GOEDE SINT NICOLAAS IDEEEN Sinter- piet. Easi Meche VERENIGINGSAGENDA AUTOBEDRIJF LUTE BV VEILIG DE WINTER DOOR MET HET OPEL-WINTERPLAN. Bijwaard Coiffures naar Parijs Gefacetteerde gouden oorknoppen, grootte 6 mm. Oogstrelende combinatie van 3 verschillende kettingen tot 1 collier. Het verschil in lengte geeft een bijzonder mooi effect! Gouden letter hangertje Kennemerstraatweg 414 Heiloo TOT ZIENS SINT. 50 jaar jong Voor Haar en nu ook voor Hem Stetweg 37, 1901JD Castricum. Tel. (02518)5 9017/5 23 30. UITKIJKPOST 21 NOVEMBER 1984 gratis monogram graveren Zilveren monogramringen^ met of zonder steen massief ook kleinere modellen zijn in ons assortiment Maharanie Parelsnoer 6 mm, 80 cm lang verzilverde naamband gratis graveren SinterHenk, SinterJohan. Ja, er zijn er heel wat in Nederland. Allemaal op zoek naar kiene kado ideeën. Onderweg om talloze hartewensen te vervullen Als ze nu maar niet vergeten even bij ons langs te komen. Want echte surprises komen nu eenmaal vap de juwelier! 44 Drie leuke fantasieringen Per stuk 130 Solide FreeLine jongenshor loge in chroom uitvoering met edelstalen bodem. 104 Stoer Prisma herenhorloge uitge voerd in chroom met edelstalen bo dem. Waterdicht tot 30 meter. MM - Een Diamonde"Memoire"sieraad is een ideaal geschenk-idee. Begin gauw met zo'n uniek sieraad. Kom snel eens langs en maak kennis met Diamonde "Memoire". Kijk in onze etalage. Vraag de gratis folder. Entel vast uw fijnste herinneringen U bent van harte welkom! Compleet 29.75 105 Leuk Prisma dameshorloge. In chroom uitvoering. a7C\ zilveren miniringetje met echt diamantje aan zilveren collier. voor iedere moderne kleuring Zevenhuizerlaan 59 - Heiloo Telefoon 072-331928 Theater "De Beun" Willibrordusweg 2 - Heiloo Telefoon 072-333156 Met alléén een ijsmuts beschermt u de kostbare auto onvoldoende. Een goede bescherming biedt het Opel-Winterplan. 1. Het koelsysteem van uw Opel wordt door ons helemaal gekontroleerd. Eventuele gebreken worden, na overleg met u en tegen een zeer gunstige prijs hersteld. 2. Daarna garanderen wij het feilloos funktioneren van uw koelsysteem tot en met 31 maart 1985. 3. Deze garantie krijgt u van ons zwart op wit, op speciaal garantie-certificaat. 4. Kosten van de Winterplan inspektie zijn f 25,-. Onze receptionist J. E. W. Renckens geeft u graag alle verdere informatie en hij kan, in overleg met u, een afspraak voor deze inspektie maken. U zient 't: met het Opel-Winterplan staat u niet in de kou. WAT KENMERKT EEN GERENOMMEERD DEALERREDRIJF? ZWERVEND DOOR ONS LAND Op de maandelijkse bijeenkomst van de Kon. Mij. Tuinbouw en Plantkunde afdeling Heiloo, was een goede beken de als gastspreker, n.l. de heer N. Kortenoever uit 's Graveland, met zijn avondvullende causerie met dia's on der de titel "de Zwerver". Het idee is voortgekomen uit groot- moederstijd, toen er nog echt zwervers voorkwamen. We hebben met veel genoegen de tochten van die zwerver gevolgd. We zagen zoveel moois van onze landschappen en wat daarin leeft en groeit, dat we wat graag in de versleten schoenen van die zwerver hadden willen staan en lopen. Als voorvechter van het natuurbehoud, kwamen ook even de hedendaagse conflicten tussen mens en natuur aan de orde en na het zien van o.a. vervuilde slootjes, grote verkeerscir- cuits en voorbeelden van de bio-indus- trie, was het een rijke ervaring om te zien van hoeveel moois er toch in de natuur te genieten valt. De prachtige dia's en het zeer onderhoudende en deskundige praatje erbij, oogstte te recht veel waardering. GEVARIEERD PROGRAMMA ROND DENEMARKEN Het was een zeer gevarieerd program ma dat zaterdagavond, in het Open Huis, geboden werd rond het Scandi navische land Denemarken. In de serie landen, welke het NIVON al jaren belicht, koos men nu voor Denemar ken. Harry van Gestel liet in talrijke dia's mooie plekjes zien, vooral van dorpjes en kleine stadjes met hun vele schilder achtige en fraaie kerken, kastelen en burchten. Veel aandacht werd ook besteed aan de talrijke haventjes, waaraan Denemarken zo rijk is. A af je van Gestel bleek een uitstekende ver telster te zijg van een drietal sprookjes van de bekende schrijver Hans Chr. Andersen. WAO - AAW Belangenvereniging Heiloo Maandag 26 november: klaverjas-drive in 't Trefpunt, Westerweg 294. Activiteiten van beide bonden voor ouderen Dinsdag 4 d ecember: Sint Nicolaas-middag met bingo. Woensdag 5 december: dansen. Woensdag 19 december: dansen. Donderdag 20 december: Kerst viering. Woensdag 2 januari 1985: Nieuwjaarsbal. Wykvereniging Plan Oost Zondag 25 november, volleybal-toernooi in de gymzaal aan de Burenweg. Aanvang 13.00 uur. Opgeven per team of individueel: tel. 33 7947. Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen, afdeling Heiloo. Donderdag 22 november: Sint NicoUias-avo.nd in de zaal van de Gereformeerde Ki'erk, aanvang 20.00 uur. Alleen toegangelijk voor leden. lfjnsdag 27 november: excursie Zuivelkeuken te Leidschendam. Vertrek 9.00 ujkir vanaf de bekende adressen. Nederlandse vereniging van Postzegelverzamelaars Zondag 25 november: ruilbeurs van de NVPV, afdeling Alkmaar in de aula van rijksscholengemeenschap Noord-Kennemerland, Robonsbosweg 11 te Alk maar. Openingstijden: 10.00 - 17.00 uur. Inlichtingen: P. A. de Vries, tel. 11 51 85. Katholiek Vrouwengilde Donderdag 22 november: ledendag in de Slof te Beverwijk, aanvang 9.30 uur. Thema: "Mantelzorg-zelfzorg", 's Middags een voordracht van de kunstena res Nel Kars. Kosten 13,50. Woensdag 28 november: creatieve-avond. S.v.p. puntig schaartje meebren gen sterknippen. Zo mogelijk ook iets meebrengen voor de verloting. Pgrtij van de Arbeid Woensdag 28 november: jaarvergadering om 20.00 uur in het Open Huis. Öazar van Tesselschade-Arbeid Adelt. Maandag 26 en woensdag 28 november: jaarlijkse verkoopdagen van de al gemene vrouwenvereniging Tesselschade-Arbeid Adel, afdeling Alkmaar. Allerhande artikelen, bruikbaar voor Sint Nicolaas en Kerst, worden verkocht om de inkomsten van de verenigingen te verruimen. Verkoopadressen:- rpaandag 26'november Frahkenstate, Lindenlaan (hoofdingang) te Bergen en- woensdag 28 november in Hooge Huys, Langestraat 114 te Alkmaar, beide da-, gén van 10.00 - 15.00 uur. decennium van water en sanitaire voorzieningen. ,,Het 10 jaren Water plan" waar het A.C.W.W., wereldor ganisatie van plattelandsvrouwen, ge heel achter staat. De Bond heeft besloten deze projecten financieel te steunen en wel in nauwe samenwer king met-Unicef Nederland. Het ge stelde-doel: 1 waterput per afdeling. Een waterpomp in een ontwikkelings land kost f. 400,-. In de arme ontwikkelingslanden is er per gezin slechts 40 liter water per dag. We konden hierna op dia's zien, die door Mevr. Wolff werden getoond, hoe slecht het met de watervoorziening in o.a. Kenia, Srilanka, en Bangladesh gesteld is. In de pauze had het bestuur zich tot doel gesteld, ook ons steentje hij te dragen. Op de bestuurstafel stond een kleine waterpomp, perfect nagemaakt door de heer Bakker. Hier konden de dames hun gaven in het emmertje doen. Ook hingen er water druppels in alle kleuren van de regenboog, die te koop waren en waar nog een prijsje was mee te winnen. Het resultaat van deze heide attracties was geweldig, ondanks dat er een matige opkomst was. Na de pauze werd de film "Dorstig Europa" vertoond, waar we wel een heel ander beeld te zien kregen, als op de voorgaande dia's. Het was een schrille tegenstelling. Tot slot was er de film Water voor Nederland", waar we ook de komische kant van het spelen en leven met water zagen. Mevr. Wolse bedankte de beide dames onder aanbieding van een bloe metje. De volksdansgroep ,,de Wisselpas" (van de Heiloose Bond van Platte landsvrouwen) voerde in passende Deense kostuums, een aantal dansen uit, welke ook door de aanwezigen (een vijftigtal) bijzonder op prijs werden gesteld. De openbare leeszaal zorgde voor een schat aan informatieve literatuur. Voorts was er materieel van reisburo's, zodat men zich uitvoering kan infor meren voor een mogelijke vakantie in Denemarken. De heer Joop Koorn bood alle medewerkers bloemen aan. GESLAAGDEN INSTITUUT DOMPVLOET Op de onlangs te Alkmaar resp. Amsterdam gehouden examens, af genomen door de Associatie S.M.K. slaagden voor het praktijkdiploma machineschrijven: de dames D. Beekmans, E. Beentjes, J. Bijl (Heiloo), C.G.A. van den Berg, E. de Groote (Egmond-Binnen), E. Hepkema, F. Hemmekam, L. de Keyzer, I. Kops, A. Schinkel, C. Slippens, M. Veerkamp, C. Zonne veld, C. Hoedemaker, S. Kappelle (Heiloo), J. Schrijver (Alkmaar), L. Wagter (Limmen), D. Zwart (Egmond a/Zee); en de heren L. Alleman, K. Denne- man, A. Verhoogt, J. Zonneveld, C. Laan (Heiloo), J.A. de Rooy (Castri cum). Voor het diploma Stenografie Groote" slaagden op de in Amster dam resp. Utrecht gehouden exa mens: de dames S. Broersen, E. van Em- merink, S. Gelderblom, M. Pancras, A. Sprenkeling, C. Stam, de heer R. Spierings (Heiloo), en de dames E. van Wijk (Limmen), M. Verver- Vendel (Egmond aan Zee). Het hele kappersteam van Bijwaard Coiffures is van 3 t/m 6 november met Marga Ketzer-Bijwaard naar Pa rijs geweest om daar de nieuwste snufjes op het gebied van haarmode te bekijken. ,,Het Festival de la Coiffure" is/ 's werelds grootste kappers evene-- ment, dus het neusje van de zalm voor als je gemotiveerd met je val< bezig bent. Alle nieuwe modelij nen, zowel voor dames als voor heren, worden daar uitgewerkt erf gepresenteerd van zeer extreem tot bijzonder mooi. "■0- Opvallend waren ook de vele varia-.** ties in kleuringen. Bij de heren was V. dat Coupe Soleil, bij de dames veel q mooie warme, rode tinten. Deze* worden voornamelijk loksgewijs aan->' gebracht, wat een heel apart effekt geeft. De firma l'Oreal heeft hier spe- ciale technieken voor ontworpen.>J Om deze technieken eigen te maken,-J heeft het kappersteam op uitnodi- ging van l'Oreal Paris" ook een be-**" zoek gebracht aan dit Franse bedrijf. Het Bij waard team" keerde zeer voldaan weer huiswaarts en is voor L de komende winter volledig op de hoogte van de nieuwste kleuringen en modelijnen. Onze bijeenkomst van donderdag 15 nbv. stond geheel in het teken van het "Waterproject", voor de ontwikke lingslanden. Mevr. van Hetem, lid van de Int. kommissie N.H. hield de inleiding. De Ver. Naties heeft de période 1980-1990 uitgeroepen tot het

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1984 | | pagina 6