SPORT en SPEL Üï!'''V #1 SPORT EN SPEL AGENDA VERENIGINGSAGENDA A UITKIJKPOST [KIJKPOST 15 JUNI |5|1 WETHOUDER WILLEMSE-VAN DER PLOEG OPENT TENNISACCOMMODATIE H.S.V. Zaterdagmiddag 11 juni om half drie was het eindelijk zover voor de leden en het bestuur van tennisvereniging HSV. Na een jaar van voorbereidingen treffen, plan nen maken, financiering rond krijgen, toestemming krijgen, bouwen, schilderen enz. kon het derde tennispark van Heiloo officiéél geopend worden. Deze opening werd verricht door één van de drie wethouders uit onze gemeente, mevrouw A. A. M. Willemse-Van der Ploeg. Door het onthullen van het naambord boven de deur van de kantine verklaarde de wethouder de vier gravelbanen als geopend en zette het muziekkorps Eensgezindheid een vrolijke deun in. Vlak voor de openingshandeling had ceremoniemeester P. de Lange uitgebreid verhaald over de ontstaansgeschiedenis van de derde tennisclub in Heiloo. Hij roemde daarbij het huidige bestuur, dat onder leiding van C. Keeman zeer fa- nitiek heeft gewerkt aan de 'verbouwing' van het voormalige traningsveld van voetbalvereniging HSV tot de kant en klare tennisaccommodatie. Ook kreeg het voetbalbestuur een pluim op de hoed. Zij stonden de tennisplannenmakers ter zijde met een kritisch oor en het nodige advies. Na de opening van de tennisbanen verrichte mevrouw Willemse-Van der Ploeg ook de opening van het onderkomen van terreinbeheerder Jan Mulder, 'John's Home'. Jan Mulder is één van de broodnodige en bij veel verenigingen ontbrekende mensen, die met hart en ziel bezig is voor de vereniging. Bij Tennis vereniging HSV lopen er echter nog een aantal rond. Veel van de werkzaamheden, zoals het bestraten van het terras en de paden rondom de vier banen en het schil deren van de vroegere kleine voetbalkantine, werden door de leden zelf uitgevoerd Tijdens de receptie waren er veel gelukwensen voor HSV-tennis van de andere sportverenigingen uit Heiloo. TV Heiloo en TV Het Vennewater boden voorzit ter Keeman een voorzittershamer aan, een prima bewijs van hoe verenigingen, die met dezelfde sport bezig zijn met elkaar kunnen samenwerken. Gelukwensen waren er ook van HSV-voetbal. Namens hen bood voorzitter Beke het nieuwe zusje van de sportfederatie HSV een buitenklok aan. HEILOOEH Hengelsp-ortverenigingA- De Vroegte JKj Wint BAARS-VISSEN Zondag j.l. werd de le competitie wed strijd gehouden. Ook bij het baarsen waren de vangsten zeer slecht. Uit slagen: A. Klasse no. 1. H. Scholten 650 gram; 2. C. Bakker 550 gram; 3. D. Bos 450 gram. B Klasse: no. 1. G. Tuyn 700 gram; 2. R. Baas 500 gram; 3. J. Oosterling 350 gram. 4 PROMOTIES BIJ TV HET VENNEWATER Afgelopen zaterdag speelden 6 van de 7 kampioensteams van Het Vennewater hun promotiewedstrijden. Het 3e gemengde zondagteam aangevoerd door voorzitter Ton de Visser, promo veerde automatisch naar de 5e klasse. Het lukte de Vennewaterteams om 3 van de 6 promotiewedstrijden in hun voordeel te beslissen. Het le gemeng de zaterdagteam bestaande uit Thea van Aalst, Riet en George van der Lin den en Piet Avis behaalde in Castri- cum een klinkende overwinning met 5-0 en promoveert daarmee naar de 3e klasse. Het 2e gemengde zaterdagteam ging het eveneens voor de wind. Met een overtuigende 4-1 bedwongen Jacomine Meij, Tineke van Vliet, Jan Keesen en Renee Moorman de bezoekers uit Uit geest en bereikten daarmee de 4e klas se. De beide overige gemengde zater dagteams, die ook al kampioen zijn streden een zware strijd in Oudorp en Warmenhuizen. Zowel het team van Ton Roodbol als dat van Beppy de Vis ser wisten de strijd tot aan de derde set van de beslissende damesdubbel vol te houden. Helaas beschikten de tegen standers in beide gevallen over de meeste zelfbeheersing en ging promo tie voor de Vennewaterteams verloren. Ook het le Veteranenteam onder aan voering van Jan Stokreef miste de pro motie op een haar. Na een 2-2 gelijk spel beslisten de set-standen in het voordeel rfan Wings uit Blokker. Tenslotte de jeugd. Het 2e zaterdag- gemendteam bestaande uit Rick de Waard, Hanneke v.d. Meer, Charlotte Slob, Marcel van der Monde en Niels O.E. Nijhuis speelde op ons eigen ten nispark een prima wedstrijd. De tegen standers uit Medemblik werden met 4-2 bedwongen waardoor promotie naar de 4e klasse een feit werd. PONY CLUB HEILOO EN OMSTREKEN GIPS UNITED Zaterdag j.l. om 6 uur klonk het start schot voor de damesinterland tussen East United en ROH. Deze match ver liep weinig spectaculair afgezien van het feit dat er diep in de tweede helft een spookvoetbalster langs de lijn werd gesignaleerd. Einduitslag: 4-0 voor de blauwbroeken van sponsor Jan B. De gentleman game werd helaas ontsierd door een crash van Bert Daudeij ter hoogte van de onoverdekte staantribune met staankussentjes, met als gevolg een ingelaste gipsvlucht naar medisch centrum Alkmaar, met spaconaut Jan Braam. De pechvogel is te bezich tigen in het spelers-mummyhome van de oudheidskamer tussen half 8 en kwart over 7. Het duel eindigde overi gens in een 2-1 monsterscore voor de jongens uit Heiloo-Oost. De East- United spelers liepen deze wedstrijd met vlooienbandjes door een geboor tegolf van deze beestjes in de keepers broek van K. Zijp. De East-United -partyservice heeft deze week maar voor twee examenfeesten kunnen ui- rukken, n.l. die van Mike van B. en Dieuwke K. (volgend jaar meer suc ces) Noodkreet. Penningmeester Mac Ronalds is er met de clubkas, waarvan de vierde dub bele bodem in zicht is door de ach terstallige bijdragen van Alice Minnes- ma, vandoor naar de Bahama's. Gehoord: Claudia van Schaijck naar de stomerij met een pak geitemelk. Clau dia: zou u dit pak voor mij willen sto men! 1 1 Vernomen uit onze wekelijkse jaarver gadering: de staanplaatsen zullen vol gend seizoen onder de f. 93,45 blijven. Van uw ridder in de orde van de Neder landse pluimvee-verbouwers: T. Eut SPORTVERENIGING „DE FORESTERS" Z.V.V. HANDSOME EIGHT HANDSOME EIGHT Handsome Eight, dat lange tijd velen „te speels" werd geacht voor het hogere zaalvoetbal, heeft vooral de laatste tijd ruimschoots bewezen dat door Boscrossers Zaterdag 18 juni: N.H.M. -competitiewedstrijd voor alle leden te Wieringerwerf. Vertrek: 12.30 uur. Zondag 19 juni: K.N.W.U.-wedstrijd voor junioren en meisjes te Amstelveen,] Voor experts en cruisers een K.N.W.U. -wedstrijd in Gouda. Zaterdag 25 juni: M.H.M.-wedstrijd te Alkmaar. Zondag 26 juni: K.N.W.U. -wedstrijd te Heiloo. TV Het Vennewater Woensdag 15 juni: Pannekoektoernooi voor adspiranten met spelletjes en poppen] Zaterdag 18 t/m zondag 26 juni: Open A-toernooi. BSC Heiloo ,0,n Woensdag 15 juni: Heiloo herensoftbal-Alcmana Victnx (aanvang 19.30 uur). Zaterdag 18 juni: Heiloo damessoftbal-Ola UVU (aanvang 17.00 uur) Foresters Wedstrijdprogramma van 151/m 23 juni Honkbal senioren: Woensdag 15 juni Foresters-Flying Petrels (19.00 uur). het ook de tanden op elkaar kan zetten Zondag 19 juni Terrasvogels-Foresters (14.30 uur). Dames vissen Woensdagavond wordt de titie wedstrijd gehouden in Verzamelen om 19.15 uur Sporthal. D.V.W. JUNIOREN 2e compe- West". nabij de BRIDGECLUB HEILOOËR BRIDGECLUB Dinsdag 7 juni NZ 1. mevr. Admiraal - hr. Vendel 58.80; 2. fam. van Loon 52.60. OW. 1. heren v. Genabeek-Noom 59.44 2. heren Kuiper-Smit 56.89. Donderdag 9 juni NZ rood 1. dames Fijma-Goldsteen 56.94; 2. hern Bader-Rutgers 53.47 OW 1. heren Kuiper-Smit 56.94; 2. damés v.d. Goot-Jacobs 51.38. Blauw 1. dames Koster-Visser 56.25; 2. heren Tiel-Roelofs 50.69. 1. dames Neyens-v. Swol 54.86; 2. fam Bies 54.16. Grijs 1. heren Kers-Wardenburg 53.47; 2. dames Evenblij-Gauw 49.30 1. dames Imeson-Ritchie 62.50; 2. heren Ranzijn-Spruyt 48.61. Afzeggen: dinsdag hr. v.d. Vlies, tel. 333141; donderdag hr. Bader, tel. 332630. 8 Juni j.l. zijn we begonnen met de eer ste kompetitiewedstrijd. Hoewel er 58 uitnodigingen waren ver stuurd, kwamen er slechts 6 vissers op dagen. Kom op junioren, jullie zijn met zovelen, doe ook eens mee, dat is voor de kommissie ook leuker. Uitslag van de wedstrijd: 1JDekker 1025 gram 2. P. de Graaf 550 gram 3. F. Kraakman 425 gram De volgende wedstrijd wordt gevist in plan Oost op woensdag 22 juni a.s. We verzamelen op het parkeerterrein bij de Loet. Tot ziens, JEUGD J.L. zaterdag hield de jeugd van D.V.H. haar eerste wedstrijd van dit seizoen. Het was weer een geweldige opkomst, maar liefst 111 kinderen deden aan dit festijn mee. Jongens en meisjes het was weer een geweldige ochtend. Het weer hield zich ook goed alleen de vangsten waren niet zo den derend. Maar ja dat gebeurt ook wel bij de groten. Het verzamelen vond plaats bij het parkeerterrein de Loet en wel om 8 uur.Tussentijds waren de paaltjes uitgezet bij de vijvers van het Swaenen- daal, zodat om 8.30 uur met het vissen kon worden begonnen. Er werd gevist 2 x 1 uur en tijdens het vissen werd ie der vissertje voorzien van een beker fris. Om 10.30 uur was de wedstrijd af gelopen en ging iedereen naar de aula van de Benedictusschool waar alles al klaar stond voor de prijsuitreiking. Het waren weer tafels vol met uiteenlo pende prijzen, een lust voor het oog. Na de telling begon de prijsuitreiking en zo kreeg iedereen zijn prijs. Het was alles bij elkaar weer een gezellige ochtend. Ook nog een woord van dank voor de al tijd weer bereidzijnde controleurs en bedankt voor de lekkere koffie mevr. Lampe. Helaas ook een zeer vervelend voorval: nadat bijna iedereen was vertrokken kwam er een meisje binnen. Zij had ook meegevist en had maar liefst drie pa lingen gevangen. Hoewel ze zelf geen paling lust, toch zo trots als een pauw, want haar moeder is gek op paling.Nou dat is toch geweldig hé 1? Je moeder is gek op paling en jij vangt er maar liefst drie Maar weten jullie waarom ze weer bin nen kwam Iemand had ze meegenomen 1 Wat een laffe daad. En thuis zeker nog opscheppen ook met vis die je niet eens zelf hebt gevangen. Wij hopen van ganzer harte dat zo iets nooit, maar dan ook nooit meer gebeurt. Nu nog enkele uitslagen. 1Paul Groefsema 37 st. 2. Ronald Holk 30 st. 3. Sander Beun 20 st. 4. Dirk Jansen 19 st. 5. Fred Kleef 19 st. 6. Rob Admiraal 14 st. enz. enz. De grootste vis werd gevangen door Mark Rood en was 36 cm lang. Volgende wedstrijd is op zaterdag 25 juni Let dus ook op de raambiljetten L.i.O.S. WINT DE OESDOMMER WISSELBEKER Het door de sporthal Vennewater en 'd Entery Kantine georganiseerde toer nooi om de één meter hoge wisselbeker is gewonnen door L.i.O.S. uit Alkmaar. Dit toernooi waaraan louter de hoofd klassers van Alkmaar aan meedoen m.u.v. Karrewiel Boys (vervangen door H.z.v. de Viersprong) was weer een spannende aangelegenheid. Nadat eerst de voorrondes werden gespeeld op 1-3 juni. Werden op 8 juni de kleine finales gespeeld om de 7 t/m 12e plaats die door Dq Boer Tenten gewonnen werd Hier rest nog een eervolle vermelding voor H.S.V. dat knap inviel voor Oude- jans, die 24 uur van tevoren afbelden, (bedankt H.S.V.) Dan de grote finale die werd begonnen door Whote Stones Handsome Eight, dus meteen al een klapper. Handsome Eight nam een knappe voorsprong maar die werd vlak voor tijd teniet gedaan door de bekerhouder van vorige jaar, 1-1 dus. Toen kwam eerste klasser H.z.v. de Viersprong in de arena, na een 2-0 voorsprong te hebben gehad kwam L.i.O.S. terug stand 2-2, na 3-2 te hebben gestaan sloeg L.i.O.S. een gat, stand 3-5. Vervolgens won en ver loor L.S.V.V. Hink Sport met 1-0 en 1-2 van respectievelijk White Stones en Handsome Eight. L.i.O.S. speelde ge lijk tegen Derp United stand 1-1, wat H.z.v. gelijk uitschakelde voor de hoofdprijs. Maar datzelfde De Vier sprong won vervoslgens van Derp met 3-1. De stand in de poules konden worden opgemaakt. Om de 5-6e plaats speelde de twee Egmondse formaties Derp Uni ted en White Stones. Met winst werd afgesloten door Derp United 6-5. Om de derde en vierde plaats kwamen H.z.v. de vierspriong en L.S.V.V. HINK SPORT Hink sport in het strijdperk, die knap werd gewonnen door de Heilooërnaren met 2-1 op het het toch sterk spelend Hink sport. Hierna begon de grote fina le L.i.O.S. -Handsome Eight. Na een sterk gebin van L.i.O.S. met 2-0 kwa men de knappe acht terug met 2-2, waarna strafschoppen de beslissing moesten geven, na twee series was L.i.O.S. daarin iets beter, 6-5. De bur gemeester van Limmen, de heer Mol hoek reikte daarna de beker uit aan Rits Baron, terwijl Jaap Bleeker de kelk volgoot met champagne. Dan volgt hier de eindstand: 1. L.i.O.S. 2. Handsome Eight 3. H.z.v. de Vier sprong 4. L.S.V.V. Hink Sport 5. Derp United en 6. Derp United. Het seizoen wordt vrijdag afgesloten met de finales van de reserve Hoofd klasse om de oesdommerwisselbeker in sporthal 't Vennewater te Heiloo. De wedstrijden beginnen om 19.00 uur. In de finales zitten o.a. Crawford 2, H.z.v. de viersprong 2 en Buprohout 2. de organisatie J. Pieeker, K. de Wit en G. Mulder. Afgelopen zondag hield de Pony Club Heiloo en omstreken" de eerste on derlinge wedstrijd van het jaar. Deze wedstrijd was eigenlijk op 1 mei ge pland maar door de voortdurende regen was het terrein aan de Vennewaters- weg niet bruikbaar zonder ernstige schade aan de grasmat aan te brengen. In tegenstelling tot andere clubs be staat de Heiloo'se pony club alleen uit meisjes. Zijn er in Heiloo geen jongens die pony rijden De dag werd begon nen met het afleggen van een dressuur- proef die gejureerd yverd volgens de normen die in onze regio gewoon zijn. Er werden ook door meisjes die niet re gelmatig aan de landelijke wedstrijden deelnemen hoge punten gescoord en dat is toch een bijzondere verdienste van de instructeur en instructrice Rob Massar en Margriet Meier. Maar ook de leerlingen van Maartje Bakkum en Heieen van de Ree konden prijzende woorden van de jury krijgen. Na de dressuurproef werd een spel gespeeld waarbij het er om ging in zo kort moge lijke tijd een aantal voor een pony toch vreemde hindernissen te overwinnen. Het publiek had bij het spel genoeg re den voor luide aanmoedigingen. Ver volgens werd door 23 van de 53 ama zones het springparcours met meer en ook minder succes genomen. De combi naties die foutloos reden mochten daar na laten zien welke hoge snelheid een pony wel kan ontwikkelen. Uitslag: Rijbaan 1: le prijs Lucia Wiersma 121 punten, 2e prijs Anne- mieke ZenWeld 120 punten. Rijbaan 2: le prijs Anneriet Dekker 126 punten, 2e prijs Judy van Haaster 121 punten Rijbaan 3: le prijs Yvette Schagen 126 punten, 2e prijs Carla Rotteveel 121 punten Rijbaan 4: le prijs Natascha Rietmeyer 131 punten, 2e prijs Martine Blommert 128 punten. Spel: le prijs Tilly Neelen, 2e prijs Es ther Smal, 3e prijs Leonie Versteegh. Springen Groep 1: le prijs Angelique Apeldoorn, 2e prijs Carola Lute, 3e prijs Anneriet Dekker en Petri Schipper Groep 2: le prijs Yvette Schagen, 2e prijs Sandra Groot, 3e prijs Tilly Neelen Op 4 juli vanaf half zeven zullen spring- wedstrijden worden gehouden waar aan circa 50 combinaties uit de regio zullen deelnemen. Een aantrek kelijk doel voor een fietstochtje P.V. DE LUCHTPOST Afgelopen zaterdag hebben we de start van het jonge duivenprogramma gehad met als eerste wedvlucht Dor drecht, waar de duiven om 7.30 uur gelost werden. De winnaar was een duif van N. de Haan, welke om 8.51 uur arriveerde. Tevens was er een vlucht met de oude duiven vanuit Orleans die om 6.30 uur gelost werden. De winnaar van deze vlucht was een duif van 1 h. v. d. Berg, die om 13.19 uur arriveerde. Dan volgen nu de uitslagen: Dordrecht N. de Haan (39) 1,7,11,18,25,29,33,34, 35,39,54,56,58 J. de Best (30) 2,20,43,45,52,61,62,64 J. Molenaar (20) 3,15,16,17,28,36 Th. v.d. Berg (22) 4,30,31 Kaandorp/Keppel (25) 5,9,19,23,48,49, 50 M. Meyer (27) 6 C. Groot (13) 8 G. Schouten (22) 10,32,53,57,60,63 D. Keppel (12) 12 H. Lases (12) 13,14,22,40,42,47 J. Ooms (14) 21,27,65 J. Pepping (8) 24,26 H. Dijkstra (18) 37,38,51,55 N Adrichem (34) 41,44,46 R. Middelburg (10) 59 j. Rozing (8) 66 Orleans Th. v.d. Berg (2) 1,24 N. de Haan (21) 2,5,10,18,19,23,28, 29,30 N. Adrichem (7)3,8,11,25 J. Pepping (5) 4,7 D. Keppel (2) 6 P. Bakker (8) 9 H. Lases (11) 12,21 M. Meyer (3) 13 Sj. Bakker (14) 14,20,26 S. Leyen (2) 15 Kaandorp/Keppel (15) 16,27,31 J. Molenaar (6) 17 A. Breed (8) 22 SPANNENDE FINALE VAN HET FORESTERS STRAFSCHOPPEN- TOERNOOI! en dat het wel degelijk weet wat „afzien" is. Speelden de zebra's het klaar om in een historische wedstrijd, de laatste van de kompetitie, aan degradatie te ontsnappen door van titelkandidaat Hink Sport; te winnen, in de jongste weken gaf de Heiloose equipe telkens weer blijk van een ware cupfighters- mentaliteit. De Handsomes drongen nl. tot liefst 3 finales door. De le finale was die in het toernooi der hoofdklassers op 2e pinksterdag, waarin de zege werd be haald. De 2e eindstrijd ging om de Noordhollandse zaalvoetbalbeker, die na felle strijd aan het iets schotvaar- diger White Stones moest worden ge laten. De 3e finale in korte tijd be reikte Handsome Eight in het meer daagse toernooi tussen de sterkste zaalclubs uit de regio om de Oesdom- mer beker, georganiseerd door de sporthallen van Limmen en Heiloo. De zebraploeg versloeg achtereenvol gens Oudejans en de eeuwige rivaal Hink Sport (2 maal), speelde gelijk tegen White Stones en moest het in de finale opnemen tegen Lios. Zonder pech kon het voor de „knappe acht" natuurlijk niet. Hun uitnemende doelman Bert Toebes was flink gebles seerd geraakt en kon in de finale niet aantreden. Als „noodhulpvervanger" fungeerde een wissel-veldspeler, die binnen vijf minuten tweemaal door houdbare schoten werd gepasseerd. De Handsomes knokten zich toch nog naar een gelijkspel (2-2). Bij de beslissende strafschoppen vol op spanning en sensatie. Pas na de 2e serie penalties trok Lios aan het langste eind, al zagen velen in Hand some Eight de morele winnaar. Drie maal finalist: een mooie afsluiting van het seizoen. De oude supporter van Handsome Eight: „In welke finale kunnen we nu nog komen? Wembley...?" Zaterdag'18 juni: Vikingen-Foresters (10.30 uur); Foresters-Vikingen (terreinVi-] kingen) (12.30 uur). Softball senioren: Zaterdag 18 juni: Foresters-De Pino's (19.00 uur). Woensdag 22 juni: Foresters-Odiz Frogs (19.30 uur). Softball junioren: Vrijdag 17 juni: Bears-Foresters (19.00 uur). Heren softball: Vrijdag 17 juni: R. en W. Lions-Foresters (19.30 uur). Maandag 20 juni: Baers-Foresters (20.00 uur). Woensdag 22 juni: Sulk.-Foresters (19.30 uur). BSC Zondag 19 juni: Heiloo damessoftbal-HHC (bekerduel, aanvang 11.00 uur). Maandag 20 juni: Bloemendaal-Heiloo honkbal [aanvang 19.00 uur]. Deze wetj strqd is verplaatst van zondag naar maandag! Links Heiloo Dinsdag 21 juni. openbare fraktievergadering om 20.00 uur in het Open Huis m.b.v. de Raadsvergadering op 23 juni. Informatie. Beppie Lavertu, Westerweg 202, Heiloo. Na de vele voorronden, waarin on geveer 200 pupillen en hun leiders zich probeerden te plaatsen voor de finale van het strafschoppentoernooi waren het afgelopen vrijdagavond uiteindelijk vijf jongens per groep en vijf leiders die gingen beslissen wie van hen de winnaar zou worden. Voor de beste prestatie stond de 'wissel-penaltybokaal' klaar. De heer C. Vos, keeper van het eerste elftal van de Foresters, die op weg naar deze finale toe al zo'n 1200 schoten had moeten verwerken, kreeg als eerste groep de allerjongste voetballertjes onder zich. Van deze F-pupillen was het Sander van Rijnsoever, die met vier rake schoten beslag wist te leggen op de eerste plaats gevolgd door Pim van Zanen als prima tweede en Martijn Velzeboer die als derde wist te eindigen. Bij de E-puppillen bleken de beste schutters te zitten, want Jaap Koop- mans bleek met vier benutte penalties genoegen te moeten nemen met een tweede plaats, omdat Ruud Kesseler geen fout maakte en de keeper vijf keer het nakijken gaf, waardoor hij als eeste in zijn groep eindigde. Michiel van Horssen, al eerder finalist, moest dit keer genoegen nemen met de derde plaats. Als laatste puppillengroep was het de beurt aan de D-spelers, die er een spannende aangelegenheid van wisten te maken, want drie schutters moesten via 'een herkansing gaan uitmaken wie van hen de eerste plaats zou gaan bezetten. Het werd Eric Sauer die zijn concurren ten Marco Hogerheide en Marco Schou ten voor wist te blijven. Tenslotte was het de beurt aan de leiders, die niet voor elkaar onderde den. Drie man wist tenslotte vier keer raak te knallen, waardoor ook hier een herkansing nodig was, waaruit wel de derde plaats bekend werd, die naar de heer T. van Velzen ging, maar het gevecht om de eerste en tweede plaats moest uitgevochten worden via een barrage tussen de heer D. Ooms en de heer D. Brest van Kempen, waaruit laatstgenoemde als winnaar te voor schijn kwam. Na afloop van dit door de heren J. Oosterling en J. Visser voortreffelijk georganiseerd toernooi, volgde de prijs uitreiking. De topscorer van de avond en daardoor bezitter voor een jaar van de penaltybokaal werd Ruud Kesseler van de E-puppillen. Na het penalty-festijn volgde de hul diging van de kampioenen bij de pupillen in het afgelopen seizoen. Door het bestuur werden de kampioensdi ploma's uitgereikt aan de voetballers van de 'Fl' en de 'El', waarna de spelers van deze teams ook nog werden verrast met een badmintonset van de amusementscommissie. DE BOSCROSSERS Dit weekend niet voor alle Boscrossers een fietscrosswedstrijd, maar van vrij dag t/m zondag kamperen te Slagharen Ook daar werd natuurlijk gebruik ge maakt van de zeer bekende cross baan, maar deze keer louter voor 't plezier en de sensatie. Het pretpark van Slagharen kreeg echter de grootste aandacht van de crossers, ze hadden na twee dagen nog nauwelijks genoeg van alle spectaculaire attracties. Desalniet temin werden zondagmiddag de tentjes weer opgebroken en mede dankzij het schitterende weer kunnen alle deel nemers terug zien op een onvergete lijk clubevenement. FORESTERS WINT HONKBAL DERBY VAN BSC HEILOO De hoogtepunten van de Heilooër honk en softbalwereld zijn de ontmoetingen tussen de beide verenigingen uit die plaats, BSC Heiloo en De Foresters. Regelrechte derby's zonder vijandige taferelen, maar natuurlijk met als in zet het prestige. Zo'n strijd vond afge lopen zaterdag ook weer plaats tussen de twee eerste honkbalteams, die uit komen in de landelijke tweede klasse. In die'klasse had De Foresters het tot op heden beter gedaan dan buurman BSC Heiloo. De Egels, onder leiding van Hein van Vreden, hadden zes van de zeven wedstrijden gewonnen en de den zeer zeker mee in de strijd om de eerste plaats. Voor BSC Heiloo ver loopt het seizoen tot op heden minder goed. Alleen de drie thuisddels werden gewonnen. Dat waren de uitgangspun ten voor de wedstrijd BSC Heiloo- De Foresters. Zoals het tot nu toe gegaan was in de competitie, zo ging het ook in de wed strijd tussen de plaatsgenoten. BSC Heiloo had veel moeite met de worpen van de Amerikaanse werper van Fores ters, Tim Miner. Maar liefst 17 maal schakelde de in ieder geval voor dit sei zoen ingehuurde speler slagmensen van BSC Heiloo uit op drie slag. Een geheel ander beeld was te zien bij de aanval van Foresters. Zij hadden maar weinig moeite met werper Benno Dijk stra en vanaf de eerste inning moest de lange werper van BSC Heiloo honksla- gen incasseren. In de tweede slagbeurt van Foresters kwam de ploeg voor het eerst op voor sprong. Renè Nannae, nota bene de laatste man van de slaglijst, sloeg met twee mensen op de honken de bal over de buitenvelders en over het hek. Dit betekende 1-3 voor Foresters. In de derde inning deed BSC Heiloo-speler Donald Liefhebber hem dat na. zodat de twee ploegen weer dichter bij elkaar kwamen. Dicht bij elkaar bleven de ploegen tot de zesde inning. In die in ning sloeg Foresters zes honkslagen, waaronder een homerun van Tim Miner et was gedaan met BSC Heiloo. Het verschil was 5 punten (3-8) en ook al scoorde de thuisploeg nog twee punten de winst kon De Foresters niet meer ontgaan. Dit benadrukte Dolf Treurn- niet nog eens in de achtste inning door met een homerun twee punten over de thuisplaat te brengen.Eindstand 5-10 voor De Foresters. Wellicht gaat het BSC Heiloo beter af in de return, die in het laatste weekend van de competi tie wordt gespeeld. Maar ook dan zal De Foresters er alles aan doen om het dubbele verlies uit het seizoen 1982 te compenseren in 1983. TRIAS-ATLEET PAUL MUL HAALT EUROPESE LIMIET De Heilose tienkamper Paul Mul heeft in het afgelopen weekeinde voldaan aan de limiet dat geldt voor deelname aan de Europese jeugdkampioenschap pen van dit jaar! De Trias-atleet leverde deze top prestatie bij de landenwedstrijd tegen Canada en Engeland welke in Amster dam werd verwerkt. Reeds op de eer ste dag kwamen er enkele bijzonder goede prestaties uit de bus met als let terlijk en figuurlijk hoogtepunt zijn 2.00 meter bij het hoogspringen, goed voor een nieuw clubrecord. Dat laatste gold trouwens ook voor zijn 51.23 sec. op de 400 meter, van uitstekend gehalte was trouwens ook zijn 6.63 m. bij het verspringen. De tweede dag begon met enkele prestaties die iets onder de verwachting lagen, maar na 4.20 m. bij het polshoog en 46.36 m. met de speer leek de limiet van 6900 punten toch weer realiteit te worden. Z.V.C. DE APOSTEL Na een welverdiende vakantie schrijft ook deze columnist zijn Apostelverhqal- tjes weer. Tijdens mijn afwezigheid is het Apostelteam niet goed gegaan. Nadat de wedstrijd tegen GNKH werd afgelast trad de equipe een week la ter in het strijdperk tegen Bupro die aan een Apostelspeler de kreet: "Goh, ze kunnen voetballen", ontlokte. Dit bleek, want de Apostel kwam niet ver der dan een moeizaam bevochten 1-1 gelijkspel. Twee dagen later moest Unitas 56 be streden worden, maar helaas bestreed Unitas de Apostel. De eerste verlies- partij sinds de oprichting van de Apos tel. Met een 2-0 verlies kon de ge desillusioneerde ploeg richting kantine vertrekken. De dalende lijn zette zich door want nauwelijks een week later werd met 2-1 van SOVA verloren. Maar de ploeg vecht zich nu terug uit een diep dal want tegen RESPO wist de Apostel ondanks het beukende ge- Van links naar rechts staand: Fred Scholte, Leo Erkamp, Ton Kat, I\ Snel, Nico Kat, Willem Hopman hurkend: Menno Groefsema, Raymond! Roos, Charel Eybergen, Peter Me yer, Frans Koedijk, Ron Kosters. Niet aanwezig: Dirk Jongejan en Jaap Drent. weid op het doel overeind te blijven en een 0-0 gelijkspel in de wacht te sle pen. Met deze mentale opkikker op zal bereiden de mannen zich rustig en ge concentreerd voor op de volgende ont moeting tegen Schot Boys. Deze wed strijd werd op grandioze voetbalwijze met 3-2 gewonnen. Bij het ter perse gaan van dit nummer van de Uitkijkpost is nog niet bekend wat de Apostel gepresteerd heeft in de dorpsderby tegen de Grasrockers daarover volgende week bericht. Door allerlei omstandigheden is nu pas de elftalfoto gearriveerd van het kam pioensteam van het afgekopen jaar vaa de Apostel. Op het laatste nummer, de 1500 meter, dreigde het even mis te gaan toen hij bij de start door een spike van een te genstander een lichte verwonding op liep en bovendien zijn eigen spike werd uitgetrapt. Het getuigt van een goede mentaliteit dat hij op één blok voet de race toch nog in de goede tijd van 4.26.55 beëindigde en daarmede zijn puntentotaal op 6954 bracht, goed voor de tweede plaats in de landenwedstrijd. Dit was niet alleen een succes voor Paul maar tevens voor Trias-trainer Freek Stam die bovendien ook een andere at leet van zijn groep als vierde zal eindi gen. Mark Kok verzamelde met 6589 namelijk ook een respectabel aantal punten en bracht bovendien twee club records op zijn naam, n.l. de elektro nisch opgenomen 15.38 op de 110 m. horden en de 6.73 bij het verspringen. Ook in Den Haag waren Trias-leden in actie en niet zonder succes. Ingrid Vel won de 800 meter dames in een snelle 2.15.3, in dezelfde race verbe terde Yolande Kragten haar persoon lijk record tot 2.18.6 Yolanda kwam met 65.5 ook goed uit de bus op de 400 meter horden. Bij de heren was Peter Appelman met 3.54.9 weer snel op de 1500 meter en liep Eric Hopman met 1.59.8 opnieuw onder de 2 minuten. Marscha Vriend liet bij het verspringen een uitstekende 5.40 m. opmeten bij de B-meisjes. In dezelfde leeftijdsgroep had enkele dagen daarvoor Carine Mo lenaar in Hoorn het clubrecord op de 100 meter horden met 15.6 tot op 0,1 sec. benaderd. BOWLING HEILOO JEUGD WINT BEKER In Volendam, waar de Nationale beker finale werd gehouden, bemachtigden de Heilooërs de grote wisselbeker. Na, in de halve finale de regio trio's uitgeschakeld te hebben, lukte het de jongelui Luc Glaser, Frank Handgraaf en Ger Schultz. de finalisten van het hele land te verslaan. Over 30 games behaalden zij 180 ge middeld. De persoonelijke scores wa ren: Luc Glaser 186,2, Frank Hand- graaf 184,6 en Ger Schultz 169,8 ge middeld. Menig senior zou de vingers aflikken bij een dergelijk re sultaat. Bij aankomst in Heiloo moest de over winning, uiteraard met de supporters, even gevierd worden in de Bowling Heiloo, waar de eigenaar de heer Dick Hommes, debet aan was. Jongelui, gefeliciteerd en houden zo! 111 B.S.C. Heiloo De supporters van BSC Heiloo hebb® voor het eerste sinds ruim een jaarl!) hun eigen honkbalteam een thuiswed strijd zien verliezen. Plaatsgenoot Foresters was dit keer voor het eerst de sterkere en won met 10 tegen 5. Zie verder voor een verslag van de wed strijd elders in deze Uitkijkpost. Het herensoftbalteam is tot nog toe fortuinlijker in de competitie. Zo werd vrijdag j.l. afgerekend met de grootste concurrent in de strijd om het kam pioenschap: Heron uit Heerhugowaari werd met een verloren partij naar huis gestuurd. De herensoftballers leiden nu de klas sering en proberen woensdag 15 juni bij Alcmaria die stand vast te hóuden- Aanvang wedstrijd: 19.30 uur. Nog spannender gaat het toe in de compe titie eerste klasse softbal waar het da mesteam van Heiloo nog volop nee doet in de race naar de beste klas sering. Zaterdag en zondag j.l. werdet respectievelijk een uit- en een thuis wedstrijd gespeeld tegen Sul ar Birds uit Zoetermeer. Zaterdag mete al wist Birds dat het na de stam 2 -18 's zondags geen gemakkelijk dag zou krijgen. Het eigen Heiloo-publiek werd, ze* in de eerste helft van de wedstrijd, do» de BSC Heiloo-dames getracteerd o attraktief en zeer levendig gespe» softbal. Af en toe een lust voor het oog- De wedstrijd werd als geëindigd schouwd bij 10 punten verschil bij stand 12 - 2. Het Heiloo-publiek kan de komen» weken meer genieten van het uis kende spel van de dames: kome weken komen er een serie thuiswe strijden, dus volg de diverse aan digingen in deze krant bij de Spor Spelagenda. j, In het bijzonder willen wij wil®""?, bekerwedstrijd BSC Heiloo - HH gespeeld wordt op het terrein au Vennewater op zondag 19 juni aanvangstijd nog nader vast e len. De gerenommeerde hoofdklasse van HHC met als coach de bekend Els Spee en als werpster de even kende Fredy van Offferen draait stekend in de competitie voor landskampioenschap. Voor Heil schitterende gelegenheid kenn nemen van dit softbal.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1983 | | pagina 12