10.90 ZWETSLOOT ZWETSLOOT t\e<3et% m i II tf Slagerij De Haan per kilo Boeren Camembert 250 gr.per stuk 2.95oram Cashewnoten 4.75 |gram Emmental of Gruijère (zwitserse) 500 gram 8.90 M Crandmèrapaté 3.00lira. Zalmsalade 3.00 yGroen is Veilig - Let op onze Groene prijzen - Groene prijzen - lage prijzen let op de groene prijzen, groen is veilig. WINKELHOF Vrijdagavond en zaterdag radiografisch bestuurde boten en vliegtuigen. Modelvliegen "een verslavende hobby" f-v WtÊÊ^m INLIJSTEN HANDWERKEN Tempo Zakdoekjes Doppel- douche ZP11 Shampoo Jordan Tandenborstels uitkijkpost RUNDERLAPPEN omitcLa.perstu BIEFSTUKSCHIJF HAMBURGERS Gemarineerd vlees voor de barbecue Winkelhof 't Loo 17 - Heiloo Telefoon 331776 Winkelhof 't Loo 38,1851 HT Heiloo. Tel. 072-335483 KOOMEN 8 JUNI 198. Deze opmerking tekenen wij op uit de mond van Joop Groot, secretaris van Radio Vlieg Club Heiloo, als hij het over de vereniging heeft en over zijn hobby: het modelvliegen. Deze vereniging, die ruim dertig leden telt, huurt een terreintje aan de Kanaal- weg dankzij de welwillende medewer king van een aldaar gevestigde agrariër. De doelstelling van deze vereniging luidt: "het verstrekken van inlichtingen en ad viezen, het bevorderen van kennis van de modelvliegtuigsport en het organiseren en coördineren van aktiviteiten. De vliegtuigen, waarmee wordt gevlo gen, zijn meestal door de leden zelf ge maakt van een bouwpakket maar ook worden van foto's en tekeningen origine le schaalmodellen van bestaande vlieg tuigen nagebouwd. De toestellen worden allen radiografisch bestuurd. In het toestel bevindt zich een radio-ontvanger, accu en een aantal kleine stuurmotoren die onder andere het hoogteroer, richtingsroer en het gas bedienen. En dit alles gehoorzaamt de zender die de vlieger bedient en die met beide benen op de grond blijft staan. De zender dient te voldoen aan de eisen die de Radiocontroledienst van de PTT stelt. Ook de vliegtuigjes voldoen aan de wet telijke eisen voor wat betreft het gepro duceerde geluid. De motor van een modelvliegtuig kan bestaan uit een ééncylinder tweetakt- motortje, variërend van 3Vi tot 15 cc of een één- of tweecylinder viertaktmotor die vooral de laatste jaren enorm in opmars zijn vanwege de minieme ge- luidsproduktie. Al deze motoren lopen op een mengsel van methanol en wonderolie. Maar ook zijn er een aantal grote vliegtuigen bij deze vereniging, die worden aangedre ven door een tweetakt-benzinemotor, die ook wel in een kettingzaag zijn gemon teerd. Het voordeel van een vereniging als deze is dat men hierdoor de modelvliegers concentreert op één terrein, in dit geval ver van de bebouwde kom, zodat men niet overal gaat vliegen waar het een* vlieger uitkomt. Op de start- en landingsbaan komt het erop aan dat er een goede start en cor recte landing wordt gemaakt. De beginnelingen in deze hobby worden door een aantal leden-instructeurs met raad en daad terzijde gestaan, totdat men het vliegtuig beheerst. In de lucht worden vaak de gekste capriolen uitge haald waaronder het "stuntvliegen". De helikopters hebben uiteraard geen landingsbaan nodig en kunnen dan ook overal opstijgen en landen. De meeste leden willen zich in deze hob by uitleven omwille van de techniek en modelbouw en omdat zij deze ingrediën ten vanuit hun beroep "moeten" ontbe ren. Overigens moet je bij het vliegen je hoofd er goed bijhouden, want een kleine afleiding of stuurfout kan snel desatreuze gevolgen hebben voor het vliegtuig. In het kader van de tentoonstelling "Modelbouw" zult u deze enthousiaste vereniging op 10 en 11 juni kunnen ont moeten in winkelcentrum 't Loo, waarbij de leden een grote variatie van model vliegtuigen zullen tentoonstellen. Een deskundige uitleg en informatie kunt u ongetwijfeld van hen verwachten. Sr: - - - - t:d ■rmj «ar» WEGWIJS IN NEDERLAND EN VLAANDEREN MET HET GROOT VAKANTIE- EN WEEKENDBOEK De tijd dat men beter de weg wist aan de Spaanse Costa Brava dan in eigen land, lijkt nu een beetje voorbij. Steeds meer vakantiegangers besluiten tij dens de zomervakantie nu eens niet zo ver weg te gaan. De Presto Print foto- vakzaken spelen in op deze tendens met een lovenswaardig initiatief. Zij I bieden een zeer volledig groot Vakan tie- en Weekendboek aan voor een on gekend lage prijs. Dat er in Nederland en Vlaanderen nog veel te ontdekken en te fotograferen valt, toont dit boek aan. 63 routes Het 320 pagina's dikke boek is op een doordachte wijze opgebouwd. De sa menstellers hebben Nederland en Vlaanderen opgedeeld in 63 route- rayons. Iedere route behandelt een rekreatief aantrekkelijk gebied en staat duidelijk op een routekaartje uitge tekend. Beschrijvende tekst, foto's en tekeningen vertellen alles over natuurschoon, historische gebouwen en andere bezienswaardigheden die door de route worden verbonden. Smaakmakers In vetgedrukte passages worden de zgn. smaakmakers van de routes be licht. Unieke toeristische attrakties die men gezien moet hebben of die een bezoek met het hele gezin waard zijn. Apart wordt er aandacht besteed aan de mooiste vakantieplekjes. Dit boek is een „must" voor iedere vakantie ganger of dagjestoerist. Kompleet naslagwerk De routes zijn niet te lang - gemiddeld zo'n 70 km - zodat 'er ruimschoots ge legenheid is voor een museumboek, zoek, een stadswandeling of kennis making met de plaatselijke keuken. is (N0-3> van uw KLEINVAK - TEXTIEL - WOL - HANDWERKEN WINKELHOF 't LOO 47 HEILOO Alle kleuren D.M.C. wol en splijtzijde kralen en weefartikelen Het groot Vakantie- en Weekendboek is méér dan een verzameling routebe schrijvingen. Het is een toeristisch naslagwerk met ondermeer de volgen de inhoud: - achtergrondinformatie over de be langrijkste plekjes en plaatsen op de route - rekreatietips van pretpark tot natuur monument - markering van de plekken waar ge vist, gewandeld en gewatersport kan worden - uitgebreide informatie over de culi naire specialiteiten van de streek - adressen van aanbevolen restaurants - een selektie van gerenommeerde hotels en aanbevolen campings - adressen en telefoonnummers van VVV's en andere toeristische instel lingen - een autovademecum - een hoofdstuk over fotograferen en een fototechnische woordenlijst. Unieke prijs Iedereen die vanaf 6 juni bij de Presto Print fotovakman een volle kleuren film laat ontwikkelen en afdrukken heeft de mogelijkheid het groot Va kantie- en Weekendboek voor de unie ke prijs van 3,95 „mee te nemen". Gewoon kopen kan ook. Wie nog geen filmpje vol heeft, betaalt 9,95 en krijgt naast het boek nog eens een waardebon van 6,- voor ontwikkelen en afdrukken. FANCY FAIR DE ZESKANT Vrijdag 10 juni 1983 in de kleuter en lagere school De Zeskant Male- voort 5-7, van 18.30-21.00 uur. Komt allen! Voor de vijfde keer organiseert de kleu ter- en lagere school De Zeskant een fancy-fair waarvan de opbrengst naar de kinderen van een arme kaste in een wijk in de stad Alleppey in Zuid- 300 ml van 5.95 nu 10x10 per pak van 2.40 nu anti-roos 200 ml van 10.50 nu hard - medium - junior van 3.40 nu Winkelhof 't Loo Heiloo Winkelcentrum Geesterduin: Castricum Zolang de voorraad strekt. Geldig van 8-6-83 tot 29-6-83 India gaat. Dit jaar, het eerste lustrum van de fancy-fair, zal er extra veel te beleven zijn: *Spelletjes-circuits voor kleuters en kinderen van 6 totjaar. Toutrekken, grabbelton, snoepstand, heerlijk ijs. Tentoonstelling over India: een hutje, kleding, gebruiksvoorwerpen, enz. Uniek handwerk: ovenwanten, schortjes, knuffelbeesten, postpapier, brooddeegfiguren, kleibeesten, enz. Tweedehands-boeken, platen, speel goed, enz. Tombola met fantastische prijzen, belangeloos afgestaan door de midden stand van Heiloo en vele anderen. Kom met een lege maag: er is koffie, bier, wijn. Er zijn snacks en overheer lijke Indiase hapjes. Verkoop ver Indiase parfum, wierook, khol, kleding, sieraden enz. Heeft u een kadootje gekocht, dan kunt u dat ter plekke grandioos laten inpakken.... Boetseer-demonstratie Video voor de kinderen De Indiase muziekgroep fam. Thanki zal 'life' Indiase liedjes ten gehore brengen. Verder: tentoonstelling van boeken en prenten over India in de Openbare Bibliotheek aan het Malevoort. Komt allen helpt de allerarmsten elders op deze wereld te overleven. BOEK ERIC G. KOCH In de Heilooër boekwinkels ligt momen teel het werk van onze plaatsgenoot Eric G. Koch, getiteld „De wereld van rechter Valks", uitgegeven bij Hollan- dia in Baarn. Het boek bevat humoristisch getinte schetsen met als onderwerp de beschei den misstappen van in weze brave bur gers, die door politierechter Mr. Valks worden berecht. Lichtvoetig, mild, geestig, zo worden deze kleine krimi- nele komedies in de Nederlandse pers, van links tot rechts gekarakteriseerd. Koch heeft, na 33 jaar werkzaam te zijn geweest als dagbladjournalist, vorig jaar voor de VUT gekozen. Hij was, na op de sportredaktie te zijn begon nen, meer dan een kwart eeuw lang rechtbankverslaggever bij het grootste landelijke ochtendblad. Als het ware als tegenwicht voor de zware moord- en gruwelprocessen die zijn dagelijks werk werden, schreef Koch tussen de bedrijven door luchti ge, amusante stukjes over de alledaag se konflikten en misgrepen van men- sen-in-de-straat. De held van Eric Koch's amusante verhalen-naar-de-werkelijkheid is de nuchter-humane rechter Valks, die met veel droge humor en een menselijke kijk, wijze straffen aan de overtre ders uitdeelt. Koch, die zich in zijn VUT-tijd geheel aan zijn hobby wil wijden (schrijven) woont al 15 jaar in onze gemeente. De oud-Amsterdammer, die zich een „overtuigd Heilooënaar" noemt, werkt momenteel op zijn gemak, maar wel geregeld, aan zijn herinneringen inzake de talloze grote strafprocessen uit zijn loopbaan. Ook deze zullen t.z.t. bij Hollandia verschijnen. „De wereld van rechter Valks", 40 „politierechtertjes", eerder versche nen in het weekblad „Troskompas", met geestige illustraties van Chris Roodbeen, Hollandia,/ 15,90. KIJKDAGEN MODELCLUB DE BRANDING Modelbouwers en scheepvaartliefhebbers opgelet! Modelclub De Branding houdt vrijdag 10 en zaterdag 11 juni kijkdagen in Winkelhof 't Loo. Op de pleinen kunt u op schaal gebouwde sleepboten, politieboten, brandweerboten, duwboten, zeil boten en speedboten bekijken. Op vrijdag kan dat tussen 18.00-21.00 uur, zaterdag tussen 09.00-17.00 uur. ZOMERCONCERT Zaterdag 11 juni verzorgen Heidi Mesters (barokviool) en Kija Hengst- masters (pianoforte) een zomerconcert in de Remonstrantse Kerk aan het Fnidsen 37 te Alkmaar. Het program ma dat wordt uitgevoerd is gewijd aan W. A. Mozart. De aanvang van het concert is 20.15 uur, toegangskaarten met programma zijn verkrijgbaar vanaf 19.45 uur aan de zaal. groene prijzen, lage prijzen Winkelhof 't Loo- Heiloo Winkelcentrum Geesterduin-Castricum

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1983 | | pagina 9