VAN HIER EN DAAR Uitkijkpost te OUD-PAPIER AKTIES u*r BIJZONDERE AKTIES GESCHEIDEN INZAMELING IN HEILOO EVENEMENTEN-AGENDA De directie en het personeel van Drukkerij Uitkijkpost BV wensen de inwoners van Heiloo, Limmen, Egmond aan den Hoef, Egmond-Binnen en alle andere bekenden een letterrijk 1985 toe. VERENIGINGSAGENDA Gezellige kerst-drukte bij Intratuin VERENXGINGS NIEUWS drukkerij au DIERENBESCHERMING HEILOO-LIMMEN-CASTRICIHVl GOED TEHUIS GEZOCHT VOOR: Sociëteit Alleenstaanden Heiloo POLITIEBERICHTEN R. Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Tel. 072-330175 UITKIJKPOST - 19 DECEMBER 1984 V. KROM STOMERIJEN 75 JAAR Krom Verenigde Wasserijen BV be staat 75 jaar. In 1909 legde Simon Krom in Alkmaar de basis voor dit bloeiende familiebedrijf, dat uitgroei de tot de moderne, goed geoutilleer de stomerij van vandaag, met 20 filialen en 60 medewerkers, verspreid over Noord-Holland en Friesland. Het hoofdkantoor is gevestigd in het Friese Gorredijk. Dagelijks rijden daar de zwart-wit geblokte Krom be stelbusjes af en aan. De blokken symboliseren het verschil tussen vuil (zwart) en schoon (wit). In de beginfase haalde Krom de was met paard en wagen bij de klanten op. Later kwamen daar de beroemde T-fordjes voor in de plaats. De werk zaamheden bestonden toentertijd voornamelijk uit het reinigen van lakens, slopen en wat lijfgoed. De zogenaamde natwasserijen, ook wel witwasserijen genaamd, maakten langzamerhand plaats voor een nieuw chemisch reinigingsprocédé. In de jaren zestig introduceerde Krom het snelreinigen. Dit zo genaamde Fris-Op systeem bleek al spoedig een enorm succes. De klan tenkring groeide daardoor ge staag. Op jaarbasis verwerkt Krom momen teel meer dan 1.000.000 opdrachten vóór ruim honderdduizend klanten. Ze heeft daarvoor o.a. computerge stuurde machines, voorstomers en persen. Het gehele reinigingsprocédé staat bij Krom voortdurend onder strenge kwaliteitscontrole. Daar naast worden het machinepark en de werkmethoden steeds verder ge- perfektioneerd. Alle aktuele ont wikkelingen worden nauwlettend ge volgd. Dat is van groot belang omdat iedere stomerij vertrouwd dient te zijn met de nieuwste modestoffen dïe alle een andersoortige behande ling vergen. Het 75-jarig bestaan van deze reini gingsspecialist zal niet onopgemerkt voorbijgaan. Er zijn reeds tal van ak- tiviteiten georganiseerd. De draag- tSssenwedstrijd is daarvan een spre kend voorbeeld. Deze populaire wed strijd wordt ook de komende maan den gekontinueerd. Bovendien staan er nog vele aktiviteiten op stapel om dit 75-jarig vakmanschap te vieren. mk;hïï\'(. uifemiyjfiRSt:]KX)L- hhilqq De laatste bijzondere aktiviteiten van dit kalenderjaar staan voor de deur! Vanavond hebben we een grote ensemble speelavond. Het programma, dat ongeveer 1 uur en 1 kwartier zal duren, begint óm half acht. Achtereenvolgens kunt u luisteren naar het blokfluit- volwassenenensemble o.l.v. Ans Hermans, strijkersensemble o.l.v. Koel Steeman, zangensemble o.l.v. José Jonkers, Barock-ensemble van Peter Duinmejjer, een volwas senenensemble o.l.v. Cas Himmel- reich, het rock-ensemble van Peter Broersen, het houtblaastrio van Pe ter Onnes, het barockensemble o.l.v. Ans Hermans en tenslotte speelt een ensemble o.l.v. Peter Brouwer. Veel van de muziek, die gespeeld zal worden past in de sfeer van dez^e maand. \?.rijdag, 21 december 1984 om half acht, opnieuw een speelavond. Dat is dan de laatste voor de va kantie. Deze staat geheel in het teken van kerst. U kunt luisteren naar de A.M.V. leerlingen, naar het kinderkoor, (dat dan voor het eerst optreedt!) en naar een flink aantal blokfluitleerlingen en ook naar enke le piano-electronisch orgelleerlingen. Het programma, dat wordt samen gesteld door Joke Cortie en Ans Hermans, bevat ook enkele kerst- liedjes-om-mee-te-zingen. We no digen u uit voor beide avonden. Het zijn weer twee heel goede mo menten om, als u nog niet leerling bent en niet veel van de school weet, kennis te maken met wat de muziek school te bieden heeft. GOED TEHUIS GEZOCHT VOOR Donkercypers poes 6 mnd., Zwart katertje, 6 mnd. Zwart/wit katertje 6 mnd. Zwartwitte poes en zwart/witte kater, 8 mnd. broer en zus, liefst samen, spoed Zeer aanhankelijk half sia-mese lapjespoes 'fatje', IV2 jr. gesteril. aanhankelijk zwart/witte poes 'Bet sy', 2V2 jaar, gesteril, een oog bijna blind. Prachtige lichtrode kater 3 jr. ge- castr. Witte kater, zwarte vlek tussen oren, 4V2 jr. gecastr. Lieve lapjespoes 'Hussel', 5 jr. ge steril. 8 Dwergkonijntjes, rammen en voed sters, div. kleuren. 4 Jonge konijnen, wit/grijs, bruin/ wit, zwart/wit. 1 Wildkleurig hangoorkonijn. 1 Groot zwart/konijn. Grote Haan. VERMIST Zwarte poes, jong-volwassen, Heiloo. Kater, wit met zwarte vlekken, Heiloo. Grijs cypers poesje, 4 mnd. Heiloo. Vaag grijsgestreept poesje, witte snuit en sokjes, drie vlekjes op buik, 7 mnd. klein van stuk Heiloo. Gevonden: Cyperse Kat, Heiloo. Inl.: Katten, tel. 072 - 331407, b.g.g. 337280. Knaagdieren tel.: 072-336786. Vogels tel.: 072 - 335478. Wit dwergkonijn, rode ogen. Inl.: Knaagdieren: 02205 - 2266. De Dierenbescherming afd. Heiloo e.o. heeft dringend behoefte aan mensen, die tijdelijk een kat tegen vergoeding in hun huis willen op nemen. Inl.: 072 - 331407. TELEFOONCIRKELS De telefooncirkels heeft nog dringend behoefte aan leidsters. Dit houdt in dat u elke dag een paar mensen moet bellen die alleen wonen. Het gaat vaak om ouderen die graag zelf standig willen blijven wonen. Door elke dag even te bellen en een praatje te maken weet u dat alles in orde is en stelt het dc ouderen in staat langer op zichzelf te blij ven wonen. Wie dit wil doen kan zich opgeven bij mevrouw Hart, tel. 335149. Rolstoelbus Wie met de komende feestdagen graag een bezoekje wil afleggen en daar niet toe in staat is kan (ook de feestdagen gebruik maken van de rolstoelbus, even bellen: 335149). OUD-HOOFD U.L.O. SCHOOL J.GERLING OVERLEDEN Zaterdag 15 december is het oud- hoof d van de U.L.O. school te Heiloo, de heer J. Gerling, overleden. In 1941 werd dhr. Gerling benoemd en hij bleef tot 1969 in functie. De school maakte in deze jaren een snelle ontwikkeling door en kreeg zelfs een regionale functie, want naast leerlingen uit Heiloo, Limmen en de Egmonden kwamen er leerlingen uit Alkmaar en uit Castricum. De overgang van het ULO naar MAVO heeft dhr. Gerling niet mee kunnen maken, evenals het in gebruik nemen van het fraaie John. F. Kenne dy complex, aan de Laan van Muys. dhr. Biersteker, nam in '69 zijn werk over. Er is vanavond gelegenheid om af scheid te nemen van de overledene, van 7 tot 7.30 uur in het uitvaartcen trum van de associatie, Overkrocht 20 te Alkmaar. De crematie heeft morgen plaats. De tuincentra beleven om deze tijd van het jaar wat je noemt „hoogtij dagen". Zo ook bij Intratuin, daar is het een drukte van belang. Door de ruime opzet van het geheel kan men van afdeling naar afdeling gaan. Bij binnenkomst ruik je de heerlijke geuren van de kerstbomen, er wordt dan gewikt en gewogen over de juis te boom. Die is te dik, die te dun, die te groot en die te klein maar uitein delijk vindt men dan toch de boom die men hebben wil. Keurig verpakt in plastic kan men hem zo mee nemen. Als je doorloopt kom je bij de planten, kerststerren, cyclamen, azalea's en nog veel meer. De zijhal is helemaal ingericht om het huis zo mooi mogelijk te maken, alles op kleur bijéén gebracht en allemaal leuke gezellige dingen. Alleraardigst is weer de levende stal met het ezeltje. De aktie die Intratuin voert, dat kinderen gratis kerststuk jes mogen maken, is aan geen dove mansoren gezegd. De afgelopen week hebben zo'n 400 kinderen hier van gebruik gemaakt, het leuke was dat er zowel jongens heel serieus aan het werk waren. De komende week geldt dit aanbod ook nog. Volwasse nen zijn ook van harte welkom, maar die moeten wel betalen voor de spul len die ze gebruiken, maar iedereen krijgt wel chocolade met een heer lijk stuk krentebrood. Op 3 december vierden wij Sint Nicolaas. In een oecumenische bijeen komst herdachten wij dit 5 december fenomeen. Helaas kon het Bisschoppe lijk Paar niet in zijn geheel aanwezig zijn. Sint Nicolaas had evenwel zijn Piet naar het Open Huis gezonden. Na een uitvoerige afwezigheidsveront schuldiging ging Piet over tot de orde van de dag, n.l. het toespreken en extra bedenken van enkele personen van buitengewone verdiensten binnen de sociëteit. Hierna vertrok Piet na de aandacht gevestigd te hebben op een aanwezige grote doos. Deze doos was gevuld door alle aanwezigen volgens het "Meebreng - Grabbel - Systeem". Via een competitiespel werd eerst tot laatst bepaald en in die volgorde werd in de doos gegrabbeld. Deze gezellige avond werd besloten met een warm applaus voor de voorzitster, die het voorbereidende werk voor deze avond geheel op zich had genomen. C1000 EEN GOEDKOPE SUPERMARKT In het Hoekstuk zal men niet langer een IFA-zaak aantreffen, maar men vindt daar een goedkope supermarkt: C 1000 genaamd. Het gezicht van de heer Broerse zult U hier nog wel aan treffen De zaak is verbouwd en alles is over zichtelijk uitgestald. Het is een mo derne supermarkt geworden. C 1000 heeft een kompleet assorti ment. OUD IJZER De politie hield vorige week twee Alkmaarders aan, die bij een ben zine-station in Limmen oud ijzer wilden meenemen. INBRAKEN Uit een bouwkeet werd lasappara- tuur ontvreemd. In Limmen werd een set nieuwe autobanden gesto len. Bij een tweetal woningen werd een poging tot inbraak gedaan. Eveneens ongewenst bezoek kregen de kantine bij de ijsbaan en een supermarkt. Bij enkele andere inbraken werden sieraden en een video-recorder gestolen. Bovendien werden een brommer en enkele fietsen wegge nomen. AANRIJDINGEN Op de kruising van de Westerweg en de Schuine Hondsbosschelaan kwamen een bestelbusje met aan hanger en een fietser in botsing. Hetzelfde gebeurde op de krui sing van Mariënstein en de Pastoor van Muijenweg. Een kop- staart botsing had plaats op de Ken- nemerstraatweg ter hoogte van de Kerkelaan. Bij deze ongevallen was alleen materiële schade. Een vracht wagen raakte van de Kanaalweg af en belandde in de sloot. Waarom de bestuurder de macht over z'n stuur kwijt raakte is nog niet bekend. Hij liep lichte vervyondingen op. Op de Vennewatersweg werden twee fietsers na een inhaal-manoeuvre door een auto gesneden en kwamen beiden ten val. Gevolg: senaat- wonden, builen en een hersenschud ding. De bestuurder van een brom fiets verleende op de kruising van de Sandecamplaan en de Haesacker- laan geen voorrang aan een auto. De bromfietser liep zo enkele schaaf wonden op. BEDREIGING Op 12 december werd een man na een woordenwisseling met zijn zoon bedreigd met een vuurwapen door de vriend van zijn zoon. Hij alarmeerde de politie. Beide jongens werden aan gehouden en het vuurwapen werd na een huiszoeking in beslag ge- VARIA Een auto was weer eens het lijdend voorwerp voor vernielzuchtigen. Tweemaal werd vorige week een rij verbod opgelegd aan automobilis ten, die te diep in het glaasje had den gekeken. Bij een verlichtings controle voor het eerst sinds tij den geen overtredingen GEVONDEN VOORWERPEN GEVONDEN: Kabelslot met sleutel, zilveren armbandje, bankbiljet, zeer groot konijn, paar motor hand schoenen, baby-schoen, beauty case, plastic tas met o.a. make up, rood kinderwantje, jurk, zwart gevoerde herenhandschoen, dames horloge, cijferslot, paar dames handschoenen, zwart lederen dames handschoen en een mapje met sleu tels. Goederen ophalen op woensdag- en zaterdagmiddag tussen 14.00 - 16.00 Donderdag 20 december Nicolaas Beetsschool, Rechte Hondsbosschelaan 24a, tussen 8.00 - 16.00 uur. De Duif Mariënstein 180, tijdens schooluren. Vrydag 21 december Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar Heiloo, huis-aan -huis actie plan Oost. Dozen en/of bundels papier gereed zetten langs de kant van de weg. Voor 17.00 uur. Halen op verzoek: 334088. Sint Adelbertschool, Bergeostraat 22. Tussen 8.45 - 15.45 uur. Donderdag 20 en vrijdag 21 december De Nieuwe Hoeve, Boekenstein 43. Tussen 8.00 - 16.00 uur. Halen op verzoek:; 333600. Ook lompen. De Zeskant, Het Malevoort 5/7. Tijdens de schooluren. Zaterdag 22 december Gymnastiekvereniging Klimop, Pastoor van Muijenweg 12, achter Bruno- gebouw. Tussen 10.00 - 12.00 uur. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar- Heiloo, hoek Kerkelaan-Wes- terweg. Tussen 9.30 - 12.00 uur. Halen op verzoek: 334088. Zaterdag 29 december Zwem- en Poloclub De Spetters, parkeerplaats bij het zwembad 't Baafje. Tussen 10.00- 12.00 uur. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar - Heiloo, hoek Kerkelaan-Wes- terweg. Tussen 9.30 - 12.00 uur. Halen op verzoek: 334088. Vrijdag 4 januari Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar - Heiloo, huis-aan-huis actie plan Zuid. Dozen en/of bundels oud papier gereed zetten langs de kant van de weg. Voor 17.00 uur. Halen op verzoek 334088. Zaterdag 5 januari Sint Benedictusschool, J.P. Hasebroekweg 21. Tussen 9.00 - 12.00 uur. Ook op schooldagen tijdens schooltijd kan oud papier gebracht worden. Halen op verzoek: 331857. Ook lompen. Handbalvereniging De Foresters, parkeerterrein Laan van Muijs, Egelshoek. Tussen 8.00 - 17.00 uur. Base- en Softbalclub Heiloo, parkeerterrein bij sporthal Het Vennewater. De gehele dag, ook zondag. Halen op verzoek: 129258. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar - Heiloo, hoek Kerkelaan/Wes terweg. Tussen 9.30 - 12.00 uur. Halen op verzoek: 334088. Maandag 7 januari Rehobothschool, Holleweg 98. Tussen 11.00 en volgende dag 7.30 uur. Vanaf maandag 7 januari weer elke schooldag. De Nieuwe Hoeve, Boekenstein 43. Tussen 8.00 - 16.00 uur. Halen op verzoek: 333600. Ook lompen. De Zeskant, Het Malevoort 5/7. Tijdens de schooluren. Alle werkdagen Muziekvereniging Eensgezindheid, Laan van Muijs 1. Tussen 8.00 - 16.00 uur. Halen op verzoek: 332336. Alle dagen Clemens Willibrordschool, container naast de Grosmarkt, Westerweg-Hoek Ewislaan, alle uren. Nationale Zonnebloemloterij 1984 De trekking van de Zonnebloemloterij is voorbij. De gelukkigen, die hun naam op de bijstrook van het lot hebben opgeschreven, hebben bericht ontvangen vanuit Brede. Trekkingslijsten zijn te vinden in winkelhof 't Loo en achter in de katholieke kerken. Unicef in de bibliotheek In de maand december staat Unicef met een stand in de openbare bibliotheek aan het Malevoort op dinsdag, donderdag en vrijdag ('s middags en 's avonds) en op zaterdag ('s ochtends). KOOK Heeft u spullen waar u vanaf wil, maar die nog bruikbaar zijn, KOOK, is er blij mee. Zij verkoopt het en de opbrengst is voor een project(je) in de Derde Wereld. Alles wordt gratis opgehaald. Contact adres voor Heiloo: W. Leer, Cruijs- camplaan 26, tel. 332010. Kontaktadres Alkmaar: Theo Schaper, tel. 111336. Schillen, groente- en fruitrestanten en oud brood. A. Sprenkeling, Hoogeweg 34 te Heiloo (tel. 072 - 331593). Afgewerkte motorolie: vrijwel alle plaatselijke garages en benzinestations. Glas: glascontainers bij de winkelconcentraties. Foto-vloeistoffen: Fa. Bloothoofd, Nijverheidsweg 4. (ontwikkelaar en tixeer gescheiden inleveren!) Overgebleven medicijnen: de beide plaatselijke apotheken. Oude kwikbatterijen: de winkels waar u nieuwe batterijen koopt. Onbrandbaar grof vuil [zelf brengen]: elke le zaterdag van de maand tussen 10.00 - 12.00 uur, grofvuilstortplaats Fa. G. P. Groot aan de Kanaaldijk al leen voor particulieren. Tegen betaling. Schadelijke afvalstoffen uit de particuliere huishouding: Elke woensdagmiddag tussen 14.00 - 16.00 uur, gebouw Openbare Werken aan de Kanaalweg 9a. Het gaat hierbij om: Restanten bestrijdingsmiddelen en lege verpakkingen hiervan, gebruikte ter pentine, tfi, wasbenzine e.d., verfresten, restanten van schoonmaakmiddelen, lijmresten, restanten van inkten en kopieermiddelen en cosmeticarestanten. Voor opname in deze rubriek kunnen inzamelaars bellen 072 - 331144 (tst.44) van de gemeente Heiloo. Van maandag t/m vrijdag van 8.30 - 12.30 uur en van 13.30 -15.00 uur. 1 Expositie Alice Visser Tot eind december zijn werken van Alice Visser, onder de titel 'Vervelen? Nooit!', te bekijken in de foyer van het Open Huis tijdens de openingsuren. (Zie daarvoor elders in deze Uitkijkpost). Expositie Joke Cops Momenteel kan men aquarellen en olieverfschilderijen van Joke Cops be zichtigen in het Elisabeth Ziekenhuis te Alkmaar. In februari '85 is dezelfde tentoonstelling te zien in het Centraal Ziekenhuis. Kerstwandeling in het duingebied Door de VVV Castricum-Bakkum is een wandelroute van ca. 8 kilometer uit gezet in het Noord-Hollands Duinreservaat. De routebeschrijving kan men tussen 20 december en 5 januari afhalen bij het VW-gebouw, Stationsweg 6 te Castricum van maandag t/m vrijdag tussen 10.00-12.00 uur en 13.30 - 15.30 uur. Kosten: 1,-. Voor de wandeling is een geldig toegangsbewijs voor het NoordHollands Duinreservaat nodig. Zondagschool 't Anker Zondag 23 december: viering van het kerstfeest met de kinderen. Aanvang 16.30 uur in de Kruiskerk. Iedereen is welkom. Kerstspel Vrye School Donderdag 20 december: gratis toegankelijk Kerstspel, georganiseerd door de Stichting Vrije School Castricum en uitgevoerd door de Bergense Vrije School in de Maranathankerk, aanvang 15.30 uur. Expositie Oud Heiloo over Pieter van Foreest Momenteel is in de Oude Pastorij tegenover het gemeentehuis nog de expo sitie over Pieter van Foreest te zien, welke door de vereniging Oud Heiloo word wordt georganiseerd. Oud Heiloo laat weten dat de normale openingstijd op dinsdagavond op eerste Kerstdag komt te vervallen. In plaats daarvan is de expositie op woensdag 26 december, 's middags van 14.00 - 17.00 uur toegan kelijk. Maar van deze laatste kans gebruik! De tentoonstelling wordt op 29 december afgebroken. NED. Bond van Plattelandsvrouwen, afd. Heiloo Donderdag 20 december: Kerst-viering, alleen voor leden, in de zaal van de Gereformeerde Kerk aan de Noordergeeststraat, aanvang 18.30 uur. Woensdag 9 januari: voordracht door mw. M. Geertsema over 'Wat bezielt die vrouw tegenwoordig' in het Open Huis, aanvang 10.00 uur. Wljkverenlging Plan Oost Donderdag 20 december: kerststukjes maken in 't Oosthonk, aanvang 10.00 uur. Materiaal aanwezig. Toegang/2,-. Vrijdag 21 december: Kerst-klaverjas-drive in 't Oosthonk, aanvang 20.00 uur. Toegang leden 3,— en niet-leden 4,—. Ned. Ver. van Huisvrouwen, afd. Heiloo Woensdag 9 januari: Nieuwjaarsinstuif in de zaal van de Gereformeerde Kerk aan de Noordergeeststraat, aanvang 9.45 uur. Sociëteit Alleenstaanden Heiloo Vrijdag 21 december: bowlingavond in Bowling Heiloo, aanvang 20.30 uur. Maandag 7 januari: Nieuwjaarsinstuif met bingo, aanvang 20.00 uur in het Open Huis. Kosten: 2,50. Inlichtingen: 332136 of 331097. Nieuws voor ouderen Donderdag 20 december: jaarlijkse gezamenlijke Kerst-middag voor leden van de beide bonden voor ouderen. Aanvang 14.00 uur in 't Trefpunt. Toegang ƒ2,50. Woensdag 2 januari: Nieuwjaarsbal in 't Trefpunt, aanvang 14.00 uur. Donderdag 3 januari: .gezamenlijke Nieuwjaarsreceptie van de ANBO en de KBO in 't Trefpunt, aanvang 14.00 uur. Donderdag 10 januari: klaver-jas-drive in 't Trefpunt.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1984 | | pagina 4