Sport en Spet f van Hier en Daar Sport en spet agenda dn SLECHTS ENKELE DAGEN: TÈ GEKKE PRIJZEN BIJ BAMBI HEILOO. KOM SNEL WANT ER IS VEEL MOOIS! Trias succesvol in Leiden 'Bakker Hemmer' tweede bij HSV Succesvolle dag bij Handy Fish Neon-kleuren nu ook in Fietskleding is echt zinvol Eensgezindheid treedt naar buiten Islamitische wens kaarten van Unicef De laatste zomerjacks héél voordelig geprijsd! Jurkjes mt 92 t/m 140 reeds vanaf f 15 Blouses en pullovers t/m 158 15— 25,— 35, Pantalons bermuda's shorts uitzoeken: 15,— en 25, Pyama's nachthemdjes ondergoed sokken 30% korting Westerweg 291 Heiloo. Tel. 072-330910. Deze aanbiedingen zijn maar enkele dagen geldig! Verkoop geschiedt a kontant! Ruilen kan niet! Al onze aanbiedingen zijn van uitstekende kwaliteit! Veel restanten voor spotprijsjes! De 'Hemmer'-feestploeg, die beslag legde op een tweede prijs tijdens slotdag bij HSV. Voorbeelden van de nieuwste 'neon'- badmodedie bij Livera te koop is. De grootste vaste lezerskring AVONDFIETSTWEEDAAGSE De Alkmaarse IJsclub organiseert voor de twaalfde keer haar jaarlijkse Avondfietstweedaagse. Het is een evenement, waaraan ieder in zijn ei gen tempo kan deelnemen. Er zijn op drie avonden verschillende routes uitgezet. Wie op twee van deze avon den de tocht van 30 km volbrengt, ontvangt een fraaie herinnering. Als extra service rijdt er een tech nische ploeg met reparatiemateriaal mee. De avonden zijn: maandag 17 juni, woensdag 19 juni en vrijdag 21 juni. Start tussen 18.15 uur en 19.00 uur bij café-restaurant "Du Passage", Scharlo 1 (hoek Westerweg), Alk maar. Kosten 5,-. Inlichtingen 072- 334038/613556. TV HEILOO Afgelopen zondag speelde Heiloo 2 tegen Heerhugowaard om de promo tiekans naar de 3e klas. Op een zon overgoten en warm tennisveld, maar met niet al te veel publiek, werden de partijen gespeeld. De damespartijen werden alle gewonnen, maar de he ren konden niet tot winst komen. De partij van.R. J. Koelman en de heren- dubbel werden in 3 sets verloren. De beslissing moest vallen in de mixed partijen. De eerste mixed tussen R. J. Koelman en Marlies v.d. Poel tegen Miriam Bosma werd ge wonnen met de stand 6-3 6-3. Alice Hemmer en Jan Zuurbier beslisten daarna ook de partij in hun voor deel. Eindstand 5-3. Namens de TC zette de heer T. Ram het pas gepro moveerde team in de bloemetjes. BRIDGECLUB De uitslag van de op 5 juni j.l. gehou den wedstrijd is: NZ: 1. heren Huting-Plas, 62.50%; 2. fam. Smakman, 50.83%: OW: 1. fam. Baas, 67.50%; 2. heren Evers Sr.-Evers Jr., heren Couzijn- Hakvoort, beiden 50.83%. Het seizoen 1984-1985 is hiermee af gelopen. Let in augustus op de aankon digingen in deze krant of neem nu reeds kontakt op (tel. 333545) als U het komende seizoen in een gezellige en ontspannen sfeer op de woensdag avonden in het Open Huis wilt bridgen. Bij nationale wedstrijden in Leiden zijn er door Trias-leden enkele uitste kende prestaties geleverd. Freya Muller kwam bij het speerwerpen uit stekend voor de dag met haar worp van 40.16 meter, wat een nieuw persoonlijk record voor haar beteken de. Ook Eric Hopman verbeterde zijn beste prestatie en wel op de 1500 me ter tot 3.54.2; ondanks deze prima tijd was Eric niet helemaal tevreden omdat hij de limiet voor deelname aan de Nederlandse kampioenschap pen met 0.2 sec. miste. Clubgenoot Peter Appelman, die 1100 meter het tempo op kop maakte om Eric naar een snelle tijd te loodsen, deed het in de laatste ronde wat rustiger aan maar finishte toch nog in 4.00.4! Jos Kap- tein kwam met 4.03.9 ook goed uit de bus. Herman Admiraal liet 4.13.4 no teren. Steve Kotsireas liep 100 meter in een snelle 11.4 sec. en kan daarmee een versterking voor de competitie ploeg betekenen. SPORTVERENIGING .DE FORESTERS" UITSLAG TREKKING LOTERIJ VAN HONK- EN SOFTBALL VERENIGING "DE FORESTERS" Zaterdag 8 juni j.l. heeft Notaris J. E. A. Eyckelhof te Schoorldam de navolgende trekking verricht: Videorecorder Philips 2000 lotnr. 6354; dames- of herenfiets lotnr. 8440; draagbare stereo radio-casset terecorder lotnr. 3848; koffiezetappa raat lotnr. 1738; Tostimaker lotnr. 1236; strijkijzer lotnr. 6240; electr. citruspers lotnr. 6766; digitaal reis- wekker lotnr. 0228; Hairbrush lotnr. 2510; Pocketcamera lotnr. 4272; Pocketcamera lotnr. 7318; Quartz Horloge lotnr. 4772; sporttas lotnr. 3856; Sporttas lotnr. 2447; Sport tas lotnr. 0254; Sporttas lotnr. 4178. Inlichtingen en prijzen af te halen bij: mevr. A. Peters, tel. 333788. HEILOOER BRIDGECLUB Op 2 juni was er op het HSV-complex een afsluitingsdag van 't voetbalseizoen. Het was een toernooi in de vorm van een zeskamp, puzzeltocht, cabaret en kle ding/mascotte. We hadden de opdracht om een sponsor van HSV uit te zoeken en ons er naar te kleden b.v. de bakkers groenteboeren enz. Wij kozen voor bakker Hemmer. Het team bestond uit: Richard Schumacher, Rocco v. Velzen, Esther Keps, Robin Veldt, Marcel Lapère, Sigrid Nieuwenhuis en Theo "smurf'leerling. PONYCLUB HEILOO E.O. Uitslagen Kringconcours Purmerend 8 juni: B-dressuur Sandra de Haan Afgelopen zaterdag was er grote belang stelling bij hengelsport Handy Fish. Vooral de jeugdige sportvissers lieten de kans niet voorbij gaan om de speciale hengelsportdag mee te maken. Zo kon iedereen de gehele dag genieten van een serie originele videofilms over diverse vistechnieken. Ook was er voor de jeugd een grabbelton met leuke surprises, terwijl ook geraden kon wor den naar het juiste aantal visdobbers in een-grote vissekom. Doordat Bert Schouten zelf een all round visser is, kon ook iedereen zijn vragen op visgebied duidelijk uitgelegd krijgen. Dat er grote behoefte is aan dit soort gedetailleerde vistips bleek ook deze dag weer. Mede door de vraag naar visinformatie en de grote belangstelling voor de videofilms zal een dergelijke hengelsport dag spoedig herhaald worden. Sportvis sers die graag over bepaalde onderwer pen wat meer zouden willen weten, kunnen dit alvast bij hengelsport Handy Fish melden, zodat deze voorstellen bij een volgende hengelsportdag behandeld START PASTORALE SCHOOL In september '85 start de Dekenale Pastorale School Alkmaar met: 1. een tweejarige toerustingskursus bestemd voor u die werkzaam bent in de katholieke kerk, maar ook voor u die vrijwilligerswerk doet in andere organisaties en die in uw werk reli gieuze/godsdienstige en levensbe schouwelijke vragen tegenkomt (b.v. vragen rond leven en dood) waar u graag beter mee wilt leren omgaan. 2. 12 bijeenkomsten rond spiritua liteit onder de titel 'De jasmijn achter mijn huis", voor kerkelijke en niet- kerkeliike gelovigen die samen op zoek willen gaan naar de bronnen van hun inspiratie. Aan deze kursus werken mee: Cees Tholens, Jan Ruyter, Seef Konijn en Emmy van Overeem. Wilt u zich meer informatie of wilt u zich opgeven bel: 072- 119408, (dekenaat Alkmaar). Of schrijf ons:; dekenaat Alkmaar, Verdronkenoord 78, 1811 BG Alk maar. le prijs: L-dressuur Kathleen Simons kunnen worden. Nadere informatie over badmode 2e prijs; Petri Schipper 4e prijs; An- net Dekker 4e prijs. Z-dressuur Natasja Rietmeyer 2e prijs. Afdelingsdessuur: 4-tal 2e prijs. B-springen Nanette Spanjaard 2e prijs. L-springen Jeroen Zeeman 2e prijs. P.V. LUCHTPOST HEILOO Zaterdagmorgen om 9.00 u werden on ze duiven gelost in Peronne in Frank rijk (gem. afstand ca. 321 km). De eerste was van Ans Kooy (13.42 u, snelh. ca. 69 km/u). De laatste van de 32 prijsduiven werd ruim een half uur na de eerste geklokt. De uitslag: 1. Ans Kooy (10) 1, 2, 8, 11; 2. Co de Haan (9) 3, 5, 31; 3. John Ooms (12) 4, 7, 24; 4. Piet Bakker (6) 6; 5. Rien Meyer (20) 9, 18, 19, 30, 32; 6. Theo v. d. Berg (10) 10, 20; 7. Comb. Adri- chem-Kaandorp (11) 12, 26, 28; 8. Henk Houtenbos (19) 13, 21, 25; 9. Jean-Paul Rozing (10) 14, 27; 10. Si mon Meyssen (6) 15; 11. Johan Pep ping (2) 16; 12. Simon Leyen (6) 17, 29; 13. Comb. Molenaar (8) 22; 14. Ge rard Schouten (2) 23. Uitslagen dinsdag 4 juni: 1. mevr. Ritchie-hr. Gorse, 60.40; 2. mevr. Kromhout-hr. Vendel, 52.90; 1. mevr. Hoff-hr. Tamminga, 57.50; 2. dames Klerk-Stark, 57.00. Uitslagen 7 juni: Geel: 1. heren Evers-Gorse, 53.50; 2. heren Berkman-v.d. Vlies, 52.50; 1. heren Ranzijn-Spruit, 56.50; 2. dames de Bruykére-Ritchie, 52.00. Blauw: 1. mevr. lmeson-hr. Tiel, 55.00; 2. mevr. v. Ee-hr. Rhemrev, 54.00; 1. heren Couzijn-Plas, 61.00; 2. dames Koster-Jacobs, 52.50. Groen: 1. dames v.d. Dool-Neyens, 60.00; 2. fam. Bies, 58.00; 1. dames v.d. Goot-Koens, 69.00; 2. dames v. Hoolwerff-v. Swol, 45.00. Afzeggen: dinsdag hr. Bader, tel. 332630; don derdag hr. Löhr, tel. 330052. De eerste fietsers konden het niet doen zonder speciaal fietskostuum. De fiets was toen dan ook uitsluitend bedoeld voor sportbeoefening. De leden van de vele fietsclubs dienden zich aan wel omschreven kledingvoorschriften te houden. Dat veranderde toen het fiets gebruik algemeen werd. Het speciale fietskostuum verdween en bleef ge reserveerd voor wielrenners. Met de come-back van de fiets tegen het eind van de jaren vijftig, kreeg ook specifie ke fietskleding weer aandacht. Dat hing samen met een aangepast fiets gebruik. De fiets ging een steeds be langrijker wordende rol spelen in de vrije tijd; fietstoerisme en sportief- fietsen raakten weer ,,in". Om je pret tig op de fiets te kunnen voelen, bleek fietskleding geen overbodige luxe. Een aangepaste vorm van vrijetijdskleding. Bij de ontwikkeling van het moderne fietskostuum is goed gekeken naar de ontwikkelingen die zich inmiddels had den voorgedaan bij de kleding voor wielrenners. Doelmatigheid Je bent als fietstoerist natuurlijk vrij in de keuze van je kleding en er zijn altijd nog veel fietsers die er niet aan denken zich in een speciaal kostuum te steken. Toch zijn er wel een aantal voorwaarden te noemen, waaraan kle ding, die op de fiets gebruikt wordt, moet voldoen. Het gaat dan wel om de kleding, die vóór het fietsen in de vrije tijd wordt gebruikt, omdat dan ook langere afstanden worden afge legd dan bij het dagelijkse woon-werk- verkeer, boodschappen doen, etc. Het gaat er vooral om dat je prettig kunt fietsen zonder daarbij door je kleding te worden gehinderd. Je moet je ge makkelijk kunnen bewegen, de kleding mag niet knellen, maar mag ook niet als windvang dienst doen. Doelmatig heid staat voorop en dan mag je er best modieus uitzien. Het best voldoet daarom de speciale fietskleding, die op het ogenblik in ruime, gevarieerde keuze voor dames, heren en kinderen volop te koop is. In vrijwel iedere fiet- senvakhandel is een ruim assortiment in voorraad. Broek en schoenen Twee onderdelen van het fietskostuum zijn vooral belangrijk: de broek en de schoenen. Dat de broek belangrijk is, is vanzelfsprekend. Je zit tijdens het Zomeravond parkloop. Woensdag 12 juni (vanavond trimloop, georganiseerd door Trias, door het park bij 't Baafje. Afstanden 3, 6 of 6, 7 km. Inschrijving vanaf 19.00 uur in de kantine bij beweeet daarbij de benen de sintelbaan aan Het Maalwater. Kosten f. 2,50 voor jeugd t/m 14 jaar en f 3,50 f 'eTefaan dit kleding voor ouderen. Start 20.00 uur. Bij volbrengen van de loop ontvangt men een fraaie Dat stelt speciale eisen aan dit Kicaing herinnering. Kleedgelegenheid met douches zijn beschikbaar. Foresters honk- en softbal. Zaterdag 15 juni: Foresters-Herons (honkbal junioren, 12.30 uur) Zondag 16 juni: Thunderbirds - Foresters (softbal senioren, dubbel 14 00 uur Storks - Foresters (honkbal senioren, 14.30 uur). Herons-Foresters (honkbal junioren 16.30 uur). in het Alkmaarse driekwart van de bovenbenen bedek- Wielerstadion aan de Terbrochlaan met als deelnemende ploegen de nationale ken. Die lengte is van belang om de Electies uit^apan Engeland, België, Australië en Nederland A en B). Donderdag: beenspieren warm te houden. D achtervolging kilometer-tijdrit, keirin, puntenkoers en klassementswedstrijd over broek moet goed Passen, mag stuk. Wie wel eens in een strak zitten de short met korte pijpen heeft ge fietst, zal ook ontdekt hebben dat dit verre van ideaal is. Een echte fiets- broek - ook wel koersbroek genoemd - is een goed aansluitende korte broek met pijpen die ongeveer tweederde tot 5,00 en voor een plaats op de tribune f. 6,00. een stukje blote rug tegen te gaan. Een elastieken tailleband zorgt voor goede afsluiting aan de bovenkant. Kenmerkend voor de fietsbroek is het stukje zeemleer dat in het kruis is ge naaid en dat van voldoende grootte moet zijn. Dat voorkomt stuk zitten en zadelpijn. Zo'n broek met zeemleren kruis wordt over het blote lichaam ge dragen en vraagt dus was extra onder- houdsverzorging. Bij de schoenen is het vooral belang rijk dat ze een stevige zool hebben. Gewone sportschoenen en zeker gym schoenen zijn veel te soepel, bieden te weinig steun en veroorzaken energie verlies. De fietsschoen heeft daarom een stevige harde zool, die zo min mo gelijk doorbuigt. Daarom zit tussen binnen- en buitenzooi vaak een meta len plaat, die doorbuigen voorkomt, terwijl de druk die op de pedalen wordt uitgeoefend over de gehele voetzool wordt verspreid. Dat voorkomt pijn lijke voeten. Goede fietsschoenen hebben daarbij ook extra ventilatie door gaten in de zool of gaatjes in het bovenstuk. Ook bestaat de mogelijk heid om metalen plaatjes - zogenoem de cletes - op de zool aan te brengen om de greep van de schoen op de pe dalen groter te maken en de voet in de juiste stand te houden. Fietsschoe nen moeten goed worden verzorgd: regelmatig schoonmaken en poetsen en als ze nat zijn geworden langzaam laten drogen en dan bijvoorbeeld opgevuld met proppen krantepapier. Trui of shirt Op de koersbroek wordt meestal een fietsshirt of fietstrui gedragen. Niet zo belangrijk als broek en schoenen, maar toch ook met eigen voordelen. Zo'n trui sluit strak om het lichaam en is zo lang dat de rug goed wordt be dekt. Ze bestaan met korte en met lange mouwen. De fietstrui wordt over het blote lichaam gedragen of over een zogenoemd zweethemd. Belangrijk is ook hier weer het goed passen. Een te strakke trui belemmert de beweging en gaat kruipen, een te wijde trui dient als windvang. Ter completering van het fietskostuum zijn er speciale fietshandschoenen, die de vingers deels vrij laten, terwijl zich in het handpalmgedeelte een stukje zeemleer of een klein kussentje be vindt. Dat voorkomt pijn in de handen door de druk op het stuur. Verder ma ken deze handschoenen een goede greep op het stuur. Als hoofdbedekking kan een tietspet worden gedragen. Met een flinke klep die als luifeltje bij felle zon dienst doet. Om zonnesteken te voorkomen kan de pet achterstevoren worden ge dragen zodat de klep de nek be schermt. Wie prettig wil fietsen zal de voordelen van de specifieke fietskleding leren waarderen. Dat hoort allemaal als van zelfsprekend bij sportief fietsgebruik en is in de praktijk bijzonder doelma tig. En daar gaat het uiteindelijk om. de datum en de te behandelen onderwer pen zal binnenkort bekend worden gemaakt. OPEN SCHOOL ALKMAAR START NIEUWE GROEPEN De open school verzorgt tweede kans onderwijs voor volwassenen. Mannen en vrouwen die lagere school en/of een paar jaar voortgezet onderwijs kini's van glanzend zwart materiaal, Het zijn felle neon-kleuren, die deze met een kontrasterende band in neon- zomer de mode een opvallend accent geven. Aanvankelijk ging het daar bij alleen om sokjes, shawls en cein tuurs, maar nu kleurt neon ook de bad en strandmode. Dankzij een snelle reaktie heeft Livera deze week de pri meur: exclusieve badpakken en bi- cerise, neon-groen of neon-geel. De beperkte voorraad is eerlijk ver deeld over alle 90 Livera-winkels, zodat iedere Nederlandse vrouw - mits ze er vlot bij is - evenveel kans heeft om mee te doen met deze nieuwe trend. hebben gevolgd kunnen aan het openschoolprogramma deelnemen. Binnen de openschool kun je twee soorten programma's volgen: het the ma-programma en het vakkenpro- gramma. Het werken aan een thema staat bin- nen de openschool centraal. Iedereen Eensgezindheid weer die zich voor de openschool opgeeft n°, «r-Wr He f Woensdagavond 2 juni trad gaat automatisch met een thema aan de slag. De groep bepaalt zelf aan wel ke thema's er gewerkt gaat worden. Naast het thema-gedeelte kun je één of meerdere vakken gaan volgen. Van af september worden de volgende vak ken aangeboden: rekenen, nederlands, engels, wereld-orientatie en omgaan met de computer. Aanmelding en informatie: vrouwen tot 30 jaar kunnen zich aan melden bij: Emmy Visbeen, Druckerstraat 2, 1814 RG, Alkmaar (tel. 072-118766); Mannen en vrouwen vanaf 30 jaar kun nen zich aanmelden bij: Retty Boer, Ceresstraat 104, 1829 XJ Alkmaar (tel. 072-115950). In landen zoals Engeland en de Ver enigde Staten voert Unicef al enige ja ren een aantal Islamitische wenskaar ten fn haar assortiment. Gezien het grote aantal in Nederland wonende Islamieten heeft Unicef besloten deze prachtige kaarten ook in Nederland te introduceren. Uiteraard zijn de op brengsten van deze wenskaarten be stemd om projekten in de derde we reld, vooral voor kinderen in nood, uit te voeren. Wilt U meer weten? Neemt U dan kon- takt op met mevr. J. Moerbeek-Chou- four, Tulpencroftlaan 40 te Heiloo (tel. 072-330596). muziek- naar buiten. Dat gebeurde achter de flatjes aan de Kerkakkers. Daar woont de familie, die voor de vereniging kran ten bundelt en verzamelt. Zij kre gen een concert aangeboden. De mu ziek werd zeer op prijs gesteld. Maar aan de Kerkakkers was meer aan de hand. In de flatjes is het de ze maanden feest, want drie echtpa ren, die daar wonen, zijn in deze maan den vijftig jaar getrouwd. Hen werd alvast een serenade gebracht. Daarna werd in De Gouden Boom nog een mu ziekuitvoering gegeven, die werd aangehoord door oud-leden van Eensgezindheid. Onder hen mensen, die tot het jeugdorkest behoorden, maar dan wel het jeugdorkest van 65 jaar geleden. Ook hier gaven de luis teraars weer blijk van hun waarde ring voor het gebodene. Vanavond (woensdag 12 juni) treedt Eensgezindheid op in Plan Oost, bij de Loet. Volgende week woensdag (19 juni) wordt een muzikale avond ver zorgd op camping Klein Varnebroek. Daar er al mensen op vakantie gaan en er na 20 juni nog meer mensen weg gaan, heeft het bestuur van Eens gezindheid besloten om na 19 juni de repetities stil te leggen om dan weer in de derde week van augustus met frisse moed de draad op te pak ken. Het volgend seizoen wordt de vereniging versterkt met een paar jeugdleden. Mochten er in Heiloo en omstreken echter nog mensen wo nen, die vroeger gespeeld hebben en het nogmaals willen proberen, kom dan eens langs of laat wat van u horen. Er zijn nog steeds enige instrumenten onbezet, onder andere trompet, bügel, concerthoorn en waldhoorn. De re petities zijn op woensdagavond aan de Kerkelaan. Er kunnen ook nog leer lingen worden geplaatst. De mogelijk heid bestaat om aan de volksmuziek school in Heiloo een opleiding te vol- gen. Alle inlichtingen: P. Dijkstra, Haes- ackerlaan 20 (tel. 332336) of me vrouw K. Beets-Boot, Stationsweg 1 (tel.333039). GESLAAGDEN JAC. P. THIJSSE SCHOLENGEMEENSCHAP MAVO-diploma [6 vakken]: Milo Hacquebard, Ditte van Rietscho ten, Anita Stoker, Lars de Vries, te Akersloot; Guido van Hattum, Paulien Kornet, Dénise Oerlemans, te Egmond-Bin- nen; Peter Plas, Sandra van Zonderen, te Limmen. MAVO-diploma [7 vakken]: Edwin Rijs, te Limmen; Tom van Bak- kum, te Akersloot. HAVO-diploma [6 vakken]: Maxim Aafjes, Petra van der Storm, Bettina Voos, Remco Bonsma, te Lim men; Sander van Beekte, Egmond a/d Hoef; Peter van der Grijn, Peter Jan Ris, Richard Turk, te Heiloo; Marianne Hurkmans, Aart Jan Lange- voort, Akersloot. HAVO-diploma [7 vakken]: Petra Germing, Eric Kruk te Aker sloot. "MEET THE BRITISH" Door een groeiende belangstelling voor een korter verblijf in Engeland, biedt de Stichting English Conversati on Club onder het motto "Meet the British", Nederlanders nu ook de mo gelijkheid een long weekend door te brengen bij haar Engelse gastgezinnen in Northhampton. Tijdens dit verblijf staat het contact j-, met het gastgezin centraal en staan er Een voorbeeld van een Umcef-kaart cu|turel{f trfps op het programmai met een islamitische afbeelding. waaronder een bezoek aan het ouder lijk huis Althorp van Lady Diana. Behalve deze speciale long-weekend trip, die gehouden wordt van 27 juni t/m 1 juli, is er nog de mogelijkheid om deel te nemen aan de 2- of 4-weekse doe-taal vakanties en con versation tours in de maanden juli, augustus en oktober. Een gratis folder met uitvoerige infor matie kunt u aanvragen bij: Inge Mooij-Romein, Amethyst 32 - 1703 AV Heerhugowaard, tel. 02207-14782.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1985 | | pagina 6