VAN HIER EN mogimix VERENIGINGSNIEUWS SPORT EN SPEL AGENDA VERENIGINGSAGENDA NIEUW NIEUW NIEUW SNORKELEN ZWEMBAD LOOS NIEUW NIEUW NIEUW WIL JE ENGELS LEREN? M DAN MEI MIE SPELEN keukenmachines Gemaakt voor 't gemak UfrPPFTR Ber9en UITKIJKPOST 24 OKTOBER 1984 CURSUS VOETREFLEXMASSAGE Voetreflexmassage is een een voudige maar effectieve natuur geneeskundige therapie. De grote wisselwerking die er bestaat tussen delen van de voet en gebieden in het lichaam, maken het mogelijk via de voet direkt organen in het lichaam te stimuleren. Het is al eeuwen lang bekend dat je het lichaam in de voet kunt terug vinden. Vorm en struktuur blijken sterk op elkaar te lijken. Dit stelt ons in staat een indruk te krijgen van de sterke en zwakke kanten in het lichaam. Niet goed werkende or ganen zullen het overeenkomstige gebied op de voet zodanig beïnvloe den dat dit pijnlijk, stijf, hard of juist zacht wordt. Maar andersom werkt de invloed ook. Via het - masseren van de voet beïnvloeden wij op een positieve marnier organen in het lichaam. In .deze cursus wordt je geleerd op welke wijze het lichaam in de voet is terug te vinden, hoe je kunt masseren en welke verbanden er zijft tussen organen onderling. Elke les bestaat uit een stuk the orie en demonstratie, het uitwisse len van de massage op elkaar en een bespreking van de ervaringen. De cursus wordt gegeven door Niek Kuijs, natuurgeneeskundige, van af 6 november. Kosten voor de cur sus zijn 105,--. Voor meer infor matie en opgave tot deelname kunt u bellen: 072-33 62 26. FIETSER LAAT JE ZIEN Nu de dagen weer korter worden en de weersomstandigheden veran deren, moet de fietser extra bedacht zijn op ziin veiligheid in het verkeer. Het fietsen mag de laatste jaren dann veiliger zijn geworden, dat wil nog niet zeggen dat je je als fietser maar zorgeloos moet gedragen. Helaas staan nog veel te weinig fietsers stil* bij de risico's die zij lopen. Risico's, die gemakkelijk zijn te vermijden. Deelname aan het verkeer vraagt om aanpassing en het erkennen van de rechten van andere weggebrui kers. Als iedereen wat meer reke ning Tnet anderen houdt, wordt het verkeer veiliger en verloopt soepeler en aangenamer. Fietsverlichting moet goed in orde zyn ï)'at rekening houden met anderen heeft ook te maken met de fiets zelf. ftjeem nu bijvoorbeeld de fietsver- - lichting. De wet schrijft voor dat ëen fiets die in het donker wordt gebrpikt verlicht moet zijn: een kop lamp en een achterlichtje. De voor- verlichting is nodig om de fietser te (aten zien waar hij rijdt, maar dat fei niet het belangrijkste. Veel wegen zijn "zo goed verlicht dat de fietser die verlichting niet of nauwelijks nodig heeft. Daarom hechten zo vëel fietsers misschien ook zo weinig aan een goed werkende verlichting. Zij zien toch wel voldoenden Het doel van de fietsverlichting is echter tweeledig. Niet alleen licht voor de fietser zelf, maar ook en meer nog voor de andere weggebruikers, zodat zij zien dat er een fietser rijdt. Een niet-verlichte fiets wordt in het donker door bijvoorbeeld auto mobilisten moeilijk of te laat opge merkt. Als dat zo is, kan dat een on geluk veroorzaken, waarbij de fietser zelf nog niet eens het slachtoffer hoeft te zijn. Fietsverlichting is dus noodzakelijk. Dat wordt te weinig onderkend. Dat blijkt in de praktijk. Sommige fietsers nemen niet eens de moeite om de verlichting in wer king te stellen als dat nodig is. Anderen zullen die moeite mis schien wel willen nemen, maar dat heeft geen effect omdat de ver lichting geheel of gedeeltelijk niet functioneert. En dan te bedenken dat het zo weinig vraagt om de ver lichting in goede staat te houden. Kijk de verlichting regelmatig na, zorg voor reservelampjes, controleer of de bedrading geen breuk vertoont en of de contactpuntjes niet ver roest zijn. Is dat in orde dan zal de verlichting het doen. Vervang ook tijdig de bijna doorgebrande lampjes die te weinig licht geven. Er zijn tegenwoordig lampjes in de handel die langer meegaan en tot het einde toe eenzelfde lichtsterkte leveren. Ook is er de moderne halogeen- verlichting die ongeveer dubbel zo veel licht geeft. Je wordt dan goed gezien en je fietst veiliger. Kijk ook naar het achter spatbord. Dat moet aan de onderzij de een wit gedeelte hebben en dat is niet voor niets. Een paar jaar geleden is voor de fiets de grote ro de achterreflector wettelijk ver plicht gesteld evenals de reflec terende pedalen. Dat is een zeer zinvolle maatregel gebleken. Hier door wordt de fietser beter gezien. Houdt de achterreflector en de re flectorplaatjes in de pedalen daar om goed schoon. Van tijd tot tijd even een lapje erover en het reflec tievermogen is weer optimaal. Bedenk ook dat niet alleen in het donker, maar ook in de schemering en bij mist en zware regen of sneeuw val de verlichting moet worden aan gedaan. Ook in deze weersomstan digheden wordt je als fietser anders moeilijk gezien. Ook van opzy zichtbaar De Nederlandse wegenverkeers- wetgeving stelt geen voorwaarden om de fiets ook van opzij zichtbaar te maken. In verschillende andere landen is dat wel het geval en dat is geen overbodige luxe. Fietsers worden vaak in de flank aangereden omdat zij bij kruisingen in het don ker niet worden gezien. Dat is he laas vaak het geval bij door rood licht rijden, waaraan de fietser zich nogal eens bezondigen. Om de fipts ook van opzij zichtbaar te maken zijn er reflecterende fietsbanden en reflecterende velgen. Doordat hierdoor de wielvorm wordt ver licht wordt de fiets als zodanig goed herkenbaar. Dat kan ook worden be reikt door spaakreflectoren aan te brengen. Dat kost allemaal niet veel geld, maar het is in het belang van de veiligheid. Je hoeft natuurlijk niet te overdrijven, want als je je fiets als een kerstboom gaat verlichten loop je de kans dat je wel wordt op gemerkt, maar dat minder goed wordt gezien dat het om een fiets gaat. De zichtbaarheid van de fietser in het donker kan ook worden ver groot door het dragen van kleding in wat lichtere kleuren of de kleding te voorzien van reflecterende stro ken zoals dat al in de moderne fiet- senregenkleding is verwerkt. Wie graag wil weten over hoe je veilig kunt fietsen, wordt verwezen naar het boekje 'Goed en veilig fietsen' dat verschenen is in de serie 'Fiets- otheek' en dat door overmaking van 9,90 op postgirorekening nr. 234567 kan worden aangevraagd bij stichting: fiets! in Amsterdam. Veilig fietsen wordt voor een be langrijk deel bepaald door de staat van onderhoud waarin de fiets ver keert. Dat heeft dan niet alleen be trekking op de fietsverlichting. De hele fiets moet betrouwbaar zijn. Hij moet niet rammelen, de bel moet het doen, de remmen moeten goed werken en de banden mogen niet te veel zijn afgesleten (slipgevaar). Om de fiets in goede staat te houden moet hij regelmatig worden schoon gemaakt en worden nagekeken. En met de winter voor de deur is een meer uitvoerige winterbeurt nodig. Daarvoor kan het best de fietsen maker worden ingeschakeld. De vak man weet precies waar hij naar moet kijken en welke onderdelen aan ver vanging toe zijn, omdat ze onvol doende veilig zijn. Hij staat daar in deze tijd voor klaar. Na zó'n grote beurt fietsje veilig de winter in. DE NIEUWE BASISSCHOOL KOMT ER AAN! Voorlichtingsavond voor ouders Op 1 augustus 1985 gaat de nieuwe basisschool van start: grote verande ringen in het onderwijs. De School raad voor het Openbaar Onderwijs te Heiloo (overkoepelend orgaan van alle openbare scholen) organiseert voor ouders, leerkrachten en andere belangstellenden een „Voorlichtings avond over de nieuwe Basisschool", op donderdag 1 november 1984 in de Beun te Heiloo. Aanvang 20.00 uur. Spreker tijdens deze bijeenkomst zal zijn de heer C. Koster, Inspekteur van het Onderwijs. Ingrijpende veranderingen in het on derwijs staan voor de deur. Veel ou ders denken dat met het samenvoe gen van kleuter- en lagere school de basisschool voor 4- tot 12-jarigen een feit is. Er gaat echter ook aan de in houd van het onderwijs en de manier van lesgeven veel veranderen. Enkele voorbeelden: zittenblijven wordt afgeschaft, de „zorgbreedte" wordt vergroot, Engels wordt inge voerd en" het onderwijs wordt geïn dividualiseerd. Wat al die verande ringen in de dagelijkse praktijk op school voor de kinderen gaan beteke nen zal de heer Koster uitvoerig toe lichten. Vanzelfsprekend is er ook ruimschoots de gelegenheid tot het stellen van vragen. De Schoolraad hoopt op oen zeer grot^e opkomst van Quders en leer krachten op deze avond, "want zij acht het van belang dat opvoeders terdege zijn voorbereid om straks de kinderen tijdens de veranderingspro cessen op de nieuwe basisschool op timaal te kunnen begeleiden. De toegang tot deze voorlichtings avond is gratis: donderdagavond 1 november 1984 in „De Beun" te Heiloo. Aanvang 20.00 uur. !ni.: ma-di-do-vr. 9.30 - 11.30 Tel. 072-335991 BILJARTCLUB LA STRADA Uitslagen: D. v.d. Gulik-N. Kabel, 2-0; P. Bij- voet-Th. Hoogeland, 3.-1; P. Pilkes- J. Kuiper, 3-0; J. Koedijk-A. v.d. Velden, 0-3; L. Hoetjes-B. Bakker, 0-2; J. Bijvoet-P. Kaandorp, 1-1; P. Pronk-René Nanne, 0-2; N. Kabel- A. Bakker, 0-2; D. Nanne-P. Bijvoet, 0-3. BASKETBALNIEUWS Dit weekend wederom een overwin ning voor Heren 1, Dames 1, Kadet- ten Meisjes A, Adspiranten Meisjes A en adspiranten Meisjes B. Zij wonnen met resp. 83-47, 60-20, 27- 24, 67-7 en 28-25. De mini-jongens, junioren jongens A en Heren 4 speelden dit weekend een goede wedstrijd. Helaas verloren zij toch nog met klein verschil, resp. 40-44,54-62 en 15-18. Voor inlichtingen: L. Hollander, tel. 336173. (Zie ook Sportagenda.) Trimlopen Reigersdaal Zaterdagen 3 en 10 november: Reigersdaal-trimlopen in Heerhugowaard, vanaf 14.00 uur voor 2,5 5 of 10 km. Inlichtingen. H. J. Holman, tel. 072 - 333949. De Vroegte Wint ZÖhdag 28 okt.: baarsvis-wedstrijd in het Noord-Hollandskanaal bij Koedijk Verzamelen: om 7.30 uur. Zaterdag 3 november: zee-viswedstrijd bij de zuiderpier in Grote Keten. Verzamelen: om 7.30 uur. Zondag 11 november: witvis-wedstrijd, in het Noord-Hollandskanaal LTB. Verzamelen: om. 7.00 uur. Voor inlichtingen: en opgave kan men zich wenden tot: N. Mooij, tel. 332451, G. Mooij, tel. 331686, of J. Ursem, tel. 335539. Trimlopen Akersloot Zondag 28 oktober: 3e trim-polderloop van Meervogels '60 vanaf 10.45 uur voor 4, 8 of 14 km. Inschrijving vanaf 9.30 uur in de kantine aan de Bosweg te Akersloot. Inschrijfgeld: jeugd t/m 16 jaar 1,50 en ouderen 2,50. Voor alle Categorieën zijn prijzen voor de eerste drie. Flashing Heiloo Zaterdag 27 oktober: thuiswedstrijden in sporthal Het Vennewater tussen 19.00 en 22.00 uur. Crawford Vrijdag 26 oktober: Crawford 1 - Buprohout 1 (20.15 uur) en Crawford 2 - De Roo 2 (21.05 uur) in sporthal Het Vennewater. Terriers Uitslagen: Heren 1 - Scheybeeck 0 - 1; en Scheybeeck. Dames 12-2. Programma zondag 28 oktober: Heren 1 - Uitgeest 1, Eechtrop - Heren 2. Da mes 1 en 2 hebben een vrij weekend. 't Vennewater Badminton Zaterdag 27 oktober: thuiswedstrijden en voor de jeugd. Zondag 28 oktober: thuiswedstrijden en voor de senioren-teams. East United Zaterdag 3 november: East United - De Rakkers. Zaterdag 10 november: East United - ROH in sporthal 't Vennewater. Zaterdag 24 november: East United - Interpolis. ZWEMNIEUWS DE SPETTERS Zondag j.l. werd de ploeg uitgeno-. digd voor een wedstrijd bij A.Z.V.D: te Assendelft. Kon A.Z. uit Amster dam en Futen uit Amstelveen waren de andere deelnemende verenigin gen. Er werd 1 nieuwe clubrecord tijd gezwommen door Wilco Stam op de 100 m schoolslag j. 14 jaar - tijd 1.26.9. Eerste plaatsen waren er voor: Marcel Noordman op de 100 m vrije slag heren in 0.58.7; Jos Brugman op de 100 m rugslag he ren in 1.13.4; Wilco Stam op de 100 m schoolslag j.o. 14 jr. in .1.26.9; Wilco Stam op de 100 m vrije slag j.o. 14 jr. in 1.08.7. Tweede plaatsen waren er voor: Edwin Kuhlman op de 100 m rug slag j.o. 16 jaar in 1.15.7; Joanne de Hoop op de 100 m vrije slag m.o. 12 jr. in 1.11.5; Arno Stam op de 100 m vrije slag j.o. 12 jaar in 1.13.0; Marina Kwakkel op de 100 m school slag m.o. 12 jr. in 1.31.3 De 4 x 100 m wisselslag estafette dames, bestaande uit Areke de Hoop, Marinanne Bark, Marlies v.d. Graaf en Kirsten de Hoop be haalde een tweede plaats in een tijd van 5.13.4. Hetzelfde deed de wisselslag heren- ploeg bestaande uit Marcel Noord man, Patrick de Glas, Freek Dilweg en Jos Brugman in een tijd van 4.48.7. EFFECT-HEREN IN TOP De dinsdag gespeelde wedstrijd van het eerste heren-team gaf veel spek takel te zien. Een geduchte tegen stander, het uit Warmenhuizen af komstige Dinto, dat bekend staat als een „uiterst zware" ploeg, gaf in de eerste set al het nodige vuurwerk. Lange rally's, harde aanvallen brachten tot de laatste minuut een stuk spanning, wat resulteerde in een krappe 15-13 overwinning voor Effect. De tweede set werd wat te over moedig gespeeld en met een 4-15 verlies moest Effect tot bezinning gebracht worden. Twee time-outs en enkele wissel waren er voor nodig om de derdezet met winst af te sluiten, 15-4. Zou de 4e set de beslissing brengen? Als het aan de supporters lag wel. Zij waren het die in deze set het eerste team opzweepten tot een ongelooflijke inzet. Een goede lage verdediging en veel korte krachtige aanvallen zorgden voor een 15-10 overwinning. Uitslagen van de overige wedstrij den: Dames: Effect 1- Emm, 1-3; Effect 2-Rood-Wit, 2-3. Heren: Effect 2- Katapult 2, 3-0. TALEN SPELENDERWIJS Het was op een zoele nazomeravond dat ik in de trein naar Amsterdam stapte, met een uitnodiging van de vereniging Talen Spelenderwijs op zak. Een klein zaaltje vlakbij het Centraal Station stroomde vol met mensen die nieuwsgierig rondke ken. Na een welkomstwoord werd ons het doel van de vereniging uit gelegd. Het doel is jonge kinderen al spelend van jongs af aan met de Engelse taal vertrouwd te maken. Het is belangrijk dat dit op jonge leef tijd gebeurt, omdat dan het vermo gen om klanken na te bootsen groter is dan wanneer zij ouder zijn. Boven dien zijn kinderen op de middel bare school vaak te geremd om de taal goed uit te spreken. Zij vinden het gek en schamen zich zulke heel andere klanken te gebruiken. Heb ben zij zich die klanken echter in hun jeugd eigen gemaakt, dan ko men zij vanzelf weer naar boven en gebruiken zij ze vloeiend. Met veel enthousiasme werd ons een proeffles voorgespeeld. Aan kin deren die met hun ouders mee ge- komen waren, werd gevraagd hier aan mee te doen. Een lang lint op de grond stelde de Noordzee voor. Daar, waar ze nog een beetje onwennig bij elkaar ston den, was Holland, waar hen alles in het Hollands uitgelegd werd. De keuze was aan hen of ze per boot, vliegtuig of raket de Noord zee zouden oversteken. Eenmaal in Engeland, werden ze steeds in het Engels toegesproken, verdui delijkt met gebaren. Na balspelen, door middel waar van ze met elkaar en met hun namen vertrouwd werden gemaakt, werden er dia's vertoond met Engelse tekst erbij. Arnie, een wezentje van een verre planeet naar beneden geval len, ontmoet een Engels jongetje. In eenvoudig Engels wordt de ont moeting onder woorden gebracht. Woorden, die de kinderen herhalen en daarna in allerlei spelen en va riaties steeds weer herhalen. Aan het einde van het lesuur wordt het verhaaltje van de dia's nagespeeld. Inderdaad waren zij in staat dat stukje helemaal in het Engels na te spelen. Ik was verbaasd. Verbaasd en ver rukt. Vooral verrukt over de into natie, die sommige kinderen zo on bevangen, maar perfekt nadeden, en over het plezier dat ze in de les had den. Talen Spelenderwijs is in Frankrijk een groot succes. In Nederland wordt het momenteel #van de grond getild. Mocht u na het lezen van dit artikel zo enthousiast zijn, dat u uw kin deren, in de leeftijd tussen 6 en 9 jaar, hieraan ook wilt laten deel nemen, bel of schrijf dan naar: N. v.d. Born v. Donselaar, Omval 23, 1812 NA Alkmaar. Vóór half elf 's morgens en 's avonds, tel. 072- 116499. /■^y A Ruïnelaan 11 02208-13640 Zaterdags demonstraties BEKERVOETBAL BLIJFT ECHT APART, EN.... NUTTIG! Dat Bekervoetbal zó attractief kan zijn, daar zijn de trouwe Foresters- leden en supporters nu wel achter. Ging het in het le Bekerduel al spec taculair toe ook afgelopen zondag tegen Hollandia I uit Tuitjenhorn ging het niet anders. Na een snelle 2 - 0 achterstand werd het nog in dezelfde le helft gelijk getrokken door Foresters via doelpunten van Martin de Vree en Rob Klanker. Na de rust een gelijkopgaande voet balwedstrijd tussen 2 ploegen, die leuk aanvallend voetbal lieten zien. Foresters kreeg de zege bijna toege worpen in de verlenging, na een goe de doorbraak van Ferry Moleman, die alleen gestuit kon worden mid dels een overtreding. Penalty dus, en dat bleek voor Martin de Vree geen probleem. Toch kwam de ge routineerde Hollandia I terug via een zeer knappe goal, en toen werd het dan toch penalty's nemen. Een loterij voor elke voetbalploeg, die hieraan moet beginnen. Foresters bleek de gelukkigste ploeg te zijn, en dat is alleen maar uiste kend voor het zelfvertrouwen, wat hen in de competitie ver moet bren gen. Tot ziens a.s. zondag op de Egelshoek, alwaar o.a. ons le en 2e vanaf 12.00 uur weer de compe- titiepunten trachten in eigen huis te laten. ZO SCHAAKTE OPPOSITIE De eerste konfrontatie met de na burige schaakvereniging Vredenburg uit Limmen is nog niet meteen be slist. Enkele partijen werden afge broken en nog niet duidelijk is wie er gaat winnen. Oppositie 3 of Vreden burg 2. Over enkele dagen zal de bondswedstrijd tussen de beide eerste teams plaatsvinden in Lim men. In de interne kompetitie blijft het er wekelijks om spannen, welke partij en niet in remise eindigen. Deze keer moest koploper Jongkind na lange strijd het onderspit delven tegen rou tinier Avis. Wagenaar brak af tegen Zeeman maar zal naar alle waar schijnlijkheid wél winnen en daar door de kop van de ranglijst over nemen. Het lijkt er op dat Alleman en Van Hoek een gooi doen naar de (niet bestaande) titel „remise koning". Beiden hebben ze er na zeven ron- deri al vijf op hun naam staan. De uitslagen van deze week luiden: M. Kemper-W. van Bakel, l-ö; P. v.d. Werff-D. de Jager, rem.; L. Landzaat-G. Hafkamp, 0-1; C. Brink-L. van Hoek, rem.; H. Lim- men-H. Niehaus, rem.; M. van Ben- tum-J. Alleman, rem.; W. Ligthart- G. Heeringa, 0-1; G. Zeeman-J. Wa genaar, afg.; K. Jongkind-P. Avis, 0-1; B. Volman-E. Verstappen, rem.; J. Werksman-P. Ooyevaar, rem.; A. Alofs-A. Creutzberg, 0-1; R. Kranen- burg-J. Roele, 1-0; T. de Ridder- L. Obdam, 1-0; C. v.d. Kaay, T. Ruiter, 0-1 BRIDGECLUB KONT(R)AKT De uitslag van de op 17 oktober ge houden wedstrijden is als volgt: Groen, NZ: 1. fam. v. Kouwen, 60.71%; 2. fam. Baas, 50.00%; OW, 1. fam. Couzijn, 67.86%; 2. heren Kloots-Stuker, 46.43%. Blauw, NZ: 1. hr. Hakvoort-mevr. Scoute, 82.14%; 2. dames Stuker- Borst, 39.29%; OW, 1. mevr. Anto- nysen-hr. Witting, 59.52%; 2. hr. Huting-mevr. Matton, 51.19%. HSV- VOETBAL H.S.Vi terug op het goede pad? Na een zondagje kompetitie-rust mag de garde van trainer Hans Ursem gaan aantreden in het gezellige dorp Volendam. Voor H.S.V: een gelegen heid weer eens orde op zaken te stellen, want ofschoon Volendam zeker geen klub is die met zich laat spelen, geven ze wel de tegenstan der de gelegenheid te voetballen. Dat betekent veelal ook voor de toe schouwers een aantrekkelijke pot. Trainer Kick van Volendam mag tot nu toe terug zien op een goed ver loop van de kompetitie met 6 punten uit 4 wedstrijden en dat haast alle maal in. uitwedstrijden want er werd slechts 1 keer thuis gespeeld. Wilt u. dit treffen meemaken dan zult u zich zondag a.s. naar de Ju- lianaweg in Volendam moeten be geven aanvang 14.30 uur. HANDSOME EIGHT Wind tegen Handsome Eight blijft de wind te gen houden. In een uitstekende wed strijd hadden de onderaanstaande zebra's reële winstkansen tegen de ongeslagen koploper in de hoofd klasse zaalvoetbal, Hooghe Huys/ AFC'34. Ver in de tweede helft, bij de stand 0-0, kregen de Hand somes een strafschop toegewezen. Was daaruit gescoord, dan zou het duel zeker op een grote verrassing ten gunste van de blauwwitten hebben kunnen uitlopen. Nu echter Peter Strabbing, die overigens sterk speelde, zijn kogel gekeerd zag, keerden de kansen. Hooge Huys/ AFC'34, een nieuwe combinatie, met o.a. de AFC-ers Kolster, Grot en Reus, vatte moed en kwam zelfs op voorsprong (1-0). Hooge Huys/afc kwam door een straf schop op 2-0. Wel scoorde Frank Brouwer dikverdiend tegen (2-1), maar ook een laatste algemene stromloop van de knappe acht baat te niet. Integendeel, Hooge Huys kwam nog op 3-1. Een onfortuin lijke nederlaag. De oude supporter van Handsome Eight: "Verliezen moet je ook le ren, maar zo langzamerhand ben ik echt wel uitgestudeerd DE BOSCROSSERS LAATSTE K.N.W.U.-WEDSTRIJD TE HEILOO De laatste K.N.W.U.-wedstrijd van het seizoen werd in Heiloo gehouden. Het was de inhaalwedstijd van 9 september, die -toen vanwege het weer Was afgelast. Deze wed strijd telde nog mee voor het Juni oren Kampioenschap. Met de wed strijd van 3 weken geleden nog vers in het geheugen vanwege het weer, hoopte we dat het ons deze keer mee zou zitten. En dat deed het ook, want het bleef droog. Er waren 180 crossers naar Heiloo ge komen. Totaal 278 inschrijvingen incl. Open Klasse. Het werd een wedstrijd die erg vlot verliep. Wei nig protesten, wat kleine valpar- tijtjes zonder ernstige gevolgen, af en toe het zonnetje, wat wilden we nog meer! Om half 1*2 starten de manches en om kwart over 3 kon den de prijzen worden uitgereikt. Van de Boscrossers hadden prijs: Linda v. Westerop le bij de P.P. van 7-; Edwin Lammers le bij de O.K. van 14+; Edwin Lamers le bij de Experts van 14 jaar; Joeri Beukeveld 2e bij de O.K. van 14+; Joeri Beukeveld le bij de Junioren van 15 jaar; Bas van der Zee le bij de Experts van 8 jaar; Rombout van Kuijk, 2e bij de Experts van 14 jaar; Erik van de Bogaard 2e bij de Ex perts van 17+; Micha Zwaan le bij de Junioren van 10 jaar; Peter Kerk- hoff 2e bij de Junioren van 13 jaar. Wykvereniging Plan Oost Donderdag 25 oktober: hobbyclub voor de jeugd van 10, 11 en 12 jaar van 16.00 tot 17.30 uur. Maandag 29 oktober: tafeltennis voor de jeugd (19.00 - 20.30 uur) en volwas senen (vanaf 20.30 uur). Woensdag 31 oktober: hobbyclub voor de jeugd van 6 en 7 jaar (13.30 - 15.00 uur) en voor de jeugd van 8 en 9 jaar (15.30 - 17.00 uur). Alle activiteiten hebben plaats in 't Oosthonk, Laan van Zeeman 14a. Activiteiten van Beide Bonden voor Ouderen Woensdag 31 oktober: klaverjas-drive. Woensdag 7 november: dansen. Don derdag 15 november: lezing door een notaris. Woensdag 21 november: dansen. Dinsdag 4 december: Sint Nicolaas-middag met bingo. Woensdag 5 december: dansen. Woensdag 19 december: dansen. Donderdag 20 december Kerst-vie ring. N Woensdag 2 januari 1985: Nieuwjaarsbal. Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen, afdeling Heiloo Donderdag 25 oktober: maandelijkse bijeenkomst in de zaal van de Gerefor meerde kerk aan de Noordergeeststraat, aanvang 20.00 uur. De handwerkster verzorgen een Doe-avond. Neemt u schaar en vingerhoed mee. Kosten: 2,50. Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen, afdeling Heiloo Woensdag 24 oktober: lezing door Lt. Kol. Boshardt over haar werk bij het Le- i ger des Heils in de zaal van de Gereformeerde Kerk aan de Noordergeest straat. Toegangsprijs voor leden: 2,50 en voor niet-leden 3,50. Aanvang: 20.00 uur. Maandag 29 oktober: oefenavond voor degenen, die een reanimatie-cursus hebben gevolgd. Aanvang 20.00 uur in het Open Huis. Nivon Woensdag 24 oktober: dia-lezing door mevrouw Van Zijp van het IVn over pad destoelen in Heiloo en omgeving. Attentie! Deze avond wordt niet in het: Open Huis, maar in de achterzaal van cafetaria Blakborn gehouden, ingang aan de van Aostastraat. Toegangsprijs: niet-leden 1,50, kinderen niet-leden f 1,- en leden gratis. Aanvang 20.00 uur. Zondag 28 oktober: aansluitend op de dialezing over paddestoelen een herfst- excursie door het Heilooër Bos o.l.v. Hennie Hoving. Belangstellenden moeten om 10.30 uur aanwezig zijn bij de glascontainer aan de noordzijde van 't Loo. Deelname gratis. Zaterdag 17 november: dialezing door Harry van Gestel over Denemarken in de grote zaal van het Open Huis. Aafje van Gestel draagt drie Andersen- sprookjes voor. Volksdansvereniging De Wisselpas demonstreert een aantal Deense dansen, terwijl de bibliotheek aanwezig zal zijn met de nodige doeum- menten over Denemarken. De avond begint om 20.00 uur. Nivon-leden beta len 4,--, kinderen 2,50. Niet-leden betalen 5,-, kinderen 3,50. Leden kunnen tot 4 november kaarten bestellen bij Reina Mulder, 't Veld 12, tel. 333127. Daarna kunnen niet-leden op het zelfde adres kaarten bestellen, ter wijl dat in de week van 11-17 november ook mogelijk is bij Joop Weerheijm, tel. 330224. COC-disco soos Zaterdag 3 november: maandelijkse disco/soos van het COC/NVIH. Leden hebben gratis toegang, niet-leden betalen 3,50. De avond wordt gehouden in 't Hof van Sonoy te Alkmaar. Informatie-materiaal over homosexualiteit is aanwezig. FEDERATIEVE VROUWENRAAD De Federatieve Vrouwenraad organi seert in regionaal verband, op 28 ok tober a.s., een ontmoetingsdag met buitenlandse vrouwen. Deze dag wordt in samenwerking met de stich ting buitenlanders „Peregrinus" op gezet. Waarom zo'n dag? Iedereen weet dat er nogal wat ver schil is in leefwijze tussen buitenlan ders en Nederlanders. Dat roept soms vragen op, omdat we weliswaar in dezelfde stad of buurt wonen, maar vaak langs elkaar heen leven. Als we wat meer van elkaar weten is het makkelijker om begrip voor el kaar te kweken en elkaar te leren accepteren. Op deze dag, die speciaal voor vrou wen wordt georganiseerd, zullen de volgende onderwerpen aan bod komen: kultuurverschillen, maar ook overeenkomsten; de positie van de moeders, maar ook die van de doch ters); het bespreken van gemeen schappelijke probleihen. Zo zal zeker de vraag aan de orde komen hoe Nederlandse én buitenlandse vrou wen gezamenlijk aktiviteiten kunnen ontwikkelen als daar behoefte aan blijkt te bestaan. Vanaf 10.00 uur bent U van harte welkom in het pand van de stichting buitenlanders „Peregrinus", Gees- terweg 1 te Alkmaar. Het is overigens wel de bedoeling dat het gehele programma door U wordt meegedaan, het is dus geen inloopdag! In een gedeelte van de zaal zullen kraampjes, .worden ingericht met handvaardigheden e.d. die door bui tenlandse en Nederlandse vrouwen zijn gemaakt, net als, d& kraampjes met hapjes en lekkernijen, die ge proefd kunnen worden tijdens de „wandelende" lunch! In een aparte ruimte van het ge bouw organiseren we een crèche voor de allerkleinsten gedurende de hele dag. De toegang is vrij. WIJKVERENIGING PLAN OOST Toneelclub Binnen wijkvereniging Plan Oost hebben enige leden een toneelgroep geformeerd, maar er is nog een aan tal mensen nodig. Wie? Ervaring is niet nodig, enthousiasme is voldoen de. Voor inlichtingen en opgave kunt U terecht onder tel. 332094. Speelgoedbeurs/vrymarkt Inbreng speelgoedbeurs: vrijdag avond 26 oktober van 19.00 tot 20.00 uur. Verkoop: zaterdagochtend 27 oktober van 10.00 tot 11.00 uur. Vijftien procent van de opbrengst is voor de wijkvereniging. De verant woording blijft voor de verkoper. Ophalen en afrekenen van 11.00 tot 11.30 uur. Vrijmarkt: voor en door kinderen. Zaterdag 27 oktober van 10.00 tot 11.00 uur, tafelverhuur a 1, vanaf 9.30 uur. Dit alles heeft plaats in 't Oosthonk, Laan van Zeeman 14a. KATHOLIEKE VROUWENGILDE Woensdag 17 oktober was er weer een bijeenkomst van het Katholiek Vrouwengilde. De voorzitstér me vrouw Van Broeckhuizen opende met een gedicht van Phill. Bosman. Hierna werd het woord gegeven aan de heer en mevrouw De Vries, die met dia's en een praatje voorlichting gaven over allerlei merkartikelen. Uitgebreid werd verteld over gezon de voeding via de maaltijdschrift. De bedoeling van het bureau is om via gezonde voeding tot een ge varieerde maaltijd te komen. Vooral volkoren produkten werden aanbe volen en ook artikelen uit blik, welke meer voedingsstoffen bevatten als menigeen denkt. „Maar er gaat niets boven groente uit het eigen achtertuintje"', aldus de heer De Vries. Tijdens de koffie pauze konden de dames allerlei merkartikelen bekijken dié waren uitgestald en er werden enkele lekkernijen neergezet waar de dames van mochten proeven. De avond werd besloten met een kwis over merk artikelen waarbij aardige prijsjes werden gewonnen. 5 JAAR UW HEILOO De Unie van vrijwilligers in Heiloo viert haar eerste lustrum. Wij zullen het bijzonder op prijs stellen dit samen te vieren met al onze medewerk (st)ers en hun partner en allen, die van onze diensten gebruik maken. Wij nodigen u daarom uit samen met ons een drankje en hapje te nuttigen op dinsdagavond 6 november a.s. tus sen 8 en 10 uur in "Het Trefpunt", Westerweg 294, Hoog en Laag 7a, Voor autovervoer kan worden ge zorgd. (Tel. 337098). Ouderen: wat heb ik daarmee te maken? Veel! Steeds meer wordt er op ons een beroep gedaan. Veel alleenstaande bejaarden en gehandicapten vra gen om vriendschappelijk kontakt via de Unie van Vrijwilligers. Wat houdt vriendschappelijk kontakt voor deze mensen in: iedereen wil op zijn tijd wel eens uit of zo maar een praatje n aken, iedereen heeft behoef o aan een vriendelijk woord, een beetje hulp. Daar kunnen wij mee helpen en me de door deze hulp, kunnen bejaar - den en gehandicapten misschien langer in hun eigen omgeving blij ven. Daarom vragen wij U: "Heeft u nog wat tijd over, of heeft u vrienden of vriendinnen die iets van hun vrije tijd voor die mede mensen in ons dorp willen geven?" Belt u ons dan a.u.b.! Het zou toch erg zijn als wij hen teleur moeten stellen? De telefoonnummers van het werkobjekt "Vriendschappelijk kontakt" zijn: mevr. W. Lampe, tel. 330895; mevr. M. Scholte, tel. 337641. ACTIVITEITEN CDA HEILOO Het CDA-bestuur organiseert op 7 november a.s. een CDA-avond in het Open Huis. De avond begint om 20.00 uur in zaal 2 en bestaat uit twee gedeelten. Van 20.00 uur tot 21.30 uur voor sympathisanten voor het Vrouwenberaad CDA. Hier- voor is het CDA 2e-kamerlid mevr. Evenhuis-van Essen uitgenodigd om een inleiding te verzorgen over "Euthanasie" en "Vrijheid van Drukpers", toegespitst op Kinder porno. Hierin zal duidelijk tot uit drukking komen welk standpunt de CDA 2e-kamerfractie inneemt en welke amandementen het CDA zal indienen op het ontwerp van een wet. Na de inleiding wordt volop gelegenheid gegeven vragen en me ningen naar voren te brengen. Uiteraard zijn alle leden en sym pathisanten en ook dames en he ren, die grote interesse in deze on derwerpen hebben, in het eerste gedeelte van harte welkom. Na de pauze volgt dan de Algemene Ledenvergadering, die zal aandacht geven aan een aantal huishoude lijke zaken en plaatselijke politiek. De CDA-fractievoorzitter, de heer Pieters zal terugblikken op het ge meente-jaar 1983-'84 en de inbreng van CDA-fractie daarin en vooruit blikken op de zaken, die in de periode 1984-'*85 spelen en gaan spelen. Het CDA-bestuur verheugt zich erop om een CDJA-jongere in het bestuur te begroeten en wel Joost de Witte. Op de steun van het be stuur kan Joost rekenen om wer vend bezig te zijn jongeren bekend heid te geven over het CD JA.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1984 | | pagina 4