®WS\ TUINGROND j LIMMEN 4 zakken tuingrond f 10.- Tuincentrum Heiloo TUINCENTRUM HEILOO 2.25 Topslagerij KLAAS MEEGDES III 1 kg Borstlappen Parasolkorting Nu slechts 12.95 SLAGERIJ W. KROM VAN HIER EN EVENEMENTEN-AGENDA w 16.00 3.05 De Engel van Amsterdam Foto Gerard Min: meer studiowerk Feestmaand in De Kapberg ;wwvvwwwvw Hoogeweg 69, Heiloo. Telefoon: 02205-1262 jj& Geopend van 9-18 uur. Vrijdag koopavond. Exclusieve salades 17 soortenlOO gr.I Achterham o.a. Boere en Grill, 100 gr Hamlappen Magere van de £*7 tZ Achterham, 500 gr O a I O Dusseldorperweg 57 - Limmen Tel. 02205-1873 11 Bouwvakkers van Limmen vakantiebonnen inleveren voor de kerstweek X; Visweg 29 - Limmen - Tel. 02205-1316 KOPIJ Door gebrek aan ruimte is het voor de Uitkijkpost deze week niet is geplaatst, indien de ruimte het toelaat, zullen wij de tekst zoveel mogelijk voi- De redactie. Kerken 'tijh öakk Kath ItM Aanbiedingen zolang de voorraad strekt. 09S ijk Tuinhark 10-tands Beugelzaag Tuinhark 'Viking' met hoog 10-tands van 13,45 frekwent gehard voor 9,95 zaagblad van 76 12-tands van 14,65 Cm. Van 17,65 voor voor 10,60 13,75 Stevige uitvoering, met konische dul en gebogen tanden. Met steel. /9M t3» Zandschoppen (batsen) met essen steel, halfsteek/ halfscheppend van 25,90 voor 18,75 Scheppend model van 27,50 voor 19,75 Hoogeweg 69, Heiloo Telefoon: 02205-1262 Geopend van 9-18 uur Vrijdag koopavond ÜWWWWWWWW 's maandags de gehele dag geopend. zaterdag 3 november: vanaf 9.30 tot 14.30 uur. Namens het bestuur: A. VALKERING Winkelwijzer. Nu 4 dagen SCHIESSER in de reklame t/m zaterdag 10% korting bii Textiel en Mode Ria Pijnappel, Kerkweg 44, tel. 1256, Limmen. TOPPEN MAKEN". Kursus 5 lessen, dond.av. Inl. W.Sinke, Boekenstein 62, Heiloo, tel. 332093. Voor al uw Schoonmaak- werkzaamheden natuurlijk naar VERMAAS, tel. 400186. Te koop: LEREN MO- TORJAS mt 52/54 z.g.a.n. ƒ250,-. Tel.337839na 18 u. Voor Hogedrukreiniging: VERMAAS, tel. 400186. TAFELBILJART met on derstel 175x95, M.B. Zee slag per computer, Vries kist 250 liter Esta, Honden tondeuse 50,-. Tel. 072- 330902. T.k.: i.z.g.st. SCHEMER LAMPJE met onyx voetje, 3 st. ruime 1 pers. witte opengew. katoenen sprei en, orig. perkamente sche- merlampkap afgebiesd met leder, pr. n.o.t.k. Telefoon 072-337280. DE VIER HOEVEN Zondagmiddag heeft rijvereniging de vierhoeven een gymkhana georgani- seerd. Dit is een wedstrijd die uit verschillen de spelletjes met ruiters en pony's bestaat, waarbij de handigheid en lenigheid van de ruiters erg belangrijk is. De gymkhana bestond uit 4 onderde- len. Het eerste spel was een estafette race. 2 Ruiters startten tegelijk een identiek parcours dat bestond uit, een smalle doorgang, een blok waar een cirkel omheen gelopen moest worden, weer een doorgang maar nu met een scherpe bocht, dan om een blok heen, gauw van de pony af een lepel met aardappel pakken hiermee, met de pony aan de hand over een afstand van 10 m over kistjes lopen, de lepel en aardappel neerleggen, snel opstappen en door de finish rijden. Het volgende spel was ringsteken. Voor iedere gestoken ring in stap kreeg je lpunt, kon je een ring in draf steken dan kreeg je 3 punten in totaal waren er 6 palen met een ring. Dat het moeilijk was bleek wel want er waren maar een paar kinderen die de 9 punten scoorden, hoger kwamen ze niet. Het derde spel was het zeer bekende en gewilde 'stoelendansen.'Een groep van 10 kinderen met pony's liep op de hoefslag terwijl er muziek speelde, als de muziek speelde, als de muziek stopte moesten de kinderen zo snel mogelijk, zo dicht mogelijk bij een kistje komen, de pony stil zetten, van de pony afspringen en op het kistje gaan zitten. Het laatste spel was een ballonnen-spel dat niet meer bij de wedstrijd hoorde. Twee groepen speel den tegen elkaar. Beide groepen wer den in tweeën gedeeld en tegenover elkaar gezet. Alle kinderen kregen een ballon en beide groepen een pony. Het eerste kind moest de ballon opblazen totdat hij knapte, dan op de pony stappen en naar de overkant rijden waar ook iemand een ballon moest opblazen tot hij knapte, dit kind kon dan op de pony stappen en weer naar de overKant rijden. Dit ging zo door tot iedereen geweest was. De groep die het snelst klaar was had gewonnen. Het was voor veel kinderen moeilijk om de ballon te laten knappen, daarom werd er stiekum in de ballon geknepen, één gebruikte zelfs een pen om de ballon stuk te prikken. Het was een heel gezellige en droge middag met de «volgende eindresultaten: 1ste: Sandra v.d. Velden, 2de Rebecca Jabobs, 3de Simone Handgraaf, 4de Maud Jansen en Olga Grootendorst. Traditiegetrouw besluit galerie de Kapberg het seizoen met de zoge naamde "feestmaandtentoonstel ling". Vooruitlopend op de komende feestdagen in december biedt de galerie een zevental kunstenaars de gelegenheid grafiek-keramiek en diverse andere technieken te tonen. De keramisten zijn Cornelie Duin- meyer, Dirk Romijn en Paulien Ploe ger. De twee eersten zijn vorig jaar afgestudeerd aan de Rietveldaca demie. Met bijzonder werk van zeer eigen vormgeving en prachtige kleu- ren beheersen zij het vak tot in de per fektie. Ook van zeer goede kwali teit is het werk van Paulien Ploe ger. Gebruikskeramiek, dat opvalt door de prachtige zoutglazuren. Van de grafici valt allereerst het werk van Rins Heidema op door de tech nisch perfekte beheersing van het i metier. Grote, door de natuur ge ïnspireerde bladen in zwart-wit en in kleur. Teun Velders werkt veel- j al :in kleur en maakt etsen die de mens en zijn omgeving als onder werp hebben. De collageachtige beel den, die ook elementen van land schappen tonen, zijn boeiend om naar te kijken. Michiel Hertroys beheerst de moei lijke techniek van de aquarel uit- Galerie de Kapberg, Slotweg 17 in Egmond aan den Hoef. stekend. Mooie bladen met de mens als onderwerp, aangevuld met pas tels. Van Abraham Brouwer zijn een aantal gouaches te bezichtigen, die sterk abstrakt aandoen, stevig van vorm en kleurgebruik. Samenvattend, voor elk wat wils en een bezoek aan de Kapberg is dan ook de moeite waard. Van 3 november t/m 2 december. Zater dag- en zondagmiddag geopend van 13.30 - 17.00 uur. Opening van de expositie zaterdag 3 november. Theatergroep Horizon Egmond heeft in de 6 jaar van haar bestaan naam gemaakt met het spelen van musi cals. De voorstellingen van "Oliver!" "Smike" en "De Ellendigen" zul len bij velen nog een plezierige herinnering oproepen. Met veel vaart, muzikaliteit en leuke toneel vondsten, maar vooral met veel enthousiasme brengt Horizon op 4 november nog eenmaal de mu sical "De Engel van Amsterdam". Geschreven ter gelegenheid van Amsterdam 700 jaar door Lennaert Nijgh met muziek van Joop Stok- kermans en destijds met succes ge speeld door o. a. Jasperina de Jong en Leen Jongewaard. De personages zijn die uit de Gijs- brecht van Aemstel, het verhaal doet er ook aan denken, maar is door getrokken naar het heden: Gijs- brecht wil een wijk slopen om van Amsterdam een wereldhaven te kunnen maken. De buurtbewoners willen daar niets van weten en wen sen tenminste inspraak. Dat wordt poppenkast! De engel Rafaël kiest partij voor de vrouwen. Deze ne men het heft in eigen hand. De boef Vosmeer speelt een prachtig dubbel spel en weet alle partijen tegen el kaar uit te spelen. Na succesvolle voorstellingen in het voorjaar in De Beun te Heiloo geeft Horizon nu op veler verzoek een reprise in de Vest op zondagmid dag 4 november a.s. om 14.30 uur. De Engel van Amsterdam is geen kindermusical, maar voor kinderen boven de 10 jaar valt er toch al veel te genieten. Kaartjes zijn vanaf heden telefonisch te reserveren bij A. Hikke, 02206 - 1383 en vanaf 29 oktober ook te koop aan de kassa van de Vest toegang 10,--. 't<Y' VA'"/ De afgelopen maanden was de winkel van Foto Gerard Min regelmatig gesloten. Sinds de verbouwing vorig jaar september, waarbij foto Min de beschikking kreeg over een flinke studio ruimte, is hij zich steeds intensiever gaan bezig houden met het maken van fotowerk. Nieuwe fotografische produkten, zoals licht bakken met dia's, maar ook indus- striële, reklame- en produktfoto- grafie werden aan de man gebracht. Foto Gerard Min maakte veel fotowerk voor o.a. Hoogovens, Cemy, Mekog en andere bedrij ven in de regio IJmuiden. De klan tenkring breidt zich gestaag uit met bedrijven uit de off-shore industrie, maar ook b.v. de K.L.M. Enkele maanden geleden kwam er zoveel werk op hem af dat Gerard de winkel moest sluiten om het allemaal bij te kunnen benen. Intussen is er een zodanige regeling ontstaan dat het nu weer mogelijk is om 's middags en zaterdags de winkel open te heb ben. „Natuurlijk is het voor de mees te mensen niet zo leuk geweest dat ik gesloten was, maar ik heb nu eenmaal een eenmansbedrijf, waar ook nog eens al het fotowerk zelf wordt afgewerkt", aldus Gerard Min. ,,En dat betekend in mijn geval dat ik niet altijd aanwezig kan zijn, maar wel graag iedereen van dienst ben". In ieder geval blijft de winkel nu voortaan 's middags (dinsdag t/m vrijdag) en zaterdag de gehele dag geopend". NEDERLANDSE PHOTOKINA IN HET GULDEN VLIES Flandria is erin geslaagd vele fabri kanten direkt van de Photokina in Keulen naar Alkmaar te halen. Op zaterdag 3 november wordt in het Gulden Vlies de Nederlandse Photo kina gehouden. Vele topmerken als Kodak, Nikon, Minolta, Silma, Agfa, Durst, Polaroid, Hanimex, Olympus, Canon, Philips, Akai, Sanyo, Tokina en Pentax komen naar Alkmaar met de nieuwste snufjes van de Photokina fotoshow. Zo zal Silma demonstreren met de nieuwste modellen diaprojektoren, waarmee audio-visuele overvloei- methoden mogelijk zijn voor opmer kelijk lage prijzen. Philips, Canon, Sanyo, Olympus, Ko dak en Minolta showen hun nieuwe videocamera's. Het voordeel van de ze camera's is, dat zij gefabriceerd worden door gerenommeerde ob jectieffabrikanten, die hoge eisen stellen aan de scherpte van de video beelden. Op de Nederlandse Photokina zal verder aanwezig zijn de heer Wout Gilhuis, die wekelijks de Flandria Fotoschool verzorgt voor een dertig tal cursisten, aan wie hij de grondbe ginselen van de fotografie bijbrengt. De Nederlandse Photokina in het Gulden Vlies (gratis entree vanaf 10.30 uur) belooft een enorme trek ker te worden voor alle foto- en video liefhebbers in Noord-Holland. Tij dens de Photokina zal Flandria vele zeer speciale aanbiedingen lanceren. BOUWHULP HELPT Enige tijd geleden verschenen wij met een artikel over de „Bouwhulp". Daarin maakte Albert Ruigrok be kend, dat hij was gestart met een bouwkundig advies-teken- en bemid- delingsburo. De plannen, die hij be kend maakte, omvatten onder meer het opzetten van een soort voorlich tingscentrum op het gebied van al les dat te maken heeft met bouwen. Ruigrok, die al jaren ervaring heeft op het gebied van voorlichting, ont werp en begeleiding van bouwwer ken van zeer uiteenlopende aard, lijkt in zijn opzet te slagen. Diverse kleine maar ook grote verbouwingen werden in samenspraak met de Bouwhulp gerealiseerd. Partikulieren die zelf een woonhuis wilden bouwen namen hun toevlucht bij de Bouw hulp. Veel redenen dus om nog eens bij de doelstellingen van de Bouwhulp stil te gaan staan. De voordelen voor de partikulier kun je vinden in de vol gende 5 punten: 1. hij kan per onderdeel kiezen voor zelfwerkzaamheden of voor het laten uitvoeren daarvan; 2. doordat er bekendheid is met de diverse instanties kan een snellere afwerking gewaarborgd zijn; 3.' voorlichting, demonstratie en pre sentatie zijn in één hand; 4. financiëel weet men van te voren waar men aan toe is; 5. hij kan tijdelijk door bemiddeling van Bouwhulp beschikken over vak mensen en dus ook over vakkundig gereedschap. Zo ziet U maar^ redenen te over om van de diensten van De Bouwhulp ge bruik te maken. Voor meer informatie kunt U bellen naar tel. 072-337390. DE NIEUWE BASISSCHOOL KOMT ERAAN Op 1 augustus 1985 gaat de nieuwe basisschool van start: grote veran deringen in het onderwijs. De school raad voor het openbaar onderwijs te Heiloo (overkoepelend orgaan van alle openbare scholen) organi seert voor ouders, leerkrachten en belangstellenden een - voorlichtings avond over de nieuwe basisschool - op donderdag 1 november 1984 in de Beun te Heiloo. Aanvang 20.00 uur. Spreker tijdens deze bijeenkomst zal zijn de heer C. Koster, inspecteur van het onderwijs. De schoolraad hoopt op een zeer grote opkomst van ouders en leer krachten op deze avond, want zij acht het van belang dat opvoeders terdege zijn voorbereid om straks de kinderen tijdens de veranderings processen op de nieuwe basisschool optimaal te kunnen begeleiden. De toegang tot deze voorlichtings avond is gratis: donderdagavond 1 november 1984 in de Beun, aan vang 20.00 uur. Kontaktochtend After Care Woensdag 7 november: kontakbijeenkomst After Care (nazorg aan vrouwen met een borstamputatie) in het Medisch Centrum Alkmaar m.m.v. een fys- siotherapeut, die iets vertelt over de armfunctie. Tijd: 10.00 - 12.00 uur, s.v.p. om 9.45 uur melden bij de portier van het Centraal Ziekenhuis. Inlichtingen: bel dinsdagmiddag tussen 14.00 - 16.00 uur tel. 072 - 145454, toestel 2226 Jamession in cafe De Toekomst te Akersloot Maandag 5 november viering van het 1-jarig bestaan van de jamsession in cafe De Toekomst te Akersloot m.m.v. The Booze Blues Band. Ieder die dat wil mag zijn kunnen op muzikaal gebied tonen. Een complete installatie is aanwezig, wel zelf je instrument meenemen. Toegang gratis. Weekend lang dansexpressie Zaterdag 17 en zondag 18 november: dans-workshops voor beginsters op ini tiatief van de 'Vitrienen'. Beide dagen van 11.00 - 13.00 uur en van 14.00 - 16.00 uur. Inlichtingen: Tineke Sprenkeling, tel. 072-155611 (dinsdag 19.00- 21.00 uur) of Margreet Schouwenaar, tel. 072-153179 (maandag en donderdag 19.00-21.00 uur). Spide-Pain in t Haasje Zaterdag 3 november: optreden van de Haevy Metal-formatie Spide Pain uit Akersloot, aanvang 22.00 uur in cafe 't Haasje te Egmond-Binnen. Zaterdag 4 november - Priesterzaterdag Zaterdag 4 november: eerste Zaterdag-viering op kapel O. L. Vrouw ter Nood voor priester-roepingen. 11.30 uur Rozenkrans - biechtgelegenheid; 12.00 uur: H. Mis met preek - zegen met het Allerheiligste, Bijbellezing Vrijdag 9 november: bijbellezing door W. J. Ouweneel met als thema: "Als u de gave van God kende..." in de zaal van de Gereformeerde kerk, Noorder geeststraat te Heiloo, aanvang 20.00 uur. Inlichtingen: H. Smit, Goodes- laan 63 te Heiloo, tel. 072 - 337151. RAADSVERGADERING IN LIMMEN Volgende week donderdag komt de gemeenteraad van Limmen bijeen om zich weer te buigen over de gemeentelijke aangelegenheden. De vergadering wordt gehouden in het cultureel Centrum Vrede- burg, Dusseldorperweg 64 en vangt aan om 20.00 uur. Raadsvergaderin gen zijn openbaar en een ieder, die dat wenst, kan deze bijwonen. Van te voren de stukken behorende bij het politieke overleg inzien is ook mogelijk en wel op het gemeente huis tijdens de kantooruren; op vrij dag 2 november en maandag 5 no vember bovendien 's avonds van 19.00-21.00 uur. Op de agenda van de vergadering op 8 november a.s. staan o.a. twee agendapunten over voorstel en tot verkoop van gemeentelijke eigen dommen aan particulieren. Ook een drietal onderwerpen aangaande het onderwijs in Limmen, en als laatste agendapunt wordt de vaststelling van het voorbereidingsbesluit 1985 behandeld. Dat voorbereidings besluit houdt in dat het in een deel van Limmen niet zonder meer is toegestaan om bepaalde werkzaam heden met als uitzondering normale onderhoudswerkzaamheden uit te voeren. T.T.L. MARTIN SCHILDER In de laatste wedstrijden voor het begin van de tweede helft van de najaarskompetitie hebben verschillen de teams van de Limmense tafeltennis vereniging laten zien dat ze ernst maken met alle beloften voor een beter tweede part. Er waren in elk geval weer eens wat lichtpuntjes: het eerste senio renteam liet zien dat ze nog best in staat zijn een wedstrijd in beslissende partijen naar zich toe te trekken, het 2de verloor dan weliswaar netaan maar liet toch een bemoedigende strijdlust zien en kwam daarom na afloop terecht tot de konklusie dat "er meer in had gezeten" ditmaal. Junioren 2 kon 't in het geheel niet bolwerken tegen D.O.V. 2 en hoewel Sander in de tweede partij nog gemakkelijk won van een tegenstander die nog niet wakker was, werd Giovannie toch zo node gemist dat dat ook wel meteen het enige gescoorde partij-punt was. het meisjesteam stelde zich goed teweer tegen Treffers meisjes maar kon niet voorkomen dat die Bovenkarspelse schonen dankzij vaak overwinningen op het kantje toch met een duidelijke winst van 7-3 naar huis gingen. Uitslagen senioren: Rats -2 M.S. 146, M.S. 2-rats 446, M.S. 3-Dito 5 3-7. Uitslagen junioren: M.S. -2 D.O.V. 219, Rataplan 6-M.S. 3 7-3, M.S. M-l Treffers m. 13-7. UITSLAG KLEURWEDSTRIJD 'T ACHTEROM Naar aanleiding van het alweer 5- jarige bestaan van 't Achterom", j de verzorgingsboetiek voor kleine huisdieren in Limmen, bedacht me vrouw Admiraal een kleurwedstrijd waarbij leuke prijzen te verdienen waren. Alle kinderen die hieraan deelnamen hebben erg goed hun best gedaan. Het was dan ook niet ge makkelijk de besten eruit te kiezen. Uiteindelijk kwam de volgende uit slag uit de bus: Categorie 3 en 4 jaar: 1ste prijs: Linda de Wildt, 2de prijs: Saskia Hopman. Categorie 5 t/m 7 jaar: 1ste prijs: Marga Rommel; 2de prijs: Suzanne Lutë en Suzanne de Wildt; 3de prijs: Koen Groot. Categorie 8 t/m 10 jaar: 1ste prijs: Pieter-Jan Vessies; 2de prijs: Irma Noordermeer; 3de prijs; Patricia Bakker. Categorie 10 - 13 jaar: 1ste prijs: Petra Beentjes; 2de prijs: Mirabella Magadan; 3de prijs: Lisette Lute. Voor alle andere kinderen, die heb ben deelgenomen is er een leuke troostprijs. Jullie kunnen het komen ophalen bij 't Achterom". Ver der in het bijzonder een woord van dank aan de heer P. van der Heydt voor het ontwerpen van de leuke kleurplaten. ZUIDERZEEWERKEN IN VREDEBURG De culturele raad Limmen organiseert op dinsdag 6 november a.s. in het cultureel centrum Vredeburg een a - vond over de Zuiderzeewerken. Er worden historische documentaires ver toond van de Rijksvoorlichtingsdienst. De eeuwige strijd tegen het water en de vreedzame gebiedsuitbreiding door technisch overleg en gestage arbeid zijn de grondthema's. De documentai res vertellen verder hoe de Zuiderzee eens een belangrijke handelszee was met rijke koopmanssteden en floreren de vissersplaatsjes. Nu zijn er alleen nog symbolen van dit roemrijke verle den en de tradities in de oude vissers plaatsjes. Het leven van weleer ligt verzonken in het nieuwe land. Aan vang 20.00 uur. BARRELHOUSE EN OSCAR BENTON IN HEILOO Muziekminnend Heiloo en omstreken mag zich komende zaterdag verheugen op de komst van een wel zeer bijzonder gezelschap, 's Avonds treedt in 't Putje n.l. Barrelhouse op, vocaal bijgestaan door niemand minder dan Oscar Benton. Barrelhouse, welke band ijverig repeteert met een nieuwe zangeres, weet alle geruchten ten spijt, van geen ophouden Dat Oscar Benton het vocale gedeelte voor zijn rekening neemt mag als bijzonder bestempeld worden; echter niet zo verwonderlijk als men weet dat o.a. Han van Dam (pianist Barrel-; house Bailey) en de gebroeders Guus en John Laporte lange tijd een vaste stek hadden in de legendarische Oscar Benton Bluesband. Met gedegen LP- werk en hitjes als "Have you seen my wife" en "feel so good" wist voornoem de musici zich in de jaren '60/'70 een vaste plaats te veroveren in het wijd en zijd faam verwervende muziekwereldje De primeur dus a.s. zaterdag in 't Putje alwaar vanaf 21.30 uur klanken van soms nostalgisch allooi menigeen in vervoering zullen brengen. Opening dónderc uur en spraak: OP1 Openini 17.00 ui 14.00-11 uur, 19. Algeiru Spreeki 14.00 tc Midder Bereikt overige weg 38! 072 - 11 Ittdicat Verzoe! denhui; bij/de i oorden cialë i AP Lim Stichtir Sech N 18, 19 1295. KRl Dagelij 14.00 u De di< dige is 0.800 u Nederla Donder het wer Jaarver Dinsda; Dusselc de Vers; g'rötihg van de we-lkorr De u •door sens Öp ëen basis nopi tafelt der. gen gens kind ook schik Te vei beste werd schoc én e zién. met demo door leden Twisl De ui 4e kl 2: S Meel 4é kl der; Korts 5b k bre^t ane' Perr^ hof? slag: Chris Open Al Hl Qi 2> 1 Vé w af W

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1984 | | pagina 12