Offertes schriftelijk binnen drie dagen bij u thuis. Snelle levering - Goede Service en een scherpe prijs. Ook de uitgever van dit blad. VERENIGINGSAGENDA Stichting vakantiereizen voor en door ouderen te Heiloo Terugblik op het Kersttransport naar Polen Postbus 68 1850 AB Heiloo Telefoon 072-330175 SPORT en SPEL drukkerij KLEUTERBREVET mwm 25 JANUARI 1984 Met het succes van onze drie rei zen, resp. naar Andernach, Hinter- thal en Valkenburg, nog vers in het geheugen, heeft het bestuur van de bovengenoemde Stichting ook voor het zomerseizoen 1984 weer drie prachtige reizen aan te bieden. 1. Een 7-daagse reis naar het mooie Twente. Reisleidster mevr. H. Dek- ker-Idema. Standplaats: Haaks bergen, Hotel Morssinkhof. Vertrekdatum; 16 juni 1984. Op 5 kamers na is elke kamer voorzien van douche/toilet. Er is een lift. Kostprijs, compleet verzorgd, inclu sief verzekering en de excursies: 555,-- per persoon, zonder douche/ toilet op de kamer 520,-- per per soon. In het excursieprogramma zijn twee dagtochten en drie halve dag tochten opgenomen. De ene dagtocht voert ons door de mooie provin cie Drente, en de andere naar het Teutoburgerwald, met als eindpunt Tecklenburg. De halve dagtochten gaan resp. door Twente, naar de Holterberg en de Lemelerberg en door de Achterhoek. 2. Een 8-daagse reis naar het Oden- wald (W.Dld). Reisleider hr. W. Otte. Standplaats: unterflocken- bach in het Gorxheimertal. Hotel-Gasthof "Zum Odenwald". Vertrekdatum 28 juli 1984. Alle ka mers zijn voorzien van douche/toilet. Er is een lift. Kostprijs, compleet verzorgd, inclusief verzekering en excursies: 655,-- per persoon. Unterflockebach, onze standplaats, ligt temidden van beboste en schil- erachtige groene héllingen, dicht bij de Odenwald-Bergstrasse. We maken twee dagtochten en drie halve dagtochten. De ene dagtocht is een Odenwaldtour. Deze brengt ons o.a. naar Beerfelden, Michelstadt Amorbach, Miltenberg en Klingen burg. Het is een adembenemende tocht. De andere dagtocht voert ons naar Mosbach en Bad Wimpfen met zijn schitterende straatjes.. Halve dag tochten organiseren we naar a) Heidelberg: b) de Bergstrasse, een rustige natuurtocht en c) Mannheim (bezoek aan het slot) en het gezel lige stadje Schwetzingen. 3. Een 7-daagse reis naar Zuid- Limburg. Reisleider hr. IJ. van der Blom. Standplaats: Valkenburg, hotel Schaepkens van St. Fyt. Vertrek zaterdagmiddag 25 augus tus 1984, terugkeer: zaterdag 1 sep tember 1984. Alle kamers zijn voor zien van douche/toilet. Er is een lift. Kostprijs, compleet verzorgd, inclusief verzekering en excursies: per persoon 560,--. Deze keer staan er vier halve dag tochten op het programma. We den ken hierbij aan een bezoek aan het Witte Stadje Thorn, aan Eupen en Malmedy in België, aan de grotten van Remouchamps (België) en de Ruhr Strausee in de Eiffel (W.Dld). In het hotel Wij bieden u geduren de de hele week gezellige dansavon den met levende muziek, afgewisseld met een showavond en een bingo avond. AANMELDING Wij verzoeken als u mee wilt, con tact op te nemen met de Contact personen van de Stichting. Voor Heiloo: IJ. van der Blom, Vredenoord 79, 1852 WG Heiloo, tel. 336455; mw. H. Dekker-Idema, Kennemerstr.weg 177, 1851 BE Hei loo, tel. 332528, W. Otte, Middelhof, 31, tel. 1951 BV Heiloo, tel. 334213. Voor Limmen: mw. J. Glorie- Sneekes, Hogeweg 197, 1906 CX Limmen, tel. 2261. Het is alweer een kleine maand ge leden, dat de Stichting Helpt de Polen" vanuit onze regio haar twee de kersttransport naar Polen heeft verzorgd. Dit achtste transport uit de plaatsen Heiloo, Limmen, Aker sloot, Castricum en Bakkum werd be mand door de Castricummer chauf feurs Joep Kooijman, Henk Oudhoff en Fred Mijne. Gereden werd met een door een bedrijf uit Beverwijk be schikbaar gestelde truck en een door de chauffeurs erbij gehuurde opleg ger. Met deze kombinatie werd zo'n 14 ton aan hulpgoederen naar Polen gebracht. Hierdoor kwam het totaal gewicht aan goederen, die door de Stichting in ruim één jaar naar Polen zijn gebracht, boven de honderd ton (oftewel: meer dan 100.000 kilo). Hoewel dit transport in het teken van de kerst stond, waren er aanmerke lijk minder voedselpakketten bij dan vorig jaar (800 toen, tegen 300 nu), hetgeen wellicht mede komt door de economische recessie in eigen land. Naast genoemde kerstpakketten be stond de lading uit kleding, kinder wagens (gevuld met komplete baby- uitzetten), dekens en schoenen. Ook kwamen er van veel bedrijven en in stellingen giften in natura binnen. Het jongste transport verliep voor spoedig en de afstand naar Warschau (zo'n 1500 km) werd in de recordtijd van 28 uur overbrugd. Bij de Oost- duitse grens vijf kwartier oponthoud en bij de Poolse grens wachten. In Warschau werd geslapen en de vol gende morgen werd gelost bij een kerk, in één van de armste wijken. Hoe blij men met de hulpgoederen was, werd de chauffeurs duidelijk te verstaan gegeven. Uit de handen van de pastoor mochten zij als dank een zilveren - door de Poolse Paus ge zegende - penning in ontvangst némen. Controle Inmiddels waren de weersomstandig heden dermate verslechterd, dat door gladheid vijftig kilometer Jang slechts stapvoets gereden kon worden. Pas laat in de nacht bereikte men Lagow, waar de pastoor uit bed gebeld werd en waar ongeveer éénvijfde deel van het hulptransport werd afgeleverd ten behoeve van de aldaar in nood ver kerende bevolking. Alles leek voor spoedig te gaan maar enkele uren later werd men plotseling gekonfron- teerd met een zware controle bij de Poolse en Oostduitse grens. Aanlei ding hiertoe vormden de zilveren pen ningen die men had vergeten aan te geven. Na langdurig oponthoud en getelefo neer werd het sein op groen gezet. Tot grote woede van de chauffeurs bleek later dat twee kentekenbewij zen waren vastgehouden, hetgeen bij de Westduitse grenspost werd aan gegeven. Naar de betreffende papie ren kon men fluiten, maar dankzij speciale ontheffingen kon toch de thuisreis verd.éf ongestoord verlopen. Steun De Stichting Helpt de Polen" be reidt op dit ogenblik een nieuw trans port naar Polen voor dat vermoede lijk medio maart zal plaatsvinden. Het stichtingsbestuur is van mening dat hulp nog steeds dringend nodig is. In Polen is een groot gebrek aan voedsel, kleding, schoenen, onder goed en baby- en kinderkleding. Ook groenten en fruit zijn niet meer te krijgen. Koffie en thee is een luxe. De stichting houdt zich aanbevolen voor al deze artikelen en is ook bij zonder blij met b.v. toiletartikelen, naaigerei, lappen stof, naaimachines, kinder- en'wandelwagens, rolstoelen en om de reiskosten te dekken en di verse spullen te kunnen kopen uw financiële hulp (dit mag ook buiten lands geld zijn). Goedëren en giften kunnen worden afgegeven bij: A.J. Kroon, Butterlaan 54; D. Pep ping, Heerenweg 198; en G. Groot, Hoogeweg 72; (allen Heiloo). In Lim men: T.P.M. de Waard, Brugstraat 18; Mevr. M. Bakker, Burg. Nieu- wenhuyzenstraat 31; en mevr. M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72. In Egmond-Binnen: B. Zonne veld, Hogeweg 14. Voor telefonische inlichtingen: 's- avonds tel. 0251853651, en 02518- 56264. Wie de stichting financiëel wil steunen kan een bijdrage storten op rekeningnummer 31.19.84.444 bij de Rabo-Bank of rekeningnummer 65.16. 60.726 bij de N.M.B. onder vermelding van Helpt de Polen 'T VENNEWATER BADMINTON 'T VB 1 PROMOVEERT NAAR LANDELIJK NIVEAU Zowel 't VB1 als 't VB2 speelden in de overgangsklasse en zijn beide tweede geworden in hun pool. Een geweldige prestatie vooral voor het zeer jonge 't VB1 dat steeds zonder vaste tweede dame speelde. In dit team heeft Raymond Berger als twee de keer zowel in z'n enkels als in z'n dubbels niet één wedstrijd ver loren. Een opmerkelijke prestatie. Oorspronkelijk zou een promotie wedstrijd gespeeld moeten worden tussen 't VB 1 en 't VB 2, doch be sloten is dat 't VB1 promoveert en landelijk 4e klas gaat spelen. Dit weekend speelde de jeugd vriendschappelijke wedstrijden. De 12 t/m 14-jarigen speelden tegen Axmeriscota uit Akersloot, waar bij vooral Nathalie van Duin opval lend sterk spel liet zien. De 10 t/m 12-jarigen speelden tegen Hane- balken uit Egmond een zware wed strijd waarbij Marjon van Aanholt de enige was die haar enkelspel won. Ook de jongste jeugd van 6 t/m 9 jaar speelde tegen Hanebalken. Een wedstrijd met een heel duidelijke uitslag, 0-8 verloren, maar waar veel plezier aan werd beleefd. Tijdens het Bupro toernooi in Alk maar zaterdag won het jeugd C, team van Ingrid Kaandorp, Annemiek de Ruiter, Edith Calf, Tom Delleman, Piet Hein Spaans en Bram Genet de fel begeerde Buprotrofee voor de groep van 12-jarigen. We hebben nog plaats voor jeugd leden, voor dames op de dinsdag middag en voor een ieder op zater dagmiddag. Inlichtingen: 332927. SPORTVERENIGING „OE FORESTERS" S.V. DE FORESTERS Afd. honk- en softbal. Het is niet belangryk hóe er over je gepraat wordt, als er maar over je gepraat wordt. Dit heeft men by de afd. Honk- en softbal van de Foresters goed begre pen. Het is toch wel heel byzonder dat je als enige club in west-Europa contacten onderhoudt met een Poolse honkbalvereniging. Nóg meer by zonder is het als je die Polen een week lang te gast vraagt. En dat gaat deze zomer by de Foresters gebeuren Natuurlyk geeft het problemen om iets dergelyks te organiseren. Om er een paar te noemen: de Poolse auto riteiten zyn niet bepaald gemakkelyk en hoe breng je je gasten onderdak. Vanzelfsprekend is er. ook geld nodig en op verschillende manieren wordt geprobeerd dit by elkaar te krygen. Zo is een rekening geopend by de rabo-bank in Heiloo onder nummer 32.70.13.680. Alle gelden die op deze rekening wor den gestort zyn uitsluitend bestemd voor een aantal Polen die een week in Heiloo te gast zyn om te honkballen en enkele excursies te maken. Een andere manier om aan geld te komen is het organiseren van twee klaveijasdrives, te houden by de sponsor: Café La Strada op vrydag 27 januari en op vrydag 17 februari a.s. U bent van harte welkom STICHTING ROLSTOELBUS HEILOO E.O. De ,,Rolbus" is nu sinds 1 november j.l. in bedrijf en wij prijzen ons geluk kig dat het aantal aanvragen toe neemt en de eerste passagiers „vas te klanten" zijn geworden. Hieruit blijkt dat er beslist een behoefte is aan deze vorm van vervoer. Men moet er aan wennen weer uit te kun nen gaan en nog wel op een fantas tisch gemakkelijke manier. Uit en thuis in handen van behulpzame vrij willigers. Wie eenmaal heeft ge proefd van een „uitje" wil steeds vaker. Gaarne willen wij onze passagiers en donateurs en niet te vergeten al onze vrijwilligers een voorspoedig en ge zond 1984 toewensen. De „Rolbus" moet blijven rijden! Wilt u ook donateur worden?Belt U dan even met het sekretariaat: tel. 335149. CURSUS VROUW EN MEDIA Gedurende vijf donderdagochtenden (2, 9, 16 en 23 februari en 2 maart) wil de Federatieve Vrouwenraad een cursus organiseren over het the ma "Vrouw en Media". Het doel van de cursus is vrouwen inzicht te geven in de rol, die de media in^het dagelijks leven spelen. De kosten voor de cursus zijn 25,--. Voor op gave en/of inlichtingen kunt u zich wenden tot mw. Beke (tel. 330954),* mw. Lucassen (tel. 336728) of mw. Vogel (tel.331220). De volgende kleuters behaalden woensdag 11 januari het kleuter- zwembrevet bij zwembad Loos: Nathalie Knaapen, Ilse de Wit, Ma rieke Kuyl, Joyce Tervoort, Erica Marcus, Inge Veltens, Mieke Gelder blom, Niels Baltus, Paulien Gmelig, Frank de Haan, Tycho Holtes, Pas- calle de Wildt, Dana de Regt, Corine de Haard, Chantal Abbo, Joan Venis, Wilco Visser, Debbie Gravestijn. INGEZONDEN Prikkeldraad: een verschrikking! Zeer bekend als omheiningsmateriaal met vele toepassingen is al tientallen jaren het zogenoemde prikkeldraad. Het is nog steeds zo populair, omdat men meent, dat het geweldig af schrikwekkende eigenschappen bezit, onwillekeurig of het nu om het tegen houden van vee dan wel mensen gaat. Wat dit laatste betreft is het de vraag, of dit wel zo is. Immers, met een goe de tang o.i.d. laat het zich gemakke lijk uitschakelen. Een voorbeeld. In het slootje langs de Nieuwe Plan- tagie in Heiloo-Oost, is enkele weken geleden een stuwtje geplaatst met het oog op een betere waterregulatie. Dit werd voorzien van prikkeldraad, ter wering van baldadige lieden. Reeds nu is dat prikkeldraad losgerukt. Bekend van prikkeldraad is, dat het grote schade aan kleding en lede maten kan toebrengen. Dit is, in ze kere zin, de bedoeling; daar moet het de afschrikkende werking aan ont lenen. Minder bekend, maar mijns in ziens niet minder belangrijk, is het leed, dat het aan dieren toebrengt, vooral aan vogels, die er gemakkelijk in verward kunnen raken. Hier wil ik nu op ingaan. Laatst liep ik langs de Karremelvijver in Heiloo-Oost. Langs het er aan grenzende weiland is ook prikkel draad gespannen. Dit blijkt niet al leen vervelend te zijn voor het vee, dat zich er aan verwondt - wat de be doeling is - maar ook een ramp voor de vele watervogels, die zich 's win ters in de Karremel plegen te verza melen. Dat bleek bijv. op die dag. Ik zag namelijk een spartelende meer koet, bungelend in het prikkeldraad. Ik heb mijn laarzen gehaald, en ben het slootje overgestoken. De situa tie bleek hopeloos. Het prikkeldraad was, als een mes, diep en stevig in het achterlijf van de koet gedrongen en was onmogelijk te verwijderen. Ik heb het dier de nek om moeten draai en. Het hangt er nog steeds; een ie der overtuige desgewenst zichzelf van de situatie. Men zal wellicht denken, dat dit ge val apart staat. Dat is helaas niet zo. Uit dezelfde draad is nog niet lang ge leden een meeuw bevrijd, die aan bei de poten vastzat. Het dier moet waar schijnlijk één der poten missen. Ik weet van tenminste één ander geval, waarbij een dode meeuw in prikkel draad hing. Op grond van de bovengenoemde feiten meen ik tot de konklusie te mo gen besluiten, dat prikkeldraad ook voor vogels een verschrikking ge noemd moet worden, al is het daar niet voor bedoeld. Aan het gebruik van prikkeldraad kleven dus grote nadelen, welke bij zorgvuldige afweging vaak groter zullen blijken te zijn dan de - discu tabele - voordelen. Ik roep dan ook alle belanghebbenden op, dit draad zoveel te mijden en te vervangen door betere alternatieven. Deze alterna tieven zijn schrikdraad, gewoon ge galvaniseerd ijzerdraad en zeer grofmazig gaas. En wat dacjit men van een mooiestevige meidoorn - hulst- of bérberishaag? Vooral voor dé plantsoenéhdïènst iets óm aan té denken! Naam en adres bij redaktie bekend. INGEZONDEN Bespiegeling 1984 Wat voorjaar gaan wij nu tegemoet, van vrede hopenlijk, want dat is toch het hoogste goed, of vergieten we straalhard nog meer onnodig bloed. Raken we de greep op menselijkheid en orde voor altijd kwijt, verwerven we eindelijk allemaal de juiste hoopvolle wijsheid. Hoe lang geven we onze aarde haar voorbestemde tijd? Willen we ruimschoots vernieuwen of wordt de vernietiging een feit... Laat 1984 een geheel schone jas zijn en die verblijd aantrekken en ook zij die het fout deden met die mantel der liefde bedekken, want immers alleen „liefde" kan een andere wereld opwekken. De Weidenkenden krijgen volop de kans met hun beredeneerd fatsoen en dragen trots een Veilig wapen en spreuk in hun schitterend blazoen: „Treedt tot elkaar met een hand en kus en laten we proberen iets zinvols te doen"! Marja Hop Wykvereniging Plan Oost. Donderdag 26 jan. ochtendbijeenkomst met als spreekster mw. R. Bosch over "Zuren en basen in onze voeding" in 't Oosthonk, Laan van Zeeman 14a. Aanvang 10.00 uur. Entree: 1,50 (lederf) en 2,50 (niet-leden). NIVON Zaterdag 28 en zondag 29 januari: weekend te Wijk aan Zee gewijd aan Is raël met o.a. film en volksdansen. Voor inlichtingen en opgave: fam. Mulder, Het Veld 12 te Heiloo (tel. 333127). Reis: Elmstein? deze reis van 19 t/m 26 mei is volgeboekt. Woensdag 29 februari: jaarvergadering. Nederlandse vereniging van Huisvrouwen, afdeling Heiloo. Dinsdag 7 februari, excursie naar Den Haag en Scheveningen. Woensdag 15 februari: ledenvergadering in de Gereformeerde Kerk aan de Noordergeeststraat, aanvang 9.45 uur. Buurtvereniging WOGDIK Vrijdag 27 januari: klaveijasavond komt te vervallen en wordt verschoven naar vrydag 3 februari in La Strada aan de Kennemerstraatweg. Er wordt opnieuw gestart met koppelprijzen. Opgeven bij F. Stroet, tel. 335969. Nederlandse bond van Plattelandsvrouwen, afdeling Heiloo. Woensdag 25 januari: wegwijs in de bibliotheek in de bibliotheek Het Male- voort, van 20.00 - 22.00 uur. Donderdag 26 januari: aquarelleren, opgeven bij G. Jansen-de Poel, tel. 332367 Maandag 30 januari: schilderen, opgeven: zie aquarelleren. EHBO Donderdag 26 januari: oefenavond voor gevorderden in het Kruisgebouw aan de Holleweg o.l.v. dhr. P. Lammers. Aanvang 20.00 uur. WAO-AAW Belangenvereniging Heiloo. Maandag 30 januari: jaarlijkse ledenvergadering in 't trefpunt, Westerweg 294 aanvang 10.00 uur. NED. BOND VAN PLATTELANDS VROUWEN AFD. HEILOO Binnenhuisarchitektuur Voor de bijeenkomst van 18 januari was de heer P. M. Thoes, binnen- huisarchitekt uit Alkmaar, uitgeno digd. Hij hield een praatje over de inrichting van de woning. Nadat hij de verschillende funkties van het wonen besproken had be lichtte hij de invloed van de maat schappelijke normen op het wonen. Hierna liet hij d.m.v. dia's ver schillende woonvormen zien. Een ig lo, een boomhut, een boot, een wol kenkrabber, een tent zijn net zo goed woningen als een villa of een rijtjes huis. De heer Thoes raadt aan voorzichtig met kleur te zijn: een spaarzaam toe passen van kleur geeft vaak meer effekt. De verlichting moet op elkaar afgestemd zijn. Bij het materiaal gebruik moet men letten op het doel en de duurzaamheid. Diverse ma terialen had hij tentoongesteld. Eén ding is vooral duidelijk gewor den: een woning verantwoord in richten is niet makkelijk, maar ze ker de moeite waard. HEILOO INGEZONDEN WIE IS VERANTWOORDELIJK? Ik zou graag eens willen weten wie er verantwoordelijk zijn voor onge lukken, veroorzaakt door honden die in paniek naar huis rennen om dat er ergens met rotjes of vuur werk geknald wordt. Honden, die anders altijd zeer gehoorzaam en gezeggelijk zijn, die altijd komen als ze geroepen worden maar die door het in wilde weg schieten met een windbuks van jongens in de buurt doodsbang zijn geworden voor knal len. Vandaag, 20 januari - dus 20 dagen na de wettelijk toegestane "knal- tijd" - wordt er weer ergens geknald en rent de hond in paniek uit het recreatieterrein, de Zeeweg over, naar huis. Wie is nu verantwoordelijk als door zoiets een ongeluk ontstaat, de arme hond en zijn begeleiders of de kin deren (misschien nog meer hun ou ders), die illegaal knallen en die zich niets aantrekken van het toch alom gepubliceerde en bekende feit dat sommige beesten (en ook mensen) er echt niet tegen kunnen? Denken ze soms: "Ik zie geen beest, dus het kan wel even", en weten ze dan niet dat honden heel scherp horen en dus twee buurten verder nog schrik ken, of denken ze helemaal niet, ten minste niet aan anderen dan zich zelf? Alsjeblieft, ouders, let er op wat uw kindéren doen en alsjeblieft, knal lende kinderen, stop er mee tot 31 december. Heieen Corbett. NIEUW J AARSIN STUIF Met een zowel vrolijke als tot naden ken stemmende nieuwjaarsinstuif begon het jaar 1984 in een volle ge reformeerde kerk. Reeds bij binnen komst kregen de aanwezigen een kop koffie met koek en daarna heette me vr. A.C. Linnekamp-de Heer alle aanwezigen welkom. Vervolgens was het woord an Thomasvaer en Pieter nel, die in een geestige samenspraak alle clubaktiviteiten de revue lieten passeren. Alle hulde aan de dames G. Kuiper-Gombert en J.v.d. Kloet- Wielinga, die dit in elkaar zetten en voordroegen. Daarna was het woord aan Simone Ouwendijk, die als diëtis te het onderwerp "na de feestdagen, wat nu" behandelde. Zij zette in het kort de basisvoorwaarde^ van een goede voeding uiteen en waar men op moet letten om overtollige december- pondjes kwijt te raken. Na de pauze gaf presidente mevr. H. Gronert- Wentzel, op haar eigen levendige wijze, enige impressies van haar reis van een paar dagen naar Oost-Duits- land. Haar relaas stond in schril con trast met de opsomming van alle vrolijke en onbezorgde aktiviteiten door Thomasvaer en Pieternel vóór de pauze. NEDERLANDSE VERENIGING VAN HUISVROUWEN, AFD. HEILOO Informatiemiddagen Bibliotheek Met een groep van 20 dames, het maximum aantal dat aan deze excur sie kon deelnemen, zijn wij twee middagen te gast geweest bij de Openbare Bibliotheek aan het Male- voort. Op de eerste middag, maandag 9 januari, ontving directrice mevrouw A. C. Timmer ons met een algemene inleiding over het doel en de werk zaamheden van de bibliotheek. Vervolgens kregen wij een dia presentatie waarin de dagelijkse gang van zaken nog eens helder en uitvoe rig werd belicht en maakten wij een rondgang door het comfortabele gebouw. Op de tweede middag, maandag 16 januari, mochten wij het geleerde in praktijk brengen. In een soort quizz kregen wij een opdracht uit te voeren, waarbij de steekletters uit de trefwoorden als oplossing "Bezui niging" opleverden. Een stille wenk dat het zo nuttige bibliotheekwerk niet al te veel besnoeid dient te wor den. Twee boeiende en prettige middagen, waarvoor mevrouw G. A. London- Kamper dan ook een oprecht dank woord - vergezeld van een bloemetje - uitsprak aan mevrouw Timmer als leidster van deze middagen. VREDESPLATFORM HEILOO Dit platform, waarin samenwerken het I.K.V., Stop de N-bom/stop de kernwapenwedloop, Antikernener- giebeweging Heiloo, Links Heiloo (PPR, CPN en PSP) en de P.v.d.A., stelt zich ten doel de bevolking van Heiloo te informeren en te mobi liseren over wat te doen in de periode voordat het parlement een beslis sing neemt over de plaatsing van de kruisraketten. In december vorig jaar kondigden wij aan, dat er begin 1984 een avond zou worden belegd waarin u nader met ons kan kennismaken. Wel nu op 1 februari 1984 (volgende week woensdag) houdt het vredes- platform open huis in het Open' Huis in 't Loo, aanvang 20.15 uur. Allereerst worden er videopbeelden vertoond van de Haagse demonstra tie van 29 oktober 1983 In de pauze kunt u zich laten infor meren bij de aanwezige stands en eventueel u uw naam opgeven om bij akties mee te helpen. Ook ontvangt u, een "nieuwsbrief" waarin de deelnemende organisaties zich aan u voorstellen. U treft daarbij tevens informatie aan over een aktie-week, die in mei 1984 wordt gehouden. Deze week, die landelijk gecoördi neerd wordt door het Komitee Kruis raketten Nee! (K.K.N.) moet even als de grote demonstraties de af gelopen jaren zoveel druk op het par lement zetten opdat zij - nog voor de komende zomer - Nee zeggen tegen de Kruisraketten. Dit is erg hard nodig, immers het huidige kabinet LÜftbef§ schuiff *Wie dag meer en meer naar een JA vóór de kruis raketten. Ook het Vredesplatform Heiloo doet hier aan mee. In welke vorm? Daar hopen wij samen met u op 1 febru ari a.s. uit te komen. Wij zullen die avond na de pauze met u van ge dachten wisselen. Nogmaals wij hopen op een grote opkomst en dat er veel mensen zich opgeven om ons in die aktie-week in mei 1984 te helpen. Immers om voor die aktie-week allerlei ideeën goed uit te werken en daadwerkelijk uit te voeren is veel menskracht no dig. Mensen of groepen die nu reeds zich willen aansluiten kunnen telefonisch contact opnemen met nr. 072 - 334053. SCHITTERENDE AVOND OVER HET ZWANENWATER Dinsdagavond kon vicevoorzitter Perk van de Koninklijke Maatschappij Tuinbouw en Plantkunde een tot de laatste stoel bezette zaal met leden en belangstellenden verwelkomen. De heer Kamer hield het praatje van de maand met de belofte dat het ondanks de winterstormen toch voor jaar wordt in Heiloo. Op de Holle- weg bloeide op nieuwjaarsdag al het eerste sneeuwklokje en ook het win- terakonietje bloeit al. Boswachter Wim Klomp van het Zwanenwater gaf, geassisteerd door Joop van de Water uit Callantsoog, aan de hand van een schitterende dia serie - dubbelprojektie met een ge luidsband vol vogelgeluiden, duide lijk gesproken woord en sfeervolle muziek - een beeld van het ont - staan van de duinen, het strand waar de duinvorming begint en een kijkje onder water. Hoofdmoot was het Zwanenwater met een greep uit de boeiende en kleurrijke flora en fauna. Een natuurgebied tussen Callantsoog en St. Maartenszee, waar in het voorjaar duizenden kap meeuwen neerstrijken en waar de lepelaars terugkomen na hun over wintering in Senegal. De natte duinen rond het Zwanen water zijn de bloemrijkste vegeta tie van Nederland. Gelukkig zijn deze unieke plekjes toegankelijk voor het publiek, zelfs gratis voor leden van Natuurmonumenten. Gedurende de zomermaanden wor den elke zaterdag rondleidingen ver zorgd. Bel voor meer informatie over de K.M.T.P. tel. 333523. INLEVEREN VAN KOPIJ VOOR ADVERTENTIES E TOT UITERLIJK ïffijP 18.00 UUR Rechte Horidsbosschelaan 22 - Heiloo ADVERTEERT IN DIT BLAD

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1984 | | pagina 4