Heiloo 's Sint onscentrum stati voor rieerd Nico smuuk laasinkopen kleur rajnen te ••g W V stationscentrum 78 tel. 330502. HEILOO Diamanten bruiloft echtpaar Valk-Pater Kunstwerk op de stoep van postkantoor Verslaving 225.- 29.95 Dir. J. N. Bolten 14.90 UITKIJKPOST 21 NOVEMBER 1984 W VAN KROOn k heemskerk kerkweg 24 krommenie heiligeweg 20 castricum torenstraat 36 heiloo heerenweg 140 tel.02510- 322 78 tel. 075 -289606 tel.02518- 52869 tel 072 -3349 55 PARKER 15 FLIGHTER vulpen en balpen in moderne vormgeving als set luxe foto-album, gevlamd balacron 28 x 35 cru. 30 bladen I KADOPRIJS I KADOPRIJS burostoel verstelbaar in hoogte en rug bekleed met sterke stof leverbaar in antraciet, rood blauw, groen, bruin en beige rotring tekencombinatie A2 bord 60 x 70 cm, met schraag inclusief set T-linialen. kadoprijs 195.- iPRIJS I I KADOPRIJS rotring profil sneltekenplaat A4 kadoprijs 49.- profil sneltekenplaat A3 kadoprijs 69.- bruynzeel doos met 50 kleurpotloden KADOPRIJS JS~1 Maandag was het weer feest in Huize de Loet en wederom was burgemeester G.J. Glijnis met zijn vrouw aanwezig. Nu ging het om het echtpaar Valk, die deze dag hun diamanten bruiloft (60 jaar) vierden Namens het bestuur sprak mevr. A. Meertens en kwam tot de conclusie dat over zo'n 30 jaar een diamanten bruiloft niet meer voor zal komen. ,,U hebt een mooi en rijk leven gehad, voorlopig doen we er maar 5 jaar bij". De felicitatie's voor het bruidspaar en de familie gingen vergezeld van een fruitmand. Burge meester Glijnis (met ketting), was verheugd in de feestvreugde te mogen delen en had wel een bijzonder origi neel cadeau n.l. een copie van de trouwakte van 18 november 1924. Voor mevr. Valk was er nog een fraai boeket bloemen. Verder waren er nog bloemen van de bewonerscommissie die werd aangeboden door mevr. Mul der en Hr. Keppel. Ook de „mannen- tafel" had een bloemetje voor het bruidspaar in petto. Mevr. Kroon en Anneke Bakker boden namens het personeel een taart en bloemen aan. In eerste instantie bedankte de heer Valk jr. namens het bruidspaar, hij noemde zijn ouders een uniek stel mensen die gelouterd waren door het samen doen. Maar later sprak de heer Valk Sr. ook nog een woord van dank. 60 jaar lief en leed Het echtpaar Valk kent elkaar al vanaf de schoolbanken en van huisuit zijn het echte Alkmaarders. De grootouders en ouders van de heer Valk hadden op de hoek van de kaasmarkt en de Houttil een lunch room die tot ver in de omtrek bekend heid genoot. Maar geen van de vier zoons had indertijd zin het bedrijf over te nemen. Na de handelsschool ging de heer Valk eerst naar de banketbakkersschool en deed praktijk op bij z'n vader. Op 18 jarige leeftijd vertrok hij naar Zwitser land en Duitsland om zich toe te leggen op de chocolaterie. Iets waar hij later heel veel plezier van zou hebben. Vervolgens werd er werk als kok gevonden in een „sjiek en duur hotel restaurant" in zuid-Frankrijk. Na het tweede verlof in Nederland nam de heer Valk zijn bruid mee en ook zij vond werk als lingère in een van de betere hotels. Het beviel het echtpaar zo goed in Frankrijk dat ze er eigenlijk nooit meer weg wilden. „Ik kon toen een zaak overnemen in Cannes" vertelt de heer Valk „en daar had ik veel zin in. Maar mijn vader zei toen dat als er een zaak gekocht werd dat in Neder land was en niet in Frankrijk". En zo gebeurde het nog in die tijd. Het echtpaar kwam naar Nederland en vestigde zich in Zutphen waar zij een kokerij-banketbakkerij en een theesa lon hadden, de heer Valk was „trai teur" zoals dat vroeger heette. Samen heeft het echtpaar hier heel hard gewerkt, er werden zelfs diners bereid voor kasteel 's Heerenberg. 24 Jaar werkte de familie hier en kregen twee zonen. Toen op een dag de heer Valk een vriend tegen kwam, die een nieuw produkt voor de suikerverwerkende industrie had ontworpen en/of de heer Valk dat verder tot ontwikkeling kon brengen Dat zou een leven van veel reizen en trekken worden. Hij wilde het wel doen als zijn vrouw mee op reis mocht, en zo gebeurde'het. Tot Rusland en Canada zwierf het echtpaar over de aardbol. Ook de grote liefde, de muziek, werd niet vergeten, „'we waren ongeveer vijf weken per jaar thuis" zegt de heer Valk „en we zijn nooit ziek geweest, ik zou het graag nog eens over doen". Maar na 21 jaar reizen verlang je toch een beetje naar je rust. De familie vestigde zich in Vlaardingen maar mevr. Valk verdroeg de slechte lucht niet en zo kwamen zij in Heiloo terecht. 15 Jaar woonden ze aan de Hofdijkweg en nu sinds IV2 jaar in Huize de Loet. Nog elke week gaat de heer Valk naar Alkmaar om cello te spelen en samen genieten van hun welverdiende rust. BURGERLIJKE STAND GEMEENTE HEILOO Geboren: Daniëlle E.M., d.v. Snippe, P. en Kaandorp, A.E.A.M.; Marjolein, d.v. Koomen, W. en Copier, H.; Ni- colaas W., z.v. de Jongh, N.P. en Koedijk, T. Huwelgken: Eijkel, Gerardus B. en Verberne, Anna W.; Mansour, Samir en Bruin, Ingeborg M.C.; Sterke, Henricus A. en van Roozendaal, Maria J.H.; Tromp, Nicolaas A.F. en Schaap, Annette R. Overleden: Japenga, Aries, e.v. Stijnman; llnrin m rrr\ri r\ C o 1 Het beeld dat buiten voor het post kantoor is geplaatst in het kader van de percentageregeling voor Rijks gebouwen, is vervaardigd uit cortèn- staal. Dit is een staalsoort die een roestlaag aan de buitenkant vertoont als beschermlaag voor het materiaal zelf. Het roestachtige uiterlijk hoort dus bij deze specifieke staalsoort, om doorroesten te voorkomen. Het GROTE KERSTAKTIE VOOR DE ARMSTE GEZINNEN IN POLEN Evenals de voorgaande jaren is er weer een kerstaktie georganiseerd door de Stichting "Helpt de Polen" in uw regio. Deze stichting heeft tot doel de armste gezinnen in het nog steeds noodlijdende Polen te helpen. Vooral voor de gezinnen met babies en de kleuters en voor de bejaarden is de situatie in Polen, met de winter voor de deur, nog weinig rooskleu rig. Het is dan ook de bedoeling dat juist deze gezinnen met Kerstmis, met medewerking van de Poolse kerken, een kerstpakket uit onze regio in ontvangst kunnen nemen. Tijdens het weekend van 14 d ecem- ber zullen naar alle waarschijnlijk- hfiH twpp vrarhtwa o^n-rrvrnhinoti^c is dus een duurzaam materiaal. Bo vendien komt de kleur van deze staalsoort overeen met de kleur van het houten beeld, dat drie jaar ge leden, vlak na plaatsing, is vernield. U heeft dus nu een beeld van betere kwaliteit en duurzaamheid terugge kregen. De ontwerper ervan is Truus Wilmink uit Amsterdam. de kerstdozen en hulpgoederen naar verschillende plaatsen in Polen bren gen. De stichting hoopt dan ook dat zeer velen mee zullen werken om dit Kersttransport weer een succes te maken. De speciale Kerstvoedsel dozen kunnen bij de onderstaande adressen worden opgehaald en de ze kunt u naar eigen inzicht vul len. Natuurlijk kunt u ook zelf een doos vullen, klein of groot, ieder pak ket is van harte welkom. In Polen is nog steeds groot gebrek aan kleding en schoenen. Vooral ondergoed is bijna niet te krijgen. Ook kinderwagens, boxen, rolstoelen en gebruikte naaimachines zijn niet te krijgen en zullen ook met dit kerst transport worden meegenomen. Wilt u helpen om dit transport een fnnnnr m oLn», U *-> r. An+* 0*10! uw hulpgoederen op een van de on derstaande adressen en neem dan gelijk zo'n voedseldoos mee om hem te vullen. Ook uw financiële bijdra ge is van groot belang om de ver voerskosten te dekken. Voor het ophalen en inzamelen van de voedseldoos zijn de adressen: Heiloo: A. J. Kroon, Butterlaan 54, P. Pepping, Heerenweg 198; R. Klop Kennemerstraatweg 624, P. J. Kui pers, Termijen 132', J. Pepping, Boekenstein 15, mevr. Groot-Valke- ring, Hoogewëg 72. Limmen: Mevr. Bakker, Burg. Nieuwen- huijsenstraat 31; mevr. C. de Waard, Brugstraat 18, G. Groot, Hogeweg 72 Voor financiële bydragen: Ned. Midd. Stand Bank, 65.16.60.726 Rabo Bank 31.19.84.444. Ondervermelding van Kerststrans port Stichting "Helpt de Polen". Inlichtingen: 02518 - 53651. Ieder mens loopt in zijn leven de kans verslaafd te raken. Is het niet aan de drugs, zoals heroïne, hasj, alcohol of nicotine, dan kan het zijn aan andere vormen van verslaving: werk, geld, bezit of status. Duidelijk is het dat een welvaarts maatschappij nog geen welzij ns- maatschappij is. Niemand behoeft zich iets te verbeelden. Daarom is het goed solidair te zijn met alle verslaaf den, die onze samenleving kent. Dat zijn er helaas duizenden. Verslaving leidt bijna altijd tot ernsti ge verstoringen in de relatie van de be trokkenen: in gezin, huwelijk, vrien denkring of op het werk. Daarom is het noodzakelijk te waar schuwen voor de desastreuse gevolgen van het gebruik van middelen, die tot verslaving kunnen leiden. Niet door een waarschuwende en afkeurende vinger op te steken maar door open ogen te hebben voor de verslavings-problematiek. Het is goed erover te praten, te schrijven en na tuurlijk vooral een goed voorbeeld te geven. De Stuurgroep Kerk en Samenleving in Heiloo besteedt speciale aandacht aan de problemen rond de verslaving. Hierbij zijn ook de scholen ingescha keld o.a. de St. Jan Mavo, de Kenne dy Mavo en het Cornelis Drebbel- College in Heiloo. In het weekend van 24 en 25 november q c \x;r\rrlt or on Vinol O T Vrouw tor Nood tijdens de vieringen speciale aandacht aan besteed. (Zaterdag 19 uur, zondag 9 en 11 uur). Na elke vie ring is er een maatschappelijk werkster aanwezig, waarmee men van gedachten kan wisselen. Donderdag 29 november 20 uur wordt er in een zaal van café 't Putje, tegen over de kapel, een informatie-avond gegeven rondom drugsverslaving. Puck Delcour, medewerkster van het aanloopcentrum te Alkmaar, houdt er een inleiding over. Mensen die geïnte resseerd zijn- of er direkt of indirekt mee te maken hebben zijn dan van harte welkom. "Kerk en Samenleving" heeft niet de illusie dat er problemen opgelost wor den alleen maar door ze onder de aan dacht te brengen. Het is echter een goede zaak dat ze bespreekbaar ge maakt worden in gezin en kerk. S.O.S. TELEFONISCHE HULPDIENST ZOEKT VRIJWILLIGERS De Telefonische Hulpdienst Noordhol- land-Noord heeft nieuwe medewerk(st) ers nodig. De telefonische hulpdienst wil 24 uur per dag beschikbaar zijn voor mensen, die moeilijkheden heb ben en daar anoniem over willen praten. Kortom: voor een gesprek van mens tot mens. (Deze lijn is bereikbaar onder telefoonnummer 072-155555. De telefonische hulpdienst richt zich op mensen, die wonen in Noord-Ken- nemerland, West-Friesland en de kop van Noord-Holland. Wij zoeken mensen die zich aange trokken voelen tot dit werk. Een eerste vereiste is dat de medewerk(st)er in staat is goed te luisteren, mee te denken en mee te voelen met degene die belt. Ook moet men over voldoende tijd beschikken, ongeveer 8 uur per week. Wij hechten veel waarde aan onze anonimiteit. Dit betekent, dat we van de medewerk(st)ers verwachten, dat er niet met anderen over dit werk gepraat wordt. De vrijwilliger wordt ingezet na een periode van training, die ongeveer 5 maanden duurt. Het telefoonwerk wordt gedaan vanuit een centrale plaats in Alkmaar. Er kan helaas niet worden gerekend op een reis-/onkostenvergoeding. Wie belangstelling heeft wordt ver zocht op werkdagen te bellen naar 072-154503 tussen 10.00 en 13.00 uur, of een briefje te schrijven naar postbus /11 f\ 1 ftnn A V A IV-mo or

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1984 | | pagina 12