f Uit de keuken van Mar/an Nieuws van de Gemeente Heiloo SPORT EN SPEL Begroting 1985: tekort geraamd van 130.000 gulden Kwart eeuw groentehandel Jan van der Steen Wonen en werken in Castricum VÉRENIGINGS NIEUWS uuisllinioim. Bedrijventerrein "CASTRICUMMERWERF" J. H. ZIJLSTRA MAKELAARDIJ O.G. b.v. Anna Paulownastraat 18 1901 BV Castricum 02518-55150 telex 35214 HOPMAN MOOIJ MAKELAARDIJ adviseurs in onroerend goed. Dorpsstraat 39a, Postbus 245 1900 AE Castricum 02518-57700 11M» wmmm. UITKIJKPOST 23 JANUARI 1985 De gemeenteraad behandelt morgen en maandag de begroting van de ge meente Heiloo voor 1985. Volgende week treft u in de Uitkijkpost een overzicht aan van wat er door de zes in de raad vertegenwoordigde partijen is gezegd tijdens deze behandeling. Nu een paar punten uit de begroting, wel ke door het college van burgemeester en wethouders wordt aangeboden. Allereerst moet gezegd worden, dat de begroting niet sluitend is. Er is een na delig saldo van 130.000 gulden. Dit heeft de volgende oorzaken: - De investeringen voor 1985 bedragen aan lasten voor '85 183.000 gulden. Dit bedrag moet in principe betaald worden uit de post 'onvoorzien'. Maar die post komt in de begroting uit pp 143.000 gulden, een tekort derhal ve van 40.000 gulden. Jaarlijks ontvangt de gemeente Hei- }oo een uitkering van het Gasbedrijf, jde zogeheten winstuitkering. De ver dachte inkomsten ten gevolge hiervan èijn echter te hoog ingeschat en wel Jl 90.000 gulden te hoog. In totaal komt het negatieve saldo daardoor op ^30.000 gulden. i Gelukkig is er ook een meevaller. Door het gunstig uitvallen van de be grotingen '82 en '83 groeiden de reser ves, waardoor er ongeveer 100.000 frieer rente-opbrengst uit eigen vermo gen is. Het totale negatieve saldo komt daarmee op het hierboven ge- f oemde bedrag van 130.000 gulden, n de inleiding op de begroting stelt het college aan de raad voor om het te kort te dekken door een beroep te $oen op de reserves van de gemeente, at er daadwerkelijk geld aan de re- erves moet worden onttrokken, daar over is het college enigszins opti mistisch: ,,Het is mogelijk, dat net als de laatste jaren het geval was als ge volg van wat gunstiger uitvallen van de rekening, nauwelijks of niet over £en bedrag van die reserves zal behoe den te worden beschikt." Het kan dus «vel eens meevallen met het nu ge- BURGERLIJKE STAND gemeente heiloo Geboren: JLeontine M., d.v. Warmer, N.G.D. en Coolegem, M.M.; Arnd J., z.v. 'van der Meer, J.D. en van den lHerik, M. i Huwelijksaangiften: ÏOudhoff, Cornelis G. en Spijkerman, t Astrid. i STICHTING DIENSTVERLENING ALKMAAR - HEILOO AGENDA 't TREFPUNT Westerweg 294, tel. 331294 Hoog en Laag 7a, tel. 331458 donderdag 24 januari Yoga voor ouderen 9.3012.00 Soos, diaserie Heiloo 13.3017.00 Yoga, de Jong 20.0022.00 vrijdag 25 januari Koersbal 10.0012.00 Soos 13.3017.00 Bridge 13.30—17.00 Klaverjassen 20.0022.00 Soos zondag 27 januari 13.30—17.00 maandag 28 januari WAO/AWW soos 9.00- Biljart 't Treffertje 13.30- (Bowling) 14.00- dinsdag 29 januari Ouderenkoor 10.00- •Soos 13.30- Handwerken 14.00- Gymnastiek de Loet 14.15- ;Yoga, de Jong 19.30- woensdag 30 januari Engels .ISoos, dansen 9.00- 13.30- 12.00 17.00 15.00 -12.00 -17.00 •16.00 -15.45 -20.30 12.00 17.00 raamde begrotingstekort aan het einde van het jaar. Investeringen Hiervoor noemden wij al even de in vesteringen. In Heiloo wordt in 1985 voor een bedrag van bijna 2,7 miljoen geïnvesteerd. Ruim een derde deel gaat naar het onderhoud en de verbe tering van de wegen. Daarnaast is een niet onaanzienlijk deel bestemd voor verbouwingen aan scholen ten gevolge van de wet op het basisonderwijs. Hiervoor ontvangt Heiloo overigens wel extra middelen van rijksoverheid, waardoor er geen kapitaalslasten zijn. Tegenover al die grote bedragen staan ook kleinere bedragen. Bij voorbeeld stopt de gemeente dit jaar 27.000 gul den in de reconstructie en vervanging van de speelwerktuigen op een aantal terreinen. Een bedrag van 65.000 gul den is in de lijst van investeringen op genomen voor reparatie van het leien dak van de toren van de Witte Kerk. Bij reparatiewerkzaamheden is name lijk gebleken, dat de leien geheel ver weerd zijn. Tot slot heeft de gemeente een bedrag van 25.000 gulden uitge trokken voor de reconstructie van het softbalveld van BSC Heiloo. Dit in verband met het behalen van de natio nale hoofdklasse doör het eerste da mesteam van deze vereniging in '84. Subsidies Tot slot nog de subsidies aan een aan tal verenigingen. In 1983 werden de subsidies met vijf procent verlaagd. In 1984 was er geen wijziging (dus 95 procent van het bedrag van 1982). Voor 1985 stelt het college via de be groting voor om de subsidies weer met drie procent te verhogen. Het betreft voornamelijk verenigingen, waarvan de activiteiten door vrijwilligers wor den gedaan. In totaal is de uitgave- voor subsidies 14.000 gulden meer dan vorig jaar. Huwelijken: Duijneveld, Pieter en Zuurbier, Margaretha C.A. Overleden: Degenkamp, Maria B.A., w.v. Schef- fer; Kuilman, Albardina C., w.v. van Buuren; Bout, Maria C., w.v. van Vuuren. NEDERLANDSE BOND VAN PLATTELANDSVROUWEN AFD. HEILOO Mevrouw Wolse opende op 9 januari de bijeenkomst met een hartelijk welkom tot de spreekster en de aanwezige dames die het slechte weer hadden getrotseerd. Zij gaf het woord aan mevrouw M. Geèrtse rna, die kwam praten over: "Wat bezielt die vrouw tegenwoordig?" Mevrouw Geertsema ging terug in de geschiedenis naar de tweede helft van de vorige eeuw toen in Engeland de eerste emancipatiegolf ontstond. De Engelse vrouwen voelden zich tweede rangsburgers. Zij moesten veel en mochten weinig. Hun strijd had uiteindelijk resultaat: zij kregen stemrecht. De Nederlandse vrouwen waren toen en zijn nu nog steeds erg huis houdelijk. Maar ook hier hadden veel veranderingen plaats. Vrouwen gin gen zich organiseren. Er kwamen vrouwenbewegingen, zoals de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. In de zestiger jaren ontwikkelde zich een tweede emancipatiegolf in Parijs, die ook in Nederland de vrouwen in beweging zette. Zo ont stond o.a. "Dolle Mina". Het is nog steeds moeilijk voor vrouwen om in de maatschappij door te drin gen, zeker nu met de economisch slechte toestand. Na de boeiende inleiding ontstond er een geanimeerde discussie. De vele vragen die naar voren kwamen, werden kundig door mevrouw Geertsema beantwoord. INGEZONDEN "Wat voor kwaad doet een radiopiraat?" Op de vierde dag van het nieuwe jaar is radio Montevideo door de Radio Controle Dienst van de PTT, daarbij geassisteerd door de Rijkspolitie Castricum, uit de lucht gehaald. De zendapparatuur is in zijn geheel in beslag genomen. Dit betekend toch weer een schadepost van enkele dui zenden guldens. Dit uit de lucht halen van het station op de FM 101 roept weer de vraag op van: "Wat voor kwaad doet een radiopiraat?" Al vier jaar lang verzorgen een aantal enthousiaste mensen radioprogram ma's voor iedereen die maar luisteren wil. Dit alles geheel vrijblijvend, zonder betalende leden of donateurs, zonder reclame-inkomsten in wat voor vorm dan ook. Een aantal trouwe luiste raars geeft regelmatig financiële steun en met daarbij de maandelijkse eigen bijdrage van de "radiomakers" zelf is alles steeds maar weer financieel rond te krijgen. Dat radio maken wordt gewaardeerd door een groot aantal mensen, blijkt altijd wel door de vele reacties op de programma's. Geheel vrijblijvend kunnen organisaties of verenigingen via het plaatselijke radiostation hun activiteiten bekend maken. Denkt u maar aan: "Stichting Helpt de Po len", Mozaïken comité Limmen, de organisatie van de Egmond-drie-Ade, de carnavalsverenigingen enz. Op eerste Kerstdag is radio Montevi deo met een kerstman door de regio gegaan. Vele zieken, gehandicapten, alleenstaanden, maar ook mensen die weer veel werk verzetten voor hun me- demns zijn bezocht (b.v. Zonne bloem). Is dit nu werkelijk een mis drijf? In de omroepwereld is al lang bekend dat er in de toekomst niet meer op plaatselijke radiostations heengegaan kan worden. In de ons omliggende landen functioneren lokale stations al jaren. Sommige Gemeentebesturen in het land en politieke partijen pleiten voor de plaatselijke radiostations. De praktijk heeft immers al lang be wezen dat er behoefte aan lokale radio is met verstaanbare muziek en plaatse lijk nieuws. Wat voor kwaad doet een piraat als Radio Montevideo? De apparatuur waarmee gewerkt wordt is beslist storingsvrij. Niemand heeft er last van als hij of zij niet wil luisteren. Er is geen sprake van enig financieel voordeel in wat voor vorm dan ook. Inkomsten uit reclamespots op de ra dio kent men bij Montevideo niet. Hierdoor ontstaat er ook geen bena deling van andere reclame-media als b.v. dag- en weekbladen. Radio Montevideo wil terug in de lucht met zijn programma's. Wij reke nen hierbij op steun van onze luisteraars. Bel voor informatie één van de drie contactadressen: 072-330143 of 02205-1859 of 02206-5070. De zendapparatuur van radio Monte video is tenslotte van de luisteraars. Zij bepalen dus of radio Montevideo weer terug kan komen op de FM 101 ja of nee. Het echtpaar Van der Steen: 25 jaar getrouwd en net zo lang 'in de groenten Een welverdiend, lang weekeinde eruit met z'n allen. Dat is het kado dat de familie v.d. Steen zichzelf gaf. Een dubbele reden om feest te vieren. De zaak bestaat 25 jaar en de heer en mevrouw v.d. Steen zijn 25 jaar getrouwd. Alle reden dus om de bloemetjes eens even buiten te zetten. Maar ook de klanten deelden mee in de feestvreugde, voor ieder van hen was er een zak met heerlijkheden, die een groentezaak alzo heeft. Er is in die 25 jaar nadat Jan v.d. Steen de zaak van de Fam. Mulder overnam, wel veel veranderd. In het begin werd er nog driemaal in de week langs de deur gevent en velen zullen zich het kleine groentewinkeltje aan de Westerweg nog wel herinneren, waar mevr. v.d. Steen de scepter zwaaide. Maar in 1973 kwam de grote verbouw ing en herrees er een prachtige moder ne groentezaak, het assortiment werd flink uitgebreid. Er kwamen fijnere groentesoorten bij en ook meer aparte dingen zoals oesterzwammen en can tharellen. ,,Toch blijf je echt de winkel uit de buurt", Zegt Jan v.d. Steen ,,dat merk je weer met het slechte weer van de afgelopen weken, dan bezorg ik bij de ouderen en zieke klanten, soms vragen ze ook wel eens of ik nog een broodje mee wil nemen en dat doe ik met plezier". Het hele gezin werkt mee in de zaak, in de eerste plaats natuurlijk mevr. v.d. Steen, die altijd in de winkel te vinden is, maar ook de zoons bieden de helpende hand. ,,Het is zo'n stuk luxueuzer allemaal dan vroeger dan moest de ruimte achter de zaak, als het vroor verwarmt worden d.m.v. gasflessen, die moesten dan vaak eerst ontdooit worden", vertelt mevr. v.d. Steen ,,nu is alles centraal verwarmd en dat is een hele luxe". Maar er moet hard gewerkt worden in een groentezaak, wil men de gesneden groente vers verkopen, dan moet ze op de dag zelf gesneden worden en dat betekent, vroeg op maar de fam. v.d. Steen, doet het met elkaar met hart en ziel. KATHOLIEK VROUWENGILDE Woensdag 16 januari kwam het katho liek vrouwengilde weer bijeen in het Trefpunt". Deze avond vertelde mevr Broek van de brandwondenstichting uit Beverwijk het een en ander van 't werk van de stichting en liet ze met film en dia's zien wat er gedaan wordt aan brandwonden bij patiënten. Mevr. Broek waarschuwde ons om toch vooral voorzichtig om te gaan met hete vloeistof en vuur, want de patiënt heeft eg veel pijn en ook de behande ling is vreselijk pijnlijk en kan jaren duren. Er is bij de stichting een bibliotheek aanwezig waar iedereen gebruik van mag maken. Er wordt ook een verhelderende folder uitgegeven en men wil graag donors oproepen voor de huidbank, want huid is zeer belang rijk bij de genezing. Castricum kent u natuurlijk allemaal als een woonplaats bij uitstek, prachtig gelegen aan de rand van de Kennemer duinen, nabij strand en polderland schap, met z'n gezellig winkelcentrum en z'n station op 20 treinminuten van Amsterdam-Centraal. Niet zo bekend is Castricum als vestigingsplaats van vele kleine, mid delgrote en grote bedrijven. Bedrijven, die niet alleen de plaatselijke en regionale markt bedienen, maar ook een nationale en zelfs internationale markt hebben. Daar de gemeente Castricum deze expanderende bedrijven onvoldoende ruimte kon bieden, zijn er grootse plannen gemaakt voor de ontwikkeling van een volwaardig bedrijventerrein. Dit bedrijventerrein "Castricummer- werf" is net buiten de bebouwde kom gesitueerd op slechts enkele minuten loopafstand van centrum en station. Een direkte ontsluitingsweg naar de Beverwijkerstraatweg waarborgt een goede wegverbinding met de regio en de rest van het land. Begin 1985 wordt een deel van het ruim 5 hectare grote bedrijventerrein bouwrijp gemaakt, opdat eind 1985 de eerste bedrijven hun aktiviteiten vanaf de nieuwe vestigingsplaats kunnen ontplooien. Het bedrijvenpark De Werf is een initiatief van aannemersbedrijf A.C. Borst B.V. te Castricum. In diens opdracht hebben de Castricumse ma kelaarskantoren J.H. Zijlstra Make laardij O.G. b.v. en Hopman Mooij Makelaardij een intensief onderzoek gedaan onder een kleine 600 bedrijven in de gemeenten Castricum en Eg- mond. Uit dit onderzoek is gebleken, dat er een grote vraag is naar bedrijfs ruimten in de koopsector met vloerop pervlakten van ca. 100 m2 tot 300 m2. De resultaten uit dit onderzoek hebben A.C. Borst B.V. doen besluiten om een drietal kleinschalige bedrijfsgebouwen te ontwikkelen. Deze drie bedrijfsgebouwen hebben tezamen een totaal vloeroppervlak van 5417 m2, verdeeld over 37 units, met een vrije hoogte van 5 meter en een entresol van minimaal 28 m2. Vanzelf sprekend is royaal aandacht besteed aan een goede, functionele architec tuur een prima warmte- en geluidsiso latie en een uitstekende brandwerend heid. Iedere unit beschikt over een pantry en een toilet. Door de flexibiliteit van elk gebouw zijn de units zowel geschikt voor kantoorruimte, showroom e.d. als voor het ambachtelijke- en nijverheidsbe- drijf. Inmiddels zijn een vijftiental opties, tezamen goed voor 1702 m2 bedrijfs ruimte en voor 2400 m2 bouwgrond, aan derden verleend. Aannemersbedrijf A.C. Borst is er in geslaagd om de koopsommen uiterma te scherp te stellen, waardoor bereikt wordt, dat het bedrijvenpark De Werf een geduchte concurrent gaat worden van soortgelijke plannen in de IJmond. De jonge en aktieve makelaarscombi natie Zijlstra/Hopman Mooij is uitermate positief gestemd over het welslagen van dit plan. Voor inlichtingen: zie de advertentie op deze pagina. WEET JE NOG VAN TOEN De schoolreisjes met paardenwagen. Later met de bus. En niet te vergeten lopen naar de trein. Toen naar Alkmaar en daarna met de bekende Bello naar Bergen en Schoorl. Dat was me toch een feest! De namen van deze foto: Boven van links naar rechts: Meester J. J. Rommel, M. Hartog, T. Purmer, C. Spaans, P. Keuris, G. Nier- op en J. Pilkes. Tweede rij: W. Rus, M. Kant, L. Blokker, H. Geuzenbroek, L. Muis, G. de Bakker, M. van Weelderen en G. Nieuwenhuis. Zittend: B. Speur, G. v. Veer, R. Hoen, J. Greeuw, S. Bos, T. van Steeg, J. Ni- cola en A. Groot. Liggend: A. v.dcr Steen, C. Kossen en A. Modder. We kunnen nog niet schrijven, dat de expositie van oude schoolplaten in de Oudheidskamer veel bezoekers heeft getrokken. Natuurlijk is het slechte weer en de soms onbegaanbare wegen daar debet aan. Toch willen wij ieder die interesse heeft om de schoolplaten van Ising-Jetsen en Koekoek weer eens te zien aanraden, zodra er de mogelijkheid is, een bezoek aan de "Oudheidskamer" te brengen. De expositie is niet zo lang n.l. tot en met 26 febr. a.s. Er zijn mapjes verkrijgbaar met afbeeldingen van de platen in kleurendruk op briefkaartformaat voor slechts f. 2,— per 5 stuks. Misschien hebben we hierbij de nieuwsgierigheid wat geprikkeld en zult u de expositie gaan bezoeken. De toegang voor leden met hun gezin is gratis, terwijl niet leden: f. 1,— per persoon dienen te betalen. De gebruikelijke openingsuren zijn dinsdag van 19-21 uur en zaterdag van 14-17 uur. De gevangenneming van Floris V door de edelen in 1296. SJOELVERENIGING RICOCHET Zoals bij de aanvang van het seizoen is beloofd, wil Sjoelvereniging Ricochet dit jaar een toernooi houden. En nu is het zover op 26-1 zal er in de aula van de Rijksscholengemeenschap Noord-Kennemerland een landelijk toernooi van de Algemene Nederland se Sjoelbond worden gehouden. Op dit toernooi zullen velen topsjoe- lers uit het gehele land aanwezig zijn. Daarnaast zal er ook voor de gewone sjoelers en ook de huiskamersjoeler een belangrijk deel worden gereser veerd, zodat ook de beginners de gele genheid krijgen een poging te wagen met de ronde schijven op de o zo glad de bakken. Naast het wedstrijd-gebeuren bestaat er ook de mogelijkheid om op vrije bakken (zoals Mini-bak, 75 punten- bak, Bananen-bak en Hoogstè- scorebak) te spelen en een prijsje te winnen. Het wedstrijdsjoelen begint om 11.00 en 12.30 uur. Er bestaat gelegenheid om in te schrijven vanaf 10.00 uur. De prijsuitreiking zal ongeveer om 17.30 uur plaats hebben. Wij nodigen een ieder, die iets voor het sjoelen voélt, uit om eens een kijk je te komen nemen. Het is tenslotte een sport voor oud en jong. De Rijksscholengemeenschap Noord- Kennemerland kunt U vinden te Alk maar naast het AFC-terrein aan de Robonsbosweg 11. DAMESBRIDGECLUB "SANS ATOUT" HEILOO Uitslag 16 jan.: A. 1. Ruiter-Visscher 56 2. Brugman-Groen 53 1. Rootjes- Agsteribbe 57 2. de Waal-Bakker 55V2, B. 1. Frugte-Kemper 57 2. Stark-Klerk S6V2 1. Harreveld-Roest 53 2. Hoff-van der Velden 51. C. 1. Slob-Brokx 54 en van Vliet-Sandkuijl 54 1. Visser-Peereboom (55/57V2) 57V2 2. Romar-d'Arnaud 57. D. Rui- gewaard-Hulst 68V2 2. van Aken-Zui- dema 51V2 van Buitenen-Schimmel 5 U/2. GYMNASTIEKVER. D.O.V.E.S. HEILOO Jl. zaterdag was er een vriendschappe lijke wedstrijd tussen de meisjes van de keurploeg van Be Quick uit Bergen en Doves Heiloo. De jongste kinderen gaven een vertederende aanblik, er werd, hun leeftijd in aanmerking genomen (8-10 jr.) keurig gewerkt. De grotere meisjes (t/m 14 jaar) turnden hun oefening met inzet, er was een erg sportieve strijd. Medailles waren er individueel voor de drie besten in hun leeftijdsgroep: voor Doves waren dat Katja de Wit, Tama ra Zonneveld en Marjolein Groot. Voor Be Quick: Mette Janssen, Karin Veer en Monique Leyen. De Bergense meisjes wonnen uiteindelijk met een verschil van drie punten. IJS, SNEEUW EN NU DOOI? TOCH EEN BORD ERWTENSOEP VAN ALLOOI Bij het maken van erwtensoep, moeten wel enige punten goed in acht worden genomen. De erwten minstens 8 uur of een hele nacht weken. Het water moet koud zijn en de erwten ruim bedekken. Het deksel van de pan mag nooit helemaal gesloten zijn. Als het vlees gekookt heeft, schept u met de schuimspaan alle schuim van de bouillon, deze moet helder zijn: Als de soep helemaal klaar is en de volgende dag pas gegeten wordt, deze direkt laten doorkoelen. Koud water in de spoelbak laten lopen, pan in het water, af en toe roeren, dit nog een keer herhalen. Ingredieënten voor ongeveer 3 liter erwtensoep: - 600 gr. spliterwten, 600 gr. erwtensoepgroente (vers) 500 gr. varkensvlees. U kunt zelf een combi natie maken uit, hamschijf-krabbetjes -poulet-speklapje of procureurlapje. Gebruikt u liever geen varkensvlees,- neem dan een stuk kalfsschenkel met been, 1 rookworstje, zout, peper* aromo en 2 kruidenbuiltjes. Bereidingswijze: het water aan de kooEJ brengen, dan het vlees erin, even laten doorkoken, daarna afschuimen. Gas laag, de kruidenbuiltjes in de pan hangen. Het vlees laten garen in lVi uur. Dan gaat het vlees uit de pan eh de geweekte erwten in de bouillon, iets water toevoegen als dit tekort is. Af eja toe doorroeren. De erwten laten garerfe dit merkt u als het een mooie gladdé massa is geworden. Dan gaat de gesneden groente erbij* Deze in een half uur gaar lateh worden. Zout, peper en aroma naar eigen smaak toevoegen.Het vlees gaat weer in de pan en de laatste 5 min. het ontvelde, in plakjes gesneden rook worstje erbij. Serveren als maaltijd soep, vergezeld door een sneetjs rogge brood met een paar plakjes Zeeuws spek. NEDERLANDSE VERENIGING VAN, HUISVROUWEN, AFD. HEILOG 'a Woensdagmorgen 9 januari hadden wij onze jaarlijkse Nieuwjaarsinstuif in de Gereformeerde Kerk. Zoals| altijd was de belangstelling zeep groot, ondanks de gladheid en alle misère van de winter. De presi dente, mw. H. Gronert-Wentzel opende met een kort welkomst^ j woord, waarna mw. N. v.d. Meer- Wetterauw de organisatie overnam en als spelleidster optrad. Dit spel was een levensgroot ganze- bord, op de vloer uitgezet, waarbij* de deelneemsters groepsgewijs' een aantal vragen moesten beanU woorden en opdrachten vervullen* Het spel viel goed in de smaakt zodat het een zeer geannimeerde ochtend werd. Na afloop bedankte mw. M. Steketee-Bennis de spel leidster met een bloemetje. (Zie ook Verenigingsagenda). NIEUW BESTUUR D'66 HEILO O -LIMMEN Op woensdag 9 januari j.l. heeft eerC Algemene Afdelings Vergadering^ van de afdeling Heiloo-Limmen van D'66 plaatsgehad. Ter vergadering is de samenstelling van het afdelings-4 bestuur aanzienlijk gewijzigd. De heren J. van Dam, H. van Sadelhoff,. en H. van Halem hebben het bestuur- verlaten. De afdeling heeft zich voor de door hen i'n de afgelopen jareh. bewezen diensten zeer erkentelijk getoond. Het nieuwe bestuur is als volgjt- samengesteld: mevr. A. Leije.- naar-Boskemper, voorzitter, de heer; B. Swart, penningmeester, mevrouvv M. B. van den Haak, secretaris en mevrouw A. Schoen-Swam, lid. Het adres van de afdeling is: Op de Wieken 1, 1852 BS Heiloo, tel. 330118. Aldaar kan een ieder te allen tijde informatie over de par tij verkrijgen. Op de gehouden afdelingsvergade:- ring is tevens een principebesluit tot deelname aan de gemeente raadsverkiezingen van 1986 ge nomen. LANG WEEKEND NIVON KORTER Het lang weekend van het Nivort, dat was vastgesteld op 25, 26 en 27. januari in het natuurvriendenhufe "Het Zeehuis" te Bergen aan Zee'* is met één dag ingekort. Dit om or- ganitorische redenen. Nu vangt dit vijfde weekend van de afdeling HeF loo aan op zaterdagmorgen 26 ja> nuari om ongeveer 11 uur. Dan staat de koffie klaar. Belangstellenden hoeven niet het gehele weekend bij te wonen. Zo zullen er zijn die speciale belangstelling hebben voof de zaterdagavondbijeenkomst waar de heer Pel uit Egmond aan Zee een praatje zal houden over het red dingswezen langs onze kust of dè zondagmorgen bijeenkomst met de kenner van de Westfriesetaal, onze plaatsgenoot de heer Jan PannekeeJ, welke zal spreken over: ,,De Wesi- fries en zijn taal". Wil men meqr weten over het weekend, of een deel,; ervan, dan kan men zich wenden bij. Ina Bennen, Werkendelslaan 6#,' tel., 336427, of Reina Mulder, Het Veld 12, 333127.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1985 | | pagina 4