VAN HIER EN DAAR Loodgietersbedrijf Jansen naar de Kennemerstraatweg Tien jaar bijbel-boekshop ja» ilrii 4 VERENIGINGSNIEUWS VERENIGINGSAGENDA ia EVENEMENTEN-AGENDA 181® I lp.pj SPORT EN SPEL AGENDA Paddestoelen schieten uit de grond SPORT en SPEL M l li ;Bi*f sfBllill /TT Zacl MIDDENSTANDS VERENIGING HEILOO BERGENS BRANDWEERKOOR ZONG IN "DE LOET" Maak gebruik van de MVH-cheques van f 25,- en f 10,- besteedbaar bij alle winkeliers van Heiloo. "v- I voi «orde mm&tmê Sociëteit Alleenstaanden Heiloo UITKIJKPOST 17 OKTOBER 1984 De reden van deze verhuizing is dat er nu veel meer ruimte is om alles te laten zien wat loodgietersbedrijf Jansen in huis heeft en dat is heel wat. U vindt het pand naast de ABN (vroeger de Oude Herberg) en het pand waar Boonacker zat. Jansen heeft nu veel op voorraad en is nu meer consument gericht. Men kan zien wat men koopt. Op het gebied van badkamer inrichting is er erg veel te zien van kranen tot tegels aan toe. Baden, wastafels enz. in vele moderne maar ook klassieke kleuren. Wie zelf een badkamer wil veran deren kan voor alles bij loodgieters bedrijf Jansen terecht pijpen, fit tingen en ook op het gebied van electriciteit kunt u alle voorlichting krijgen. Er zijn leuke plattegrondjes waarop u uw badkamer kunt inrich ten door middel van plaatjes..Op het gebied van sanitair voor invaliden is Jansen goed gesorteerd. Wie zelf geen kans ziet z'n badkamer te ver anderen, kan ook een beroep doen op vakman Jansen want hij komt bij u aan huis om te komen kijken en het eventueel uit te voeren. Buiten de badkamers zijn er boilers, tot hele kleintjes voor onder de gootsteen aan toe. Maar u vindt er ook gashaarden, koelkasten, was machines, elektrische ketels, af zuigkappen en kookplaten, het is teveel om op te noemen Loodgieter Jansen is ook nog water en gasfit ter, maar ook dakbedekker. Don derdag 25 oktober gaat het nieuwe pand open en het is beslist de moeite waard er eens een kijkje te gaan AMNESTY INTERNATIONAL In het kader van een grote campagne tegen martelen, is de week van 15 - 21 oktober. In werk van de gewetens gevangenen verklaard. Ditmaal speciaal gericht op "vrouwen in de gevangenis". In verband met dit feit zijn verschillende vrouwen organisaties in Heiloo benaderd om hieraan aandacht te besteden en me dewerking te verlenen d.m.v. b.v. het schrijven van brieven of 2 be drukte kaarten. Over het algemeen reageerde men positief. Ook buiten deze organisatie om kunt u persoon lijk reageren en mee helpen aan on ze actie. Inlichtingen hierover kunt u verkrijgen bij: Astrid Wesseling, Het Zevenhuizen 3, tel. 334822; Greetje Zwart, Westerweg 31a, tel. 111295. Mededelingen over manifestaties in Heiloo i.v.m. de campagne van A.I. tegen martelen zullen nog vol gen. INLEVEREN VAN KOPIJ VOOR ADVERTENTIES E.D TOT UITERLIJK 18.00 UUR Rechte Hondsbosschelaan 22 - Heiloo mm In één nacht kwamen deze padde stoelen uit de grond en leverden dit fraaie plaatje op. GITARISTENKRING i Voor de liefhebber start er eind ok tober een gitaristenclub in het Open Huis te Heiloo. Wie zelf gitaar speelt en wel eens samen met anderen wil spelen, erover wil praten, naar elkaar wil luisteren, enz., wordt hierbij uitgenodigd. Trouwens, ook ■andere snaarinstrumenten (van uke- Jele ot contrabas) zijn van harte welkom. Hoewel de voorkeur uit gaat naar akoestische instrumenten, is er een stopcontact aanwezig. IWat we nastreven is: een gezellig samenzijn, waarbij beginners en gevorderden (van welke leeftijd dan ook), kunnen spelen en luisteren naar anderen. iedereen de kans geven ideeën op te doen en te praten over "het edele gitaarspel". We hopen dat we zoveel mogelijk stijlen bij elkaar kunnen brengen: klassiek, jazz, ragtime, country, blues, pop, folkof iets dat u zelf aan het ontwikkelen bent. Het is de bedoeling dat de deelnemers zelf gaan bepalen hoe de groep zich ontwikkelt, waarbij we willen voor komen dat we op de commerciële toer gaan. Aan het deelnemen zijn geen kosten verbonden. Het streven is om één keer per maand bij elkaar te komen. De eerste avond is op vrijdag 26 ok tober, om 21.00 uur in de foyer van het Open Huis, Winkelcentrum 't Loo, te Heiloo. In overleg met de deelnemers wordt de volgende bij eenkomst afgesproken. Om enig idee te hebben hoeveel er komen, willen we graag dat u zich van te voren opgeeft. Ook voor informatie kunt u bellen: Peter Paul Seignet- te, tel. 072 -33 76 50. Weer gaf het Bergens brandweer koor, onder leiding van de heer Ger Duijves, een concert in het ver zorgingstehuis "de Loet". Het be gon jaren geleden in het verzor gingstehuis "De Oude Pastorij" en latere jaren bleef het een graag gehoord koor in "De Loet". Het koor komt, dat bleek ook weer woensdagavond j.l. graag naar Heiloo. Het resultaat was dan ook weer een fijne avond. Het koor heeft een uitvoering re- pertoir van leuke liedjes. Al of niet bekend bij de toehoorders, soms leidt het tot meezingen en dat ge beurde ook dikwijls uit volle borst! Bert Dingerdis, tenor, vertolkte op uitstekende wijze een viertal operette aria's, begeleidt aan de piano door de heer Duijves. Besloten werd, door het koor, met het zo be kende "Slavenkoor", wat een groot applaus oogstte. De dirigent no digde de vele aanwezigen uit tot samenzang, begeleid door piano of accordeon. Samengevat was het dus weer een gezellige bijeenkomst en de vise-voorzitter van de Heilooër Stichting voor bejaardenzorg me vrouw A. Meerten-Wiltens, riep dan ook het koor een "tot ziens" toe. Bijbellezing 'Sterven en dan? Begraven of cremeren?' Vrijdag 19 qktober: bijbellezing door J. G. Fijnvandraat uit Leeuwarden over het thema 'Sterven en dan? Begraven of cremeren?' Belangstellenden zijn welkom in de zaal van de Gereformeerde Kerk aan de Noordergeeststraat te Heiloo. Aanvang: 20.00 uur. Voor inlichtingen: S. Best, tel. 072 - 113342 of H.Smit, tel. 072-337151. Rondleiding IVN Zondag 21 oktober: maandelijkse natuurwandeling van het IVN door het Hei looër Bos. Aanvang. 11.00 uur vanaf de Kattenberg aan de Kennemerstraat weg. Inlichtingen, tel. 072 - 613015. Wereld Winkel in 't Loo Zaterdag 20 oktober: wereldwinkelgroep Heiloo staat met haar uitgebreide stand in 't Loo van 9.30 - 15.30 uur. Kunstnijverheidsprodukten, gebruiks artikelen en levensmiddelen uit de Derde Wereld. Expositie Liesbeth de VriesJn Open Huis Tot eind oktober is in de foyer van het Open Huis tijdens de openingsuren de expositie textielschilderijen van Liesbeth de Vries te bezichtigen. Eucharistieviering M0G0J0K0 Zaterdag 20 oktober: MogoJoKo verzorgt de eucharistieviering in de Moeder- Godskerk. Het thema is: 'kruis of munt', God en de mens'. Denkt u ook aan het tijdig inleveren van de coupon voor de elpee? De Bijbel-Boekshop viert feest. Wij zijn verheugd dat wij 10 jaar het evangelie mogen doorgeven. Het begin was, zoals altijd erg moeilijk. Er was veel drempelvrees, vooral de gelovigen stonden nogal scep tisch tegenover deze nieuwe aan winst in Heiloo'. Men vroeg zich af, welke nieuwe sekte presenteert zich nu weer middels deze winkel. Maar naarmate men het assorti ment boeken en bijbels in onze win kel leerde kennen, werd men vrij moediger. Nu is vrijwel alle terug houdendheid verdwenen. Men kwam tot de ontdekking dat wij het al- \'.v-l:"'-'' oude evangelie, wat naar de Bijbels presenteren. Door deze presenta tie zijn al veel mensen gezegend geworden. Mensen die het geeste lijk niet meer zagen zitten, mochten wij met raad en daad weer in het rechte spoor brengen. Ook verslaafden mochten wij tot ver lossing zien komen. Dat geeft erg veel voldoening, bovendien is dat,, waar het pmgaat. Het gaat bij ons niet om veel te verdienen, want dan moet je beslist geen evangelie boeken gaan verkopen. Er zijn ook mensen die een be paalde vrees hebben om binnen te komen, men denkt dat men direct wordt aangesproken over bekering of iets dergelijks. Niets is minder waar, men kan geheel vrijblijvend rond kijken en zonodig vragen stel len. Van onze kant wordt niet de minste poging gedaan de mensen iets op te dringen. Wij beschouwen onszelf als een soort A.N.W.B.-bord' dat de mensen de weg wijst naar de hemel en dat via de bijbel. Voor de genen die dat nog niet weten: wij zijn een Stichting die zich noemt, evangelische lektuur zending Noord- Holland. Wij werken zonder winst gevend doel, en worden door een aantal gelovigen gesteund. Mocht u meer willen weten over onze ar beid in Heiloo en omgeving, belt u gerust eens op, wij staan u gaarne te woord. Stichting E.L.Z., Westerweg 293, tel. 072-33 41 19. SV GROEFSEMA Zondag 7 oktober organiseerde ju dovereniging Randers uit Oudorp wedstrijden, die alleen voor judoka's met een gele band bestemd waren. SV Groefsema stuurden ook 13 deelnemers en deelneemsters naar dit toernooi. 4 Van deze jonge ta lenten mochten met een fraaie me- dialle naar huis gaan te weten: Mark Noordermeer met een le plaats, Femke Klous en Michaël Koster een 2e plaats en Lara v.d. Vossen een 3e plaats. Een zeer goed resultaat van deze Groefsema-judoka's, die hiermee laten zien nog heel wat toekomstige wedstrijdjudoka's in huis te hebben. 13 en 14 Oktober hadden in Heer len de jaarlijks terugkerende Open Judokampioenschappen plaats. Ook hier waren judoka's van SV Groefsema van de partij. In dit zeer groots opgezette toernooi waar ook Duitsland, België en Luxemburg aan mee deden wisten 2 Groefsema- judoka's met een schitterende be ker naar huis te gaan. Erik de Wit te, die zeer goed draaide, mede door een paar zeer goed uitgevoerde schouderworpen, wist hier tot de finale door te dringen. Helaas bij de strijd om de eerste of tweede plaats moest hij het onderspit del ven. Maar toch, een tweede plaats een geweldig resultaat in dit toer nooi. Annemarie Groot, ingedeeld bij de meisjes tot 51 kg. behaalde een derde plaats. Ook dit was te danken aan goede techniek en zeer veel inzet. Jos Swart heeft met goed gevolg het examen voor scheids rechter afgelegd. Jos is nu of ficiéél scheidsrechter van de Judo- Bond Nederland. DE BOSCROSSERS Afgelopen zondag, 14 oktober, waren de Boscrossers in Bovenkarspel voor een K.N.W.U.-wedstrijd bij de IJsselmeercrossers. Van De Bos crossers gingen de volgenden met een prijs naar huis: Linda van Westerop 1, P.P. 7 jaar en J. Bas van der Zee 3, Experts 8 jaar: Den nis Natzijl 2, Experts 10 jaar en 3 in O.K., Edwin Lamers 1, Experts 14 jaar en 1 in O. K. Joeri Beuke- veld 3, Jun. 15 jaar Peter de Jeu, Experts 17 jaar en O. SPORTVERENIGING „OE FORESTERS" bare veld, en dat lieten ze vrij vlug weten ook. De tegendoelpunten kwamen van twee invallers n.l. Mark Niesten en nog weer een jong Foresters-talent Rob Kemmere. Zo werd het toch een mooie dag met een domper, die vlug hersteld zal worden hopelijk a.s. zondag te gen Hollandia T. Een beker-duel tussen 2 vierdeklassers, een kracht meting die voor Foresters veel kan betekenen. Zondag op de Egelshoek, aanvang 14.30 uur. •Trimlopen Zaterdag 3 en 10 november: Reigersdaal-Trimlopen. Start 10 km.: 14.00 uur Start 2,5 en 5 km: 14.05 uur. Verdere inlichtingen bij H. J. Holman, tel. 072- 333949. East United ^ondag 21 oktober: East United - WMR. Zaterdag 3 november: East United - De Rakkers. Zaterdag 10 november: East United - ROH in sporthal 't Vennewater. ^Zaterdag 24 november: East United - Interpolis. De Boscrossers Zondag 21 oktober: KNWU-wedstrijd op de baan van de Boscrossers in Hei- !loo, welke meetelt voor de junioren-competitie. Inschrijving: 9.30 - 10.30 uur. Kosten: 2,50. De Vroegte Wint •Zondag 28 oktober: baars-viswedstrijd in het Noord-Hollands kanaal bij Koe dijk. Verzamelen 7.30 uur. Zaterdag 3 november: zeeviswedstrijd bij de Zuiderpier in Grote Keten. Ver zamelend.30 uur. Zondag 11 november: witviswedstrijd Noord-Hollands Kanaal LTB. Verza melen: 7.00 uur. if Voor inlichtingen en opgave: N. Mooij (332451), G. Mooij (331686) of J. Ur- Isem (335539). FORESTERS VOETBAL Geen aflastingen dit weekend, en dat was toch genieten voor de echte voetballers. Zaterdag 1 deed het voortreffelijk door hun le over winning binnen te slepen door een 3-0 overwinning op OFC. Zondag was het heerlijk voetbalweer, en Fores ters had er zin in getuige de 1-0 overwinning van Foresters 2 op Zwaagdijk 2, en de 5e overwinning van de junioren Al 3-2 tegen Limmen Al was ook een geweldige opsteker. Éft toén kwam die keiharde -mede deling dat op die heerlijke zonnige zondagmiddag ons le elftal met 7-2 verloren had van Zwaagdijk. De West-Friesen hadden er duidelijk <h un f -moeilyb^be&ge^l*. B.C. LA STRADA Uitslagen 11 oktober: K. Berger - J. Kuiper 0 - 3; P. Pil- kes - L. Hoetjes 3 - 0; S. Houtzager - A. v.d. Velden 0 - 2; René Nanne - T. Boerhof 1 - 3; P. Pronk - J. Bij voet 0 - 3; P. Pilkes - J. Koedijk 0 - 3; A. "Bakker - Th. Hoogeland 1 - 3; René Nanne - D. v.d. Gulik 0 - 2; J. Kuiper - A. v.d. Velden 2 - 0; D. Nan ne - K. Berger 3 - 1; L. Hoetjes - P. Kaandorp 1 - 3. T.T.L. MARTIN SCHILDER Gas terug ja, zo mogen de resulta ten van de afgelopen week wel wor den genoemd, maar we laten tege lijkertijd in het midden of dat opzet of onvermogen van de Limmense tafeltennissers was. Gelukkig heb ben ze een rustweek om de zaken nog eens: goed op een rij te zetten en*zich bij het Duintrefferstoernooi te her stellen van de opgelopen deukjes. Het eerste seniorenteam, volgens ons in een wat ongelukkig gekozen op- tijen worden gespeeld, kwam tegen D.O.V. 2 met 3 - 2 vóór, ondanks het opnieuw netaan verloren dubbel spel - die laatste paar puntjes, daar gaat het nu precies om en hield dankzij Dick tot 4 - 4 stand, waarna de geheel uit hun doen geraakte Twisken de laatste twee partijen in drie games weer wat ongelukkig uit handen moesten geven. De junioren speelden zoals ze dat zelf noemden geheel flut en verloren kansloos van Rataplan 1, waarbij ze elkaar ook nog geen inspiratie konden bezorgen, integendeel! De meisjes deden het een ietsje beter, bleven tot 4-4 tegen Be Fair 2 goed bij, maar verloren ook weer de laatste twee partijen vrij kansloos, dus zullen we weer een op roep moeten doen voor wat extra inzet. De uitslagen: senioren: M. S. 1 - D. O. V. 2 4 - 6; Rats 6 - M. S. 3 6-4; Junioren: Rataplan 1 - M. S. 1 10-0; Polisport 1 - M. S. 2 6 - 4, Be Fair 2- M. S. m. 1 6 - 4. Hengelsp-ortverenigina De V roegte J& DE VROEGTE WINT Uitslag Witviswedstrijd Deze wedstrijd werd gevist in het Noord-Hollands Kanaal aan de Westdijk. De weergoden waren ons dit keer gelukkig goed gezind, al leen de vis liet het duidelijk afweten. De uitslag luidde als volgt: A. Klas se-1. G. Tuyn 1550 gr.; 2. N. Mooy 1250; 3. A. de Jong 825; 4. H. Scholten 600. B. Klasse: 1. P. Welp 355 gr.; 2. N. Beentjes 200; 3. M. Zomerdijk --.-f --eH' Rommelmarkt en Vogelmarkt Zaterdag 20 oktober: rommelmarkt en vogelmarkt bij de Alkmaarse Vogel vereniging Kanarie in het inkorfcentrum aan de Bleekerslaan tussen 10.00 - 16.00 uur. Bereikbaar vanaf de Kennemerstraatweg tussen de nummers 25 en 27. Wykvcreniging Plan Oost Donderdag 18 oktober hobbyclub voor de jeugd van 10, 11 en 12 jaar tussen 16.1)0 17.30 uur. Vrijdag 19 oktober: bridge-avond, aanvang 20.00 uur. Deelname: leden 2,-. en niet-leden 3,--. Opgeven op donderdag 18 oktober bij de fam. Van Gans, tel. 332119 (tussen 19.00 - 21.00 uur). Zondag 21 oktober: klootschieten, aanvang 14.00 uur. Spelregels worden uit gelegd. Deelname: leden 1,-- en niet-leden 1,50. Maandag 22 oktober: tafeltennis. 19.00 - 20.30 uur jeugd en vanaf 20.3$ uur ouderen. Woensdag 24 oktober: hobbyclub voor de jeugd van 6 en 7 jaar (13.30 -15.00 uur) en de jeugd van 8 en 9 jaar (15.30 - 17.00 uur). Alle activiteiten hebben plaats in of bij 't Oosthonk, Laan van Zeeman 14a. Activiteiten Beide Bonden van Ouderen. Donderdag 18 oktober: bustocht. Woensdag 24 oktober: dansen. Woensdag 31 oktober: klaverjas-drive. Woensdag 7 november: dansen. Donderdag 15 november: lezing door een notaris. Woensdag 21 november: dansen. Dinsdag 4 december: St. Nicolaas-middag met bingo. Woensdag 5 december: dansen. Woensdag 19 december: dansen. Donderdag 20 decenlber: Kerst-viering. Woensdag 2 januari 1985: Nieuwjaarsbal Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen, afdeling Heiloo Dinsdag 23 oktober: excursie naar het Zijdemuseum, Wouwse Plantage, bij Roosendaal. Vertrek: 7.30 uur. Woensdag 24 oktober: lezing door Lt. Kol. Bosshardt over haar werk bij het Leger des Heils in de zaal van de Gereformeerde Kerk aan de NoordergeesU straat. Toegangsprijs voor leden, 2,50; niet-leden 3,50. Aanvang 20.00 uur. Nivon Woensdag 24 oktober: dia-lezing door mw. Van Zijp van het IVN over padde> stoelen in Heiloo en omgeving. Attentie! Deze avond wordt niet in het Opeti Huis, maar in de achterzaal van cafetaria Blakborn gehouden, ingang aan de van Aostastraat. Toegangsprijs: niet-leden 1,50, kinderen niet-leden 1,- en leden gratis. Aanvang 20.00 uur. Zondag 28 oktober: aansluitend op de dialezing over paddestoelen een herfst-, excursie door het Heilooër Bos o.l.v. Hennie Hoving. Belangstellenden moeterti om 10.30 uur aanwezig zijn bij de glascontainer aan de noordzijde van 't Loo' Deelname is gratis. Katholiek Vrouwengilde Heiloo Woensdag 17 oktober: bijeenkomst in 't Trefpunt met een dia-presentatie over merkartikelen (ook proeven). Introducé(e)'s welkom. Aanvang 20.00 uur. Té' vens opgave voor Bezinningsdag op 6 november a.s. K.M.T.P. OPENT SEIZOEN Dinsdagavond 9 oktober verwel komde de voorzitter van de KMTP te Heiloo ruim 160 aanwezigen op de eerste ledenavond in het nieuwe seizoen - een recordaantal bezoekers dat zorgde voor een "volle bak". Met voldoening zien we terug op de zomer met steeds volgeboekte ex cursies, een geslaagde Floralia ten toonstelling in 't Loo en een flink aantal nieuwe leden. In het praatje van de maand wijst de heer Kamer op de Natuur-rond- om-ons, de dunne boomkruinen in het late oktoberlicht etaleren hun schoonheid, kijk eens naar het gloei ende geel van de Amerikaanse eiken aan de Heerenweg. Kijk ook vooruit, plant de lente nu in de tuin. Wie nu bollen plant, heeft straks de lente vlak bij huis. De heer Jo van Dijk, natuur-cineast uit Oostzaan, vertoont zijn schitte rende film opgenomen in het mooie natuurgebied met een ongekende vogelrijkdom van de Donau-delta aan de Zwarte Zee in Roemenië. Na de pauze zien we een prachtig film over het Twiske, opgenomen toen het Twiske nog natuurgebied was - nu het recreatiegebied wordt, geniet dit gebied met de rijkste col lectie water- en weidevogels van Europa een grote belangstelling. Nog steeds kan men er genieten van de lepelaar, zwarte ibis, waterral, klapekster, roerdomp, baardman netje, kiekendief, grutto, schol eksters, tureluur, graspiepers en vele andere vogels. Tot slot van de avond ontvangt de familie Burgering de wisselbeker tuinkeuringen 1984. Zij behaalden met hun prachtige voortuin aan de Heerenweg de hoogste punten in de ere-klasse, proficiat! De overige deelnemers in de ere-klasse worden nog eens extra gecomplimenteerd en ontvangen een cadeaubon. De winnaars in de verschillende cate- goriën tuinen worden in het zon netje gezet en maken een keuze uit een leuk assortiment prijzen. Nogmaals dank aan de tuinkeurders voor hun hulp bij het beoordelen van de tuinen. Wilt u meer informatie over de KMTP, bel 33 35 23. JAMBOREE ON THE AIR IN HEILOO Scouting Heiloo is een samenwer- kings verband van Scouting groepen in Heiloo, te weten de Kaninefaten-, St. Theresia-, Victorie- en Wahe- kapagroep. Dit weekend (19 - 21 okt.) organiseert Scouting Heiloo voor de vierde keer in successie de Jambo ree-On-The-Air (Jota) te Heiloo. De Jota is een mondiale Scouting-zend- manifestatie, waarbij scouts uit alle hoeken van de wereld via zenders contact met elkaar zoeken. De Jota Heiloo '84 staat in het teken van de .Communicatie" in de ruim ste zin van het woord. Daarom zul len dit jaar bijna alle vormen van communicatie aanwezig zijn, n.l. zenders, radio, televisie, video, film, dia's en foto's. Tijdens de Jota Heiloo '84 zullen kabouters, welpen gidsen, verkenners, zeeverkenners/ sters, sherpa's, rowans, matrozen, loodsen en leiding van de Scouting groepen uit Heiloo d.m.v. 't spel en zendgebeuren bezig zijn met de internationale verbondenheid in de scouting-beweging. Het thema hier bij is "Grenzeloos". Zondagmiddag 21 oktober is er "Open Huis" (van 13.00 - 15.00 uur). Er is dan gelegenheid om te komen kijken naar het zendgebeuren en tevens kennis tke maken met het moderne Scouting. Be Jota- Heilöo '84 wordt gehouden, voor de laatste maal, op het terrein achter de Willibrorduskerk aan de Westerweg vlakbij het NS-station te Heiloo. Ingang via het parkeer terrein naast deJterk SCOIËTEIT ALLEENSTAANDEN HEILOO De sociëteit alleenstaanden is weer^ volop bezig in het nieuwe seizoen. Na gestart te zijn met ontspannings- en creatieve avonden, heeft pastor Harte op maandag 1 oktober j.l. een dia-avond verzorgd over een reis- door Israël. Met zijn mooie dia's en de deskundige toelichting over de geschiedenis en cultuur van dat land, hebben wij samen met hem de hele reis nog eens beleefd. Het was een zeer intere'ssante en boeiende avond. Een tweede serie - over, Jeruzalem - zal Pastor Harte later in het seizoen aan ons laten zien. In de maand november zal de Keu-' ringsdienst van Waren een lezing, houden over: Het ontstaan hier van, de noodzaak en wat doet men.v Dit zal ongetwijfeld een zeer in- teressante avond worden. De da tum hiervan zullen wij via de Uit kijkpost békend maken. De Sociëteit Alleenstaanden komt tweemaal per maand bij elkaar in Het Open Huis. Doel: elkaar ont-~ moeten, steunen en praten, om zo. meer mogelijkheden te ontdekken. Wie eens wil komen kennis maken is van harte welkom. Voor infor matie kunt u bellen: 33 21 36/ 33 10 97. NEDERLANDSE VERENIGING VAN HUISVROUWEN Informatie-ochtend over Heiloo en regio De heer A. Kaashoek, chef Alge mene Zaken van de gemeente Hei loo, kwam 10 oktober j.l. in het Open Huis de Huisvrouwen iets vertel len over de ruimtelijke ordening eri planologie in de regio en over' streek- en bestemmingsplannen, die met de gemeente Heiloo te maken hebben. De bijeenkomst werd geopend door de vice-presidente, mevrouw M. M. Steketee-Bennis. De heer Kaashoek begon zijn verhaal bij het ontstaanr van Heiloo na de ijstijd, toen dit dorp op een strandwal werd ge bouwd. De mensen leefden toen van jagen en vissen, later werden land- bouw en veeteelt middelen van be staan. Door de fraaie ligging werd het uiteindelijk een renteniersplaats, waar de boeren graag in rust hun centjes opmaakten. Nu is het een drukke forensenplaats, waar alleen al over de Kennemerstraatweg pet* dag zo'n 20.000 auto's passeren. Het verkeersprobleem vraagt dan ook de nodige aandacht. Aan de hand van kaarten liet de heer Kaashoek zien om welke we gen het allemaal gaat. Ook de re creatie moet worden aangepakt.,. Door de vele werklozen en mensen die in de V.U.T. gaan moeten er meer recreatie-mogelijkheden komen, o.a. kampeerterreinen. De woningbouw in Heiloo gaat ge-0 staag door. Hoewel de bevolking nauwelijks groeit zijn er toch 600 woningzoekenden. Dit komt door dat meer gezinnen gescheiden gaan wonen en jongeren sneller zelfstan dig willen leven. Men is bezig met het realiseren van de bouw van 93" woningen in de Kloosterhof (achter de oude muziekschool) en er komen' 1200 huizen in Z.O. Heiloo (Ooster zijweg). Tot besluit van deze zeer informatie ve bijeenkomst beantwoordde de, heer Kaashoek vele vragen, waaruit bleek dat de inwoners zich zeer be trokken voelen bij het reilen en zei len van de gemeente. Met een hartelijk dankwoord aan de spreker besloot mevrouw Steketee' deze ochtend. a

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1984 | | pagina 4