750 cc 2500cc 31." 4000cc 48- 750 cc IX95 2000 cc 3250 4000 cc 62*° kompl. met spuit 1495 1195 2500 ccjs^r8L25 5000cc^7Tl4.65 plast 2,5 ttr. 5m2 2475 5ltr. lom2 4475 gratis roller of 750 cc 2500 cc vlqerlak [wit] saiin ter introduktie JKrf 18*50 J&K 54*20 2 snelh. J28£o ^^50 1 bruin, milieuvriendelijk 25oo cc 25^4,95 5000 47Kf 28*50 ALLE kopij inleveren s.v.p. op TOT 18 verven 3.80 50 schilder holten,, heiloo STICHTING VOLKSMUZIEKSCHOOL HEILOO voor binnen en buiten CfK westerweg259 Wat biedt de muziekschool? Harmonie-/Fanfare-/ Brassbandopleidingen Aanschaf instrumenten Evenementen Studiefonds muziek onderwijs gemeente Heiloo Rechten en plichten Lesgelden en overige tarieven Let's Swing Bestuur van de school 1 13 JUNI 1984 A v (MBOIJIVEUM ■imm STEINEL HL 1500 VERFAFBRANDFOHN 550,00 550,00 550,00 640,00 640,00 Kota grondlak Voor binnen en buiten hoogglans en zijdeglans lak uitstrijkvermogen 16 m2 per liter hoogglanslak SiLICOfSJEIMKlT te- HISTOfl rambo De muziekschool stelt zich ten doel het .geven van mu ziekonderwijs in de ruimste zin van het woord. (statuten V.M.S.). Tegenwoordig spreken we liever van muzikale vorming, wel ke is gericht op leerlingen vanaf 7 jaar (2e klas L.O.). Deze omvat: - Algemene muzikale vorming - Instrumentale lessen/zanglessen - Kursussen voor volwassenen - Samenspel - Schoolconcerten - Begeleiding leerkrachten kleuter- en lager onderwijs Algemene Muzikale Vorming (A.M.V.) Het doel van de lessen algemene muzikale vorming is: - oriëntatie op het gebied van de muziek en muziekschool - verkrijgen van algemene muzikale vaardigheden Instrumentale lessen/zanglessen In dit kader kunnen lessen worden gegeven op accordeon, althoorn, bariton, blokfluit, bugel, cello, clavecymbel, cornet, corno, dwarsfluit, elektronisch orgel, gitaar (elektrische, bas en akoestische gitaar), harp, hobo, hoorn, klarinet, piano, piccolo, pijporgel, saxofoon, slagwerk (drums), tenorhoorn, trombone, trompet, tuba en viool. Bovendien verzorgt de school, zoals de titel aangeeft, zanglessen. Kursussen voor volwassenen Meer en meer krijgen volwassen leerlingen aandacht in de vorm van speciale kursussen. Deze zijn: I. Algemene Muziekleer. Kursusduur: 5 avonden. Kursusgeld: f 65,00. II. Muziekgeschiedenis. Kursusduur: 5 avonden. Kursusgeld: f 65,00. III. Kennismakingskursus. De bedoeling is volwassen leerlingen de mogelijkheid te bieden om te proberen hoe het leren bespelen van een instrument hen bevalt (blokfluit). De kursus bestaat uit 10 lessen van 11/2 uur. Kursusgeld: f 75,00. IV. Blokfluitlessen voor beginners. Kursusduur: 39 lessen van 45 minuten. Kursusgeld: f 190,00. V Stemvorming. Deze kursus is speciaal gericht op koorzangers en -zangeressen. Kursusduur: 39 lessen van 1 uur. Kursusgeld: f 175,00. VI. Ensemble-(bege)leiding. Veel kleine (huis)-ensembles zoeken naar betaalbare vakkundige leiding. Afhankelijk van het afgesproken aantal uren worden de kosten berekend. VII. Eenvoudige gitaarbegeleiding. Deze kursus is speciaal opgezet ten behoeve van on derwijzers/onderwijzeressen van het basisonderwijs en leiders/leidsters van jeugdgroepen. Kursusduur: 39 lessen van 45 minuten. Kursusgeld: f 275,00. VIII. Eenvoudige pianobegeleiding. Idem als VII. Samen spelen, samen zingen Leerlingen die minimaal twee jaar les hebben gehad, komen voor ensemble-spel in aanmerking. Zij kunnen kiezen (indien er plaats voor is!) uit: strijkorkest, blokfluit-ensemble, roek- ensemble, popgroepen, Big-band, gitaar-ensemble, fluit- ensemble, houtblaasgroep, harmonie-orkest, vocal-group. Schoolconcerten Een viertal docenten, met een flinke verscheidenheid aan in strumenten, vertellen en spelen voor groepen leerlingen van het basis- en voortgezet onderwijs. Begeleiding leerkrachten kleuter- en lager onderwijs De muziekconsulent begeleidt de leerkrachten van het kleuter- en lager onderwijs. Dit geschiedt op verschillende manieren. Daarnaast worden speciale kortlopende kursus sen voor onderwijzers en onderwijzeressen van bovenge noemde onderwijssoorten georganiseerd. (HAFABRA) Leden van de Heilooër Amateur blaasorkesten, die woon achtig zijn in de gemeente Heiloo, kunnen gedurende een beperkt aantal jaren lessen volgen tegen een speciaal tarief. De aanmelding dient dan via de vereniging te geschieden. Deze leerlingen kunnen, indien zij het vereiste niveau heb ben bereikt, deelnemen aan de Rijkserkende Hafa-examens A, B, C en D. leder die besluit tot de aanschaf van een instrument is uiter aard vrij te kopen waar hij/zij wil. Toch willen wij u attenderen op de mogelijkheden en voorde len die de school u te bieden heeft. Wanneer u via de school tot aanschaf overgaat weet u zeker een instrument in bezit te krijgen waar de docent achter staat. Bovendien kunnen wij als school goede garantievoor- waarden bedingen bij de leveranciers. Tevens heeft u dan het recht het instrument te verkopen via de school. Hiermede verkleint u het risico een miskoop te doen aanzienlijk. Ook kunt u gedurende één jaar een instrument huren. Indien de studie wordt voortgezet, dan bent u verplicht het gehuur de instrument te kopen voor een bedrag dat gelijk is aan de nieuwprijs minus de betaalde huur. Bovenstaande geldt niet voor de toets- en strijkinstrumenten. Daarvoor verwijzen we u naar firma's op dit gebied in Alk maar en Haarlem. De huurtarieven kunt u verkrijgen op de administratie. De evenementencommissie bestaat uit ouders en docenten, die op zich hebben genomen maandelijks een bijzondere aktiviteit te organiseren, zoals: - koffieconcerten - samenspelweek - Sint-Nicolaasviering en Kerstuitvoering - "Open Dag" - "Heiloo Vrij-spel" - "Open Bak" Bovendien treden leerlingen op tijdens de speelavonden, die de docenten voor en met hen organiseren. Deze speelavon den worden in de "Uitkijkpost" bekend gemaakt. Bij alle genoemde bijzondere aktiviteiten bent U van harte welkom. Degenen, voor wie de hoogte van de lesgelden een beletsel is om deel te nemen aan de lessen van de Volksmuziek school, kunnen een beroep doen op het Studiefonds Muziek onderwijs van de Gemeente Heiloo. De grootte van het besteedbaar inkomen en de te betalen lesgelden vormen criteria bij het toekennen van de studietoe lage. Aanvraagformulieren zijn verkrijgbaar bij de Volksmu ziekschool en op de gemeentesecretarie. Bij laatstgenoemd adres (afdeling onderwijs) zijn ook inlichtingen te verkrijgen. Kursusgelden Deze kunnen desgewenst in termijnen worden betaald, doch alleen als de eerste termijn onmiddellijk na ontvangst van de nota wordt voldaan. Bedragen tot f 300,00 in 4 termijnen. Bedragen boven f 300,00 in 8 termijnen. Restitutie Soms zal, bij langdurige afwezigheid van een leerkracht, te ruggave van lesgeld moeten plaatsvinden; dat gebeurt dan vanaf de vijfde keer van zijn absentie binnen een cursusjaar. Wij attenderen u erop dat in principe elke inschrijving bindend is voor het hele schooljaar. Inwoners Inwoners Heiloo andere gem. Algemene Muzikale Vorming A.M.V. - Oriëntatiejaar/zonder instrument f 185,00 f 185,00 - A.M.V. gratis gratis - A.M.V. plus Instrumentale lessen/zanglessen: - 1e studiejaar (groepslessen) - 2e studiejaar (groepslessen) - 3e studiejaar (groepslessen) - 4e studiej. (individuele lessen) - 5e studiejaar en later (individuele lessen) 18-jarigen (en ouder) die 4 jaar instrumentale (zang-) lessen heb ben gevolgd èn over een eigen inkomen beschikken vallen onder een minder gesubsidieerd tarief en betalen Ensemble spel: - Leerlingen - Niet leerlingen Hafa-leerlingen f 25,00 25,00 1.100,00 1.125,00 1.180,00 1.520,00 1.735,00 f 1.125,00 n.v.t. 25,00 f 25,00 155,00 f 155,00 f 207,50 n.v.t. Indien u een vervolg wilt op de Teleac radio en t.v. cursus "Let's swing" dan bent u bij ons aan het goede adres. Zie het informatieboekje van deze cursus. Binnenkort houden we een informatie bijeenkomst voor Teleac-cursisten. Het Stichtingsbestuur bestaat uit zeven personen. De ouders worden vertegenwoordigd door vier leden, terwijl de overi gen namens het gemeentebestuur zitting hebben. Heeft u speciale wensen met betrekking tot muziek lessen of cursussen? Kom eenslangs en vraag naar de mogelijkheden. We proberen tegemoet te komen aan de individuele verlangens van onze (toekomstige) leerlingen. Uitgebreide prospectus op school verkrijgbaar: 't Veld 1, tel. 332460.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1984 | | pagina 9