Rolpatronen, wat doen we ermee? m HUIS VERKOPEN MAKELAARDIJ VAN STAALDUINEN RADIO BAKKER HUUR OF KOOP VOOR VANAVOND HOV speelde "La Tzigane errmn Geen Uitkijkpost ontvangen? W IAI l> 14 Filmhuur f 10,- p. band; 3 v. 25,- v. 4 dgn OP VIDEOTAPE Donderdag 8 maart vrouwendag in Heiloo: Multiple Choice Quartet in De Beun meiier meester Voorjaarsmode bij Modehuis Unique s? NIEUWSB LA O VOOR HEILOO e.o. UW (SHOES) Kennemerstraatweg 255 - tel. 072-330262 FORD. MEER WAARD OP DE WEG. *5 Bel 's donderdags: 072-330175 Netsjaalsf 15.— Netcollen15.— Netsokjesf 5.95 Nethemdjes... f 32.— RAADHUISWEG 13 - HEILOO Kennemerstraatweg 129. Tel. 330332* 49e JAARGANG No. 10 7 MAART 1984 Advertenties en administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon 072-330175 b.g.g. 334531 Redactie-adressen: Baafjeslaan 11852 BE Heiloo - Telefoon 072-331081 Westerweg 3711852 PR Heiloo - Telefoon 072-333775 Dit blad verschijnt 's woensdags huis-aan-huis in een oplage van 12.000 exemplaren in Heiloo. Limmen. Egmond-Binnen. Rinnegom en Egmond a/d Hoef. Advertenties moeten uiterlijk maandagmiddag 6 uur in ons bezit zyn. Advertentieprijs per mm 55 cent (excl. BTW) Bij regelmatig adverteren AANZIENLIJKE REDUKTIE. Op 8 maart wordt er in de Geref. Kerk aan de Noordergeeststraat een Vrou wendag georganiseerd met als thema Rolpatronen, wat doen we er mee". Wat er allemaal te doen is kon U vo rige week uitgebreid in deze krant lezen. Een werkgroep bestaande uit 10 vrou wen t.w. mevr. D. Zemel, Drs. T. Hammer-Stroeve, mevr. B. Bakker, mevr. T. v. Himst, mevr. H. v. Dam, mevr. T. v. Fulpen, mevr. R. Hoog land, mevr. J. Ligthart, mevr. J. Molenaar en mevr. B. Ouwendijk zijn een klein jaar bezig geweest deze dag voor te bereiden. De leden van de werkgroep zijn allen lid van een vrouwenvereniging, maar niet in een bestuurlijke funktie. Voor ons een reden om met enkele van de leden eens een praatje te gaan maken. De koördinatrice, mevr. Zemel, ver telde er het volgende over: ,,Er moet deze dag voor iedereen natuurlijk wat te vinden zijn, daarom hebben we een zo groot mogelijk platform ge creëerd. De leden gingen meestal stuk voor stuk, maar ook wel met z'n tweeën, aan het werk, ieder op het terrein dat haar het beste aansprak. Alle verenigingen staan er achter en we hopen dan ook dat de drempel vrees snel zal verdwijnen." Persoon lijk vertelde mevr. Zemel (sekretares- se Federatieve Vrouwenraad) er het volgende van: Veel vermeende verschillen tussen mannen en vrouwen berusten volgens mij op traditie en ook op vooroor delen, zoals: mannen hebben door zettingsvermogen, technisch inzicht en besluitvaardigheid. Deze eigen schappen worden als typisch manne lijk gezien. Gevoeligheid, intuïtie en zorgzaamheid worden als typisch vrouwelijke eigenschappen gezien. Maar al deze eigenschappen vind je zowel bij mannen als vrouwen en het berust op een vooroordeel dit aan één sexe toe te schrijven. Op grond hiervan krijgen we allemaal typisch mannelijke of vrouwelijke eigen schappen toebedeeld," aldus mevr. Zemel, en zij vervolgt: ,,nog steeds zijn vrouwen minder vertegenwoor digd op hogere niveau's. Dat hangt allemaal nauw samen met het onder wijs dat we volgen. Vrouwen moeten voor hun belangen op durven komen. Politieke macht is nog steeds een mannenzaak. Het feit dat zo weinig vrouwen iets te vertellen hebben, versterkt het vooroordeel dat vrouwen ongeschikt zouden zijn. Volgens de wet moeten man en vrouw gelijke kansen hebben, maar wetten veran deren nog geen mensen," zegt mevr. Zemel. Hoe je als vrouw je zelf zou kunnen veranderen is duidelijk te zien op de 8e maart. De vele mogelijkheden wor den U daar aangereikt, aan U ze te pakken of er op z'n minst over te komen praten. Mevr. Hammer bekijkt het meer vanuit het persoonlijke vlak: ,,Ik hoef die „rolpatronen" niet zo nodig te doorbreken. Ik heb geen moeilijkhe den gehad in beroep, Studie en zeker niet in de laatste studieperiode. Toch sta ik helemaal achter deze vrouwen dag met de nadruk op „vrouwen emancipatie", maar meer in de zin van deelgebied. Ik zie vooral veel in de individuele emancipatie; je ont doen van „stigma's" door zelf aktie te ondernemen. Volgens mij kan dat op twee manieren: 1. vergroting van eigenwaarde, en 2. uitbreiding van de algemene ontwikkeling. Vrouwen emancipatie is één stap in de goede richting om te komen tot emancipatie van alle groeperingen in onze maat schappij," zegt mevr. Hammer. Mevr. v.d. Himst, van het Vrouwen café, was het met dit standpunt hele maal eens. Hoe dit tot stand moet komen: als U op 8 maart naar de Geref. Kerk komt, zullen er vele mogelijkheden worden aangereikt. We vroegen ook mevr. Ouwendijk naar haar per soonlijke mening: „Emancipatie kan weerstanden oproepen, 't Kan een krisis geven in levens en huwelij ken. Emancipatie betekent vrij maken. Man en vrouw beiden vrij en gelijke rechten. Dat betekent luiste ren naar elkaar. De mensen hebben een langer leven, 't Is belangrijk dat ieder mens, man en vrouw, werkt aan eigen ontplooi ing. In beweging blijven. Om zo die unieke mens te worden die ieder in zich heeft om te worden. Vrouwen zullen in de kerkelijke en politieke beweging hun stem laten horen en moeten werken aan roldoorbreking. Ons programma voor 8 maart (don derdag) is zo, dat iedere vrouw er iets zal vinden dat haar aanspreekt," zegt mevr. Ouwendijk. Mevr. v. Fulpen vindt dat er ook aan de man gedacht moet worden, zoals de verantwoordelijkheid voor het in komen: „Het is toch plezierig als die niet alleen bij de man ligt. Vroujven moeten een gelijkwaardige positie in de maatschappij bekleden. Ik ben het eens met het thema van de vrouwen dag in Heiloo „Rolpatronen, wat doen we er mee"." De werkgroep roept alle vrouwen uit Heiloo en omgeving op, ook, of eigen lijk juist ook diegenen die wat huive rig tegenover deze materie staan op donderdag 8 maart naar de Geref. Kerk te komen. U krijgt de gelegen heid alles rustig te bekijken en wilt U eens wat meer informatie, er is een film, een expositie en veel mensen die U de helpende hand toesteken. U kunt er terecht van 9.00 tot 17.00 uur. DMA Automobielbedrijf G.C. KOOIJMAN BV. Dorpsstraat 7, 1901 EH Castricum "Telefoon 02518-50650/50651 Deze week vragen wij uw speciale aandacht voor het koffieconcert op zondagochtend 11 maart a.s., aan vang 11.30 uur. Op deze (bijna) lente-ochtend, brengen de 4 leden van het befaamde „Multiple Choice Quartet" een eigen interpretatie van klarinetmuziek in vele schakeringen. Van klassiek (Bach) tot jazz (Ellington). De leiding van dit kwartet berust bij de bij ons hoog aangeschreven musicus Bob Kaper, zeker bekend door zijn mede werking aan het concert van. „The Dutch Swing College Band", een aan tal weken geleden. Wij bevelen dit concert zeker aan bij de vele muziek-enthousiastelingen in ons dorp en omgeving, temeer daar alle werken van een inleiding worden voorafgegaan, opdat men ,weet wat er komt' Kaarten a 6,50 verkrijgbaar via onze vóórverkoopadressen (CJP en 65plus- kaarthouders betalen 5,50), waarbij inkleen heerlijk kopje koffie Lid Vereniging Goud- en Zilversmeden Vrijdag, zaterdag en maandag avond speelde de Heilooer operette vereniging, in theater de Beun, de operette La Tzigane van Johan Strauss jr. Alle drie de avonden schoon uitverkocht. De operette wordt door velen geprefeerd boven de musical vaak ook om de vrolijk heid die er van afstraalt en de fraaie aankelding. Wat dat betreft kwam het publiek ook prima aan z'n trek ken. Het bekende team, Els v.d. Heuvel, Walter Heinrich, Frits Hogerheijde, Anne Wirix en Alfrex Struik namen, als gewoonlijk, het leeuwendeel van de rollen voor hun rekening en zetten zich volle dig in. Het koor klonk goed en was in kleurige groeperingen verdeeld, erg leuk waren de oude dametjes. Toch kan ik mij niet aan het gevoel onttrekken dat deze uitvoering van la Tzigane wat aan glans miste, ook aan zuiverheid liet het hier en daar nog al wat te wensen over. Mis schien komt het wel doordat deze operette zoveel overbekende me- lodieëen, en liederen heeft die men op radio en grammofoonplaat in de meest perfekte vorm kan beluis teren zodat is er dan geen eerlijke concurrentie meer is. Maar ondanks dit wat sombere geluid niet getreurd het was een prima verzorgde opvoe ring en niet alle uitvoeringen kunnen even goed zijn. Een compliment aan de regiseuse Greet van Halm wiens geroutineerde hand in het ge heel duidelijk te proeven was. Ook het orkest o.l.v. Wim Nooteboom, kweet zich uitstekend van z'n taak. Vol verwachting kijken we weer uit naar de volgende operette van de HOV. ROMMELMARKT EN SIERSMID IN WINKELCENTRUM 'T HOEKSTUK Zaterdag a.s. (10 maart) zal in win kelcentrum 't Hoekstuk (tegenover de Openbare Bibliotheek) een rom melmarkt georganiseerd worden. De rommelmarkt wordt georgani seerd met de bedoeling om het win kelen in dit buurtcentrum, dat door de vestiging van een aantal speciaal zaken voor heel Heiloo van belang is geworden, te veraangenamen. Tijdens de rommelmarkt zal Jaap Taanman uit Groot Schermer op een z.g. "veldsmidse" siersmeedde- monstraties geven. Aquarellen en olieverven van onze plaatsgenoot Jan Kroeze zullen vanaf zaterdag in de boekhandel in 't Hoekstuk te bewonderen zijn. Terre des Hommes Terre des Hommes Nederland, een organisatie die zich inspant voor noodbehoevende kinderen, waar ook ter wereld zal op de rom melmarkt aanwezig zijn met een kraam waarin Joost van Os en Henk- Jan den Oude hun best zullen doen om via verkopen en spelletjes zo veel mogelijk geld voor de jongste actie van Terre des Hommes te ver dienen. Deze actie richt zich op jonge hartpatiënten in Polen die door spe cialisten in het Utrechtse Wilhel- mina Kinderziekenhuis geholpen zullen worden. Veelvuldige contac ten met Poolse artsen hebben duide lijk gemaakt dat de nood onder de jonge Poolse hartpatiënten groot is terwijl de mogelijkheden om ze te behandelen vrijwel ontbreken. Bo vendien zijn de voorwaarden voor een succesvolle uitvoering van het plan Polen aanwezig. ZWEMBAD '"T BAAFJE" Daar er van de jaarlijks uitgebrachte prospectussen slechts een gering percentage wordt ingestuurd om een abonnement aan te vragen voor het zwembad "'t Baafje", brengen wij u op een andere wijze onder de aan dacht wat de mogelijkheden zijn om een bezoek te brengen aan het ver warmde openluchtzwembad '"t Baafje" te Heiloo. Voor een nadere toelichting willen wij u verwijzen naar de advertentie elders in deze Uitkijkpost. MOGOJOKO Ter gelegenheid van het 10-jarig be staan van Mogojoko, willen wij op zaterdag 24 november 1984 een re- unie organiseren voorafgegaan door een viering met medewerking van de leden en oud-leden. Aan de hand van de oude ledenadministratie en di verse gepleegde telefoontjes zijn we achter vele adressen van oud-leden gekomen. Maar ja, het is best moge lijk dat we een paar mensen vergeten zijn en die mensen hebben dus nog geen uitnodiging ontvangen (een offi ciële uitnodiging volgt!). Mocht dit het geval zijn, dan zouden we graag willen dat je tussen 10 en 15 maart even reageert. De mensen die je hierover kunt bellen of schrijven zijn: Yvonne de Boer, Paapenhof 4, 1851 EK Heiloo, tel. 333802; of Ingrid Schouten, Holleweg 76, 1851 KJ Hei loo, tel. 333722. Vervaardigen - Veranderen Repareren - Graveren Stenen zetten Kennemerstraatweg 414 Heiloo 072-330799 TAFELTENNISVER. VLOTMAN START MET JEUGDAFDELING Jeugd van Heiloo opgelet: tafelten- nis-vereniging Vlotman wil met in gang van april '84 starten met een jeugd-afdeling. Deze jeugd-afdeling staat open voor jongens en meisjes van 6 tot 18 jaar. Er zal elke zaterdag ochtend van 9 tot 12 uur gespeeld worden in de gymzaal aan de Drie stal. Ter kennismaking zullen daar op de zaterdag 7 en 14 april twee introductie-ochtenden gehouden worden waaraan geheel vrijblijvend kan worden deelgenomen. Ervaring is niet nodig en voor degenen die niet over een batje beschikken zullen bat- jes aanwezig zijn. Een en ander zal worden begeleid door twee ervaren tafeltennisspelers. Verlopen de aanloopmaanden succes vol dan gaan we in september mee- draaienJnn de NTTB-competitie. Voor nadere informatie en aanmel ding votrr de introductie-ochtenden kun je terecht bij J. de Geus, Vreden- oord 137, tel. 072-334618. i GEBRUIK FIETSENSTALLING BIJ HET STATION Onlangs zijn de fietsenstallingen aan de oost- en westkant van het station uitgebreid. In verband met de toe nemende vraag is in de vergrote stalling ook een aantal fietskluizen o'pgenomen. Ondanks het feit, dat de capaciteit van de stallingen is verruimd, is gebleken, dat nog veel fietsen "bui ten" worden neergezet, terwijl met name in de fietsenstalling aan de oostkant van het station nog ruimte aanwezig is. De indruk bestaat, dat dit wordt gedaan door de "laat komers", die snel hun fiets ergens wegzetten, om zodoende nog op tijd hun trein te halen. Dit heeft tot ge volg, dat in toenemende mate over last ontstaat. Het her en der plaatsen van fietsen buiten de stallingen geeft niet alleen een rommelige aanblik, maar veroorzaakt ook hinder voor de voetgangers. Treinreizigers, die per fiets naar het station komen, wordt daarom met klem gevraagd om van de fietsen stalling gebruik te maken, zodat niet alleen overlast wordt voorkomen, maar ook een beter inzicht kan wor den verkregen, of de capaciteit van de stallingsruimte voldoende is. INENTINGEN Op woensdag 14 maart 1984 zullen de kinderen, geboren in 1980 (kleu ters) worden ingeënt tegen DTP. De inenting wordt gehouden in het gebouw van de Kruisverenigingen aan de Holleweg 94. De betreffende oproepen worden de ze week verzonden. Men wordt ver zocht zich strikt aan de op de kaart vermelde oproepingstgd te houden. Bij verhindering en/of wanneer u meent ten onrecht geen oproepings- kaart te hebben ontvangen, wordt u verzocht de gemeentesecretarie, afdeling bevolking, tel. 33 11 44, toe stel 14, hiervan in kennis te stellen. Tenslotte verzoeken wij u met nadruk alle inentingsbescheiden mee te nemen. J.LIEFTING: NU 101 De heer J. Liefting vierde 6 maart zijn 101-e verjaardag. Tijdens de car navalsavond werd dit feit herdacht. Wij zijn blij hem nog in ons midden te hebben. Bestuur, directie en personeel Huize Overkerck HEEFT U EVEN TIJD? Bijna 5 jaar werkt de U.V.V. ook in Heiloo. Steeds meer wordt er een be roep op die U.V.V. gedaan. Veel al leenstaande bejaarden en gehandi capten vragen om vriendschappelijk kontakt. Wat houdt vriendschappelijk kontakt voor deze mensen eigenlijk in: Iedereen wil op zijn tijd wel eens uit of zo maar een praatje maken Iedereen heeft behoefte aan een vriendelijk woord, een beetje hulp. Daar kunnen wij mee helpen. Daarom vragen wij u:"Heeft u wat tijd over of heeft u vrienden of vriendinnen, die iets van hun vrije tijd voor die medemensen in ons dorp willen ge ven?" Belt u ons dan alstublieft! Het zou toch erg zijn als wij hen te leur moeten stellen? De telefoonnummers zijn: mevrouw W. Lampe, tel. 330895, mevrouw M. Scholte, tel. 337641. CURSUS STRESS-PREVENTIE De afdeling Preventie van de Stich ting Ambulante Geestelijke Gezond heidszorg Noord-Kennemerland organiseert dit voorjaar een aantal cursussen Stress-Preventie. Voor een mens is het goed om span ning te voelen; dat zet hem of haar aan tot aktiviteit. Maar een teveel aan spanning kan leiden tot over spanning (Stress). Stress is niet ge zond, het kan hartstoringen, maag en darmkwalen en blaasontstekingen veroorzaken. Omdat bij veel mensen het mogelijk is om spanning te verminderen en overspanning te voorkomen wordt deze cursus gegeven aan iedereen die zelf of via anderen met stress te maken heeft. De cursus duurt drie middagen en start op donderdagmiddag 29 maart, om 2 uur. Adres: Van der Meystraat 2, Alkmaar. Voor opgave of informatie kan gebeld worden naar 072 - 129424. De kosten voor deelneming zijn 25,--. Raadhuisweg 12 Heiloo PLEZIER - SPANNING EROTIEK HUMOR LIEFDE GEWELD SENSATIE AVONTUUR DE HOOFDFILM KENNISMAKING MET BISSCHOP BOMERS De werkgroep „Kerk en Samen leving" van de 3 parochies van Hei loo heeft Mgr. H. Bomers uitgeno digd op een tweevoudige titel: als voormalig bisschop in Ethiopië en als huidige bisschop van Haarlem. Hij zal op donderdagavond 22 maart in Heiloo zijn en om 20.00 uur tot ons spreken in de grote zaal van het Psy chiatrisch Centrum St. Willibrord. Als voormalig bisschop van Nekem- te zal hij de achtergrond schetsen van de situatie in Ethiopië. Het vas- tenprojekt dat bovenstaande werk groep in de 3 parochies wil aankaar ten is: 300 gevluchte boerenfamilies, die in Soedan een stuk grond hebben gekregen, helpen aan de noodzake lijke landbouwwerktuigen etc. Het zelfde projekt krijgt ook de aandacht in Limmen. Als huidige bisschop van Haarlem legde de werkgroep hem de volgende vragen voor: „Wilt U, als nieuwe bisschop van ons diocees, uw indruk geven over de verschillen, die U nu al opvallen, tussen kerk-zijn in Ethio pië en kerk-zijn in een bisdom als Haarlem en ónze situatie hier? Welke opgaven ziet U nu al voor „samen- kerk-zijn" in ons bisdom?" Er is in de pauze gelegenheid schrif telijk vragen aan de bisschop te stel len. Ieder, die belangstelling heeft voor deze avond, waarop men bis schop Bomers beter kan leren ken nen, is van harte welkom. In een juiste dosering, niet te kort en niet te lang, werd vorige week woens dag de voorjaarsmode van Modehuis Unique, aan de Heerenweg, en schoenhandel Hanraads, van de Sta tionsweg, geshowd. Als altijd in ei gen huis, dit keer summier van kom- mentaar voorzien door de TV-presen- tator Jack van Gelder. Het werd een plezierig uurtje, want het zag er allemaal weer erg verzorgd uit. Het grote merk Falke liet weer zien hoe uitgekiend materiaal en kleur zich in deskundige handen la ten kombineren. Mooie kleuren als mosterdgeel, apricot, kobaltblauw, kaki en rood, worden het deze zomer, maar op kleurgebied is veel moge lijk en er is niet één uitgesproken kleur. Leuke jasjes in verschillende mate rialen, gebreid, linnen, zijde, katoen. Veel tweedelige pakjes die er uit zien als een geheel, de manchet soms in ander materiaal en kleur tegenge- voerd. De pantalon kent ook vele mo gelijkheden, net even over de kuit, met een „manchet", bandplooi en gewoon recht toe recht aan, te dra gen met een pump in verschillende hakhoogten, naar het U past, een kort laarsje of een flatje. Cacharel toonde een fraaie zwarte „overall", die de basis vormt voor alpino, ceintuur en schoenen. De variatie brengt men aan in de kleur. Van hetzelfde merk was er ook de „kostschoolmeisjes"-kombinatie, in apricot, het bloesje met het platte kraagje en de wijde rok met grote pas, getoond door de eigenaresse van Unique, Marjan Heyboer, die evenals mevr. v. Lith, een prachtig kapsel had dat gemaakt was door Leen van Dorp van „De kapper" uit Schagen, waar modehuis Unique ook een vestiging heeft. De pullover blijft de komende zomer ook rijk aan variatie, mooie patronen, wijde mouwen, gladde mouwen, kor te en lange mouwen. Van Rodier zagen we leuke witzwart kombinaties en werkelijk heel mooie'japonnen van dunne stof met mooie dessins. Ook Port had hele mooie japonnen, trou wens de cape is erg charmant en veel mantels geven een cape-effekt. Bepaald indrukwekkend was het grijze zijden pak met pofmouw met daaroverheen een zwartgrijs geruit jack-jasje, in één woord schitterend. Rokken zagen we ook in vele materi alen en modellen, de broekrok blijft in. Gaat U zelf maar eens kijken bij Unique aan de Heerenweg, de bij passende schoenen vindt U bij Han raads.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1984 | | pagina 1