bijdragen van de Zeskant de Kudumbi kinderen een klein steuntje in de rug geven in hun harde strijd om het bestaan: Komt daarom allen naar de Fancy Fair op vrijdag 10 juni in de kleuter en lagere school De Zeskant aan het Malevoort (18.30-21.00 uur). Er is dit jaar, het eerste lustrum, extra veel te beleven. In de Uitkijkpost van volgende week hopen wij u daarover nader te informe ren. Heeft u nog tweedehands boeken, platen, gebruiksvoorwerpen, speelgoed of andere spullen die u voor de Fancy Fair ter beschikking wilt stellen dan kunt u die iedere werkdag naar de school brengen -of wij- ko me tl even langs om een en ander pp te halen. (335136). Helpt de allerarmsten elders Op déze A-ere ld te overleVën. ZEER GESLAAGDE REIS NAAR ANDERNACH georganiseerd door de Stichting Vakantie door en voor ouderen", Heiloo Uitgaande van de Stichting Vakantie door en voor ouderen te Heiloo, hebben 53 55-plussers, grotendeels afkomstig uit Alkmaar, Heiloo en Limmen, van 21 t/m 27 mei j.l. van een fijne vakantie genoten in Andernach (W. Did.). De reis werd op uitstekende wijze verzorgd door Hippo Reizen uit Hippolytushoef. We logeerden in Hotel Rheinkrone, schitterend gelegen aan de oever van de Rijn. Een hotel met prima kamers en een dito keuken. Andernach is een mooi stadje, waar het goed toeven is. Langs de Rijnpromenade kan men heerlijk wandelen en de vele zitbanken nodigen uit tot een gezellig zitje, met uitzicht op het scheepvaartverkeer in de Rijn. Alhoewel het weer niet meewerkte - bijna elke dag regen - hebben we ook van de prachtige omgeving nog ruimschoots kunnen genieten dankzij de verschillende exkursies. We maak ten een middagtocht naar de Laacher See en één naar Koblenz met aanslui tend een bootreis naar Boppard. Voorts een dagtocht, via de Lorelei, naar Rü- desheim met zijn Drosselgasse, een middagtocht naar Königswinter, met daarin o.m. een rondrit door Bonn en tenslotte een dagtocht naar het schitte rende Westerwald. Ook 's avonds heeft men zich niet verveeld. Er werd ge kaart, twee avonden werden gevuld met Bingo, enz. De stemming in de groep was prima, waartoe onze reis leider, de heer W. Otte, in belangrijke mate heeft bijgedragen. Na een heel gezellige slotavond kreeg de reis nog een sensationeel slot. Door de aanhoudende regen kwam het water in de Rijn tot een dusdanige hoogte, dat we op de vertrekdag, in plaats van om 13.00 uur, reeds 's morgens vroeg het hotel moesten verlaten. De mensen uit de depen dance-hotels moesten zelfs met een rubberboot worden opgehaald. In het eigen hotel stroomde het water trou wens ook al naar binnen. Alle op de Konrad Adenauer Allee, waaraan het hotel gelegen is, gepar keerde auto's, moesten een goed heen komen zoeken. We hebben toen ook kunnen konstateren over welke ge weldige rijkapaciteiten onze chauffeur, de heer Verwer, beschikt. Wat het eten op deze laatste dag betreft, moest wel wat geïmproviseerd worden maar Hip- po Reizen heeft dat prima opgelost, zo dat we ook de laatste dag niets tekort kwamen. Al met al een vakantiereis waar de eerdergenoemde stichting eer mee heeft ingelegg. Deze stichting organiseert dit jaar nog 2 reizen, nl. een 10-daagse reis na-ar Hinterthal in Oostenrijk en een 7-daag- se reis naar Valkenburg. Ook voor deze reizen bestaat grote belangstelling. JAN BRAAM SPONSOR EN NOG VEEL MEER VAN EAST UNITED Ruim een jaar geleden ontstond in Heiloo het ongeorganiseerde zaalvoet bal. Dat wil zeggen teams van radio piraten, wijken en dergelijke, die op een zaterdag- of zondagavond een sporthal in de omgeving afhuren en daar onderling de nodige wedstrijdjes spelen. Niet in competitieverband, niet onder auspiciën van de K.N.V.B. maar gewoon voor de lol van het zaal voetbal zelf. Eén van de meest opval lende teams is dat van East United. Een groep jongens uit Plan Oost, die zich op uitnodiging van de Radio Om roep Heiloo in april 1982 verenigden voor het spelen van een wedstrijd. Het opvallendste van East United zijn de stukjes in de Uitkijkpost. Doorspekt met kreten en leuzen worden tegen standers, maar ook al dqn niet bekende Heilóoënaars onder de loep genomen. Al enige maanden komt de naam van „Spook- en Rabarbershop Jan Fram- EastUnited' ^r^6 artikeIt^ van moeilijk om in te schatten hoe de relatie tussen de voetballers en Jan Braam ligt, maar vanaf heden is dat geen punt meer. Jan Braam is sponsor ge worden van zowel het heren- als het damesteam van East United. Zoals uit de foto blijkt heeft de Heilooër kapper de spelers en speelsters van nieuwe kleding voorzien en heeft hij ook tassen beschikbaar gesteld, zoals East United de nieuwe kleding op ver antwoorde wijze van huis naar hun voetballokatie kan vervoeren. Hoewel men anders zou kunnen den ken, staat toch het voetballen zelf op de eerste plaats bij East United. Met name de wedstrijden tegen de R.O.H. hebben een hoge kijkwaarde, hetgeen vooral blijkt uit de vele toe schouwers, die in oktober en in april Fancy Fair Commissie Zeskant-India. LEDENVERGADERING WONINGBOUWVER. ST. WILLIBRORD In de bovenzaal van de Sporthal 't Vennewater werd vorige week dins dag de ledenvergadering van de wo ningbouwvereniging St. Willibrord gehouden. Een klein aantal leden gaf deze avond acte de présence. Het belangrijkste onderwerp van deze avond was de bouw van de 93 wo ningen op het oude H.S.V. terrein achter de oude Volksmuziekschool. Hiervan was een maquette aanwezig, men geeft dit woongebied de naam „de Kloosterhof", omdat de muziek school oorspronkelijk een kloos ter was. De woningen zijn ontworpen door ar- chitektenburo Bakker en Boots die de ópdracht hebben het plan bestekklaar te maken. Er komen 10 eengezinswoningen, 18 HAT eenheden, 25 3 kamerwoningen op de grond, 15 galerij woningen en 25 galerij woningen met kap. Bij de Kloosterhof komt een royale par keergelegenheid. Vanaf 30 juni liggen de tekningen op het gemeentehuis ter inzage, eventuele bezwaren kunnen tot 14 juli worden ingediend. De woningbouwvereniging St. Willi brord is tevens door B. en W. benadert om de 27 bejaarden woningen aan Hoog en Laag over te nemen, dit zou dan eventueel per 1 januari 1984 moe ten gebeuren. De leden van de woningbouwver eniging gaven hiervoor hun toestem ming. „Het bestuur zal het plan nauw keurig bekijken", aldus de voorzitter, de heer Boshuis. De heer v.Diepen maakte nog bekend dat de kozijnen aan het Zevenhuizen Patrijsakkers en de Kanaal weg zullen worden vervangen. De vereniging had in 1982 383 wonin gen in haar bezit dit zal zich dus het komende jaar gaan uitbreiden. De heer Smeets vertelde nog dat de bewoners-participatie goed functio neert. In alle complexen zijn vertegen woordigers die viermaal per jaar ver gaderen om de problemen met elkaar te bespreken. Voor het Infoblad wordt wat meer copie van de bewoners verwacht, een harte- wens „Laat wat horen!" R.O.H. ZOEKT NIEUW DJ-TALENT Zoals bekend vond er onlangs zendtijd uitbreiding plaats bij de Radio Om roep Heiloo. Naast de zaterdag en zon dag wordt er nu ook op vrijdagochtend uitgezonden. Dit houdt in dat het voor de 3 discjockeys Piet van Veen, Rob Draaisma en Jan de Boer op het ogen blik een onmogelijke opgave is om al de programma's te presenteren. Het R.O.H.-team is daarom tot de beslis sing gekomen dat er nog enkele nieuwe medewerkers bij moeten komen. Voor mensen die een DJ-carrière ambiëren, is dit de ideale kans! Voor informatie kunt U 's avonds bellen naar het tel. nr. 072-333250. Uiteraard Kunt U er het komend weekend alles over horen op 100.5 FM. PLAATSGENOOT H. F. NESSEN LEGT FUNKTIE BIJ N.M.B. NEER In verband met zijn persionering zal de heer H. F. Nessen zijn funktie als direkteur van de N.M.B.Kantoor Alkmaar per 31 mei neerleggen. De heer Nessen begon zijn „bank" loopbaan in 1936 op de Incasso bank in Beverwijk en bleef daar tot 1956. In dat zelfde jaar werd hij benoemd tot direkteur Kantoor Amsterdam Noord van de Ned. Middenstands Bank, om in 1962 over geplaatst te worden naar Zaandam waar het kantoor de hele Zaanstreek ging bestrijken met een „zitdag" in Wormerveer. „Ik heb in de Zaanstreek met heel veel plezier gewerkt. De Zaan was toen nog niet zo'n ontsloten gebied en de Zaankanter was er nog helemaal" aldus de heer Nessen. Na verloop van tijd kwamen er meer banken en de heer Nessen heeft veel voorbereidend werk voor het hoofd kantoor in de Weer gedaan. Toen de palen hiervoor in de grond waren kwam er een overplaatsing naar Alkmaar. Zelft zegt Nessen hiervan „eigenlijk voel ik-me me^tondernemer dap bank man. De bank is een boeiend vak met érg* vfefef faVëttbn, het is-niet alleen,- zaken doen maar ook adviseren". De overgang van de Zaanstreek, wat een industrie gebied is, naar Alkmaar, wat meer agrarisch is was in het begin wel even wennen, het werd klein schaliger. Toch was het toen de tijd dat er een explosie in het bankwezen kwam, de bedrijven werden groter, veel per soneel groei, de mensen vonden de weg naar de bank. „Ik heb me er altijd als een vis in het water gevoeld", aldus de heer Nessen. Maar ook in het maatschappelijk leven is de heer Nessen zeer aktief geweest. Voorzitter van het Rode Kruis afdeling Alkmaar. En waarom zou je buiten een financiële bank ook niet eens je schouders onder het oprichten van een Bloedbank zetten. Bestuurs lid van de Chr. Meao Mr. J. L. de Bruijn Kopsschool, Kerkeraadslid Doopsgezinde gemeente en bestuurs lid van de Alkmaars Bankiers vereniging. Een van de meest zichtbare resultaten van zijn werkzaamheden in Alkmaar is wel het nieuwe hoofdkantoor aan de Rogier v.d. Weijdestraat, dat op 14 maart 1980 geopend kon worden. Maar ook de nieuwe vestigingen van de kantoren Heiloo, Egmond aan Zee, Bergen, Noord-Scharwoude, Schagen, Castricum, Heerhugowaard en Alk- maar-Oudorp, gaven Nessen het pre dikaat „bouwpastoor". Dë heer Nessen wordt opgevolgd door de heer P. J. M. Punt. Dinsdag 31 mei zal op de N.M.B te Alkmaar een afscheidsreceptie worden gehouden van 15.30-18.30 uur. VOETBALLEN IN DE ZOMERMAANDEN Dankzij een initiatief van H.S.V. jeugdleiders en trainers worden alle jongens van Heiloo in de leeftijd van 6 t/m 10 jaar in de gelegenheid gesteld om vanaf woens dag 1 juni 1 uurtje te komen voetballen. Dit zal dan iedere woensdag worden her haald tot aan de grote vakantie d.w.z. de laatste woensdag is op 13 juli. Als volgt is de tijd ingedeeld, van 2 tot 3 uur voor de jongens van 6 tot en met 8 jaar en van 3 tot 4 uur voor jongens van 9 t/m 10 jaar. Voor de begeleiding hebben vele senioren, A junioren en trainers zich beschikbaar gqsteld. Er wordt gespeeld op het H.B.V. veld dat is gelegen bij de sporthal Het Vennewater aan het Zevenhuizen. Er zijn geen kleedkamers ter beschikking en dus worden alle jongens verzocht zich thuis om te kleden. Ook als de jongens geen voetbalkleding hebben of geen voet balschoenen, zijn zij van harte welkom. Juist nu de sportparken gesloten zijn lijkt ons dit een goed initiatief dat zeker alle medewerking verdient. Vertel het je vriendje want misschien heeft hij dit niet gelezen. NOORD HOLLANDSE KAMPIOENSCHAPPEN TREKKER-TREK 1983 Deze zelfgebouwde trekkers met vermogens tot wel 2000 pk, strijden erom een sleepwagen met daarop een gewicht van rond 10 ton het snelst en verst te kunnen voortbewegen. Zelfs vliegtuig motoren hebben ten behoeve van de aandrijving hierbij hun intrede gedaan. Enkele bekende trekkers uit Noord-Holland zijn: Puppy-Power - Slootdorp Lukky Looser - Limmen Blue Angel - Egmond-Binnen Thunder Flash - Breezand. Zondag 5 juni 1983 om 11.00 uur wordt aan gevangen met de standaard-trekkers, daarna breekt een explosie van vermogen los met' de start van de vrije klasse-trekkers. Aanvang van de wedstrijden om 11.00 uur terrein "De Steenen Kamer", Rustenburgerweg, Heerhu- gowaard-Kruis. naar sporthal 't Vennewater gekomen (respectievelijk 150 en De wedstrijden worden overigens alleen in 't Vennewater gespeeld Ook de sporthal in Egmond en die Limmen bieden regelmatig onderdü aan de club uit Heiloo-Oost. In het zoen 1983-1984 -voor zover er van eet seizoen sprake kan zijn- zal East United vooral in sporthal 't Vennewater ope reren op zaterdagavond. Voor het zover is, kan zaalvoetbalmi|. nend Heiloo op 5 juni terecht in j Vennewater om bijna alle zaalvoetbal- teams van Heiloo in aktie te ziea. East United organiseert op die da; namelijk een toernooi, waarvoor zij zelf de titel .Toernooi om het officieu ze kampioenschap van Heiloo' hebben gekozen. Aan het toernooi zal meege daan worden door de teams van: ROH, Radio Focus, Teleradio Heil® CVH, ZVV Inpterpolis, FC Mamma FC Meyboom en natuurlijk East ted '82. Om het toernooi mogelijk te maken heeft de kersverse spon® van East United ten tweede male in de buidel getast en voor het toernooi drie schitterende bekers ter beschik king gesteld. Deze kunnen tot en mt: zaterdag bewonderd worden in Root en Barbershop Jan Tine Braam in hti Loo. De bal, waar tijdens het toernooi mee gespeeld zal worden, is beschik baar gesteld door Sporthuis Johas Jansen. Voor de prijsuitreiking pro beert East United een bekende p soon naar sporthal 't Vennewater halen. Deze persoon zal naast de bt kers ook nog enkele andere prijzei uitreiken, die East United vooralsnoj geheim houdt. Alleen de prijs voor dó schoonste kleedkamer -een afwaste stel - mocht in de publiciteit gebrachl worden. Het toernooi begint zondag om uur en zal tot ongeveer 18.00 uur duren. De entrée is geheel gratis. "INVITATION TO A PARTY" NIEUWE LP VAN AD VANDERHQOD'S KWARTET De goede luisteraar zal het niet zij ontgaan dat Skip Voogd op zaterdaj 21 mei uitvoerig aandacht aan de fp „Invitation to a party" heeft besteed in zijn programma „Persvers". Bit middels een copie vali de studiöbam J^edewtrkeni^n,. aam.fle^e.;^ zijn I Ad Vanderhood, klarinet,.„sax, Hj Blaauboer, piano, Bert Nieborg, coi- trabas en last but not least. Erik Nap, drums, deze zegt er van: „Daarki je als muzikant alleen maar van dra- men van zo'n promotie van je plak, nog voor hij in de winkel te krijger is.„". Maar vanaf vandaag is hij wel in zijn zaak Disco Heiloo in de Wil- keihof te krijgen. Een heerlijk stul swingende muziek, in een fraaie met een schilderij van de Vader vas Erik Nap er op. Ad van den Hoed, werd in '60 'Kiij Klarinet' genoemd, "steekt Bent Goodman naar de kroon" schreef Willem Duys over hem, verhuist van de Skymasters naar het tropoleorkest, kreeg bij het Grai Gala du disque in 1962 een Edisi uitgereikt voor zijn zoveelste LP tl het 'Ad Vander hood Quartet', toen» bestaande uit collega's uit het Metr poleoorkest, succes in binnen- en bi tenland. Ontmoette in het voorjaar van 1? het Trio Touch of Swing als gas solist, aan de piano bij dat trio st man die nooit van zijn hobby 'val wilde maken, deselniettemin een gffl talent: Ab Blauuboer. Het klikte i» teen geweldig tussen die vier en buiten de muziek ontstond een heek vriendschap. -Enkele actieve mensen, waaronder programmanat Skip Voogd .hoorde dit vernieuw! 'Ad Vanderhood - Quartet' erg» spelen en waren enthousiast! Resultaat: na een trip naar Cu» 1 waar succesvol werd gemusiceet dook het viertal een studio in en maat een langspeelplaat die er in elk opzicr zijn mag. Evergreens, uitgekiei repertoire, ftielodieën die er ree. lang waren en tijdloos bleken te zij pure muziek om naar te luiste» om op te dansen of heerlijk bij te zakken', (invitation to a parp Soms swingend en meeslepend weer subtiel en romantisch, gemaf* voor een breed publiek getuige gekozen repertoire: On a claer dl Ain't misbehavin', Petite fleur daar voorbeelden van. Het is voor et)n aantal mensen niet moeilijk te denken "welke platenzaak deze rader' die reeds opvalt door i schitterende hoes met een bloemt schilderij van Dirk Nap erop, als eers in voorraad zal hebben. Ad Van» hood's kwartet 'Touch of Swia nodigt u van harte uit

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1983 | | pagina 4