nutsspaarbank Wiefiic- Huisvuil KOMO alléén in zakken o SP HUIS VERKOPEN MAKELAARDIJ VAN STAALDUINEN y simon peek Gereformeerde Kerk viert 25-jarig bestaan wèlien 'ermari meester go< Garage Pouwels showt nieuwste Fiat-modellen in 't Loo AALSMEERSE PLANTENHAL 6.9S Redaktie Uitkijkpost roept uw hulp in Mevr. Willemse opent expositie bij Silhouet IEUWSBL AD VOOR HEILOO «.o. KXI FORD. MEERWAARD OP DE WEG. EXTRA HOGE RENTE OP SPAARDEPOSITO'S Deze week speciale aanbieding KUNSTSTOF V00RZETRUITEN P.V.C. VOORZETRAAMPROFIEL OMEGA Huis verkopen Rabo Makelaardij horloger juwelier s? Doe meer met de Spaarbank die meer doet. F. J. E. Calf C. M. de Boer Tel. 332888 Tel. 332809 Een exclusieve Omega al vanaf f. 395, Kennemerstraatweg 129. Tel. 330332* 49e JAARGANG No. 8 22 FEBRUARI 1984 Advertenties en administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon 072-330175 b.g.g. 334531 Redactie-ad ressen Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo - Telefoon 072-331081 Westerweg 3711852 PR Heiloo - Telefoon 072-333 5 Dit blad verschijnt 's woensdags huis-aan-huis in een oplage van 12.000 exemplaren in Heiloo. Limmen. Egmond-Binnen. Rinnegom en Egmond a/d Hoef. Advertenties moeten uiteriyk maandagmiddag 6 uur in ons bezit zyn. Advertentieprijs per mm 55 cent (excl. BTW) Bij regelmatig adverteren AANZIENLIJKE REDUKTIE. Raadhuisweg 12 Heiloo De Gereformeerde Kerk van Heiloo bestaat komende zondag 26 februari, precies 25 jaar. Dit jubileum wordt op bescheiden wijze gevierd. Zondag zal de ochtenddienst een bijzonder karak ter hebben en 3 weken later, op zon dag 18 maart, zal er een gemeente dag worden georganiseerd in en rond om het kerkgebouw aan de Noorder geeststraat. Evenals de burgerlijke gemeente Hei loo, heeft ook de gereformeerde kerk de afgelopen tientallen jaren een flinke groei doorgemaakt. Woonden er voor de 2e wereldoorlog nog maar weinig gereformeerden in Heiloo, bij de instituering van de kerk op 26 februari 1959, was het ledental al gegroeid tot 280. Thans zijn ruim 900 Heilooërs lid van die kerk. Voordat de gereformeerden hun ei gen kerk stichtten behoorden zij ker kelijk bij Alkmaar. Zij het dat al sinds de oorlog kerkdiensten werden ge houden in het toenmalige „Evange- lisatielokaaT' van de Hervormde Gemeente aan de Kerkelaan, thans kleuterschool. Het was er 's winters vaak te koud en 's zomers te warm. Toch gingen de gereformeerden daar bijna 20 jaar elke zondag om half negen en half vier ter kerke. Akties Reeds in het begin van de jaren vijftig begonnen zij financiële akties te voe ren voor het realiseren van een eigen kerkgebouw. Ongeveer tegelijkertijd ging de kerkeraad van Alkmaar zoe ken naar een hulpprediker voor de pastorale bewerking van de gerefor meerden in Heiloo en Egmond, die ook kerkelijk tot Alkmaar behoorden. Bijna 30 jaar geleden, in september 1954, kom Ds. A.M. Boeyinga als hulpprediker voor Heiloo worden be vestigd. Onder krachtige leiding van Ds. Boeyinga nam het enthousiasme van de gereformeerden voor kerkbouw en pastoraat snel toe, ook het aantal leden bleef groeien. Er werd een bouwfonds in het leven geroepen en een bouwcommissie ging aan de slag. Een grootscheepse aktie in 1955 leverde in één klap ruim 22.000 op. Het voorlopige streefbedrag was 100.000. Enkele jaren later kon over een stuk grond aan de Noordergeeststraat worden beschikt, waar alvast een jeugdgebouw werd opgetrokken, dat de naam Bastion" kreeg. In 1963 neemt Ds. Boeyinga op 75- jarige leeftijd afscheid van Heiloo. In mei van dat jaar werd Ds. Mole naar geïnstalleerd. Op allerlei fronten werd jaren lang geld ingezameld. In Alkmaar werd niet minder dan 11.187,65 opge haald. Kerkgebouw De gemeenteleden vinden een bekro ning van hun werk door de ingebruik neming van het kerkgebouw op woensdag 1 juli 1964. Niet zonder trots zei de voorzitter van de bouw commissie, de heer Pieters: Door middel van allerlei akties is 170.000 bijeengebracht, van de landelijke Stichting Steun Kerkbouw kan een flink bedrag worden geleend en we hebben ook rijkssubsidie verkregen." Zo kon het gebouw, dat een half miljoen gulden kostte, gefinancierd" worden. In de loop van de jaren zestig en zeventig groeide het aantal leden tot 900 (de Limmenaren behoren nog steeds tot de gereformeerde kerk van Heiloo). Ook de predikanten kwamen en gingen, na Ds. Molenaar (1963 1970), Ds. C. Verkuyl (1970—1974), Ds. H.W. Wierda (1976—1980) en Ds. A. Boelhouwer, die in september 1981 aan de kerk werd verbonden en dat nog is. Diskussies Heiloo is een typische forensen gemeente. Dat is goed te merken bin nen de gereformeerde kerk. Mensen met uiteenlopende opvattingen over wat de kerk in en voor de samenleving behoort te doen, over het omgaan met elkaar, over politiek op de kansel, samenwerking met andere kerken. Vaak leidt dit tot pittige diskussies. Er worden inzamelingen gehouden voor Solidaridad (Latijns-Amerika), voor Hongarije, voor projekten voor drugs-verslaafden en gehandicapten, voor Amnesty International. Informa tie over ICTO en IKV en derde wereldlanden. Binnen de eigen kerk proberen ouderlingen, diaken en kontaktpersonen wat te doen voor gemeenteleden die speciale aandacht nodig hebben. Op diverse terreinen wordt nauw samengewerkt met com missies en individuele leden van de hervormde gemeente en roomskatho- lieken. Gemeentedag Om de saamhorigheid te vergroten wordt het zilveren jubileum aange grepen om een gemeentedag te hou den en wel op zondag 18 maart. Die dag begint om 10.00 u met een kerk dienst, die wordt geleid door Ds. Boelhouwer en heeft als thema „men sen onderweg", 's Middags wordt een gemeentespel gespeeld in de vorm van een quizTussen deze onderdelen in is er een broodmaal tijd. Voor de jongelui is er een apart pro gramma en een doorlopende crèche voor de kleinsten. Rond 16.00 u wordt de gemeente dag afgesloten. Deze ontmoetings dag wordt vanwege de voorjaars vakantie drie weken na de officiële jubileumdag, 26 februari, gehouden. Komende zondag zal de morgen dienst wel een apart tintje hebben. In die dienst zullen voorgaan Ds. Boelhouwer en de eerste predikant, Ds. Molenaar uit Breukelen. Ook veel gereformeerden die vroeger in Heiloo hebben gewoond, zijn uit genodigd. Na afloop zal er voor ie dereen gelegenheid zijn onder de koffie herinneringen op te halen. Lid Vereniging (ioud- en Zilversmeden Vervaardigen - Veranderen Repareren - Graveren Stenen zetten Kennemerstraatweg 414 Heiloo 072-330799 n Automobielbedrijf G.C. KOOIJMAN BV. Dorpsstraat 7, 1901 EH Castricum "Telefoon 02518-50650/50651 H.O.V. SPEELT OP 2,3 EN 5 MAART "LA TZIGANE" De Heilooër Operette Vereniging zal op vrijdag 2, zaterdag 3 en maandag 5 maart a.s. de operette "La Tziga ne" van Johann Strauss jr. presente ren in theater De Beun te Heiloo, aanvang 20.15 uur. Na het succes van Die Fledermaus in 1874, wijzigde Straus in 1877 de partituur zodanig, dat de melodieën die deze operette zo beroemd maakten, grotendeels bewaard bleven. Twee andere tekst dichters schreven er een totaal ander verhaal bij en het resultaat noemden zij "La Tzigane" (de Zigeunerprin ses). De talloze zigeuners, zigeune rinnen, prinsen en prinsessen welke ook deze operette tot een kostelijk kijkspel maken, zullen met dirigent Wim Noteboom, regisseur Greet van Halm en het Zaans Opera- en Operet te Orkest u op een heerlijk operette avondje weten te trakteren. De voor stellingen van vrijdag en zaterdag zijn reeds uitverkocht, en ook voor maan dag 5 maart zijn er nog maar een paar kaarten verkrijgbaar. Tel. inl. bij Frits Hogerheyde (334275). SPAARDEPOSITO'S 4 jaar vast 81/2% SPAARDEPOSITO'S 6 jaar vast 9 Minimumbedrag f 1.000 Tussentijds vrij opneembaar voor aankoop eigen huis. Deze aktie is geldig van 20 t/m 29 februari 1984. Voor meer informatie: Kantoor Heerenweg 38 Kantoor Stationsweg 104 West Nederland Winters buiten? By ons is het nu volop voorjaar. Acaulia's3 voor/ 4,50. Excellente azalea's vanaf/5,00 Plantenbakjes vanaf/ 10, Een keur aan groene en bloeiende planten Uw adres: halverwege de Zevenhuizerlaan no. 54 in Heiloo. Vrydagavond koopavond. A.s. vrijdag en zaterdag zal garage Pouwels op het plein voor de Hema de nieuwste modellen van Fiat laten zien. De Panda - de auto van het jaar 1984, de Fiat Uno - de Panda-shop ping en de nieuwe Regata, die voor deze gelegenheid zeer scherp ge prijsd is 15.000) en dan nog de Fiat Argenta. Het gaat goed met Fiat Nederland. Zij bereikte de 4e plaats in verkoop en daarmee is het recordjaar 1972 bijna geëvenaard. Fiat is een groot offensief aangegaan door met veel kleine auto's op de markt te komen. die bij het publiek zeer goed zijn ont vangen. Bovendien zijn er gunstige financieringsmogelijkhedenomdat Fiat Nederland een eigen financie ringsmaatschappij heeft. Daarbij geeft Fiat 1000 a 2000 meer bij inruilwaarde op de meeste types. Garage Pouwels is een oud vertrouwd adres en bestaat volgend jaar 60 jaar. Wie-het komend weekeinde een be zoek aan de show in de Winkelhof 't Loo brengt, kan verzekerd zijn van deskundig advies en uitvoerige do- kumentatie. DOE-HET-ZELF CENTRUM Westerweg 156 - 1852 AN Heiloo - Telefoon 072-331754 2 mm dik, per m2 Ook andere diktes. wit of bruin, 250 cm, nu' Het gemeentebestuur wijst er nog maals op dat het huisvuil uitsluitend in huisvuilzakken, voorzien van het KOMO keurmerk, aan de reinigings dienst mag worden aangeboden. Zakken met KOMO keur zijn al jaren in Heiloo in gebruik. Het keurmerk garandeert een zak van voldoende sterkte, die ook in het verbrandings proces milieu-vriendelijk is. Daar naast is bij gebruik van deze zakken een vlotte wijze van werken door hét beladingspersoneel verzekerd. Wist U dat het personeel van één vuilnisauto per week zo'n 12.000 zak ken moet laden? Op uw medewerking wordt dan ook gaarne gerekend. Burgemeester en Wethouders van Heiloo Official Timekeeper of the 1984 Olympic Games I BELCANTO CONCERT IN EGMOND-BINNEN Het gemengd koor „Crescendo" geeft zaterdag 25 februari a.s. een Bel Canto concert in Egmond-Bin nen. Het concert wordt gegeven in zaal Swart in Egmond-Binnen en be gint om 20.15 uur. De leiding is in handen van de dirigent J. Stam, de begeleiding wordt verzorgd door de pianist Jos Moeskops. Zo'n avond behoeft eigenlijk geen aanbeveling, gezien de goede reak- ties van voorgaande jaren. Het be looft deze keer weer goed te worden, gezien het programma. O.a. wordt gezonden „Edelweiss" (uit The Sound of Music), „Wenn die kleine Veilchen blühen", „Ja, so singt man nur in Wien". Emiel Biessen van het Radio Philhar- monisch Orkest speelt op de dwars fluit, in samenspel met Jos Moes kops. Voor de muziekliefhebber een avond met afwisseling, gaat U dus a.s. za terdagavond na-ar Zaal Swart in Eg mond-Binnen. Na afloop is er een ge zellig samenzijn met levende muziek en gelegenheid voor het maken v?n een dansje. RAADSVERGADERING A.s. donderdag staan op de agenda van de raadsvergadering o.a. de vol gende punten: gemeentelijke plan voor de bibliotheekvoorziening 1986-1988. Aanvang 20.00 uur. BJ.A. van 't Hof makelaar-taxateur o.g. 072-154464 Of de plaatselijke Rabobank. „ENCORE" GAAT VERHUIZEN Het succesvolle zaakje in tweede- handskleding van Trudy Drukker gaat verhuizen. Zij blijft echter wel aan de Heerenweg zitten, maar een eindje verderop. De hal waar vroeger Stet, de groenteman, zat, Heeren weg 252, zal het nieuwe onderkomen van „Encore" worden. Men mag wel stellen dat de tweede- handskleding „in de lift" zit. Toen Trudy Drukker 8 jaar geleden in de garage begon, was het ruim genoeg. Verleden jaar werd er een kleine ver bouwing gedaan en leek het voorlopig nog wel weer te gaan, maar dat was niet zo. Ze barst er letterlijk uit. De hal van Stet bleek een ideale ruimte. Goede vrienden hebben de handen flink uit de mouwen ge stoken, een mooie paskamer ge maakt en de zaak fraai opgeschilderd. Trudy Drukker zegt: „Ik krijg nu ook plaats voor een koffiezetapparaat, zodat ik mijn klanten kan trakteren op een kopje koffie." Vanaf 1 maart vindt U „Encore" dus op de Heerenweg nr. 252. Op 2 maart is er 's avonds van 19.00 tot 21.00 uur open huis en kan iedereen even een kijkje komen nemen. Volgende week woensdag is het 29 februari. Op zich niets bijzonders. Elke vier jaar komt die dag op de kalender voor. Wel bijzonder is het feit, dat het voor de tweede keer in de geschiedenis van het weekblad Uitkijkpost zal zijn, dat het blad precies op de schrikkeldag uitkomt. De vorige keer was op vrijdag 29 februari 1952. Om deze tweede schrikkel-verjaardag van de Uitkijkpost extra luister bij te zetten, zouden wij graag (tijdelijk) in het bezit komen van een krant van 29 februari 1952. Het gemeente-archief te Alkmaar kan ons niet hel pen, evenmin de vereniging Oud Heiloo. Wellicht is één der inwoners van Hei loo of Limmén nog in het bezit van een krant van genoemde datum. Wij ver zoeken hem of haar vriendelijk dit exemplaar gedurende een week aan ons uit te lenen, zodat wij een stukje schrikkel-historie kunnen samenstellen. In de tijd waar het om gaat, verscheen de Uitkijkpost op vrijdag en was het nog een abonnementsblad. Wie ons kan helpen wordt verzocht kontakt op te nemen met: Jaap-Wim van der Horst, Westerweg 371 te Heiloo (tel. 072 - 333775). In de tweede plaats zijn wij op zoek naar enkele mensen, die geboren zijn op 29 februari en die dus volgende week woensdag na vier jaar hun verjaardag weer eens op hun geboortedag kunnen vieren. Immers, het is de tweede schrik kel-verjaardag van de Uitkijkpost en om die alleen te vieren is nogal saai. Willen zij, die op 29 februari zijn geboren en die mee willen werken aan een extra feestelijke Uitkijkpost, kontakt opnemen met: G. Bos-Fiolet, Baafjeslaan 1 te Heiloo (tel. 072 - 331081, na 19.00 uur). Men kan ook het kantoor van de Uitkijkpost bellen: 072 - 330175. FLONKEREND KRISTAL BIJ DE CANDELAER Wie een kijkje gaat nemen in de eta lage van de Candelaer aan de Heeren weg zal daar een heel bijzondere col lectie flonkerend en niet flonkerend kristal aantreffen. Prachtig is het schaakspel, maar dat niet alleen er is veel meer. Binnen wordt op audiovisuele wijze uitge legd hoe kristal gemaakt en geslepen wordt. Tevens is er fraai documentatie mate riaal aanwezig. „Het is een kunst ontstaan uit aarde en vuur, maar door wie" zegt de heer Jaap Zoon. "Een kunstenaar, vakbekwame mensen die de juiste samenstelling weten met een kunstzinnige aanleg en inzicht om zich uitte leven in vorm, kleursamen- stelling en slijpwerk". Hoe ontstaat glas en kristal. Van glas is het hoofdbestanddeel kwartszand. Om de hoge smelttem- peratuur van het zand te verlagen wordt er toda of potas (kalciumcarbo- naat) aan toegevoegd. De recepten waarin de hoeveelheden van de grondstoffen precies zijn aangegeven zijn natuurlijk een angstvallig be waakt geheim. Het glinsterend kristal wordt gemaakt door aan het grondstoffenmengsel tenminste 24% loodoxyde toe te Bij voorbaat dank, Redaktie Uitkijkpost, voegen. Glas kan gekleurd worden door me- taaloxyden bij de grondstoffen te doen. Op die manier ontstaat bijvoor beeld,uit kobalt, blauw glas en uit ij- zeroxyde groen glas. De kleur rood ontstaat door toevoeging van koper of....zuiver goud. Specialisten graveren uit de vrije hand slijpsels en versieringen in het glas. De schitterende resultaten hier van ziet u uitgestald bij de Candelaer en is zeker een bezoek waard. Kijkt u dan tevens eens naar de bijzondere collectie porceleinen siervoorwerpen. edelstaal, waterdicht (3 atm), secondenwijzer, zeer plat quartz QQC horloge T. Ov/Of OFFICIAL O DEALER: OMEGA stationsweg 85a heiloo - tel 072-335730 Onder enorme belangstelling opende wethouder mevr. A.A.M. Willemse- v.d. Ploeg op zondagmiddag een ex positie bij Silhouet Binnenhuisarchi tectuur aan de Stationsweg. Tineke Bot en Caroline van Straten exposeren hier tot eind maart. „Silhouet heeft wel 2 vakmensen in huis gehaald. Voor Heiloo in een nieuwe vorm. Er is veel geschreven over kunst, maar wat is kunst? Ik heb eens gelezen „iets dat los van de maker een eigen leven gaat leiden, maar waar men zelf de uitstraling van moet ervaren"." Mevr. Willemse vervolgde: „Het is de eerste expositie van Silhouet en het doet me plezier dat het juist vrou welijke kunstenaars zijn." Ze vertel de nog hoe in een persoonlijk gesprek met zowel Tineke Bot als Caroline van Straten bleek hoe hard je moet werken om iets te bereiken, maar na het gevecht met de materie de vreug de van het resultaat ervaart. Met lief de voor het vak en een goede motiva tie is het een voorrecht kunstenaar te zijn. Silhouet heeft kunst en interieur, met een knipoog naar de commercie, goed samengebracht." Hiermee was de expositie geopend. Namens Piet Duyneveld en Kees Schermerhorn kreeg mevr. Willemse een fraai boeket aangeboden. Een expositie die zeker de moeite waard is om te bezoeken. Hierna dronk iedereen een drankje en speel de het duo Free-lance een (eindelijk eens zacht) achtergrondmuziekje. De expositie is te bekijken tijdens de winkeluren. WOONVOORZIENINGEN LICHAMELIJK GEHANDICAPTEN In Castricum komt een woonvorm voor lichamelijk gehandicapten in de leeftijd van ongeveer 18 tot 65 jaar, die (nog) niet volledig zelfstan dig kunnen wonen. Deze woonvorm wordt tot stand gebracht door de Stichting Woonvorm Lichamelijk Gehandicapten IJmond. Medewer kers van de woonvorm zullen de be woners de nodige hulp bieden bij dagelijkse bezigheden zoals eten, toiletgang, naar bed gaan, opstaan, e.d. Ook van sociale begeleiding door de medewerkers zullen de bewoners gebruik kunnen maken. Iedere bewoner zal beschikken over een eigen woonruimte en zal zelf verantwoordelijk zijn voor zaken als artsenkeuze, vrijetijdsbesteding, fi nancieel beheer enz. waarbij bege leiding mogelijk zal zijn. De bewoners die dat willen, kunnen zelf ook hun maaltijden bereiden. Tevens kan men gebruik maken van maaltijden uit de centrale keuken. Aan de bewoners en de medewer kenden zal de mogelijkheid gebo den worden vormen van kollektief wonen te ontwikkelen. Bijv. voor gemeenschappelijk eten. Er zullen ruimtes zijn voor gemeenschappelijk gebruik. Voor de kosten van verblijf in één van de 24 wooneenheden zul len de bewoners een beroep kunnen doen op de AWBZ, waarbij wel re kening gehouden moet worden met een eigen bijdrage. Bent u geïnteresseerd in het wonen in de woonvorm Castricum, dan is het verstandig dat u zich nu reeds in schrijft als kandidaat-bewoner. Zoals het er nu voorstaat, kan in het voorjaar van 1984 een aanvang ge maakt worden met de bouw en kan de woonvorm in de loop van 1985 ge opend worden. Inlichtingen (en te vens het adres waar u een inschrijf formulier kunt krijgen): mw. T. Ka- per-de Vries, Van Uytrechtlaan 22, 1901 JL Castricum, tel. 02518 - 54686. VERENIGING MIGRAINE- PATIËNTEN IN REGIO ALKMAAR Iedereen heeft wel eens hoofdpijn. Tien procent van de Nederlandse bevolking heeft het vaak en een vijf de deel daarvan lijdt aan migraine. Het is de oorzaak van veel arbeids verzuim. Dat wordt in ons land ge schat op een jaarlijkse kostenpost van 200 miljoen gulden. Er blijkt veel belangstelling voor te bestaan maar*er is veel vraag naar een diepergaande voorlichting. Daarom is op zaterdag 25 februari 1984 een bijeenkomst georganiseerd in Hotel Kinheim aan de Stations weg 28 in Alkmaar die 's middags om 14.00 uur begint. Spreker is o.a. dr. E. L. H. Spierings, medisch adviseur van de ver eniging, die velen een nieuw inzicht zal kunnen geven in een aandoening die al duizenden jaren bekend is maar waarvan de diepere oorzaken pas nu geleidelijk worden op gespoord. Er zal ruimschoots ge legenheid zijn voor het stellen van vragen. Ook niet-leden zijn welkom en in wezen iedereen die soms of geregeld gekweld wordt door hoofd pijn. Nadere inlichtingen bij het secretariaat, Prinses Beatrixweg 5, 9001 JM Grouw, tel.: 05662 3213.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1984 | | pagina 1