Egmondriade in het teken van restauratie Slotkapel Mascotte mode flirt met marine 'errmn meester go Dappere Rick van Raalte redt 3-jarige Mandy uit het water OUD PAPIER AKTSES GESCHEIDEN INZAMELING IN HEILOO OVERIGE AKTIES EVENEMENTEN-AGENDA NIEUWSB EILOO e.o FORD. MEERWAARD OP DE WEG. POLITIEBERICHTEN Raadhuisweg 12 Heiloo Zaterdagmiddag opende burgemees ter P. Kingma de zesde Egmond riade, die geherbergt is in de jeugd herberg "Klein Rinnegom" en de naam nijverheid en creativiteit te kijk meekreeg. Per open land auer arriveerde de burgervader met zijn echtgenote om vervolgens door het verwijderen van een pa- pierenwand de expositie ruimte bin nen te gaan. Radio Montevideo legde alles on middellijk vast zodat iedereen even later het hele gebeuren nog eens rustig kon bekijken. In zijn openings rede zei burgemeester Kingma: "Het was een erg leuk idee om op deze manier door Egmond te rijden, zoiets als de koningin van Lom- bardije. Het is fijn te zien dat zoveel mensen op deze manier hun hobby ten toon willen spreiden. Er is ook veel te zien. Dit jaar zijn er maar liefst 50% nieuwe deelnemers" aldus bur gemeester Kingma. De heer Romein de beheerder van Klein Rinnegom werd nog be dankt voor zijn grote inzet. De Egmondriade was tevens de aanzet voor verschillende aktivi- teiten voor het behoud van de Slot kapel, maar hierover zo meteen meer. Dat de Egmonden op het gebied van kreativiteit zeer aktief zijn bleek uit de grote verscheidenheid aan wat er zo allemaal te zien was o.a. het prachtige houtsnijwerk van me vrouw Valkering-Zentveld. Verder zagen wij stands met Hindelooper- schilderwerk fraai aangeklede pop pen, er werd een demonstratie pot tenbakken gegeven. Montevi - deo had ook een eigen stand en kon burgemeester Kingma al een kwar tier na de officiële opening laten zien hoe het hem afgegaan was. Kortom het werd een gezellige Egmond riade die in het weekend veel be zoekers mocht ontvangen. Slotkapel Tijdens de officiële opening werd er veel aandacht geschonken aan de aktiviteiten die er georganiseerd zijn, en nog zullen worden, voor het vele geld 700,000) dat nodig is om de Slotkapel te restaureren. In dit 350 jaar oude gebouw heeft de tand des tijds zich stevig vastgebeten. Tevens bestaat dit jaar de parochie St. Adelbert 200 jaar en de vuurtoren v. Speijk" 150 jaar. Om de vele aktiviteiten in goede banen te leiden is er een stichting in het leven geroepen Stichting Restauratie Slotkapel". Bij de opening mocht de heer Hikke (voorzitter) een eerste exemplaar van de kleurenlitho ontvangen welke getekend was door Jaap Eeltink, een drieluik gedrukt bij drukkerij Belleman. Deze zijn in een bepaalde oplage gedrukt via galerij de Kap- berg hebben een aantal plaatselijke kunstenaars ook de opdracht gekre gen een litho van de Slotkapel te maken op de Egmondriade kon men ze al kopen t.w. van Jaap Eeltink, Bob Denneboom en Frits de Nooyer gedrukt door B. Nouwens. Boekje Een alleraardigst boekje "De ge schiedenis van het Kasteel „Eg- mond" werd aangeboden aan de burgmeester, de heer Reuling en de heer Romein. Dit boekje is samenge steld door Jan Lute en Bob Denne boom en geeft een aardige uiteen zetting van Het Kasteelde Abdij, 350 jaar Slotkapel, 200 jaar Pa rochie St. Adelbert en 150 jaar Vuur toren J. C. J. v. Speijk. Het boekje geeft op een heel ple zierige manier een beeld van hoe het in die tijd allemaal toeging, het is te verkrijgen bij boekhandel Dekker in Egmond en boekhandel Deutekom in Heiloo, de kosten zijn 15,- en een groot deel daarvan komt weer ten goede aan de restauratie van de Slotkapel. Er komen dit jaar nog vele akti viteiten ^met o.a. een historische tentoonstelling, wij komen hier per evenement op terug. Donderdag 22 maart De Ark, Mariënstein 180. Tijdens schooluren. Zaterdag 24 maart Gymnastiekvereniging Klimop, Pastoor van Muijenweg 12, achter Bruno-ge- bouw. Tussen 10.00 - 12.00 uur. Scoutinggroep Victorie, Hoek Westerweg/Kerkelaan. Tussen 9.30 - 12.00 uur. Halen op verzoek: 333760. Maandag t/m v rgdag De Nieuwe Hoeve, Boekenstein 43. Tussen 8.00 - 16.00 uur. Halen op verzoek: 333600. Ook lompen. Muziekvereniging Eensgezindheid, Laan van Muijs. Tussen 8.00 - 16.00 uur. Halen op verzoek: 332336. Alle dagen Clemens Willibrordschool, Westerweg naast Fodi-markt. Schillen, groente- en fruitrestanten en oud brood. A. Sprenkeling, Hoogeweg 34 te Heiloo (tel. 072 - 331593). Afgewerkte motorolie: vrijwel alle plaatselijke garages en benzinestations. Glas: glascontainers bij de winkelconcentraties. Foto-vloeistoffen: Fa. Bloothoofd, Nijverheidsweg 4. (ontwikkelaar en tixeer gescheiden inleveren!) Overgebleven medicgnen: de beide plaatselijke apotheken. Oude kwikbattergen: de winkels waar u nieuwe batterijen koopt. Onbrandbaar grof vuil [zelf brengen]: elke le zaterdag van de maand tussen 10.00 - 12.00 uur, grofvuilstortplaats Fa. G. P. Groot aan de Kanaaldijk al leen voor particulieren. Schadelgke afvalstoffen uit de particuliere huishouding: Elke woensdagmiddag tussen 14.00 - 16.00 uur, gebouw Openbare Werken aan de Kanaalweg 9a. Het gaat hierbg om: Restanten bestrijdingsmiddelen en lege verpakkingen hiervan, gebruikte ter pentine, tri, wasbenzine e.d., verfresten, restanten van schoonmaakmiddelen, lijmresten, restanten van inkten en kopieermiddelen en cosmeticarestanten. Voor opname in deze rubriek kunnen inzamelaars bellen 072 - 331144 (tst.44) van de gemeente Heiloo. Van maandag t/m vrijdag van 8.30 - 12.30 uur en van 13.30 - 15.00 uur. INENTINGEN Op woensdag 28 maart 1984 zullen de meisjes, geboren in 1973 worden ingeënt tegen Rubella (rode hond). De betreffende oproepen worden de ze week verzonden. Men wordt ver zocht zich strikt aan de op de kaart vermelde oproepingstijd te houden. Bij verhindering en/of wanneer u meent ten onrechte geen opoep- kaart te hebben ontvangen, wordt u verzocht de gemeentesecretarie, afdeling bevolking, tel. 33 11 44, toe stel 14, hiervan in kennis te stellen. Tenslotte verzoeken wij u met nadruk alle inentingsbescheiden mee te nemen. GESLAAGD Vorige week slaagde aan de Univer siteit van Amsterdam voor zijn docto raal examen Natuurkunde, onze plaatsgenoot Martin van Exter.f TOPPER ZAALVOETBAL Ongetwijfeld zal de belangstelling woensdagavond in sporthal 't Ven- newater bijzonder groot zijn bij de wedstrijd HSV tegen de Viersprong. Het zijn de nummers één en twee van de ranglijst die met slechts 2 punten verschil gaan uitmaken wie na deze strijd de echte koploper in de 1ste klasse A is. Met dezelfde sfeer als de vorige keer moet het voor HSV weer mogelijk zijn hetzelfde resultaat (4-2) te be reiken. NAALDSIERKUNST „MARIANNE" FLINK UITGEBREID Wie het winkeltje van Marianne aan de Heerenweg kent, zal zich niet verwonderen dat ze dringend meer ruimte nodig hadden. Doordat het pand er naast leeg kwam, kon deze wens in vervulling gaan. Gisteravond vond de opening plaats van een totaal vernieuwde en uitge breide „Marianne". Nieuwe gedeelte Nadat dit gedeelte, in eigen beheer, eerst grondig was opgekapt, zal dit de afdeling worden die alles met brei en te maken heeft. Uiteraard een gro te sortering wol, in het midden een gezellig zitje waar men op zijn gemak kan zitten om een patroon uit te zoe ken. „Marianne" gaat daar ook breima chines verkopen, Marian kan er uit stekend mee overweg en U er alles over vertellen. Ook op het gebied van Smyrna is er een veel ruimere keus gekomen. In het oude gedeelte komt de hand- werkafdeling, in de ruimste zin van het woord. Er zullen nu ook stoffen verkocht worden, leuke katoentjes, linnen, badstof, echte modestofjes. Patronen van Vogue zult U nu tussen het grote assortiment patronen dat er al was, ook aantreffen. Verder heeft Marianne een ruime keus in naaimachines. Het hele hand- werkgebeuren is nu breder opgezet, zodat de klant goed kan zien wat de mogelijkheden zijn. Wie met het breiden of handwerken een steuntje in de rug nodig heeft, kan altijd op het deskundig advies van de dames rekenen, want al is het nu een stuk groter geworden, het in tieme sfeertje is gebleven* Lid Vereniging Goud- en Zilversmeden Vervaardigen - Veranderen Repareren - Graveren Stenen zetten Kennemerstraatweg 414 Heiloo 072-330799 Nederlandse Kinderbescherming Tussen 26 maart en 1 april wordt door de Stichting Sakor de jaarlijkse kollekte t.b.v. de Nederlandse Kinderbescherming georganiseerd. In Heiloo heeft de Federatieve Vrouwen Raad haar schouders onder de collecte gezet. Er zijn nog een aantal kollektanten (70 huizen per wijk) nodig. Opgeven bij: mevrouw Pladet, tel. 332410. Verkoop zomerpostzegels Tussen 3 en 6 april verkoop zomerpostzegels, zegelboekjes, zegelmapjes, speciale enveloppen, maximum kaarten e.d. in het postkantoor. Op 5 ('s mid dags) en 6 ('s middags en 's avonds) april verkoop in Het Loo. Vrijdag 13 april ('s middags) in Bibliotheek Malevoort. De beide postkantoren verkopen de zomerzegels t/m 18 mei. Laat uw hart spreken In de week van 9 tot 15 april organiseert het Comité Vrienden van de Hart- stichting-Heiloo de jaarlijkse kollekte t.b.v. de Nederlandse Hartstichting. Er zijn nog dringend een aantal kollektanten nodig. Bel om u hiervoor op te geven:335388. Geef Max De Zak Voorjaarsschoonmaak! Met de opbrengst van uw gedragen kleding, schoei sel en gebruikt linnegoed kan de Max Tailleurstichting deze zomer weer reu mapatiënten tijdens een drieweekse kuur in Oostenrijk verzorgen. De pöthoud- ster: mevrouw W. Smit-Van Zweeden, Haesackerlaan 22, 1851 MN te Heiloo (072-33 17 63). Bisschop Bomers in Heiloo Donderdag 22 maart: Mgr. H. J.. A. Bomers spreekt in de grote zaal van het Psych. Centrum St. Willibrord over zijn vroegere werk in Ethiopië en zijn nieuwe taak in Haarlem. Aanvang: 20.00 uur. Oscar Romero Herdenking Zaterdag 24 maart: Oscar Romero herdenking. Kleine Kapel Onze Lieve Vrouw ter Nood de gehele dag open voor persoonlijke bezinning. Van 15.00 - 16.00 uur gezamenlijke gebedsdienst voor de onderdrukte volkeren in Midden-Amerika. TM-Techniek Dinsdag 27 maart: informatie-avond transcendente meditatietechniek. Aan vang: 20.00 uur op het adres Belieslaan 14 te Heiloo. Inlichtingen: 023 - 324167. DE BRUIJN EN BLOKKER SHOWT IN HET LOO Gratis radio-cassette recorder Dit keer is het weer de beurt aan Toyota om een show in 't Loo te hou den, op 23 en 24 maart. Het blijkt een interessante aangelegenheid te zijn, want bijna elke week treft men wel een autoshow in 't Loo aan. Als grote trekpleister presenteert Toyota de Tercel XG. Deze is voor zien van een 4-cylinder 1295 CC mo tor met een 4-versnellingsbak. De Tercel XG heeft veel extra's, spoilers, van binnen uit verstelbare buitenspiegel, verstelbare en af neembare hoofdsteunen, quartz klok, Automobielbedrijf G.C. KOOIJMAN BV. Dorpsstraat 7, 1901 EH Castricum "Telefoon 02518-50650/50651" CONCERT ACCORDEON VERENIGING „ACCORDEANA" Op zaterdag 31 maart, aanvang 20.15 uur, geeft de Alkmaarse accordeon vereniging „Accordeana" (met ook Heilooër leden) een donateursconcert in 't Gulden Vlies te Alkmaar. De leiding is in handen van Jan Corne- lissen. Op het programma staan o.a. de ou vertures „Bagatelle" van Jos Rix- ner en „Finlandia" van Jean Sibe lius. Verder de bekende tango van Malando „Sabiëndas" en de paso- doble „Espana Cani" van Marquina en een selektie van Russische melo dieën. De sopraan Margreet Kater en de tenor Steef Snijders ver lenen medewerking aan dit concert. Als intermezzo treedt op de „Little Town Jazzband" uit Schagen. Er is bal na o.l.v. het „Midsound-Trio". WIE STEUNT BUKPOP? Het bukpopfestival bestaat sinds 1978 en kan voor wat betreft bands, terugkijken op een aantrekkelijke programmering zoals Fischer Z, Dexy's Midnight Runners, Toots and the Maytals, Little Steven and the disciples of soul, Jo Lemaire, Comsat Angels, John Watts, e.v.a. Voor 1984 willen wij wederom een popfestival organiseren en wel in de maand juni. Ondanks het goede pro gramma van 1983 trok dit festival toch te weinig bezoekers, waardoor er toen een verlies is geleden. Toch willen we dit jaar weer door gaan. Hiervoor is echter een werk kapitaal nodig, waarvoor wij een be roep doen op geïnteresseerden om ons in de vorm van een donatie finan- ciëel te steunen. Dit geld zal bij een positief resultaat aan de betrokkenen worden terugbetaald en, vanzelf sprekend, ook bij het onverhoopt niet doorgaan van het festival. Aangezien het ondoenlijk is om in een kort bestek één en ander uit te leggen, kun' U voor uitgebreide in formatie bellen met tel. 072-338136, 335676, 336755. SLAGER "GRINGHUIS" In februari opende .de zich Gring- huis noemende slager zijn winkel aan de Raadhuisweg. Tussen 16 en 24 februari is de zaak ook werke lijk als slagerij in de running ge weest. Echter, de man bleek niet voor het slagersvak naar Heiloo te zijn gekomen. Op 25 februari was hij spoorloos verdwenen en had de totale inven taris van de zaak, hetgeen niet zijn eigendom was, met zich meegeno men. Behalve de verhuurder van het pand zijn nog een aantal andere be drijven in Heiloo gedupeerd, totale schadeclaim tussen de 40.000 en 50.000 gulden! Marlies en Eugené van Schagen, Simon Peek, Hanraads en Jef Let- schert hebben maandagavond, in theater de Beun, gezorgd dat we weer helemaal op de hoogte zijn hoe de mode er het komende seizoen uitgaat zien. Dat modehuis Mascotte hiervan het leeuwen aandeel had spreekt voor- zich zelf. Bij binnenkomst kregen de bezoekers een heerlijk flesje eau de parfum van het merk Krizia, een merk dat Jef Letschert sinds kort in zijn assortiment heeft opgenomen en Simon Peek verraste iedereen met een Namida parel. Mascotte Een groot deel van de collectie van Mascotte was sterk geïnspireerd door de marine, veel marine blauw, leuke poplin jurkjes met een koket wit kraagje versierd met een stuur wiel o.i.d. Stoere jasjes gemaakt van echte marine stoffen uit Italië en in Duitsland gemaakt een werkelijk schitterende kwaliteit. De driekwart broek van katoen, de leuke bloesjes en niet te ver geten de stoere petten pasten uit stekend bij deze „marine-look". Het is duidelijk dat we weer terug gaan naar de natuurlijk stoffen, wol, katoen, linnen, zijde enz. Misschien iets kreukbaarder maar in het modebeeld van 1984 mag dat. We zagen japonnen en pakjes van het z.g. cool-wool, dus juist voor de zomer erg geschikt. Dit is een woldraad die vrij strak gespon nen is, daardoor minder lucht vast houdt en dus minder warm zit, maar de plezierige eigenschap pen van wol behoudt. Naast marine en ook zwart, liet Mas cotte een ook veel in de z.g. aarde- tinten zien, lever, havannabruin, khaky. Pakken met bloussons waar in de stof vaak heel gerafineerd was verwerkt, hetzij door allemaal plooien, of brede biezen, die door lopen van de schouder naar de mouw en ook veel gecombineerd met een andere stof. Tevens waren er pakken van hele soepele stof een heerlijke „flodder" broek met daarop een on gevoerd „flodder" jasje, heerlijk om te dragen. De mogelijkheden onder deze pakken zijn legio, met zomertruien bloesjes, enz. Rokken zagen we ook in veel varia ties van heel wijde cirkel rokken tot gladde bijna kokerrokjes. Ook de broekrok is er nog steeds. Prachtig waren de pakjes van Honan zijde dit lijkt erg op het shantung, is iets lichter in gewicht heeft dezelfde mooie kleuren. Japonnen waren er van chique gekleed tot leuke frisse katoentjes. Mascotte heeft veen aandacht be steed aan de accessoirs, veel cein tuurs, waarvan ook de brede weer in is, grote kralen en oorbellen. In de „oosterse" creaties zagen we katoenen shawls die om het hoofd achteruitrij lampen, schokabsor- berende voor- en achterbumpers, schijfremmen, enz. enz. en dit alles voor de prijs van nog geen 17.000. Als U op deze show een Tercel XG koopt, krijgt U gratis een radiocassetterecorder inkl. montage kado. Maar de Bruyn en Blokker laat na tuurlijk nog meer zien. De nieuwe Carina II of de eenvoudige Starlet 1.0 Economie, de Corolla, Camry gn. Cressida-modellen. Wie meer informatie wil hebben kan vrijdag en zaterdag de show in 't Loo bezoeken op het plein bij de Hema. U kunt verzekerd zijn van deskundig advies. gedragen worden en als een soort vlecht op de rug hangen, durf daar op een grote „helmhoed" te dragen en succes is verzekerd. Wie deze zomer een regenmantel nodig heeft kan deze bij Mascotte in allerlei variaties vinden. Vaak met een bij passende pantalon. De prachtige parelsnoeren van Si mon Peek kwamen bij de kleding van Mascotte volledig tot hun recht. Hanraads „De schoenen zijn deze zomer wat meer schoen" zegt de heer Han raads. Veel modekleuren om met de kleding te combineren, geel, blauw, rood enz. De hakken zijn vaak laag of met een klein hakje, ook de teen mag deze zomer gezien worden. Ook een combinatie van b.v. wit met donkerblauw of een lichtere en een donkere kleur zal men het komende seizoen veel zien. Deze parelende mode-show bij Mascotte waarmee wij lichtvoetig in een goede reuk komen te staan werd mede een sukses door de uit stekende presentatie van de Fashion group „Suprise". Bij onderzoek bleek de man met een valse naam, een vals adres en valse bedoelingen gehandeld te hebben. En wel op een zodanige manier, dat de politie tot op heden nog geen idee heeft wie de man in werkelijkheid is en waar hij woont. Daarom wordt na enkele weken stilzwijgen over deze zaak nu een beroep gedaan op de mensen, die tussen 16 en 24 februari j.l. vlees hebben gekocht bij Slagerij "Gringhuis" en dit met behulp van een cheque (bank of giro) hebben betaald. Wellicht kan de politie langs deze weg achter de indentiteit vap de "valse" slager komen. U kunt bellen met de Rijkspolitie te Heiloo, tel. 072 - 333144. RAVAGE Op maandag 12 maart hebben on bekenden een ravage aangericht na bij de Woonheuvel. Met auto's werd de berm stuk gereden, bierflesjes werden her en der stuk geslagen en de politie trof zelfs delen van auto('s) aan. Voorts werden ver nielingen aangericht aan een auto en werd een winkelruit op de Heeren weg stuk gegooid. cheques In Alkmaar is een vrouw aangehou den in verband met het innen van in Heiloo door haar vriend gestolen cheques. Het onderzoek loopt nog. Driemaal werd ingebroken, waar van tweemaal succesvol (geld wordt vermist). VERGETEN Behalve zes ongevallen zonder lichamelijk letsel, werd ook twee maal melding gemaakt van een bot sing met gewonden. Eén keer op de Kennemerstraat weg, waar een voetgangster bij het oversteken door een auto werd ge raakt (hoofdwond en knieletsel). De tweede keer, op maandag 19 maart, kwam een auto vanaf de Wes- terweg-zijde van het spoor de spoor- overgang tegemoet op de Zeeweg. De wagen raakte de troittoirbanden, waarop de bestuurder de macht over het stuur verloor en vervolgens de lichtinstallatie aan de linkerzijde van de weg uit de grond reed. De bestuurder, kennelijk niet geheel nuchter, meldde zich de volgende ochtend bij de politie en vroeg al daar: "Waar ben ik ook alweer te genaan gereden?" Hij en een tweede inzittende liepen lichte verwondingen op. Binnen vijf minuten gebeurde alles. Mandy Spiekermann uit Baetenburg reed op haar fietsje op het gras tussen Baetenburg en Mariënstein en stuurde pardoes het water in. Rick van Raalte uit Boekenstein zag dit gebeuren, aarzelde geen mo ment en sprong direct achter Mandy het water in. De 8-jarige twee deklasser haalde het 3-jarige meisje uit het water. De schade viel mee: behalve een nat pak en schrik man keerde Mandy niets. Een dappere daad van Rick! 49e JAARGANG No. 12 Redactie-adressen: Baafjeslaan 11852 BE Heiloo - Telefoon 072-331081 Westerweg 371, 1852 PR Heiloo - Telefoon 072-333775 Dit blad verschijnt 's woensdags huis-aan-huis in een oplage van 12.000 exemplaren in Heiloo, Limmen. Egmond-Binnen. Rinnegom en Egmond a/d Hoef. Advertenties moeten uiteriyk maandagmiddag 6 uur in ons bezit zyn. Advertentieprijs per mm 55 cent (excl. BTW) Bij regelmatig adverteren AANZIENLIJKE REDUKTIE. 21 MAART 1984 Advertenties en administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon072-330175 b.g.g. 334531

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1984 | | pagina 1