Weekendkoopjes Ql ^49?° 7. 3.95 TON SnOEENBEtfi Tl 3.75 AAD DUYS OPEN DAG slïlï n lOu AAD DUYS 1.95 extra zware KALANG0Ë vol bloem en knop Oranjesaus Venkelsalade H. DUM0NT 95 Maandag 29 april - zijn alle filialen de hele dag geopend DE ANTENNE-SPECIALIST ANTENNE-TECHNIEK BV Qloiden&os tomiensA Schoenreparatie ^Stichting Werklozen Belangen Heiloo: ïcomputer-cursus voorziet in behoefte mm Jan Braam haalt sigarenmaker voor demonstratie naar 't Loo Gelukkige prijswinnaars bij HAB-Opel m Adelbertschool (tot) in Schagen te horen Groente-, Fruit- en Rauwkostspecialist uw kwaliteits-groenteman Net even anders! HEILOO CASTRICUM voor plaatsing en/of reparatie van uw antenne-installatie, grootste speciaalzaak in N.-Holland, uitgebreide sortering radio- T.V. on derdelen, komponenten, scanners, bewakingsapparatuur, antennes eigen reparatieafdeling, groothandel voor de detaillist VOORMEER 12-14 1813 SB ALKMAAR Tel. 072-117739 I 's Maandags gesloten (niet voor detaillist) HEERENWEG 246-HEILOO .00 in de winkel van H0UTENB0S aan de Keerenweg 246 te Heiloo Als onze koningin eens wist hoe heerlijk onze salades zijn, zou ze zeker op 30 april een bezoekje aan ons hebben gebracht. een heerlijke saus over de vruchtensalade, 150 gr. een heerlijke rauwkost met een verfrissende smaak. Telefoon 337635 SCHOONHEIDSVERZORGING 3j£7j..41 ■Imi Uw schoenreparatie is goed als MANNES het doet! TEGELZETTERSBEDRIJF ^ÊtÊÊÊÊÊÈÈmj» Slik.'. •%fll UITKIJKPOST 23 APRIL 1985 Geldig t/m zaterdag en tijdens de koopavond Zolang de voorraad strekt 9 Lekker luieren in de zon op ons r.oyale ligbed met surf- dekor Het hoofdeinde is veelvoudig verstelbaar HeerenwCy 40 Dorpsstraat 61 .tr Black Decker gras strimmer. 4-persoons gourmetstel "Barbados" voor lekker eten met ongelooflijke veel varia ties. Het stel is in modern wit en de pannetjes hebben een anti-aanbaklaag Porseleinen gebakschotel tjes 17 cm. 0. Ook voor het presenteren van fruit of toetje erg handig. Perstuk 1,75. NU PER 6 STUKS Royale dekenzak, waarin u de dekens stof- en motvrij in kunt bewaren HxBxD: 40x23x54 cm. Slechts Ideaal voor al die moeilijke plekjes, waar u met de gras maaier niet bij kunt komen. Zoals langs terras- of bielsranden. Adviesprijs 98.- Blokker prijs Profiteer van de eerste zonnegloed op deze royale tuinbank met roestwerend frame, waarop houten leggers, bekleed met prakhsch P V C. in wit Ideaal op balkon of in tuin' Breedte 120 cm. Vrijdag 26 april 14.00 - 21.00. In het Open Huis boven Winkelhof 't Loo in zaal 3 met demonstraties van diverse schoonheidsbehandelingen. Deze dag wordt U aangeboden door de bij de ANBOS aangesloten schoonheidsspecialisten uit Heiloo. TOEGANG GRATIS. M. Bakker A. Bom José Bruijne E. Geul-Blom Salon Lieneke Salon Marijke Salon Margreet A. van Overeem Salon Paulina Dicky Steenhart Trees Waldram-van Hugten De Rookamer 1 Ewisweg 42 Vredenoord 58 Vredenoord 171 Laan van Zeeman 11 Oudburgerlaan 16 Westerweg 173 Bayershoffweg 35 Westerweg 47 De Hofstee 2 Westerweg 266 Tel. 335533 Tel. 337535 Tel. 333604 Tel. 336105 Tel. 331380 Tel. 333493 Tel. 128803 Tel. 331506 Tel. 334562 Reparaties binnen 2 dagen gereed. GEOPEND: Maandagmiddag 13.30 -18.00 uur Woensdagochtend en vrijdagochtend van 9.00-12.30 uur. Kanaalweg 20A 1851 LP Heiloo Telefoon 330387 Meer dan 30 jaar ervaring! Prijsopgave geheel vrijblijvend! 5 $Eind februari '85 startte onder het ^toeziend oog van de Stichting Werk elozen Belangen een drietal cur sussen over het gebruik van. com puters. Het doel van de SWB was torn mensen zonder werk een betere *kans te geven om terug te keren in ■Jhet arbeidsproces. Zeker ook de in tegratie van werkenden en niet- erkenden was een uitgangspunt. Vandaar dat de cursus voor beide roepen open stond. Het Computer Trainings Centrum verzorgde de ïcursus, die aanvankelijk was op- $gezet voor acht avonden. Inmiddels %s gebleken, dat dat onvoldoende is. ^Zonder aarzeling is daarom de duur |verlengd. |öe SWB en het CTC zijn vol ver trouwen, dat de cursus een positief ^effect heeft voor de deelnemers op de maandagmiddag- en avond en op ^woensdagavond. Sterker nog: in- Jmiddels heeft een aantal haanlozen #,werk gevonden mede dankzij het ïvolgen van de computercursus. ^De cursus biedt een enigszins be drijfsgerichte kennismaking met het fenomeen computer. Het is geen kant en klaar program, waarmee de deel nemers werken. Juist het maken van een computerprogramma is hoofd bestanddeel. De filosofie hieracher is: als je weet hoe een programma in felkaar steekt, dan kan je in de prak- Jtijk met een al aanwezig programma ^gemakkelijker omgaan. Jüp zich is de cursus voor mensen ♦zonder enige voorkennis niet gemak- Jkelijk, maar dat geldt eigenlijk voor ««iedere cursus. Toch is de CTC- jcursusleiding niet ontevreden. „We #;doen er alles aan. We zouden wel ♦op april stoppen, maar voor ons is de Jkwaliteit belangrijker dan de kwan titeit. Daarom hebben we het tempo aangepast". *De SWB biedt, via een project met 1 behoud van uitkering, de cursisten de gelegenheid om bij de Openbare /Bibliotheek Malevoort in de prak rijk om te gaan met een situatie van automatisering. De bibliotheek gaat namelijk over naar een geauto matiseerde catalogus en al het ma- teriaal - boeken, tijdschriften, platen, 2e.d. - moet worden voorzien van spe- tciale coderingen. Langs deze weg groept de SWB de cursisten op om ♦"bij deze werkzaamheden de helpen- gde hand te bieden. Het gaat wel niet Som het'schrijven van een program ma, maar het kan de cursisten toch extra begrip voor bijvoorbeeld de invoer van informatie in een com puter bijbrengen. Voor deelname aan het prpject bij de openbare bibliotheek kan men zich opgeven bij de Stichting Werklozen Belangen. Dit kan tijdens de'spreek uren in het onderkomen aan de Pas toor van Muijenweg 16 op maandag, woensdag en vrijdag tussen 9.30 - 12.00 uur. Men kan ook bellen: 072- 337196. Op andere tijden kan men ook contact opnemen met het Com puter Trainings Centrum: 072 - 330163. Op deze twee telefoonnum mers kan men zich ook opgeven voor een eventueel te houden vervolg cursus, dan wel een beginnerscur sus, welke de SWB en het CTC in het najaar bij voldoende belangstelling willen starten. De Stichting Werklozen Belangen heeft nog voor de zomervakan ties twee andere cursussen op het programma staan. Dat zijn een cur sus voor startende ondernemers en een cursus solliciteren. De laatste is niet alleen bedoeld voor mensen, die op dit moment geen baan hebben, maar ook a.s. schoolverlaters kun nen hieraan deelnemen. In het najaar gaat een bridgecursus van start. Voor alle cursussen kan men van uitkering een taak van de SWB. op de genoemde tijden en op het ge noemde adres c.q.telefoonnummer. Behalve het organiseren van cursus sen is ook het coördineren van pro jecten voor werklozen met behoud van uitkering een taak van de SWB. Momenteel zijn er nog negen pro jecten, waarvoor vrijwilligers worden gezocht. Dit zijn: Stichting Badmin- tolhal (algemene werkzaamheden en onderhoud), theater De Beun (De- corop- en afbouw), Openbare Bi bliotheek (automatisering, zie bo ven), Heilooër Stichting voor Bejaar denzorg (receptionist(e), Hobby farm (assistente leiding), gymna stiekvereniging Aktief, Egmond- Binnen (begeleiding jeugd), voetbal vereniging Egmondia, Egmond aan Zee (typewerk clubblad), volley balvereniging Rapide, Egmond aan Zee (assistentie bij trainingen en zaaldiensten) en aanleg van een jeu de boules baan in Heiloo. Inlichtin gen over de projecten worden gaar ne door de Stichting Werklozen Be langen verstrekt. m Sigaren maken: een oud ambachtdat volgende week wordt gede monstreerd in winkelhof 't Loo. mÈÊm. Toen Hoesbergen Automobiel Bedrijf - Opel aan de Pastoor van Muyenweg officieel werd geopend, konden de kinderen raden hoeveel ballen er in de kofferruimte van een Open Corsa City gingen. Hierop kwamen zo'n 170 inzendingen binnen en er waren 12 kinderen die het juiste aantal hadden geraden, dit was nl. 99 stuks. Deze kinderen kwamen zaterdag morgen bijeen in de showroom van HAB-Opel om uit handen van werk plaatschef Cees de Ruiter de leren voetbal met de handtekening van alle Feyenoordspelers erop, in ontvangst te nemen. De prijswinnaars zijn: Arjan Kareis, Petra Knippenberg, Stan Uil, Mark Schuurman, Janro Bos, Ton Dijkman, Martin v.d. Sluys, Bas Hemmer, Sebastiaan Ackerley, Hans Baltus, Ramses Pos, en Sabine Graas. Tulpenrally Er valt nog meer nieuws te melden m Op de foto de prijswinnaars voor de auto (rechts), waarmee één van de medewerkers van garagebedrijf Hoesbergen een tweede prijs behaalde in de Tulpenrally. van HAB, want monteur Jacques Abrahams won de tweede priis in de Tulpenrally bij de Internationale AMAC, groep A, klasse III.- In het Algemeen klassement eindig de hij samen met Fred v.d. Ven met een Opel Manta GTE op de 20e plaats. De kwaliteits-sigaar beleeft een op gang. Sigarenwinkelier J. Braam greep dit feit aan om het publiek kennis te laten maken met een unieke persoon lijkheid onder de weinige handwerk-si- garenmakers die ons land nog telt. Gijs Poort, een 61-jarige Spakenbur ger, die sinds enkele jaren als demon- strateur voor het merk Sumatra Cum Laude uit Kampen werkt, zal op 2 mei van 10.00-18.00 uur, 3 mei van 10.00- 21.00 uur en 4 mei van 10.00- tot 17.00 uur laten zien hoe vroeger de sigaren met de hand werden gemaakt. Poort kwam op z'n veertiende bij een sigarenfabriekje in Amersfoort, waar men per man zo'n 3.000 sigaren per week maakte. Dat was in 1937. "Je kreeg b.v. 2.000 gram tabak en daar moest je 100 sigaren van 20 gram van maken. En dat mochten er niet meer en niet minder zijn en ze moesten voor het oog nog precies gelijk zijn ook In '59 kwam Poort bij de Ritmeester fabrieken, waar hij door zijn vaardig heid nog ruim tien jaar de luxe sigaren met de hand maakte en daarna als demonstrateur werkte. Kijk straks maar hoe zijn lenige vingers de tabaks mélange van het binnengoed rollen in een omblad, en hoe daarna dat z.g. bosje met kostbare dunne Sumatra Deli-tabak (het onderste, beste blad van de tabaksplant, dat men zandblad noemt) wordt omwikkeld. Een genot om te zien, zoals tenslotte alle handwerk. S De cursisten van één van de drie computercursussen van de Stichting 'y Werklozen Belangen in samenwerking met het Computer Trainings ïQentrum. LAATSTE BONNENVERZILVERING Met ingang van 1 mei 1985 zal de vakantiebon in de bouwnijverheid tot het verleden behoren. De plaats van het vakantiebonnensysteem zal dan volledig worden ingenomen door het nieuwe Rechten Beheer Systeem (RBS). Daarmee komt een eind aan een vijfenvijftigjarige geschiedenis. In de bouw-CAO van 1929/1930 werd voor het eerst een driedaagse vakan tie vastgelegd. Tegelijkertijd werd het vakantiebonnensysteem inge voerd. Dit stelsel was noodzakelijk om de vakantierechten te waarbor gen. Door dit stelsel werden de va kantierechten, die een werknemer in één jaar had, opgebouwd door alle werkgevers. En dat konden - en kun nen - er vele zijn. Losse dienstver banden, verwisseling van werkgever, was en is namelijk in de bouwnijver heid een veel voorkomend verschijn sel. Aanvankelijk diende het vakantie bonnensysteem slechts om het loon- verzuim over de vakantiedagen de de christelijke feestdagen te vergoe den. Later, met name na de Tweede Wereldoorlog, is het vakantiebon nensysteem ook een funktie gaan vervullen bij de opbouw van pen sioenrechten en bij de inning van een veelheid aan werkgeverslasten. De administratie van een en ander werd toevertrouwd aan het Sociaal Fonds Bouwnijverheid. Bij de uitbetaling van de vakantierechten werden ech ter de plaatselijke afdelingen van de vakbonden voor bouwwerknemers in geschakeld. Rechten beter beschermd Het vakantiebonnensysteem, dat in vele landen is nagevolgd, blfeek de laatste jaren zeer fraude-gevoelig. Ondanks de grote zorgvuldigheid, die werd betracht, ontstond er een illegale handel in vakantiebonnen en werden er herhaaldelijk valse bonnen in omloop gebracht. Vandaar dat er een nieuw, modern stelsel van be heer van vakantierechten werd ont worpen: het Rechten Beheer Sys teem. Regelmatig maken werkgevers - in dit systeem - geld over naar het SFB ten behoeve van de vakantierechten van de bij hen in dienst zijnde werk nemers. Iedere maand ontvangen de werknemers daarvan een overzicht. De uitbetaling van de opgebouwde rechten heeft plaats bij de plaatse lijke afdeling van de Bouw en Hout bond FNV. Ook voor ongeorgani seerde werknemers. Verzilvering De afdeling Heiloo van de Bouw- en Houtbond FNV zal op dinsdag 7 mei en op woensdag 8 mei de vakantie rechten van de werknemers in de bouwnijverheid verzilveren. Ver wacht wordt dat .ongeveer 250 men sen hun laatste vakantiebonnen zul len inleveren. De verzilvering heeft plaats in de sporthal 't Vennewater, 's avonds van 19.00 tot 21.00 uur. De leerlingen van de Sint Adelbertschool tijdens hun uitvoering afgelo- pen maandag in Sc hagen. MAARTEN ENGW1RDA SPRAK IN HEILOO OVER TOEKOMST D'66 Vorige week woensdag hield Maarten Engwirda, fractievoorzitter van D'66 in de Tweede Kamer, een spreek beurt in Heiloo. De heer Engwirda stelde vast, dat de Democraten, na een daling in de populariteit, weer op weg omhoog zijn. Op verschillende gebieden wil D'66 een stimulerende rol spelen. Maarten Engwirda noem de ondermeer de nieuwe samen levingsvormen, waarop de overheid zou moeten inspelen. Het gezin als hoeksteen van de maatschappij blijkt immers al op vele plaatsen achter haald. Andere gebieden, waar be hoefte aan nieuwe ontwikkelingen is, zijn de informatica en het milieu. Wat de informatica betreft wees de fractievoorzitter van D'66 op een dringende achterstand. Andere lan den in Europa liggen ons voor en als Nederland niet oppast, missen we de boot. Met betrekking tot het milieu noemde Engwirda de bodemveront reiniging als groot gevaar, in het bijzonder voor de kwaliteit van het drinkwater. D'66 heeft in de Tweede Kamer dan ook gepleit voor een forse verhoging van het budget voor bodemsanering De nood is zo hoog gestegen in voor al het zuiden en oosten van het land, dat er een deltaplan-achtige aanpak gewenst is. Na zijn inleiding beantwoordde de fractievoorzitter nog verschillende vragen vanuit het publiek, bestaan de uit ca. 30 belangstellenden. Uit zijn woorden werd duidelijk, dat Engwirda redelijk optimistisch is over de toekomst van zijn partij. "Er zijn beslist voldoende mensen, die onze denkbeelden delen. We moeten ze alleen wel zien mee te krijgen", aldus de D'66-voorman. 1985 Is een bijzonder jaar: het jaar van de muziek. In dit kader worden op diverse plaatsen in Nederland muziekmanifestaties gehouden, bijv. in Schagen op 22 april j.l. Alle scho len konden zich hiervoor inschrij ven. Samen met 8 andere scholen, had de vijfde en zesde van de St. Adelbertschool zich ingeschreven. Deze 9 scholen vertegenwoordigden de regio Noord-Holland. Wekenlang is er op de St. Adelbert school geoefend o.l.v. J. Cortie en L. Wijker. Er moest namelijk een presentatie van de school komen, die een kwartier mocht duren. Maandag 22 april vertrok de groep om 8 uur naar regiocentrum "De Noordkop" te Schagen. Na drie andere scholen was de beurt aan de Adelbert. Een repertoire van 7 liedjes werd ten gehore gebracht. Deze liedjes werden muzikaal be geleid op piano, fluit, gitaar en di verse andere instrumenten door een aantal kinderen. Dramatische ex pressie maakte de uitvoering com pleet. Als toegift werd een echolied gegeven. De kinderen van de vijfde en zesde klas en hun begeleiders oogsten alle lof na de grandioze uit voering. Tot slot werden er nog diverse lied jes met de scholen samen gezongen. De kinderen en begeleiders van de St. Adelbertschool kunnen terug kijken op een zeer geslaagde muziek manifestatie. NEDERLANDSE BOND VAN PLATTELANDSVROUWEN, afdeling Heiloo Welgemoed trok woensdag 17 april een groepje dames naar de Kaasstad Alkmaar om daar, na eerst gesterkt te zijn met koffie en gebak, het Kaas museum te bezichtigen. Dit museum is gevestigd in 't Waag gebouw en aldaar aangekomen was het heel interessant om te zien hoe in vroeger tijden de kaas werd vervaar digd en ook op welke manier boter werd bereid. Het geheel werd besloten met een dia-serie zodat de dingen die we ge zien hadden toch nog meer gingen spreken. Omstreeks 12 uur waren de dames weer terug in Heiloo.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1985 | | pagina 4