9 I Bambi Speciaalzaak Bolbloemen op pot AenA bcA „Chopping ga dit jaar de lente ontdekken in Parijs Sportieve ltah«ope« Gazette i NIEUW! Foto Kino Heiloo Letterwerk Gelderblom EFvindt ons in t hoekstuk s Bambi brengt baby's comfortabel in de buitenlucht. Bloemisterij ?eS Letterwerk Gelderblom FotoKino voor belettering Wandelwagen en de lente Voorjaar in de bloemisterij N. V Sport Primeur mzeit&m Wm 'omrn mëtfrversnem mm Westerweg 295 - HEILOO - Tel. 331241 i f'# Bambi i Speciaalzaak brengt het voorjaar graag bij u binnen en buiten. U en uw baby zullen optimaal genieten dankzij uw keuze bij Bambi Heiloo. Kinderwagens, wandelwagens, buggy's, autostoelen, loopstoeltjes, reiswiegjes, enz. enz. te kust en te keur in de nieuwste voorjaarsgeuren. Om u al vast in de voorjaarsstemming te brengen bieden wij u (zolang dewoorraad strekt) een hele goede verstelbare buggie voor f 159, Kom gauw eens langs! Westerweg 291 Heiloo. Telefoon 072-330910 's Vrijdags koopavond. HYACINTEN, 3 kleuren 0 -n per pot slechts4L.OU NARCISSEN O EH per pot slechtsg.C)U OXALIS (blauw) per potje1 .Zt) t/m woensdag 3 april bij Met de nieuwe kniptecniek, de Lente vrolijk tegemoet. Kennemerstraatweg 123 Tel. 331843 aam a\te eef aandoet Links deliets plussen. -k Open top een vanaf f474,- (rernn fjÉÉIÉl GAZELLE fietsen rijden op VREDESTEIN banden k- sÉÜI JIM Naast fotografie nu ook belettering. Onder de naam maken wij met onze computer letters en complete teksten van zelfhechtend vinyl. Zeer uitgebreide toepassingsmogelijkheden. Voor inlichtingen: Kennemerstraatweg 330. Tel. 331061 UITKIJKPOST 27 MAART 1985 d Naast de afdeling fotografie heeft FotoKino Heiloo zich nu ook toegelegd op het maken van vinyl letters en dit dan in de ruimste zin van het woord. U vindt FotoKino op de Kennemer- straatweg tegenover de Kerke- laan. Wie met de heer Gelderblom een blik op de schitterende appara tuur, voor het maken van vinyl- letters, mag slaan, raakt werke lijk onder de indruk. Er staat een machine, die (bijna) alle letterty pen kan maken, maar ook vig netten. U hoeft maar op te geven wat u wilt hebben en de machine kan het in 32 kleuren in elke ge wenste afmeting maken. Belettering wordt natuurlijk voor duizend en één ding gebruikt. In de reklame, op etalages en au to's, op lichtbakken. Dit laatste kan FotoKino helemaal voor u verzorgen tot en met de lichtbak, letters en vergunning voor het voeren van die lichtbak. Het is bijvoorbeeld mogelijk de letters van uw zaak op zo'n bak te plakken, maar het omgekeerde is ook mogelijk: U spaart de let ters uit, waardoor het licht door de naam valt. Tevens bestaat de mogelijkheid de tekst in cirkels te schrijven. Wilt u de naam in cur-' sief, de computer zorgt er voor dat alles dik voor elkaar komt. De heer Gelderblom kan ook eerst een ontwerp voor u maken, zodat u van tevoren precies weet hoe het er uit komt te zien. Er bestaat ook een mogelijkheid om de letters in spiegelbeeld te schrijven, voor wie de belettering van de etalage aan de binnenkant wil hebben. Autobelettering is kant en klaar te leveren. U plakt de complete naam op de auto, verwijdert de laag papier en klaar is kees. Het is werkelijk de moeite waard eens te gaan praten bij FotoKino, u zult versteld staan van de vele mogelijkheden. Als de zon warmer wordt, de da gen langer en de temperatuur stijgt, krijgen veel vrouwen de "kriebels". Nee, niet alleen om alles eens een goede beurt te ge ven, maar ook worden ze, vooral de moeders met jonge kinderen, overvallen door een drang de buitenlucht in te stappen met hun kroost om te genieten van de fris se wind en de eerste zonnestralen. Dat genieten betekent vaak een wandel- of fietstocht langs het verse voorjaarsgroen en wat is dan fijner dan de kleine telg prinsheerlijk te nestelen in een wandelwagen of buggy, die niet alleen voorzien is van een goede vering en een verstelbare rug maar bovendien aan heel veel veiligheidseisen voldoet. Daarbij oogst je onderweg alom bewonderende kreten niet alleen voor de kleine maar ook steekt men z'n enthousiasme niet onder stoelen of banken bij het aan schouwen van zoveel comfort voor babylief. Misschien zou u zelf ook binnen kort een fijne tocht met uw baby willen maken en wilt u graag eens geïnformeerd worden over de mogelijkheden van vervoer. Wat let u, stap eens bij Bambi aan de Westerweg 291 te Heiloo binnen en kijk en vraag alles wat u weten wilt. Alles voor baby en peuter kunt u er vinden. Bovendien zijn er ex tra voorjaarsaanbiedingen De vroegste voorjaarsbode, hoe gek het ook moge klinken, meldt zich reeds in augustus, als de "eerste tulpen en narcissen aan de bos geveild worden. Omdat wij dan nog volop in de zomerbloe men werken, zult u ze in de Hol landse bloemenwinkels bijna niet zien. Iets anders is het als half okto ber de eerste mimosa zich laat zien. Deze gele bloemetjes, ge liefd, maar ook gevreesd bij vele mensen, geven extra kleur aan het begin van de donkere dagen. Rond deze tijd komen ook de Se ringen, Forsythia, Sneeuwballen (Viburnum Opulus), de roze pru nusbloesem en de witte amandel bloesem tevoorschijn. Als het januari wordt en de sneeuwklokjes worden aan bos jes, uit Frankrijk wel te verstaan, aangevoerd, komt het echte voorjaarsgebeuren op gang. Pri mula's in alle kleuren. Alle soor ten bolbloemen op pot zien wij bij de bloemist-winkeliers te koop staan. Hyacinten roze, blauw, 'wit, crocussen geel, blauw en wit, tulpen in alle kleu ren, scilla's, sneeuwklokjes, blauwe en witte druifjes, en na tuurlijk niet te vergeten de nar cissen waarvan mooie kleinbloe- mige soorten als tête a tête, en de dubbele witte en gele soortjes wel de leukste zijn. Henk Scholten, bloemist. I I I Ieder mens heeft wel een reisdoel waar-ie van droomt. De één wil het liefst naar de stranden van Tenerife. Een ander naar de bergen van Oostenrijk. Er zy n ook mensen die het dichter bij huis zoekeneen weekendje Limburg of een korte vakantie op Terschelling. Alsje de droomreizen van alle mensen op een rijtje zou zetten dan is er één plaats die er voor ons Nederlanders duidelyk uit springt. Dat reisdoel heet PARIJS, en dat is voor veel mensen het mooiste wat er op de wereld is. De stad vol historie en leven, sfeervol en indrukwekkend. Extra aantrekkelijk is Parys in het vooijaar. Daarom is ons advies: ga dit jaar eens de lente ontdekken in de lichtstad Parijs! il'IMr- En het tweede advies dat direct daarop aansluit is: ga alstublieft niet naar Parijs met de auto! Een auto mag soms zo gek nog niet zijn, maar wie zorgeloos een paar dagen of lan ger in Parijs wil genieten doet er goed aan de auto thuis te laten. De reis er naar toe gaat nog, maar wie Parijs binnenrijdt wordt omspoeld door auto! die zorgen voor zo'n verkeerschaos en warwinkel dat u stalen zenuwen en een erg grote kennis van de stadsplattegrond moet hebben om veilig uw hotel te bereiken. Drie a vier keer per dag Het alternatief is: de trein. Drie a vier keer per dag rijden er uit ons land comfortabele D-treinen naar het Gare du Nord in Parijs. En om meteen maar dat advies te comple teren: maak die ontdekkingstocht naar de Parijse lente bij voorkeur met een van de vele treinreizen van FTS/Frantour (Franse Toeristen Service) omdat daar nog meer extra voordelen aan verbonden zijn. Meer Parijs voor uw geld U kunt natuurlijk gewoon een re tourtje van uw woonplaats naar Pa rijs kopen. Maar als u eerst even rustig de tijd neemt om de nieuwe Parijs-brochure van FTS/Frantour door te bladeren dan ontdekt u een aantal belangrijke voordelen. Die hebben betrekking op de volgende punten: u kunt elke dag naar de lichtstad voor een periode van 2, van 3, 4, 5, 6, 7 of 8 en zelfs 60 dagen. voor die reizen gelden prijzen, waarin ook de treinreis in Neder land is begrepen en dat kan been en terug een aardig bedrag besparen. u kunt kiezen uit reizen met transfer (dus inclusief vervoer van en naar het hotel in Parijs) of zonder transfer (u regelt zelf uw vervoer naar en van uw hotel). Op veel trei nen rijdt een nederlands sprekende gastvrouw mee die u graag z;il advi seren. u kunt bij FTS/Frantour kiezen uit typische kleine sfeerhotels waar de "patron" u vaak nog persoonlijk begroet en bedient of uit moderne hotels met alle comfort dat u wenst, u kunt programma-reizen ma ken met veel excursies en onder lei ding van gediplomeerde neder- landse gidsen, of een culinaire reis. Of een vakantie in een eigen appar tement of studio en zelfs een reis waarbij u het leven van de Pa rij ze naar van dichtbij leert kennen. Een bijzonder aantrekkelijke reis is bij voorbeeld bet arrangement "Quar- tier Latin", drie dagen op half pen sion-basis in dit levendige en ty- pisch-Parijse stadsdeel (inclusief de treinreis vanaf f 314,-). en wat betreft de maaltijden: FTS/Frantour beeft, als dochter van de Franse Spoorwegen, een zestal restaurants met een uitste kende naam, waar u zich als Neder landse gast bijzonder thuis zult voe len. 't Gaat om Parijs De goede begeleiding van FTS/ Frantour zorgt er voor dat u geen problemen hebt op het punt van de taal, van het vinden van een goed hotel of restaurant en van de weg in die immens grote wereldstad. Want uiteindelijk bent u.in Parijs om er te genieten van die typische sfeer. Van een excursie naar de Eiffeltoren, naar de paleizen van Versailles of Fontainebleau. U wilt wandelen door het Quartier Latin en dpor de wijk Monmartre, waar de beroem de schilders hebben gewoond. Of een bezoek brengen aan het Centre Pompidou waar de rijke tradities van Frankrijk op cultureel gebied zijn samengebracht. De lente ontdekken En daartussen door zit u heerlijk ontspannen op een terrasje in het beroemde Saint-Germain-des- Prés, geniet u in het Bois de Boulog ne van de eerste lentebloemen of u wandelt in de voorjaarszon over de Marché aux Puces, de befaamde Vlooienmarkt of u loopt langs de groene oevers van de Seine met uit zicht op de Notre-Dame, die al is gebouwd op dit' eiland tussen 1163 en 1330. En dan praten we maar niet over het plezier van een dagje flaneren en rondkijken in de schit terende winkelstraten van Parijs, waar alles is te vinden wat de wereld aan moois heeft te bieden. Brochure aanvragen Reizen naar Parijs via de FTS/Fran tour geeft zoveel voordelen dat het goed is die brochure met aandacht te bekijken en uw keus te doen om onbezorgd te genieten van Parijs. Deze brochure is verkrijgbaar bij de meeste NS-stations, bij de ANVR- winirttfit; reisbureaus en de banken die rei zen verkopen. En natuurlijk ook bij FTS/Frantour, Rokin 128 in Am sterdam (telefonisch bereikbaar onder nr. 020-236800).

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1985 | | pagina 8