Play-back show van ruim 3 uur in een afgeladen Bruno-gebouw i /4Ctemast ERjlBï KKw Wiefix lf m Dr Pepper Jt Altijd de nieuwste snufjes in schoenenmode Familie Voogt: gasten van het eerste uur Nog 3 dagen de laatste zomerrestanten nu tegen de allerlaagste prijsjes Stationsweg 85 Heiloo Zomervakantie activiteiten: tot volgend jaar! Heeft truien in de gekste kleurtjes! o.a.: Lamswol 49,- Angora 79 10% cheque korting LftST jujGPÓTfW! Middenstandsavondschool Heiloo NIEUWSBLAD VOOR HEILOO «o 10% KORTING O SI-ICIES Laatste Zomerherenmode artikelen met ongekend lage prijzen FORD. MEER WAARD OP DC WEG. \|AN L ALUMINIUM HORPROFIEL theek mm' r m is nederlaagtoernooi B.S.C. Heiloo - Jong Oranje Er is geen fris die net zo lekker is 25 jaar Camping Heiloo Augustus aanbieding 1 ^(enneniers^^ hl I3CUTIQUI RAADHUISWEG 12 - HEILOO RMDHUISWEG 13 - HEILOO zie adv. op pagina 5 r Westfriese Voordeelslagerij 4.98 BRUILOFT Of PARTY? BowUrw ^Jéelloo Voor alle maten ramen. In blank geanodisèerd of bruin gemoffeld. Ook hebben wij complete Hordeuren in diverse prijsklassen DOE-HET-ZELF CENTRUM Westerweg 156 - 1852 AN Heiloo - Telefoon 072-331754 De Dors 2 Heiloo Eén en tweejarige opleiding Rijksgesubsidieerd Inlichtingen en opgave: Th. L.J. Kaandorp, Zeeweg 2, Heiloo, 072-332086 J.R.G. te Boekhorst, Westerweg 339, Heiloo, 072-334715, A. Boerhave, Boswinde 24, Heiloo, 072-332768; J. Hoogervorst, Westerweg 110, Heiloo, 072-330552; J.M.A.M. Out, Kapelweg 5, Limmen, 02205-1724. Informatie-avonden: 30 augustus en 3 en 6 september van 19- 20.30 uur. Müü i|t lil Bpri i#|| 49e JAARGANG No. 34 22 AUGUSTUS 19.84 Advertenties en administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon 072-330175 b.g.g. 334531 Redactie-adressen: Baafjeslaan 1. 1852 BE Heiloo - Telefoon 072-331081 Westerweg 3711852 PR Heiloo - Telefoon 072-333775 Dit blad verschijnt 's woensdags huis-aan-huis in een oplage van 12.000 exemplaren in Heiloo, Limmen. Egmond-Binnen. Rinnegom en Egmond a/d Hoef. Advertenties moeten uiterlijk maandagmiddag 6 uur in ons bezit z^jn. Advertentieprijs per mm 55 cent (excl. BTW) Bij regelmatig adverteren AANZIENLIJKE REDUKTIE. Het is dit jaar 25 jaar geleden dat het eerste campingterrein aan de Zee weg door locoburgemeester Schuyt geopend werd. Niet meer te verge lijken met nu, want als er iets een vlucht heeft genomen dan is het wel het campinggebeuren. Toendertijd werd de camping Heiloo gerund" door de heer van de Vlugt. Nu is dat de fam. v.d. Helm. Op 25 augus tus zal men dit zilveren jubileum met een groot aantal festiviteiten vieren. Familie Voogt Leuk is het om met de allereerste gasten, die er tot op de dag van van daag nog staan, te praten. Met elkaar drinken we eerst een kop je koffie en bewonderen de prachtige tuin, de trots en glorie van de heer Voogt, maar daar over straks meer. In het begin stond de fam. Voogt met een bungalowtent, alleen de week einden op de camping. Alles was nog open, we keken zo over het wei land, En weet U wat zo leuk was," zegt mevr. Voogt. ,,Toen kwam sla ger v.d. Peet met z'n doortrapper en rieten mand vragen of we soms vlees nodig hadden en 's middags kwam hij dat dan brengen. Nu ben ik nog steeds klant van hem, want het is een beste slager," aldus mevr. Voogt. Het Jubilerende" echtpaar heeft de hele groep van de camping mee gemaakt, stonden ze er in het begin alleen maar op de weekeinden, na de pensionering wonen ze hier van mei tot september en tot hun volle tevredenheid. Zoals reeds gezegd „Ome Piet" (de heer Voogt) heeft gouden handen. Hij maakt alles met als hoogtepunt z'n tuin. alles groeit en bloeit daar even mooi. Vroeger had ik zelfs een waterval van 2>Vi m hoog, daar scheen dan 's avonds ge kleurd licht op, dat was een pracht gezicht" vertelt meneer Voogt. Toen de pomp echter kapot ging, werd maar besloten een vijver met fontein te maken en ook hieraan beleeft het echtpaar veel plezier. De fam. Voogt komt uit Amsterdam. Eerst woonden ze bij de Nieuwmarkt, maar daar was het zo rumoerig dat ze verhuisden naar Tuindorp- Amsterdam Noord, maar hun hart trekt steeds meer naar de camping Heiloo. ,,Ons tweede huis", grapt mevr. Voogt. Het ontbreekt ze aan niets. De sta caravan die de familie nu bezit, heeft alle comfort en ziet er prima verzorgd uit. Een royaal terras biedt gelegen heid om fijn buiten te zitten. Ver velen is een woord dat ze niet kennen want ondanks hun leeftijd van 70 jaar wandelen en fietsen ze heel wat af. Even naar IJmuiden is geen enkel probleem en een blokje om lo pen over Limmen doet ze ook niets. Het zijn mensen die hun hart ver pand hebben aan de camping Heiloo, vooral tevreden mensen, die de cam ping zien als ,,hun" camping die ze hebben zien groeien tot de riante plaats die het nu is. Met elkaar gaan ze 25 augustus feest vieren en dat is Amsterdammers wel toevertrouwd. Z-/"'"*"- RAADSVERGADERING HEILOO Morgenavond vergadert de gemeente- raad van Heiloo voor 't eerst weer na de vakantie. Dat gebeurt om 20.00 uur in de Raadszaal van het gemeentehuis. Wie de agenda en bijbehorende stuk ken wil inzien, kan morgen nog terecht op het gemeentehuis, afd. alg. zaken, tijdens de kantooruren. Behalve het beschikbaar stellen van enkele kredie ten voor bijv. de reconstructie van speelterreinen en het vernieuwen van de riolering op bepaalde plaatsen, zal zeker gesproken worden over het be roepschrift van de heer J. Kuiper tegen de weigering van een bouwvergunning voor de bouw van een duivenhok. De raadsvergadering is openbaar. ARCHITECT A.P.J.J. HAM OVERLEDEN Na een kortstondige ziekte is zondag 19 augustus overleden de architect A.P.J.J. Ham, op 74-jarige leeftijd. In de na-oorlogse periode is hij in Heiloo veel werkzaam geweest. Zowel in de particuliere sector als in de woningwetsector. Veel huizen ont wierp de overledene voor rooms-katho- lieke woningbouwvereniging Sint Wil- librordus. We denken daarbij, onder andere, aan de huizen in de Butterlaan Breedelaan, Ewisweg en Gertoomak- kers.» In plan-zuid kwamen onder zijn archi tectuur een groot aantal particuliere woningen tot stand. In 1959 kreeg dhr. Ham opdracht een verzorgingstehuis te ontwerpen voor de pas opgerichte roonis katholieke stichting voor be jaardenzorg Heiloo. Het huidige ver zorgingstehuis „Overkerck". Toen er sprake was om te komen tot een ontmoetingscentrum voor anderen, aan de Kerkakkers, maakte architect Ham het eerste ontwerp. Gemeentebe stuur en beide plaatselijke ouderen bonden kozen voor een bestaand leeg komende kleuterschool. Het huidige „trefpunt" aan Hoog en Laag. Vandaag vond na een en heilige mis in de W.illibrorduskerkde crematie plaats in het crematorium te Schagen. N.M. OMR Het zit er alweer op. De activiteiten voor de jeugd zijn evenals de vakantie zelf zelf omgevlogen.Zelfs de drie van de Stichting Werkelozen Belangen Heiloo en Omstreken, die van te voren toch wel hun twijfels hadden, vinden het jammer dat het allemaal voorbij is. Van het begin tot het einde was het een groot succes. Het idee om voor thuis blijvende kinderen een aantal activitei ten op poten te zetten sloeg enorm aan; aan de meeste activiteiten werd door meer dan 100 kinderen deelgenomen. De deelnemers waren vooral kinderen van de lagere school. De groep van 12 tot 16 jaar liet het behoorlijk afweten. Vooral wanneer men weet, dat juist een enquête onder deze groep Heilooe- naars aanleiding was om de activitei ten in elkaar te zetten. Zij ontbraken, zelfs bij de disco-avond in het Bruno- gebouw, waar slechts vier kinderen kwamen opdagen. Maar dat mag de pret niet drukken. Voor de jongste jeugd mag het snel weer zomervakantie worden. Hoewel een toezegging van de kant van het gemeentebestuur nog niet is gedaan, zal zonder twijfel ook in 1985 weer subsidie gegeven worden voor "zomer spelen". Heiloo, Stationsweg 61. Tel. (072) 330068 Iedere woensdag Gehaktdag: GEHAKT h.o.h. Ar heel kg RUNDERGEHAKT y Qr heel kg Iedere donderdag Biefstukdag: Botermalse PAARDEBIEFSTUK q QO 250 gram I Botermalse I RUNDERBIEFSTUK I 250 gram I Tulpencroftlaan 2, Heiloo VTussen Heerenweg en Kenn.str.w natuurlijk in die sfeervolle NIJENBURG-ZAAL van Kom eens langs of bel op; de prijs zal u meevallen. Kennemerstraatweg 341 Tel. 072-331992 Automobielbedrijf G. C. KOOIJMAN BV. Dorpsstraat 7, 1901 EH Castricum Telefoon 02518-50650/50651 NICOLAAS WITSEN IN DE SLOTKAPEL TE EGMOND/D HOEF De grote historische tentoonstelling, die momenteel in de Slotkapel te Egmond aan den Hoef plaats heeft en al meer dan 5000 bezoekers trok, bezit in de entréehal enige markante stenen, die herinneren aan de reder en burgemeester van Amsterdam, Nico- laas Witsen. Nicolaas Witsen was voor heel Neder land een bijzonder belangrijke per soonlijkheid. Hij bezat in Egmond aan den Hoef een zeer fraai en kostbaar buitenverblijf, "Tijdverdrijf geheten. Van het landgoed zelf is niets overge bleven. Ons rest alleen een beeltenis, die hij liet aanbrengen op de spiegel van zijn schip "Tijdverdrijf". Deze fraaie beeltenis op het schip werd vervaardigd door Willem van der Velde de Oude, de beroemde schilder tekenaar van zee en watertaferelen. De originele prent bevindt zich in museum Boymans te Rotterdam. Een afbeelding hiervan is te zien in de voorhal van de Slotkapel en is de enig nog zichtbare beeltenis, die over is van de vele kostbare en fraaie buitens, die in deze periode in de Binnen Egmon- den hebben gestaan. In genoemde hal is tevens nog zijn prachtig gebeeldhouwde grafzerk en het marmeren grafschrift van Nicolaas Witsen te bewonderen. Het schip "Tijdverdrijf" werd gebouwd door de vader van Nicolaas Witsen, die lid was van de admiraliteit van Amsterdam. Het was van 1655-1656 het admiraal schip van Michiel Adriaapszoon de Ruyter. De tentoonstelling is nog te zien t/m 2 september a-s., iedere dag (behalve zondagmorgen) van 10-12, van 2-5 en \'s avonds van 19.30-21.30 uur. Evaluatie Hoe het er dan zal uitzien, zal voor een deel afhangen van het evaluatie-rap- port dat door de drie organisatoren opgesteld zal worden. Daarin zal ook aandacht worden besteed aan de ont vangen kritiek, zij het dat deze zich vooral richtte op details en niet op de grote lijnen van het totale programma. Het belangrijkste probleem was niet het krijgen van voldoende deelneem sters en deelnemers. Zoals gezegd, die waren er genoeg. Maar om een zo grote groep kinderen verantwoord be zig te laten zijn, waren er veel vrijwilli gers voor begeleiding nodig. Dat lever de wel eens een probleem op. Met kunst- en vliegwerk werd echter tel kens een mislukking voorkomen. Dat was vooral te danken aan de grote inzet van hen, die wel hun medewer king verleenden. Bijvoorbeeld was de EHBO Heiloo aanwezig, werd er door de ambtenaren van het gemeentehuis assistentie verleend en hielpen de ouders en vele anderen alles goed verlopen. Op de foto's een impressie van de laatste zomervakantie-activiteit, de play-back show vorige week vrijdag in het Bruno-gebouw. Danny de Munck, Kinderen voor Kinderen en de jury zetten hun beste beentje voor. Dat moest ook wel voor Zoveel publiek: de zaal was "tot de nok toe" gevuld. maandag 27 aug. 19.15 uur sportcomplex 't Vennewater We hebben het nu niet over allerlei vragen op technisch gebied, waarop de vele studieboeken antwoord kunnen geven. Nee, we hebben het over doodgewone eenvoudige, soms ook moeilijker vragen, waar ieder mens wel eens mee zit. Bijvoorbeeld: "waar krijg je goede objectieve voorlichting bij de aanschaf van allerlei apparatuur Welke pa tiënten verenigingen kennen we in Nederland Waar haal ik een passend citaat vandaan Welke cursussen worden in onze omgeving gegeven Op duizend en één vragen heeft de bibliotheek letterlijk de antwoorden in huis. Alleenje moet de weg ken nen. Een bos krijgt iets van een doolhof als we de weg niet kennen. Met de juiste kaart bij ons is het een fluitje van een cent. Hetzelfde geldt voor een bibliotheek. De catalogus is de wegwijzer in een ogenschijnlijk doolhof van boeken. Om iedere lezer in de gelegenheid te stellen zoveel mogelijk profijt te trek ken uit het gehele bibliotheekbezit, zal de hoofdbibliothecaresse, mevr. A. Timmer, een reeks van voorlichtingsa vonden gaan geven. Het accent wordt vooral gelegd op de grote verscheiden heid in ontspanningsboeken, studie boeken, dokumentatie, literatuur, grammofoonplaten, naslagwerken enz welke in de bibliotheek aan het Male- voort voor iedereen ter beschikking staan. Ook zal mevr. Timmer uitvoerig ingaan op de schat aan actuele infor matie en dokumentatie die voor iede reen klaar ligt. En vooral, hoe al dit materiaal per catalogus zo snel moge lijk kan worden opgezocht. Kortom de kans voor iedere lezer om optimaal gebruik te leren maken van onze bibliotheek. De voorlichting wordt steeds in een reeks van twee avonden gegeven. 10 en 17 september, aanvang 19.30 uur. Kosten f. 1,- per avond voor de pauze koffie. Aanmeldingen aan de inlichtingen balie of telefonisch: tel. 330670. Carlav.d. bibliotheek

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1984 | | pagina 1