PREDIKBEURTEN EN ANDERE DIENSTEN a D AKERSLOOT lé belangrijk om alleen aan de deskundigen over te laten. Geen Uitkijkpost ontvangen? VOORKOMING MISDRIJVEN |valkering beveiliging Een zaak van de politie èn u. YVONNE BERNDES GESLAAGD VOOR SPORTMASSAGE A. L. DUIJVESTIJN, huisarts AFWEZIG 15 juli - 7 augustus. Bel 's donderdags: 072-330175 MIDDENSTANDS VERENIGING HEILOO Maak gebruik van de MVH-cheques van f 25,- en f 10,- besteedbaar bij alle winkeliers van Heiloo. HEIL00-LIMMEN-CASTRICUM. 6 JULI 1983 iTKIJKPOST HEILOOËR WIELERRONDE MOOI SPEKTAKEL ONDANKS DE STROMENDE REGEN De organisatoren van de Heilooër Wielerronde hadden zich het wel an ders voorgesteld. In het draaiboek stond" als weersvoorspelling 'mooi zomeravond weer'Maar om kwart over zes, op het moment dat de dikke ban denrace van start zou gaan, bleek weer eens dat je je beter niet aan voor spellingen kunt wagen. Na de op klaringen eerder op de dag kreeg het wolkendek opnieuw de overhand en bewees z'n aanwezigheid door het par koers ruim een uur lang te trakteren op een koude douche. Maar, zoals bekend, wielrenners zijn bikkelhard. Pas bij windkracht 10 en onweer stappen ze niet eens op de fiets. De deelnemers aan de dikke bandenrace, een race met als inzet een prijs voor de leukst verklede fietser(s), één voor de meest originele fiets, één voor de aardigste combinatie en een aantal aanmoedigingsprijzen, lieten zich dan ook niet uit het veld slaan en startten om tien voor half zeven voor hun drie rondjes van Hei- loo. Zonder zwaailicht, maar wel vol gas, kwam een combinatie van de politie twee ronden lang als eerste langs de start. De derde ronde sloeg het ongeluk toe: de ketting schoot van het tandwiel en al steppend moest het in het officiële zomertenue van de politie gehulde tweetal de laatste ronde door. Ook van de partij was de brandweer. Zij beschikten wel over een zwaai licht, maar deze werd al in de eerste ronde ingezet als pechlamp. Ook van hun voertuig vloog de ketting eraf. De slagersknecht van Leeghwater nam de twee mannen van de brandweer op sleeptouw gedurende de drie ron den, hetgeen hem de nodige premies opleverde. De laatste twee deelnemers - beter gezegd vier deelnemers op twee fietsen - waren jeugdigen uit Heiloo, die zelf een fietstuig in elkaar hadden gezet. Het ene bestond uit twee gewone fietsen, die in elkaar waren 'geschoven', met voorop een smurf en achterop de Nederlandse vlag. Het andere was volgens hetzelfde prin cipe in elkaar gezet, maar het mid delste wiel was geen gewoon wiel, maar één van het kleinste formaat. Deze tandem kreeg de onderschei ding voor het meest originele voertuig. NIET-LICENTIEHOUDERS Na de dikke bandenrace was het de beurt aan de niet-licentiehouders (oftewel de hardrijders op de fiets, die dat niet KNWU-verband doen) om hun kunnen te laten zien. Geduren de tien ronden - in de werkelijk stro mende regen - streden zij voor de prij zen. Strijd om de eerste plaats was er eigenlijk niet. D. Bakker versloeg de concurrentie al in de eerste ronde en zette een aantal deelnemers al snel op een hele ronde achterstand. AMATEURS En dan, om ruim zeven was het zover. Het echte wielerspectakel van Heiloo kon van start gaan. Honderd en acht renners hadden zich ingeschreven voor 50 rondjes van 1600 meter. Door het slechte weer kwamen er echter flink veel amateurs niet opdagen. Toen ook nog eens na drie of vier rondjes een aantal rijders besloten af te stoppen, omdat het parkoers hen te nat en dus te gevaarlijk was, waren er na acht kilometer nog maar zo'n 50 renners in koers. Door valpartijen en te grote achterstand op de koplopers vielen er daarvan nog eens dertig af, zodat uiteindelijk een kleine twintig amateurs de Ronde van Heiloo volle dig uit hebben gereden wmmrnA -t- VERENIGING „OUD-HEILOO" RICHT SCHIJNWERPER OP TER COULSTER In het Witte Kerkje werd zaterdagmid dag èen wel heel bijzondere tentoon stelling geopend door de heer Th.G. v.d. Ipeen de Lille. In aanwezigheid van burgemeester en wèthouders en een aantal genodig den, bracht de heer P. Wijn van „Oud Heiloo" een dankwoord uit aan de-Stichting Ter Coulster en aan mevr. E.C.it.F. Kaars-Sypesteyn-van der Feenï de Lille, die zoveel informatie had gegeven en aan mevr. Reeser-de Langë, door haar toedoen werd dit on- derwprp aangevat. VerdEsr was dank verschuldigd aan de heer Jvlr. J.H. Rombach, het gemeente- architf Alkmaar, het Rijksprentenka binet! in Amsterdam, Rijksmuseum te Amsterdam, en de heer G.J. Slijkhuis, die assisteerde bij de inrichting van de tentcfcnstelling in ,,De Oude Pastory". De lfeer v.d.Feen de Lille, op zijn beurt, sprak bewondering uit voor het werk dat de vereniging ,,Oud Heiloo" had Verzet en op deze manier zo'n goede reklame voor Heiloo maakt.- Hierna vertelde de heer v.d. Feen de Lille .jets over de nieuwste geschiede nis vin Ter Coulster. Zo werd: in 1^6 het bos uitgebreid, de groot moeder van de heer v.d. Feen de Lille, mevr| Frederica Fontein Verschuir heeft dit aan laten leggen en draagt ook haar^aam; in 1913 de Betsie's hof gebouwd, deze boerderij had zo'n bijzondere vorm dat deskundigen van heinde en ver er naar kwaiBen kijken; in 1^7 de waterleiding aangelegd en het lSiidige Raadhuis gebouwd; in l<g9 werd het bos officieel openge- steldï bezoekers hadden wel een kaart nodig of moesten 10 cent entree be- t alert* in 1(932, de Kanaalweg aangelegd, reedk in 1918 bestonden plannen om een kanaal tot Heiloo te graven, er zou dan een haven gebouwd worden. Deze piannen werden nooit verwezenlijkt; in 1936 ging men de Kennemerstraat- weg verbreden, het inrijhek van Ter Coulster stond in de weg en moest 6 meter achteruit gezet worden. De oorlog is, op enkele incidenten na, betrekkelijk rustig verlopen. In 1956 werd de koepelwei 1 meter afgezand en kwam plan Oost in ont wikkeling; in 1966 brandt de Hooiberg bij de Koning af; in 1967 overleed vader v.d. Feen de Lille en de jongste dochter. De heer Th.G. v.d. Feen de Lille nam de ad ministratie over, zelf zegt hij hiervan: „Dit is erg veel werk, per jaar ben ik daar wel zo'n 1400 uur mee bezig. Mijn vrouw schroomt niet om zelf de sloten uit te baggeren en m'n dochter is be last met het snoeiwerk." Zo'n bezit brengt veel onderhoud mee en de hele familie werkt daar aan mee. In 1983 is er onrust in Plan Oost, men is niet blij met het verwijderen van de dam. „Op deze plaats komt ook geen verbinding meer", aldus de heer v.d. Feen de Lille. „Van primair belang is het in stand houden van het bos." De honden zullen dus aan de lijn moe ten en dat gebeurt maar al te zelden. Hierdoor verdwijnen hazen en fazanten en de aardige dingen die een bos zo aantrekkelijk maken. Ook de noten bomen worden niet met rust gelaten. De heer Wijn krijgt als grapje een zak met noten aangeboden. De spreker eindigt met het uit spreken van de wens dat de tentoon stelling veel bezoekers zal trekken. „Bekijk Ter Coulster eens met andere ogen, het is tenslotte een stukje his torie dat in 1200 al begon." De expositie in De Oude Pastory, Nic. Beetsweg 58, is geopend op dinsdag avond van 19.00 tot 21.00 uur en zaterdagmiddag van 14.00 tot 17.00 ..Hcitfijis Koulster van vooren cn op dc regtcr sijde". gravure door J. Schijnvoet in: Lud. Smid. Schatkamer der Nederlandsche oudheden (Amsterdam 1711): prentverzameling gemeentearchief Alkmaar. JAC.P. THIJSSE SCHOOL Geslaagd voor het Mavo-4 diploma: Norbert Albstmeyer, Allard Baars, Wim van Bakel, Monique van den Berg Jan Biesterbos, Paul Boelen, Nathalie de Boer, Petra de Boer, Roeland Brink man, Robert Brouwer. Michiel Buiten- werf, Marina Daam, Folkert Datema, Leonie Demoitié, Frank van Dok, Brenda Driessen, Paulien Dunselman, Monique van Grijswijk, Matthijs de Haas, Monique van den Hoed, Ge rard Hoekstra, Otto Hollander, Etienne Holwerda, Anne Hottentot, Marjel van Kempen, Ronald Kijzers.Daniëlle de Koek, Marit van Kuik, Ernst Labru- yère. Marcel Ligthart, Jan Willem Mantel, Hans Meijer, Rob Nolting, Stef de Nijs, Remco Oosterlaar, Judith Pie- ters, Simone Pijfers, Joyce Portengen, Carrie ter Punt, Annemiek Rustenburg, Astrid de Ruijter, Robert Schmidt, Mi riam Schumm, Joni van de Stolpe, Ca- rolien van Straten, Sandra Termeer, Caroline Treffers, Saskia Veenboer, Harold Vermanen, Niels de Vet, Roland Vink, Linda Visser, Casper Voorwalt, Rosemarie Buitenwerf, Evelyn Korn- blum, allen te Castricum. Sherida Aafjes, Koen van der Graaf, Marjolein van Klaveren, Carolien van Noord, Els Plas, Petra van der Storm Luigi Vitale, Bettina Voos, allen te Lim- men. Paul Bakker, Bart Barnhoorn, Henriet- te Lamain, Edwin Opdam allen te Hei loo. Sander van Beek, Gyonne Donkel, A- manda Klugt, Mikel van Nimwegen, Mark Schrijver, Peter Veltkamp allen te Egmond-binnen. Edwin Blom, Eric Jan Douwes, Ange- lique Field, Johan Gemser, Dennis Langenberg, Anja Nicolai, Gerrit Ol denburg, Sita Peperkamp, Manon Post- ma, Adriana Smallegange, Brigitte Tervoort, Bea Visser, Lidewij van Wil gen, allen te Uitgeest. Sandra Coolen, Hans van Egmond, Arnoud Haasbroek, Marjan Huismans, Marcel Kok, Hans van Marle, Marjan Spaan, Joost Geert Stel, allen te Aker sloot, en Marco Luiten uit Beverwijk. Maar de strijd was er niet minder om. Vooral G. Visscher liet zien dat hij er veel voor voelde de heilooër Wieler ronde op zijn naam te brengen. De man uit Hoofddorp ontsnapte met twee anderen al vroeg in de koers en nam een flinke voorsprong. Zijn mede koplopers vielen echter in één van de zeven bochten, die het parkoers tel de, en ook Visscher zelf bleef niet zon der pech. Uiteindelijk werd hij door de achtervolgers bijgehaald. In de laatste ronden had hij niet meer voldoende kracht zijn goed gereden koers met een overwinning af te sluiten. J. Broersen uit Heemskerk, geholpen door twee ploegmaten, streek met de eer. Visscher werd tweede en A. Kraak man uit Limmen legde beslag op de derde plaats. De Heilooër amateurs Jeroen en Kees Mooij werden res pectievelijk dertiende en vijftiende. Uitslag dikke bandenrace: 1. (tevens ontvanger wisselbeker)- Politie. 2. Brandweer (kledingsprijs) 3. Tandem met klein wiel (origineelste voertuig) 4. Slagersknecht 5. Tandem met smurf en vlag Uitslag niet-licentiehouders: 1. D. Bakker; 2. C. Rijkhoff; 3. A. Zoon; 4. R. Agasi; 5. P. Koopman; 6. M. Koenders; 7. R. Jagtenberg; 8. C. Zentveld; 9. P. v.d. Velden; 10. H. Koopman. Uitslag amateurs: I. J. Broersen (Heemskerk); 2. G. Visscher (Hoofddorp); 3. A. Kraakman (Limmen); 4. Kater (Den-Helder); 5. R. Hacken (Zaandam); 6. M. Wiese (Amsterdam); 7. M. Elshof (Naarden); 8. R. Stals (Velsen-Noord); 9. H. J. Buis (Enkhuizen); 10. C. van Bijnen (Enkhuizen) Niet opgehaalde prezen kunnen de winnaars verkregen bij de Uitkijkpost B.V., Rechte Hondsbosschelaan 22, Heiloo, tel. 072-330175. BMD BREDE MAATSCHAPPELIJKE DISCUSSIE? Op 10 juli sluit de inzendingsperiode voor vragenformulieren van de stuur groep brede maatschappelijke discus sie energiebeleid. Vóór die tijd dient uw formulier binnen te zijn. Vragen formulieren kunt U ook nog aanvragen bij de stuurgroep: Stuurgroep Maatsch. Discussie Ener giebeleid, Postbus 20102,2500 EG Den Haag. Ondanks dat Van Aardenne heeft be- weérd d'at, ondanks de uitslag van de Brede Maatschappelijke Discussie, de kerncentrales open zullen blijven, blijven wij van mening dat deze formu lieren belangrijk zijn om aan te tonen hoe ondemokratisch deze regering te werk gaat. Geen enkele inspraak wordt geduld. Dat blijkt. Mocht U nog vragen hebben over het formulier, dan kunt U terecht bij: het Energiekomitee Heiloo, tel. nrs.: 337476,337156,337551. GEZINSVIERING Zondag 10 juli is er om 11 uur in de Willibrorduskerk een gezinsviering, die geheel verzorgd wordt door de Mariaschool. Het thema van deze viering is: Vrijheid-Blijheid. FEDERATIEVE VROUWENRAAD HEILOO Voor het komende najaar staan weer twee cursussen op het programma, n.l. de cursus "vrouw en ruimtelijke orde ning", die georganiseerd wordt in sa menwerking met de Provinciale vrouwenraad N.H. en de cursus kom eens om een bestuurdster" in samen werking met de culturele raad N.H. Voor deze cursussen is bij de gemeen te subsidie aangevraagd en gekregen. R.K. KERKDIENSTEN Willibrorduskerk, Westerweg 265 Zaterdag 19 uur. Zondag 9 uur - 11 uur. In de week: maandag-, dinsdag- en vrij dagavond 19.30 uur. Donderdagmorgen 8 uur. Spreekuur biechthoren: zaterdag 16- 17.30 uur. H. Moeder Gods, Holleweg 111 Zaterdag 19.00 uur. Zondag 9.30 - 11.00 uur. In de week: ma.-, do.- en vrijdagavond 19.30 uur; dinsdag en woensdag 8 uur. Biechthoren: zaterdag 16.30 - 17.30 uur. R.K. Kerkdiensten O.L.Vr. ter Nood Kapellaan H. Missen: zaterdag 19 uur, zondag 7.30 uur (bij de Julianazusters), 9 uur, 11 uur. In de week: maandag, woensdag en zaterdag 's avonds om 19 uur en de overige dagen 's morgens om 10 uur. Avondmis: le vrijdag v.d. maand 19 uur Lof: zondagavond 18.30 uur. Biechthoren: zaterdag in beide kapellen vanaf 16 uur. Kapel Psvch. Centrum St. Willibrord H. Missen: zaterdagavond 18.45 uur. Zondag (Hoogmis) 9.30 uur. Hervormde Gemeente Heiloo Witte Kerk 10 uur: Ds. Ph. Ouwendijk. crèche in de Rank. Kruiskerk 10 uur: de Heer Brouwer uit Alkmaar. Crèche in de Achterzaal. 19 uur: De Heer van de Geer uit Purmerend. Geref. Kerk Noordergeeststraat 9.30 uur: Ds. H. Appers, Castricum 19 uur: Ds. A. Boelhouwer Chr. Geref. Kerk (De Dillenburg) 10.30 uur: Ds. D. Quant 19 uur: Ds. J.W. van de Gronden Parochie-zondagsdienst Kapel O.L.V. ter Nood, Kapellaan 13, Heiloo, tel. 02205-1288 Evangelie-Centrum Zondagmorgen 10 u. Dienst en woens dagavond 8 u. Bijbelstudie. Westerweg 294. Hervormde Gemeente Limmen 10 uur: De Heer Wika Scheffers uit Bergen. Ned. Herv. Gemeente Egmonden Egmond Binnen, 10 uur: Ds. Euverman Evang. Luth. Gemeente Alkmaar 9.30 uur: Ds. C. Groot-Korstanjé uit Oudorp. Remonstrantse Gemeente Alkmaar 10.15 uur: Ds. D. Tjalsma uit Arnhem. Doopsgez. Gem. Koningsweg Alkmaar 10 uur: Ds. S.L. Verheus uit Amsterdam Oud-Katholieke Kerk Emmastraat 9, Alkmaar 10 uur: Hoogmis Doktersdiensten (uitsluitend voor spoedgevallen) Dr A.L. Duijvestijn, Obriglaan 53, Heiloo, tel. 072-333100 Weekenddienst Apotheek Apotheek de Eenhoorn, Koelmalaan 14, Alkmaar, tel. 072-113107 Weekenddienst Wijkverpleging Egmond-Heiloo-Limmen Mevrouw de Klerk, tel. 02206-1444 'Verloskundige Heiloo (vlgs. afspraak) E. Engeringh, Slimpad 4, Heiloo, tel. 072-332719. b.g.g. boodschappen dienst: 020-123123 Verloskundige Limmen Mevrouw C. Motzo, tel. 02513-12020 Dienst Tandarts Alkmaar-Heiloo Dr. J.C. Goossens, Kennemerpark 12, Alkmaar, tel. 072-113106. Stichting Ombudsteam Heiloo Dagelijks bereikbaar via tel. 330011, b.g.g. 335710 (van 10-22 uur). Vrijdagavond spreekuur: 19.30-21 uur in De Ark, Mariënstein 180. DIERENARTSEN Dr. Eberson en Dr. Schaap zijn altijd te bereiken op tel.nr. 072-331606. Zaterdags spreekuur van 11-12 uur. Organisatie van Nederlandse Tandprothetici Weekenddienst in de kop van Noord- Holland, tel 02240-79.39. AFDELING SOCIALE ZAKEN Algemene Bijstandswet en Wet Werk loosheidsvoorziening: Dagelijks van 8.30-12.00 uur. Maatschappelijk Werk: Dagelijks van 8.30-10.30. Dinsdagavond van 19.00-20.00 uur. Consulenten Dierenbescherming Heiloo en omstreken Honden: tel. 336758, mw. R. v. d. Berg. Katten: Mw. Spaans, tel. 333826. Watervogels: 333073, hr. C de Lange. Knaagdieren: hr. Jacobs, 331484. Zieke, gewonde en jonge vogels,: Mevr Duivenbooden335065hr. Baars 3362Z Aktie Vakantie Pleegdier: tel. 336180. Praktijken Fysiotherapie Spreekuur vlgs afspraak (ma. t/m vr.) J. J. H. Cooper, Ewisweg 34, Heiloo, tel. 072-331100; J. de Moor, Kerkelaan 69, Heiloo, tel. 072-333398; M. A. van Riel, De Wildtlaan 28, Heiloo, tel. 072- 333271; E. J. Waal, Kennemerstraatweg 452, Heiloo, tel. 072-331266. P. A. Slinger, De Hoghe Weijdt 55, Hei loo, tel. 072-333746. Zwangerschaps/ Nabevallingsgymnastiek Mevr. E. Bakker, tel. 072-334694. Mevr. A. Vinckers, tel. 072-334398. KRUISVERENIGING „HEILOO" Kantoor: Wijkgebouw Holleweg 94 Kantoor geopend iedere maandag- en donderdagavond van 17-18 uur. Uitleenmagazijn geopend op werkdagen van 19-19.30 uur. Tel. 072-331073. Verloskundige Heiloo (vlgs afspraak) E. Engering, Slimpad 4, Heiloo, tel. 072-332719, b.g.g. boodschappendienst: 020-123123. Verloskundige Limmen Mevrouw C. Motzo, tel. 02513-12020. Wijkverpleegkundigen: Mevr. A. H. Kroon, tel. 072-330082, te bereiken van 8-8.30 uur. Mevr. J. van Leeuwen, tel. 072-331021, te bereiken van 8-8.30 uur Mevr. A. van Staveren, tel. 072-334326, te bereiken van 8-8.30 uur. Mevr. H. Meesters, tel. 072-337465, te bereiken van 8-8.30 uur. Mevr. E. Jansen, tel. 02208-6203, te be reiken maandag, donderdag en vrijdag tussen 8-8.30 uur. Mevr. L. de Waard, tel. 02518-55495, te bereiken tussen 8-8.30 uur. Spreekuur in wijkgebouw, dagelijks tus sen 12 en 13 uur, tel. 072-331073. Diëtiste Na telefonische afspraak dagelijks tus sen 12-13 uur en maandagen donderdag tussen 17-18 uur. Tel. 072-331073. I Montage van sloten, grendels en elektronische alarminstallaties. Vraag vrijblijvend prijsopgave middenweg 44, 1906 AR Limmen, telefoon 02205-23771 CURSUS RUIMTELIJKE ORDENING Deze cursus omvat 5 bijeenkomsten van elk plm. 2l/i uur en wordt gehou den op donderdagmorgen 6, 13, 27 ok tober en 3 en 10 november 1983 van 9.15 tot 11.30 uur in het Open Huis te Heiloo. Het doel van deze cursus is vrouwen kennis en inzicht te leren krijgen op het gebied van de ruimtelijkse orde ning, waardoor zij meer invloed en zeggenschap kunnen gaan uitoefenen op dit terrein. Vooral diegenen die in de toekomst in het nieuwe plan ZO Heiloo komen te wonen, willen wij deze cur sus onder de aandacht brengen. De kosten van de cursus bedragen f. 25,- voor de gehele cursus, p.d. Aan de cursus gaat een informatiemiddag vooraf en wel op dinsdag 20 septem ber a.s. in Het Open Huis; 13.30 uur, toegang vrij. "KOM EENS OM EEN BESTUUR STER De cursus is gepland voor 1 dag in ok tober en 2 dagen in november 1983. Na dere data volgen nog. Het is een cursus bestemd voor bestuursleden en toe komstige bestuursleden van plaatse lijke afdelingen van vrouwenorganisa ties. Het programma wordt aangepast aan de behoeften, de vragen en de belang stelling van de deelneemsters. Daarbij wordt gedacht aan o.a. de vol gende punten: -Waarom zit ik in een bestuur van een vrouwenorganisatie Hoe maak ik anderen duidelijk dat dit werk belangrijk is -Hoe kan ik een goed bestuurster zijn etc. Opgave en nadere inlichtingen voor beide cursussen bij: mevr. Beke tel. 330954, Mevr. Lucassen, tel. 336728 Mevr. Vogel, tel: 331220 Nadat Yvonne Berndes verleden jaar haar diploma voor chiropodiste (pedi cure) behaalde, heeft zij nu ook haar diploma sportmassage in haar zak. Zij heeft haar .praktijk aan huis, Bosane- moon 47. „Sportmassage is om mensen te behoeden voor blessures tijdens het sporten, het zorgt voor een goede door bloeding van de spieren," aldus Yvon ne. Ook zijn er preventieve hande lingen, zoals tapen en bandageren. Voor bepaalde sportprestaties kan een zgn. warmingup (voormassage) ook erg belangrijk zijn. In dit soort gevallen kan een behandeling ook aan huis ge beuren. Sportmassage is niet altijd „alleen" bij sporten noodzakelijk. Mensen die een tijd lang bij een physiotherapeut onder behandeling zijn geweest, heb ben soms nog een nabehandeling no dig. Ook dan kan men bij een sport - masseuze terecht. Maar Yvonne Berndes probeert nu werk te vinden bij één van de vele sportclubs in Heiloo. Zij heeft haar examen gedaan bij de NSF en het NGS (het genootschap voor sport massage). De sportclub die belangstelling heeft voor een serieuze sportmassage, kan kontakt opnemen met Yvonne Berndes, Bosanemoon 47, tel. 072- 334380. PERSBERICHT "Pas Geboren" zo luidt de titel van een videoproduktie, die kort geleden door het maandblad "Kinderen" in eigen beheer werd vervaardigd en uitge bracht. De videofilm, die een speelduur heeft van 45 minuten, zit boordevol prakti sche informatie voor aanstaande en jonge ouders. Het maandblad "Kinderen" heeft de film speciaal gemaakt om te gebruiken als levendig voorlichtingsmateriaal bij oudercursussen en praatgroepen. Er blijkt bij deze groepen vrouwen een grote behoefte te bestaan aan aktuele informatie over zwangerschap, beval ling en de eerste periode erna. De Kin- derenfilm behandelt deze onderwerpen uitgebreid aan de hand van interviews, afgewisseld met beelden uit de kraam kliniek, de verloskundigen-praktijk en het consultatiebureau. Ook laat de film de geboorte zien in een Nederlands zie kenhuis. Aan de film werken deskundigen mee, die ook regelmatig bijdragen leveren aan het maandblad, zoals dr. M. Geu- deke, kinderarts, drs. E. Loendersloot, gynaecoloog en dr. M. Rasker-Krijgs- man, consultatiebureau-arts. De film wordt gepresenteerd door Kin- deren-medewerker en sociaal-peda- goog Hans Janssen. Een greep uit de veelheid van onder werpen: -Waar let de vroedvrouw op tijdens controles van de aanstaande moeder -Waar merk je aan dat de geboorte op komst is -Hoe verloopt de geboorte precies -Hoe komt de borstvoeding op gang -Mag je een baby vaak laten huilen -Hoe weet je dat het kind genoeg ge dronken heeft Op al deze vragen geeft de Kinderen- film een helder en deskundig antwoord. De videofilm wordt door de redaktie gratis ter beschikking gesteld en aan geleverd in de drie meest voorkomende video-systemen: VHS, Betamax en Philips. De film is telefonisch te bestel len via het Kinderen-secretariaat, (1233-3.39040. toestel 308. GESLAAGD i VH| w. Onze plaatsgenoot Hans Schoorl, slaagde aan het Koninklijke Conser- vatorum te Den Haag voor de piano studie. GESLAAGD Onze oud-plaatsgenoot Arie van Sluis slaagde 29 juni j.l. voor zijn docto raal examen Sociologie aan de Rijks universiteit te Groningen. MVtf 30 JUNI GESLAAGD VAN ZWEMBAD loos in "DE BEECK" IN BERGEN Zwemvaardigheidsdiploma I: Wendy Uijl, Kirsten Valckx, Kathe van Oostrom, Mariska van 't Veer, Mireille Bijnsdorp en Yvette Bijnsdorp, Linda van Saase, Marjolein Schipper, Martine Klein Nuland en Masha Jon ker. Beoordelingslijst diploma B: Arthur van Amerongen. PERSONEEL MOTEL AKERSLOOT, IJZERSTERK IN KELNERRACE In de kelnerrace, die donderdagavond in zwembad „De Zien" in Uitgeest werd georganiseerd, legde Jan Dorre- stein van Motel Akersloot beslag op de le plaats. Frido Langedijk, die buiten mededinging meedeed, deed niet voor hem onder. De opdracht was zo mooi mogelijk uitgedorst aan de start te verschijnen i en zoveel mogelijk glazen bier per blad naar de finish te brengen. Natuurlijk waren er onderweg allerlei hindernis sen, een wankele brug over het water, een wand van 1.80 m overklimmen, een stuk slalom lopen, door het water en over strobalen lopen. Jan en Frido, die in Motel Akersloot wel gewend zijn om snel en handig te bedienen, hadden met deze race dan ook niet de minste mooite. Frido kreeg bovendien de le prijs voor het leukste kostuum, hij was als spaceman in een mooi glanzend pak gestoken, zijn haren waren in de kleur aangepast. Jan kreeg als snelste een vat bier, wat ter plaatse moest worden aangeslagen en een wisselbeker, die hij vast van plan is volgend jaar te verdedigen. iiuoyin Theater "De Beun" Willibrordusweg 2 - Heiioo Telefoon 072-333156 AGENDA OPEN HUIS 't Loo 19, tel. 333368 maandag 11 juli Geen clubs. dinsdag 12 juli D.O.V.E.S. 9.00-12.00 HBC 20.00-23.00 woensdag 13 juli Falkland 20.00-23.00 UCYL Yoga 19.30-21.30 Rotary 19.30-21.30 donderdag 14 juli H.O.V. 20.00-22.00 HBC 20.00-23.00 Scheidegger franse les 19.00-21.00 vrfjdag 15 juli Geen clubs zaterdag/zondag, 16/17 juli Gesloten. I.v.m. de vakantie is het Open Huis gesloten t/m 21 augustus. GESLAAGD AAN DE JAC. P. THIJSSE SCHOLENGEMEENSCHAP CASTRICUM Tweede tijdvak, Havo: Bert Aardema, Ted Biesterbos, Karin Faasse, Karin Fiege, Erik Gelauff, Dinie Gerrits van den Ende, Leoniek Holst. Eelco Huisin- ga, Brigitte Hurkmans, Annemieke Kaag, Harriët Louw, Hans Ploeg, Ka rin Stolk, allen uit Castricum. Renée Sajet, Debby Schuuring, Frank Nieboer uit Uitgeest. SOCIËTEIT alleenstaanden Vanavond 6 juli gaan we een strand wandeling maken. Degenen, die op de fiets gaan verzamelen zich om zeven uur bij het nieuwe postkantoor in Hei loo. Degenen, die met de bus gaan, moeten om i- half acht bij restau rant de Boei zijn, vanwaar de strand wandeling begint. Tot ziens allemaal. Namens de werkgroep. VERMIST geheel zwarte kater, 2 jaar gecastreerd, enkele witte haren onder de kop. GOED TEHUIS GEZOCHT voor zwart/witte kater, 3 jaar, gecastr alleen niet geschikt voor kleine kinde- ren. 333826ngen: meVr' SpaanS' tel' GEVONDEN klein zwart kortharig hondje. Inlichtingen mevr. R. v.d. Berg tel 336758.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1983 | | pagina 2