n f CONVERSE Dubbel feest voor echtparen De Geus-Smit en De Geus-Kromhout aan Het Zevenhuizen SI-IOIES UNIQUE VOOR EXCELLENTE DAMES- EN HERENMODE 10 De planttijd voor tuingoed is nu! monsieur Geraniummarkt in Winkelhof 't Loo JOorteletjii H) mjö De Aalsmeerse Bloemenhal Vroege vogels in de bloemen Cheque voor het Rode Kruis Kunst aan de Eeuwigelaan van 12 mei tot en met 9 juni White Sky en Cloud Azberg f MODEHUIS donderdag 16 en vrijdag 17 mei GESLOTEN 50e JAARGANG NO. 19 - 15 MEI 1985 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN WM py: Het gebeurt niet vaak, dat twee broers binnen een maand, beiden hun zilveren bruiloft vieren. Bij de gebroeders de Geus van het Zevenhuizen is dat het geval. Als eerste de fam. A. de Geus, die a.s. vrijdag hun bruiloft vieren. Bij aankomst bij het woonhuis valt meteen de versiering naast de deur op, rnet daarop geschreven,,Hulde aan het 50 jarig bruidspaar". Dat is werk van de kinderen, zegt mevr. de Geus blij. De familie B. de Geus viert hun zilveren bruiloft op 14 juni. Het was in 1930, dat de heer A. de Geus op de kermis in Driehuizen, want daar woonde hij, kennis kreeg aan mejuf frouw W. Smit en het klikte al gauw tussen die twee. Er werd eerst verloofd en op 18 mei 1935 stapten ze in het huwelijksbootje. Dit werkte echter zo aanstekelijk dat broer J.B. de Geus tegen zijn verloofde B. Kromhout zei: zullen wij dan ook maar", zo gezegd, zo gedaan en zij volgden op 15 juni. Dat waren dus twee bruiloften binnen een maand. En zo gaat het nu weer, ieder z'n eigen bruiloft. De fam. A. de Geus kwam naar Heiloo en huurde daar zo lang een huis aan de Zevenhuizerlaan. Want, als je timmer man bent en je broer metselaar en je hebt nog wat andere vaklui tot je beschikking dan ga je natuurlijk je eigen huis bouwen. Broerlief dacht er net zo over en er werd grond gekocht aan het Zevenhuizen voor f. 1,25 per m2. Siem Bak, de architekt, tekende twee identieke huizen en na een half jaar kwamen beide echtparen de Geus in het Zevenhuizen naast elkaar te wonen. Het aardige van deze huizen is dat naast de voordeur op gezichtshoogte, twee kleine erkertjes zijn gebouwd. ,,Dat was toen ook al moeilijk", vertelt de heer de Geus, want je moest toestemming heb ben van de schoonheidscommissie, die vonden het eerst niks, maar gaven later toch hun toestemming". Beide echtparen wonen al jaren naast elkaar en hebben veel lief en leed met elkaar gedeeld. Van beide broers staan in totaal wel zo'n 50 huizen in Heiloo, beste solide huizen. In de oorlog stagneerde de bouw, maar daar de heer de Geus een enthousiast visser is verdiende hij op die manier wat extra bij. Na de oorlog werd het werk meer gericht op monumentenzorg ,,de hutkoffer" het antiek zaakje aan de Heerenweg 21 werd door de heer de Geus verbouwd evenals ,,het Wildemanshofje" in Alkmaar aan de Oudegracht. De zoon die nu nog in dit werk zit verbouwde de Acciinstoren in Alkmaar. Het echtpaar kreeg, na 8 jaar, hun eerste kind en na nog eens 8 jaar een tweede en kort daarop een derde. Twee zoons en een dochter. Moeder de Geus, was altijd druk in de weer. Vroeger was je veel ,,werkeriger" je had geen wasmachines en stofzuigers, dus ik was de hele dag druk. Nu brengt ze haar tijd door, buiten het werken, met puzzelen, kaarten en breien en ze mag nog graag een eindje fietsen. Het zilveren bruidspaar is nog goed gezond en staat nog zeer aktief in het leven. Zo ook bij het andere bruidspaar de Geus. We konden altijd goed met elkaar opschieten zegt mevr. B. de Geus, we hebben veel aan elkaar en toen we nog jong waren pasten we altijd op eikaars kinderen. Als dat nodig was Ook zij kregen drie kinderen, twee dochters en een zoon. Beide broers kwamen uit Driehuizen en hebben hun vak nog bij een baas geleerd. Eerst leerde ik het van mijn vader, toen van een oom en later ben ik naar de ambachtschool in Alkmaar gegaan, 's Avonds elke dag 20 km fietsen" vertelt de heer de Geus. Hij ontmoette z'n vrouw op het kerstbal. Ze kenden elkaar al wel een beetje, maar na het kerstbal raakt het ,,an". De beide broers hebben altijd samen in de bouw gewerkt. Mevrouw de Geus is dol op zingen, zij heeft nog aan de wieg van de Heilooer operettevereniging gestaan en nu zingt zij nog altijd bij de plattelandsvrouwen. Manlief is dol op tuinieren en heeft ook Dubbel feest bij de familie De Geus, waar de twee broers beiden vijftig jaar waren getrouwd. geen enkele moeite de tijd door te komen. Wij wensen beide bruidsparen een hele fijne dag toe BlP DAMESMODE: HEERENWEG 174, HEILOO GED. GRACHT 42, SCHAGEN HERENMODE: HEERENWEG 174, HEILOO A.s zaterdag wordt in 't Loo weer de jaarlijks terugkerende geraniummarkt gehouden. Ruud van Haneghem en Intratuin zorgen samen voor een ruim gevarieerd assortiment en alleen planten van de beste kwaliteit.U zult er hangge- raniums in diverse kleuren vinden, franse geraniums vaak donker blad en donkerrode bloemen. Wat aparter is de Oostenrijkse geranium deze heeft 2 kleurige bloemen, heel mooi hier is de laatste tijd veel vraag naar. Het geslacht Pelargonium, zoals de geranium eigenlijk heet, omvat wel zo'n 250 soorten. Het is een sterke plant met een rijke en lange bloei. De oorspronkelijke stamvorm komt voor in Zuid-West Afrika, waar hij als een tot 80 cm hoog half heestertje groeit en harmijnrode bloemen voortbrengt.Al in 1710 werd dit soort in Europa ingevoerd. Het vermenigvuldigen gebeurt meestal door stekken. Gezaaid wordt meestal voor het verkrijgen van nieuwigheden. De .prijs van een geranium wordt be paald door de grote van de plant, het Geraniums voor in de tuin of voor onder het raam: ze zijn er te kust en te keur tijdens de geraniummarkt in 't Loo. I Reparatie, modernisatie I Opberging en cleaning I Grote collectie nieuwe mantels I Maatwerk op eigen atelier 1 id Stichting Bont waarborg Hertenlaan 8 - Bergen Tel.: 02208-95530 Wagenweg 11 Haarlem bij Houtplein, tel. 023-312086 In verband met Hemelvaartsdag en aansluitend een vrije dag voor ons personeel zijn het kantoor en drukkerij van Drukkerij Uitkijkpost BV op Vanaf maandag 20 mei 's ochtends om 8.00 uur uur kunt u weer een beroep op ons doen. In spoed eisende gevallen kunt u bellen: 072-330175. De redactie van de Uitkijkpost is bereikbaar onder de num mers 072-333775 en 072-331081. VERKRIJGBAAR BIJ: Heerenweg 211 hoek Stationsplein. Bij de AALSMEERSE BLOEMENHAL vindt u een ruime keus in deze 1e kwaliteit voor een betaalbare prijs. Uw adres: halverwege de Zevenhuizerlaan, no. 54, Heiloo. P.S. Vrijdag koopavond. U EN HET ZONNETJE ZIJN VAN HARTE WELKOM Onder deze slogan brengt Deco Home Schilder Bolten vanaf vrijdagavond 17 mei tot en met zaterdag 25 mei op het plein voor Albert Heijn in 't Loo een speciale show van binnenzonwe- ring. Het nieuwste op- het - gebied van- horizontale jalouzieën brengt Luxaflex met gedecoreerde 25 mm lamellen. In deze lamellen kan men een keuze maken uit de merken Jalouette, Lu- cette en Allumette, die voor U op maat gemaakt worden, en het merk Practo- flex dat zeer simpel door U zelf op maat te maken is. Ook vertikale lameljalouzieën zijn er in verschillende prijsklassen en zijn op de show te zien. De modekleuren wit, blauw en geel worden gebracht in Balastore Color. Dit zongordijn is ont wikkeld om op eenvoudige wijze de zon te weren en heeft, door zijn uitgekien de systeem, dezelfde goede eigen schappen als veel duurdere zonwering. Problemen voor schuine dakramen kent Deco Home Schilder Bolten hele maal niet. Ook daarvoor moet U deze show bekijken. Rolgordijnen en jalou zieën met zijgeleiding zijn er te kust en te keur. Voor de doe-het-zelver zijn horren in standaardmaten voorradig. Deze zijn zeer simpel, met schaar en ijzerzaag, zelf op maat te maken. Er zijn rolhorren, vaste horren en hordeu ren. Als bijzondere attraktie geeft Deco Home Schilder Bolten op Practoflex, Luxaflex en B en C binnenzonwering zowel in 't Loo als op de Westerweg 15 procent korting. Deco Home Schilder Bolten wenst U een zonnige zomer. Wie geniet er niet van de vrolijke kleuren van geraniums! Zaterdag is er volop keuze op de geraniummarkt in het Stationscentrum. aantal bloemen, de beworteling en of het een zware of lichte stek is. Buiten de geraniums zullen ook andere planten verkocht worden, b.v. soorten waar u prachtige bakken mee kunt maken in combinatie met een gera nium^ s) voor op het balkon of in de tuin. De geraniummarkt is open vrijdag 17 mei van 9.00-21.00 uur en zaterdag van 9.00-16.00 uur. In een gezamenlijke aktie houden de winkeliers van het stationscentrum Hei loo op zaterdag 18 mei een grote geraniummarkt. Vanaf zeven uur zal er op het stationsplein buiten de geranium markt, ook een groot aantal marktkra men staan. Grote spandoeken en raam biljetten zullen de bezoekers de weg wijzen. Zo'n 20.000 geraniums van de firma Ranzijn zullen voor een ware bloemen zee zorgen. Om voor een zo breed mogelijk assortiment te zorgen zijn er vele plant en tuindeskundigen aanwezig, die u graag van informatie voorzien. Van de Kon.Mij van Tuinbouw en Plantkunde afdeling Heiloo zijn de Jaeren B. Freriks en J. Boersen aanwezig, WIEFIX 2 DAGEN DICHT Doe-het-zelf zaak ,,Wiefix" aan de Westerweg gaat op woensdag 22 mei en donderdag 23 mei dicht. Al geruime tijd wordt er bij Wiefix hard gewerkt om de zaak flink uit te breiden, dit werk is nu bijna klaar. Maar om alles goed in te richten, heeft men even twee dagen nodig. Vanaf vrijdag 24 mei staat Wiefix met een vernieuwd bedrijf weer helemaal tot uw dienst. deze houden een geranium keuring. Bij de marktkramen staan o.a. de winke liers van het stationscentrum met specia le artikelen en aanbiedingen. Voor de vroege vogels die komen tussen zeven en tien uur zal er een groot aantal koopjes te halen zijn. Tevens zijn er interessante aanbiedingen van 7.00-16.00 uur. Het is goed toeven in dit gezellige winkelcentrum rondom het station van Heiloo. Een ruim assorti ment in food en non food artikelen zorgt voor een compleet aanbod. Zaterdag 18 mei, grote geraniummarkt op het sta tionsplein, waar werkelijk van alles te koop is. Zie voor uitgebreidere informatie over de marktkramen elders in dit blad. RUUD VAN HANEGHEM LEGT „MAANTUIN" AAN Velen vragen zich af wat Ruud van Haneghem nu dit keer met z'n tuin in de winkelhof heeft gedaan. Meestal zijn het rijk bloeiende perfekt aangelegde tuinen maar nu ziet het er toch wel een beetje anders uit. ..Nou" zegt Ruud van Haneghem la chend, zo stel ik mij m'n eerste tuin op de maan voor. Maar ik wilde gewoon eens even iets heel anders maken. Naar de reaktie's te oordelen, is hij daar goed in geslaagd. De actie van bakker Hemmer om nog eens echt Zweeds brood te bakken zoals wij dat in de nadagen van de oorlog hebben gegetenis een groot suc ces geworden. Bovendien ging er van elk verkocht brood een kwartje naar het Rode Kruis. Een forse cheque kon derhalve overhandigd worden, want er werden ruim duizend broden verkocht. Op de foto overhandigt bakker Hemmer de cheque aan een vertegenwoordiger van het Rode Kruis. STICHTING VOLWASSENEN EDUCATIE HEILOO Dat stukje over de "Stichting Volwas senen Edukatie Heiloo", hoe zat dat ook al weer? Voor mensen, vrouwen en mannen: - die iets erbij willen leren - op een prettige, ontspannen manier - onderwerpen die je zelf uitzoekt -je leeftijd is niet belangrijk Wat doen we zoal: - leren maken van een verslag - kritischer omgaan met krant en tv. - brieven schrijven - moeilijke woorden leren - discussiëren - samenwerken aan een opdracht -je mening zeggen - collages maken Soms nodigen we een gastspreeks ter/er uit. Bij het onderwerp compu ters b.v. Of we gaan op excursie, rtaar een museum, een toneelvoorstel ling of een drukkerij. De mogelijkhe den zijn groot, als het maar past in het onderwerp. U kunt bellen voor in lichtingen of een informatiefolder aan vragen bij Jellie Wiersma, 02518 - 53195. NED. BOND VAN PLATTELANDS- VROUWEN, AFD. HEILOO Dinsdag 7 mei was onze slotbijeen komst van het seizoen. De avond werd geopend door de voorzitster, mevr. Wolse, met een hartelijk welkom aan de vele aanwezigen en in het bijzonder aan de medewerksters van het museum Grietje Timp", uit Landsmeer. Deze dames lieten ons zien hoe men vroeger in Westfriesland gekleed ging. De kos tuums waren prachtig en ook zagen we het boerenhoedje, de vreugde- en de zgn. rouwhul. Eén van de dames werd de gouden Westfriese kap opgezet en we zagen welk een nauwkeurig werk dit was. Hierna showden de dames dë daagse, gewone en de deftige dracht. In de pauze hingen er waterdruppels" die werden verkocht ten bate van het Waterprojekt voor de ontwikkelings landen. Er was tevens een verloting aan verbonden en die werd een groot sukses. Na de pauze werden er dia's vertoond en zagen we wat er in het mu seum te zien. Mevr. Wolse bedankte tenslotte de medewerksters voor hun show. Expositie van Abraham Brouwer - Gouaches, Lucie Meulendijks - kleuret sen, Renee Spierdijk - schilderijen en tekeningen, Cora Vogtschmidt - schilde rijen, Jan Leeuwenburgh - keramiek. Aan de Bergense Eeuwigelaan tussen de bossen ligt Galerie Tholen. In die sfeer exposeren is voor vele kunstenaars een wens. Onze plaatsgenoot Abraham Brouwer exposeert daar in een groepstentoonstel ling met abstracte gouaches. Hoewel hij een aantal jaren geleden nog sterk naturalistisch tekende en schilderde, heeft zijn werk een wending gekregen mede door invloed van zijn leermeester, Marie Koning. Zij hebben samen geëx poseerd in de Witte Kerk en De Zevensprong in Heiloo. De kleurenetsen van Lucie Meulendijks zijn gezellige prenten die landschappelij- k zijn: meestal oude hollandse dorpjes, leuke inkijkjes, boerderijtjes of woon huizen. De tekenachtige schilderijen van Renée Spierdijk zijn hier en daar nogal heftige uitbeeldingen van haar creativiteit. N Veelal zwaar van kleur. De mens is haar onderwerp en vormt een beeldverhaal. Ook bij de olieverf schilderijen van Cora Vogtschmidt staat de menselijke figuur centraal. Mooi zijn de gemengde tech nieken met aquarel en pastelkrijt. Met het keramiek van Jan Leeuwen burgh, dat gestileerde, vaak grappige mens en dierfiguren laat zien en gegroe peerd staat door de gehele galerie, vormt het een complete tentoonstelling. Openingstijden: vrijdag 12.00-18.00, za terdag 12.00-18.00 en zondag 14.00- 18.00 en op telefonische afspraak. H.S.V. PROMOVEERT NIET Het 2e elftal, dat zondag de belangrijke beslissingswedstrijd moest spelen tegen S.V.W., is er niet in geslaagd het kampioenschap naar zich toe te trekken. De honderden toeschouwers, die mee waren gekomen naar het Kolping Boys terrein, hebben een levendige wedstrijd gezien, die vooral in de eerste helft gelijk opging. H.S.V. vergat echter in die periode datgene te doen wat S.V.W., toen zij de wind mee kregen, wel deed, namelijk flinke stukken van het terrein overslaan en dan schieten. Ondanks de vele kansen over en weer was de ruststand 0-0. Daarna maakte S.V.W. aan de H.S.V.-illusies een einde met het type-spel, waarin zij drie keer de achter hoede van H.S.V. verschalkten. Dat H.S.V. ondanks de achterstand tot de laatste minuut bleef proberen de stand te veranderen, werd in dank door het publiek afgenomen. Seizoen-sluitingsavond Zoals ieder jaar zal het voetbalseizoen bij H.S.V. afgesloten worden met een cabaret-dansavond. Uit alle gelederen wordt hieraan medewerking verleend. Via deze publikatie willen wij de datum zaterdag 1 juni nog even in herinnering brengen. Advertenties en administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo. (072-330175 b.g.g. 334531) Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo. (072-331081) Westerweg 371, 1852 PR Heiloo. (072-333775) Dit blad verschijnt 's woensdags huis-aan-huis in een oplage van 12.000 exemplaren in Heiloo. Limmen, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond a/d Hoef. Advertenties moeten uiterlijk maandagmiddag 6 uur in ons be zit zijn. Bij regelmatig adverteren AANZIENLIJKE REDUKTIE. Advertentieprijs per mm 60 cent (excl. BTW) C/5 O cc rn Uj lu cc U. Q LU RAADHUISWEG 12 - HEILOO De nieuwste serviezen van Arzberg. Prachtig porse lein, in puur wit, of met zachtblauwe boogjes. Voor elke tafel een lust voor het oog.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1985 | | pagina 1