VERENIGINGSNIEUWS /<outinq VAN HIER EN Mevrouw Meertens-Wiltens nieuwe voorzitter van de Heilooër Stichting voor Bejaardenzorg Willem van Haneghem 'vedette' op toernooi Handsome Eight Im bo/ketboll vereniging flo/hing heiloo MODEZAAK V. VUUREN, TERUG VAN WEGGEWEEST wm—ammm—mÊmm—ÊÊÊBÊm HEILOO ME I LOO, UITKIJKPOST 19 DECEMBER 1984 Praatje over de Westfries en zijn taal Op zondagmorgen wacht de deel nemers een interessant praatje. De heer Jan Pannekeet, uit Heiloo, zal dan spreken over de Westfries en zijn taal. Natuurlijk blijft er nog volop tijd over voor andere aktiviteiten, zoals spel, dans en/of wandelingen. De Heilooer bibliotheek zorgt weer voor literatuur, e.d. over onze provin cie. Men hoeft niet het gehele week end bij te wonen. Belangstellenden, ook niet-leden van het Nivon, kunnen voor uitvoerige inlichtingen, kontakt opnemen met Ina Bennen, Werkendelslaan 64, tel. 336427, of Reina Mulder, 't Veld 12, tel. 333127. FALKLANDTONEEL BRIDGECLUB Uitslagen van dinsdag 11 december A, 1. mevr. Ritchie-hr. Gorse, 57.50; 2. fam. v.d. Vlies, 57.10; 1. dames Janssen-Stark, 62.90; 2. mevr. d. Wit-hr. Löhr, 56.25. B, 1. dames Belleman-Souverein, 60.40; 2. heren Duineveld-Pin, 59.60; 1fam. Helms, 54.60; 2. dames Haaf- kes-Wijnbeek, 52.50. Uitslagen van donderdag 13 decern ber: A, 1. heren Kuiper-Smit, 59.60; 2. heren Bader-Koster, 58.35; 1. heren Knegt-Toornstra, 56.56; 2. dames de Bruiykére-Ritchie, 55.00. B, 1. fam. Nieuweboer, 61.00; 2. dames Koster-Visser, 57.00; 1. mevr. Imeson-hr. Tiel, 58.00; 2. dames Hoolwerff-Spruijt, 52.50. C, 1. fam. Schoonhoven, 50.70; 2. mevr. en hr. Eichelsheim, 50.00; 1. dames Kuiper-Roos, 59.70; 2. da mes Koens-v. Swol, 52.75. D, 1. fam. Krom, 57.50; 2. heren Bennink-Gorse, 52.50; 1. fam. van Os, 55.85; 2. dames Hart-Vreeswijk, 52.50. Afzeggen: dinsdag mevr. Admiraal (tel. 335718) en donderdag de heer Bader (tel. 332630). 1 EERSTE KERSTTRANSPORT NAAR POLEN VERTROKKEN Afgelopen donderdagavond is de eerste van twee vrachtwagens met hulpgoederen en kerst-voedselpak ketten voor Polen volgeladen. De scoutinggroep uit Bevérwijk had zich n\et dit karwei belast, terwijl nog veel vrijwilligers stonden te sorteren en in te pakken. Vrijdag is de vracht wagen vertrokken. De truck van Rumping uit Beverwijk trok de, door de Stichting Helpt de Polen inge huurde oplegger volgeladen met maar liefst 18000 kg hulpgoederen richting Polen. Zondagmorgen vroeg is deze op de plaats van bestemming in Polen aangekomen. A.s. vrijdag zal de tweede vracht wagen vertrekken. Deze vrachtwagen wordt beschikbaar gesteld door het verhuisbedrijf de Wit uit Castricum. Ook deze wagen zal met ongeveer 18 ton kleding, voedsel, kinderwagens etc. volgeladen worden. Dit kerst transport is het grootste wat tot nu toe uit onze regio richting Polen ge- Kerstmis in de wereld" Op woensdag 12 december had in de volle en feestelijk versierde Ge reformeerde Kerk de jaarlijkse Kerst avond plaats. Onze presidente mevr. H. Gronert-Wentzel opende de avond met een tot het hart sprekende toe spraak. Zij riep ons op onze genegen heid en vriendschap voor anderen te laten voelen en zij zei: ,,als mens vormen we een geheel met de na tuur, wat de zon voor het leven op aarde betekent, kunnen wij met de warmte van ons hart zijn voor onze medemens." Nadat mevr. E. Schuitemaker- Honsbeek het muzikale gedeelte ge opend had met het spelen van ,,Het meisje en de nachtegaal" van Gra- nados, zong mevr. M. Takens-v. Dosselaer, begeleid door mevr. Schuitemaker, een negental Spaanse kerstliederen van Joaquin Nin. Voorafgaande aan elk lied las mevr. Gronert hiervan de vertaling voor. Na de pauze werd nog één Spaans kerstlied ten gehore gebracht, waar na zes dames ons achtereenvolgens iets vertelden over kerstgebruiken en -gewoonten van een land dat zij door middel van hun goed gekozen kleding uitbeeldden. De introduktie van iedere presentatie werd op voor treffelijke wijze verzorgd door mevr. Schuitemaker aan de vleugel. Ter afsluiting van deze reis van Kerstmis in de wereld, zong mevr. Takens het eerste couplet van ,,The song of peace" van Sibelius, waarna gezamenlijk verder gezongen werd. Onze presidente bedankte alle mede werksters en na het zingen van ,,Ere zij God" gingen we zeer voldaan naar huis. Men kan zich nu opgeven voor de in januari beginnende kookcursus, die eenvoudig van opzet, mannen en jonge mensen, het verzorgen van de warme maaltijd in enkele lessen leert. Zeer veel animo was er vorig jaar voor het onderwerp kunstgeschiede nis. In januari begint weer een nieu we cursus, die een vervolg van 4 les sen heeft met het speciale thema landschap schilderkunst in de 17e eeuw in Holland". Bij zowel de ge wone kunstgeschiedenis als de ver volgcursus is nu nog plaats. Nog 2 a 3 dames kunnen geplaatst worden bij de kantkloscursus, die op 22 januari begint. Verder geven wij Engelse en Franse conversatiecur sussen, die naast leerzaam ook erg gezellig zijn. In de afgelopen jaren is ons gebleken dat vooral deze cur sussen aan huisvrouwen, die nieuw in onze gemeente zijn, de mogelijk heid bieden op een gemakkelijke en prettige manier, kontakten te leggen en een nieuwe kennissen- en vrien denkring op te bouwen. De gymnas tiekclub op maandagmorgen vervult eenzelfde funktie. Alle inlichtingen over de kursussen kunt U inwinnen bij: mevr. A. Bikker, tel. 330867; mevr. J. Bikker, tel. 331273. Niet-leden betalen 10,inschrijf geld. Voor enkele cursussen is een lidmaatschap verplicht. stuurd is. Nog steeds zijn levensmiddelen, ,vers fruit, kleding etc. hartelijk welkom bij de bekende inzameladressen in KORENBLOEM-SAUS Zaterdag 22 december en maandag 24 december zijn er bij De Koren bloem aan de Stationsweg diverse specialiteiten op het terrein van sau zen verkrijgbaar. Fijne sauzen, die bij uw vlees- en visgerechten en bij wild uitstekend zullen smaken. Nieuw en uniek is de speciale Koren bloem-saus. Alle sauzen worden met uiterste zorg vervaardigd door de specialiteiten-kok P. P. Ranzijn. Behalve de sauzen van grote klasse is er op maandag 24 december nog een aantal feestelijke, Kerst-verse aanbiedingen. Wie geen zijn heeft om die te missen en wie een hekel heeft aan lang in de rij staan: De Korenbloem is a.s. maandag al van af zeven uur 's ochtends geopend. AFSTEKEN VAN VUURWERK TIJDENS DE JAARWISSELING Het gemeentebestuur maakt bekend, dat ingevolge artikel 151 d van de Algemene Politieverordening van Hei loo het afsteken van vuurwerk uitslui tend is toegestaan: - Op Oudejaarsavond na 's avonds negen uur; - op Nieuwjaarsdag tot 's-morgens twee uur. Deze bepaling is gemaakt uit een oogpunt van veiligheid vooral ten behoeve van het winkelend publiek op Oudejaarsdag. De rijkspolitie zal streng toezien op naleving van op het verbod. Bij over treding wordt het vuurwerk in beslag genomen en proces-verbaal opge maakt. Uitgeest, Akersloot, Limmen, Heiloo, Egmond-Binnen, Castricum en Bak- kum. Ook uw financiële bijdrage wordt zeer op prijs gesteld. T1NTORETTO-NIEUWS Met de Kerstdagen en Nieuwjaar houdt Tintoretto weer haar jaarlijkse expositie van teken- en schilderwerk van haar leden en jeugdleden in de Zevensprong. Het is de 39ste ten toonstelling. In de eerste jaren van haar bestaan heeft Tintoretto geëxposeerd in de voormalige MULO-school aan het Slimpad. Daarna in de lagere school er naast. De laastste jaren hebben de expo sities plaats in de Zevensprong. In dat zelfde gebouw kunt u ook het atelier van Tintoretto vinden, waar hard gewerkt is aan de voorberei ding van de expositie. Hiertoe be hoort ook het werk dat gemaakt is in de vakantie, thuis, in het buiten land of in de omgeving. Aangezien er nogal wat mutaties optreden in het ledental, is iedere expositie weer een verrassing; ook dit jaar! Ook de jeugd is weer present met ve le nieuwe gezichten. Gaat u zelf eens kijken. De expositie wordt ge houden in de Zevensprong, op de hoek van het Zevenhuizen en de Ewisweg. De Kon. Mij Tuinbouw en Plant kunde zal ook dit jaar weer haar gewaardeerde medewerking ver lenen met door enkele van haar le den geschikte bloemstukken. Een unieke combinatie die bij ons weten alleen in het Singermuseum bij haar jaarlijkse herfsttentoonstelling ook toegepast wordt. De expositie is geopend op: 23, 25, 26 en 30 de cember en 1 januari van 14.00 - 17.00 uur; 27 december van 20.00 - 22.00 uur. Met ingang van 17 december a.s. zal mevr. A. Meertens, als eerste vrouw, het voorzitterschap van de Heilooer Stichting voor Bejaardenzorg en Wo ningcomplex voor bejaarden, aan vaarden. Dit zijn twee verschillende zaken, maar vallen onder één be stuur. Mevr. Meertens volgt hiermee de heerCh J. Vahl op, die op 2 januari officiéél afscheid zal nemen. Mevr. Meertens is al bestuurslid v.a. 1 maart 1970 waarvan de laatste 5 jaar als vice-voorzitter. Werk Het werk dat een voorzitter te doen heeft in deze sektor is vrij veelomvat tend en geheel onbezoldigd. Het om vat het opnamebeleid voor Huize de Loet en de huisjes. Mevr. Meertens behandelt hiervoor de zakelijke kant, dokter Ten Bruggencate de medischè kant. Tegenwoordig wordt ook ge werkt met de indicatiecommis sie", leden hiervan hebben geen en kel belang met het huis. Iemand die in een verzorgingshuis wil in Heiloo moet zich dan ook wen den tot deze indicatiécommissie, bij de heer Zeeman, maar het kan ook besproken worden op mijn spreek uur, elke eerste maandag van de nieuwe maand van 10.00 tot 11.30 u in de Loet," zegt mevr. Meertens. Ook het flankerend beleid eist veel werk en tijd. Mevr. Meertens zegt hierover: ,,Het is prachtig dat het er is, maar het betekent wel meer doen met minder geld. Het flankerend be leid houdt in dat mensen, van buiten af, die niet meer kunnen koken, in de Loet een warme maaltijd (tegen ver goeding) kunnen krijgen. Bejaarden gymnastiekles, tijdelijke opvang als mensen echt ziek zijn (dit echter al leen op doktersadvies). Het personeel is ook een groot deel van het werk, maar mevr. Meertens 1 is al jaren de vertrouwenspersoon van veel personeelsleden. Doordat de mensen steeds ouder worden, vraagt dit ook steeds meer personeel. Mevr. Meertens zat ook in de bouw commissie en heeft toen de eerste paal geslagen, toen de nieuwe vleu gel aan Huize de Loet gebouwd werd. Thans bestaan er plannen voor de bouw van 15 leunwoningen. Hier woont men geheel zelfstandig, maar er is toch kontakt met het hoofdge bouw voor de nodige hand- en span diensten. Sporen Mevr. Meertens heeft haar sporen op het gebied van maatschappelijk werk wel verdiend. Na de meisjes HBS werkte ze een tijdje in een bloemen- zaak in Groningen. Het was ook daar dat zij haar man leerde kennen. In 1954 kwam het echtpaar Meertens naar Heiloo en werden onmiddellijk lid van ,,de Mollenbonen", een Groningse club die toen 300 leden telde. Mevr. Meertens was 15 jaar vice-voorzitter van deze club en sou fleerde bij alle toneelavonden. Mevr. Meertens was achtereenvol gens: 7 jaar bestuurslid van de Plat telandsvrouwen waarvan 4 jaar voor zitter; en zij zit al 25 jaar in het comité autotocht bejaarden; zij was mede-oprichter van de Stichting Dienstverlening Heiloo; zij bracht, samen met mevr. Pesman, de Fedë- ratie voor Vrouwelijke Vrijwilligers op gang huidige (Federatieve Vrou wenraad). Hieruit is weer de oppas dienst voortgekomen. En nu dus, als eerste vrouw, voorzit ter van de Heilooer Stichting voor Bejaardenzorg, enz. Op 2 januari wordt de scheidende voorzitter, de heer Ch. J. Vahl, een afscheidsreceptie aangeboden. Deze is gelijktijdig met de nieuw jaarsreceptie en duurt van 14.30 tot 16.00 uur. Sinds vorige week zaterdag is, na 4 jaar afwezigheid, modezaak van Vuuren weer terug op zijn oude stek. De winkel die zij toendertijd betrok ken op de hoek van de V.d. Velde- straat en de Willibrordusweg, was nog precies hetzelfde gebleven. Een mooie moderne modezaak. Daar de fam. van Vuuren graag weer naar Heiloo terug wilde, was dit dus de ideale oplossing. Het bedrijf is nu in handen van mevrouw van Vuuren en haar zoon en dochter. Bij Modezaak van Vuuren treft men mode aan in alle prijsklassen. Wat je noemt leuke dingen tegen leuke prijzen". Er wordt buiten de merken Delmod en Weber met het eigen merk ,,La Chance" gewerkt. Hierin ziet men veel mooie deuxpièces en bonneterie. M evrouw van Vuuren houdt zich met haar zoon hoofdzakelijk bezig met de inkoop, dochter van Vuuren met het verkoopgedeelte, maar met elkaar hopen zij van hun derde zaak een succes te maken. TONEELVER. FALKLAND Wij zoeken voor onze toneelver. Falk land een enthousiaste décorbouwer. Wat houdt dit in Iemand die handig is met hamer en spijkers, iemand die weet hoe je van een tekening of maquette een décor moet bouwen. Meehelpen doen de leden van Falkland, maar er moet leiding zijn. Er is vanaf 15 januari een aparte ruimte beschikbaar waar gewerkt kan worden. Falkland heeft 5 produkties per jaar; 2 in het voorjaar en 2 in het najaar en in mei een 1-acter. We zijn een bloeiende vereniging, de sfeer is uitstekend. Heeft u idee om bij ons te komen en mee te genieten van ons mooie theater "de Beun" met alle faciliteiten op theater-gebied, neem dan contact op met onze voorzitter mevr. M. Scholte, Harrelaers8, Heiloo tel. 333734. Alweer voor de tiende maal orga niseert Handsome Eight op Tweede Kerstdag zijn befaamde zaalvoet baltoernooi. Ook dit jaar is de or ganisatie er weer in geslaagd een bijzonder sterk deelnemersveld te contracteren. Opvallend is deze keer de deelname van twee profteams. Waren het vorige jaren spelers als Vanen burg, Rijkaard en Gullit die in een speciale pauzewedstrijd het tal rijk opgekomen publiek lieten ge nieten van verrukkelijke staaltjes zaalvoetbal, dit jaar zullen Sparta en een All Stars-team de gehele dag van de partij zijn. Bij het Stap per All Stars team zullen bekende spelers hun kunnen tonen. Zeker daarbij is de deelname van Willem van Haneghem die op 26 december met zijn zoon Ger (Feyenoord-C) naar Alkmaar zal komen. Sparta, dat getraind wordt door de Alkmaardcr Theo Vonk, zal met zijn sterkste formatie acte de pre-] sence geven. Dat hoiidt in dat- o.a. Louis van Gaal, Olde Rieke- rink, Ron van der .Berg, Robin Schmidt en keeper Bas van Noort-* wijk aanwezig zullen zijn. Naast deze twee profteams bestaak] het deelnemersveld uit AORC uit Amsterdam, dat in '83 tweede van]' Nederland werd, het Groningspi Fam., nummer zes van Nederland,;- Munsterbilzen, dat in de Belgische landelijke hoofdklasse vorig seizoen*' op een derde plek eindigde en de*' Alkmaarse vertegenwoordigers*] AV Jan III, Bupro Hout en Hand-/ some Eight. Dit unieke toernooi onder meer mogelijk gemaakt door de spon-/ soring van cafe De Stapper, heeft-] plaats op 26 december a.s. en wordt], gespeeld in sporthal De Hoornse-.' vaart. De eerste wedstrijd vangt aam] om tien uur, terwijl de finale om ön*|| geveer vijf uur zal beginnen. Het organiserende Handsome Eight met staand v.l.n.r.: Terry Hendriks^ Bert Toebes, Eric Koch, coach Peter Koch, Henk Deen en verzorger Arng Koch. Zittend v.l.n.r.: Frank Brouwer, Gordon Sheehan, Erno Brouwer en Petet Strabbing. De laatste jaren houdt het NIVON weekends in Natuurvriendenhuizen. Voor de vijfde maal gaat men dat doen op vrijdag 25, zaterdag 26 en zondag 27 januari, in het natuur vriendenhuis, het Zeehuis, te Ber gen. Op vrijdag begint het lange weekend om 7 uur. Het wordt een soort instuif, waarin iedereen zijn of haar dia's, films of foto's, die tijdens één van de NIVON-uitstapjes ge maakt zijn, kan laten zien. Zaterdag is er een exkursie van het bezoekerscentrum Parnassia en 's avonds zal de heer Pel uit Egmond aan Zee dia's of films laten zien over het Reddingswezèn langs onze kust. Heren 1 van Flashing is momenteel nog ongeslagen. Het huidige team speelt voor een groot deel al 3 jaar samen. In deze 3 jaar is er heel wat veranderd. Niet alleen wisselde men enkele spelers, men startte tevens met een nieuwe trainer, die de laatste 2 jaar ook als coach fungeert. Met coach/trainer Roy Antonius heeft Heren 1 veel vooruitgang geboekt. In 1982 eindigde Heren I als laatste van poule 2B, waarna men besloot onder leiding van de nieuwe coach Roy Antonius een systeem in hun spel in te voeren. In 1983 eindigde Heren I halverwege dezelfde poule, dankzij de voorgenomen verande ringen. Heren 1 is op dit moment al ruim een jaar ongeslagen op het ei gen veld en heeft dit seizoen tevens alle uit-wedstrijden gewonnen, waar door het team al bijna verzekerd is van een kampioenschap. Mocht He ren 1 kampioen worden, dan promo veert het team naar de le klasse, waarna ze hopen regionaal te kunnen spelen. De eerstvolgende thuiswedstrijd van Heren 1 is 26 januari, om 19.30 uur in Sporthal 't Vennewater. Voor inlichtingen: L. Hollander, tel. 336173. GEDENKSTEEN NIEUWBOUW SCOUTINGGROEP VICTORIE Afgelopen zaterdag heeft één van de jongste welpen van Scoutinggroep Victorie een gedenksteen gelegd bij de nieuwbouw van het clubhuis van dqze groep. De gedenksteen werd geschonken door aannemingsbe drijf Kroonenburg. Het vorige clubgebouw, ,,de Bolder" genaamd, stamde uit 1969. Dit was een oud houten noodschoolgebouw, en het was al snel duidelijk, dat dit in de vochtige omgeving van het Hei looër Bos niet lang zou kunnen blij ven staan. Al uit 1974 stammen de eerste plannen voor een nieuw, liefst stenen gebouw en in 1977 besloot de Victoriegroep definitief om een nieuw gebouw neer te zetten. Dit was minder eenvoudig dan men gedacht had. Er moest worden on derhandeld met Natuurmonumenten, van wie de grond gehuurd wordt. Er moest worden onderhandeld met de gemeente Heiloo, en de vergunning aanvraag nam om allerlei redenen veel tijd in beslag. En bovenal moes- NIVON HOUDT LUSTRUM WEEKEINDE „KRUIDEN IN DE TUIN" Alhoewel de 1.2.3-show dinsdag 11 december ^e mensen aan de buis kluisterde om te zien of er een prijs je was gewonnen, waren er toch nog ruim 100 aanwezigen in de grote zaal van de Gereformeerde Kerk te Heiloo. Dit om te luisteren en te kij ken naar de causerie met dia's door de tuinarchitect Jo Cuijpers uit Amsterdam, die zich vooral heeft toe gespitst op Kruiden in de tuin". De oude Egyptenaren begonnen reeds kruiden als b.v. Munt en Mar jolein te kweken, zowel voor ge bruik bij de maaltijden maar vooral als geneesmiddelen. Ten tijde van Karei de Grote kreeg de kruiden teelt een grotere belangstelling waar bij vooral in klooster- en kasteeltui nen de teelt werd beoefend. Goede voorbeelden van tuinen zijn nog te zien in het Muiderslot en het Be gijnhof te Amsterdam en Breda. Door opkomst van de chemische industrie werd de belangstelling weer ver drongen, doch zo'n 25 a 30 jaar terug werd gelukkig weer ingezien dat de natuurlijke kruiden voor de maaltij den en als geneesmiddel een betere toepassing verdienden. De teelt vraagt voor iedere soort een bescheiden plekje en een niet veel eisende grond, waardoor ook op het balkon kruiden in bloempotten kun nen worden gekweekt. Belangrijk is een doorlatende kalkrijke grond en vooral géén kunstmest. Het was wederom een bijzondere avond met een deskundige uitleg en waarbij men volop van de prachti ge kleurendia's kon genieten. Voor de causerie hield de heer C. Kamer zijn bekende praatje over de natuur rondom ons. WIJKVERENIGING WOGDIK IS NIET MEER De redactie van de Uitkijkpost ont ving daags voor het verschijnen van deze vrolijke Kerst-editie toch een treurig bericht. De wijkvereniging Wogdik (Dompvloetlaan) heeft be sloten zichzelf op te heffen. HEILOOER H E I L O O Vroeg of laat zullen we er allemaal - direkt of zijdelings - mee te maken krijgen, met de onvrijwillige thuis blijvers; mannen, die vervroegd ar beidsloos zijn geworden of in de V.U.T. of W.A.O. terecht zijn ge komen; schoolverlaters en afge studeerden die niet aan de slag kun nen komen. In plaats van een pen sioen op 65-jarige leeftijd en de kin deren ,,de deur uit" worden we ge- konfronteerd met een totaal andere derde levensfase. De kursus Onvrijwillige Thuisblij vers van de Federatieve Vrouwen Raad Heiloo, probeert de problemen die hierdoor ontstaan - langdurige inwoning, financiën, nieuwe relaties en een andere taakverdeling in het huishouden - te onderkennen en te bespreken. De F.V.R. hoopt, dat behalve van het verwerven van meer inzicht ook een positieve werking zal uitgaan van het wederzijdse kontakt tussen vrouwen, die in een dergelijke situatie zijn ge raakt of dreigen te raken. De kursus wordt gegeven op donder dagochtend 17, 24, 31 januari en 7 en 14 februari 1985 in het Open Huis van 9.15 tot 11.15 uur. U kunt zich opgeven bij de dames Beke (tel. 330954), Lucassen (tel. 336728) en Hammer (tel. 336871), die U ook graag alle gewenste inlichtingen zul len verstrekken. ten de nodige financiën bij elkaar ge-] zocht worden. Dit najaar kwam ein delijk de vergunning en kon aan-] nemingsbedrijf Kroonenburg met dè bouw beginnen. Het nieuwe gebouw, ,,de Bolder II"]. zal zijn aangepast voor gehandicapt ten, zodat groepen met gehandicapt ten in deze ideale omgeving hun kamp kunnen houden. Het zal ook meer ruimte bieden aan de eigen le den, en vooral de welpen (7—11 jaar) hebben dan ook nog plaats voor nieuwe leden. Inlichtingen, tel. 338020.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1984 | | pagina 8