SPORTEN SPEL VERENIGINGSNIEUWS t SPORT EN SPEL AGENDA mm VERENIGINGSAGENDA Sponsor Terriërs Meisjes Al Gratis tegeltje bij geboortekaartjes jiéu sportpark f\' 4 I fflfM té UITKIJKPOST 27 FEBRUARI 1985 ZWEMBAD LOOS Groot feest voor de leerlingen van Zwembad Loos. Alle 47 kandidaten voor A en B zijn met glans door het zwemexamen gekomen van afgelo pen zaterdag. De geslaagden zijn: A-Diploma: Cindy Admiraal; Martijn Bloedjes; Patricia Blokker; Stefan Dekker; Nienke Elzinga; Annekatrien den Engelsen; Diane de Beer; Gamal Fouad; Anja Groot; Simone Harren; Annemieke Hekman; Joost Hoetjes; Maren Hoogland; Maaike Jongbloed; Michael Kabel; Dewi van Kals- beek; Rob Klaase; Robin Kops; Jaap Mattheijer; Louis van Melsen; Etienne Mostertman; Lucienne Niekoop; Margriet Peters; Made leine Tilburg; Judith Vlug; Maarten de Vries; Margret Weyers; Daan de Wit. B-Diploma: Barry Aelbers; dhr. Bakker; Martijn Bekema; Irene Boulonois; Jeroen Greuter; Fabien Groeneveld; Jung Mi Hendriksen; Ike Hopman; Elmer Jacobs; Charlot te Kaiser; Patricia Knaap; Maarten Noom; Angela Pater; Douwe Peiger; Petra Portegies; Pieter Senden; Pauline Schneider; Fransje Schoen maker; Irene van de Wolf. PROGRAMMA SPORTHAL HET VENNEWATER DONDERDAG 28 FEBRUARI Handbal, div. clubs 18.00-23.00 VRIJDAG 1 MAART Zaalvoetbal, div. clubs 17.45 - 23.00 ZATERDAG 2 MAART Zaalvoetbal, div. clubs 9.00 - 19.00 Badminton, gem. Heiloo 19.00 - 23.00 ZONDAG 3 MAART Handbal, div. clubs 10.00-18.00 MAANDAG 4 MAART Volleybal, Effect 17.30 - 23.00 DINSDAG 5 MAART Volleybal, NeVoBo 18.30 - 23.00 WOENSDAG 6 MAART Zaalvoetbal, KNVB 18.45- 23.00 BRIDGECLUB De uitslagen van de op woensdag 20 februari gehouden wedstrijden zijn als volgt: Groen: NZ: 1. dames Plas - v.d. Zijden, 55.00%; 2. hr. Hakvoort - mevr. Schoute, 54.17%; OW: 1. fam. Couzijn, 54.17%; 2. fam. Baas, 52.50%. Blauw: NZ: 1. mevr. Smakman - hr. Vijn, 60.71%; 2. dames Stuker - v. Zutphen, 51.19%. OW: 1. heren Buurman - v.d. Zijden, 73.81%; 2. heren Kloots - Stuker, 46.43%. BC LA STRADA-OKK P. Pilkes - Th. de Waard 2 - 0; N. Kabel - D. Pepping 0 - 2; L. Hoetjes - P. Leering 0 - 2; J. Kuiper - P. Bol- ten 2 - 0; K. Berger - D. Pepping 2 - 0 B. Bakker - R. Haazelager 2 - 0; A. Bakker - W. Groot 0 - 2; J. Hoet jes - H. Seignette 2 - 0; J. Bijvoet - G. Snel 2 - 0; Th. Hoogeland - A. Hoogeland 2 - 0; D. v.d. Gulik - G. Bolten 0 - 2; P. Kaandorp - W. Hink 2 - 0; P. Pronk - D. Nanne 1 - 1; T. Boerhof - L. v. Schooten 0 - 2; J. Koedijk - R. v.d. Gulik 0 - 2; René Nanne - N. Bijvoet 0 - 2; A. v.d. Velden - M. »v. Zaal 2 - 0. To taal uitslag: 19 - 15. TAFELTENNIS VERENIGIN G ROZING De competitie-ronden drie en vier brachten de nodige successen met zich mee voor de competitie-spe lende teams van t.t.v. Rozing. Van de zes wedstrijden werden er vijf in winst omgezet. Team 1 en 3 namen ieder twee partijen voor hun re kening en team 2 één wedstrijd. Die ene wedstrijd betekende echter wel de eerste winstpartij van Rozing 2 sinds zij meedraait in de competitie Rozing 1 verschalkte Spoetnik en Batavo, beide met 7-3. Rozing 3 bond Spoetnik en Polisport aan hun zegekar door met resp. 8-2 en 6-4 te winnen. Grote mannen waren Joris Keuning en Wim Zonneveld die ieder hun zes enkelspelen won nen. H:S.V.-BOVENAAN De tweede speeldag van 1985 staat er toch aan te komen. Of H.S.V. deze lange winterperiode goed is doorge komen kunnen wij' zondag op het sportkomplex van nabij meemaken. Het eerste team ontvangt W.G.W. en zal bij winst kandidaat zijn voor de bovenste plaats. Het tweede team krijgt S.V.W. op bezoek en zal met een overwinning vaster op de eerste plaats staan. Ook de jeugd is aktief. Met de jaarlijks terugkerende loterij zullen de jeugdle den bij u aankloppen ter financiering van de vele aktiviteiten die bij H.S.V. op touw gezet worden. Vers in het geheugen ligt het onlangs gespeelde pannenkoektournooi in de sporthal. Hierbij hebben circa 200 jeugdleden tot 12 jaar twee plezierige speeldagen gehad. In maart volgt de grote fancy-fair en in de zomer de sportvakantieweken op Texel. HEJLOOER BRIDGECLUB Uitslagen 19 februari: A. 1. fam. Hart X 56.V2; 2. fam. Belleman 53. V2 1. mevr. Admiraal - hr. Vendel X 56.; 2. dames v.d. Velden - Visser 54V22. mevr. Bunjes - hr. Löhr 54 V2 B. 1. heren Evers - Leegwater X 57.; 2. dames Leegwater - Uiterlin- den X 56.Vi: 1: dames Haafkens - Wijnbeek XX 60.; 2. dames Wedda - Weehuizen X 59. Donderdag 21 februari: A: 1. heren Kat - de Wit XXX 60. V2; 2. dames Feller - Löhr XX 58. 1. heren Kuiper - Smit XXXX 71.; 2. dames Janssen - De Wit 53. B: 1. dames Fijma - Goldsteen (55) x 57.; 2. heren Löhr - Mak 53. V2; 1. heren de Lange - Leek XX 62.; 2. heren Kroonen - Rutgers 52V2. C: 1dames Hart - Vreeswijk 52 3/4. 2. Jacobs - v. Swol 52. 1. heren Eichelsheim - v.d. Vlies XXX 65 1/4; 2. fam. Huiberts 51.1/4. D: 1. fam. Bies 53.1/4; 2. dames de Lange - Leek 50.; 2. heren Dijkstra - Schram 50. 1dames Jansen - Neyens X 56.; 2. fam. Neefkes 52V2. Afzeggen: dinsdag mevr. Admiraal, tel. 335718; en donderdag hr. Ba der, tel. 332630. BILJARTCLUB O.K.K. Laatste ronde van het kwartet- toernooi, na 4 weken strijd zit het kwartettoernooi er weer op. Sterke partijen zijn er gespeeld en de hoog ste serie was voor R. Haazelager. Poule E met L. v. Schooten, G. Bolten, J. Klaasse en Th. de Waard is winnaar geworden. De uitslagen: L. v. Schooten - N. Bijvoet 2 - 0; J. Klaasse - N. v.d. Kamer 2 - 0; W. Hink - M. v. Zaal 2 - 0; R. Haazelager - A. Hooge land 2 - 0; P. Bolten - T. Ooster- wijk 2-0; R. v.d. Gulik - J. Seig nette 2 - 0; Th. Molenaar - G. Snel 2 - 0; B. Morsch - G. Bolten 2 - 0; D. Pepping - C. v. Dooren 2 - 0. Een nieuwe stimulance voor MA1om top hockey te gaan spelen is verwezen lijkt door het feit dat ook zij nu een sponsor gevonden hebben. Een spon- ser die het mogelijk maakt nog meer op het gebied van hockey te gaan doen. In OCL, Overseas Container Limited, hebben ze epn bedrijf gevonden dat bereid is een financiële bijdrage te leveren. ÓCL maakt het op deze manier mogelijk dat er meer getraind en gespeeld kan worden zonder dat dat weer een extra financiële belasting voor de speelsters oplevert. De spon sering komt echter niet alleen MA1 ten goede maar de gehele vereniging de Terriers. Buiten het gedeelte voor ons eerste meisjes team is er een bedrag gereserveerd voor algemene doeleinden en voor de aanleg van een kunstgras veld. Voor dit laatste kunnen we echter nog veel meer geld gebruiken. Een iedereen die ons hierbij wil helpen is van harte welkom om daarover eens te komen praten. Vooralsnog zijn we erg blij met het initiatief van OCL waar- Staand v.l.n.r.: Mariene Smak manFenna Swart, Karin Stey- lenSimone Anepool, Judith JanssenMaris ka v.d. Ley, Grace Tjebbes, Aniëlle v.d. Ploeg en coach Erik Groothuis. Zittend v.l.n.r.: Desiree Sterk man, Frederique Boot, Roosma- rijn Schoppink en Ingrid Jazet. door binnenkort het eerste meisjes team in een geheel nieuwe out-fit weer op de velden te bekijken is. SPORTVERENIGING „DE FORESTERS" Parkloop Trias Zondag 3 maart: prestatieloop over 5 of 10 kilometer. Start 10.30 uur. Fraaie herinnering bij voltooien van de gekozen afstand. Inschrijven vanaf 9.30 uur in de kantine bij de sintelbaan aan Het Maalwater. Kosten: t/m 14 jaar 2,50; ouderen 3,50; zonder herinnering 1,50. Douche- en kleedgelegenheid zijn aanwezig. DAMESBILJARTCLUB HFS uitslagen 18 februari: R Berger - H. Mokry 2 - 0; E. Schouten - V. Becker 3 - 0; M. Pa ter - C.v.d. Fluit 0 - 2; E. Schouten - M. Kwant 3 - 0; J. Bussing - B. Meems 0 - 2; R. v. Opzeeland - A. Houtsma 2 - 0; V. Becker - M. Pa ter 2 - 0; W. Vader - A. Houtsma 3 - 1 B. Nanne - H. Mokry 3-1; B.Meems- W. Vader 0-3; M. Hink - M. Kwant 0 - 2; B. Meems - M. Kwant 3 - 0; R. Berger - C. v.d. Fluit 0-2. DA'S LANG GELEDEN Al langer dan een halve eeuw geleden zaten zij bij elkaar in de tweede klas van de lagere school. Om precies te zijn in het schooljaar 1929-1930. Op de foto ziet men op de achterste rij v.l.n.r. Wim Lemar, Kin de Herder, Dirk Blokker, Wim Haring, Jan Glas, Anton Jens, G. Blokker, Cor Vennik en Ch. Verwer. Op de tweede rij van achter staan v.l.n.r. Piet Nieuwenhuis, Jb. Hoogland, W. Borjeson, P. Kieft, Loek Holtes, Rees Klopper, Cor Bijtvuur, Kees Postma, Luit Spaans, P. Muys, N. van der Molen, P. Geuzenbroek, Bob G,reeuw en Klaas G reeuw. Op de derde rij van achteren hurken of knielen v.l.n.r. To Hendriks, Lien Zwaan, Nel Zwaag, Grietje Visser, Nel Klerk, Nel of Bea Garritsen, B. Beek, Bets Jansen, Neelie Groot, Frans de Bree en Tinus de Helder. Op de voorste rij zitten v.l.n.r. Nel Groot, Annie Drijver, Nel Greeuw, Dieuw Met, B. van Zanten, Klinkha mer of A. Klopper en A. Vorst. Links staat mejuffrouw Ooievaar. De inzender wist zich zijn klasgenoten voor het overgrote deel nog te herinne ren. Dat bij een paar personen zijn geheugen hem in de steek liet, is geen schande: het is per slot van rekening toch alweer 55 jaar geleden. DOE MEE AAN DE GROND MONSTERDAG Wel anderhalf miljoen Nederlandse gazons zien er minder fraai uit, dan hun bezitters hopen en wensen. Geen wonder, dat de vorig jaar voor de eerste keer georganiseerde Na tionale Grondmonsterdag, een ini tiatief van Eurogreen, een daverend succes is geworden. Duizenden gazonbezitters deden er aan mee en hebben de afgelopen zomer volop kunnen genieten van hun extra mooie gazon. Ook dit jaar organiseren de dertig erkende en zelfstandige, maar gezamenlijk onder de Eurogreen- vlag varende hoveniersbedrijven zo'n testdag voor gazongrond, en wel op 2 maart a.s. Op die dag kan iedereen een plastic zakje met grond komen brengen, dat in het laboratorium wordt onderzocht op het gehalte aan kalium, fosfaat en magnesium (de belangrijkste voedingselementen voor gras) en op de zuurgraad (pH) tegen sterk gereduceerd tarief. Drie weken later krijgt men de uitslag keurig "op een briefje"; dan weet men dus waarom het gras veld niet vlekkeloos groen was, maar kale plekken vertoonde, overmatig last had van onkruid en/of mos of vaal eeel van kleur was. Door de bo- BC-OKK Uitslagen van dinsdag 12 februari: A. Hoogland - J. Klaasse 0 - 2; W. Groot - T. Oosterwijk 0 - 2; G. Bolten - L. v. Schooten 0 - 2; P. Lee ring - Th. Molenaar 2 - 0; W. Hink - D. Pepping 2-0; H. Seignette - P. Bolten 2 - 0; G. Snel - N. Bijvoet 2 - 0; B. Morsch - R. Haazelager 1-1;: C. v. Dooren - D. Nanne 2 - 0; Th. de Waard - M. v. Zaal 0 - 2;J. Seig nette - B. Morsch 2 - 0; J. Komen - P. Leering 2 - 0; P. Haanraads - R. v.d. Gulik 2 - 0. demanalyse weet men, hoe het ga zon in de beste conditie kan worden gebracht. Vaak is dat helemaal niet zo moeilijk, maar slechts een kwes tie van het geven van de juiste be mesting, afgestemd op de behoef tes, die via de test naar voren zijn gekomen. Het is de bedoeling dat voor het grondmonster op vier verschillende plaatsen wat gazonaarde uit de bo venste 5 centimeter onder de grasmat wordt genomen. De totale hoeveel heid grond - dus geen gras - moet ongeveer 200 gram bedragen, dat is pakweg de inhoud van een thee kopje. Die aarde doet men in een plastic zakje, dat kan worden inge leverd bij Tuin Technisch Advies buro Ruud van Haneghem B.V., Vennewatersweg 17, 1852 PT; Heiloo, tel. 072 - 332417. Zaterdag 2 maart van 10.00 - 16.00 uur. Bent u zelf niet in de gelegenheid om een grondmonster te nemen, dat kunt u het door een van de werk nemers van Van Haneghem laten doen. De prijs bedraagt dan echter 25,--, in plaats van 17,50. CD A-NIEUWS In een gecombineerde vergadering van het CDA-bestuur en de CDA- raadsfractie op 20 februari j.l. zijn lijnen uitgezet, die verband houden met de Gemeenteraadsverkiezingen van 19 maart 1986. Op regelmatige tijdén zullen de leden en sympati- santen op de hoogte gehouden wor- FORESTERS VOETBALNIEUWS Na de 13e elfstedentocht is het nu weer tijd om de voetbalvelden weer op te zoeken. Er werd geoefend het afgelo pen weekeinde door het le elftal tegen S.K.C., wat een 3-2 zege opleverde. Wellicht, dat deze zege zelfvertrouwen geeft om Ilpendam de huidige nummer 2, goed partij te geven. Er is fantas* tisch gereageerd op onze oproep om de pupillen vanaf nu voor f. 24,-- te laten inschrijven als Foresters lid, en voor de rest van dit seizoen competitie-voetbal te laten spelen en trainen onder deskundige leiding van onze jeugd trainers. Je kan je inschrijven bij dhr. Roos, tel. 072-330825, dhr. v. Duin tel. 072-333130, of dhr. Slagter, tel. 072-332776. den van activiteiten die ontplooid gaan worden. Op 13 maart a.s. organiseert het CDJA r^gio Alkmaar in het Open Huis alhier een ontmoeting van Minister Elco Brinkman met jonge ren. Wij hopen van harte, dat vele CDA-leden en belangstellenden deze bijeenkomst komen bijwonen. Dat is dan ook de reden waarom de Algemene Ledenvergadering van het CDA naar eind April verschoven wordt. Er zijn dingen die je je gehele leven zeer goed bijblijven. De eerste keer naar school, het eerste vriendje of vriendinnetje, je trouwdag, de ge boorte van je kind(eren). Gebeurtenis sen, die een speciaal plaatsje in het geheugen krijgen. Maar niet alleen daar hoeft de herin nering levendig te blijven. Die kan ook zichtbaar gemaakt worden. De trouw-foto in de kast is daarvan een goed voorbeeld. Maar behalve foto's zijn er andere 'geheugensteuntjes'. Wat dacht u bij voorbeeld van een prachtig tegeltje ter gelegenheid van de geboorte van uw kind? Bij drukkerij Uitkijkpost krijgt u voortaan een speciaal ontworpen te gel, wanneer u er geboortekaartjes laat maken. Op de prijs maakt dat niet uit: u krijgt het tegeltje gratis! Een reden te meer om eens te neuzen in de vele boeken met ontwerpen van geboortekaartjes. Kom eens vrijblijvend langs en laat u informeren. - t--:A ~4' J' i m \V.M4"'' 1 Nederlandse vereniging van Huisvrouwen, afd. Heiloo Woensdag 6 maart: de dames C. Piet en M. Greve vertellen over voetverzor ging-voetreflexzone, toegelicht d.m.v. dia's in het Open Huis, aanvang 9.45 uur. COC-NVIH disco-soos Zaterdag 2 maart: maandelijkse disco-soos in het Hof van Sonoy, Gedempte Nieuwesloót te Alkmaar, aanvang 21.00 uur. Toegang leden gratis, niet-leden betalen 3,50. COC is de vereniging die zich inzet voor de integratie van homo- sexualiteit. Op de soos-avond is veel leesmateriaal hierover aanwezig. Wgkvereniging Plan Oost Abusieveiyk werd vorige week een klaveijasavond aangekondigd voor 22 febr, Dat moet zyn 1 maart. Vrijdag 1 maart: klaverjasdrive bij wijkvereniging Plan Oost in het Oosthonk, aanvang 20.00 uur. Entree voor leden 2,-, niet-leden betalen 3,--. Sociëteit Alleenstaanden Heiloo Maandag 4 maart: sjoelavond met leuke prijsjes. Aanvang 20 uur in het Open Huis. Kosten/2,50. Maandag 18 maart: dia-avond o.l.v. Siem Jordens met dia's van de Sinter klaasavond en het maken van kerststukjes. Aanvang 20 uur in het Open Huis, Kosten 2,50. Zaterdag 1 juni: 'dagje uit'; nadere informatie volgt nog. Inlichtingen: 332136 of 331097. Nivon-avond over Alcohol- en drugsverslaving Woensdag 27 febr.: avond gewijd aan het probleem van verslaving aan al cohol of drugs. De heer P. W. Wetser van de Nationale Commissie tegen Al coholmisbruik zal een film vertonen over dit onderwerp, waarna een discussie zal volgen. Het programma bevat vele voorlichtingselementen. De avond wordt gehouden in de achterzaal van cafetaria Blakborn, ingang Aostastraat. Entree gratis, aanvang 20 uur. WAO-AAW Belangenvereniging Heiloo Zondag 3 maart: in samenwerking met WSV 't Putje houdt de vereniging een wandeltocht over 5, 10 of 15 kilometer. De start is bij 't Trefpunt, Westerweg 294, tussen 10.00 en 12.30 uur. Het startlokaal sluit om 16.00 uur. Het inschrijf geld is 3,50 p.p., waarvan een deel bestemd is voor de rolstoelbus in Heiloo, j Opgeven: 072-331840. Maandag 4 maart: open klaverjasdrive in 't Trefpunt. Inschrijving vanaf 19.30! uur, aanvang 20 uur. Kosten 2,50 p.persoon. VEILIG VERKEER NEDERLAND V.V.N. is een vereniging, die tot doel heeft de verkeersveiligheid in en om uw woonplaats te bevor deren. Dit wordt gedaan door het geven van voorlichting bij vereni gingen, ouderen centra's enz. Ook worden door V.V.N. auto- en fiets- controles gehouden. Voorlichting wordt ook gegeven in het mobiel informatie-centrum, dat op elke plek in uw woonplaats geplaatst kan worden en waarin ook een ogen- test kan worden gedaan. V.V:N. vraagt aandacht voor de vol gende punten: Mocht u in uw woon plaats evenementen weten waar V.V.N. bij op zijn plaats is, of ga- rages/fietszaken waar V.V.N. sa men met deze bedrijven controles kan uitvoeren, dan kunt u bellen. Ook als u zelf mee wilt werken aan het werk van V.V:N. in uw woon plaats als contactpersoon of mede werker dan wordt u verzocht te bel len: 072 - 610450. Ook kunt u con tact opnemen op de familiebeurs in Alkmaar, waar V.V.N. aanwezig is met de aktie: "Alcohol in het verkeer, al gauw 'n misdaad". POLITIEKE SCHOLINGSCURSUS De politiek filtert door in ons maat schappelijk leven of we dat nu willen of niet. Veel van de keuzes, die we dagelijks maken, zijn politieke be slissingen zonder dat we het mis schien beseffen. Volgen onze kin deren openbaar of bijzonder onder wijs? Kiezen we voor bus of trein of nemen we de eigen auto? Let wel: Politiek is het woord en niet partij-politiek. Ook dat laatste gaat ons aan, maar dat is een persoon lijke stellingname, die we door het uitbrengen van onze stem kenbaar maken - in een stemhokje onder ge heimhouding. Wat ons gezamenlijk treft, is dé politiek. Het wel en wee van staat kundig Nederland, bedreven in en uitgevoerd door hogere en lagere overheidsorganen. Het bestuur van Rijk, Provincie en Gemeente. Be stuurslichamen dus, die maar al te vaak over ons beslissen, terwijl ze eigenlijk met en door ons zouden moeten funktioneren. Menige vrouw - toch ook volwaardig staatsburger - heeft zo langzamer hand de behoefte meer te weten van het reilen en zeilen van die po litiek. Maar daarvoor is inzicht no dig. Wie verschaft ons dat politieke inzicht? In de eerste plaats de Stichting Bur gerschapskunde, die als Ned. Cen trum voor Politieke vorming werkt onder de hoede van het Ministe rie van WVC. De meeste politieke partijen zijn daarin vertegenwoor digd, zodat eenzijdige voorlichting wordt voorkomen. Deze Stichting geeft achtergrondinformatie over aktuele politieke problemen. In de tweede plaats de Landelijke Politieke Scholingscursus, een sa menwerkingsverband van negen a-politieke vrouwenverenigingen (o.a. Ned. Ver. van Huisvrouwen, Ned. Bond van Plattelandsvrouwen en Kath. Vrouwengilde), die zo een meer politieke bewustwording van haar leden willen bevorderen. De ze scholingscursus organiseert politiek-vormende discussiedagen bijeenkomsten en kursussen vaak met gebruikmaking van het materi aal van de Stichting Burgerschaps kunde. Stimulerend is het dan, dat de ge spreksleiders meestal op direkte wij ze bij het politieke handwerk zijn betrokken: leden van een Prov. Raad, Gemeenteraad of bestuurders in overheidsdienst. Het lijkt de Fed. Vrouwenraad Heiloo een goede zaak het gegeven van politieke scholing ook in Hei loo aanhangig te maken. We menen te moeten beginnen met een kursus, waarin de zo dikwijls gehoorde be grippen Inspraak, Medezeggen schap en Medebestuur onder de loep worden genomen. Op de eerste kursusochtend zal een overzicht worden gegeven van het bestuur van Nederland met de drie deling Rijk, Provincie en Gemeente. De stof sluit aan bij de in het voor jaar van 1984 gegeven kursus door het Kath. Vrouwengilde: Maat schappelijke en Politieke bewust wording. De inleidsters zullen zijn mevr. A. Zijp en mevr. Ch. Tromp., Op de tweede bijeenkomst volgt een uiteenzetting over het thema: In spraak, medezeggenschap en mede bestuur. Wat houdt dat in - juist in verband met de drie bestuursnive aus? Aan welke voorwaarden moet iemand voldoen om te kunnen "mee doen"? Spreekster zal zijn mevr. Ria Jaarsma, lid van de Prov. Sta ten van Noord-Holland. Op de derde en laatste ochtend zal mevr. A. A. M. Willemse-van der Ploeg, wethouder te Heiloo, de prak tijk toelichten. Wat komt er van dit alles terecht rondom en in onze ei gen gemeente? Hoe zou onze eigen houding kunnen zijn? Na elke inleiding is er volop ge legenheid om vragen te stellen. De kursus Politieke Scholing wordt ge houden op de donderdagen 14, 21 en 28 maart in het Open huis van 9.15- 11.15 uur. Voor informatie en aanmelding kunt u terecht bij de dames Beke,. tel. 330954, Lucassen tel., 336728 en Hammer, tel. 336871. HEILOO NED.VER. VAN HUISVROUWEN Cursus stoelbekleden De Ned. Ver. van Huisvrouwen te Heiloo biedt aan leden en niet-le den de mogelijkheid een cursus stpel- bekleden/matten te volgen. In voor gaande cursussen hebben onder lei ding van mevrouw Christiaanse ver schillende mensen voor hen dier bare en waardevolle stoelen in oude glorie hersteld. De lessen worden gegeveij op 18 en 25 maart en 1 april, 's Morgens is er les van 9.30 - 12.00 uur en 's middags van 13.30 - 16.00 uur en wel in het Open Huis, ingang ach terzijde. De kosten bedragen voor le den 44,--, niet-leden betalen 54,--. Ook mannen kunnen aan deze lessen deelnemen. Inlichtingen en opgave: J. Bikker, tel. 330867 en M. Vos, tel. 126433. NEDERLANDSE CHRISTENVROUWENBOND De maandelijkse bijeenkomst van de NCVB werd gehouden op 19 februari j.l. Na opening en meditatie van de presidente, mevr. Blijleven, had deze diverse mededelingen betreffende al lerlei zaken, o.a. over een op dinsdag 19 maart geplande excursie naar de P.E.N. in Alkmaar. Leden die zich hiervoor willen opgeven kunnen dit doen bij Toos Langeveld, tel. 330243. De spreker voor deze avond was Ds. Addis uit Heemskerk die een lezing hield over "De gastarbeider in Neder land". Zelf was hij in 1962 als gastarbeider in Nederland gekomen maar is na enige tijd theologie gaan studeren. De meeste gastarbeiders hebben in het geheel geen voorlichting gehad over gebruiken en huisvesting in Nederland. Met de gedachte dat een materieel welvarend land ook rijk aan beschaving zou zijn kwamen ze bedro gen uit, want ze werden al ga,uw geconfronteerd met discriminatie «op allerlei gebied zoals bij het zoeken naar woonruimte, sollicitaties énz. Oorzaken van het isolement van veel buitenlandse werknemers waren vooral de taal. (vrij veel analfabeten), gods dienst- en cultuurverschillen, verschil in man- vrouw verhouding en woonsi tuatie. In de pauze was er gelegenheid het door ds. Addis geschreven boek "Gastarbeider in Nederland" te kopen dit boek gaat over de tijd dat hij zelf als gastarbeider werkzaam was. Na de pauze was er een discussie over diverse vragen betreffende dit onder werp. Mevr. Blijleven dankte spreker harte lijk en bood hem een boekenbon aan.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1985 | | pagina 4