VERENIGINGSNIEUWS EGMOND SPORTENSPEL ■BI «B VERENIGINGSAGENDA M] CM V¥ HEILOO 'm DIERENBESCHERMING HEIL00-LIMMEN-CASTRICUM sportpark UITKIJKPOST 3 OKTOBER 1984 o o 1 INTRODUKTIEWEEKEND Op 2, 3 en 4 november wordt er in Jeugdherberg Klein Rinnegom te Egmond-Binnen een introduktie weekend georganiseerd voor mensen die iets met hun homosexualiteit wijlen gaan doen. Dit gaat in de vorm vap gespreks- en spel-rondes. De organisatie is in handen van de reEionale homowerkgroepen van Nqord-Holland. De kosten zullen onpeveer 65,-- bedragen. Voor informatie kun je bellen met: Leo Koelemij, tel. 023 - 244 520; Anka vap den Hoeven, tel. 02207 - 154 92; Jopan Enkhorst, tel. 072 - 117 886', André Narold, tel. 072 - 153 856. NEDERLANDSE VERENIGING VAN HUISVROUWEN, AFD. HEILOO Lezing over het K.N.M.I. en het weer Oli de dii w st Bi in in m zo gla de wc W2 sc 1 da vlc d st i pr Ac rijp zo da Gn h donderdag 27 september hield heer Langeveld een lezing met s over het K.N.M.I. en het er. Het K.N.M.I. bestaat 130 r en zetelt sinds 1897 in een zich ^eds uitbreidend complex te de t. Er werken 600 mensen, zowel de Bilt, als op meerdere plaatsen Nederland. Vroeger moest men het eenvoudige middelen doen, ils de kikker in de fles, het weer- s en het weerhuisje. Ofschoon meterorologie een nog jonge tenschap is, heeft men thans heel t meer hulpmiddelen ter be- ikking. De heer Langeveld gaf arna bijzonderheden over de in- ed van land en water, van bo- ejmgesteldheid en bossen, op ont- an van wolken, winden, de- ïssies en hogedrukgebieden. htereenvolgens werden mist, wolkensoorten en halo om de behandeld. Aan het eind be kte de presidente mevrouw onert de heer Langeveld en over- aindigde hem een bloemetje. „ACCORDEANA"20 JAAR Dij «accordeonvereniging „Accorde- atm|' o.l.v. de heer Jan Cornelissen, bfïiaat volgend jaar 20 jaar. Er zijn reids repetities gewijd aan een nieuw pi "gramma, waarop o.a. de ouver- tu e .Hong^iaMvan B. Leopold in ee arrangement van W. Cornelis- se i. Verder een suite in 4 delen van Ei ist Fischer, in j een arrangement v£ Rudolf wfethiter. Ook 2 tango's, alljd erg geliefd op accordeon, staan orahet programma. Maar tevens twee nifinmers waarbij gezongen zal wor- dqpi en wel de bekende Indian lole-call" van Frial, in bewerking vagi W. Cornelissen, en een duet uit ,,§on Pasquale". Zijp er in Alkmaar of omgeving nog ao$ordeonisten(tes) die zich willen aAsluiten bij een enthousiaste ver- eifiging, dan nodigen wij die uit eens oleen repetitieavond te komen. Dg&repetitieS worden gehouden in lo|$al Heerenweg 14, te Oudorp- ABcinaar, aanvang 20.00 u. Inlich tingen tel. 072-335012. DEMONSTRATIE VAN "LE PENTOLE" PANNEN In Bergen vinden zaterdag 6 okto ber a.s. demonstraties plaats met "h pentole" pannen van de beken- dej Italiaanse ontwerper Niki Sala. Hét is de meest geavanceerde pan- nenset ooit gemaakt, een set waar- va i hobbykoks al jaren dromen. Ni ci Sala is er in geslaagd alle koekvarianten in één pannenset, vah één materiaalsoort te kombi- nejren, zodat de hele ratjetoe van koo|j-, braad- stoof- stoom- au ba5i| marie- snelkook- en frituur panen met al hun verschillende materialen en kleurtjes uit onze keblfens kunnen verdwijnen. Dq pannen zijn gemaakt van roest- vrijstaal, met een gelaagde" bodem van koper, zilverlegering en staal. Dcjor een speciale konstruktie van painrand en deksel, waardoor een kopstante vochtigheid in de pan aan- wdzig is, is het mogelijk zonder wa ter te koken en zonder vet te bra- deh. Een speciale snelkookdeksel in! de maat van de pannen, maakt va(i de hoge zowel als de lage pannen een snelkookpan. In de pan van keuze past ook weer ee(i stoompan met gaatjes, plus stcjomdeksel, zodat in meer verdie pingen gestoomd kan worden wat mijneralen, vitaminen en energie bebpaart. Er zijn ook mandjes bijj die gebruikt kunnen worden in de| stoompan, in de snelkookpan en om in te frituren. Dc; pannen zijn uitstekend in en op elkaar stapelbaar. Een inlegring mi akt het mogelijk de diverse diameters van de pannen te over bruggen voor au bain marie gebruik en géén onderzetter waarin de hand grip van het deksel past is handig orr|op te dienen uit de pan. Waaneer u het deksel van de pan nejmt past die trouwens tussen de rarjp van de pan en het handvat, zo- datlgu geen aanrechtruimte verliest. De^handgrepen die gemaakt zijn vaifê inox staal 18/10 maken de paipien ook geschikt voor de oven en Pe vaatwasmachine en verslijten zulfe u ze wel nooit want de fabri- kaïS geeft er een garantie op tot 20|l>. Huishoudspeciaalzaak Geerts in pe RuTnelaan te Bergen heeft de exjnsieve verkoop van "le pentole" patenen verkregen voor Noord-Hol- boven het IJ en nodigt u zater- 6 oktober a.s. om 11.30, 13.30 5.00-uur uit om de demonstra- van de "le pentole" pannen bij nen. KINDERKLEDINGBEURS 17 OKTOBER A.S. Woensdag 17 oktober a.s. organi seert de Federatieve Vrouwenraad te Heiloo weer haar najaarskinderkle- dingbcurs. Deze beurs wordt gehou den in De Rank te Heiloo ingang achterkant Heerenweg tegenover no. 13. U bent dan in de gelegenheid kleding te brengen en te kopen voor kinderen in de leeftijd van 4 tot 16 jaar! De kleding moet goed draag baar, heel en schoon en van deze tijd zijn. Ondergoed, pyama's of babykleding worden door ons niet aangenomen. Ski-kleding is wel een veel gevraagd artikel op onze beurs. De kleding kunt u alleen brengen op woensdag morgen 17 okt. in de Rank tussen 9 en 12 uur. Verkoop kleding tussen 2 - 5 uur 's middags. Afrekenen en eventueel afhalen van niet ver kochte kleding van 7 tot half 9 's avonds. Van de opbrengst der goederen is 3/4 voor de inbrengsters en 1/4 voor het werk van de Fede- tieve Vrouwenraad te Heiloo. Graag tot ziens op onze beurs. P.v.d.A., afd. HEILOO Op woensdag 10 oktober organi seert de P.v.d.A., afd. Heiloo haar jaarlijkse vergadering voor vrouwe lijke leden. Naast de vaste agenda punten, waaronder de kandidaatstel ling van een vrouwelijk lid in het af delingsbestuur, vertonen we de film ,,Maternale". Deze film is een pro- dukt van het film-collectief Cinemien, en behandelt de tegenstrijdige funk- tie van een moeder. Aan de ene kant beperkt zich het leven van de moeder tot het huis, zorg voor het eten en voor kinderen en man. Aan de ande re kant wordt van haar verwacht dat zij - vooral - haar dochter opvoedt, zodat zij zich kan handhaven in deze wereld. Naarmate de kinderen groter worden, wordt ook haar moederrol overbodig. Hoe verwerkt ze dat? „Maternale" is een Italiaanse film met een speeltijd van 99 minuten. Na afloop van de film is er een moge lijkheid hierover met elkaar van ge dachten te wisselen. Alle belang stellenden vrouwen en mannen zijn van harte welkom. De avond wordt gehouden in de Oud- Inn. Aanvang>20.00 uur. INDRUKWEKKENDE FILM HIROSHIMA IS OVERAL De Vredesbeweging in Heiloo ont plooide de afgelopen week eqn groot aantal activiteiten. We moesten constateren dat de belangstelling, helaas, teleurstellend was. Woensdagavond was men bijéén in het Open Huis, waar gedraaid werd de film Hiroshima is overal",. Een indrukwekkende film welke onder andere liet zien de ramp zalige gevolgen van één bom op Hiroshima in 1945, en de omvang rijke uitbreiding van het bezit en het plaatsen van kernwapens, ook in Nederland. Daarover werd ge sproken met tal van oud-ministers van defensie en gewezen dienst plichtige militairen. Uitvoerig werd via de film, het schuilkelderbeleid, van de Nederlan- landse regering, besproken. Na afloop was er gelegenheid om met elkaar na te praten over de inhoud van deze indrukwekkende film, waar helaas niet veel van te recht kwam omdat het aantal bezoe kers zo gering was. Er was de mogelijkheid kennis te nemen van de veelheid aan documentatie-mate- riaal van de Vredesbeweging. I cd) 1 |o) J Op 25 september j.l. werd de eerste bijeenkomst van de NCVB in het nieuwe seizoen gehouden. Na een meditatie en diverse mededelingen van de presidente, mevr. Blijleven, werd het woord gegeven aan de zusters Teresia en Sofia van de Protestantse Gemeenschap van Mariazusters in Nijverdal. In de nacht van het bombardement op Darmstad in 1944 waarbij duizen den mensen omkwamen, werd deze gemeenschap geboren uit een bij- belgroep voor meisjes. Aanvanke lijk begonnen op een zolder werd door de meisjes eigenhandig het moederhuis gebouwd met de stenen van de gebombardeerde kazernes. Momenteel heeft de gemeenschap diverse gebouwen en tuinen die samen "Klein Kana!an" vormen, van waaruit de zusters uitgezonden worden door de hele wereld om het evangelie te verkondigen en men sen van heinde en ver komen om tot bezinning te komen. De zusters leven van giften van mensen die zelf steun ondervonden en de op brengst van de meer dan 100 boeken die door één der stichteressen Zr. Basilea, geschreven zijn en in 30 talen vertaald worden gedrukt in de eigen drukkerij. De zusters Teresia en Sofia beheren de Nederlandse vestiging in Nij verdal van waaruit ze het land intrekken om het evangelie te verkondigen. Na de pauze werd de film "zo is onze God" vertoond en was er ge legenheid tot het stellen van vragen. De reiskommissie heeft een excur sie georganiseerd naar het Joods Historisch Museum in Amsterdam op dinsdag 30 oktober a.s. Vertrek om half 10 vanaf het station. Belangstellenden kunnen zich tot 15 oktober opgeven bij mevr. T. Langeveld, tel. 33 02 43. KONINKLIJKE MAATSCHAPPIJ TUINBOUW EN PLANTKUNDE Excursie naar Kasteel Amerongen en Singer Museum in Laren Op zaterdag 6 oktober 1984 gaat onze excursie naar Kasteel Amerongen en het Singer Museum in Laren, 's Mor gens drinken we koffie in de Biltse Hoek in De Bilt, daarna vervolgen we onze weg naar Kasteel Ameron gen, waar we door een gids worden ronsgeleid. De kunstcollectie van het kasteel omvat kostbare meubelen, glas- en zilverwerk en schilderijen. Rond het lunchuur zal voor ons een broodtafel geserveerd worden in de Biltse Hoek. 's Middags bezoeken we de ten toonstelling in het Singer Museum in Laren. De herfstflora is een jaar lijkse trekpleister in het Singer- museum, ook dit keer zal de ex positie zeker de moeite waard zijn. De kosten voor deze excursie, in clusief bus, entrees, koffie en lunch bedragen voor leden en hun huis genoten 45,-- per persoon. Niet- leden betalen 55,—. Teneinde ie der een gelijke kans te geven is de aanmelding opengesteld vanaf maandagmorgen 1 oktober om 9 uur - ook als u per giro betaalt op post giro 40 18 152 t.n.v. S. J. Knip te Bergen - bij onderstaande adres sen: G. Stam, Wilhelminastraat 18 Egmond aan Zee, tel02206'- 2330, C. Kamer, Heerenweg 108, Heiloo, tel. 072-333523. Vertrektijden: Heiloo Witte Kerk, 8.20 uur en Egmond-Binnën bus halte 8.35 uur. FALKLANDTONEEL FALKLAND 60 JAAR Toneelvereniging Falkland bestaat dit jaar 60 jaar en zal dit heugelijke feit straks gaan vieren met het bekende stuk van de schrijver Her man Heyermans: "beschuit met muisjes". De repetities zijn in volle gang en belooft weer een op en top verzorgde voorstelling te worden van de Falkland tonelisten. De vereniging hoopt dan ook dat men in grote ge- talen zal komen kijken naar dit prach tige, in kostuum gespeelde stuk, dat zich weliswaar afspeelt begin dezer eeuw, maar waarin alle the ma's aan de orde komen, die helaas in onze tijd nog steeds aan de orde zijn. Heyermans zet de bekrompenheid en hebzucht van de mensen in zijn karakters feilloos neer in dit stuk, dat gelukkig allerminst verstoken is van een grote dosis humor. Voor slcfcht$ ƒ.7,50. ee.n gezellig avondje uit dus, 9 en 10 november om 20.15 uur in de Beun. Verdere putflikatie volgt nog, maar noteert u vast in uw agenda! KINDERSTUK Ook aan de kinderen is natuurlijk weer gedacht. 27 en 28 Oktober speelt Falkland "De Hebberd", een vrolijk stuk voor kinderen van alle leeftijdenHet dorp bestaat 900 jaar en natuurlijk moet er dan een groot feest gevierd worden. Alleen.... de notaris, die alle ge spaarde centjes heeft bewaard, wil ,het geld niet uitgeven. Hij heeft het in bloempotjes gedaan want hij denkt dat het dan gaat groeien... Hoe dat verder afloopt is te zien in theater de Beun te Heiloo 27 okt. dm 14.00 uur en 28 okt. om 13.00 en 15.30 uur. Voor slechts 4,-- entree een heel fijne middag waar voor de jarigen die met hun feestje de voorstelling komen bezoeken, zoals altijd weel een leuke verrassing is. Een goed idee voor een feestje? Noteer vast in uw agenda. Nader publikatie volgt De kaarten voor het avondstuk en het kinderstuk (deze is voorzien van leuke kleurplaat zijn 14 dagen voor de voorstelling verkrijgbaar bij Boekhandel Avis/ Barbershop Jan Braam/ Reisburo Holl.Inter./ Open Huis/ allen te Heiloo. Te vens eén uur voor de aanvang aan de kassa van de Beun. Tot ziens in de Beun! HEILOOËR AMATEUR FOTOCLUB H.A.F. De H. A.F. is het seizoen begonnen met de jaarvergadering en intussen is ook de eerste clubavond al weer achter de rug, waarop de leden hun vakantiefoto's en dia's konden pre senteren. De opkomst en deelname waren bevredigend en wij hopen een goed seizoen te zijn ingegaan. In dit seizoen valt de dag, waarop de H.A.F.haar 25-jarig jubileum zal vieren en de ingestelde jubileum commissie beraadslaagt nog over de wijze, waarop dit zal gebeuren. De contributie is nu vastgesteld op 50,-- per jaar, waarvoor de club aan de leden 17 2-wekelijkse club avonden (op dinsdag) biedt, waarop in een altijd zeer gezellige en zo deskundig mogelijke sfeer wordt getracht om aan de door haar leden beoefende hobby meer inhoud te geven en het peil hiervan te ver hogen. Op onze avonden zijn belangstel lenden altijd van harte welkom en daar onze club nog wel wat meer leden kan gebruiken, zullen zij worden uitgenodigd om lid te wor den, hoewel het een of meer avonden eens komen kijken geheel vrijblij vend is. In een volgend bericht zul len wij wat meer ingaan op onze ac tiviteiten. Ons clublokaal is zaal 6 van het Open Huis te Heiloo, aanvang om 20 uur. WERKGROEP OECUMENISCHE GESPREKSKRINGEN KURSUS "VROUW EN GELOOF" Op donderdagavond 11 okt. a.s. wordt een informatieavond gehouden over de kursus "Vrouw en Geloof". Plaats: één van de zalen van de Geref. Kerk, Noordergeeststraat. Tijd: 20.30 uur. Toegang gratis. De kursus "Vrouw en Geloof" wordt georganiseerd in samenwer king met de Federatieve Vrouwen raad te Heiloo. De Gemeente Hei loo heeft subsidie verleend. De kur sus zal bestaan uit 6 bijeenkomsten op de woensdagmorgen en wel op wo. 24 okt. en vervolgens 31 okt., 7, 14, 21 en 28 nov. van 9.15 - 11.45 uur. Plaats: Geref. Kerk. De kosten Van de kursus bedragen 30,-- per deelneemster voor de gehele kursus. Mogelijkheden voor kinderopvang, worden onderzocht. De bedoeling van deze kursus is dat de deel neemsters met elkaar dieper in gaan op vragen rondom de bete kenis van geloven in deze tijd, waar bij hun eigen positie als vrouw cen traal zal staan. Mogelijke onder werpen zijn: Geloof en Opvoeding, Vrouw in kerk en samenleving, plaats en betekenis van de vrouw in de bijbel en vragen rond feminisme cntheologie. De kursus wordt be geleid door twee getrainde gespreks leidsters, die tevens voor deskun dige informatie zullen zorgen. Nadere inlichtingen en/of opgave bij: mevr. W. J. Vogel-Dijkstra, Korbeellaan 4, tel. 33 12 20. BURGERLIJKE STAND HEILOO GEBOREN: Catharina T., d.v. W. N. J. Snel en M. C. de Swart; Kelly M. H., d.v. Fr. Blankendaal en W. L. Zijlstra; Sanne, d.v. J. T. Admiraal en A. Stam. ONDERTROUWD: Fr. J. T. J. Koenis en L. D. Schut. GETROUWD: St. A. Tjemkes en P. W. Venema; J. G. M. Zentveld en A. K. van Toor. OVERLEDEN: Tr. Lanser, w.v. P. M. Jimmink; J. den Herder, e.v. A. L. T. Zwakman; KI. Box, e.v. E. Worp; M. Grafe, w.v. S. H. Evenblij. ELDERS OVERLEDEN: J. v. Steeg, e.v. A. G. Hulst; G. Kamphuis, E.V: H. F. P. Obertop. Half-siamees grijs katertje Sam, 79i mnd, Half-siamese lapjespoes Fatje, 1 Vi jr. gesteril. Aanhank. cyperse poes Netty 1 jr. gesteril. Lieve schilpadpoes, Greetje, 2 jr. gesteril. Gezellige lapjespoes 2 jr. Zwarte poes met wit Betsy, 3 jr., gesteril., een oog bijna blind. Slanke zwarte kater Moortje 4 jr. gecastr. Mooie schilpadpoes 5 jr. gesteril. 5 dwergkonijntjes. Zwart/wit konijn. 2 bokjes Vi jr. oud. WIE MIST Cypers/witte poes, gevonden Ree tor Frederiklaan. Donker cypers poes 4 mnd., gevonden Boekenstein. Rood/witte kat, Westerweg/Block- hovepark. Joiig oranjebruin konijn, ge vonden Werkendelslaan. VERMIST Zwarte kater, 1 jr., niet gecastr., Wilgenlaan. In 1Katten - 331407 (072) mevr. v. Weelden, b.g.v. 337280 of 334810. Knaagdieren: 072 - 336786 fam. Zoon. GOED TEHUIS GEZOCHT VOOR Zwart katertje 3Vi maand. Zwart/witte kater 3 jr. gecastr. WIE MIST Rode kater 6 maanden punt aan staart, gevonden tussen Castricum en Limmen. VERMIST Limmcn: zwarte poes, Molenweg. In 1Katten - 02205-2890 fam. Pep ping, Knaagdieren: 02205-2266 fam. Prins. De Dierenbescherming afd. Heiloo en omstreken heeft dringend behoef te aan personen, die tijdelijk een kat tegen vergoeding in hun huis willen opnemen, tel. 072-331407. DAMESBRIDGE SANS ATOUT Uitslag 3e zitting van de le periode [26 september 1984],, A 1. Roozen - Löhr 59*/22. Rootjes 54. B: 1. Jansen - de Wit 58; 2. Hoff - v. d. Velden 53 Vi. C. 1. de Jager - de Wilde 59V22. Fagel - Meijering 56. D 1. Ruigewaard - Hulst 59V2; 2. Broksma - Blikslager 551/2 A. 1. Ruiter - Visscher 63Vi-, 2. Bol- weg -Stolk 517/2 C. 1. Stark - Klerk 551/2; 2. Eber- son - Vijn 50 D. 1. van Balen - Zevenbergen 66; 2. van Aken - Zuidema 53. EFFECT DAMES SELECTIE GOED VAN START Het was dinsdag in de sporthal van Bergen een drukte van jawelste. Na twee maanden zomerstop begon nen de eerste competitiewedstrij den, wat in hield dat vele teams wat nerveus op het groene veld stonden. VIDEOTHEEK HEILOO Sinds een paar weken heeft Video theek Heiloo aan 't Slimpad nieuwe eigenaars Ellen en Rolf hebben de laatste tijd hun handen vol aan re organisatieplannen. Nu rijzen er te genwoordig wel meer van dit soort zaken als paddestoelen de grond uit, Videotheek Heiloo is wel even iets anders. Want nergens vindt men een dergelijk reserveringsysteem, de mogelijkheid om goede afspeel apparatuur te huren, een zeer groot aanbod van kwalitatief goede en na tuurlijk alles LEGALE banden. Gedurende zes dagen per week wordt u geholpen door Rolf en El len, mensen die^echt weten waar over zij praten. Maandag 13.00 - 19.00 uur; dinsdag t/m donderdag 10.00 - 19.00 uur; vrijdag 10.00 - 21.00 uur en zaterdag van 10.00 - 17.00 uur. Het gezellige pandje aan het Slimpad 36 biedt iedere belangstellende de keus uit meer dan 3000 banden. Uniek in de regio is het recensie boek van Videtheek Heiloo. Dit boek is speciaal bedoeld voor hen die niet direct een keuze kunnen maken uit het ruime aanbod van de zaak aan het Slimpad. In de zaak is een map aanwezig, waarin men besprekin gen van films kunt aantreffen. U kunt zelf u keuze maken, zonder dat u een méning wordt opgedrongen. Videotheek Heiloo betrekt deze re censies van verschillende kranten en tijdschriften, waardoor men een beeld krijgt van de verschillende opinies over de veelal nieuwe films. Is een bepaalde film niet aanwezig, dan treedt het vermaarde reserve ringsysteem van Videotheek Heiloo in werking. Even een kaartje invul len en de medewerkers doen hun uiterste best om de film zo snel mo gelijk in uw bezit te laten komen, of klaar te leggen op de aangevraagde dag. Sinds de start van enkele weken is de Vieotheek al zowat uit haar jasje gegroeit. Het ligt in de be doeling de komende tijden nog meer rekken te plaatsen voor nog meer films, en in het voorjaar een ver bouwing. Bij Videotheek Heiloo kan door iederéén gehuurd worden. Men kan echter ook lid worden, voor het luttele bedrag van 15,- per jaar. Leden kunnen 4 films meenemen voor 25,-- 3 of 4 dagen). En op de overige prijzen hebben ze steeds een reductie van 1,--. Voor de lief hebbers van films in het weekend is er nog een speciale regeling. Don derdag haalt u vast uw films en de ze hoeven maandag pas weer te rug. Daar wij op zondag gesloten zijn tellen wij deze dag nooit mee en kunt u uw banden dus 4 dagen meenemen. Zaterdag haalt men net zoveel films als men wilt en die brengt u maandag pas weer terug, daarbij wordt slechts per film één huurdag in rekening gebracht. U ziet, mogelijkheden te övér bij de nog steeds groeiende Videotheek Heiloo aan het Slimpad 36. Geen gezeur met illegale banden maar wel goede kwaliteit op alle drie de systemen. Videotheek Hei loo is er voor de klant, die een grote keuze moet hebben uit goede, nieuwe titels. Wat te denken van Silkwood. (met Meryl Streep), Ciske de Rat, de Walt Disney-cyclus, Tootsie en lachen gieren brullen met Police Acade my, het lach succes in de verenigde staten, die al spoedig in deze vi deotheek verkrijgbaar zijn. Houdt hun advertenties in de gaten! Ons devies: de keuze en bediening bij videotheek Heiloo is ZOU Voor Effect I was dit waar schijnlijk niet van toepassing, want in drie sets walste zij over de dames uit Schoorl heen. Ondanks een kwa litatief mindere wedstrijd haalde zij de eerste drie punten binnen. De Effect dames van het tweede team hadden het wat moeilijker, zij moesten aantreden tegen het uit de promotie klasse gedegradeerde rood wit I, wat uit.de eerste set wel bleek want rood-wit maakte makke lijk 1-0. In de tweede set hadden zij meer moeite met de Effect dames, maar wisten met twee punten verschil de stand op 2 - 0 te zetten. Na wat wissels bleek Effect de juiste op stelling te hebben en werden in snel tempo de volgende twee sets ge wonnen 2 - 2. De laatste en vijfde set werd er op hoog nivo gewerkt, maar helaas was rood-wit hierin de sterkste. Ondanks de 3 - 2 uitslag waren trai ner en coach zeer tevreden over de inzet van dit team. HSV KANSLOOS TEGEN KGB De supporters van HSV zullen de wedstrijd van afgelopen zondag wel zo snel mogelijk willen vergeten. Nog afgezien van de uitslag in cij fers, hebben zij moeten konstateren dat er nog lang geen eenheid in het elftal zit. Het eerste kwartier gaf nog het aanzien dat HSV er een leuke wedstrijd van ging maken maar toen bleek, dat na de 0 - 1 achterstand niet overgeschakeld kon worden op een ander systeem dan het elkaar steeds weer kort toe schuiven van de bal en daarnaast ook enkele doel- rijpe kansen werden gemist was het met het optimisme gedaan en ging HSV roemloos ten onder. Een extra ingelaste oefenwedstrijd a.s. donderdag om half acht tegen De Foresters zal misschien een basis moeten gaan vormen voor een betere 2e kompetitiemaand waar van de uitwedstrijd a.s. zondag tegen DTS de eerste is. Een niet te onderschatte tegenstander die met 6 punten uit 4 wedstrijden waar onder de monster zege van 6 - 0 op Volendam goed mee draait in de kop van deze afdeling. Ook het 2e elftal dat zondag j.l. een prima wedstrijd speelde gaat uit tegen KFC. WIE HEEFT ER EEN TV OVER In de kantine van HSV staat nog steeds een plank leeg waar voorheen een TV heeft gestaan maar die op "vreemde manier" in andere han den is overgegaan. Misschien dat er onder de lezers iemand is die een nog bruikbare TVheeft staan en daarmee de kantine kommissie een plezier wil doen. Bel voor een reak- tic even 33 48 28 ze komen hem graag halen. BC-OKK Uitslagen van dinsdag 25 september B. Morsch - A. Hoogland 0 - 2; J. Klaasse - Th. Molenaar 0 - 2; D. Pepping - G. Snel 0 - 2; L. v. Schopten - C. v. Dooren 0 - 2; P. Haanraads - P. Bolten 0 - 2; T. Oosterwijk - R. v.d. Gulik 0 - 2; G. Bolten - W. Hink 2 - 0; R. Haaze- lager - Th. de Waard 2 - 0; N. Bij voet - W. groot 2 - 0; J. Seignette - J. Komen 2 - 0; M. v. Zaal - Th. Molenaar 2 - 0; Th. Molenaar - B. Morsch 2 - 0: R. Haazelager is de eerste periode kamp. met 4 gewonnen partijen in het minste aantal beurten. Het on derlinge kwartettoernooi begint op 16 oktober, UITSLAGEN BC LA STRADA P. Pronk - B. Bakker 3 - 1; A. Bakker - T. Boerhof 0-3; P. Pilkes - P. Kaan dorp 3. - 0; Th. Hoogeland - H. Ber ger 3 - 0; S. Houtzager - A. Bakker 3-0; L. Hoetjes - Th'. Hoogeland 1 -3; J. Koedijk - D. v.d. Gulik 0 - 3; P. Pronk - T. Boerhof 1 - 3; B. Bak ker - D. v.d. Gulik 0 - 3;; J. Kuiper - P. Kaandorp 0 - 2; René Nanne S. Houtzager 1 - 3. KLEUR IN DE KAPBERG Gedurende de maand oktober staat het thema KLEUR centraal in Galerie de Kapberg. Dit onderwerp is door de edukatieve werkgroep van de galerie opgezet als projekt van de gehele basisschool. Onder de titel "Bij kleur zien komt heel wat kijken", heeft de werkgroep op een speelse en didaktisch verant woorde presentatie gemikt, die zowel leerlingen van de basisschool als wel de geïnteresseerde kijker iets te bieden heeft. De achterliggende gedachte bij dit projekt is het zelf ervaren en bezig zijn met het verschijnsel kleur in zijn vele facetten. Aan de hand van opdrachten worden de leerlingen begeleid naar het bezoek aan de expositie. Deze opdrachten bie den tevens de gelegenheid om kennis te nemen van de informatie die de ten toonstelling verduidelijkt. Tijdens het bezoek wordt een film ver toond, die het ondérwerp kleur behan delt. Daarna gaat de leerling met op drachtkaarten zelf aan het werk waar bij het niveauverschil tussqn dejonge- re en oudere kinderen niet wordt onderschat. De zelfwerkzaamheid vormt een be langrijk onderdeel van deze edukatie ve expositie. Wandplaten, spelletjes met kleur, ob- jekten en figuren met kleur vormen een onderdeel, dat in de. ruimten van de Kapberg is opgesteld, aangevuld met opdrachtkaarten. Voor geïnteresseerden bestaat de mo gelijkheid om gedurende een aantal weken deze tentoonstelling te huren. Informatie hierover verschaft de galerie. De expositie wordt geopend op zater dag 6 oktober om 15.00 uur. Galerie de Kapberg is open voor be zoekers en geïnteresseerden zaterdag en zondagmiddag van 13.30 tot 17.30 uur. Slotweg 17, Egmond a/d Hoef. Tel. 02206-2645. Activiteiten van beide bonden van ouderen Woensdag 10 oktober: dansen. Donderdag 11 oktober: sjoelen. Donderdag 18 oktober: bustocht. Woensdag 24 oktober: dansen. Woensdag 31 oktober: klaverjas-drive. Woensdag 7 november: dansen. Donderdag 15 november: lezing dooreen notaris. Woensdag 21 november: dansen. Dinsdag 4 december: St. Nicolaas-viering met bingo. Wijkvereniging Plan Oost Donderdag 4 oktober: Hobby-middag voor jeugd van 10, 11 en 12 jaar. Tussen 16.00 - 17.30 uur. Maandag 8 oktober: tafeltennis voor jeugd (19.00 - 20.30 uur) en ouderen (vanaf 20.30 uur). Woensdag 10 oktober: Hobby-middag voor jeugd van 6 en 7 jaar (13.30 - 15.00 uur) en voor jeugd van 8 en 9 jaar 15.30 - 17.00 uur Alle activiteiten hebben plaats in 't Oosthonk, Laan van Zeeman 14a. Sociëteit voor Alleenstaanden Heiloo Vrijdag 12 oktober: bowling-avond in Bowling Heiloo. Kosten vijf gulden. Aanmelding via onderstaande telefoonnummers. Ook voor hen die niet van bowlen houden staat de avond open, aanvang 20.30 uur. Maandag 15 oktober: spellen-avond met onderlinge wedstrijden in zaal 5 van het Open Huis, aanvang 20.00 uur, kosten 2,50 incl. koffie of thee. In lichtingen over de sociëteit via telefoonnummers: 332136 of 331097. Open avond voor alleenstaande ouders Het Fiom-buro voor (a.s.) alleenstaande ouders houdt op woensdagavond 10 okt. a.s. weer een Open Avond. Deze avond is bedoeld voor gescheiden ouders, ongehuwde ouders, weduwen en weduwnaren. Op die avond hebben wij ie mand van het Buro voor Rechtshulp uitgenodigd om iets te vertellen over hun werk en vragen te beantwoorden. Vanaf 20.00 uur bent u welkom in de van der Meijstraat 6 te Alkmaar, voor meer informatie: tel. 072 - 11 88 12. Koninklijke Tuinbouw en Plantkunde Dinsdag 9 oktober in de grote zaal van de Geref.Kerk aan de Noordergeest straat 9 te Heiloo met als titels. Donau-Delta en het Twiske en de Oostzaner- polder, aanvang 20.00 uur. Nederlandse Bond van Vogelliefhebbers Uitnodiging voor de contactavond van de vogelvereniging Kleurenpracht welke gehouden wordt op dinsdag 9 oktober in de zaal van de duivensport vereniging aan het Vennewater te Heiloo, aanvang 20.00 uur. VER AGENDA Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen, afd. Heiloo Woensdag 10 oktober: de hr. A. Kaashoek, chef afd. Algemene Zaken van de Gemeente Heiloo, komt praten over planalogie en ruimtelijke ordening in de regio en over de plaats van de Gemeente Heiloo in het streekplan van de Provincie Noord-Holland, Open Huis, aanvang 9.45 uur. HAF 9 okt. dia-avond vrij onderwerp max aantal 4 dia's per deelnemer. 23 okt. foto avond vrij onderwerp, eveneens max aantal foto's 4 per deelnemer Klaverjas-drive Vrijdag 5 oktober 8 uur in plan Óóst.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1984 | | pagina 4