SPORT EN SPEL PG1 J TRIAS rH. Donkersloot SPORT EN SPEL AGENDA makelaardij o.g. assurantiën Vrouwenorganisaties stellen zich voor. F.V.R. HEILOO De aangesloten organisaties De Werkgroepen ui bo/ketbcill iC m w m te m- 1180 gr. 900 gr. 730 gr. 720 gr. 720 gr. 630 gr. vereniging No/hing heiloo z.v.v. HANDSOME EIGHT AmmSi UITKIJKPOST 3 OKTOBER 1984 L,:, j ZO SCHAAKTE OPPOSITIE jD:è eerste winst is voor de Heilooër keJtaakvereniging Oppositie binnen, tjët tweede achttal won de uit strijd tegen Obdam met over- Slechts een punt moest porden ingeleverd, zodat we met pen 7 - 1 overwinning naar huis te- Mg konden gaan. Een goed begin pTiet halve werk, wie weet. In de interne competitie verloren pqide koplopers hun partij. In de plpoule liet Heeringa zich op vré selijke wijze in een winnende stel ling verrassen. Hij kon meteen op- égven. Dc winnaar K. Jongkind heeft metéén de leiding van deze poule fofergenomen. In de B-poule werd de jëiigdige leider D. van Gorkum door p: eveneens jeugdige M. Ebbink- ptiizen teruggewezen. uitslagen 'van deze week waren Vprder: pC Heeringa - K. Jongkind 0-1; t. van Hoek - G. Zeeman rem.; m Ligthart - M. v. Bentum rem.; tl; Alleman - J. Wagenaar rem.; ti. Reyersen v. Buuren - H. piehaus rem.; iy, vdWerff - C. Brink rem.; pi.Hafkamp - W. van Bakel 1 - 0; M. Ebbinkhuizen - D. v. Gorkum 1-0; de Vries - B. Volman afg #1Bosman - P. Ooyevaar afg.; O;, Koenders A. Burdon 1 - 0; |)v vdBogaerde - J. Werksman rem. if; Ebregt - E. Verstappen 0-1; jA. Creutzberg - T. de Ridder 0-1; pIManni - J. de Jong 1 - 0; *R. Kranenburg - L. Obdam 1 - 0; jl Ruiter - F. Beyers 1-0. 1 L:v 1 «O ORKANO I - SPETTERS I uit Hciloo ook gezien dat de coach enige wissels had kunnen toepassen meer grip op de wedstrijd en liepen door een doelpunt van Janine Lap en Marja Klamer naar een stand van 2-3. De 3e periode ging vrijwel gelijk op aan beide kanten van het speel veld, door een man mèèr situatie konden wij gelukkig hiervan profi teren en door Areke de Hoop de stand brengen naar 2-4. In de 4e periode kwam wederom Orkano zeer heftig opzetten, vooral door hun vleugelspeelster no. 3 wisten zij toch op 3 - 4 te komen, waarschijnlijk door dit tegen doel punt sloegen de stoppen door. Mar ja Rood ging weer op haar vertrouw de plaats (midvoor) liggen en bracht de stand op 3 - 5, en vervolgens in de laatste min. scoorde Areke de Hoop uiteindelijk het 6e doelpunt stand 3 - 6, moe maar toch vol daan keerde het team weer huis waarts. Hengelsp>ortvereniging^Ly_^l De Vroegte Wint Uitslag baarswedstrijd: S. Blokker D. Sanches C. Bakker O. de Jong M. Niele A. Mooij Zaterdag 6 oktober zeevissen. Als de weersomstandigheden het toelaten zal deze wedstrijd worden gehouden in Grote Keten. Verzame len 7.30 uur, en zelf voor aas zorgen. jG:ëzien het resultaat van de vorige ^wedstrijden nog in het hoofd ging ij;if?t dames team welbewust richting jfird-ScharwoudeBlijkbaar hadden (dt\ vorige wedstrijden wel indruk op jprkarto gemaakt, want die gingen jfitrbct na het fluitsignaal er heftig ttegenaan en al zeer snel stonden zij met 1-0 voor. Gelukkig zag het team bijtijds in dat er iets meer van hun £^traagd werd en kwamen dan ook door een doelpunt van Areke de Éioop in de le periode langszij, ipok in de 2e periode kwam Orkano üf.üer heftig opzetten, en ondanks het gpede keeperswerk van Odette kwamen zij toch op 2-1, maar langzamerhand kreeg de ploeg BRIDGECLUB De uitslag van de op 26 september gehouden wedstrijden is als volgt: Groen, NZ, 1. heren Evers Sr.- Evers Jr., 58.33%; 2. hr. Hakvoort- mevr. Schoute, en fam. Baas, bei den 55.00%; OW, 1. fam. van Hou ten, 58.33%; 2. fam. van Kouwen, 53.33%. Blauw, NZ: 1. dames Plas-v.d.Zij den, 52.78%; 2. dames de Boer- Matton, 50.00%; OW: 1. fam. Cou- zijn, 66.66%; 2. heren Uyl-v.d.Zij den, 52.78%: BASKETBAL NIEUWS Het 4e kompetitieweekend voor Flashing Heiloo werd minder gunstig afgerond dan de voorgaande week einden. Van de 11 gespeelde wed strijden werden maar 2 overwin ningen behaald. Dames 2, die nog niet eerder in de kompetitie hadden gewonnen, hebben afgelopen vrij dag hun eerste overwinning mogen vieren (29-24). De volgende winst werd op zater dag behaald door Heren 3, die zich superieur toonde tegenover Hoofd dorp (49-32). Alle jeugdteams die dit weekend ge speeld hebben, hadden sterke tegen standers, waardoor geen van hen de wedstrijd winnend af kon sluiten. Maar Flashing laat de moed niet zakken. Het volgende weekend zul len weer 9 teams in 't Vennewater ten strijde trekken en 6 teams een uit-wedstrijd spelen, die vast succes voller zullen zijn! Voor inlichtingen: L. Hollander, tel. 336175. NATIONALE MARSWEDSTRIJDEN KAMPIOENSCHAPPEN IN SPORTHAL 'T VENNEWATER Op zaterdag, 13 oktober a.s. tussen 12.00 - 18.00 uur worden in sport hal 't Vennewater te Heiloo de nationale marswedstrijdenkampioen- schappen van de Algemene Neder landse Unie van Muziekverenigingen gehouden. Maar liefst 21 muziek korpsen zullen uitmakenwie zich Nederlands kampioen mag noemen van de Unie. Dc organisatie is in handen van de Algemene Nederlandse Unie van Muziekverenigingen in samen werking met het Trompetterkorps Hciloo. Deelgenomen wordt door de navolgende muziekkorpsen: "Die Wijekers" te Beverwijk, "K.E.M.V. Irene" te Werkendam, "De Boom toppers" te Heerhugowaard, "Prins Willem Alexander" te Hank, Wilhclmina" te Sleeuwijk, "Drum band Oostzaan" te Oostzaan, "Har monie Kapel Crescendo" te Noord- wijk, "Het Wapen van Maassluis" te Maassluis, "T.L.K. Eendraght" te Andel, "Stichting Schager Drum band" te Schagen, "Drumband Lek- kerkerk", te Lekkerkerk, "Mar- sorkes Hoogovens Harmonie" te Beverwijk, T.K. Volendam" te Volendam, "De Reef" te West- zaan, "De Saen" te Zaandijk, "Har monie" te Oud Beijerland, "Wil- helmina"te Santpoort, en "Muziek vereniging Ursem" te Ursem. De entree bedraagt 2,50 p.p. Dc sporthal is uitstekend toegan kelijk voor de gehandicapte mu ziekliefhebber. BAANREKORD BIJ BOWLING Onze plaatsgenoot Frank Handgraaf, lid van Bowling Heiloo, heeft het baanrekord op de Haarlemse bowlingbaan verbroken, bij een wed strijd j.l. zaterdag. Hij haalde een game van 298 pins (hoogste wat te halen i$, is 300 pins). Nooit scoorde iemand zo hoog op deze grote, drukbezochte, bowling baan. WEDSTRIJD GESTAAKT Handsome Eight, voor het eerst in zijn bestaan onderaan de rang lijst speelde ditmaal een wel hoogst merkwaardige wedstrijd, die voor alsnog geen resultaat opleverde. Het duel met Dc Boer Tenten werd namelijk tien minuten voor het ein de door dc scheidsrechter, die de zaak echt niet meer aan kon gestaakt. Dc Handsomes hadden op dat moment nog slechts twee vcldspëlcrs in het strijdperk (de helft dus van het normale aantal) en een invaller-keeper tussen de palen. Dat was het gevolg van het feit dat dc onzekere, hypernerveuze fluitist pal achter elkaar Erno Brou wer en doelman Toebes had wegge zonden, eerstgenoemde voor twee minuten, de laatste zelfs voor vijf minuten wegens "'opmerkin gen". Onder veel rumoer ging aanvoer der Eric Koch als nood-keeper op treden. Toen deze bij zijn eerste actie als doelman bij het uitlopen in botsing kwam met een toesnel lende speler van De Boer Tenten, staakte de scheidsrechter de wed strijd, overigens zonder daarvoor een reden te noemen. De Boer Ten ten had toen via een strafschop een voorsprong van 1-0. Het was een zeer zeker vinnige, maar bepaald geen onsportieve strijd.Principieel zijn wij er tegen een scheidsrechter tot zondebok te maken. In dit ge val echter kan men niet aan de con clusie ontkomen, dat de bewuste leidsman (die al eens uit de hoofd klasse zaalvoetbal is gedegradeerd) niet voor zijn taak berekend was. Van meet af aan nam hij de merk waardigste beslissingen, bijna steeds met een dreigende wijsvinger en helaas meestal in het nadeel van de Zebra's, die veelbelovend begon nen maar steeds meer van slag raakten. De oude supporter van Handsome Eight: "Op die manier zouden ze bra's een bedreigde diersoort gaan worden....". TAFELTENNISVERENIGING VLOTMAN Ondanks het feit dat, na twee kompe titieronden, nog geen van de drie jeugdteams van T.T.V. Vlotman tot dc volle winst is weten te komen, is dc vooruitgang in het spel van de spelers duidelijk zichtbaar. Dat bleek afgelopen zaterdag toen de drie teams aantraden tegen tegenstan ders die allen over meer tafeltennis ervaring beschikten. Desondanks werd er uitstekend partij gegeven en met een beetje meer geluk waren er twee gelijke spelen uit de bus ge rold. Het le team nam tegen Be Fair meteen een 2-0 voorsprong, maar verloor uiteindelijk toch met 7-3. Joris won twee partijen, Frank één en alleen Dennis kwam niet tot winst. Ook het 3e team verloor met 7-3, maar ook deze uitslag was enigs zins geflatteerd. Tom speelde op nieuw sterk en won twee partijen. Wim bracht het derde punt op zijn naam. Het 2e team verloor kansloos van Puinhoop United. Hoewel de naam van deze tegenstander anders doet vermoeden trokken zij toch aan het langste eind. De einduitslag was 1-9 en alleen Arno wist één van zijn drie partijen te winnen. Nierop Groot met 1.15 m. hoog. Dc volgende pupillen werden uit eindelijk kampioen: J.C.: Timo Zijl; J.B.: Auke Barnhoorn; J.A.: Henk-Jan Thoes. M.C.: Roosmarie Dieleman; M.B.: Chantal Nuhaan: M.A.: Petra Nierop Groot. Bij dc G/D-Jeugd viel D-meisje Aglaya Korthouwer weer op met een evenaring van haar clubrecord hoog springen met 1.43 meter, in dezelf de groep kwam Petra Donkersloot met een speerworp van 23.07 goed voor de dag. Het nieuwe nummer 150 meter voor C-meisjes werd het snelste afgelegd door Jacqueline Olbers met 20.9 sec.; snel was ook Jean-Paul Rood op de 1000 meter jongens C met 3.04.7 op een zware baan, in deze groep verraste Marko van de Raay met 37.25 m. met de speer. Bij de oudste jeugd werd er vooral door de meisjes goed ver gèsprongen: Mascha Vriend (A) 5.29, Carine Molenaar (A), 5.20 en Olga Overmeer (B) 4.91 meter: B-junior Jan-Willem Knol bleek pri ma met de kogel overweg te kunnen getuige zijn 13.06 meter. De kam poenen werden hier:J.D.: Arno van de Bult; J.C.: Remco Vos; J. B.; Jan Willem Knol, Robert Heyink. M.d.: Aglaya Korthouwer; M. C.: Jannie Dekker; M.B.: Barbara Kouwenhoven: M.A.: Carine Mo lenaar. Bij de dames zegevierde Jolanda Burkcls voor het negende achter eenvolgende jaar, van de 7 nummers verloor ze er slechts één, n.l. het speerwerpen dat met 37.30 voor Hannie Jongejan was. Paul Mul won de tienkamp voor heren vóór Marco Beukenkamp, vooral het hoogspringen was zeer attrac tief met een prima clubrecord van 2.05 meter van Paul en 1.96 van Mar co. Met ruime voorsprong prolon geerde Gerard Wcisscher zijn titel bij de Veteranen. Vooral zijn 5.36 meter bij het verspringen was erg goed. Voor het vierde jaar werd Jolands Zijl kampioene bij de dames- veteranen, ook nu was Tinie Bakker sterk tweede. Een loop over 10 kilometer op een bijzonder natte baan was tenslotte voor Steven Wijker in 33.20, vóór Jos Kaptein 33.32 en Hein Hurk- mans 33.39.7 TRIAS-CLUBKAMPIOENEN BEKEND Trias besloot in het afgelopen week end het baanseizoen af met de club kampioenschappen welke in de vorm van een meerkamp werden verwerkt. Jammer was het dat zon dag de regen de baan uitermate zwaar maakte wat de prestaties uiteraard niet ten goede kwam, het polsstokhoogspringen moest zelfs voortijdig worden gestopt. Ondanks die tegenvaller was de deelname goed en de strijd hart verwarmend. Bij de allerjongsten, de C-pupillen van 7 en 8 jaar, werden enkele op merkelijke prestaties geleverd. Heel goed was hier de 4.09.7 van Roos marie Dieleman op de 1000 meter, ondanks de zware baan een nieuw clubrecord, bij de jongens was Ti mo Zijl een klasse apart met o.a. 7.1 op de 40 meter en 26 meter bij het balwerpen. Chantal Nuhaan blonk bij de B-pupillen vooral uit op de loopnummers met 6.8 op de 40 meter en 3.49.1 op de 1000 meter, hetzelfde gold ook voor Henk-Jan Thoes bij de A-pupillen met 9.1 over 60 meter en 3.22.1 op de 1000 me ter. Bij de oudste meisjes pupillen werden de meeste opmerkelijke prestaties geleverd door Brigitte Ursem met een clubrecord van 7.37 meter bij het kogelstoten en Petra Makelaar Donkersloot is AKTIEF in: - bemiddeling bij aan- en verkoop van huizen en bedrijfs panden - assurantiën, aangepast aan uw per soonlijke omstandigheden - onafhankelijk advies inzake hypothecaire leningen Winkelcentrum 't Hoekstuk 10, 1852 KX Heiloo, tel. 072 - 330524 De Vroegte Wint Zaterdag 6 oktober: zeevis-wedstrijd bij de Zuiderpier, Grote Keten, verza- verzamelen om 7.30 uur. Zondag 14 oktober: witvis-wedstrijd in het Noord-Hollands Kanaal ter hoogte van Westdijk, verzamelen om 7.00 uur. Zondag 28 oktober: baars-viswedstrijd in het noord-Hollands Kanaal nabij Koedijk. Verzamelen om 7.30 uur. Voor inlichtingen en opgave kan men zich wenden tot: N. Mooij (332451), J. Ursem (335539) of G. Mooij (331686). 't Vennewater Badminton Competitie: Senioren zondag 7 oktober vanaf 12 uur 't VB 4, 5, 7 en 10. Junioren zaterdag 6 oktober vanaf 12 uur 't VB A2, A3 en B3. Thuiswedstrijden Basketbalvereniging Flashing Heiloo: Zaterdag 6 oktober in het Vennewater van 17.00 - 21.00 uur. VERENIGING FEDERATIEVE VROUWENRAAD HEILOO In het kader van de Vereniging werken de volgende vrouwenorganisaties samen: Doopsgezinde Zusterkring, afd. Heiloo Gereformeerde Vrouwen Studie Vereniging, afd. Heiloo Trèrvormde Vrouwendienst, afd. Heiloo Hervormde Vrouwenvereniging, afd. Heiloo Katholiek Vrouwengilde "St. Monica", afd. Heiloo Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen, afd. Heiloo Nederlandse Christen Vrouwenbond, qfd. Heiloo Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen, afd. Heiloo Vrouwen Advies Commissie voor de woningbouw, afd. Heiloo Vrouwen in de VVD, afd. Heiloo De Vereniging heeft tot doel: a. Het bevorderen van de samenwerking van de aangesloten organisaties, ten einde vanuit een gemeenschappelijke verantwoordelijkheid de deelname van de vrouw aan alle facetten van de samenleving te stimuleren. b. De samenwerking is gebaseerd op eerbiediging van de identiteit van elke deel nemende organisatie. De FVR tracht dit doel te bereiken door o.a.: 1Bijeenkomsten te beleggen, waar de aangesloten organisaties en de leden van die organisaties op de hoogte komen van eikaars werk teneinde gemeen schappelijke taken te ontdekken; en, indien wenselijk gezamenlijk uit te voeren. 2. Het oprichten en instandhouden van werkgroepen. 3. Het organiseren van cursussen en informatieve bijeenkomsten. Het bestuur van de FVR bestaat uit: Voorzitster: Mw. B. E. Ouwendijk-van Erven Secretaresse: Mw. B. G. M. Zemel-Lucassen, Op de Wieken 17, 1852 BS Heiloo, tel. 332734 Penningm.: Mw. J. Molenaar-Dekker Leden: Mw. A. Brommer-van Rijswijk, Doopsgezinde Zusterkring Mw. A. Gootjes-Balder, Geref. Vr. Studie Ver. Mw. J. Rietveld-van Oeveren, Hervormde Vrouwendienst Mw. T. v. Duykeren-Bom, Herv. Vr. Vereniging Mw. L. Beke-Bruinsma, Kath. Vrouwengilde St. Monica Mw. G. M. Wolse-Muntjewerf, Ned. Bond v. Platt.vrouwen Mw. W. D. A. C. Boogaard-v. d. Hout, N.C.V.B. Mw. M. M. Steketee-Bennis, Ned. Ver. v. Huisvrouwen Mw. M. J. Zweers-Heymans, V.A.C. voor de woningbouw Mw. C. G. Stikkel-Sigling, Vrouwen in de V.V.D. mw. B. S. van Domburg-Stoker, tel. 333995. Inlichtingen dameskledingbeurs: mw. T. Everaars-Bos, tel. 332494, mw. F. J. Weehuizen-Nukoop, tel. 332622. Werkgroep Education Permanente Een hele mond vol, dat Education Permanente en tegelijkertijd wat on begrijpelijk. Wie verzon ooit die Fran se aanduiding voor kleine, nuchtere werkgroepen binnen de meeste Néder- landse Federatieve Vrouwenraden. Hoe het ook zij; de F,V.R. Heiloo heeft zo'n werkgroep Education Per manente -afgekort E.P.-, die zich wil inzetten voor hetgeen die betiteling heel precies zegt: bezig zijn met verdere ontplooiing en gestage uitbouw van onze geestelijke ontwikkeling, een voortdurend op de hoogte blijven, nieuwe kennis vergaren, ervaringen opdoen en uitwisselen en niet stil blij ven staan bij het snel verouderende weten van onze schooljaren. Natuurlijk geven ook de aangesloten vrouwenverenigingen zich veel moeite -en dan ieder op haar specifieke, eigen wijze- om via allerlei kursussen op het gebied van algemene ontwikkeling (bijv. konversatielessen in een vreem de taal) en kreativiteit (bijv. hand- werkkursussen) haar steentjes bij te dragen. De werkgroep E.P. denkt er niet aan deze aktiviteiten te verdubbelen of te overlappen. Integendeel, zij ziet het als haar taak -onderdeel als de werk groep is van de overkoepelende F.V.R.- behulpzaam te zijn bij een meer emanciperende vorming van alle vrouwen en zich te richten op de he dendaagse ontwikkelingen in en ver anderingen van onze maatschappij. Zoals U misschien al weet, staan in het seizoen '84-'85 nog de volgende kur sussen op het programma: Gespreks- en Diskussietraining, Onvrijwillige Thuisblijvers en een kursus in het ka der van politieke scholing. Voor dit emancipatorische vrouwen werk ontvangt de werkgroep op haar beurt hulp van de Culturele Raad van Noord-Holland en de Provinciale Vrouwenraad van Noord-Holland. Uit het kursusaanbod van laatstge noemden en uit het materiaal van an dere instellingen, die zich bezighouden met de emancipatiegedachte (bijv. een Stichting Burgerschapskunde) kiest de werkgroep wat haar het meest interes sant lijkt te zijn. Soms valt die keuze verkeerd uit -het onderwerp blijkt niet aan te slaan- en de desbetreffende kursus kan geen doorgang vinden. Dat is dan jammer, maar van alle fouten leer je. Een vol gende keer beter! Want de werkgroep E.P. is van mening, dat haar werk de moeite waard blijft gedaan te worden. Inlichtingen: mw. L. Beke-Bruinsma, tel. 330954, mw. Drs. T. Hammer- Stroeve, tel. 336871, mw. E. Lucassen-Janmaat, tel. 336728. Comité Zomerzegels Meer levensvreugde door zomerpost- zegels. Jaarlijks in het voorjaar, wordt door de "werkgroep zomer- postzegels" van de F.V.R.de ver koop van deze postzegels en brief kaarten georganiseerd en gerealiseerd. Deze vindt plaats,enkele dagen in het Postkantoor, voorts incidenteel in "het Loo", Openbare Bibliotheek en het hulppostkantoor. Leden van de vrouwenorganisaties verzorgen deze verkoop. De opbrengst wordt besteed aan aller lei projecten op kultureel gebied, maatschappelijk welzijn en volksge zondheid. Ook in Heiloo en omgeving ontvingen verschillende instellingen reeds een fi nanciële bijdrage! Inlichtingen: mw. J. C. van Duyven- dijk-Cambier, tel. 330259. Rijdende winkeltjes Deze werkgroep wordt "bevrouwd" door 4 vaste medewerksters, wekelijks bijgestaan door een groot aantal vrij willigsters, die in de bejaardentehuizen "De Loet" en "Overkerck" kleine ar tikelen verkopen zoals koekjes, an sichtkaarten etc. De verkoop is in deze niet het belangrijkste, maar het con tact met de mensen staat voorop. Inlichtingen hierover zijn te verkrijgen bij de dames: H. M. Hoorn-Zwagers, tel. 332407, D. van Soest-Horsfall, tel. 330448, T. Everaars-Bos, tel. 332494, B. Wedda-Kok, tel. 330027. Oppasdienst Deze dienst voorziet in een grote be hoefte. Er zijn gelukkig steeds vol doende jongeren (meest scholieren van 16 jaar en ouder), die 's avonds willen oppassen. Voor overdag is dit moeilijker. Het tarief is 2,— per uur en na 23.00 uur 2,50. Hebt U belangstelling? Voor inlichtin gen, aanvragen en aanmelding kunt U tërecht bij mw. A. Meertens-Wiltens, te.1. 116377 of mw. J. van 't Veen- ir'^rlberg Collectes De werkgroep collectes geeft jaarlijks haar medewerking aa'n het organise ren van twee collectes nl.: Collecte Nationaal Reumafonds en de SAKOR- collecte (Samenwerkende Kinder Organisaties). Het werven van collectanten wordt ie der jaar moeilijker. Daarom wordt hier wederom een beroep gedaan op hen, die een uurtje van hun vrije tijd willen afstaan, contact op te nemen met mw. C. G. Stikkel-Sigling, tel. 330215. Kledingbeurzen Deze werkgroep zorgt jaarlijks voor twee kinderkledingbeurzen, nl. de voorjaarsbeurs in april en de najaars- beurs in oktober voor kleding van 4-16 jarigen. Daarnaast wordt er in september ook een dameskledingbeurs gehouden. Alle beurzen worden steeds gehouden in de Rank en worden in de Uitkijk post aangekondigd. De opbrengst wordt als volgt verdeeld: Va deel voor de inbrengsters en Va deel voor het werk van de Federatieve Vrouwenraad. Inlichtingen kinderkledingbeurs: mw. p Dekker-Dekker, tel. 02206-2964 en Gereformeerde Vrouwen Studie Vereniging De doelstelling van de Geref. Vr. Stu die vereniging is het met elkaar bestu deren van onderwerpen waarbij de bijbel wordt beschouwd als het richt snoer ons door God gegeven en waar van wij onze motivatie willen ontlenen om als gereformeerde vrouwen in kerk en maatschappij te functioneren. Het komende seizoen houden we ons bezig met onderwerpen uit ons bonds blad. Dat zullen zowel bijbelse- als maatschappelijke onderwerpen zijn. Elke 2e woensdag van de maand hou den wij onze verenigingsavond om 8 uur in een der zalen van de gerefor meerde kerk. Voor meer informatie kunt U bij onze secretaresse terecht: mw. Grooten- dorst-Pos, tel. 330704. Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen De Bond is landelijk georganiseerd met provinciale en plaatselijke afde lingen. De vereniging heeft ten doel, door vorming en ontwikkeling van vrouwen, hun besef van verantwoor delijkheid voQr en deelname aan de samenleving te bevorderen, in het bij zonder in de plattelandsgebieden. De vereniging staat open voor vrou wen van alle gezindten en onthoudt zich van elke partijpolitiek. Alle bijeenkomsten, kursussen en an dere bezigheden zijn steeds gericht op deze doelstellingen. Per jaar zijn er gemiddeld 10 avond bijeenkomsten en 4 ochtendbijeen komsten, voor ontspanning en voor lichting. Daarnaast kunnen de leden zelf aktief zijn door deel te nemen aan het zang koor, de toneelclub, het volksdansen, de handwerkclubs, de literatuurclubs, lezen en bespreken van gedichten, de gespreksgroep en Engelse lessen. In de diverse kursussen die regelmatig georganiseerd worden, kan men wer ken aan creativiteits- en persoonlijk heidsontwikkeling en meningsvor ming. Ook kan men zijn kennis bevor deren door deelname aan reisjes en excursies. Voor meerdere gegevens kunt U con tact opnemen met ons secretariaat: tel. 334988. Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen De Nederlandse Vereniging van Huis vrouwen, opgericht in 1912, is één van de oudste vrouwenverenigingen in Ne derland en is verspreid over ruim 200 afdelingen met een totaal ledenaantal van 60.000; de afdeling Heiloo heeft ruim 300 leden en mag een zeer aktie- ve afdeling genoemd worden. De Vereniging stelt zich ten doel: het behartigen van de belangen van de vrouw in de maatschappij; het bevorderen van de emancipatie van haar leden door activiteiten op het gebied van vorming, ontwikkeling en creativiteit; het stimuleren van het verantwoorde lijkheidsgevoel van de vrouw als lid van de samenleving; het opkomen voor de belangen van de consument, mede door het geven van voorlichting, het doen verrichten vam onderzoek en het voeren van een eigen keurmerk. De Vereniging is toegankelijk voor el ke vrouw. De Vereniging kiest geen partij op levensbeschouwelijk gebied en onthoudt zich van partijpolitiek. De plaatselijke afdeling bevordert voorts het sociale contact door sport en spelclubs, excursies, lezingen, de monstraties en voorziet in een uitge breid cursussenpakket, o.a. vreemde talen, artistieke vaardigheden, culina- ria enz. Bovendien geeft zij de vrouw gelegen heid zich te vormen door deel te ne men aan discussiegroepen over actuele maatschappelijke onderwerpen. Het landelijk bureau is gevestigd in Den Haag. Voor verdere inlichtingen kunt U terecht bij de secretaresse: mw. G. E. M. Wakkers-Dille, De Schoren 13, tel. 332229. Katholiek Vrouwengilde "St. Monica" Het KVG wil met een reeks van maan delijkse bijeenkomsten, eigen gerich te, goede ontspanning brengen. Op prettige wijze informatie bieden over actuele of interessante onderwerpen, of zo maar een gezellige avond houden. Aan vrouwen die veel waarde hechten aan persoonlijke ontplooiing en wel door kontakt met andere vrouwen, wordt ook deze mogelijkheid gebo den. Tot de activiteiten die op het program ma voor het komende winterseizoen staan behoren o.a. sierknippen en tin- gieten, er komt een spierkundespecia- list en een toneelvoorstelling door on ze eigen toneelclub. Ook is er een bezinningsdag en een koffie-ochtend gepland. Tevens wordt de mogelijkheid tot deelname aan eni ge excursies geboden, variatie genoeg dus. Onze bijeenkomsten worden gehou den in het Trefpunt aan de Westen weg. Mocht U slecht ter been zijn, we beschikken ook over een autoservice- dienst. Mocht U meer informatie over het KVG willen hebben dan kunt U zich in verbinding stellen met mw. Karsten, tel. 332115. De Doopsgezinde Zusterkring De Doopsgezinde Zusterkring is een kleine kerkelijke kring met Overwe gend oudere leden. Eens in de 14 da gen hebben wij een bijeenkomst Het gaat bij ons hoofdzakelijk om het contact met elkaar. Het programma voor de middagen is eenvoudig en \yordt door ons zelf verzorgd. Er wordt ook gehandwerkt voor de jaar lijkse verkoopdag van de Doopsgezin de Gemeente in Alkmaar. Belangstellenden voor onze kring zijn altijd welkom! Inlichtingen: mw. Leeuw-Groot, tel. 335265. Vrouwen Advies Commissie voor de woningbouw Het doel van de V.A.C. is gesprekspartner te zijn namens bewo ners tussen opdrachtgever (woning bouwvereniging, gemeente) en ont werper (architect) tijdens de voorbe reiding van het bouwplan. We probe ren een kritisch oordeel te geven over de leefbaarheid van de woning. We letten erg op draairichting van deuren, kastdeurtjes, drempels, opstelling keukenapparatuur, kapstokruimte, droogruimte en nog veel meer. Wij krijgen de tekeningen van de wo ningbouwvereniging via de gemeente en ook aan deze 2 instanties geven wij adviezen. Soms worden deze adviezen opge volgd, soms ook niet omdat ze kosten verhogend zijn. Onze laatste adviezen betroffen de woningen het Land van Maat. Onze commissie bestaat uit 4 vrijwil ligsters. Wij bezoeken jaarlijks de jaarvergaderingen en 2 keer per jaar de provinciale vergadering. Wij hou den ons op de hoogte door kursussen te volgen, lectuur te lezen over bou wen en excursies te houden. Iril.: Mevr. Pladet, tel. 332410. Nederlandse Christen Vrouwenbond De N.C.V.B. te Heiloo maakt deel uit van de landelijke bond, die in 1919 naar aanleiding van het pas verkregen vrouwenkiesrecht werd opgericht en dus dit jaar haar 65-jarig bestaan viert. Het ledenaantal bedraagt thans ruim 70.000. Sinds 1974 wordt samen gewerkt met het Melania Gilde met als doel vrouwen bewust te maken van de problemen in de ontwikkelingssamen werking, Hierover worden regelmatig gespreksochtenden gegeven. Het pro ject waaraan dit jaar wordt gewerkt is het financieren van een gemeenschaps centrum voor vrouwen in Haïti. Vanaf 1975 is de bond lid van de Y.W.C.A. Per seizoen hebben wij 9 ledenverga deringen; de laatste dinsdag van de maand om 20.00 uur in een der zalen van de geref. kerk. Voorlichting en lezingen worden gege ven over maatschappelijke, culturele en sociale vraagstukken, waarbij het evangelie als richtsnoer wordt aange houden. In de regio worden regelma tig studie- en kaderdagen georgani seerd. Voor inlichtingen en het volledige pro grammaboekje kunt U terecht bij on ze propagandiste mw. C. W. Lange- veld-Baak, Tulpencroftlaan 23, tel. 330243. Hervormde Vrouwenvereniging Wij komen eenmaal in de veertien da gen op dinsdagmiddag van 14.30-16.15 uur bijeen in De Rank. We beginnen de midag als regel met een lied en een korte overdenking. Bij een kopje thee wisselen we wat nieuws uit aan elkaar. Het tweede deel van de middag is gevarieerd: discussie over een actueel onderwerp, een boekbe spreking, een creatief spel of een met dia's geïllustreerd reisverhaal, enz. Gezelligheid en ontmoeting spelen er een belangrijke rol. We zijn momen teel met ongeveer 30 leden. Secretaresse: M. Heinis-van Petten, tel. 332988. Hervormde Vrouwendienst H.V.D. De H.V.D. is een kerkelijke instelling, bestaande uit vrouwelijke gemeentele den die in overleg met kerkeraad/dia- conie allerlei taken in de gemeente ver richten. Dit betreft bijv. bezoekwerk bij nieuwingekomenen, bij ouderen, langdurig zieken en bij geboorten. Voor de medewerksters worden stu dieochtenden georganiseerd. Daarnaast moet vermeld worden dat tweemaal per jaar een bijeenkomst wordt gehouden, waarop een bepaald onderwerp gezamenlijk wordt bespro ken. Inlichtingen bij mw. J. Rietveld van Oeveren, Heersmeeth 2, tel. 334931. De Stichting "Organisatie Vrouwen in de V.V.D." De Stichting "Organisatie vrouwen in j de V.V.D." is een organisatie binnen I de V.V.D. Iedere vrouw actief en/of passief me deze organisatie te maken wil hebben dient zich persoonlijk schriftelijk aan te melden bij het secretariaat van de organisatie. Alleen die vrouwen, die zich centraal hebben aangemeld ko-1 men in aanmerking voor functies bin nen of namens de organisatie Vrou wen in de V.V.D. en hebben stemrecht in de vergaderingen van de Vrouwen in de V.V.D. (recente statutenwijzi- ging). Taak van de landelijke stichting: De vrouwelijke leden van de V.V.D. te organiseren. Doel: Het bevorderen van onderling contact en het bevorderen van de poli tieke meningsvorming onder de leden. Zij voert propaganda voor de begin selen van de V.V.D. en geeft voorlich ting en scholing aan vrouwen in ken nis van staat en maatschappij. Zij stimuleert haar sociale en culturele activiteit. Landelijk is haar organisatie binnen de V.V.D. vertegenwoordigd in het Hoofdbestuur van de V.V.D., Partij raad, Kamercentrale bestuur, propa- gandacommissie en in de commissie Vorming en scholing, e.a. Buiten de V.V.D. gelederen is zij o.a. vertegenwoordigd in de Nederlandse Vrouwenraad, de Provinciale en plaatselijke vrouwenraden, in "Ma rie, word wijzer!", het Internationaal Archief v. d. Vrouwenbeweging, de Stichting Hulp bij Zwangerschap enz. enz. In de herfst wordt jaarlijks een twee daags congres georganiseerd rpnd een actueel thema. Provinciaal is de organisatie werk zaam in het Provinciaal Contact Vrouwen in de V.V.D. Noord-Hol land. Zij stimuleert het contact tussen de landelijke en plaatselijke organisa ties. Zij kiest de afgevaardigde in het algemeen bestuur van de Provinciale Vrouwenraad Noord-Holland. Plaatselijk kan, al naar gelang de inte resse en activiteit van de leden, d.m.v. spreekbeurten politieke informatie ge geven worden. Op verzoek van de landelijke stichting kunnen nota's in discussiegroepen be handeld worden. De V.V.D.-vrouwen worden gestimuleerd actief deel te ne men aan het maatschappelijk leven door zich beschikbaar te stellen voor bestuursfuncties. Secretaresse: J. M. Cahn-Vogel, De Dors 12, tel. 332520.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1984 | | pagina 10