13 Hl Glastronome r~ Westfriese STAATSLOTERIJ NL Stichting Werklozen Belangen neemt eigen ruimte in gebruik via open dag A. G. v. d. Nagel wm mm OUD-PAPIER AKTIES IN HEILOO GESCHEIDEN INZAMELING IN HEILOO BIJZONDERE AKTIES Sinterklaas in Heiloo KADO'S IN VEEL KLEUREN! SMCIES Mevrouw Swart-Mantel wint hoofdprijs Sinterklaas-actie NIEUWSBLAD VOOR HEILOO e.o. Makelaardij VAN STAALDUINEN B.V. AL eens in de q WERKSTAL geweest monsieur De volgende lotenverkoop begint maandag 3 december Wilt u een betrouwbare waardebepaling van uw onroerend goed? Dan is TAXATIE noodzakelijk! Maak een afspraak met ons Kennemerstraatweg 129 1851 BC Heiloo Telefoon 072-330332 BEVOLKINGSONDERZOEK OP BAARMOEDERHALSKANKER Angora truien in 15 kleuren79,- Sjaals in 20 kleuren12,50 Lamswol truien in 10 kleuren49,- Tassen - handschoenen - stropdassen - riemen - sokken Elke vrijdagavond extra Sint Nicolaas-koopavond 3-4 dec. I3CUTIQUI RAADHUISWEG12 - HEILOO RAADHUISWEG13 - HEILOO Atelier voor creatieve bezigheden Ter gelegenheid van de feestdagen zijn wij elke middag geopend van 14-17 uur, tot 23 december. Daarna zijn we met vakantie tot half jan. Oosterzijweg 4, Heiloo - tel. 072-331191 KERSTMIS FORD. MEER WAARD OP DE WEG. Voordeelslagerij EXCELLENTE MANNENMODE 49e JAARGANG No. 48 28 NOVEMBER 1984 Advertenties en administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon 072-330175 b.g.g. 334531 Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo - Telefoon 072-331081 Westerweg 3711852 PR Heiloo - Telefoon 072-333775 Dit blad verschijnt 's woensdags huis-aan-huis in een oplage van 12.000 exemplaren in Heiloo. Limmen. Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond a/d Hoef. Advertenties moeten uiteriyk maandagmiddag 6 uur in ons bezit zyn. Advertentieprijs per mm 55 cent (excl. BTW) Bij regelmatig adverteren AANZIENLIJKE REDUKTIE. Leegstaande schoollokalen: een si tuatie die steeds meer realiteit wordt. Maar behalve voor het la ger- en voortgezetonderwijs en voor dagonderwijs voor volwassenen kunnen de lokalen ook door andere groepen gebruikt worden. Een goed oorbeeld is de Stichting Werk lozen Belangen Heiloo en omstre ken. Vanaf maandag 3 december beschikt de Stichting over een lokaal van de voormalige Agnes- school en later het Cornelis Drebbel College. Bovendien is er een soort kantoortje, waar persoonlijke be sprekingen gevoerd kunnen wor den. Om het één en ander bekend te maken en om de mensen in staat te stellen een kijkje te nemen in de nieuwe accommodatie houdt de Stichting a.s. maandag Open Dag van 9.30 tot 16.00 uur. De officiële oprichting van de SWB had plaats in 1983. In het jaar daar voor gingen de activiteiten om tot de installatie te komen van start. Wat beoogden de oprichters en wat beoogt het huidige bestuur? Aller eerst wil de Stichting zoeken naar werkprojecten om werklozen, die hieraan behoefte hebben, een zin volle bezigheid te geven. Daarnaast onderneemt men pogingen om meer communicatie tussen werklozen on derling en zonodig individuele con tacten met ook anderen dan werk lozen tot stand te brengen. Tot slot wil de SWB bij problemen per sonen met raad en daad bijstaan en proberen die problemen te verlich ten, bijv. door mensen door te sturen naar instanties, die als beste hulp kunnen bieden. Deze doelstellingen hoopt de SWB via het nieuwe onderkomen aan de Pastoor van Muijenweg (door de sloop van de oude volksmuziek school naast het Brunogebouw) beter te verwezenlijken. Voorheen hield men spreekuur op, de af deling sociale zaken van het gemeen te huis. Met een eigen, neutraal onderkomen lijkt de weg geëffend voor betere contacten. Hiermee in verband kunnen werklozen in het vervolg drie ochtenden per week terecht in het gebouw. Niet alleen om over hun problemen te praten, maar vooral ook cm de krant te lezen, een kopje koffie te drinken, een spelletje schaak spelen en der gelijke. Het bestuur wil van het oude schoollokaal een ontmoetingsruimte maken. Behalve het verkrijgen van informatie via èén of meer van de altijd aanwezige bestuursleden is ook gezelligheid een belangrijke invalshoek. Cursussen Dankzij het nieuwe onderdak wil de SWB in de toekomst ook cursussen en andere informatieve bijeenkoms ten gaan organiseren. Nu al zijn er plannen voor een sollicitatie-cursus, een cursus over het gebruik van computers in het arbeidsproces, hulp bij het invullen van belastingformu lieren, een bijeenkomst over het starten van een eigen bedrijf, en dergelijke. Deze activiteiten hebben tot doel de terugkeer in het arbeids proces te bespoedigen. Ook cursus sen op het terrein van vrijetijds besteding, zoals ceatief tekenen en schilderen, staan op het program ma. De Stichting Werklozen Belangen hoopt via de eigen accommodatie en de nieuwe activiteiten nog meer bekendheid te krijgen onder werk lozen. Nadrukkelijk stelt het huidige bestuur dat de SWB geen verleng stuk is van de afdeling sociale zaken van de gemeente of welke andere instantie dan ook. Dat er in het be stuur van de Stichting twee ambte naren van de gemeente zitting heb ben, is alleen maar zo om de con tinuïteit te waarborgen. Binding met de overheid is er wel: de Stichting krijgt voor de te ontplooien acti viteiten subsidie. Projecten De werkprojecten blijven een be langrijk aandeel vormen in het werk van de SWB. In het verleden zijn er al vele geweest tot genoegen van zowel de werklozen als de instan tie, bij wie het project werd uitge voerd. Een recent voorbeeld is de grote opknapbeurt voor het gebouw van de wijkvereniging Plan Oost aan de Laan van Zeeman, zoals in de Uitkijkpost van 7 november j.l. werd vermeld. Werklozen kunnen op vrijwillige basis deelnemen aan een DOKTERSLAAN 16 - HEILOO - TELEFOON 072-332447 project, men hoeft niet. Daarom is het voor de SWB wel eens moeilijk een project voldoende te bemannen. De bedoeling van de projecten is de werkloze man en vrouw te activeren, hem of haar achter z'n gordijn weg te halen en te zorgen dat hij of zij niet bij de pakken neerzit. Al mag het geen argument zijn om de mensen tot deelname aan projecten aan te zetten, uit de praktijk is gebleken, dat veel vrijwilligers vanuit pro jecten eerder aan de slag geraken via een 'normale' werkbetrekking. Op dit moment staat nog een aantal projecten open. Dat zijn: beheer en onderhoud bij tennisbaan 't Venne- water, opknappen van het clubge bouw van Scouting Limmen, kader werk bij volleybalvereniging Rapide in Egmond aan Zee, werkzaamhe den voor het clubblad van voetbal vereniging Egmonida, onderhoud en beheer bij de badmintonhal te Heiloo, opzetten en afbreken van de cors in theater De Beun, ontwerpen en afdrukken van affiches ten be hoeve van de volksmuziekschool, het aanleggen van een jeu de boules- baan, het opknappen van het club gebouw van de Jacobus-groep van Scouting Akersloot (ook tuinonder houd) en het verlenen van hand- en spandiensten onder de noemer 'graag gedaan'. Open dag Over alle genoemde activiteiten van de Stichting Werklozen Belangen Heiloo en omstreken kan men a.s: maandag, 3 december, informatie krijgen tijdens de Open Dag in de nieuwe accommodatie aan de Pas toor van Muijenweg te Heiloo. Van 9.30 - 16.00 uur staat het bestuur van de SWB iedere geïnte resseerde te woord. Daarna is het gebouw iedere maandag, woens dag en vrijdag geopend van 9.30 - 12.00 uu-r. Dan kan men de SWB ook telefonisch bereiken via het nummer: 072 -337196. Donderdag 29 november De Duif, Mariënstein 180, tijdens schooluren. Vrijdag 30 november St. Adelbertschool, Bergeonstraat 22, tussen 8.45 - 15.45 uur. Zaterdag 1 december Handbalvereniging Foresters, parkeerterrein Laan van Muijs, Egelshoek, tussen 8.00 - 17.00 uur. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, hoek Kerkelaan/Wes- terweg, tussen 9.30 - 12.00 uur, halen op verzoek: 334088. St. Benedi(;tusschool, J. P. Hasebroekweg 21, tussen 9.00 - 12.00 uur. Ook dagelijks otider schooltijd kan oud papier gebracht worden. Halen op verzoek: '331857. Ook lompen. Maandag 3 december Rehobothschool, Holleweg 98, tussen 11.00 uur en de volgende dag 7.30 uur. Maandag tot en met vrydag De Nieuwe Hoeve, Boekenstein 43. tussen 8.00 - 16.00 uur, haleivop verzoek: 333600. Ook lompen. De Zeskant, Het Malevoort 5/7, tijdens de schooluren. Muziekvereniging Eensgezindheid, Laan van Muijs 1, tussen 8.00 - 16.00 uur, halen op verzoek: 332336. Alle dagen Cl. Willibrordschool, container naast Grosmarkt, hoek Westerweg/Ewislaan, alle uren. Schillen, groente- en fruitrestanten en oud brood. A. Sprenkeling, Hoogeweg 34 te Heiloo (tel. 072 - 331593). Afgewerkte motorolie: vrijwel alle plaatselijke garages en benzinestations. Glas: glascontainers bij de winkelconcentraties. Foto-vloeistoffen: Fa. Bloothoofd, Nijverheidsweg 4. (ontwikkelaar en fixeer gescheiden inleveren!) Overgebleven medicynen: de beide plaatselijke apotheken. Oude kwikbatteryen: de winkels waar u nieuwe batterijen koopt. Onbrandbaar grof vuil [zelf brengen]: elke le zaterdag van de maand tussen 10.00 - 12.00 uur, grofvuilstortplaats Fa. G. P. Groot aan de Kanaaldijk al leen voor particulieren. Tegen betaling. Schadelyke afvalstoffen uit de particuliere huishouding: Elke woensdagmiddag tussen 14.00 - 16.00 uur, gebouw Openbare Werken aan de Kanaal weg 9a. Het gaat hierby om: Restanten bestrijdingsmiddelen en lege verpakkingen hiervan, gebruikte ter pentine, tfi, wasbenzine e.d., verfresten, restanten van schoonmaakmiddelen, lijmresten, restanten van inkten en kopieermiddelen en cosmeticarestanten. Voor opname in deze rubriek kunnen inzamelaars bellen 072 - 331144 (tst.44) van de gemeente Heiloo. Van maandag t/m vrijdag van 8.30 - 12.30 uur en van 13.30 - 15.00 uur. KOOK Heeft u spullen waar u vanaf wil, maar die nog bruikbaar zijn, KOOK, is er blij mee. Zij verkoopt het en de opbrengst is voor een project(je) m de Derde ^yereld Alles wordt gratis opgehaald. Contact adres voor Heiloo: W. Leer, Cnujs- camplaan 26, tel. 332010. Kontaktadres Alkmaar: Theo Schaper, tel. 111336. Geef Max de zak [Max Tailleur Stichting]. Ten behoeve van de actie "Beter met Max" voor uitzending van reumapa tiënten naar het kuuroord Badgastein (Oostenrijk) kunt u uw gedragen kleding en schoeisel en uw huishoudtextiel altijd kwijt bij de depöthoudster mevrouw W. Smit-van Zweeden, Haesackerlaan 22, te Heiloo, tel. 072-331763. Kerst-transport naar Polen Donderdag 20 december vertrekt een transport met goederen uit Heiloo en omstreken naar Polen: O.a. voedselpakketten en medicamenten worden dit maal gebracht. Voor inlichtingen: 02518 - 53651. Inzameladressen in Heiloo: A. J. Kroon, Butterlaan 54, D. Pepping, Heerenweg 198, R. Klop, Kenne- merstraatweg 624, P. J. Kuipers, Termijen 132, J. Pepping, Boekenstein 15, mw. Groot-Valkering, Hoogeweg 72. De inzameladressen in Limmen zijn: mw. Bakker, Bur. Nieuwenhuyzenstraat 31, C. De Waard, Burgstraat 18, G. Groot, Hoogeweg 72. Banknummers voor financiële bijdragen: 31.19.84.444 (Rabobank) of 65.16. 60.726 (NMB). Stichting Nationaal Fonds Sport Gehandicapten De collecte, die dankzij de inzet van ruim 30 collectanten succesvol was, bracht dit jaar 3.231,86 op. Hartelijk dank aan de gevers, de collectanten en de Nederlandse Middenstand voor de medewerking. Zaterdag kwam Sinterklaas, onder grote belangstelling, Heiloo binnen. Geflankeerd door de Majorette's, de muziekkorpsen Caecilia en het Trompetterkorps, de Zeeverken ners, de Ponyclub Heiloo en de politie maakte Sint zijn ronde door Heiloo. Aangekomen op het gemeentehuis, waar Eensgezindheid o.l.v. de 80- jarige heer Groot de jeugd had zoet gehouden met het spelen van Sin terklaas liedjes, verwelkomde bur gemeester G. J. Glijnis de Sint en was verheugd dat hij weer naar Hei loo was gekomen. Sint Nicolaas wees de kinderen op de nood in Ethiopië en dat wij het hier zo goed hebben. Toen waren de Sint, en zijn Pieten hard aan een kopje koffie toe en daar had de fam. Ploeger als altijd, voorgezorgd, zo als zij op deze dag zoveel werk ach ter de schermen doen. Nadat ieder een weer op verhaal gekomen was werden de wijkverenigingen Oost, Tcrmeijen en Vredenoord bezocht. De heer S. Buitenkant, van het Sin terklaascomité, kan weer tevreden op een geslaagde intocht terug kij ken. Op vrijdag 7 december wordt het bevolkingsonderzoek op baarmoeder halskanker in Heiloo voortgezet. Gedurende 4 vrijdagen heeft het onderzoek plaats in het Kruisgebouw aan de Holleweg. De vrouwen die geboren zijn in de jaren 1931, 1934, 1937, 1940, 1943, 1946 en 1949 zijn dit keer aan de beurt. Zij worden ongeveer 10 dagen voor het onderzoek opgeroepen om op een bepaald tijdstip te verschijnen. Het onderzoek wordt uitgevoerd door de Gemeentelijke Genees kundige en Gezondheidsdienst te Alkmaar. Vragen over het bevol kingsonderzoek kunnen telefonisch worden gesteld bij de G.G. en G.D. te Alkmaar, liefst tussen 9.00 - 10.00 uur, telefoonnummer 072 617974. TEELTVERBOD AARDAPPELEN EN TOMATEN ïn het kustgebied van Noord- en Zuid-Holland, ongeveer tussen Den- Haag en Bergen, is de teelt van aard appelen sinds vele jaren verboden. Dit verbod geldt zowel voor volks tuinen, particuliere tuinen als voor land- en tuinbouwbedrijven. Het verbod geldt bovendien voor de teelt van tomaten in de volle grond. De aardappelteelt is indertijd uit de Bollenstreek verbannen, omdat ziekten en plagen, die bij de aard appel kunnen optreden, sterk be lemmerend werken op de export van bloembollen. Binnen het ver- bodsgebied is op beperkte schaal ont heffing mogelijk van het aardappel teeltverbod, echter alleen op die plaatsen waar geen bloembollen teelt in de directe omgeving plaats vindt. Formulieren voor het aanvragen van een ontheffing kunnen worden ver kregen bij het Landbouwschap, Kenaupark 28, 2011 MT Haarlem, tel. 023 - 31 00 01. De ingevulde for mulieren moeten daar voor 15 ja-- nuari 1985 zijn ingeleverd. In onze omgeving omvat het teeltverbod het grondgebied van de volgende ge meenten en delen van gemeenten: De gehele gemeenten Limmen en Castricum. Van de gemeente Hei loo - het gebied dat ligt ten zui den van de Kanaalweg, Stations weg en de Zeeweg. Van de gemeente Akersloot - het gebied ten zuiden van de Kanaal- weg en ten westen van het Noord- Hollands Kanaal en het Alkmaar- dermeer. Van de gemeente Egmond het ge hele grondgebied van de gemeente met uitzondering van het noord oostelijk deel dat wordt afgesloten door de Hoevervaart, Weg naar de Oude Veert, Hoeverweg en Wim- menummervaart. Pryzen van 50 gulden gaan naar: R. Butter, «P. Schotsmanstraat la, Egmond aan Zee, J. Molenaar,- Bosanemoon 83, Heiloo, Freriks, Kennemerstraatweg 377, Heiloo; E. Stroet, de Ronge 56, Heiloo, C. G. Hollander, Werkendelslaan 2, Heiloo, W. v. Wijk, Heerenweg 149, Heiloo, M. Sengers, Wester weg 206, Heiloo, Brigit Kempers, Kanaalweg 22, Heiloo, S. J. Noom, Heerenweg 15, Heiloo, K. Holle- berg, S. Pauwelslaan 3, Akersloot, mevt;. v.d. Laarschot, het Zeven huizen 55, Heiloo, A. J. Broekhui zen, Spoorlaan 11, Heiloo, J. B. Mors, Kerkakkers 16. Heiloo, P. J. Vos, Pr. Beatrixlaan 35, Egmond aan den Hoef, D. v.d. Eems, Laan v. Muijs 18, Heiloo, A. Winder, Hee renweg 77, Heiloo, B. M. Sleutel, Termijen 130, Heiloo, T. Brinte- Dekker, de Vang 1, Heiloo, H. Vas- binder, Sandecamplaan 9, Heiloo, L. Winnips, Egelenburg 16, Hei loo, mevr. Zijp. Munnickenhof 6, Heiloo, G. Kemmere, de Vlei 10, Heiloo, J. Wiebering, Westerweg 156, Heiloo, IJ. Zweens, Brasem- croftlaan 9, Heiloo, C. Klaver, Holleweg 101, Heiloo, C. Terluin, Zeeweg 1, Heiloo, M. L. de Vries, P.O. 136, Heiloo, H. P. Handgraaf, Vredenoord 172, Heiloo, C. Knip, Oudburgerlaan 21, Heiloo, R. Brouwer, Vrieswijk 122, Heiloo. MVH-Bonnen ter waarde van 100 gulden gaan naar: Esther Kosters, Westerweg 221, Heiloo, Jan Stam, Duinstraat 15, Egmond aan Zee, C. v. Streen, Droonecampstraat 2, Heiloo, J. A. J. Overmas, Oudburgerlaan 40, Heiloo, G. Stassen Rooker, Zeeweg 233, Heiloo, C. Hink, Korte Kapel laan 16, Heiloo, Broersen, Metius- straat 9, Alkmaar, Yvonne Hage- man. Lijnbaan 1, Heiloo, Mildred Zomerdijk, Kennemerstraatweg 422, Heiloo, W. C. Bonsel, Goodeslaan 23, Heiloo, H. Slieker, Bosb. Tou- saintweg 18, Heiloo, M. Horio, de Kandelaar 44, Heiloo, J. J. Hogen- stijn, Bosanemoon 67, Heiloo, v. Blokland, Keldercroftlaan 24, Hei loo, A. Zoon, Batenburg 155, Hei loo. Schilderen, spinnen, weven Wol en zijde verven Keramiek, sieraden enz. Exposities Lessen Verkoop in Restaurant Rijksweg 100, Limmen (25 en 26 dec. a.s.) Vanaf 20.00 uur in het restau rant Kerstmenu a f 85,- p.p. In de oud-hollandse kamer een kerstbuffet a f 49,50 p.p. vanaf 16.00 uur. Voor kinderen speciale prijzen. Tel. 02205-1296 - 2397 Wij hebben al menu's vanaf f 37,50 p.p. Voor partijen vanaf f 25,00 Automobielbedrijf G.C. KOOIJMAN BV. Dorpsstraat 7, 1901 EH Castricum Telefoon 02518-50650/50651 Lid Stichting Bontwaarborg Uw bontmantel veranderen en/of repareren? BONTHUIS Gebr. van der STELT verzorgt alles zeer vakkundig op ei gen atelier. Tevens hebben wij de enige echte garantielabel van de stichting Bontwaarborg. Dit vignet is uw zekerheid voor vakmanschap en kwaliteit. De nieuwe wintercol lectie '84-'85 hangt gereed. Ook hebben wij bodywarmers, hoeden en vosboa's. Hertenlaan 8 - Bergen Tel.: 02208-95530 Wagenweg 11 - Haarlem bij Houtplein, tel. 023-312086 Iedere woensdag Gehaktdag: GEHAKT h.o.h. af heel kg RUNDERGEHAKT 7 QC heel kgf -wO Iedere donderdag Biefstukdag: Botermalse PAARDEBIEFSTUK qq 250 gramO.VO Botermalse RUNDERBIEFSTUK A QQ 250 gramH.SJÖ Tulpencroftlaan 2, Heiloo Jjjssen Heerenweg en Kenn.str.w Het tweetal byna-hoofdprgswin- naars, bonnen van de Heilooër Middenstand t.w.v. 500 gulden is: H. Oudhoff, Past. v. Muijenweg 40, Heiloo, J. J. Bay, Kennemer straatweg 460, Heiloo. De hoofdprys, MVH-bonnen ter waarde van 1000 gulden, ging naar: mevrouw Swart-Mantel, Ewislaan, 4 te Heiloo. Zij ontving uit handen van Kees Veldt namens de Heilooër Middenstand haar prijs (foto). De overige winnaars kunnen hun prijs ophalen bij de NMB tegenover 't Loo. Men wordt wel vriendelijk verzocht een legimitatie-bewijs mee te nemen. De drie winnaars van een prys van 200 gulden zyn: J. Verberne, Middelhof 57, Heiloo, J. C. Snijders, Chopinstraat 154, Alkmaar, de heer Sinnige, Vrieswijk 104, Heiloo. Heerenweg 174 - Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1984 | | pagina 1