M Handige Universeelmeter 27,50 Bankschroefje met zuignap 6,95 Handgreep met dopsleutels, inbussleutels, schroeve- draaiers in fraai etui IA Walki-Talki 89,00 Stereo koptelefoon 14,95 B0C0 VHF-scanner 279,- Ontstoorspoel 9,95 Set Vijlen 9,95 10-vaks Opbergdoos 3,95 25 rode led 12,95 6,95 Telescoopantenne 14,95 4,95 Spiraalsnoer-microfoon 6,95 Assortimentsdoos met weerstanden Va Watt 49,00 Nu ook voor hobby-eloktronika Voormeer 12-14-AUanaar-Tel: 072-117739 ADVERTEERT IN DIT BLAD! K ii Jaap en Wil Kaandorp voor kaas en kip Voorplaatsing en/of reparatie vanantenne-lnstallaties Nieuwe nachtmode is wijd en warm Hulpgoederen aangekomen in Polen al 100 gram Kippelever 1 kilo Jong Belegen 100 gram Noten Rambot, met diverse mogelijkheden onmisbaar voor de hobbyist Handig voor maar slechts met telescoopantennes per set slechts inklapbaar slechts -i'" '-4../, 10 kanalen VHF-hoog laag (exkl. kristallen) slechts voor autoradio slechts onmisbaar voor de hobbyist voor al uw weerstanden e.d. slechts komplete E 12 reeks 6 dozen per doos 55 weerstanden f 8,50 6 dozen f3È 01 I M U Ui ai (n D T< UITKIJKPOST 14 NOVEMBER 1984 ST. NICOLAAS AANBIEDINGEN Wij staan iedere zaterdag van 9.00-16.00 uur bij het Parochiehuis in Limmen. Voor uw bestellingen: telefoon 02205-2434. -1 Vè V) r TON SMORENBERG fris* t POSTDUIVEN TENTOONSTELLING LIMMEN De postduivenvereniging Gouden Wieken Limmen houdt zaterdag 17 november en zondag 18 november de jaarlijkse duivententoonstelling. Iede reen is welkom vanaf zaterdag 20.00 uur en zondag vanaf 12.00 uur in het verenigingslokaal aan de Hogeweg 107b. De entree is vrii. Zondagmiddag om half vier worden per opbod enkele bonnen verkocht voor een jonge duif van verschillende prominente duivenmelkers uit Lim men en de omgeving. Ook worden deze middag de door expeditieonderneming Peeters geschonken prijzen voor de schoonste duiven in hun klasse uitge reikt. Alle doffers en duivinnen wor den vóór de tentoonstelling door de erkende keurmeester de heer Hand- graaf beoordeeld. KARATE-WEDSTRIJDEN TE BEVERWIJK Op zondag 11 november j.l. werden bij Sportschool de Lange Karate- wedstrijden gehouden. Het vele publiek wat kwam kijken kon genie ten van veel leuke partijen. De uit slagen waren als volgt: 10-11-12 jaar: le Maurice Phi- lipoom (Limmen); 2e Reinier Dene kamp (Limmen); 3e Kaïm Oosthof (Heiloo). 13 - 14 jaar: le Azis Scheikmusti (Beverwijk); 2e Michiel Deiman (Beverwijk); 3e Michael Vader (Hei loo). 15 - 16 - 17 jaar: t/m groene band: le Mark Javanovic (Heiloo); 2e Marcel Cana (Beverwijk):; 3e An tonio Perez (Beverwijk). Senioren t/m groene band: le Rob de Nijs (Beverwijk); 2e Nic Schoute (Heiloo); 3e Martin Muijs (Bever wijk). Eigenlijk is het een verkeede naam: nachtmode. Want in een aktuele pyjama of nachthemd kan een vrouw zich ook 's avonds en 's ochtends gerust vertonen, zonder kommen- taar van haar huisgenoten (of het moest een komplimentje zijn....). Overtuigend bewijs daarvoor levert de kollektie van Livera, een groep waarin circa 90 zelfstandige winke liers samenwerken. Hun modekol- lektie kopen zij gezamenlijk in, waar bij ze strenge eisen stellen aan kwa liteit, prijs en exclusiviteit. Trends in bovenkleding doen het vaak ook goed in nachtmode, luidt de filosofie van Livera. We zien ro mantische, effen trikot nachthemdjes met kant maar ook de trend "over sized", vandaar de wijdvallende, bloezende nachthemden en pyja ma's. Ook qua kleur volgt Livera de bovenmode. Geel, grijs, rood en ro se zijn favoriete kleuren. Ook komend seizoen is katoen voor nachtmode het meest gebruikte materiaal. Dit natuurprodukt ven tileert goed en voelt behaaglijk warm aan. Naast de vertrouwde badstof brengt Livera nog een andere ka toenen stof met een bekende naam: interlock tricot. Soepel vallend en toch niet te dun, dus ideaal voor war me, sportieve nachthemdjes en py jama's. De traditionele duster heeft een ei gentijdse opvolger gekregen in de vorm van de sauna-jas. Knie-lang, uiteraard van rulle badstof en in vlotte kleuren. Livera heeft overigens nog veel meer kwaliteitsmode voor sportzaal en sauna in huis, zoals kleurige joggingpakken en jump suits. vUuwu;,*-, Is het afgelopen met de piepkleine tanga-slip? Nee, maar livera meldt wel een sterk gestegen vraag naar "french knickers", romantische broekjes met veel kant. Die zien er veel leuker uit en tekenen bovendien niet af onder een strakke rok of pan talon. Ook hemdjes zijn weer hele maal in, eveneens royaal met kant' gegarneerd. Wat minder bekend isi de "teddy", een ééndelige kom- binatie van hemdje en broekje. De modebewuste, maar vooral oök zèlfbewuste vrouw laat dat niet alleen merken in haar kleding, maar ook door de keuze van haar beha's: een soft, bijna onzichtbaar model onder bijvoorbeeld strakke truitjes, een wat luxueuzere beha onder een elegante japon, een steungevende sportbeha bij het tennissen. Zo voelt zij zich in elke situatie het plezierigst. Hoe rijk gevarieerd de beha-kollek- tie bij Livera ook is, één trend is dit najaar duidelijk herkenbaar. Hoe lichter hoe liever, getuige de licht gewicht materialen en spaghetti- dunne bandjes. Opvallend is verder de toepassing van pasteltinten, zo als geel en bleu. Al ligt het aksent bij Livera ditmaal vooral op de nachtmode en linge rie, de speciaalzaak verloochent haar afkomst natuurlijk niet. Want de Livera winkel is en blijft ook een, vertrouwd adres voor de oplossing van "figuurlijke problemen". Wie dat wil, kan er terecht voor een persoonlijk advies. En iedere vrouw slaagt er ongetwijfeld als zij op zoek is naar leuke, vlotte nachtmode, lingerie of foundation van goede kwaliteit voor een vriendelijke prijst A Opening donderd uur en praak:1 OPE Opening 17.00 uu 14.00-16 uur, 19.( Algeme Spreèku 14.00 to Midden Bereikb overige weg 382 072 - IE Indicati Verzoek denhuis bij de ii oorden ciale Z AP Lim Stichtin Secr. M 18, 19( 1295. KRU Dagelijl 14.00 ui De die dige is 800 ui AiZon in c Heeft u die knal ke of ee bij mev: gehoon: Nederls Donder horn. A Katholi Dinsdaj Nederh Sint Ma BI J, Voordat ders he door h gaderin corresp alweer vormde discuss dagen naren 1 ling o :Dekker 'vMolhoe Je leest er niet zo veel over, het transport van hulpgoederen naar Polen. Dat land achter het ijzeren gordijn, waarvan men weet, dat het onder Russische invloed staat en dat er armoede heerst. Nu ik er zelf ge weest ben, ga je het toch wel iets an ders bekijken. En met ,,ik" bedoel ik dan één van de chauffeurs van het laatste transport dat naar Polen is ge weest. Dat transport was weer voor treffelijk georganiseerd door een groot aantal mensen, onder leiding van Stichting Help de Polen in onze regio. En dat is nodig, want er komt nog heel wat voor kijken, voordat je op weg kunt. Het begint met het inzamelen van kleding e.d., wat uit de gehele regio van Castricum vandaan komt. In een grote loods worden alle binnen gekomen goederen gesorteerd. Verder wordt er door vele mensen ge werkt om alles voor het transport klaar te maken. Op 4 oktober vertrok het laatste transport richting Polen. De vracht auto werd ditmaal ter beschikking gesteld door transportbedrijf Van Eg- mond en Oudhoff. Op 3 oktober werd 's avonds de aan hangwagen geladen, met ongeveer 6 ton aan kleding, matrassen, fiet sen en kinderwagens. De volgende middag werd de voorwagen geladen met kleding, medicamenten en ver bandmiddelen. Na een lange reis over goede èn slechte wegen naderen we Polen. We zijn door de douane al gesignaleerd en worden vriendelijk naar een apar te baan gedirigeerd. De papieren moeten gekontroleerd worden. Na ongeveer een half uur wordt het hek opengeschoven en komen we tus sen twee hekken in te staan. Bij de volgende douane worden de papieren nogmaals kritisch bekeken. Ook deze kontrole neemt ongeveer een half uur in beslag en na nog enige diskussie tussen diverse douaniers wordt besloten dat we met de wagen de kelder in moeten, dit betekent: lading kontroleren. Na een half uur kwam er een militair voertuig waar negen militairen inzaten. Die begon nen uit te laden op 5 verschillende plaatsen. Overal werden de dozen uitgehaald en de matrassen die bo venop lagen, vielen prompt naar be neden. Na ongeveer 200 dozen en 4 rookpauzes vond men het welletjes en kon begonnen worden met in laden. Aan het gezicht van de lei dinggevende douanier kon je aflezen dat hij niet gevonden had wat hii zocht. Later hoorden we dat er naar electronica, radio's, wapens en be paalde lektuur werd gezocht. Na ongeveer 4 uur konden we onze weg vervolgen. Op de geplande tijd bereiken wij Warschau. Een enorm bord wat je met de beste wil van de wereld niet kunt missen, staat in de midden berm. Met de plattegrond in de hand bereiken we al snel ons logeeradres. Dit kontaktadres is al meerdere malen bij Polen-transporten ge bruikt. Na de verwelkoming besluiten we om eerst de lading, die we voor het ziekenhuis hebben, te gaan los sen. Met een klein flatje als gids voorop worden we snel dwars door Warschau naar het ziekenhuis ge bracht. Hier bleek men al van onze komst op de hoogte te zijn, want de hekken gingen als automatisch open en personeel stond al klaar om te helpen lossen. We werden door het ziekenhuis rondgeleid. Men was ontzettend blij met de verbandmiddelen en me dicamenten welke we hier hadden uitgeladen, daar dit voor het zieken huis erg slecht te krijgen was. Ook antibiotica stond nog op het lijstje *1 van de hoofdzuster. We beloofden dat bij een volgend transport mee te nemen. De volgende morgen brachten we de rest van de lading weg naar het plaatsje Hodyszewo, 60 km van de Russische grens. Het kerkje komt in zicht en nadat we wat foto's gemaakt hebben worden we begroet door wat dorpelingen, kinderen en de kefke- lijke medewerkers. Achter de kerk is de opslagloods waar we de lading kunnen lossen. Na een bezoek aan de kerk, waar zich* een prachtige gouden ikoon bevindt, en het afstempelen van de papieren, wordt ons verzekerd dat de goederen'A onder de dorpelingen zonder aanzien des persoons eerlijk zullen worden verdeeld. Om 9 uur 's avonds zijn we weer in Warschau. De volgende dag om 7 uur vertrokken we weer richting Hol land en zonder noemenswaardig op- onthoud waren we, na 21 uur rijden, terug in Castricum. Het was een vermoeiende, n\aar zeer mooie belevenis, die we niet hadden willen missen. de chauffeur, Rein van Eshoff Inzameladressen: Heiloo: A.J. Kroon, Butterlaan 54; D. Pepping, Heerenweg 198; R. Klop, Kennemerstraatweg 624; J. Pepping, Boekenstein 15; mevr. Groot-Valkering, Hoogeweg 72. Limmen: mevr. Bakker, Burg. Nieuwenhuy senstraat 31; mevr. C. de Waard, Burgstraat 18; G. Groot, Hoogeweg 72.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1984 | | pagina 14