HUIS VERKOPEN MAKELAARDIJ VAN STAALDUINEN 3 dagen Stuntverkoop tegen stuntprijzen 50,— 98,— Van Os Mode ui i Wijkvereniging Plan belangenbehartiging OUD-PAPIER AKTIES IN HEILOO GESCHEIDEN INZAMELING IN HEILOO EVENEMENTEN-AGENDA Donderdag 9 uur starten wij op on/e Dames-afdeling: Honderden stuks Bleyle, Mondi lALIV K Huis verkopen Rabo Makelaardij Kennemerstraatweg 129. Tel. 330332* Win kei hof 't Loo Heiloo De nieuwe IN WEAR FOLDER ligt voor u klaar. RAADHUISWEG 13 -HEILOO De nieuwe MATINIQUE MANNENF0LDER ligt voor u klaar. RAADHUISWEG 13 - HEILOO FORD. MEER WAARD OP DE WEG. Lid Vereniging Goud- en Zilversmeden Donderdag 9 februari. Vondelschool, Breedelaan 6. Tussen 8.00-16.00 uur. De Ark, Marienstein 180. Tijdens schooluren. Vrydag 10 februari. De Basseroet en St. Maarten (kleuterscholen), Trompenburg 49. Tussen 8.30- 16.00 uur. Halen op verzoek: 333479. Ook lompen. Zaterdag 11 februari. De Zeskant, Het Malevoort 7, parkeerterrein tegenover de school. Tussen 10.00-12.00 uur. LS Maria-Lidwinaschool en KS St. Franciscus, parkeerplaats Het Wielemakersland. Tussen 9.00-11.30 uur. Halen op verzoek: 334615. Scoutinggroep Victorie, hoek Westerweg/Kerkelaan. Tussen 9.30-12.00 uur. Halen op verzoek: 333760. Maandag tot en met vrydag. Muziekvereniging Eensgezindheid, Laan van Muijs 1. Tussen 8.00-16.00 uur. Halen op verzoek: 332336. De Nieuwe Hoeve, Boekenstein 43. Tussen 8.00- 16.00 uur. Halen op verzoek: 333600. Ook lompen. Gehele week. Clemens Willibrordschool, Westerweg naast Fodi-markt. Alle uren. KOOK Heeft u spullen waar u vanaf wilt, maar die nog bruikbaar zijn, KOOK, is er blij mee. Zij verkoopt het en de opbrengst is voor een project(je) in de Derde We reld. Alles wordt gratis opgehaald. Contact adres voor Heilöo: W. Leer, Cruijscamp- laan 26, tel. 332010. Kontaktadres Alkmaar: Theo Schaper, tel. 111336. Transcendente meditatie. Dinsdag 14 februari: lezing door Jan Luteijn over TM-techniek m.b.t. het zgn. "verenigd veld" van de moderne natuurkunde. Aanvang: 20.00 uur in het TM- centrum, Belieslaan 14 te Heiloo. Toegang is vrij. Inl. tel. 072-151062. 49e JAARGANG No. 6 8 FEBRUARI 1984 Advertenties en administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon 072-330175 b.g.g. 334531 Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BÉ Heiloo- Telefoon072-331081 Westerweg 3711852 PR Heiloo - Telefoon 072-333775 Dit blad verschijnt 's woensdags huis-aan-huis in een oplage van 12.000 exemplaren in Heiloo. Limmen. Egmond-Binnen. Rinnegom en Egmond a/d Hoef. Advertenties moeten uiterlyk maandagmiddag 6 uur in ons bezit zyn. Advertentieprijs per mm 55 cent (excl. BTW) Bij regelmatig adverteren AANZIENLIJKE REDUKTIE. Vervaardigen - Veranderen Repareren - Graveren Stenen zetten Kennemerstraatweg 414 Heiloo 072-330799 Schillen, groente- en fruitrestanten en oud brood. A. Sprenkeling, Hoogeweg 34 te Heiloo (tel. 072 - 331593). Afgewerkte motorolie: vrijwel alle plaatselijke garages en benzinestations. Glas: glascontainers bij de winkelconcentraties. Foto-vloeistoffen: Fa. Bloothoofd, Nijverheidsweg 4. Overgebleven medicynen: de beide plaatselijke apotheken. Oude kwikbatteryen: de winkels waar u nieuwe batterijen koopt. Onbrandbaar grof vuil [zelf brengen]: elke le zaterdag van de maand tussen 10.00 - 12.00 uur, grofvuilstortplaats Fa. G. P. Groot aan de Kanaaldijk al leen voor particulieren. Schadelyke afvalstoffen uit de particuliere huishouding: Elke woensdagmiddag tussen 14.00 - 16.00 uur, gebouw Openbare Werken aan de Kanaalweg 9a. Het gaat hierby om: Restanten bestrijdingsmiddelen en lege verpakkingen hiervan, gebruikte ter pentine, tri, wasbenzine e.d., verfresten, restanten van schoonmaakmiddelen, lijmresten, restanten van inkten en kopieermiddelen en cosmeticarestanten. Voor opname in deze rubriek kunnen inzamelaars bellen 072 - 331144 (tst.44) van de gemeente Heiloo. Van maandag t/m vrijdag van 8.30 - 12.30 uur en van 13.30 - 15.00 uur. AFSLUITING OPENBARE WEG In verband met leidingwerkzaam heden zal het gedeelte van de Holle- weg tussen de Schuine Hondsbos schelaan en de Zeeweg op werkdagen tussen 08.00 en 16.00 uur voor het verkeer worden afgesloten. De werkzaamheden zijn inmiddels aangevangen en zullen de maand februari verder in beslag nemen, of zoveel korter of langer als nodig mocht blijken. ANTIEKADE GESLAAGD Voor de dertiende keer wordt op 10, 11 en 12 februari in de alkmaarse vei linghallen de Antiekade georgani seerd. Voor vijf gulden dé gelegen heid om te kijken naar schitterend an- tiek, die tevens te koop is. 65-plus- f UW OII6 F VJIII sers en houders van een CJP betalen slechts drie gulden, terwijl kinderen wm~%Zc<4- jonger dan twaalf jaar onder begelei- xlClIOO VCFIlllSl ding gratis toegang hebben. Er is de ze keer gezorgd voor een uitzonder lijk ruim assortiment antiek en curio- sinds donderdag 2 februari j.l. wordt sa, gepresenteerd door ongeveer 50 ^e 50-jarige heer T.Punt, inwoner van deelnemers. Daardoor zullen vele ou- Heiloo, vermist. Punt heeft in de na- de en nieuwe bezoekers kunnen con- middag van donderdag de woning in stateren hoe mooi en zeker hoe boei- overspannen toestand te voet verlaten end antiek kan zijn. Het maakt hierbij en sindsdien heeft niemand nog iets niet uit of het gaat om een kast, van bem vernomen. Ten tijde van zijn sieraad of een gebruiksvoorwerp: de vertrek had hij medicijnen bij zich, geschiedenis verbonden aan het item die ais ze tegelijkertijd worden inge- is boeiend en leerzaam. De volgende nomen, na circa 36 uur de dood zullen voorwerpen zullen zeker vertegen- veroorzaken. woordigd zijn: meubels, klokken, Het signalement van de heer Punt bronzen en koperen beelden, smeed- iuidt: lengte 1.83 meter, iets gebogen werk, lampen, tin, porcelein en aar- houding, lichtbruine ogen, blond en dewerk, sieraden, glas en kristal, enigszins kalend en een normaal Elke antiquair zal de geïnteresseerde postuur. Bij het verlaten van zijn welwillend informeren over kwaliteit, woning was hij gekleed in een tabaks oorsprong en leeftijd van de artikelen keurige drie-kwart suède jas, een in zijn/haar stand. Bij een aankoop beige corduroy-broek, bruine schoe- hoger dan 200 gulden wordt op ver- nen donkerblauwe trui en een ge zoek van de koper een garantiecertifi- bjokt gr0en-bruin overhemd, caat verstrekt. Binnen een straal van Een jeder, die de heer Punt na don- 25 km worden omvangrijke stukken derdagmiddag 2 februari j.l. heeft gratis thuisbezorgd. Tevens is er voor de 1000-e, 2500-e en 5000-e bezoeker aan de beurs een stukje antiek. De o- peningstijden van de Antiekade: vrij dag van 19.00-22.00 uur en zaterdag en zondag van 11.00-18.00 uur. BELGISCHE TOPACT IN BUK BUK In een half jaar tijd komt nu de derde buitenlandse band naar de Buk. De Belgische popgroep De Kreuners. In Nederland niet zo bekend, maar in België al twee gouden platen en in '82 uitgeroepen tot beste band van het jaar. De muziek die De Kreuners spelen kan je eigenlijk niet bij een muzikale stroming onderbrengen, je kunt echter wel van new-wave muziek spreken. Ze zingen hun num mers in het Nederlands. Luister maar zaterdagavond. Aanvang 22.00 uur. OPERETTE OP 2, 3 EN 5 MAART IN DE BEUN De Heilooër Operette Vereniging zal haar voorstellingen van de operette "La Tzigane" van Johann Strauss jr. presenteren op 2, 3 en 5 maart a.s. in theater de Beun, aanvang: 20.15 uur. Dit alles in tegenstelling tot wat in het programmaboekje van de Beun vermeld staat. Zoals bekend is La Tzi gane ontleend aan de partituur van "Die Fledermaus" waarbij een totaal ander libretto is geschreven. De lief hebbers van het fantastische Weense repertoire komen dus toch aan hun trekken bij deze Frans klinkende titel. Vanaf volgende week kunt u kaarten a f. 15,00 verkrijgen bij de bekende Beun-voorverkoopadressen, maar omdat de donateurs hpn kaarten al hebben besteld, moet u weten dat er voor 2 maart nog slechts enkele kaarten verkrijgbaar zijn endat 3 maart is uitverkocht. Tel. inl. bij Frits Hogerheyde. Tel. 334275. TINEKE BOT EN CAROLINE VAN STRATEN EXPOSEREN BIJ SILHOUET Zondag 19 februari zal wethouder mevr. A.A.M. Willemse-v.d. Ploeg een expositie openen, die gehouden wordt bij Silhouet" aan de Stations weg. Pieter Duyneveld en Kees Schermerhorn willen laten zien dat in hun smaakvolle zaak de kunst volle dig tot z'n recht komt en men kan zien hoe de schilderijen en beelden het in een huiselijke omgeving zullen doen. De tentoonstelling gaat zondag 19 februari om 15.00 uur van start en zal t/m 31 maart blijven. Tineke Bot Zij is voor Heiloo natuurlijk geen onbekende. Het fluitspeelstertje, het vrouwtje op de fiets, beiden bij de Winkelhof, en het beeldje bij de Beun, zijn alle drie van haar hand. Tineke Bot werd geboren in Hilver sum en is autodidakt. Het ambachte lijke van het vak leerde zij van be kende kunstenaars en bronsgieters. Zij heeft reeds vele malen aan groeps- en solotentoonstellingen deelge nomen. Caroline van Straten Ook zij exposeerde al eerder, t.w. in de Zevensprong. Haar grote voorlief de was en is het aquarelleren van antieke poppen, bloemstillevens en landschappen. Ook zij heeft al vele succesvolle exposities op haar naam staan. Iedereen, die deze expositie wil be kijken, is van harte welkom bij Silhouet Binnenhuisarchitectuur, Stationsweg 83, Heiloo. Tijdens de op 3 februari te Utrecht gehouden examens door de H.M.V. slaagde Mevr. Mooij-Hogeboom (uit Limmen) voor costumeuze. Zij werd opgeleid door mevr. Klerks- Roovers uit Heiloo. "'OUD HEILOO" Een nieuwe activiteit van "OUD HEI LOO". In de oudheidskamer wordt vanaf heden een tentoonstelling ge houden van de schilder Cornelis Troost onder de titel "De ontdekte schijndeugd of de wereld van Cor nelis Troost". Cornelis Troost was een vaderlands portret-schilder, die ook pastels tekende en graveerde. Hij leefde van 1697 tot 1750. De expo sitie evenwel bevat niet de schilder stukken van Cornelis Troost zelf, doch prenten die vervaardigd zijn naar deze schilderijen, zijn pastels en gouaches. Slechts op deze wijze kon den de werkstukken onder het brede publiek worden geïntroduceerd: de originele werkstukken waren aan wezig ten huize van de opdracht gevers. Een wijze van vermenigvul digen bestond toen nog niet. Het grootste gedeelte van de tentoonge stelde serie bestaat uit toneelillustra ties. Daarnaast enkele kijkjes op het buitenleven, een aantal momentop names uit het dagelijkse leven (waar onder de Hollandse kraamkamer en het Sint-Nicolaasfeest) en tenslotte een serie van vijf tekeningen "een kransje bij Biberius", de z.g.n. NELRI -serie. Van de tentoonstelling is een uitgebreide rijk geïllustreerde catalogus verkrijgbaar. De tentoon stelling is voor leden van Oud Heiloo gratis toegankelijk en voor niet leden bedraagt de prijs f. 1,- per persoon. Openingstijden iedere dinsdag van 19 tot 21 uur en zaterdag van 14 tot 17 uur. SNEEUW MAAKT METSELWERK NOODZAKELIJK De oude muur rond het Witte Kerkje en de omliggende begraafplaats heeft door de hevige sneeuwval twee we ken geleden zwaar te lijden gehad. Reparatiewerkzaamheden, waarbij eerst een groot deel van de muur te gen de vlakte moet, zijn inmiddels van start gegaan. De foto getuigt hiervan. Opvallend is, dat hoewel de werkzaamheden al zijn gestart, pas donderdag in de commissie financiën van de gemeente Heiloo wordt ge sproken over de met de reparatie sa menhangende kosten. Wat precies de oorzaak van de oprich ting van wijkvereniging Plan Oost in 1977 was, weet de huidige voorzit ter, Anton Biemans, niet. Waarom de vereniging, waarvan meer dan de helft van alle gezinnen in plan Oost lid is, enorm veel belangstelling ge niet wel: ,,Het doel van de vereniging is de wijk in de ruimste zin van het woord leefbaar maken en houden". Daaronder verstaat het bestuur niet alleen het organiseren van disco avonden voor de jongeren in de wijk en klaverjasavonden, waarbij gezel ligheid hoogtij viert, maar ook ini tiatieven als burenhulp, cursussen en een oppasdienst. ,,Er was niks in Oost", aldus mevr. Kostense, penningmeester van de vereniging. ,,A1 vijftien jaar geleden constateerde de gemeente dat de wijk aan het vergrijzen was. Nu komen er gelukkig weer betrekkelijk veel jonge mensen in de wijk wonen". De ver anderingen in de wijk wat betreft de bewoners worden door de wijkver eniging nauwlettend in de gaten ge houden. Nieuwe bewoners krijgen snel bezoek van een delegatie, die hen proberen vertrouwd te maken met het reilen en zeilen van de wijk. Inmiddels heeft de vereniging een eigen onderkomen, 't Oosthonk aan de Laan vanZeeman. In de beginda gen was het wel anders. De Kruiskerk gold als accommodatie voor activi teiten als klaverjassen, cursussen schilderen, behangen en dergelijke, ook waren er toen al veel activiteiten voor de jeugd. Zeer geliefd was de cursus Pech Onderweg, die in samen werking met het garagebedrijf in de wijk twee maal werd gehouden. verschuiving Wat betreft de activiteiten van de wijkvereniging is er sinds de begin dagen wel het één en ander veran derd. Zeer duidelijk is de verschui ving ten aanzien van de onderwerpen waar cursussen over worden gehou den. Van 'praktische' onderwerpen is men overgestapt op onderwerpen, die vooral betrekking hebben op de be steding van vrije tijd: naaien, tekenen boetseren en aerobic dancing. Daar naast zijn er nog steeds zeer regelma tig lezingen. Een voorbeeld van dat laatste is de diamontage met muziek en commen taar van en door A.N. Hoekmeijer, die op dinsdag 28 februari in 't Oost- honk wordt gehouden, onderwerp is "Fjordenvaart met Elisabeth", hetgeen zich afspeelt in Noorwegen. Gezien de ervaringen in het verleden verwacht men een zeer grote belang stelling, zodat besloten is om op za terdag 18 februari tussen 14.00-16.00 uur voorverkoop te houden in 't Oost- honk. De entree bedraagt f. 4,- voor leden en f. 5,- voor niet-leden. hobbyclub Een nieuwe activiteit, die binnenkort van start zal gaan, is de hobbyclub. Onder deskundige en mogelijk steeds wisselende begeleiding kunnen meis jes en jongens tussen 6 en 12 jaar al lerlei technieken aanleren. Bijvoor beeldfiguurzagen, graveren, schilde ren, boetseren, brooddeeg, borduren en verder al waarmee de kinderen zelf komen aandragen. Inlichtingen over de hobbyclub kan men krijgen bij dhr. Theo Beekhuysen, Kleine Olven 16 (tel. 333670). 't Oosthonk Een verhaal apart is 't Oosthonk, de voormalige kleuterschool, waarover de wijkvereniging nu kan beschikken als verenigingsgebouw. De opening viel in 1982 samen met de viering van het eerste lustrum. Behalve een fees telijke stemming was er ook bezorgd heid. Immers, tijdens de opknap-pe- riode bleek het dak zo lek als een zeef en er moest f. 14.000,-- op tafel ko men om één en ander in orde te ma ken. De 'Aktie Dak' en een lening bij de gemeente zorgden gelukkig voor de nodige financiën. Wijkvereniging Plan Oost is een noodzaak. Tenminste, dat vinden de bestuursleden Anton Biemans en mevr. Kostense. ,,Er is vraag naar een aantal dingen. Nu al zijn we bezig met de voorbereidingen op het vol gende seizoen". Voor het zo ver is volgen we nog wel een aantal acitivi- teiten tijdens dit seizoen. Bijvoor beeld is in maart de jaarvergadering gepland, waar Anton Biemans na zes jaar actief geweest te zijn, af scheid zal nemen als voorzitter. Daar naast staan op de kalender nog een wijken-badmintontournooi en de tra ditionele Koninginnedag-viering. Zoals elke vereniging heeft ook wijk vereniging Plan Oost nog wensen voor de toekomst. Anton Biemans: Indertijd was dat een eigen honk. Dat hebben we nu en laten we hopen dat we het kunnen behouden, want er zitten een aantal slechte stukken in. Daarnaast wens ik dat de continuï teit van de vereniging zal blijven". Mevrouw Kostense:,,ik hoop dat er nog meer leden zullen komen. Voor de contributie hoeft men het niet te laten". ,,En het is gewoon leuk", vult zoon Bert, die met een half oor naar het gesprek heeft zitten luisteren, de wens van zijn moeder aan. gezien of van hem heeft gehoord, wordt verzocht contact op te nemen met de Rijkspolitie te Heiloo, tele foonnummer 072-333144. CD A-NIEUWS Wegens barre weersomstandighe den op 23 jan. 1.1. kon onze gast spreker de heer Fred Borgman niet naar Heiloo komen. Ook voor velen van onze leden was het uitermate slecht weer (sneeuwstorm en harde wind) een grote handicap. Dit maakte het ook niet mogelijk de Alg. Leden vergadering door te laten gaan. Alles wordt in het werk gesteld nog deze maand een Alg. Ledenverga dering te houden. VREDESPLATFORM HEILOO De bijeenkomst vorige week in het Open Huis is qua inzet van de aanwe zigen een succes geworden. Helaas viel het aantal bezoekers tegen. Na de TV-beelden over de Haagse demonstratie hebben we ideeën voor de aktieweek van 6 tot 13 mei tegen de kruisraketten doorgesproken. In die week moeten de aktiviteiten in Heiloo duidelijk zichtbaar zijn. Ook een schrijfavond gericht op (CDA) politici hoort daarbij Allen die op deze avond verhinderd waren, kunnen op de volgende num mers verdere informatie krijgen en zich opgeven om te assisteren in de komende (landelijke) aktieweek: 072—334053/334588/335137/ 335710 en 337476. Ook is de nieuws brief van het Vredesplatform aldaar verkrijgbaar. Automobielbedrijf G. C. KOOIJMAN BV. Dorpsstraat 7, 1901 EH Castricum "Telefoon 02518-50650/50651 r J.A. van't Hof makelaar-taxateur o.g. 072-154464 Of de plaatselijke Rabobank.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1984 | | pagina 1