Heiloo is de mooiste gemeente van Noord-Holland o_ Feest bij de Uitkijkpost i\m m snoes nutsspaarbank simon errmn lAiirii G. J. Glijnis na bijna vijf jaar burgemeesterschap: weiier meester AMBOS-schoonheidsspecialistes slaan de handen ineen IEUWSBLAD VOOR HEILOO e.o. EXTRA HOGE RENTE OP SPAARDEPOSITO'S Huis verkopen Rabo Makelaardij SP s? „In burgemeesterskringen ligt Hei loo goed in de markt. Elke gemeente heeft zo z'n naam en faam. In Heiloo doen zich weinig echt grote proble men voor. Na bijna vijfjaar is het een plezierige gemeente gebleken om in te werken. Het is terecht een 'be geerde' gemeente". Burgemeester G.J. Glijnis heeft het best naar zijn zin in Heiloo. Op 15 mei 1979 werd hij als eerste burger geïnstalleerd. Na veertieneneenhalf jaar verruilde hij toen Zijpe voor onze gemeente, welke laatste hij karakteriseert als „een ple zierige woongemeente met een pretti ge bevolking, die erg goed en mooi is gesitueerd in de regio" Een exclusieve Omega al vanaf f. 395,- horloger juuuelier FORD. MEER WAARD OP DE WEG. Donovan TUINBROEKEN f 129,- gebleekt of gestreept. RAADHUISWEG 13 - HEILOO Van Giorgio Ferrari: Fraaie heren- moccassins f 119,- Raadhulsweq 12 Heiloo Doe meer met de Spaarbank die meer doet. SPAARDEPOSITO'S 4 jaar vast 8V2% SPAARDEPOSITO'S 6 jaar vast 9 Minimumbedrag f 1.000,— Tussentijds vrij opneembaar voor aankoop eigen huis. Deze aktie is geldig van 20 t/m 29 februari 1984. Voor meer informatie: Kantoor Heerenweg 38 Kantoor Stationsweg 104 F. J. E. Calf C. M. de Boer Tel. 332888 Tel. 332809 West Nederland Eerste kwaliteit Rundvlees uit Schotland Bibli- theek 5 49e JAARGANG No. 7 15 FEBRUARI 1984 to i Advertenties en administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon 072-330175 b.g.g. 334531 Redactie- adressen Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo - Telefoon 072-331081 Westerweg 3711852 PR Heiloo - Telefoon 072-333775 Dit blad verschijnt 's woensdags huis-aan-huis in een oplage van 12.000 exemplaren in Heiloo, Limmen. Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond a/d Hoef. Advertenties moeten uiterlijk maandagmiddag 6 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 55 cent (excl. BTW) Bij regelmatig adverteren AANZIENLIJKE REDUKTIE. Iedere Nederlander kan burgemees ter worden, dat spreekt voor zich. Na tuurlijk zijn er wel een aantal eisen. De heer Glijnis zat wat dat betreft goed. Hij genoot een staatkundig en economisch georiënteerde opleiding aan de toenmalige Nederlandse Eco nomische Hogeschool in Rotterdam. Na voltooiing van zijn studie kreeg hij een werkkring op het Ministerie van Landbouw en Visserij. Na een aantal jaren informeerde hij eens naar de mogelijkheid om als burgemeester benoemd te worden, bij het Minis terie van Binnenlandse Zaken. Na het aanhoren van de positieve en negatieve kanten van het burgemees terschap en zijn persoonlijke moge lijkheden kreeg de heer Glijnis een lijstje van gemeenten mee, waar door pensionering een plaats vrij kwam. Zijpe was de derde gemeente waar hij solliciteerde. ,,Bij mijn benoeming vertelde de toenmalige commissaris van de Koningin in Noord-Holland, dat een burgemeester in de kop van Noord-Holland z'n positie niet krijgt, maar moet verdienen. Een uitspraak, die een goede karakterisering geeft van dé Noordhollander." Verhuizen In Zijpe bleef de heer Glijnis zoals gezegd tot 1979. Toen kwam Heiloo in zicht. De stap naar onze gemeente verklaart de huidige burgemeester als volgt: ,,Je kunt je hele leven blij ven zitten of je kunt nog eens ergens anders gaan kijken. Het is meestal voor beide partijen goed als je eens verhuist." Zo belandde hij in Heiloo en raakte als voorzitter van de Ge meenteraad en het College van Bur- VERVALDATUM AANSLAG GEMEENTELIJKE RECHTEN Op 31 jan. 1984 was de vervaldatum gesteld van de aanslag rioolafvoer- recht/afvalstoffenheffing c.q. rei nigingsrechten over het jaar 1983. Daar er nog menig aanslag niet of niet geheel is voldaan, raden wij u aan dit zo spoedig mogelijk te doen, daar er op korte termijn aanmaningen zullen worden verstuurd. Deze ex tra kosten (ad f. 5,-) kunt u zich dan besparen. Op het moment dat de aanmaning verstuurd is, bent u wel terdege de aanmaningskosten ver schuldigd. Weet u niet zeker of u de aanslag geheel of gedeeltelijk niet heeft voldaan, dan kunt u bellen naar het gemeentehuis (tel. 331144-tst 23). Timekeeper OMEGA of the 1984 Olympic Games edelstaal, waterdicht (3 atm), secondenwijzer, zeer plat quartz OQC horloge T. OÏ/Oy' OFFICIAL O DEALER: OMEGA stationsweg 85a heiloo tel 072-335730 gemeester en Wethouders betrokken bij de plaatselijke politiek. Ook kreeg hij te maken met het in omvang be perkte Heilooër ambtenaren-legertje. ,,Er is goed te praten met iedereen: de wethouders, de raadsleden en an deren. Het zou moeilijker zijn, wan neer men niet voor rede vatbaar was. De bereidheid om zich te laten over tuigen moet natuurlijk aan beide kanten aanwezig zijn, dat realiseer ik me goed. Binnen het College hoeft er bijvoorbeeld nauwelijks gestemd te worden. Het is veelal een kwestie van elkaar overtuigen." Bij een enquête over de tijdsbeste ding van burgemeesters bleek het dagelijks bestuur - samen met de drie wethouders - van de gemeente de meeste tijd in beslag te nemen. Daarnaast eisen de vertegenwoordi ging van Heiloo in overkoepelende organen en het raads- en commissie werk de nodige aandacht. Men ver wijt burgemeester Glijnis wel eens vergaderingen van de raad te veel met het reglement van orde in de hand te leiden. ,,De raad moet zich op een zeker niveau bewegen," reageert haar voorzitter, ,,het is niet zomaar een verenigingsbestuur. Het is het bestuur over 21.000 inwoners. Daar naast stellen de raadsleden het op prijs kort en zakelijk te vergade- y y ren. Kortsluiten De burgemeester is tevens hoofd van de plaatselijke politie. ,,Mijn funktie daarbij komt vooral neer op hand having van de openbare orde. In dit opzicht gebeurt er gelukkig niet zo erg veel in Heiloo. Ik praat natuur- M) Automobielbedrijf G.C. KOOIJMAN BV. Dorpsstraat 7,1901 EH Castricum "Telefoon 02518-50650/50651 MODEHUIS UNIQUE TOONT VOORJAARSMODE Op woensdag 29 februari zal Mode huis Unique in het Unique-home aan de Heerenweg te Heiloo haar nieuwe collectie tonen. De drie shows, res pectievelijk om 10.00, 14.00 en 19.30 uur, worden gepresenteerd door Jack van Gelder. Nu reeds kan men zich verzekeren van een plaatsje bij één der shows. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de twee vestigingen van Modehuis Unique: Heerenweg 174 te Heiloo en Gedempte Gracht te Schagen. MUZIEK UIT OOST EN WEST Muziekvereniging "Lamoraal van Egmont" organiseert zaterdag 18 februari haar jaarlijks donateurscon cert. Het concert zal plaatsvinden in het dorpshuis te Egmond a/d Hoef en begint om 20.00 uur. Het belooft een gevarieerde avond te worden met een veelzijdig programma. Het programma wordt geopend door de drumband van "Lamoraal van Egmont". De tamboers zullen o.l.v. Piet Oorthuis een viertal wer ken uitvoeren. Hierna volgt iets ge heel nieuws. Voor dit concert is spe ciaal een drumfanfare samengesteld. Door de toevoeging van blaasinstru menten aan de drumband ontstaat een nieuw geluid. De drumfanfare zal twee marsen uitvoeren, n.l. "Café Noir" en "Over and out". Het optreden van het fanfare-orkest o.l.v. Frans Alleman wordt geken merkt door grote variatie in de uit te voeren composities. "Muziek uit Oost en West" staat er met recht bo ven het programma. Er is een duide lijke lijn te trekken tussen de muziek van Bach, Mozart en Tchaikowsky voor de pauze en het moderne werk van Cole Porter en Ted Huggens, met veel solistisch werk, na de pauze. Speciale aandacht verdienen de uit voeringen van "Rhapsodie on Negro Spirituals" van Eric Ball en de "Sla vische Marche" van Tchaikowsky. Twee grote tegenstellingen in de mu ziek, maar ook in de achtergrond van de muziek. Na afloop van het concert is er een gezellig bal na. lijk ook over andere dingen, bijvoor beeld over preventieve maatregelen, zoals het voorkomen van misdrijven en vandalisme. Vaak gaat het ook om het kortsluiten van zaken tussen ge meente en politie." Eist de politie nauwelijks ingrijpende akties van de kant van de burgemees ter, ook in financiëel opzicht ver keert Heiloo in rustig vaarwater. De gemeente staat er, ondanks dat er vandaagdedag minder geld beschik baar is, relatief gunstig voor. ,,Het is leuk wanneer je bepaalde voorzie ningen kunt realiseren, maar momen teel zijn de mogelijkheden daartoe beperkt. Gelukkig zijn de meest ge wenste voorzieningen in Heiloo reeds aanwezig." Heiloo is in financiëel opzicht een sterke gemeente. Vergelijk het met een bedrijf. Als je een financiëel ster ke positie hebt, heb je een grotere kans om de economische crisis te overleven," aldus Heiloo's eerste burger. Basisschool Burgemeester Glijnis heeft na de samenstelling van het huidige Col lege van B en W onderwijs in zijn takenpakket gekregen. Op dit terrein staan grote veranderingen binnen afzienbare tijd te gebeuren. Immers, op 1 augustus 1985 wordt de nieuwe wet op het basisonderwijs van kracht, waardoor de scheiding tussen kleuter school en lagere school verdwijnt. De basisschool zal de nodige organi satorische en inhoudelijke verande ringen binnen het onderwijs teweeg brengen. ,,Het proces is al een aantal jaren in gang. Het zal veel vragen om het ge heel in goede banen te leiden. Door de verschillende schoolwerkplannen zal elke basisschool min of meer z'n eigen gezicht kunnen krijgen. Voor 1 april moeten wij naar de raad toe met een voorstel over het aantal basisscholen, dat wij van start willen laten gaan in '85. Met de voorberei dingen zijn we momenteel druk be zig." Boven alles moet staan, dat het te geven onderwijs goed is. De basis voor de verdere ontwikkeling van het kind wordt op de basisschool (het woord zegt dat reeds, red.) gelegd. Als die goed is, plukt het kind daar later veel vruchten van. Natuurlijk staan onze scholen ook open voor ver nieuwingen. De laatste jaren is in dit opzicht veel gebeurd. Bijvoorbeeld zijn nieuwe onderwijsmethoden inge voerd en wordt er meer zorg besteed aan het individuele kind dan vroeger het geval was." Uitbreiding Heiloo heeft in de achterliggende jaren de bebouwde kom flink in op pervlakte doen toenemen. Toch blij ven er nog vele mensen, waar van tweederde deel (ruim 400) be staat uit alleenstaanden, over, die woonruimte in onze gemeente wen sen. ,,Voor hen is de situatie ver velend, dat realiseren wij ons. Of je het woning-'nood' of woning-'be hoefte' noemt, maakt niet zoveel uit. We hopen begin '86 van start te gaan met Plan Zuid Oost. Het hangt van vele faktoren af of dat lukt. Eén van de belangrijkste daarvan is het ver krijgen van voldoende woningbouw- contingent." Voor het zover is, zal eerst het Land van Maat voltooid worden en hoopt de gemeente in '84 en '85 de Kloos terhof te kunnen bouwen. Kortom, Heiloo zal de komende jaren, na een periode van stilstand wat betreft het aantal inwoners, verder groeien. Met haar 21.000 inwoners, haar schitte rende voorzieningen (De Beun, 't Baafje, de Volksmuziekschool, recreatiegebieden en dergelijke) en de gunstige liggen ten opzichte van Haarlem en Amsterdam (rijks weg A9 en het spoor) is Heiloo een begeerde gemeente. Heiloo is de mooiste gemeente van Noord-Hol land", zo vindt haar burgemeester, G.J. Glijnis, die onlangs jubileerde vanwege het feit, dat hij een kwart eeuw bij de Nederlandse overheid in dienst is. Het jaar 1984 is voor drukkerij uit kijkpost niet zo maar het jaar waaro ver George Orwell een boek schreef. Het is een jaar, waarin twee belang rijke jubilea worden gevierd. Aller eerst bestaat de drukkerij in oktober van dit jaar precies een halve eeuw. Vervolgens jubileert haar directeur G. Keppel. Hij is dit jaar precies 6U jaar in het vak. Deze twee gegevens waren de aan leiding voor een gezellige avond vori ge week vrijdag in Motel Heiloo. Werknemers en oud-werknemers, werden door de familie Keppel ge- tracteerd op een diner-dansant. Enkele van de aanwezigen, waaron der de heer P. Portegijs, in de begin jaren boekhouder van de drukkerij en de heer N. Majolee, gedurende een lange reeks van jaren redacteur van de Uitkijkpost" hadden er behoefte aan om nog enkele herinneringen op te halen. Zij kregen hiertoe de gele genheid. Het personeel van de druk kerij en de familieleden van mevrouw en de heer Keppel zorgden voor een komische ,,blik terug in de tijd". De avond had een gezellig verloop en werd geleid door de oudste kleinzoon van de familie, R. Mars, en mede- werkers(sters). Lid Vereniging Goud- en Zilversmeden Vervaardigen - Veranderen Repareren - Graveren Stenen zetten Kennemerstraatweg 414 Heiloo 072-330799 C VH-V OETBALNIEUW S Na een lange tijd van stilte is er van het voetbalfront dan weer eens zeer veel te melden. Allereerst de wed strijd tegeri Zv Vennewater. Deze wedstrijd was t.b.v. de 'competitie' en werd met een winst van 5-3 afge sloten. Toen was het weer tijd voor een revanche-wedstrijd tegen een der teams van Heiloo 80. Hoe de eer ste nederlaag was aangekomen, bleek uit de uitslag tegen Heiloo 80 2. Er werd een monsterscore gehaald van 18-3 in het voordeel van de CVH. De volgende avond was het weer raak Er moest toen gespeeld worden te gen FC Charles de Gaulle. Na een zeer gezellig en sportief uurtje stond er een eindstand van 7-7 op het score bord. In Heiloo zijn zo'n dertien schoon heidsspecialistes aan het werk, elk met hun eigen klantjes". Hoewel allen een gedegen AMBOS opleiding hebben heeft ieder voor zich toch zo z'n eigen specialiteiten. Dit heeft mevr. C. Geul doen beslui ten alle schoonheidsspecialistes op te bellen en te vragen of zij er wat voor voelden eens een avond allemaal bij elkaar te komen. Dit voorstel viel in bijzonder goede aarde. Ten eerste kon men eens kennis met elkaar maken en ten tweede was het best leuk eens over het vak te praten. Het bleek dat de prijzen van allemaal zowat gelijk waren en dat iedereen met produkten op natuurbasis werkt. ,,Toch is het vreemd hoe weinig kri tisch de mensen soms zijn met het ge bruik van kosmetische artikelen. O- ver een waspoeder wordt gewikt en gewogen maar als het hun eigen huid betreft zijn ze vaak veel noncha lanter", aldus mevr. Geul. Voor alle mogelijke behandelingen kan men in Heiloo terecht: de fini- tieve ontharing, later behandeling, afslankkuren (quick slims), visagie en camouflage, de mini-lift, er zijn er die cursussen geven over make-up, ac né behandeling. Dan zijn er nog de zonnebanken. Er werden die eerste avond heel wat ervaringen uitgewis seld en er werd besloten regelmatig bij elkaar te komen en ook om geza- melijk te gaan adverteren. Ze krijgen een eigen vignet, (zie af beelding) zodat, als u dit plaatje ziet, u met erkende AMBOS schoon- heidsspecialisted uit Heiloo te maken hebt. Wilt u weten op welk advies u voor een juiste keuze het beste terecht kunt bel dan even met mevr. C. Geul, Vredenoord 171, tel. 337141. S.v.p tussen 17.00 en 19.00 uur. aHft J.A. van t Hof ){Q] makelaar-taxateur o.g rjl 072-154464 K J Of de plaatselijke Rabobank. „ER IS HOOP" IN VRIESWIJK In de komende maanden hoopt een groep christenen uit verschillende kerken, in het kader van de aktie ,,Er is hoop", alle huizen in Vries wijk te bezoeken. De bewoners krij gen gratis een fraai uitgevoerd blad aangeboden. Tevens zal aan de Vries- wijkers worden gevraagd hun mede werking te verlenen aan een enquête. ,,Er is hoop" is een landelijke aktie, die er op is gericht alle Nederlan ders in de gelegenheid te stellen met het Evangelie van Jezus Christus ken nis te maken. De aktie is niet gebon den aan één bepaald kerkgenoot schap, maar gaat uit van het Instituut voor Evangelisatie in Doorn. De ,,ak- tievoerders" ih Heiloo zijn wel alle maal in ons dorp woonachtig. REÜNIE KOHNSTAMMSCHOOL Voor de Kohnstammschool (vroeger Praktijkschool en V.G.L.O.) is 1983/ 1984 een gedenkwaardig schooljaar. Niet alleen werd een geheel nieuw schoolgebouw (voor lavo, leao en isk) betrokken aan de Gabriël Metsu- laan in het Hoefplan te Alkmaar, maar ook bestaat de school 50 jaar. Uiteraard is een en ander niet onop gemerkt voorbijgegaan. Naast een geslaagde revue, die voor leerlingen en ouders werd opgevoerd, zal er op zaterdag 7 april 1984 een reünie wor den gehouden voor alle oud leerlingen, oud-leraren en andere be trokkenen. De feestcommissie verwacht, dat vele honderden mensen elkaar na vele ja ren weer zullen ontmoeten, om vanaf 14.00 uur tot ongeveer 19.00 uur in het nieuwe gebouw oude herinne- ringen op te halen. Het wordt op prijs gesteld indien be langstellenden hun komst schriftelijk of telefonisch kenbaar maken. Contactadressen: Hr. C. Pool, Groe- neweg 80, 1817 MP Alkmaar, Mevr. C.A. Kreijger, Troelstrakade 37, 1814 TB Alkmaar, tel. 072-111398 Kohnstammschool, Gabr. Metsulaan 34,1816 EP Alkmaar Tel. 072-116456. BERTUS BORGERS GROOVE EXPRESS Nadat Bertus Borgers Herman Brood's Wild Romance een jaar lang in binnen- en buitenland extra glans heeft gegeven, is de voormalige componist, saxofonist van Sweet d' Buster en de Mr. Albert Show een eigen weg gegaan met een nieuwe band. Alleen al de naam "groove express" duidt de intensiteit en ener- gie aan waarmee de nummers ge bracht worden.Zeer swingende mu ziek, laat dat duidelijk zijn.Bertus Bor gers heeft 'n paar van z'n vroegere composities "Classics" zien worden, denk maar aan "Still believe" en "City lights" en is nu met hetzelfde elan zijn nieuwste composities aan het opnemen en dus sinds kort ook live aan 't brengen, bijvoorbeeld zaterdag 18 februari in Buk Buk (22.00 uur). Sinds kort importeert ,,De Heerenslager" met een aantal collega's, vers rundvlees uit Schotland. Doordat het rundvee in Schotland nog de ruimte en rust krijgt om op te groeien, is dit malse vlees uitstekend van smaak. Van deze runderen wordt o.a. gesneden: Ossehaas, entrecóte, prima rib, kogelbiefstuk, biefstuk, rosbief, magere lappen en fij ne rib. „De Heerenslager", Heeren weg 186 - Heiloo. DE DIERENBESCHERMING HEILOO EN LIMMEN zoekt mensen die tijdelijk een hond of kat in hun huis willen opnemen tegen vergoeding van de onkosten, ïnl.: mevr. de Waart, tel. 334810 (na. 18.30 uur). TENTOONSTELLING POPPEN EN POPPEN MAKEN En wel een heel bijzondere I Het me rendeel van de tentoongestelde pop pen werd door plaatsgenoten ge maakt: de dames Sinke, Steenhoek en van Wessel. Mevr. Sinke maakt o.a. replica's van de bekende Duitse babypoppen. Omdat gewerkt wordt met de oorspronkelijke Duitse mal en met porcelein-aarde, zijn deze re plica's niet van de orginele poppen te onderscheiden. Van mevr. Sinke en Mevr. Steenhoek gezamelijk wordt 'n collectie poppen getoond, waarvan de kopjes geboetseerd werden van zelfhardende klei, daarna beschilderd terwijl de lijfjes van stof zijn gemaakt, het hoofdhaar is van vlas. hierop aan sluitend zijn de verschillende ontwik kelingsfasen die doorlopen worden bij het boetseren van de kopjes te zien.Verder worden er jute poppen van mevr. van Wessel getoond, als mede een door haarzelf gemaakte met jutepoppen bevolkte kerststal. Alles overziend, krijgt men de nei ging zelf ook aan de gang te gaan. Vandaar dat deze tentoonstelling be geleid wordt met een presentatie van boeken, zoals: "Poppentheater in deeg" van Pien Lemstra, "Het pop pentheater" van Ueli Balmer en nog vele andere boeken op het gebied van poppen, poppenhuizen, poppen theater, poppenspelen en poppen ma ken en voorzien van instructieve en inspirerende illustraties. In iedere cultuur werden en worden poppen gemaakt. De poppen zijn als 't ware een afspiegeling van de culturen van herkomst. Ook de Wayang-pop en de Barbie-pop, evenals een uit houtge- sneden popje uit Borneo zijn verte genwoordigd. Om het geheel com pleet te maken ligt op de tentoonstel ling het volgende adressenmateriaal ter inzage: van een Poppendokter, waar in de regio les gegeven wordt in het maken van poppen alsmede van het poppengilde, waarvan men lid kan worden en waardoor men dan d.m.v. folders van de laatste ont wikkelingen op het gebied van pop- pen op de hoogte wordt gehouden. Carlav.d. Bibliotheek

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1984 | | pagina 1