r D VAN HIER EN Geen Uitkijkpost ontvangen? PREDIKBEURTEN EN ANDERE DIENSTEN ui LI J. l r 17 AUGUSTUS 1%3 HHH Bel 's donderdags: 072-330175 GEVONDEN VOORWERPEN POLITIEBERICHTEN DIERENBESCHERMING HEIL00-LIMMEN-CASTRICUM. GOED TEHUIS GEZOCHT VOOR: Éit. J;;v- S '117 1111$ mm - Wm lili WIJ I UITKIJKPOST GEVONDEN: Fietstas, polshorloge, fietsslot met sleutel, portemonnee, bromfietshelm, map met stencil, goud hangertje, fietssleutel, portemonnee met inhoud, ring met sleutels, jack met shag en stemfluitjes, rijlaars, metalen dameshorloge. Afhalen op woensdag- en zaterdag middag tussen 14.00-16.00 uur. GEVONDEN Portemonnee met geld en betaalpas, portemonnee met geld en kettinkje, pullover, armband, geld, fietsmand, bos sleutels, lipssleutel. Afhalen op woensdag- en zaterdag middag tussen 14.00-16.00 uur. RUSTIG Een rustig weekje voor het Heilooër korps der Rijkspolitie. Natuurlijk was er vorige week de grote brand in de boer derij aan de Vennewatersweg, dat wel. Maar verder viel het wel mee. Het aan tal gestolen fietsen zat op het 'gemid- delte' van ongeveer één per dag: in totaal werden acht rijwielen ont vreemd. Let u op de Uitkijkpost van volgende week. Daarin een uitgebreid artikel over het graveren van fietsen in Heiloo, een project waarmee de politie binnenkort van start gaat. CAMPING Vanaf Camping Heiloo werden op 8 augustus twee motorfietsen gesto len, die het bezit waren (en zijn!) van twee Duitse toeristen. Van één van de vervoermiddelen werd ook de helm gestolen. RAAM Een dame op leeftijd viel vorige week ongelukkigerwijs uit het raam van haar huis aan de Zevenhuizerlaan. Ze kwam in de tuin terecht en verwondde bij de val haar pols. PLOTSELING Een voetganger die vorige week plot seling de Kennemerstraatweg overstak ter hoogte van de supermarkt van B en W werd door een personen auto geschept. De voetganger moest met vermoedelijk een gebroken been opgenomen worden in het ziekenhuis. SCHRIK Bij het passeren van een fietser op het fietspad langs de Kennemerstraat weg ter hoogte van de Katteberg schrok de berijder van een bromfiets op de één of andere manier en week uit naar rechts. De fietser kwam door de manoeuvre van de bromfietser ten val en liep daarbij een lichte hersen schudding en enkele schaafwonden op. OUDERENKOOR HEILOO Dinsdag 23 augustus beginnen de repe tities wederom van bovengenoemd koor. Aanvang 's morgens om 10.00 uur. Het bestuur rekent erop, dat allen weer aanwezig zullen zijn. Nieuwe le den, vooral heren zijn van harte wel kom.. U kunt zich opgeven bij onder staande adressen. H. Scholten, Slimpad, tel. 334797 en J.M. Schneiders, Kerkakkers nr. 9 tel. 334054. Tot ziens dan Het bestuur GEVONDEN Zwarte poes, witte snoet - bef en po ten. Cyperse poes met bruine vlooien-band '/2 jaar. Inlichtingen: mevr. Pepping, tel. 02205 2890. VERMIST Rode kater 1 jaar, witte bef en po ten, gecastreerd. Sealpoint Siamese kater 5 maanden. Kleur: bruin,beige, zwart. Zwart-witte kater, gecastreerd. Inlichtingen: mevr. Spaans, tel. 333826 NIEUW IN HEILOO KINDER- VOLKSDANSEN, VANAF 6 JAAR De Heiloose volksdansvereniging Pridini wil dit jaar voor het eerst een •cursus organiseren voor kinderen, van af 6 jaar. Er is gebleken dat hiervoor toch wel belangstelling is. We hebben al de beschikking over dansruimte en een dansleidster. Nu nog de leden. Na onze reclame-campagne in Winkel centrum 't Loo hebben zich 7 kinderen van 6 jaar aangemeld. Dit is natuurlijk te weinig om een cursus mee te begin nen. Vandaar deze oproep voor nieuwe kinderleden. Tot nu toe hebben we wel 'n kindergroep vanaf 8 jaar gehad en deze zijn erg enthousiast. De kinderen leren niet alleen echte volksdansen aan, maar ook leuke, speelse kinder- dansen, zoals 'De koning ging marche ren met zijn honderdduizend man', 'De Vogeltjesdans' enz. Het volksdansen voor kinderen is tot nu toe een niet zo bekend gegeven in Nederland, het komt wel steeds meer van de grond. De dansleiders(sters) vol gen hiervoor speciale instruktiedagen. Voordelen voor de kinderen: er zit geen kompetitie-element in, ze hoeven zich alleen maar lekker te voelen en te dan sen, niet te laten zien wie de beste is. Voordelen voor de ouders: er is of geen aanschaf van speciale kleding no dig, alleen (eventueel) balletschoenen. In verhouding met andere sporten, zijn de kosten erg laag n.l. f. 27,-- per kwar taal, excl. f. 10,- inschrijfkosten. .Aan het einde van het seizoen geven de kinderen een kleine uitvoering (gratis) voor hun familie om te laten zien wat ze geleerd hebben. Bij voldoende deelname wordt de groep gesplitst in kinderen van 6 t/m 8 jaar en 9t/m 12 jaar. Bij gebrek aan voldoende belangstelling zullen wij helaas de 6- en 7-jarigen moeten laten afvallen. Wij zouden het daarom prettig vinden als degenen die hun kind zeker willen opgeven, dit alvast aan het sekretariaat willen opgeven, om een beetje inzicht te krijgen. Ook voor verdere inlichting en kunt u een van onderstaande tele foonnummers bellen: Mieke Meijer 072-335592, Marit Bakker 072-338029. Hieronder volgt een overzicht van onze groepen, de volledige gegevens hiero ver komen in de volgende uitkijkpost, wilt u eerder informatie belt u even naar een van de bovenstaande num mers. Alle groepen starten 7 september a.s. 6 t/m 14.30, C.B.S. de Nieuwe Hoeve, f. 27,- per kwartaal. 9 t/m 12 jaar woensdagmiddag 14.30 - 15.30 uur C.B.S. de Nieuwe Hoeve f. 27,-- per kwartaal. 16 jaar en ouder: beginners en cursus int.: woensdaga vond 20.00-21.30 uur, gymzaal Kerkak kers f. 44,- per kwartaal, half-gevorderden (min. 2 jaar ervaring) woensdagavond 19.30 - 21.00 uur C.B.S. De Nieuwe Hoeve f. 44,-- per kwartaal. Gevorderden (3-4 jaar ervaring) woens dagavond 21.30 - 23.00 uur C.B.S. De Nieuwe Hoeve f. 44,- per kwartaal. Alle bedragen exclusief f. 10,-- in schrijfgeld. U mist hierbij de groep van 12 tot 16 jaar. Deze moest het vorige jaar helaas wegvallen. Bij voldoende aanmeldingen zullen wij deze groep weer oprichten. Met dank voor uw be langstelling. Mieke Meijer, sekr. Pridini. AUTOCROSSER WILLEM KOOPMANS WINT RACE OP ZANDVOORT Zondag 7 augustus is een dag waar de Heilooër autocrosser Willem Koop- mans met plezier aan terug zal denken. De 34-jarige inwoner van onze gemeen te won d ie datg een stockkarrace op het asfalt-circuit van Zandvoort. Deze race telde niet mee voor een klasse ment, maar de winst voegde wel weer een beker toe aan de toch al niet ge ringe collectie eremetaal van Koop- mans. Helaas ging bij een brand in het ouderlijk huis een groot deel van de bekers verloren. Al 17 jaar is Willem Koopmans met het autocrossen bezig. Meegesleurd door zijn vader en in eerste instantie diens hulpje als monteur, raakte de Hei- looënaar steeds meer bij het crossen betrokken. "Ik rijd wedstrijden voor twee verenigingen en voor de KNAF, die het Nederlands kampioenschap organiseert. Als ik wil (en dat wil- ie! red.) kan ik elk weekend wel er gens crossen". Het meest gaat zijn hart uit naar de ACON, een autocrossvereniging in Noord-Holland, die als enige Neder landse en wellicht ook Europese ver eniging, kan beschikken over een eigen circuit. Een deel van de 17 leden van de club heeft er acht jaar geleden geld in gestoken en gezamenlijk wordt het circuit, dat gelegen is op 4Vi hectare grond in Sint Maarten, onderhouden. Bij races buiten ACON-verband komt willem Koopmans uit in de stockkar- klasse, die hij zelf liever grote klasse noemt. Hiervoor maken de coureurs gebruik van speciaal gebouwde wagens met veel sterker motoren dan in per sonenwagens zitten. Vroeger werd wel gereden in Amerikaanse wagens, maar omdat oude 'sleeën' vandaag de d ag toch al zo'n 1000 tot .2000 gulden kos ten en er van de wagen na één race niet zoveel meer over is, is dat een te kost bare zaak geworden. Vandaar dat ook Willem Koopmans een eigen stockkar heeft gebouwd. Het sleutelen is een onderdeel van zijn hobby, waar nauwe lijks (absoluut niet) geld aan wordt overgehouden. Als je eens een prijs wint (geld), is het vaak nog te weinig om de reis- en onderhouds kosten te betalen. Bij de ACON doet Willem Koopmans ook mee in de kleine klasse. Gewone auto's, waar natuurlijk het één en ander aan gesleuteld is, maar die toch als personenauto's te herkennen zijn. Het vermogen van onze kleine klasse/ is natuurlijk lager dan bij de stock- kars, maar het spektakel is er niet min der om. de laatste wedstrijd voor het interne ACON-klassement wordt op 21 augustus verreden op een circuit in Wieringerwaard. Daar zullen zowel de grote als de kleine klasse crosswa gens aan de start verschijnen. R.K. KERKDIENSTEN Willibrorduskerk, Westerweg 265 Zaterdag 19 uur. Zondag 9 uur - 11 uur. In de week: maandag-, dinsdag- en vrij dagavond 19.30 uur. Donderdagmorgen 8 uur. Spreekuur biechthoren: zaterdag 16- 17.30 uur. H. Moeder Gods, Holleweg 111 Zaterdag 19.00 uur. Zondag 9.30 - 11.00 uur. In de week: ma.-, do.- en vrijdagavond 19.30 uur; dinsdag en woensdag 8 uur. Biechthoren: zaterdag 16.30 - 17.30 uur. R.K. Kerkdiensten O.L.Vr. ter Nood Kapellaan H. Missen: zaterdag 19 uur, zondag 7.30 uur (bij de Julianazusters), 9 uur. 11 uur. In de week: maandag, woensdag en zaterdag 's avonds om 19 uur en de overige dagen 's morgens om 10 uur. A vondmistle vrijdag v.d. maand 19 uur Lof: zondagavond 18.30 uur. Biechthoren: zaterdag in beide kapellen vanaf 16 uur. Kapel Psvch. Centrum St. Willibrord H. Missen: zaterdagavond 18.45 uur. Zondag (Hoogmis) 9.30 uur. Hervormde Gemeente Heiloo Witte Kerk 10 uur: Naar de Kruiskerk. Ds. B. J. Kruit. Crèche in de achterzaal. Kruiskerk 10 uur ds. B. J. Kruit. Crèche in de ach terzaal. 19 uur ds. B. J. Kruit. Geref. Kerk Noordergeeststraat 9.30 uur ds. A. Boelhouwer; 19.00 uur ds. Y. de Boer uit Schermerhorn. Chr. Geref. Kerk [De Dillenburg] 9 uur ds. J. W. v. d. Gronden. Parochie-zondagsdienst Psych. Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo, tel. 072-330844. Evangelie-Centrum Zondagmorgen 10 u. Dienst en woens- dagav. 8 u. Bijbelstudie. Westerweg 294. Hervormde Gemeente Limmen 10 uur dhr. De Jong uit IJmuiden. Ned. Herv. Gemeente Egmonden 10 uur ds. Euverman in Egm.-Binnen. Evang. Luth. Gemeente Alkmaar 9.30 uur ds. J. Mostert: Avondmaal. Remonstrantse Gemeente Alkmaar 10.15 uur mevr. ds. A. E. A. Went-van. derVring. Doopsgez. Gem. Koningsweg Alkmaar 10 uur Br. C. van der Velden uit Heiloo. Oud-Katholieke Kerk Emmastraat 9, Alkmaar 10 uur Hoogmis. DOKTERSDIENSTEN (uitsluitend voor spoedgevallen) Dr. A. L. Duijvestijn, Obriglaan 53, Heiloo, tel. 072-333080. Weekenddienst Apotheek Apotheek Heylo, hoek Heerenweg/Zee- weg t.o. cafétsria Dekker. Weekenddienst Wijkverpleging Egmond - Heiloo - Limmen Mevr. H. Meesters, tel. 072-337465. Verloskundige Heiloo (vlgs. afspraak) E. Engeringh, Slimpad 4, Heiloo, tel. 072-332719, b.g.g. boodschappendienst; 020-123123. Verloskundige Limmen Mevr. C. Motzo, tel. 02513-12020. Dienst Tandarts Alkmaar - Heiloo Dr. J. F. W. Ober, Vennewaard 180, Alkmaar, tel. 072-613792. Stichting Ombudsteam Heiloo Dagelijks bereikbaar via tel. 330011, b.g.g. 335710 (van 10-22 uur). Vrijdagavond spreekuur: 19.30-21 uur in De Ark, Mariënstein 180. DIERENARTSEN Dr. Eberson en Dr. Schaap zijn altijd te bereiken op tel.nr. 072-331606. Zaterdags spreekuur van 11-12 uur. Organisatie van Nederlandse Tandprothetici Weekenddienst in de kop van Noord- Holland, tel 02240-7939. AFDELING SOCIALE ZAKEN Algemene Bijstandswet en Wet Werk loosheidsvoorziening: Dagelijks van 8.30-12.00 uur. Maatschappelijk Werk: Dagelijks van 8.30-10.30. Dinsdagavond van 19.00-20.00 uur. Consulenten Dierenbescherming Heiloo en omstreken Honden: tel. 336758, mw. R. v. d. Bert Katten: Mw. Spaans, tel. 333826. Watervogels: 333073, hr. C. de Langs Knaagdieren: hr. Jacobs, 331484. Zieke, gewonde en jonge vogels: Mevr. Duivenbooden335065, hr. Baars 33622] Aktie Vakantie Pleegdier: tel. 336180. Praktijken Fysiotherapie Spreekuur vlgs afspraak (ma. t/m vr) J. J. H. Cooper, Ewisweg 34, Heiloo tel 072-331100; J. de Moor, Kerkelaan 6 Heiloo, tel. 072-333398; M. A. van Riei De Wildtlaan 28, Heiloo, tel. 071 333271; E. J. Waal, Kennemerstraatws 452, Heiloo, tel. 072-331266. P. A. Slinger, De Hoghe Weijdt 55 Hei loo, tel. 072-333746. Zwangerschaps/ Nabevallingsgymnastiek Mevr. E. Bakker, tel. 072-334694. KRUISVERENIGING „HEILOO" Kantoor: Wijkgebouw Holleweg 94 Kantoor geopend iedere maandag- ei donderdagavond van 17-18 uur. Uitleenmagazijn geopend op werkdag» van 19-19.30 uur. Tel. 072-331073. Wijkverpleegkundigen: Mevr. A. H. Kroon, tel. 072-330082, bereiken van 8-8.30 uur. Mevr. J. van Leeuwen, tel. 072-331021, te bereiken van 8-8.30 uur. Mevr. A. van Staveren, tel. 072-334326, te bereiken van 8-8.30 uur. Mevr. H. Meesters, tel. 072-337465, ts bereiken van 8-8.30 uur. Mevr. E. Jansen, tel. 02208-6203, te be reiken maandag, donderdag en vrijdag tussen.8-8.30 uur. Mevr. L. de Waard, tel. 02518-55495, te bereiken tussen 8-8.30 uur. Spreekuur in wijkgebouw, dagelijks tus sen 12 en 13 uur, tel. 072-331073. Diëtiste Na telefonische afspraak dagelijks tus-l sen 12-13 uur en maandag en donderdag tussen 17-18 uur. Tel. 072-331073. G Burgen zijn om rende b C. G- c Wester Bovenc van 18 Gedure vergun bus 1 SCHOLIERENVERV OER Als antwoord op de door staatssecre taris drs. N. van Leijenhorst van onder wijs en wetenschappen aangekondigde bezuinigingen in het vervoer van scho lieren hebben zes personenvervoerbe- drijven in Noord-Holland een samen werkingsverband opgericht. De bedrij ven, gevestigd te Beverwijk, Haarlem, IJmuiden, Uitgeest, Castricum en Hil- legom hebben hiertoe de Vereniging Coöperatieve Vervoer Unie u.a. in het leven geroepen. Doel van de samenwerking is om door middel van gezamelijk coördinatie van het scholierenvervoer de combinatie graad op te voeren en daardoor de kos- 8 jaar woensdagmiddag: 13.30 ten terug te dringen. Staatssecretaris van Leijenhorst heeft eind, 'vorig"jaar de gemeentebesturen een circülaire gezonden, waarin hij be zuinigingen op het vervoer van scholie ren en bezoekers van o.m. dagverblij ven bekend maakte. Hoewel de richtlij nen van de minister door de Tweede Kamer op een aantal delen zijn aange past betekenen de maatregelen van de staatssecretaris dat met ingang van het schooljaar 1983-1984 belangrijke wij zigingen in het vervoer van scholieren zullen worden aangebracht om noodza kelijke bezuinigingen te bereiken. De staatssecretaris vroeg de gemeente besturen om aandacht voor de moge lijkheden om door middel van coördina tie van het vervoer de combinatiegraad op te voeren. De zes bedrijven hopen met hun vereniging de gemeentelijke overheden een handreiking te bieden teneinde bezuinigingen te realiseren zonder de vervoersmogelijkheden aan te tasten. Voor nadere inlichtingen: R. v.d. Ploeg 02510-29150 toestel 15. LEKKER LUI OP DE LIGFIETS Misschien heeft u hem zien rijden in Heiloo, deze opvallende ligfiets. De berijder van deze fiets, naar een ont werp van de Nederlander Aart Rou- landt, was de heer Piet Maars, van de toerclub Le Champion. Zijn commen taar op deze relaxfiets luidt als volgt. "De Roulandt doet wat vreemd aan door zijn aparte vormgeving maar het is een uitstekende relaxfiets, waarop het licht trapt. Het gewicht van deze fiets is slechts 14 kg. De versnellingen werken prima en de kuipzit is erg com fortabel, het lage frame maakt de fiets veiliger. Het geheel is goedge keurd door de Rijksdienst van het Wegverkeer:'Om makkelijk te kunnen blijven fietsen moet je goed achterover blijven leunen, de Roulandt is zeër geschikt voor lange afstanden en be slist een veilige fiets" aldus de be vindingen van de man de heer Maars. Wie zich op zo'n fiets waagt kan er van overtuigd zijn dat hij/zij veel belang stelling krijgt. Iedereen is gefrappeerd door de afwijkende vorm en moet er ei genlijk een beetje om lachen maar vindt het toch wel erg leuk en zou best eens een ritje op zo'n ligfiets willen maken. Behoort u tot een van die men sen dan kunt u kontakt opnemen met Wim van Vliet, Dorpsstraat, in Cast ricum. De heer Maars is de nieuwe ligfiets. best tevreden over WINKELIERS 'T LOO ZETTEN JAN BRAAM TE KIJK Dê winkeliers van winkelcentrum 't Loo pakten de vijftigste verjaar dag van Jan Braam aan om de voorzitter van de winkeliersvereni ging eens in het zonnetje te zet ten. Een meters hoge Abraham stond de gehele maandag voor de zaak van Jan Braam. Op het haar van de kap per na is de over eenkomst 'verbluf fend'. lil v.vXyX::: SSSSx x-biviw: iiii i&lwS S&Sjij:;: NIEUWE SUBSIDIES WARMTE- ISOLATIE Staatssecretaris Brokx (Volkshuisves ting, Ruimtelijke Ordening en Milieu beheer) heeft twee nieuwe subsidiere gelingen voor huurders en verhuur ders vastgesteld, om de isolatie van be staande huurwoningen te stimuleren. Als een aanvaardbaar isolatieplan door onvoldoende belangstelling bij de huur ders niet doorgaat, kan de verhuurder maximaal twintig gulden per woning krijgen als tegemoetkoming in de ge maakte voorbereidingskosten. Ver wacht mag worden, dat verhuurders die tot nu toe geen plannen durfden op te stellen, nu eerder daartoe bereid zul len zijn. Ook kan het voorkomen, dat huurders hun woning willen laten isoleren, maar dat de verhuurder daar geen plan voor opstelt. Bij een haalbaarheidsonder zoek op initiatief van minimaal twintig huurders is een bijdrage ineens moge lijk in de kosten van dat onderzoek. Bij zo'n onderzoek wordt gekeken welke i- solerende maatregelen geschikt zijn voor de betreffende woningen. De bij drage is vijftig procent van de onder- zoekkosten met een maximum van 800 gulden. Verder is het aantal voorzieningen, waarvoor, volgens de bestaande warm- te-isolatieregeling, subsidie wordt ver leend, uitgebreid. Het gaat hierbij om het vervangen van enkelglas door een gevelvulling met voldoende warmte- weerstand, ook wanneer dit glas zich niet achter een verwarmingslichaam bevindt. Voor huurwoningen die na 1 juli 1982 in aanbouw zijn genomen, zal in het vervolg geen bijdrage in de kosten van warmte-isolatie van bestaande woning en meer worden toegekend. Woningen moeten namelijk reeds voldoen aan re delijke eisen met betrekking tot de warmte-isolatie. een lening ter financiering van warmte- isolerende voorzieningen wordt toe gekend. Aanleiding hiervoor is geweest dat deze leningen in 1982 slechts in geringe mate zijn aangevraagd. Aanvragen voor subsidie kunnen wor den ingediend bij de Hoofdingenieur- Directeur van de Volkshuisvesting, die is gevestigd in de elf provincie hoofdsteden. WAT IS HET GITAARCOLLECTIEF Het collectief bestaat uit Hans en Joop die onlangs afgestudeerd zijn aan de M.P.A. in Alkmaar.Kaast hun klassieke opleiding die ze beiden hebben ge volgd houdt Joop zich bezig met de staalsnarige accoustische gitaar, en Hans die in de popmuziek zit houdt zich bezig met de electronische gi taar. Uitgangspunt van het gitaar collectief is de gitaar en het gitaar spelen in een breder kader te plaatsen dan tot nu toe gebruikelijk was. Hiervoor hebben we verschillende ac tiviteiten gepland zoals b.v. Oriënta tiecursus; Hierop hebben we veel re acties gehad van mensen die dachten dat het om een spoedcurus van 10 weken ging waarin je gitaar kon leren spelen. Dit is dus niet zo Het is een informatieve cursus vgn 10 avonden en is bedoeld voor iedereen die meer van de gitaar wil weten, of hij/zij de gitaar nu bespeelt of niet. Tijdens de cursus volgen we de ont wikkeling van de gitaar vanaf het be gin t/m de hedendaagse accoustische en electrische gitaar. We zullen stil blijven staan bij ver schillende stijlen en perioden o.a. Renaissance; Barok; Romantiek; modern, klassiek; Flemenco/Z. Ame rikaans; Jazz, Blues; Country, Folk; Pop, Rock. Per onderdeel bespreken we de belangrijkste bespelers, com ponisten en bouwers van het in strument. Ter illustratie zal tijdens de cursus veel muziek worden gedraaid en voor gespeeld, en aan elke cursist wordt een informatiemap verstrekt. Als bijzonder heid kan worden opgemerkt dat ge durende de cursusduur een klassieke gitaar zal worden gebouwd, waardoor de bouw in verschillende stadia kan worden gevolgd. De overige activiteiten van het col lectief zijn: Gitaarles: in Principe in elke stijl, b.b. pop. Klassiek, Blues, Rock, Ragti me, zang en gitaar e.d. Workshops: b.v. improvisatie t.a.v. Blues, Pop etc. Voorspeelavonden: Bezoek gitaarbouwer. De activiteiten zijn bedoeld voor Alk maar en omliggende gemeenten, en de lessen worden voorlopig alleen ge geven in Alkmaar en Heiloo. De cur sussen gaan van start in de eerste week van september. Inlichtingen en opga ve bij: Hans Laduc, Zeekamplaan 12, Heiloo, tel. 072-337668; Joop Verduyn, Factorij 101, Alkmaar, tel. 072-619231. LIVE JAZZ IN BERGEN Op zondagavond 21 augustus vindt er in Bergen een opmerkelijk muziekge- beuren plaats. Het in 1982 opgerichte jazzorkest, Swing Combinatie, samengesteld uit musici van de nederlandse omroepor kesten, zal samen met de amerikaanse zanger Joe Bourne een uniek optreden in Sociëteit Rainbow aan de Karei de Grootelaan te Bergen verzorgen. In de muziek- en theaterwereld noemt men dit een 'Try Out'. Swing combina tie is een orkest van radio en tv-musici, die in hun vrije tijd de muziek uit de 50 er en 60 er jaren spelen. Die muziek varieert van Dizieland tot en met West Coast Jazz (Mulligan), De faam van de Swing Combinatie be staat uit z'n grote (dwz Bigband) ge luid. Bijna alle bandleden zingen en be spelen meerdere instrumenten. Een band die de pretenties heeft om de Dutch Swing CollegeBand te gaan over treffen en met haar bruisende enter tainment, zonder blozen durft te zeg gen dat ze 'Neerlands meest swingende orkest' is.Joe Bourne is een man met een Top 40 verleden en gaat met z'n in drukwekkende stemgeluid de diverse jazzstromingen uitproberen. De bezet ting voor deze TRY OUT is als volgt: Hugh van der Voort - bas, banjo, gitaar TROS; Lex Lammen - slagwerk, zang KRO; Jan Vennik - alle saxen, klarinet, fluit VARA;Rudy Bosch - trombone NOS; Nico Luiks - piano, zang Paul Poulissen - trompet, piano, bugel, zang NOS; Hans de Heus - trompet, bugel, arrangementen;- en natuurlijk Joe Bourne - zang. Om 22.00 uur begint de muzikale or kaan. Zorg dat u op tijd bent want voor deze avond zal de Rainbow waarschijn lijk niet groot genoeg zijn. STICHTING DIENSTVERLENING ALKMAAR-HE1L00 tel: 331297 spreekuren dagelijks van 09.00-10.00 uur 't Loo 19, 1851 HT Heiloo De Stichting Dienstverlening Alkmaar-Heiloo is een instelling voor ouderenwerk. Zij organiseert onder meer sociaal-culturele activitei ten voor mensen vanaf 55 jaar. Voor het seizoen 1983/'84 kunt U deelnemen aan: in 't Trefpunt, Westerweg 294. tel: 335296 dinsdag 10.00-12.00 uur ouderenkoor 0,75 14.00-15.30 uur handwerken 0,75 woensdag 09.00-10. jJO yur engels v.beginners i,Q0 donderdag 10.00-11.00 uur yoga hl-l:,.7 5 13.45-14.30 uur gymnastiek- 0,75 14.30-15.15 uur gymnastiek 0,75 15.15-16.00 uur gymnastiek 0,75 vrijdag 10.00-12.00 uur koersbal 0,75 in 't Open Huis, 't Loo 19, tel: 331297 donderdag 09.30-11.30 uur gespreksgroep 1,00 vrijdag 11.00-12.00 uur volksdansen 0,75 in het verzorgingshuis ie Loet de Loet 1 dinsdag 14.30-15.15 uur gymnastiek 0,75 in het zwembad de Hoornsevaart te Alkmaar j till 18! V donderdag 10.30-11.30 en 12.00-13.00 uur'zwemmen 14,50 per maand incl, vervoer met bus Voor nadere informatie kunt U kontakt met ons opnemen. U kunt natuurlijk ook gewoon eens vrijblijvend komen kijkenJ Voor diegenen die niet op eigen gelegenheid naar een activiteit kunnen is tegen geringe vergoeding vrijwi 1 liqers-autovervoer beschikbaar.Indien U hiervan gebruik wilt maken, schroomt U dan niet te bellen: 33 12 97. HOND Noodgedwongen ben ik de afgelopen weken elke ochtend om zeven uur op gestaan. De rest van de familie is op vakantie, behalve ikzelf en.... de hond. Dertien jaar oud is het beest en al even zoveel jaren kijktie elke dag uit naar z'n eten, de wandelingen op gezette tijden en de thuiskomst van de ver schillende gezinsleden. Alles natuur lijk met gepast enthousiasme: niet voor niets draagt hij de naam 'nood klok', maar dan op z'n frans. Nu woon ik op de zuidgrens van Hei loo, aan de rand van de bebouwde kom, dus is er gelegenheid genoeg om de hond uit te laten. Tussen de middag hebben we een vaste route. Een stukje Westerweg, langs vakantie-oorden op de Slootenslaan, door het gemeente bosje naar het Bleekveld, achterlangs naar de Moestijn en dan via de Egelen burg weer naar huis. Een mooi loopje voor de hond, niet te lang en niet te kort. Maar omdat de hond nu volledig aan mijn lot is overgedragen en niet alleen rond het middaguur, maar ook 's och tends, 's avonds en een keer of drie tussendoor naar buiten wil, heb ik de middagwandeling verplaatst naar zeven uur 's ochtends. Een ongewoon tijdstip om een eindje te gaan wande len. Maar wel een tijdstip, waarop je je realiseert, dat er op de zeker al dui zend keer bewandelde route meer gebeurt, dan je midden op de dag opvalt. In de verte rijdt een auto, de een zame werknemer, die nog geen va kantie heeft. Het ruizen van de po pulieren lijkt in eerste instantie op het geluid van voortsnellend wegverkeer op de Kennemerstraatweg. De trein, die langs komt en toetert vanwege de lichte mist, valt mee.r op dan de on geveer twee honderd treinen die da gelijks het huis even doen trillen. De hond zal het allemaal een zorg zijn De gedachten van de plaatsvervan gende begeleider bij zijn wandeling doen hem maar weinig. Hij geniet van z'n vrijheid, vooral op de Slootens laan, waar in de bosjes regelmatij etensresten van toeristen te vindef zijn. Natuurlijk moet ik kwaad w® den, wanneer ik het dier zie schooierei in de struiken. Dat hoort bij het ri tueel. Maar in alle eerlijkheid kan is hem geen ongelijk geven. Als ik een tientje op straat vind, 'neem ik nel ook mee. Even later lopen de hond en ik in M gemeentebosje. De brandnetels, nor maal gesproken een plant waar i» een enorme hekel aan heb. zijt 's nachts door een zomers buitje ge troffen en hangen over het pad. K waterdruppels schitteren in de zwak jes door de mist heen schijnende zot Voor het eerst valt het me op dat et niet alleen bomen staan, waartegen® hond z'n behoefte kan doen. Het wac ten op m'n huisgenoot wanneer 61 voor de zoveelste keer in de bosjes verdwenen, kan me niet schelen. We vervolgen onze route. Op de tgt; lenburg valt de afwezigheid van me dan de helft van de daar normaal g sproken geparkeerde auto's op. t®1. gekomen krijgt de hond z'n ont il; Zelf neem ik een douche, want ec,, wakker voel ik me nog niet. De ve rassende aanblik van een stukje Hl loo in de vroege morgen lijkt e- droom. Even later, met een kop ko voor m'n neus, verlang ik naar de v j gende ochtendwandeling. Je zou zeggen dat ik ziek ben. Adres:

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1983 | | pagina 2