Heropening Rozing-Heiloo E Twee Heilooënaren bedwingen twintig cols in acht dagen tijd D voor het komplete woongebeuren ftozin9 5 Rozing Heiloo heropent. Na een interne vernieuwing en aanpassing. En toont u daarmee een verrassend nieuw gezicht. Van onder tot boven. In één woord prachtig! Maar aan een woord heeft u niet genoeg. Wandel daarom met ons mee door het vernieuwde pand en kijk er is overal nieuws te beleven! Nieuw in het souterrain: New Sity zitmeubelen! Exklusief nieuws! New Sity zitmeubelen. Maat werk voor mensen met een eigen stijl. Maar liefst 7 verschillende modellen en elk model afgestemd op uw hoogstindividuele zitkomfort. Veel nieuws op de begane grond Kom binnen en kijk om u heen. Verbaas u over de vele, interessante mogelijkheden. In een ver rassend nieuwe opstelling vindt u hier het mooiste van het mooiste op gebied van eigentijds wonen. Pure klasse te kust en te keur. En boven dien, éen schat aan charme op woontextiel- gebied. Tapijten en gordijnen, kleurrijk en veelzij dig. Kortom: u kijkt uw ogen uit! Hogerop vindt u het klassieke wonen! Wat een weelde op de tweede verdieping. Klassieke pracht in volle schoonheid. Sfeervol, smaakvol! Een werkelijk schitterende keus wordt u geboden. Rozing Heiloo, het kan niet op voor mensen die werkelijk wonen willen! cit: De hernieuwde slaapkamer afdeling treft u boven! Op de eerste verdieping treft u de meest komplete mogelijkheden op slaapgebied. En dat is heel veel. Kompleet komfort voor de nacht dat ook overdag gezien mag worden! mmm mÊÈÊmmmÊMÊSÈM Westerweg 261. Heiloo. Telefoon 072-331738 Vrijdag koopavond VA VIA Fietsavonturen in de Franse Alpen: u» bo/ketboll vereniging flashing heiloo UITKIJKPOST nieuw,verrassender,mooier Natalie. Tienerkamer met alles er op en eraan. In grenen/licht eiken/ licht met donker eiken. Zo kompleet wil iedereen het wel meteen hebben. Met of zonder smal element of GR< 500. KAI 500] SPL 500] GR( 500] GR^ 5001 500! WH 500! BRl 500! en n< Rodi Pron erwti Blan De byzondere eigenschappen van New Sity zitmeubelen van abele zithoogte afneembare bekleding Woodstock 3. Wandkombinatie In alpine wit. Elke samen- steling is denkbaar. Voortdurend makkelijk te veranderen Met laden, schappen, deurtjes of vitrinekastje Met of zonder vloerplateau. Als afgebeeld 280 om breed verstelbare hoofdsteun afwijkende breedtemaat mogelijk keuze uit diverse bekledingsoorten zitkomfort keuze zacht, medium of hard KERKELAAm EGMOND AAN ZEE STATIONSWEG rrrrv 1,1^ ZEVENHUIZERLAAN VENNEWATFRSWCr; AE Ge krij Trc KE der Riv DO dik Sle PE pla sto T\ 1. Evenals veel landgenoten volg ik in de maand juli met veel genoegen de Tour de France. Lekker lui hangend in een brede stoel, bakkie koffie onder handbereik. Die jongens op de fiets doen het werk en in een handomdraai zfjn ze bovenop Alpe d'Huez. Zelf ben ik niet zo'n fietser. De Zevenheuvelenweg ten noorden van Groesbeek [Gelderland] bezorgde mij al zoveel last, dat ik de eerstvolgende dagen btfna wanhopig op het rijwiel stapte. Maar gelukkig voor de wielrennerij is niet iedereen zoals ik. Twee Heiiooënaars en een Hoek van Holland-er reisden in de nazomer af naar Frankrijk voor een 8-daagse fietstocht over 20 bergtoppen. Uit Heiloo deden Leo van Rozendaal (schoenenspecialist uit 't Loo) en Dick Bakker (winnaar van de Ron de van Heiloo voor liefhebbers, 1983) mee. Gerard Wassink uit Zuid-Holland kom- pleteerde het fietsende 3-tal, terwijl Wilma Bakker de algehele verzorging en be geleiding voor haar rekening nam. De tocht waar het hier om gaat heet Mont Ventoux-tocht. Duizend kilome ters dalen en vooral klimmen over 20 Alpen-cols, waarvan er 7 van de le kategorie zijn: Col du Gabbier, Col d'lzoard, Col de Vars, Mont Ventoux, Col de Pennes, I'AIpe d'Huez en Col de Porte. Het grootste verschil in hoog te tussen voet en top is 1615 meter (Mont Ventoux). De langste klimmen zijn 21 km (Col d'lzoard en Mont Ventoux). En het grootste stijgingsper centage is 11,5% (l'Alpe d'Huez). Ver volgens nog 6 cols van de 2e kategorie, 3 van de 3e en 4 van de 4e. In totaal een kleine 250 km klimmen. Waarom doet een ,,vrijetijds"-fietser zoiets? „Het is een uitdaging," zegt Dick Bakker, die dol is op zgn. wilde koersen en spektakulaire ritten. „Bo vendien," vindt hij, „dat fietsen is een soort ziekte." Dick Bakker had ai wel ervaring met het fietsen in de Alpen. „Afgelopen zomer heb ik de Tour-etap pe naar l'Alpe d'Huez gereden. Ik deed er weliswaar 2 keer zo lang over dan de profs. Het was een voorberei ding op de Mont Ventoux-tocht." Bergen Voor Leo van Rozendaal lag het alle maal even anders. „Ik heb vroeger wel eens in de Belgische Ardennen ge fietst. Ik dacht dat dat bergen waren," zegt de schoenenhandelaar uit Heiloo. „Maar in Frankrijk bleek al snel, dat die Belgische bergen heuveltjes waren. Het was in de Alpen voor het eerst, dat ik bergen zag!" Dit misverstand over het begrip „bergen" leverde Leo van Rozendaal een zeer moeilijke 2e dag op. Het 3-tal fietsfanaten had door hun dagelijkse werkzaamheden maar 8 da gen beschikbaar. Het tour-schema moest ineengeschoven worden, waar door de 2e etappe 3 cols van de le kate gorie op het fietsmenu had staan. Het viertal Hollanders op de top van de Mont Ventoux, vernoemd. waarnaar ae tocht is „Tijdens de laatste beklimming heb ik geroepen „Morgen ben ik toerist, morgen rijdt ik verder met de auto mee!" Ik was toen helemaal kapot. Ge lukkig werd besloten die nacht een ho tel te nemen, in plaats van te kam peren. Wonderbaarlijk hoe dat heeft geholpen. Ik ben de volgende dag weer op de fiets gestapt en heb de volgende 6 dagen niet meer stuk gezeten. Regen Een 2e „probleemdag" was de 4e etap pe. Er werd gereden van Castellane naar Banon (127 km). Geen zware tocht, maar wel één, die grotendeels in de stromende regen moest worden af gelegd. Er waren zo'n 15 lekke banden geweest en men besloot al in Forcal- quier te stoppen en een hotel te zoeken. Door een konferentie in het plaatsje was er geen hotelkamer meer vrij, al leen een in aanbouw zijnd onderkomen voor toeristen, 3 km buiten het dorp, had ruimte. Door blikseminslag was er geen licht, het warme water was net ge noeg om 1 persoon een bad te bezorgen en het avondeten was lauw. De stem ming bereikte een dieptepunt. Een laat zomerzonnetje gaf de 4 Hollanders weer moed en de tocht werd hervat. Onmisbaar Onmisbaar bij de tocht was Wilma Bak ker. Per auto volgde ze het 3-tal fiet sers, zorgde voor het eten („we aten ontzettend veel. Ik geloof dat we in die 8 dagen alleen al 150 perzikken hebben opgegeten.") en besprak zonodig slaapplaatsen op campings en in hotels. „Je kunt zo'n tocht niet in je eentje maken. Sowieso heb je een volgwagen nodig voor de bagage," zegt Leo van Rozendaal. „Bepakt en beladen l'Alpe d'Huez op is niet te doen." De meest waardevolle bagage in de auto waren droge kleding, reserve-onder delen en de vloeibare voeding, die de 3 fietsers van rijwielhandel Luuk van Raalte (gratis) mee hadden gekregen. De Mont-Ventoux-tocht is in elkaar ge zet door de AGU. Het toerboekje is bij deze fabrikant van fietskleding ver krijgbaar 35,— p.p.). Elk jaar orga niseert de AGU voor de deelnemers aan de tocht een reünie, waarop men er- DAMCLUB HEILOO Uitslagen onderlinge kompetitie C. BijwaardJ. Klumper 0- -2 J. Groenenboom— -R. Buwalda 2- -0 R. KochL. Koersen 0- -2 C. v. LieshoutJ. Kraakman afgebr. F. SchoutenA. Kroon 0- -2 N. UrsemA.v.d.Werf 0- -2 Tussenstand kopgroep: J. Groenenboom 4 2 2 0 .6 J. Klumper 4 2 2 0 6 C. Bijwaard 4 3 0 1 6 C.v.Lieshout 4 3 0 1 6 R. de Boer 3 2 1 0 5 wijl Zeeman, Ligthart en H. Reus re; mise speelden. Aan bord 1 sprong Haf kamp wel zeer onvoorzichtig met zijn Dame om, zodat hij al na 17 zetten kon opgeven! Leo van naar de bergen. Rozendaal, eenzaam op weg top van één van de twintig varingen uit kan wisselen en waar men een fietstrui „Mont Ventoux" ont vangt, Dit jaar zal de reünie opgesierd worden door de videoband, die Leo van Rozendaal, Gerard Wassink en Dick en Wilma Bakker van hun fietservaringen in de Alpen maakten. Behalve met geconcentreerd de pe dalen ronddraaien en het stuur vast houden, konden de fietsers ook de om geving bekijken. Vooral bij beklim mingen werden zij daartoe in staat ge steld. De razendsnelle afdalingen met snelheden tot 80 km per uur eisten de volledige aandacht op. Eén stuurfoutje en je belandde „spontaan" naast de weg. Juist vanwege de schitterende omgeving vinden Dick Bakker, Leo van Rozendaal en Gerard Wassink het de moeite waard om in de toekomst nog eens de Mont Ventoux-tocht te rijden. „Je kent dan de fietsroute en je kunt meer van de natuur zien ZO SCHAAKTE OPPOSITIE Voor de 7e ronde van de onderlinge kompetitie waren ditmaal 17 partijen vastgesteld, waarvan er 2 in remise ein digden en 2 moesten worden afgebro ken, waaronder de belangrijke partij voor de bezetting van de bovenste plaatsen tussen Wagenaar en Haf kamp. Verrassend was de nederlaag, die de jonge Morcus routinier Avis toe bracht. Dit waren de uitslagen: Wagenaar-Hafkamp, afg.; Obdam-v.d. Werff, 01; Beyers-Maas, 01; de Graaf-Niehaus, 01; Reyersen v.B.- Ligthart, 01; Koenders-Henkelman, 01; Bosman-P. Ooyevaar, ViVi; Werksman-Creutzberg, 10; Land zaat-Burgman, 10; v. Bentum-Slob, afg.; Morcus-Avis, 10; de Jong-Kem- per, 01; Zeeman-Spanjer, 1Öt Ruiter-Alofs, 10; Y. Ooyevaar-Bos, 01; Ebbinkhuizen-Wasscher, Vi Vi; Moeyes-Brink, 01 De afgebroken partij tussen Slob en Hafkamp werd door Slob gewonnen, terwijl die tussen Henkelman en Kracht remise tot resultaat had. Voor de bondskompetitie trok het le 8-tal van Oppositie naar VVV II in Alk maar en keerde met een - voorlopige - voorsprong van 3Vi2Vi naar Heiloo terug. De 2 afgebroken partijen zullen vermoedelijk remise tot resultaat heb ben, in welk geval Oppositie de kleinst mogelijke overwinning zal hebben be haald. Minder goed deed Oppositie II het in Hoogwoud tegen het 2e 8-tal van het sterke Aartswoud. Het werd een 2Vt5'/2 nederlaag. Alleen voorzit ter Kracht wist winst te behalen, ter- BASKETBALLERS LATEN HET AFWETEN! Nadat er weken lang meer overwin ningen dan nederlagen te melden waren, deze week minder goede resul taten van de Flashing teams. Afgelopen vrijdag lieten Heren 1 Dames 1 het reeds afweten. Heren1, dat een redelijk goede start kende, lij» wat van slag te zijn. Tegen Akridjj werd opnieuw net verloren (41—451 Vooral het lage schotpercentage van de Heilooërs was hier debet aan. Dames r was geheel van slag en verloor teleur-, stellend van De Mare 1 (1743). Ook zaterdag 2 nederlagen voor Flash ing Heiloo. Junioren jongens B moest in Onze Gezellen A zijn meerdere er kennen (23—53). De kadetten jongens A verkeken zich op Sea Devils A, ge' tuige de 2833 eindstand. De volgen de konfrontatie moeten zij echter kun nen winnen. Gelukkig waren er zaterdag ook MS enkele overwinningen. Adspiranten meisjes A, vorige week nog in de krant afgebeeld, zette de zegetocht voort, w- keer moest Dios A er aan geloven. M een flitsende start, het stond bi] rus reeds 256, kon ons nog steeds onge slagen team rustig finishen (37—121- Ook junioren meisjes A won opnieu»- Haver Voor de 2e keer had het team echter een verlenging voor nodig- een zenuwslopende wedstrijd werd gelukkig toch nog 3129 voor on team. Zaterdagavond deden de 3 Flashing Sisters op ons clubfeest de nederig echter weer vergeten, zodat de team het volgende weekend weer vol g°e moed van start gaan. Voor inlichtingen: L.G. Hollander, Werkendelslaan tel. 336173. Se n aanvar Badmii Huur rondag Maand Zondaj ttSV-Z Zaterd iames Zaterd

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1983 | | pagina 6