Weekendkoopjes R 95 23? srülgso 14.9S en we noemen hem 129.- VERENIGINGSNIEUWS Uit de keuken van Marian Kker |075 De modieuze college schoenen van: PIEDRO - RENATA BURLEY - SIOUX DITO Marianne Marianne Marianne 4 Rundvlees niet uit de mode PHILIPS 39.95**095 V Drukkerij Uitkijkpost b.v Mm*? ■dëm BLOKKER PRIJS ALS5-DELIGESET: BOVAG-COA Autorijschool B0VAG-C0A m PIET GELDERBLOM B voor al Uw rijbewijzen! V M A. fi if A, Bij aankoop van geboortekaartjes Tijdelijk een Geboorte-album voor f 25,- Monster exemplaar kunt u bekijken bij u Shantung Super Comfort Genua Gordijn Junior Gordijn Remus Vitrage Erica Westerweg 261, Heiloo, Tel.072-331738 vrijdag koopavond Door gebrek een ruimte is het voor de Uitkijkpost de ze week niet is gepleetst. In dien de ruimte het toeieet, zi dien wij de tekst zoveel mogi w gen de week opnemen dijk vol- UITKIJKPOST 13 MAART 1985 Geldig tym zaterdag en tijdens de koopavond. Zolang de voorraad strekt. A WÊ HEILOO CASTRICUM Heerenweg 40 Dorpsstraat 61 Elektronische wekkerradio; maakt ontwaken plezieriger. Heeft een AM./FM golfbereik. De wektoon repeteert, indien gewenst, om de 9 minuten. Werkt op lichtnet of batterijen 49 Energiebesparende S.L. lamp. Gaat 5x zo lang mee voor een kwart van de stroomkosten Keuze uit: SL18, SL 13en SL 9 (resp. 75,60 en 40 Watt). Perstuk Originele Black Decker kruimeldief. De snoerloze stofzuiger voor het even snel opruimen van kruimels tussendoor. Adviesprijs 59,- Leifheit universeelschaaf. Heeft 4 verwisselbare raspen, een speciale houder voor de laatste stukjes en een veilige handschuif. Adviesprijs 28,50 Zelfklevende tegelspiegels. Daar kunt u desgewenst een hele spiegelwand of aparte collage mee maken. Formaat 30x30 cm., per set van 4 stuks 15.95 15x15cm per set van 12 S I Ü.DÜ "Prima Vera" tuinmeubelset. Inklapbare fauteuil met geëpoxeerd frame, per stuk 29,75. Tafel 70 cm. 0 met Mecalit blad 59,-. 4 fauteuils (excl. kussens) 1 tafel 169: Ook voor Uw theorie-certificaat. Tel. 072-335583 l Baetenbuig 145, Heiloo i 'y-x V n 4\ ';\v i R. Hondsbosschelaan 22, Heiloo Telefoon 072-330175 HANRAADS Stationsweg 81 - Heiloo - Telefoon 330789 autoschadebedrtff Holleweg 80, Heiloo Tel. 072-330935 Alles op het gebied van handwerken, o.a. DMC en Schürer borduurgarens! Naaldsierkunst Heerenweg 203, Heiloo Telefoon 335620 Alle Fournituren voor uw zelfmaakmode. Naaldsierkunst Heerenweg 203, Heiloo Telefoon 335620 als u dit wilde... doe het dannu! Velours tapijt als fluweel zo zacht Zeer goed, voordelig velours tapijt Heel intensief gebruik maakt er geen indruk op. Ook geschikt voor de trap Om heel lang plezier van te hebben Stevige foamrug. Kies uit 6 modieuze kleuren. Breedte 400 cm Slechts Vorstelijk velours tapijt Oersterk. Blijvend mooi. Ook bij zeer intensief gebruik. Of op de trap Solide foamrug. Kies uit 8 verschillende gemêleerde kleuren. (Waarvan enkele op 500 cm. breed.) Breedte 400 cm Normaal 249 - Verdraagt zeer intensief gebruik Vuilwerend dankzij het speciale Trimbella garen. Zachte, sterke foamrug Breedte 400 cm. Kies uit 8 effen kleuren Slechts als u dit wilde... doe het dan nu! Verkoop en reparatie van naaimachines. Ook occasions! Naaldsierkunst Heerenweg .203, Heiloo Telefoon 335620 DE HOBBYFARM IS VERHUISD Na een verblijf van ruim 20 jaar in het Knechtshuis aan de Kistemaker is de Hobbyfarm verhuisd naar de voormalige Agnes Huishoudschool aan de Pastoor van Muijenweg. De Hobbyfarm heeft plaats gemaakt voor de Scouting, die een ander onderkomen moest hebben in ver band met de realisering van de bouwplannen aan de Kloosterhof. In de Agnes Huishoudschool zijn nu twee lokalen ingericht voor de jeugd, waar weer volop kan worden getim merd, gekleid, geverf en met nog tal van andere mogelijkheden om creatiefbezigtezijn. Vrijdagavond 15 maart om half 9 is de officiële opening van ons nieuwe onderkomen en zondag 17 maart is er van 11.00 - 17.00 uur open huis voor alle oud-medewerkers, leden, oud-leden en voor iedereen die belangstelling heeft voor het Hobby farm-gebeuren. Voor alle duidelijkheid: alle oud-me dewerkers of -medewerksters, als ook ouders, zijn van harte welkom bij de officiële in gebruikname van ons nieuwe onderkomen. Het is mogelijk dat men in alle drukte i.v.m. de verhuizing geen persoonlijke uitnodi ging heeft ontvangen. Ook andere belangstellenden hebben vanzelfspre kend toegang. OPRICHTING NIEUW REGIO-ORKEST Het zojuist opnieuw opgerichte amateurorkest "YR" blijkt een suc ces te zijn. Er is al véél belangstel ling getoond. Zowel senior- als jeugdleden hebben zich aangemeld. Het orkest bestaat uit goedwillende amateurs, goede en nog pas be ginnende muzikanten. Nieuwe leden zijn vpn harte welkom. Welke instrumenten **iee- spelen? Piano, dwarsfluit, hobo, accordeon, gitaar en slagwerk, erwijl strijkers (viool en bas) ook zéér welkom zijn. Zowel voor seniorleden, die nog les willen heb ben in accordeon of piano, kunnen, evenals de jeugdleden, via de ver eniging les krijgen. Alle accorde- onkandidaten kunnen zeker worden geplaatst! Het orkest gaat licht klassiek, ope rette- en musicalmuziek, maar ook dans- en moderne muziek instu deren. Het is voor beginners een prachtige gelegenheid om van het begin af aan "mee te groeien" met een orkest. Aanmeldingen en in lichtingen: 072-622555 of 02550- 22341. FNV WERKGROEP UG HEILOO Op woensdag 20 maart a.s. wordt door den werkgroepen uitkerings gerechtigden van het FNV samen met platform mensen zonder „be taald" werk een discussie-middag georganiseerd rond het thema: "Toekomst en restauratie van het sociale zekerheidsstelsel". Aan de inleiding werken mee Herman Bo de, federatiebestuurder FNV en A. C: Zaat, directeur gem. sociale dienst Alkmaar. De bijeenkomst wordt gehouden in de Vest, Cana daplein 2 te Alkmaar, aanvang 14.00 uur. AMNESTY INTERNATIONAL In het kader van de Campagne Te gen het Martelen zal binnenkort in de plaatselijke kerken aandacht ge schonken worden aan de aktie/,,Toe gang tot Gevangenen". Tijdens deze aktie zullen vijf landen (Iran, Chili, Turkije, Zaïre en de Sovjet-Unie) centraal staan. „Toegang tot Gevangenen" is be langrijk, omdat gebleken is dat voor al tijdens de „incommunicado"- periode (de periode waarin de ge vangene geen kontakt heeft r~ milie, advokaten en art ru) -e mees te martelingen voorkomen. De Y doeling is duidelijk: deze marteling, moeten gestopt worden. Na afloop van de H. Mis, of dienst kunt U bij de uitgang van de kerk re ageren d.m.v. het versturen van voorbedrukte kaarten. De stands van Amnesty International zullen aanwe zig zijn: - zaterdag 16 en zondag 17 maart in de R.K. Moeder Godskerk; - zaterdag 23 en zondag 24 maart in de R.K. Willibrordus Kerk; en - zondag 31 maart in de Gerefor meerde Kerk. Voor de aanvangstijden: zie elders in dit blad bij Kerkdiensten. Kunstenaars voor Amnesty De werk-adoptiegroep Alkmaar van •Amnesty International wil ook in dit jaar een grote manifestatie orga niseren in het kader van de interna tionale aktie: de Campagne tegen het Martelen. De aktiviteiten vinden dit jaar plaats als onderdeel van de ak- tieweek van 5 t/m 12 mei, welke de Werkgroep Anti-Discriminatie orga niseert. De werkadoptiegroep ver zorgt in deze week een affiches tentoonstelling, cabaret en een kunstveiling. Wij roepen hiermede kunstenaars uit Alkmaar en omgeving op om een bij drage in dit geheel te leveren en om één of meerdere kunstwerken af te staan. Wij willen deze werken vanal 7 mei tentoonstellen in de Vest. Gedurende deze tijd zijn de werken verzekerd. Op zaterdag 11 mei zal de veiling zijn. De richtprijs voor de verkoop zal worden vastgesteld in overleg met de kunstenaar. De helft van de opbrengst zal de^ kunstenaar tegoed komen, de andere helft krijgt Amnes ty International. Kunstenaars die hun medewerking willen verlenen kunnen kontakt op nemen met Ineke Krul, Leharkade 20 te Alkmaar, tel. 072-117349 of Sjaak de Boer, Kooltuin 26, te Alkmaar, tel. 151408. Gaarne reakties 1 vóór 31 maart. Bijzonder fraaie, 100% katoenen gordijnstof. Is er in wel 20 effen kleuren. Daar is ook de kleur van uw keuze bij! Breedte 120 cm. 100% Polyester vitrage in een zeer gewilde ivoorkleur. Hangt mooi strak dankzij de loodband. Diverse hoogtes, dus overal op z'n plaats 150 cm 8,80 p.m 180 cm 10,90 p.m j Een acryl/katoen gordijn met streep. Geeft net dat accent waar door uw gordijnwand nog spre kender wordt. De kleur is wit-beige Breedte 120 cm. m qq Speciale prijs! Speciale prijs! 210cm12,90 p.m 270 cm 14,90 p.m Göec SV door jeSto bij e fraai aller! eerst de p ping der plaat team eferst beha deze iftith déze nooi muyoujn uai uiycicvui uu nu pij KINDERTEKENINGEN IN DE ZESKANT Tekenen is tegenwoordig hard wer ken en niet meer een verloren uurtje „even opvullen". Dat dit vruchten afwerpt en de kin deren veel meer plezier in het teke nen geeft, blijkt uit de tentoonstel-» ling van kindertekeningen in de Zes kant, van donderdag 14 maart t/m zaterdag 16 maart. Vroeger mochten kinderen vaak tekenen wat ze wilden, dat klinkt aardig maar het bleek in de praktijk dat de slechte van de goede afkeken en niet met eigen ideeën kwamen. Nu werken de kinderen in opdracht, niet nadat er eerst ernstig over het onderwerp is gesproken. B.v. diep te zien, door overlapping en afsnij ding van het onderwerp. Kleuren „zelf" mengen. Kortom het kind leren kijken en doen. Iets waar het zijn hele leven plezier aan kan be leven. Dat jonge kinderen dat snél leren is te zien aan tekeningen van b.v. de zakdoek met een knoop er in, de vissenkom of de schutting. In de gangen en de hal van de Zes kant (achter de bibliotheek) hangen wel een paar honderd tekeningen, die het bekijken waard zijn. U kunt gaan kijken op donderdag en vrijdag van 19.00-21.00 uur, zater dag van 10.00 tot 12.00 u. Het is beslist de moeite waard! GEZINSVERZORGING BUNDELT KRACHTEN De Stichting voor Gezinsverzorging en Bejaardenhulp "Noord-Kenne- merland" te Alkmaar en "Noord- Holland-Midden" te Schermerhorn zijn op 1 januari 1985 een fusie aan gegaan. De naam van de nieuwe stichting voor Gezinsverzorging is: "Noord-Kennemerland/Noord- Holland-Midden" en heeft zijn hoofdkantoor in Alkmaar, Nassau- plein 8. Deze instelling richt zich met haar hulpverlening op de inwoners van de gemeenten .Alkmaar, Heiloo, Limmen, Egmond, Akersloot, Scher mer, Beemster, Zeevang, Graft- de Rijp en gedeelten van de ge meenten Jisp, Wormer en Uitgeest. Zij is daarmee een van de grootste regionaal werkende instellingen van Noord-Holland geworden, met on geveer 600 personeelsleden in dienst en een afdeling bemiddeling voor ruim 200 alpha-helpsters. Door de ze fusie is de gezinsverzorging in de regio beter in staat de eerdere be zuinigingen te verwerken in een grotere en efficiëntere organisatie vorm. Op 1 januari 1985 zijn de statuten door de notaris bekrachtigd en was formeel de nieuwe stichting voor ge zinsverzorging een feit. Deze fusie heeft voor helpsters en verzorg sters geen verlies van arbeids plaatsen tot gevolg gehad. Na de fusiedatum zijn er in diverse plaat sen in het werkgebied van voorheen "Noord-Holland-Midden" bijeen komsten gehouden voor de help sters en verzorgsters. Het hoofdkantoor van de nieuwe Stichting "Noord-Kennemerland/ Noord-Holland-Midden" is geves tigd in Alkmaar, Nassauplein 8, telefoon 072 - 127066. Daar is ook directie ,staf en administratie ge vestigd. Rayonkantoren bevinden zich in: Schermerhorn, Oosteinde 4, tel. 02202 - 1214; Heiloo, Westerweg 294; Egmond, Wilhelminastraat 14; Akersloot, S. Pauwelslaan 1. Deze laatste drie kantoren zijn be reikbaar onder telefoonnummer: 072 - 127066. De instelling voor ge zinsverzorging "Noord-Kennemer- land/Noord-Holland-Midden" heeft nu meer mogelijkheden om op een efficiënte manier de hulpverle ning aan gezinnen, bejaarden, alleenstaanden te organiseren, hetgeen uiteindelijk ten goede zal komen aan de bevolking van de hele regio. INGEZONDEN Gokhal Aan het gemeente bestuur van Heiloo. Heiloo, 11 maart 1985 Dit stukje is bestemd voor diegenen die moeten bëslissen over wél of geen gokhal in Heiloo. Ik vraag me af of men weet waar men aan begint als men voor een gokhal kiest. Het is zo langzamerhand toch alge meen bekend dat er honderden zo niet duizenden gokverslaafden in Neder land zijn. Gokverslaafden gaan ver. Ze zijn in staat om hun hele inkomen te vergokken, schulden te maken en geld te verduisteren om te voldoen aan die drang om te gokken. Het effekt wat een gokverslaafde heeft op z'n omgeving is hetzelfde als een' alkoholverslaafde of een junk, name lijk rampzalig. Ik weet waar ik over praat, ik heb zelf een zoon die al jarenlang verslaafd is. Nu eindelijk is hij zover, dat hij de verslaving erkent en kontakt heeft gezocht met Gam blers Anonymous, dat is een prójekt van gokverslaafden, die door zelfhulp proberen van hun verslaving af te komen. Ik zou de beslissing niet moeilijk vinden. Natuurlijk géén gok- hal in Heiloo. T.v.R. Correspondentie-adres bij bureau Uit-'- kijkpost. In deze tijd dat het eten zo snel moge lijk op tafel moet komen te staan, is rundvlees zoals riblapjes, draad jesvlees en sucadelapjes een beetje verdrongen door vlugklaarvlees. Bovendien zijn er nog veel, voor al jongere keukenprinsessen en prinsen, bij wie het nog steeds niet lukt om een zacht stooflapje goed te braden. Daar ga ik u deze week een beetje bij helpen. We beginnen bij de bo dem. De pan. Persoonlijk heb ik niets tegen een Tefal of Teflon koeke- pan. Deze is heel goed te gebruiken om een eitje in te bakken of een stuk je vis. Om vlees echter goed aan te braden raad ik u een koekepan met dikke bodem aan, waarin z.g. kuiltjes zitten. Runderlapjes met een randje Ingerediënten: 500 gram iets doorregen rund vlees, 1 ui, halve winterwortel, stuk prei, 2 tl. mosterd, zout, peper, kruidnagel, laurierblad, bouillon t of water, scheutje azijn. De runderlapjes inwrijven met mos terd, peper en zout. In koekepan boter of margarine ver hitten en laten bruinen. Het vlees.» aan beide zijden kort aanbraden, uit de pan scheppen met spatel en gas. laagzetten. Bouillon of water (warm) langzaam met kleine scheutjes toevoegen ter wijl u met een vork alle losse krui dendeeltjes goed van de bodem roert. Nu gaan de lapjes over in de braad pan, die u op laag vuur weer heet laat worden. Ui pellen en in de lengte doormidden snijden, wortel schillen en in plakken snijden, prei in de lengte bijna he lemaal doorsnijden en goed wassen. Dit schikt u verdeeld in de pan met enkele laurierblaadjes en twee kruid- nageltjes. Scheutje azijn toevoegen. De deksel bijna gesloten, een sudder- plaatje bij de hand voor te onstuimige gepruttel. Dit moet echt langzaam aan gaan. Gaar laten stoven in 2Vi uur. Af en toe keren, daarna kruidnagel en laurierblad verwijde ren. P. j kam K. v. I H, Rey Gor Maj pen Wei Bak H. Oo> Kot V. i Bey 1"- 0 - A. Rui 1. sen B.1 ters 1. ber C.l Jag D.l Wa 1. I felc

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1985 | | pagina 6