SPORT EN SPEL n t TRIAS LIMMEN 0 JAAP H00GEBC M .V I savx e>02205 Meer dan honderden soorten tuinplanten met 12 maanden GROEIGARANTIE VERENIGINGSAGENDA EVENEMENTEN-AGENDA AGENDA EGM0NDEN 500 gram Hamlappen 8.50 Parasolkorting1.55 Nu slechts 6.95 SLAGERIJ W. KROM 't Ooshonk nieuwe stijl Theo 'Oosthonk' Beekhuijsen 50 jaar TUINCENTRUM HEILOO sportpark Z.V.V. HANDSOME EIGHT Sill bo/kelboll vereniging (Ie/hing heiloo li L00DGIETERSBEDRIJF Visweg 29 - Limmen - Tel. 02205-1316 Dit Hoogeweg 69, Heiloo Telefoon: 02205-1262 Geopend van 9-18.00 uur Vrijdag koopavond Mili INLEVEREN VAN KOPIJ VOOR ADVERTENTIES E. TOT UITERLIJK 18.00 UUR BEI VII □5 W UITKIJKPOST 7 NOVEMBER 1984 DAMCLUB HEILOO Uitslagen van de onderlinge kompe titie: N. Ursem-P. Zwart, 2-0; R. Scargo- L. Koersen, 0-2; R. Buwalda-F. Schouten, 0-2; R. de Boer-J. Klum- per, afg.; R. Koch-C. Bijwaard, 0-2; A v.d. Werf-A: Kroon, 0-2; A.v. Zijp-J. Kraakman, 0-2; C. v. Lies hout, vrij. De damwedstrijd DHC-DOS voor de Kennemer Damkring is verschoven van 22 nov. naar 29 nov. HSV ZET OPMARS VOORT Ook zondag j.l. heeft het eerste elftal van HSV de volle winst gepakt en daarmee zal aan het zelfvertrou wen weer een stukje zijn toegevoegd. Het eerste half uur gaf dat beeld nog niet, en het was maar goed dat EVC haar tweede aangeboden kans niet zo goed benutte als de eerste. Na dat half uur nam HSV het heft in •handen met in de 2e helft een be auty van een doelpunt als afsluiter van de winst (2-1). Dat moest trou wens wel want ook andere laag geplaatste klubs gaan zich roeren. De komende 14 dagen zijn dan ook heel belangrijk voor het verdere verloop. Vandaar dat HSV ook weer heeft gezorgd dat er een bus klaar staat om u a.s. zondag naar West- Frisia (Enkhuizen) te vervoeren. Voor u een lekker middagje uit en voor het elftal een goede steun. Vertrek van het HSV-sportpark 12.30 uur. DE POLITIE OP BEZOEK BIJ DE SCHIETVERENING Op 2 november had de traditionele schietwedstrijd plaats tussen de politie van Heiloo en de Schiet sportvereniging De Vrijheid Hei loo. Ditmaal niet alleen met klein- kaliber, maar voor de eerste maal ook met zwaar kaliber pistool op 25 meter afstand. Er werd geschoten met het bij de politie gangbare 9 mm kaliber, maar niet met de po- litiewapens zelf. Mogelijk dat hierdoor de schutters van de Schietsportvereniging de ze wedstrijd wonnen met 491 punten ten opzichte van de 454 punten die de politie scoorde. De beste pistool uitslagen bij de politie: 1) O. Ta- bois/96 punten; 2) G. Kalter/94 punten; 3) v.d. Werf/89 punten. De winnaars van de Vrijheid Heiloo waren: 1) Heerland/99 punten; 2) J. v.d.Steen/99 punten; 3) C. Ver- schure/98 punten. Door de bij de schietsportverent- ging geldende veiligheidsregels mochten de meegekomen dames, die geen schietervaring hadden, niet pistool, maar wel kleinkaliberge- weer schieten. De uitslagen gaven reden tot dolle pret, want sport- schieten is nu eenmaal moeilijker (en leuker) dan men denkt. EFFECT Volleybal topper in sporthal Het was dinsdag in de sporthal 't Vennewater een spektakel van ja- welste, met als hoogtepunt de beide in de eerste klasse spelende damens teams 1 en 2 van Effect die weinig voor elkaar onder doen als we stand op de ranglijst bekijken. In de eerste set was het een duidelijk gespannen dames 2, dat af en toe wat zwakke momenten kende, die zorg droegen voor een 15-4 verlies. Dat de span ning in de tweede $Qt hoog was be wees de eindstand 15-13 voor dames 2. Met een 1-1 set stand werd de nek aan nek race voortgezet. Aange moedigd door het publiek werd de ze set op het nippertje gewonnen door het tweede met weer 15-13. In het begin van de vierde set nam het eerste een voorsprong van 11-7, maar langzaam maar zeker kwamen de dames van het tweede team terug en besliste de strijd met 15-9. Eindstand 3-1 voor dames twee. HANDSOME EIGHT Tweede rictorie Handsome Eight heeft in de hoofd klasse zaalvoetbal zijn tweede achter eenvolgende zege geboekt, nu na een enerverend duel met HSV (5-4). Daardoor heeft de ploeg de onder ste plaats verlaten, maar uit de zor gen is men nog lang niet. HSV-Handsome Eight was ondanks de wederzijdse felheid en inzet een reclame voor zaalvoetbal. Men zag geen enkele zware overtreding. Van beide partijen werd niet één speler straftijd opgelegd. De wed strijdleiding (van de heer J. van Dam) sloot daar voortreffelijk bij aan: attent, maar soepel De zebra's startten goed. Binnen vijf minuten trof een kogel van Eric Koch doel, 0-1. HSV antwoordde echter snel en nam zelfs een voor sprong, 2-1: Door Deen kwam de zebra-équipe gelijk (2 -2), om na de wisseling dankzij de vaak ongrijp bare Terry Hendriks op 2 - 3 te ko men. Tien minuten voor tijd ging die kostbare voorsprong verloren. Toen buitte een slagvaardig HSV twee dekkingsfoutjes uit en draaide de rollen om, 4-3. De knappe acht bleef echter komen. Na jongleren van Hendriks maakte al weer Deen gelijk, 4 - 4. Doorzet ter Strabbing zag twee minuten voor het einde zijn zwoegen beloond met het winnende doelpunt. De oude supporter van Handsome Eight: ''De rode lantaarn zijn we gelukkig kwijt, maar ik wil 'm later wel hebben als aandenken...." Zoals veel verenigingen in Heiloo 6eschikt wijkvereniging Plan Oost over een eigen gebouwtje. Aan de Laan van Zeeman 14a heeft de vereniging haar intrek in een oude noodschool, die nu voor driekwartdeel als wijkcentrum is ingericht. Het resterende deel doet dienst als atelier voor één van de Heilooër kunstenaars. Nu vraagt ieder gebouw onderhoud en in de meeste gevallen is dat bij wijkvereniging Plan Oost geen probleem: in Theo Beek- fiuijsen heeft men een manusje-van-al- tes van het hoogste niveau. Echter, bij 't Oosthonk was de conditie van onder andere de dakgoten en het houtwerk van dien aard, dat Beekhuij sen het niet alleen aan kon. De nodige financiën om professionele krachten in fe schakelen ontbraken en daarom fieeft de wijkvereniging haar gebouw- het herstellen daarvan- gemeld als project voor de Stichting Werklozen Belangen Heiloo en Omstreken. Na de beoordeling of het project al dan riiet concurrentie-vervalsend zou zijn, werd besloten vrijwilligers onder de werklozen in Heiloo te zoeken, die het karwei in Plan Oost gezamenlijk wil den klaren. Dat lukte en met vereende krachten werd aan de klus begonnen, rju is het af. Aan de Laan van Zeeman staat nu weer een Oosthonk in top vorm: nieuwe kozijnen, herstelde dak goten en het meeste houtwerk voelt zich weer behagelijk onder een nieu we laag verf. De vreugde over de goede afloop van het project heerst niet alleen bij de gebruiker van het gebouw, wijkvereni ging Plan Oost. Ook de Stichting Werklozen Belangen Heiloo en Om streken is tevreden over het goede verloop van alweer een project voor werklozen (en andere uitkeringsge rechtigden). Men is er stellig van overtuigd dat projecten als 't Oosthonk mensen zonder werk een zinvolle dag besteding geven. Het haalt hen uit hun isolement en zij krijgen hun gevoel van eigenwaarde weer terug. En die aspec ten staan centraal bij het werk dat de Stichting verricht. In Heiloo en omstreken zijn momen teel nog negentien andere projecten gaande. Voor het merepdeel daarvan heeft de Stichting inmiddels vrijwilli gers gevonden. De volgende zes projec ten wachten echter nog op inzetbare krachten: onderhoud en beheer bij de badmintonhal, opzetten en afbreken van decors in theater De Beun, ont werpen en afdrukken van affiches ten behoeve van de volksmuziekschool, het aanleggen van een jeu de boules-baan, het opknappen van het clubgebouw van de Jacobus-groep van de RK Scouting in Akersloot (ook tuinonder houd) en het verlenen van hand- en spandiensten onder de noemer 'graag gedaan'. Geinteresseerden kunnen voor meer inlichtingen contact opnemen met de heer A.Th. Delleman, afdeling Sociale Zaken, gemeente Heiloo. Afgelopen weekend was één van de betere weekenden. Van de acht ge speelde wedstrijden werden er vijf winnend afgesloten. Vrijdag speelde Dames I uit tegen Antilopen 1Me de dankzij een goed ingestudeerde "full court press" slaagden zij er in deze wedstrijd met 41 - 8 te win nen. Kadetten en Adspriranten meisjes A wonnen beiden hun thuiswed strijd met resp. 35-25 en 65-16. De Adspiranten meisjes A hebben door het verslaan van Akrides hun kampioenschap al min of meer vei lig gesteld. Junioren jongens A hebben helaas weer verloren. Hun resultaten zijn door een hogere poule-indeling dit jaar duidelijk minder. Heren 4 speelde dit wee kend een vreemde wedstrijd. Ston den zij met rust 16-6 achter, enige muniten later leidden zij de wed strijd met 18-16. Helaas werd deze ommekeer weer snel teruggedraaid en verloren zij de wedstrijd uit eindelijk met 41-28. Ook werden overwinningen behaald door Heren 1 (86-38) en Dames 2, die een verleninging nodig hadden om met 25-20 victorieus naar huis te gaan. Het komende weekend zijn er geen thuis-wedstrijden. Voor inlichtingen: L. Hollander, tel. 336173. GOEDE TRIAS-PRESTATIE OP SUPER LANGE AFSTAND Ook op de superlange afstand heeft Trias nu een atleet die goed uit de voeten kan. Na zijn snelle marathon in Amersfoort eind september heeft Cor de Boer laten zien ook over nog grotere afstand zijn mannetje te staan! Afgelopen zondag volbracht hij namelijk de Schiphol-loop over 61 kilometer. Met zijn tijd van 4 uur, 10 minuten en 29 seconden legde hij beslag op een prima tweede plaats bij de veteranen. HengelS[>ortvereniging De Vroegte^ Wint DE VROEGTE WINT Uitslag zeevissen (lach niet!): l.S.Morsch 525 gr. 2. F. Duin 80 gr. 3. N. Mooij 70 gr. 4. M. Dekker jr. 60 gr. (Zie ook sportagenda.) Op donderdag 1 november j.l. werd onze plaatsgenoot Theo Beekhuijsen 50 jaar. Theo, een voormalige kapi tein op de kleine vaart, die noodge dwongen stoom moest afblazen, be sloot niet bij dc pakken neer te gaan zitten en stortte zich volledig in het gebeuren van wijkvereniging Plan Oost. Onder zijn energieke leiding werd het wijkgebouw 't Oosthonk tezamen met een aantal vrijwilligers grondig opgeknapt. Ook maakt Theo zich ver dienstelijk door de jeugd uit de wijk kreatief bezig te houden in de hobby- en de modelbouwclub. Uiteraard lieten Theo's vrienden en kennissen deze gebeurtenis niet onopvallend voorbij gaan en kon- fronteerden zij hem rond midder nacht met Abraham, in de hoedanig heid zoals geheel plan Oost hem kent: op een fiets met daar achter een aanhangwagentje, waarop de meest uiteenlopende hobbymateria len te vinden zijn. Een goede toiletbril is een streling voor uw bil dus als U eens lekker zitten wil Middenweg 10, Limmen, tel. 02205-3130/2830 Winkel open: 's middags, 's zaterdags en koopavond. Al Openings donderda uur en spraak: t( OPEI Openings f7.00 uur 14.00-16. uur, 19.0 ilgemee Spreekui 14.00 tot Midden\ Bereikbï overige weg 382 072 - 110 Indicatie Verzoek< denhuis bij de in oorden t ciale Zc AP Limr Stichting Secr. M' 18, 190 1295. KRUI pagelijk 14.00 uu De diei dige is (£800 uu Zon in d Heeft u Die knal een ziek tot en r bij geen Jaarver] Dinsdag café De nateurs SCOUTING NEDERLAND Jubileum de Geuzen Eind oktober vierden de leden van Scoutinggroep De Geuzen met hun ouders en gasten het 50-jarig bestaan van de groep. De Open Dag en het zomerkamp van de verkenners en rowans eerder dit jaar vorm den de andere, geslaagde aktivitei- ten van het jubileum. Tijdens de feest avond, waarvoor de welpen, verkenners en rowans enige liedjes, sketches, e.d. hadden voorbereid, werd door Hopman Boe- kelaar de tekst van het jubileumboek van de Geuzen overhandigd aan de voorzitter van het bestuur, Hopman Nieuwenhuysen. Het jubileumboek dat speciaal ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de, groep werd geschreven door Hopman Boekelaar, bevat niet alleen de geschiedenis van de Geuzen, maar beschrijft ook de ontwikkeling van Scouting in Nederland en wereldwijd. Het boek wordt in eigen beheer uit gegeven en zal binnenkort tegen kostprijs te verkrijgen zijn. Voor be stellingen kunt U kontakt opnemen met Anita v.d. Berge (tel. 331721). Welpen by Scouting Wij zijn de welpen van de scouting groep De Geuzen en wij willen graag iets over onszelf vertellen. Wij zijn jongens van 7 tot 10 jaar en zijn ver noemd naar de welpen: de jonge wol ven uit het jungleverhaal, die samen met Mowgli spannende avonturen beleven in de rimboe. Wij doen tij dens onze bijeenkomsten ook een heleboel spannende en leuke dingen, zoals speurtochten, natuur verken nen, spelletjes, sport, knutselen enz. Wij komen elke zaterdagochtend bij elkaar tussen half 10 en half 12 in ons troephuis De Geuzenkorf aan het Honkpad (2e gebouw). Het Honkpad is aan het eind van V.d. Veldelaan, tegenover de Bram Daalder Mavo, Alkmaar. Als je nog meer wilt weten over de welpen (of over de verkenners van 10 tot 14 jaar) dan kun je bellen naar Akela Baaihuis (tel. 072-150342) of Hopman Boekelaar (tel. 072-113806). ONDERWIJS ONDERWIJS HEILOO Mensen, die er wel eens wat bij willen leren. Mensen, die vaak het gevoel hebben, wat weet ik daar eigenlijk van. Mensen, die hun kinderen eens willen helpen met het huiswerk. Mensen, die na de lagere school, een paar jaar voortgezet onderwijs hebben gehad. Mensen, die vaak het gevoel hebben, onder tafel te worden gepraat. Mensen die het wel weten, maar het net niet kunnen zeggen Voor die mensen is er een kursus, waar je veel van deze dingen kunt leren. Waar het bovendien ook gezellig is. Waar je andere mensen kunt ontmoeten. Waar je geen diploma haalt. Wel leer je dingen, die jouw interesse hebben. Waar je leert, wat je kunt gebruiken. Het kan b.v. gaan over: opvoeding, milieu, bejaardenzorg, scholing van je opgroeiende kinderen, woonerven, staatsinrichting of reklame. Je kiest met elkaar waar je belangstel ling voor hebt. Ook de taal is een belangrijk onderdeel. Je kunt leren formulieren invullen, -brieven schrij ven - moeilijke woorden en hun beteke nis - de d's en de t's - hoe maak je een verslag of een uittreksel. Wie wil kan nu nog meedoen. Nog dit jaar start er een groep op donderdaga vond 22 nov. Het begint om 20.00 uur in de kleuterschool St. Maarten aan de Trompenburg. Voor inlichtingen kunt u bellen met Riet van den Burg, Meidoornlaan 27, tel.: 02205-1705. Voor de kosten hoeft u het niet te laten. f. 40,-- per jaar. Een goede kans om "wijzer" te worden. Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen, afdeling Heiloo Donderdag 15 november Water-project, dia's over waterproblemen in Bang- ladesch en Sri Lanka. Na de pauze de films 'Dorstig Europa' en 'Water voor Nederland'. Plaats: zaal van de gereformeerde Kerk aan de Noordergeest straat. Aanvang 20.00 uur. Koninklijke Maatschappy Tuinbouw en Plantkunde, afdeling Heiloo Zaterdag 10 november excursie naar de nationale bloemen en planten vak tentoonstelling in Aalsmeer. Inlichtingen en opgave bij C. Kamer, Heeren- weg 108 te Heiloo, tel. 333523. Dinsdag 13 november ledenavond in de zaal van de gereformeerde kerk aan de Noordergeeststraat, aanvang 20.00 uur, met daarbij een spreekbeurt door Nico Kortenoever uit 's Graveland over een zwerver in de natuur. Vereniging Migraine-patiënten Zaterdag 10 november voorlichtings- en discussiemiddag van de Nederlandse Vereniging van Migraine-patiën ten in Het Gulden Vlies, Koorstraat te Alk maar, aanvang 14.00 uur,-Vrij toegankelijk. WAO-AAW Belangenvereniging Heiloo Maandag 26 november klaverjasdrive in 't Trefpunt. Sociëteit Alleenstaanden Heiloo Donderdag 8 november: start cursus voor mensen, die zich in een maatschap pelijke overgangssituatie bevinden (ziekte, handicap, uitkering), onder lei ding van André Moelaert en Jeannette van Aalst op het Bureau Algemeen Maatschappelijk Werk Heiloo, Kennemerstraatweg 382. Aanvang 9.30 uur. Inlichtingen tel. 330984 of 110804. Maandag 19 november creatieve avond in het Open Huis; wenskaarten maken o.l.v. Alice Visser. S.v.p. een schaar meenemen. Aanvang 20.00 uur. Kosten 2,50. Hobby Computer Club Heiloo Woensdag 14 november contact-avond in de zaal van de Gereformeerde kerk, Noordergeeststraat te Heiloo. Toegang leden gratis en niet-leden 3,-. Voor inlichtingen tel. 334734 (tussen 21.00 - 22.00 uur). Activiteiten Beide Bonden van Ouderen Donderdag 15 november lezing door een notaris. Woensdag 21 november dan- THE Er zijn maties ze hits White Shoes riode v vrijwel parade Niet zc de She mee goede en m< dane b waar. Dinsdag 4 december Sint Nicolaas-viering met bingo. Woensdag 5 december In het NAJAARSVERGADERING VVV Deze mocht zich verheugen in een flink aantal bezoekers. Met de voorzitter, de heer J.Zoon werd even teruggeblikt op het afgelopen seizoen. Door het slechte weer is het bezoekersaantal wat beneden de ver wachting gebleven. Alleen de cam pings werden goed bezocht, maar uit het gesprek kwam vooral naar voren dat, de verhuurders toch één lijn moeten trekken. De één verwelkomt de gasten met een kopje koffie, de ander laat ze er voor betalen. Met de douche was het ook moeilijk, de één vond dat dit bij de prijs in zat, de ander niet. Hoewel sommige gasten ook wel drie keer per dag onder de douche gingen en dat was nou weer wat erg vaak, maar belangrijk is, ,,één lijn trekken" want de VVV krijgt hier de klachten over. Het VVV kantoortje heeft een flinke opknapbeurt gehad en dat was het (vrijwilligers) werk van de penning meester, de heer Timmerman en van de heer v.d. Polle, een warm applaus was hun beloning. Nog voor het einde van het jaar komt de. nieuwe brochure uit met teksten, foto's en kaarten van Heiloo en omge ving. Uit de verhuurders kwam ook klacht, dat er voor de toeristen zo weinig gedaan werd, de heer Zoon antwoord de hierop: ,,we hebben in het afgelo pen jaar viswedstrijden, voetbalwed strijden, wandeltochten enz. georgani seerd, dit soort evenementen wordt zelden door gasten bezocht. Ze gaan niet graag in groepsverband, maar trekken er liever zelf op uit". De al vaker gestelde vraag of het VVV kantoortje niet wat langer open kan zijn, stuitte ook nu weer op de te hoge kosten daarvan. Boekhandel Avis bood aan wat documentatie in huis te nemen om in het stille seizoen de mensen toch van dienst te kunnen zijn. Misschien niet eens zo'n gek idee, dan blijft alles in één hand. De avond werd afgesloten met een gezellig spelletje bingo. dansen. Woensdag 19 december dansen. Donderdag 20 december Kerstvie ring. Woensdag 2 januari 1985: Nieuwjaarsbal. Katholiek Vrouwengilde Sint Monica Woensdag 7 november herhalingscursus hartreanimatie in d'Oud Inn, aanvang 20.00 uur. Party van de Arbeid Woensdag 7 november ledenvergadering in het Open Huis, aanvang 20.00 uur. Op de agenda staan onder andere de volgende punten: verslag van de gemeen teraadsfractie en het vervolg van de discussie over de sociaal-economische di lemma's. Wykvereniging Termyen Donderdag 8 november jaarlijkse speelgoedbeurs in de aula van de Hofdijk-, school, Mariënstein 178, tussen 20.00 - 21.00 uur. Ook bewoners van buiten de wijk zijn welkom. Nederlandse Genealogische Vereniging j Maandag 12 november bijeenkomst in restaurant de Hoornsevaart, achter station Alkmaar-Noord te Alkmaar (sporthal): G. v. Wijk spreekt over achter- namen en familienamen. Aanvang 20.00 uur, toegang gratis. Inlichtingen: J. J. Kaldenbach, Amstelstraat 18 te Alkmaar, tel. 072 - 123029. Eerste Hulp by Ongevallen Donderdag 8 november oefenavond met Lotus-slachtoffers voor alle gevorder de EHBO-ers en- sters in het Kruisgebouw, aanvang 20.00 uur. Buk Buk Vrijdag 9 november de speelfilm ''A day at the races" van de Marx Brothers^ wordt gedraaid in de grote zaal. Zaterdag 10 november videofilm op de Buk-zolder. Deze week onder andere films met Bob Marley en Kid Creole and the Coconuts. van Th geluid lijkste uit die völgori ('66), the R< Roses' Girl" to Fa up". Door se Bea om dc 9 nove POLI1 Open avond voor alleenstaanden ouders Woensdag 14 november: open avond voor alleenstaande ouders, georgani seerd door het Fiom-buro met als thema: 'Stress, hoe herken je het en hoe ga je er mee om'. Plaats: Van der Meijstraat 6 te Alkmaar. Aanvang 20.00 uur. Voor meer informatie: 072 - 118812. Expositie in het Open Huis Tot 8 december zijn in de foyer van het Open Huis, boven winkelcentrum 't Loo, aquarellen te bezichtigen van Nico van der Veer tijdens de openings-^ uren. (Zie Agenda Open Huis, elders in deze Uitkijkpost). Bybelavond 'Als u de gave van God kende....' Vrijdag 9 november: bijbelavond met een lezing door W. J. Ouweneel met als\ thema 'Als u de gave van God kende....' in de zaal van de Gereformeerde Kerk,/ Noordergeeststraat te Heiloo. Aanvang 20.00 uur. Toegang gratis. Inlichtin-' gen: H. Smit, Goodeslaan 63 te Heiloo, tel. 072 - 337151. Vorige Uitkijk genaa was. 1 dergel staat welke ringer gene wordt op te De ei I voor z Gl GEVC ring. Rechte Hondsbosschelaan 22 - Heiloo Weekprogramma JOEB Woensdag 7 november muziekcafé met moderne muziek. Vrijdag 9 november op de normale tijden geopend. Zaterdag 10 november jeugdfilm 'Asterix verovert Rome', aanvang 15.00 uur. Zaterdag 10 november vanaf 20.00 uur swingen op de hits uit de top 40. Zondag 11 november live muziek van Gelaga. funky muziek, afgewisseld door/ ballads en stevige rockers. 8 kana gave n de Ex[ w Bi Vi

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1984 | | pagina 18