NIEUWE. i KOMITEE KRUISRAKETTEN NEE 3een nieuwe kernwapens in Europa, liet in Nederland noch in enig ander land Europa kernwapenvrij <ernwapens de wereld uit i li Reden te over: op 29 oktober gaan wij massaal naar Den Haag! IKV, Pax Christi, Samenwerkingsverband Stop de N-bom/Stop de kernwapenwedloop, Vrouwen voor vrede. Vrouwen teaen Kernwapens, Platform van Radicale Vredesgroepen, Humanistisch Vredesberaad, Kerk Vrede, PvdA, D 66, PSP, PPR, CPN, EVP, FNV en WDM ITKIJKPOST Den haag-, 29 okTobeK A Kernwapens in EUROPA Het Komitee Kruisraketten Nee bestaat uit: )e kernwapenwedloop moet worden doorbroken. De Verenigde Staten en de Sowjet-Unie dragen daarvoor de rootste verantwoordelijkheid. Nederland als klein land heeft minder invloed, maar de middelen die we hebben let beste midde?van Nederland om de kernwapenwedloop tegen te houden is in 1983: Nee zeggen tegen de plaat- inq van nieuwe kernwapens op Nederlands grondgebied en de plaatsing van nieuwe kernwapens in Europa atwij- en. We hebben in dit land de macht om voor onszelf te beslissen. Geen kruisraketten in Nederland en in Europa. )ost èn West Ons verzet tegen de nieuwe kernwapens richt zich niet alleen tegen de mogelijke plaatsing in Neder- and maar ook tegen de voorbereiding en plaatsing van kruisraketten en Pershing II en de al geplaatste en nog te ilaatsen SS-20's. We verzetten ons ook tegen de modernisering van de Franse en Engelse kernwapens. let gaat trouwens niet alleen om de kruisraketten, het gaat ook om de gevolgen van dp wapenwedloop in de rijke vereld voor de arme landen in de Derde Wereld. >e wapenwedloop is een vernedering en belediging in het bijzonder voor al diegenen die armoede en honger lijden, let stoppen van de wapenwedloop moet gepaard gaan met het verder werken aan een nieuwe internationale so- iaal-economische orde, eerlijker verdeling van middelen tussen en binnen landen, meer sociale rechtvaardigheid, ten en overleven in de Derde Wereld. Ook daarom gaan we demonstreren. De dagelijkse strijd voor leven en brood 1 de Derde Wereld kan slechts gewonnen worden door internationale solidariteit en samenwerking. Wm We hebben bijna een miljoen werklozen in ons land. Ook in andere landen is de werkloosheid groot. Dat ontwricht de samenleving en is een gevaar voorde nationale en internationale veiligheid. Ook in de jaren 30 hebben we zoiets gezien. Militaire oplossingen voor de werkloosheid helpen ons van de wal in de sloot. Daarom demonstreren we ook voor werk in de niet-militaire sector, terwille van vrede en veiligheid in eigen land en daarbuiten. Sommigen zeggen dat voorbereiding tot plaatsing misschien plaatsing tegen zou kunnen houden. Wij begrijpen dat niet' iets opbouwen en het dan niet gebruiken! Door de voorbereiding neemt het gevaar van plaatsing alleen maar toe. Daarom zijn we tegen het bouwen van bunkers, opslagplaatsen en bases. Geen voorbereiding en geen plaat sing. De Sowjet-Unie en de Verenigde Staten onderhandelen in Genève. Daar zijn we niet tegen. Die onderhandelingen zelf moqen qeen alibi worden om de nieuwe raketten toch maar neer te zetten. Daar zijn we volstrekt tegen, ais plaatsing werkelijk voorkomen kan worden door de onderhandelingen: des te beter! Maar onderhandelingen met gebruiken om toch te gaan plaatsen! Wij schamen ons diep dat onze cultuur deze afschuwelijke wapens voortbrengt en er zich aan toevertrouwt. Massa vernietigingswapens kunnen een totaal einde maken aan de menselijke beschaving. Er zijn geen waarden die mei kernwapens kunnen worden verdedigd. Liown We willen duidelijk maken in onze demonstratie, dat we beseffen dat het geboden is om een andere weg te kiezen. Een weg die ons van de kernwapens bevrijdt. Voor buskaarten a f. 12,50 kunt u te recht op de volgende adressen: Voor buskaarten kunt u terecht op de volgende adressen: Ed van Dantzig, Baetenburg 120, tel. 335137; Willem Gomes, De Kandelaar 31, tel. 334588; Beppy Lavertu, Westerweg 202, tel. 335710; Ali Schuurman, Vrieswijk 135, tel. 335443; Hanny Speelberg, Hoge Weydt 21 Frank Wessel, Vredenoord 66, tel. 334053. Bij hem kunt U ook terecht voor gereduceerde spoorkaartjes (ƒ19,-). De advertentie is mogelijk gemaakt met speciaal voor dit doel verzamelde git ten. (niet van organisaties)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1983 | | pagina 6