VAN HIER EN 9e^t:ff^Srn pr^ 9 ^5 SPORT EN SPEL AGENDA VERENIGINGSAGENDA EVENEMENTEN-AGENDA e'ef. 33n Simone Hackenitz drievoudig kampioene uv m,- Sociëteit Alleenstaanden Heiloo 4// Üu, ot0. '0'aer 'Vet 29 FEBRUARI 1984 NCILOO ZWEMNIEUWS De wedstrijdzwemploeg heeft het momenteel zeer druk. Vorige week zondag werd te Enkhuizen de eerste wedstrijd van een 5 kamp ver- zwommen. 7 Clubrecordtijden wer den verbeterd 37 persoonlijke tijden. Nieuwe clubrecordtijden werden ge zwommen door: Areke de Hoop op de 100 m rugslag dames, tijd 1.16.-. Erwin Kijzers, 200 m schoolslag jongens 13 jaar, tijd 3.15.9. Arno Stam, 200 m schoolslag jongens 12 jaar, tijd 3.27.1. Marinanne Berk, 400 m wisselslag meisjes 15 jaar, tijd 6.02.3. Edwin Kühlman, 400 m wisselslag jongens 15 jaar, tijd 5.50.-. Jeroen Brand, 400 m wissel slag jongens 11 jaar, tijd 7.55.0.Pa trick Kingma, 400 m wisselslag jongens 13 jaar, tijd 6.13.9. Zondag j.l. werd de eerste wedstrijd verzwommen wan een 4-kamp. Deel nemende ploegen Oeza uit Heems kerk, Animo uit Bergen en De Ham uit Krommenie. Eerste werd onze zwemploeg met 4738.7 punten, 2e werd Oeza met 4903.0 punten, 3e werd Animq uit Bergen met 4931.6 punten en 4e werd De Ham met 4962.1 punten. Er werden 6 club recordtijden verbeterd en één tijd werd geëvenaard. Marianne Berk evenaarde het clubrecord 200 m vrije slag meisjes 15 jaar tijd 2.28.8. Joanne de Hoop, 400 m vrijeslag meisjes .12 jaar, tijd 5.25.6; Martin Berk, TÓ0 m schoolslag heren tijd 1.17.8; Joanne de Hoop, 100 m vrije slag meisjes 12 jaar, tijd 1.13.1; Kirsten de Hoop, 200 m vlinderslag meisjes 16 jaar, tijd 3.03.7; Marlies van de Graaf, 200 m vlinderslag meisjes 14 jaar, tijd 3.03.9; Edwin Kühlman, 200 m vlinderslag jongens 15 jaar, tijd 3.10.2. BRIDGECLUB BRIDGECLUB KONT(R)AKT Op woensdag 22 februari eindigden als eerste: fam. Couzijn, fam. Baas, fam. Keyser en mevr. Plas-hr. v.d. Zijden en als tweede: dames Bennen- Spiers, mevr. Haafkens-hr. Stuker, dames Quee-Spaan en heren Groot- jes-Uyl. Wij bridgen op woensdag avond in het Open Huis in een zaal, waarin niet wordt gerookt. Er worden een beperkt-aantal spellen -gespeeld en we/houden na de le speelronde een pauze. We hebben nog maar weinig vrije plaatsen, maar noteren nog wel graag namen van mensen, die - zo nodig - willen invallen. Inltel. 331676 (fam. v.d. Zijden). 8 MAART: INTERNATIONALE VROUWENDAG Vorige week konden de gezamelijke vrouwenverenigingen u meedelen dat Heiloo niet stil zal zitten bij de viering van de Internationale Vrouwendag 1984. De activiteiten voor die dag hebben wij voor u op een rijtje gezet in een brochure die u o.a. in de bi bliotheek kunt aantreffen. Om het thema "Rolpatronen, wat doen we ermee te onderbouwen, wordt er in de Ger. Kerk aan de Noor dergeeststraat ondermeer een infor matiemarkt gehouden.Laten we, om in de stemming te komen, alvast een kijkje nemen bij het onderwijs- kraampje op die markt. Hier wordt u een breed scala van ontplooiings mogelijkheden aangeboden. Zo is er bijv. het "Ouderwijs, onderwijs" project NIVON Heiloo. Geen huis werk en geen schoolse aanpak, maar wel het praktijkgericht omgaan met de Ned. taal, zoals het schrijven van een brief en de behandeling van algemeen vormende onderwerpen. Wat meer tijd (met meer huiswerk) kosten de veelzijdige thema's en leer vakken van de Open School. Is uw be langstelling wat gerichter, dan biedt de Volksuniversiteit u cursussen op velerlei gebied: van talencursussen (o.a. Nieuwgrieks) tot een cursus als "Sociale verzekeringen en sociale voorzieningen". De gehele dag zijn er mensen aanwezig die u over al deze vormen van ontwikkeling alles kun nen vertellen. De Fed. Vrouwenraad en de vrouwen verenigingen zijn ook vertegenwoor digd met hun cursussen en creatieve bezigheden. In mei zal de Fed. Vrouwenraad starten met haar cursus "Vrouw en media". Een behoorlijke doorzettingsvermogen vereisen de studies aan de dagscholen voor M.A.V.O.-H.A.V.O.-V.W.O. en M.E.A.O. voor wolwassenen. Hier over en over alle vormen van onder wijs, zoals beroepsopleidingen, M.O.-akten en Open Universiteit, kunt u zich op 8 maart laten informe ren. Er is tevens iemand aanwezig die u bijna alles kan vertellen over cur susgeldtarieven en studiefinancie ring. De bibliotheek is vertegenwoor digd met een kraampje met boeken over emancipatie, rolpatronen, vrouw en christendom en vrouw in de 3e wereld. Verder kunt u de ten toonstellingen "De Kunst van het Moederschap" en "Vrouw en-Rijk" bekijken. U weet, u kunt de hele dag vrij in en uit lopen De films met als thema rolpatronen worden 's mor gens en 's middags gedraaid. Wij hopen dat het een zinvolle en ge zellige dag mag worden. Met uw aan wezigheid zal dat zeker lukken NIVON Naar aanleiding van de internationale werkbijeenkomst voor vrouwen, af gelopen jar in de ,,Banjaert", willen wij proberen op bescheiden wijze in het gewest Noord-Holland iets onder vrouwen te doen. Wij willen twee maal een heel weekend bij elkaar ko men om te denken en te praten over de invloed die vrouwen kunnen heb ben op hun omgeving en omgekeerd. Het is de bedoeling om met niet meer dan 8 vrouwen heel intensief en ook heel praktisch bezig te zijn, vooral om eerst zelf een idee te vormen. Naast denken en praten gaan we o.a. alter natief koken, uitwaaien aan zee en wandelen door de duinen. De kosten zijn f. 30,- per persoon voor het hele weekend. Als u geinte- reseerd bent kunt u voor informatie bellen naar Mieke Polman: 02206- 1513. De weekends zijn 17 maart en 7 april. De plaats is "Te Warskip", Rooseveltlaan 18, 1931 VN Egmond aan Zee. er een schip in nood is, dankzij snel handelen en een perfekte organisatie en onder zeer moeilijke omstandig heden, levens gered kunnen worden. De gehele organisatie werkt op vrij willige basis. Op 20 februari heeft de fa. Bolten een voorlichtingsavond gegeven over de techniek van het verven. Op deze leerzame avond heeft de heer Bol ten vele vragen beantwoord en hij heeft vele nuttige wenken en advie zen kunnen geven. Zie verder verenigingsagenda. Dit weekend werd het C en CX toer nooi gespeeld. Van de 142 deelne mers speelden er 44 uit Amsterdam en 42 van 't V.B. Desalniettemin werden alle prijzen op één na, de H.E. CX, door 't V.B.-leden in de wacht gesleept. Het hebben van een eigen hal met veel speelmogelijk- heden en een selekte training legt bepaald geen windeieren. De sfeer was prima, de bondsscheidsrechters en de sportmasseur hadden het ge makkelijk. Uitschieters waren Simone Hackenitz, die in haar DE nog even in moeilijkheden kwam door de gemoti veerde Karin Buzing, 12-10, 6-11, 11-7. Raymond Berger speelde weer uitstekende partijen. Snelle slagen wisselingen en een hoge service brachten z'n tegenstander tot wan hoop. In de CX klasse bracht de konditio- neel sterke en zeer gemotiveerde Ellen de Wildt het tot 2 titels. Haar DE won ze met 12-10, 11-5 in de finale van de goed spelende Hyacinthe de Vries. Met goed inzicht, fantastische smashes en grote inzet brachten de 15-jarige Judith de Lijster met de jonge zeer getalenteerde Mark Luur- sema hun gemengd dubbel naar de eerste plaats. Een geslaagd toernooi dat volgend jaar een herhaling verdient en krijgt. Uitslag C: DE, Simone Hackenitz; HE, Raymond Berger; DD, Simone Hackenitz/ Maureen Admiraal; HD, Rob/Ray- mond Berger; GD, Simone Hacke- nitz/Meine Kuperus. Uitslag CX: DE, Ellen de Wildt; HE, Erik Jacobs; DD, Ellen de Wildt/Marjan Bakker; HD, Jan Jeysman/Ben Keyser; GD, Judith de Lijster/Mark Luursema. SOCIËTEIT ALLEENSTAANDEN HEILOO In februari verzorgde de Kon. Noord- holl.- en Zuidholl. Reddingmaat schappij o.l.v. de heer Witpen, met het vertonen van films, een boeien de avond over het redden van drenke lingen. Als leek weten wij er weinig van, maar deze avond leerde ons, als DE BODEM WAAROP WIJ LEVEN Tijdens de maandelijkse bijeenkomst van de Kon. Mij. Tuinbouw en Plant kunde, afd. Heiloo, werd nu eens niet gesproken over wat er zo al in de bodem groeit, maar over het onder werp: bodemkartering. De heer Kraanen van de Stichting voor Bodemkartering te Wage- ningen, vertelde over het doel van de bodemkartering en hoe men in het veld werkt. Op geanimeerde wijze werd een aantal van de 400 te onder scheiden grondsoorten besproken en vertoond. Deze avond stond ook in het teken van de jaarlijkse ledenvergadering, waarbij het financieel verslag en het verslag van de sekretaris werden goedgekeurd. De aftredende sekre taris, de heer J.J.M. Hageman, werd onder luid applaus herkozen. Nadere informatie bij de heer C. Kamer, tel. 333523. NEDERLANDSE BOND VAN PLATTELANDSVROUWEN afd. Heiloo De voorzitster, mevr. Wolse, kon deze avond veel leden verwelkomen. Door mevr. Lugtigheid werd het jaarverslag en het financiëel over zicht behandeld. Mevr. Schot bracht verslag uit van de kascommissie. Ver volgens de bestuursverkiezing. De dames Lugtigheid en Brommer waren aftredend en niet herkiesbaar. Mevr. Wolse dankte hen hartelijk voor het vele werk dat zij de afge lopen 6 jaar voor de vereniging heb ben gedaan en bood beiden het Bondsspeldje aan. De als kandidaat gestelde dames T.E. Bakker-van der Sluis en N. Dek- ker-Aalmers, werden met algemene stemmen in het bestuur gekozen. Met woorden van dank werd ook afscheid genomen van de dames Asjes en Doornspleet, die deel uitmaakten van de reiscommissie. Zij ontvingen voor hun verdiensten een bloemetje van de voorzitster. Onze reisjes zullen nu door de dames Blokker en Driehuis worden geregeld. Na de pauze verwelkomde mevr. Wolse de medewerksters van „Mode huis Marja Geels", die een mode show zouden houden. Met een sfeer vol muziekje op de achtergrond kon digde de ladyspeaker de 5 manne quins aan, die de mode voor voorjaar en zomer lieten zien. Er werden prachtige broekpakken met bijpas sende pullovers geshowd. Ook lie ten zij mooie pakjes, japonnen, blou ses met fijne bijpassende rokken, blazers, hoeden en bijpassende acces soires zien. Het was een mooie show, die bij de aanwezige dames zeer in de smaak viel. Damclub Heiloo [DCH] Vrijdag 23 maart: slotavond competitie Kennemer Damkring in Akersloot. DCH speelt tegen Bergen. De Spetters Waterpolo Zaterdag 3 maart: heren jeugd WZPC - De Spetters. SV De Foresters handbal Zondag 4 maart: Foresters heren 1 - Meteoor 1. Aanvang: 11.45 uur in sporthal 't Vennewater. HSV voetbal Zondag 4 maart: HSV - WFC (vrienschappelijk, aanvang 14.00 uur). C°C Zaterdag 3 maart: maandelijkse disco in het Hof van Sonoy, ingang Gedempte Nieuwesloot te Alkmaar, 21.00 - 02.00 uur. Toegang: leden gratis, niet-leden 3,50. Maandag 5 maart: carnavalsavond in het Hof van Sonoy (adres: zie boven), aanvang 21.00 uur. Toegang: gratis. Sociëteit Alleenstaanden Heiloo Maandag 5 maart: voorlichtingsavond door de fa. Bolten over de techniek van het behangen. Aanvang: 20.00 uur. Open Huis. Toegang: 2,50. Vrijdag 16 maart: bowlingavond. Opgeven op 5 maart of telefonisch (zie on der). Aanvang: 20.30 uur in Bowlingcentrum Heiloo. Kosten: 4,50. Maandag 19 maart: sjoelavond in het Open Huis. Aanvang: 20.00 uur. Kosten: 2,50. Kom eens langs of bel voor inlichtingen: 332136 of 331097. Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. Woensdag 7 maart: ochtendbijeenkomst, waar P. v.d. Bijl-Eldermaus zal spre ken over ongevallen in en om de woning. Ned. Ver. van Huisvrouwen. Woensdag 28 maart: populair-wetenschappelijke lezing door mevrouw K. Oussoren over grafologie in de Geref. Kerk, aanvang: 20.00 uur. Toegang: leden/2,50, niet-leden 3.50. Nivon Woensdag 29 februari: jaarvergadering in het Open Huis, aanvang 20.00 uur. In de finale GD Simone Hackenitz en Meine Kuperus Eerste Zaterdag-Priesterzaterdag. Zaterdag 3 maart: Priesterzaterdag-viering in de Genadekapel van O. L. Vrouw ter Nood, Kapellaan te Heiloo. Intentie: voor priester- en kloosterroepingen. 11.30 uur: Rozenkransgebed en biechtgelegenheid. 12.00 uur: H. Mis met preek door pastoor J. Verhaar. Wereldgebedsdag. Vrijdag 2 maart: wereldgebedsdag. Om 19.30 uur wordt iedereen uitgenodigd voor een uur van gebed in de Witte Kerk. Thema: Jezus, bron van levend wa ter. Gedrukte, in Zweden voorbereide Liturgie verkrijgbaar 0,75). Kontaktochtend After Care. Woensdag 7 maart: kontakochtend voor vrouwen met een borstamputatie. Gery v.d. Bijl en Jacqueline Hebly spreken over Mensendieck. Aanvang: 10.00 uur. Melden om 9.45 uur bij de portier van het centraal ziekenhuis. Informatie: 072 - 145454, toestel 2226 (dinsdag tussen 14.00 -16.00 uur). Demonstratie La Cuisine Francaise. Zaterdag 3 maart: Pat van der Wal-Thompson (o.a. schrijfster van verschil lende kookboeken) demonstreert de Magimix, een nieuwe foodprocessor, in de huishoud-speciaalzaak Geerts, Ruïnelaan te Bergen. Vanaf 11.00 uur. Stille Omgang in Amsterdam. In de nacht van 17 op 18 maart: Stille Omgang te Amsterdam. Algemene intentie: "Dat de wereld gespaard moge blyven van onheil en haar heil wil verwachtèn van Jezus Christus, onze Heer'. Vervoer per bus: opstapplaats Willibrorduskerk [23.30 uur]. Opgeven: 335936 [J. Zoon] of 334556 [M. Koele- meyer]. (j Ia /e A /e„L

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1984 | | pagina 4