SPORT EN SPEL VAN HIER EN m ,'vV J VERENIGINGSNIEUWS EP "fe belangrijk om alleen aan de deskundigen over te laten. i LINKS pTJc rJInJ EIL00 sportpark fix PSP •1 1111 ë*-*0 J 1 1 MJKPU5 I 15 JUNI 1983 - V HEILOOER JEUGD KAN WOENSDAGMIDDAG LEKKER VOETBALLEN Nog steeds kan de Heilooër jeugd op woensdagmiddag terecht op de velden van HBV (Heilooër bedrijfs Voetbal) om een partijtje te voetballen. Op imitiatief van een aantal jeugdleiders van HSV kunnen jongens en meisjes tussen de zes en tien jaar terecht van twee tot drie uur. De elf- en twaalf-jarigen kunnen van drie tot vier uur tegen een balletje trappen onder deskundige leiding. Het maakt helemaal niet uit of je lid bent van HSV of Foresters of een andere vereniging, ledereen mag mee doen. Dus neem gerust een vriendje of vriendin netje mee! Het terrein ligt in sportpark het Vennewater, de ingang is meteen aan je rechterhand als je vanaf Het Zevenhuizen afkomt. PECH ACHTERVOLGT FC D'OUD INN Opnieuw is de Fc d'Oud inn hardwer kend en met veel stomme pech ten on der gegaan. Hoef '71, een team dat in het begin van het zomeravondvoetbal seizoen nog simpel met 2-0 werd ver slagen sloeg nu met dezelfde cijfers terug. Beide goals werden in de eerste helft gescoord en aan beide zat ook een eigenaardig luchtje. Doelpunt één stui terde op het bikkelharde veld langs de handen van de verder prima keepende Jaap Buis en doelpunt twee ontstond nadat een Hoefaanvaller na eerst laat- stje man Peter Dekker flink voor de kui ten te hebben geschopt, hem de bal ontfutselde, en, terwijl de Fc d'Oud inn op het fluitje van de twijfelende scheidsrechter wachtte, makkelijk sdoorde.Wederom stortte de Fc d'oud inn zich in massaal aanvalsspel, waarin vooral de inbreng van de razendsnelle rechtsback Jos Houtenbos voor veel ge vaar zorgde. Kansen ontstonden er vqor Ben Kempers, na goede voorzet ten van Paul Zandbergen, en Hans Meijer die weer eens een bal op de kruising kegelde. Opnieuw ontbrak de Fc d'Oud inn het geluk om de wed strijd in hun voordeel om te buigen. Het wachten is op betere tijden. H.S.V. CABARET SLUITSTUK 1982 - 1983 De initatief nemers die vorig jaar het H.S.V. cabaret hebben opgericht, zijn hun belofte om ook dit jaar weer te verzorgen voor een grootse sluitings avond nagekomen. Na het grote suk- ses van vorig jaar was er trouwens geen weg meer terug. Er vanuitgaande dat alle bezoekers van vorig jaar hun team genoten hebben aangemoedigd mee te komen en dat deze mededeling tevens een uitnodiging is voor donateurs en hun echtgenote, betekend in het kort een bomvolle zaal op het sport park. Na afloop van het cabaret volgt het bal. met een lekker stukje muziek. De toegang is gratis, dus H.S.V.-ers zaterdagavond 18 juni geldt voor ie dereen éénrichtingsverkeer naar de Bayershoffweg. Aanvang 20.00 uur. Medewerking aan dit cabaret is te vinden uit alle afdelingen van H.S.V. ALKMAAR DUITSE GRENS Een "knoert" van een fietstocht over 450 km binnen 24 uur af te leggen en georganiseerd door TC Alcmaria Vic- trix. Het idee ontstond in 1981; voor de tweede maal werd het fietsseizoen bij TC Alcmaria Victrix gezellig afgeslo ten met een tweedaags-fietsweekend van 450 km naar Buurse. Op de terug weg stelde Dirk de Boer uit Schagen mij de vraag, of het niet mogelijk was deze rit te organiseren als de "Langste Vrije Toertocht van Nederland op één dag". Met dergelijke ideëen zit je bij mij aan het juiste adres, want alles wat extreem is, trekt mij aan. Dus werd besloten deze rit op zaterdag 26 juni 1982 voor de eerste maal te or ganiseren, met een start om 0.00 uur, zodat de deelnemers vóór 24.00 uur te rug dienden te zijn. In het hart van de zomer dus, speciaal zo gekozen, daar de dag dan op z'n langst is, en niet te veel in het donker gereden hoeft te worden. Een herhaling gaat dit jaar plaatsvin den op zaterdag 25 juni. De route is we derom over een groot aantal km's aan gepast en ronduit grandioos te noemen. Op de heenweg langs de noordelijke Veluwezoom en op de terugweg dwars door deze zoom. En wat dacht je anders van de Achterhoek Laten we eerlijk zijn mensen, Noord Holland mag dan een mooie provincie zijn, (koeien, gras, dijken, duinen en wind) maar om te fietsen blijft het ten- opzichte van de Veluwe en het oosten van het land toch maar behelpen. Voor deze rit is een zeer kostbare her innering mogelijk gemaakt door spon sering van Sportprijzenzaak Gerard Kamper Alkmaar. Een ieder die heeft ingeschreven en betaald vóór 1 juni 1983, zal deze herinnering (waarop de eigen naam zal zijn ingegraveerd) uit handen van onze voorzitter de heer Henk Reinders meteen bij aankomst ontvangen. De voorinschrijving is op 1 juni geslo ten, maar op de avond voor de start is er gelegenheid, alsnog in te schrijven in de kantine van de Alkmaarse Wieler baan. De kantine is dan geopend vanaf 22.00 uur. Voor verdere inlichtingen kunt u te recht bij Don Vossenaar, Burg. Bos straat 42, Alkmaar telefoon 072-156731 UITBREIDING Loodgietersbedrijf Hachman breidt het dienstenpakket uit door aanschaf van unieke rioleringontstopping- én rei nigingsmachine, waarmee onder hoge- waterdruk verstoppingen snel worden opgelost. Tevens kan dicht geslipte leidingen weer grondig gereinigd wor den, over een lengte van 50 meter, de diameters die gereinigd kunnen wor den zijn van 7 cm. tot 20 cm. Ook voor spoedgevallen kunt u terecht in de weekends. (Zie advertentie elders in dit blad). INFORMATIEAVOND FREINET- SCHOOL HEILOO Op verzoek van een aantal ouders, die niet in de gelegenheid waren op onze vorige informatieavond aan wezig te zijn, organiseert de Stichting Freinet-school Heiloo nog een informa tieve bijeenkomst op dinsdag 21 juni a.s. in het open huis, aanvang 20.15 uur. Op deze avond zullen enkele leer krachten uit het Freinet-onderwijs ver tellen over hun ervaring met deze vorm van onderwijs, waarbij ze o.a. ook zul len ingaan op het uitgaan van de eigen ervaringswereld van het kind, met de drukpers, het stimuleren van de zelf werkzaamheid en de aansluiting op het vervolgonderwijs. Uiteraard zal er ook gelegenheid zijn voor het stellen van vragen. De te stichten Freinet-school wordt een "bijzondere school op algemene grond slag" en staat dus open voor iedereen, ook voor kinderen buiten Heiloo. Is uw belangstelling gewekt? Komt u dan op 21 juni a.s. naar deze informa tieavond in het Open Huis. Wilt u nu al meer weten Belt u dan voor een brochure en/of nadere inlichtingen naar: Eva Bakker: 072-334694 of Marlise Mantel: 072-333061 GROEN INDONESIË De 25e Pasar Malam Besar - van 24 juni t/m 3 juli a.s. in de Haagse Hout- rusthallen - staat in het teken van het natuurbehoud in Indonesië. Onder de meer dan 100 man sterke Indone sische delegatie naar deze jubileum- Pasar bevinden zich dan ook - naast dansers, musici, ambachtslieden, modeontwerpers, mannequins, culi naire en toeristische deskundigen - vertegenwoordigers van de partikulie- re Indonesische natuurbeschermings organisaties, verenigd in de overkoe pelende Wahana Lingkungan Hidup Indonesia. Deze presentatie van de Indonesische natuurbescherming wordt gekombi- neerd met een aantal akties waarvan de opbrengst bestemd is voor het natuur behoud in de Indonesische archipel. Zo vervaardigt een uit Japara (Midden- Java) afkomstige houtsnijder drie- dimensiolnale oerwoudlandschappen met beschermde diersoorten. Ook zijn er uitgebreide kollekties kleurendia's van de Indonesische dieren- en plan tenwereld. In dit kader van Groen Indonesië" voert de stichting Tong Tong, organi satrice van de Pasar Malam Besar, een fotobriefkaartenaktie. De fotoserie is vervaardigd door de in Indonesische wonende en werkende Franse natuur fotograaf Alain Compost. Het zijn unieke kleurenfoto's van orang-oetans, ECHTPAAR VOORTHUIZEN VIERT 65-JARIG HUWELIJKSFEEST Op 27 juni zijn mevr. A.F. Voorthuis- Osewaldt (89) en de heer B. Voorthuis (90) 65 jaar in de echt verbonden. Al 9 jaar woont de fam. Voorthuis, naar volle tevredenheid, in één van de huis jes aan de Bosboom Toussaintweg. De familie komt oorspronkelijk uit Amsterdam en heeft jaren op de O.Z. Voorburgwal gewoond. Hun huis behoorde echter aan de kerk. Toen deze gerestaureerd werd, moesten zij het huis verlaten. Hierna woonde het echt paar nog een aantal jaren in de Run straat. Toen dit te druk werd, verhuisde de fam. Voorthuis naar rustiger oor den en kwam zo in Heiloo terecht. Beiden zijn nog goed gezond en elke dag wordt er nog een fikse wandeling gemaakt. Op 27 juni zal er in het Open Huis een koffietafel worden gebruikt met de familie. Van 14.15 tot 15.30 uur is er gelegenheid het echtpaar te feliciteren. ENERGIE EN POLITIEK? Als ik nadenk over het beleid van de huidige regering, kom ik tot een nogal negatieve konklusie. Dit beleid is niet lang houdbaar. Werk loosheid, uitkeringen verlagen, brand- stoffen verspillen, etc. etc. Nu is er dan de BMD! Brede maat schappelijke diskussie over het ener giebeleid. Een heel lange term voor een voorlichtingsavond en een vragen formulier, dat op z'n zachtst gezegd, nogal verwarrend is. Van Agt zei in 1978 al in Amerika: "Wij hebben een BMD nodig om het volk in te laten zien dat kernenergie no dig is, vanwege de economische groei" Nu kun je van economische groei nau welijks meer spreken, bedrijven sluiten en ontslagen vallen op alle fronten. De enige hoop die er is, is de export. Daar gaat het nog redelijk. Dus is die kerne nergie nu wel echt nodig Als je weet dat we met gewone centrales al de helft meer kunnen produceren dan nu het geval is, eigenlijk niet. En dan gaan af val-, stralings-, kosten- en reparatie- problemen harder tellen. Kernenergie is nu maar 1,5 a 2% van de totale energieproduktie in Neder land. Moeten we al die kosten daarvoor blijven opbrengen Al die gevaren in de mijnen en bij het afval blijven ver dragen tapirs, Sumatraanse tijgers, Komodo- varanen en paradijsvogels. Verder heeft de stichting Tong Tong in het Middenjavaanse zilverdorpje Kotagedé zilveren herinneringspenningen met de hand laten vervaardigen met een afbeelding van de Kalpataru, de boed dhistische levensboom, die in Indone sië het symbool is van de harmonie tussen mens, dier en plant. Ook de op brengst van deze penningen is bestemd voor de natuurbescherming in Indo nesië. Krontjong-Concours Voor de 3e achtereenvolgende keer wordt op de Pasar Malam Besar het Nationale Krontjongmuziekconcours om de Goh Dumas-wisseltrofee gehou den. Niet minder dan 6 orkesten - fanasé', Suara Istana, Berjumpa Diri, juara ivierdu, ine Oriental Four en de Nachtsirenen - nemen aan deze wed strijd deel. De stichting Tong Tong wil hiermee de beoefening van deze ty pisch Indisch-Indonesische muziek vorm in Nederland stimuleren. POLITIEKE MOORDEN-MIDDAG IN PROVADJA Amnesty International voert in deze maanden over de hele wereld een cam pagne, gericht tegen politieke moor den, een vorm van schending over de mensenrechten die even gruwelijk als wijd verbreid is. Er vinden per dag over de hele wereld enkele honderden van deze buitenrechtelijke executies plaats. In het kader van deze campagne beste den de Amnesty-groepen in de regio Noord-Holland in het bijzonder aan dacht aan politieke moorden gepleegd in India. De groep Alkmaar belegt op zondag middag 19 juni a.s. in Provadja aan het Verdronkenoord een bijeenkomst, gewijd aan het thema Politieke Moor den. Het programma van deze bijeen komst omvat: muziek, indiase dansen een dia-serie, optreden van toneel groep Ontwapenend Volkstoneel en een spreker uit India. Er zal gelegenheid zijn brieven te schrijven of kaarten te sturen aan de indiase autoritei ten. De toegang is gratis, steunkaar- ten zijn aan de zaal verkrijgbaar. De zaal gaat open om 13.30 uur. Als men meer zou werken aan de ande re bronnen, olie, gas, zonne-energie en windenergie, wat meer zou letten op verspilling, juist bij de overheid. Mis schien zouden we dan nu al kunnen gaan werken aan een energievorm, die de aarde in takt laat en niet opgebruikt. Brandstoffen kun je maar één keer ge bruiken, dat betekent telkens weer nieuw uit de grond halen totdat het op is en dan zal je wel moeten omschake len. En dan is er helemaal geen tijd meer, nü nog wel. Dit soort verhalen mis ik nogal eens op BMD avonden; wat je wel hoort is ge weeklaag over het formulier, vandaar dat wq als energiekommitè besloten hebben om op verzoek informatie te verstrekken over invulmogelijkheden van dat formulier. Deze informatie kunt u krijgen via tel.nr. 337476 [Ad] 337356 [Réne] en 337551 [Willem] SOCIËTEIT ALLEENSTAANDEN Maandag 20 juni a.s. hebben we dan de slotavond, die wij wat gezellig wil len afsluiten. Op deze avond zullen er dia's en mogelijk een filmpje ge draaid worden van het "dagje uit" Van 28 mei j.l. Een van onze leden heeft een mooie serie dia's gemaakt, zodat we de herinneringen aan die dag nog eens kunnen ophalen. Voor degenen, die het reisje niet hebben meegemaakt, misschien een suggestie voor het vol gendjaar? Ook willen wij een enquete houden över het afgelopen jaar. Wij staan natuurlijk altijd open voor suggesties van uw kant voor het nieuwe seizoen. In de zomermaanden gaan we de eerste en derde woensdagavond van de maand fietsen of wandelen. Hier volgen de data: 6- - 20 juli en 3 - 17 augustus, deze avonden worden ook via de Uitkijkpost bekend gemaakt. Wij nodigen u allen voor deze slot- ayond graag uit in zaal 5 van het Open Huis. De avond begint om 8 uur, kos ten 2,50 koffie of thee inbegrepen. Het nieuwe seizoen begint op maandag 22 augustus hierover krijgt u nog na der bericht. Wij wensen u allen een paar fijne zomermaanden toe. Tot ziens in het Open Huis, namens de werkgroep. Inlichtingen, tel. 332136 tel. 333995, tel. 331097. SOCIËTEIT ALLEENSTAANDEN Onze uitgaansdag Met kou, kou, kou, Gingen wij op sjouw. Wisten niet waar naar toe? Makkelijke schoenen, anders word je moe. Met de trein, en wat gijn. Vonden we het toch wel fijn. Naar Enkhuizen, Mfiseum Zuiderzee Nu, dat viel best mee. Met 'n overdekte boot naar Medemblik Ook, dat gaf je weer 'n kick. Naar Hoorn, gezellig met de stoomtram Waar 'n heerlijk diner voor ons kwam. Dit gaf ons allen echt weer moed Zeg, wat doet u werkgroep het goed! Dus heel veel dank, zowaar! En hopen, tot het volgend jaar. 'n deejneemster. LINKSE SAMENWERKING Op de redelijke bezochte ledenver gadering van Links Heiloo van 24 mei j.l. waren 3 sprekers van de afzonder lijke partijen t.w. de P.S.P. - P.P.R. en C.P.N. uitgenodigd. Thema van de avond was de linkse samenwerking. Roel van Duyn (PPR) gaf de diverse visies, die er binnen die partij bestaan, aan (rood, blauw en groen). Als voorstander van de groene visie noemde hij als belangrijkste kenmer ken: een mens- en milieuvriendelijke economie, aktie tegen de kernwapens en een doeltreffender ontwikkelings samenwerking. De linkse partijen zou den samen de Europese verkiezingen van 1984 moeten ingaan. Andrée van Es (PSP) zag naast groeien de overeenkomsten tussen de PSP, PPR en CPN nog een aantal inhoude lijke verschillen. Zij vond dat er meer thematische discussie bijeenkomsten nodig waren om zo de samenwerking uit te breiden. Een "groene partij" sloot volgens haar echter niet aan bij de doelstellingen van de PSP. John Geelen (CPN) wilde ook een pro gressieve samenwerking waarbij de overeenkomsten tussen de drie par tijen de basis voor een gemeenschap pelijke strijd zouden moeten vormen. Hij wilde, evenals Andrée van Es, géén groene partij of een overhaaste fusie, daar'de verschillen nog duidelijk aan de orde moeten komen. Na de pauze werd er gediscussieerd over de buitenparlementaire-aktie- groepen in hun relatie tot de politieke partijen, en de huidige samenwerking zoals die landelijk en hier in Heiloo gestalte heeft gekregen. Conclusie van vele leden: Links Heiloo- houden zo! Links Heiloo. Secretariaat: Wester- weg 202, tel. 335710. COMMUNICATIE VERENIGING HEILOO Na een tijdje van afwezigheid zijn we hier dan weer. Ditmaal met een mede deling die de voetballiefhebbers onder ons met grote vreugde zullen begroeten Als afsluiting van dit seizoen hebben wij namelijk op 19 juni a.s. een zaal voetbaltoernooi georganiseerd in de sporthal het Vennewater. Dit toernooi begint om 10.00 uur 's morgens en zal duren tot ±16.00 uur. Jullie be grijpen natuurlijk wei dat dit toernooi niet van de grond was gekomen zonder de medewerking van iedereen en enke le mensen buiten de ploeg. Daarom wil len wij alvast een woord van dank rich ten aan J. Letschert voor het beschik baar stellen van de prijzen en aan de heer Beentjes (de Knipkapper) voor zijn steun t.b.v. dit toernooi. Zonder deze mensen was het een stuk moeilij ker geweest. Welke ploegen doen er mee Welnu, onze collega's uit andere loka- ties komen met enkele ploegen en wel uit de lokatie's Schagen (2 x), Wiering- erwaard, Anna Paulowna en (geloof het of niet) uit Bergum (Friesland). Ook onze eigen lokatie is goed vertegen woordigd met de ploegen van Het Hoekstuk, wijkvereniging Termeyen en onze ploeg. Ik dacht zomaar een uit stekend deelnemersveld, wat voor de nodige spanning kan zorgen. Bij ons woord van dank ben ik trouwens één persoon vergeten, namelijk Dirk van Kuilenburg van Het Hoekstuk. Wij hopen op volle tribunes, dus sup porters van alle Heiloose ploegen, laat uw lokatie niet in de kou staan. Verder kan ik tot de mensen van onze ploeg zeggen, dat de data voor volgend seizoen reeds afgesproken zijn, we gaan vrolijk door. Er bestaat trouwens de mogelijkheid dat alle spelers van on ze ploeg vóór het begin van volgend seizoen verzocht worden bij elkaar te komen, maar dat horen jullie dan wel. Verder wensen we alle ploegen een succesvol toernooi toe, waar de sporti viteit en gezelligheid voorop staat. Tot 19juni MoGoJoKo organiseert: KOOR-IN VOETBALTOERNOOI Jaarlijks brengen een 8-tal koren uit Heiloo e.o„ waaronder ook MoGoJo Ko. hun repertoire ten gehore in een koor-in festival, dat dit jaar op zondag 3 juli a.s. plaatsvindt in de Pius X Kerk te Alkmaar, vanaf 13.00 uur. Binnen deze unieke samenwerking van enthousiaste zangers en zangeressen werd ineens het idee geboren om naast het koor-in festival een Koor-In Voet baltoernooi te spelen. Zo gezegd, zo gedaan. Op zondag 26 juni a.s. zal op het Sport complex 't Vennewater deze grootse happening plaatsvinden. Om 13.00 uur zal de strijd losbarsten. Welk koor uit eindelijk de wisselbeker in de wacht sleept, zal rond de klok van 17.30 uur bekend zijn. Naast 7 teams, bestaande uit koor leden van de jongerenkoren Egmond, Limmen, Oudorp/St. Pancras, Huis waard, Bergen, Jongerenkerk Pius X en MoGoJoKo, zal er een speciaal geformeerd Sterrenteam, F.C. Hut spot, meedoen. Wie die sterspelers zijn houden we nog even geheim. Komt u zondag 26 juni op sportcomplex 't Vennewater, om 13.00 uur, naar dit sportieve gebeuren kijken? FIETSTOCHT „Trap mee tegen de Kruisraket" Ter voorbereiding van de landelijke demonstratie op 29 oktober a.s., vindt er een regionaal appèl plaats. Op a.s. zaterdag 18 juni, komen uit alle windstreken fietsers naar Alkmaar onder het motto „trap mee tegen de kruisraket". Heiloo wordt aangedaan door de fietskaravaan, die vanuit Eg- mond om 10.30 uur is vertrokken. De route voert langs Castricum en Lim men. Vanuit Limmen bij "Glastrono- me", zet de karavaan om 12.00 uur koers naar Heiloo. Wij Heilooënaren sluiten ons om 12.30 uur aan bij het raadhuis. Na aankomst te Alkmaar volgt aldaar een demonstratieve tocht naar de Vest. Om 14.00 uur begint op het plein voor de Vest een manifestatie met diverse sprekers, w.o. Cees Commandeur (FNV) en muziek (o.a. het Alkmaars Straatorkest). Voor de kinderen is er een poppenkast. Einde plm. 17.00 uur. Ter bestrijding van de kosten kunt U een steunkaart a 1,50 kopen. Namens de organiserende vredesgroe pen: Heiloo, Frank Wessel, tel. 072-334053; Limmen, Herma Nillesen, tel. 02205- 2007. Het plaatselijke aktiecomité heeft op vrijdag 20 mei j.l. met een stand met aktiomateriaal op het plein vóór het Winkclhof 't Loo gestaan. De aange- vraagdè vergunning om - i.v.m. de op 3c 'vrijdagavond (koopavond) grote aanloop van publiek vanaf de parkeer plaats - aan de noordkant van 't Loo te mogen staan, werd door het college van B. en W. niet verleend, zodat wei nig mensen ons die avond hebben op gemerkt. In deze krant was door het aktiecomité van een standplaats bij de noordelijke ingang melding ge maakt. Door deze weigering hebben ve le niet zieke inwoners niet de opti male kans gehad zich met het zetten van hun handtekening solidair te ver klaren. De landelijke initiatief groep "Stop het eigen risico" te Amsterdam die ondersteuning krijgt van o.a. de Cliëntenbond, het FNV, de 3 ouderenbonden, het WAO-be- raad en de Vara-ombudsman, zal dit jaar nog een grote landelijke aktie starten tegen de a-sociale aanvallen die op zieke mensen vanuit de regering wordt ondernomen. De hantekeningen zullen naar het Landelijk aktiecomité worden opge stuurd. Copieën hiervan zullen naar de Ziekenfondsraad en het college van B. en W. van Heiloo worden ver zonden. Namens het aktiecomité Heiloo, Beppie Lavertu, Willem Gomes. STICHTING WERKLOZEN BELANGEN HEILOO E.O. In verband met de vakantieperiode is er voor het laatst nog spreekuur op maandagmorgen in de Rank op maan dag 27 juni a.s. Vanaf 29 augustus wordt er weer re gelmatig spreekuur gehouden. AKTIE STOP DE 2.50 PER MEDICIJN De in maart j.l. in ons dorp gestarte bovengenoemde aktie heeft een goed resultaat opgeleverd. Drie van de zes in Heiloo praktiserende huisartsen, t.w. de heren den Engelsen, Gransber- gen en Willeboordse hadden zich - naast de 7 in ons dorp praktijkhouden- de fysiotherapeuten - met onze aktie ^olidair verklaard. Via deze lijn-gezondheidswerkers, huize de Loet en het Vrouwencafé zijn er 441 handtekeningen bij ons binnengekomen van mensen die door ziekte door de huidige regering ver plicht werden 2,50 per medicijn extra te betalen. ZIJ ONDERVONDEN DAT DE REGE RING LUBBERS ZIEK ZIJN BE STRAFT. KON.MAATSCHAPPIJ TUINBOUW EN LANDBOUW EXCURSIE NAAR LEIDEN Aan de leden, Zaterdag 25 juni gaat onze excursie naar de Hortus Botanicus te "Leiden. In de zojuist ontvangen Groei en Bloei van juni vindt u op pag. 20 een uitvoe rig "artikel met kleurenfoto's over deze schitterende hortus. 's Middags bezoeken we het Rosarium in het Wcstbroekpark in Den Haag, waarin circa 25.000 rozenstruiken in 330 variëteiten staan. Het is telkens weer een lust de mooie collectie te be kijken. Ook de overige beplanting en de aanleg van het park doet de liefhebber genieten. Voor we het rosarium bezoeken,' wordt een koffietafel (broodmaatlijd) geser veerd, de Maatschappij waardig. Kosten voor deze excursie: voor leden en huisgenoten f. 40,- per persoon. Niet-leden betalen f. 50,--. We verwachten grote belangstelling, graag willen we ieder een gelijke kans geven, de aanmelding is opengesteld vanaf: vrijdagmorgen 17 juni om 9.00 uur, bij onderstaande adressen. Qok als u per giro betaalt op rekening 4018152 t.n.vb. S. J. Knip te Bergen. G. Stam, Wilhelminastraat iö,- Eg- mond aan zee tel. 02206-2330 en C. Kamer, Heerenweg 108, Heiloo tel. 072-333523 ALLES WAT U THUIS LAAT IS MEEGENOMEN In de voorbereiding van een fietsva kantie zult U kritisch te werk moeten gaan. Het maken van een paklijst voor de uitrusting is één. Bij het uitstallen van de kollektie zult U echter snel tot de konklusie komen dat er ferm ge streept moet worden. Tijdens het uit testen op enkele weekendtochten, en dat is echt nodig als U in de vakantie optimaal wilt genieten, is het verstan dig om notities te maken. U zult ver steld staan over het aantal uitrustings stukken dat tijdens deze proefkampjes in feite onnodig werd meegevoerd. Ui- MUZIEKSCHOOL CASTRICUM OR GANISEERT TWEE GRATIS WORK SHOPS "LICHTE MUZIEK"! Ofschoon de Castricumse Muziekschool reeds geruime tijd bijzonder veel aan dacht besteedt aan het aspekt "lichte muziek" (waaronder pop/jazz; de school beschikt over een eigen Pop/jazz ensemble) blijkt dat velen van dit be langrijke feit helaas onkundig zijn. In verband hiermede overweegt de Mu ziekschool Castricum in samenwerking met het jongerencentrum "De Bakke rij" in het schooljaar 1983-1984 enkele driemaandelijkse workshops te organi seren, afhankelijk van de belangstel ling. Vooruitlopend hierop vinden in de maand juni (t.w. op maandag 20 juni en maandag 27 juni) twee GRATIS WORKSHOPS plaats in het gebouw van de muziekschool, Dorpsstraat 65. Tijdstip: 20.00 tot 21.30 uur. Iedereen die een instrument bespeelt (zowel "beginners" als "gevorder den" zijn van harte welkom) wordt uit genodigd hieraan deel te nemen en deze workshops zijn voornamelijk be doeld voor diegenen, die géén lessen volgen via de muziekschool. In beperk te mate kunnen leerlingen van de Mu ziekschool óók deelnemen. Deze workshops zijn niet alleen toegan kelijk voor inwonenden van Castricum, doch eveneens voor hen, die in om liggende plaatsen wonen. Het doel van de workshops kan als volgt worden omschreven: Het leren spelen van én improviseren in diverse stijlen (Blues, Latin, Funk, Reggae). De volgende instrumenten zijn bijzon der welkom: blaasinstrumenten - gitaar (electrisch) - piano - drums - basgitaar. De muziek school beschikt zelf over een gitaarver sterker en twee complete drumstellen. Tijdens deze workshops worden infor maties verstrekt over de workshops (ie der bestaande uit 3 maanden) die de muziekschool in samenwerking met "de Bakkerij" desgewenst hoopt te or ganiseren vanaf september aan staande, afhankelijk van het aantal deelnemers. teraard blijft het assortiment een per soonlijke keuze, maar met onderstaan de tips willen wij U toch graag wat op weg helpen. De bagagegrens voor een lichte sport- fiets ligt globaal op zo'n 15 kg. Ver deel dit gewicht gelijkmatig over de linker en rechter zijde, waarbij 2/3 op de achterdrager en 1/3 op de voor zijde dient afgesteund te worden. De zwaarste spullen onderin en de kleine, „aangebouwde" tasjes benutten voor de snelle ingreep (regencape, EHBO en reparatieset, camera e.d.). Maak van uw fiets geen kerstboom maar pak alles in. Rammelende spullen veroor zaken al spoedig ergernis. Gebruik een thee- of vaatdoek om dit tegen te gaan. Woeker met de ruimte door pannetjes op te vullen. Op ruimte en gewicht valt bovendien te besparen door toepas- sing_ van kunststof busjes en afge klemde zakjes. Zo'n lichte sportieve fiets vraagt echter om een uitgekiende set tassen. En bij Batavus heeft men wat gekiend! Intercycle Sport wilde namelijk in ont werp en uitvoering de kennis kwijt van een groot aantal ervaren trekkers. Het resultaat is er dan ook naar: „opge bouwd" uit 420 D. Nylon met een z.g. PU-coating, ruime sluitriemen met pientere kunststof gespen, praktische binnenzakken in de achtertassen om het regenwater maximaal buiten te sluiten. Technisch goed afgetrommelde haken, voldende overslag bij het rits- werk, voorgevormde stuurtas en dan de prijs. EEN BEETJE ANDERS GITAAR - LEREN SPELEN In september gaat er in maar een gitaristenkollektief van start, dat bestaat uit de. 2 gitaristen Joop Verduyn en Hans Laduc. Beide gitaris ten hebben hun opleiding o.a. gevolgd aan de Muziek Pedagogische Akademie in Alkmaar. De opzet van het kollektief is: de gitaar en het gitaar leren spelen in een bre der kader te plaatsen, dan tot nu toe gebruikelijk was. 1Gitaarles. In principe kan in elke stijl worden les gegeven, dit zowel acoustisch als elek- tisch. B.v. klassiek, pop, folk, blues, ragtime, Spaans en ook zang en gitaar. De lessen kunnen zowel individueel als in groepsverband worden gegeven. 2. Oriëntatiekursus In deze kursus wordt aandacht be steed aan de gitaarbouw, de kuituur, en de muziek die voor het instrument geschreven is, en dit vanaf het prille begin t/m de hedendaagse acoustische en elektrische gitaar. Ter verduidelijk ing zal er muziek gedraaid en voorge speeld worden, en ook krijgt elke kur- sist een informatiemap. De kursus bestaat uit 10 wekelijkse avonden van elk l'A uur, en is bedoeld voor iedereen die geïnteresseerd is in de gitaar. Deze kursus wordt gegeven op dins- dagavond'in Alkmaar, en op woensdag avond in Heiloo. Aanvang in septem ber, inschrijving voor 14 juli. 3- Enkele malen per jaar zullen bij vol doende deelname andere aktiviteiten worden ontwikkeld, zoals b.v.: work shops, voorspeelavonden, bezoek aan gitaarbouwer, bezoek aan gitaarcon- cert(en). Bovenstaande kursussen zijn bedoeld voor Alkmaar en omliggende gemeen ten, en worden voorlopig alleen gege ven in Alkmaar en Heiloo. Punt 2 en 3 gaan bij voldoende deelna me na de zomervakantie van start en de inschrijfdatum sluit 15 juli. Informatie en inschrijving bij: J. Verduyn. Factorij 101, Alkmaar, tel. 072-619231; H. Laduc, Zeekamplaan 12, Heiloo, tel. 072-337668. Zo ziet Pennclope er uit, een smaakvol ingerichte zaak aan de Aostastraat waar breiwol en tapijt verkocht wordt.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1983 | | pagina 6