(ven ertussenuit Sport en spet agenda Verenigingsagenda Politieberichten I Jubileunfeest TV Heiloo: lang, druk èn gezellig /touting Nationaal Park De Hoge Veluwe viert feest Jubilerende park De Hoge Veluwe zeer fotogeniek Eet eens iets anders bij de Chinees PRIMEUR SPORT LANDGOED - PUBLIEK FEEST UITKIJKPOST 19 JUNI 1985 WO**» De nieuwe menukaart van restaurant Lotus wordt niet zonder enige trots opengehouden. Bij onze tocht langs de restaurants kwamen we dit keer bij Lotus" te recht bij de winkelhof 't Loo. De ei genaars van deze zaak, de heer en mevrouw Wong, zijn altijd bezig om aan de zaak iets nieuws toe te voegen. De ene keer is dat de zaak zelf, de an dere keer zijn het weer de menu's. Deze laatste worden allemaal door d e heer Wong zelfbedacht. Eerst thuis in de familiekring uitgeprobeerd dan in het restaurant bij vrienden en beken den. Valt het dan goed in de smaak, dan wordt het als vast gerecht in het menu opgenomen. Als voorgerecht bevallen goed de ,,Pak Kwak" dat zijn gevulde krabbetjes en de mini loempia, probeer als ape- ratif eens de ,,Aperatif-Lotus" een mengsel van sherry, vruchtensap, en nog iets, maar dat wil de heer Wong ons niet verklappen, maar lekker is het. Als hoofdgerecht is de Peking-eend bijzonder smakelijk en niet te vergeten de Chinese Babi Pangang met ananas. Het aardige is, dat wij Hollanders, meestal bier bij het eten drinken. De heer Wong vertelt: ,,Bij ons drin ken we franse Cognac bij het eten en dan voor toe een kopje koffie met slag room en een likeurtje. De Chinese wijn is voor veel Hollanders te zoet, hoewel sommige ouderen ze nog wel eens mogen drinken". Wie eens iets anders wil eten dan de nasi en de bami zal bij restaurant Lo tus geen moeite hebben want de me nu-kaart is rijk geïllustreerd met fo to's van de gerechten en dat maakt de keuze een stuk makkelijker, maar ook de mensen van restaurant Lo tus zijn altijd bereid u te adviseren. Wie echt eens feesteliik uit eten wil kan dit ook rustig aan de heer Wong overlaten, men spreekt een bedrag per persoon af en u kunt verzekerd zijn van een heerlijk menu vol verras singen. Heel bijzonder is de opmaak van de schalen Lai, de sub-kok, is een ware meester in de snijkunst, de meeste schalen zijn waren kunstwerkjes. Zo krijgt men b.v. bij Peking-eend een prachtig gesneden eend. Wat hier met een winterwortel gedaan kan wor den grenst aan het ongelofelijke, een netwerk over een gevulde ananas heen, gestoken rozen met daarin een lichtje. Zelfs van het meest een voudige plakje komkommer wordt een waar kunstwerkje gemaakt. Al deze gesneden figuurtjes mag u mee naar huis nemen. Dit wordt na tuurlijk wel alleen bij feestelijke ge legenheden gedaan. Maar zo ziet u dat in een Chinees restaurant eten, veel meer mogelijk heden biedt dan u misschien denkt. Open kampioenschappen driebanden in Heiloo Zondag 23 juni: open kampioenschappen driebanden (biljarten) in café The Rail way, nabij het station. Aanvang 14.00 uur. Inschrijvingen via tel. 02260-5147 of aan de bar in The Railway. Kosten vijf gulden p.p. Prijzen worden beschikbaar gesteld door het filiaal van Albert Heijn in winkelcentrum 't Loo. De (financiële) opbrengst van het toernooi is bestemd voor het Reumafonds. TV Heiloo Zaterdag 22 en zondag 23 juni: 40 -toernooi. Speeltijden op de publicatieborden in het clubhuis. HSV-tennis Donderdag 20 juni: Ladies Day op het complex van HSV. De 'gentlemen' worden verzocht uit de buurt te blijven. Foresters honk- en softbal. Vrijdag 21 juni: Foresters - Flying Petrels (interregio honkbal 19.00 uur). Zaterdag 22 juni: Foresters - Wassenaar (Honkbal, senioren, 15.00 uur) en Fo resters - Ducks (softbal, senioren, 19.00 uur). Ponyclub Heiloo Donderdag 20 juni: dressuurwedstrijd in vijf rijbanen vanaf 18.30 uur door ponies en paarden uit Castricum, Egmond, Heiloo en Heemskerk op het terrein aan de Vennewatersweg. Belangstellenden zijn welkom. De Vroegte Wint Woensdag 26 juni: vrije witviswedstrijd in de vijvers van Plan Oost. Verza melen om 19 uur op het parkeerterrein bij De Loet. Opgeven tot dinsdag 24 juni via de tel.nr.: 336833, 332451335539. Dames en heren kunnen meedoen. Fietstocht Le Champion Dinsdag 25 juni: fietstocht over 30 km. Aanmelden 13.30 uur Ewisweg 72, Heiloo, of om 18.30 uur in cafetaria Blakborn, Raadhuisweg Heiloo. Deelnamekosten als vanouds, inIfam. Maars, tel. 333129. In Mariënstein werd tweemaal een poging tot diefstal van een auto ge daan. Uit verschillende auto's werden een fototoestel, een meetlint, casset tebandjes, gereedschap en een auto radio gestolen. INBRAKEN Uit een woning werden allerlei antie ke voorwerpen ontvreemd, nadat de inbreker zich met bruut geweld toe gang tot het pand had verschaft. In de omgeving van de woning was kort daarvoor een man gesignaleerd, die met een smoesje bij mensen aanbelde om te zien of de bewoners van een huis al dan niet aanwezig waren. Uit een woning aan de Westerweg werd voor een flink bedrag aan siera den gestolen. In twee nabij gelegen panden zijn ook onbekenden binnen gedrongen, maar daar wordt voorals nog niets vermist. Uit weer een andere woning in Heiloo werden bij een in braak eurocheques buit gemaakt. Sociëteit Alleenstaanden Heiloo Woensdag 3 juli: strandwandeling. Woensdag 17 juli: fietstocht. Woensdag 31 juli: midgetgolf. Woensdag 14 aug. strandwandeling. Vertrek vanuit Heiloo: 19.15 uur vanaf het postkantoor. Verzamelen om 19.45 uur bij restaurant De Boei in Egmond aan Zee (voor strandwandeling en midgetgolf). Inl.: 332136 of 331097. WAO-AAW Belangenvereniging Heiloo Dinsdag 25 juni: viswedstrijd in Plan Oost. Verzamelen om 13.30 uur bij de Loet. Van te voren s.v.p. opgeven bij H. Scholten, tel. 336436. Maandag 1 juli: laatste soos-ochtend met bingo in 't Trefpunt, aanvang 9.30 uur. Open avond voor weduwen en weduwnaars Woensdag 26 juni: open avond van de vereniging Handreiking met een inleiding van mw. T. van de Griendt over het onderwerp rouw-verwerking. De avond wordt gehouden in de Brainbox, Kanaalkade 26, Alkmaar, aanvang 20 uur, toegang 2,— inl.: 072-114428 of 072-119745 tussen 17.30-19.00 uur. Koninklijke Maatschappij Tuinbouw en Plantkunde, afd. Heiloo ■Zaterdag 29 juni: excursie naar De Dreyen te Wageningen en de tuinen van Terra Nova in Loenen aan de Vecht. Kosten leden 48,--, niet-leden 58,--. Aanmel den maandag 24 juni vanaf 9 juni bij: C. Kamer, Heerenweg 108, Heiloo, tel. 333523. Vertrek uit Heiloo 7 uur. DIEFSTALLEN Zesmaal werd vorige week een fiets gestolen. In de nacht van 11 op 12 juni werden uit een auto, die geparkeerd stond aan de Holleweg, beide voor- stoelen en de achterbank gestolen. Zestig meter verder werd het afge dankte interieur van een zelfde type auto aangetroffen. Vermoedelijk is een en ander rond half vier 's nachts ge beurd. Mocht iemand iets verdachts hebben opgemerkt, dan graag een te lefoontje naar de politie, tel. 333144. GRASROCKERS ORGANISEERT LANGSTE DAG TOERNOOI Vrijdagavond staat sporthal 't Ven- newater in het groen-witte teken van een wijds zaavoetbalgebeuren, georganiseerd door de kleinste ver eniging van Heiloo Grasrockers. Een gezelschap dat zich reeds bewe zen heeft, door op eigenzinnige wij ze en op eigen kracht nu al zes zomers lang haar tuintje goed bij te houden. Tot de verbeelding spreken de oogsten welke de afgelopen jaren binnen ge haald zijn, iets wat natuurlijk altijd gevierd moest worden. Was het geen lustrum, dan was het wél een kampioenschap. Zelfs dit seizoen is de kans groot dat de Grasrockers in de le klasse terecht komen. Wat betreft donateurs, daar is de club ook rijkelijk mee bezaaid! Een reden te meer om juist voor hen een apart bedje te creëren, hetwel a.s. vrijdag avond tussen 19.00-23.00 uur gespreid zal worden. Er wordt een mix-zaal - baltoernooi georganiseerd, waaraan spelers, donateurs en supporters kunnen deelnemen. Wat betreft de deelname het volgende er hebben zich momenteel zo'n 45 mensen aange meld. Er kan zich nog een vijftal leden aanmelden. Doe dit wel snel, om teleurstellingen te voorkomen. Bel: Jaap Sombroek, tel. 335660 of Piet Schouten, 336307. Allen welke reeds contact gehad hebben met bo vengenoemde figuren of met Rob Bur gering, worden om 18.30 uur verzocht aanwezig te zijn in de Sporthal. Om 18.30 uur n.l. worden de teams sa mengesteld. Spelers opgelet: voor shirts wordt gezorgd. Neem wel een broekje en kousen mee. Evenzo geldt voor sportschoenen mét witte zool, zonder gravel. Uit handen van de heer Van der Werf (Rabobank, rechts) ontvangt de heer H. van der Veldt de hoofdprijs in de loterij van tennisvereniging Heiloo. Namens de jubilerende vereniging houdt R. ten Hoope een oogje in het zeil. De dag begon met een clown die goochelde voor de jongste leden. Ver volgens was er voor alle clubleden het sterrenslag-spektakel. Hieraan namen 26 teams deel. De variatie der spelen was groot, van 4 personen skilopen, vaandelzwaaien en dan opspringen tot waterrace, ondertussen speelde op het geheel overkapte en met prachtige decors aangeklede plein een accordeonist te samen met de club drummer Pé Bruin gezellige muziek. Rond 6 uur startte de modeshow, die verzorgd werd door Tally-Ho, Joseph van Schagen en huidverzor gingsinstituut Trees v. Hugten, die een grandioos succes werd mede dank zij de mannequins uit eigen club. De journaalnieuws modeshow had de nieuwslezers Helma v. Dooren en Pé Emmer. Het avond programma startte met de prijsuitreiking van de loterij. De trekking werd verricht door de heer G. Gast. De trekking was als volgt: 1ste prijs nr. 293; weekend- reis Parijs, aangeboden door de Ra bobank; 2de prijs nr. 727, tennis out fit aangeboden door Sancouny; 3de prijs nr. 692; Cloud tennisracket aan geboden door tennisleraar Ron Goe- del. De overige prijzen vielen op de hier volgende nummers: nr. 603; 206; 266; 201; 299; 905; 688; 525; 675; 60; 156; 398; 981. Hierna sprak de voorzitster mevr. A. den Bandt de oud-voorzitters en alle leden toe. Vervolgens werd de avoind voortge zet met de zeer goede stardust-band, die door speelde tot in de kleine uurtjes. Om 11 uur werd de muziek onderbroken voor een optreden van Rur onder leiding van Thomas Ram, Lenferink, Monique Smit en als gas ten Frans Haartman, Pé Bruin en Barbara de Graaf. H F I L O O In het kader 75 jaar Scouting zal Scou ting Heiloo zich presenteren op za terdag 22 juni rond het bejaarden huis de Loet. Zowel de watergroep als de landgroepen zullen allerlei acti viteiten tentoonspreiden. De elf tot zestienjarigen, jongens en meisjes, zullen zich dan bezig houden met al lerlei scoutingactiviteiten, waaronder naast gewone spelen ook pioneren en koken op houtvuur. In de vijver voor de Loet zullen boten varen en achter de Loet zullen tenten worden neerge zet en zal het koken plaats hebben. U bent zaterdag van harte welkom om een kijkje te nemen. Vanaf twee uur kunt u de jeugd bezig zien. Let op: bij zeer slecht weer zal deze dag wor den uitgesteld. Het Nationale Park De Hoge Veluwe viert dit jaar zijn vijftigjarig bestaan. Dit unieke park heeft de komende maanden heel wat feestelijke aktiviteiten voor u in petto. Voor de bezoekers organiseert het park o.a. een fotowedstrijd in samenwerking met Kodak en Pentax. Aan de hand van een unieke fotoroute leert u het park beter kennen. Nederland heeft drie nationale parken, waarvan één van de Vere niging tot Behoud van Natuurmo numenten (Veluwezoom) en twee van aparte stichtingen (Kenne- merduinen en Hoge Veluwe). Voor de Hoge Veluwe begint het verhaal bij de jonge koopman Anton Kröller. Hij treedt eind vorige eeuw in dienst van de scheepvaart en handelsfirma W. H. Müller en Co. te Düsseldorf. Hij wordt daar verliefd op de dochter van de oud ste firmant en trouwt met Helene Müller in 1888. Anton en Helene vestigen zich vervolgens in Rotter dam en brengen daar een filiaal van de firma tot grote bloei. Na het Deelnemers aan de grote fotowedstrijd van het Nationale Park De Hoge Veluwe maken kans op twee pas geïntroduceerde fotocame ra's van Pentax. Met de technische hoogstandjes in deze twee nieuwe modellen wordt het fotograferen nog plezieriger. We hebben het hier over de A3 en de Sport. Met de Pentax A3 hebt u een regelrechte primeur in handen. Er zit een geprogrammeerde, automatische belichtingsstand op, waardoor u snel en zeker kunt fotograferen. Als de om standigheden om meer creati viteit vragen, dan is er de dia fragmavoorkeuze AE stand. Met de speciale DX-film van Kodak hoeft u zelf de film- gevoeligheid niet meer in te stellen. Verder behoort het „ge klungel" tijdens het inleggen van de film ook tot het verle den. De filminleg gaat bij de A3 namelijk automatisch. Naast de ingebouwde „winder" heeft de camera een tegenlichtcompen- satie en een zelfontspanner. Bij onvoldoende licht heeft u ge mak bij het geprogrammeerd automatisch flitsen. De Pentax Sport kan met een DX-film eveneens automatisch de juiste filmgevoeligheid kie zen. Verdere automatische snufjes zijn: filmladen plus transport. Terugspoelen van de volle film en de snelle camera bevat tevens een automatische scherpstelling (auto focus). De ingebouwde flitser is altijd pa raat bij onvoldoende licht. Als extra snufje bevat deze camera de mogelijkheid om: jaar, maand en dag in de foto op te nemen. Zelfs uur en minuten kunnen op de foto worden meegefotografeerd. Deze nieu we camera zit net als de A3 in het fraaie prijzenpakket van de door het Park de Hoge Veluwe, Kodak en Pentax georganiseer de fotowedstrijd. overlijden van de vader van Hele ne, komt Anton aan het hoofd van de firma te staan. Mevrouw Kröller begint met het verzamelen van: Chinees porselein, Delfts aardewerk, beeldhouwwerken en vele schilderijen. Deze kunstver zameling groeide tussen 1909 en 1921 uit tot een grote collectie van voornamelijk moderne kunst met de nadruk op Van Gogh met 278 werken. Naast de kunst heeft het echtpaar belangstelling voor de natuur. In 1909 worden de eerste bossen en stuifzanden op de Veluwe nabij Otterloo gekocht. In 1925 is het bezit uitgegroeid tot ruim 7000 ha. De Kröllers geven het de naam „De Hooge Veluwe". Het gebied was intussen al geheel omrasterd en het echtpaar gebruikte een ge deelte van de gronden als jachtge bied. Het echtpaar vestigt zich vervolgens op het landgoed. De bekende Hollandse bouwmeester H. P. Berlage ontwerpt het jacht slot St. Hubertus en ziet zijn ont werp vervolgens tussen 1914 en 1920 op het landgoed verrijzen. Inmiddels is bij het echtpaar het idee gegroeid om kunst, cultuur en natuur tot een geheel te brengen en een vorm te vinden om dit geheel voor de gemeenschap te bewaren. Om deze synthese te voltooien be gint men in 1928 aan de bouw van een museum in het stuifzand aan de voet van de Franse berg, naar een ontwerp van prof. H. van der Velde. Door de crisis komt de bouw al in 1929 tot stilstand. De Kröllers begrijpen dat het in parti culiere handen houden van een grote kunstverzameling en het landgoed onmogelijk zou worden. De stichting Het Nationale Park de Hoge Veluwe wordt vervolgens in het leven geroepen om het land goed en de kunstverzameling bij een te houden. De stichting koopt het landgoed met alle gebouwen en inventaris voor 800.000,- van de Kröllers. De kunstverzameling wordt aan de Staat geschonken op voorwaarde dat het museum wordt gebouwd. Dit laatste gebeurt en in 1938 be reikt men het uiteindelijke doel: cultuur temidden van natuur als een geheel. Op dit moment genie ten zo'n 500.000 bezoekers per jaar van dit fantastische park. Met een entreebewijs kan het publiek vele bezienswaardigheden bezoeken. Zo is er het jachtslot St. Hubertus met z'n prachtige tuin en vijver partijen. Het bekende Kröller- Müllermuseum met o.a. een beel denzaal en de indrukwekkende beeldentuin van 11 ha. met in het midden het Rietveldpaviljoen. Voorts het restaurant de „Koperen Kop" en daarnaast het bezoekers centrum „De Aanschouw". Daar wordt op aanschouwelijke wijze informatie gegeven over de structuur van het park, de vele voorzieningen en de natuur. Met de 400 witte fietsen, gratis be schikbaar, kan men het park ver kennen en onder de indruk komen van wild, heidevelden, zandver stuivingen, korstmosvlakten en vele andere zaken die de natuur biedt. Bij de voederplaatsen kan men het vele wild bewonderen. Het park herbergt o.a. wilde zwijnen, 175 edelherten, 175 moe flons en andere diersoorten waar onder reeën. In dit jubileumjaar komen de be zoekers extra goed aan hun trekken. Zo verkrijgt men in het bezoekerscentrum „De Aan schouw*' meer informatie over een zestal puzzeltochten. De tochten kunnen tot 13 september worden gehouden en gaan langs aantrek kelijke routes, waar op bepaalde punten vragen moeten worden beantwoord. Deze leuke tochten kwamen tot stand in samenwer king met de Vereniging van Vrienden van de Hoge Veluwe. Deelnameformulieren zijn ver krijgbaar in het bezoekerscentrum. In samenwerking met Kodak is een grote fotowedstrijd georgani seerd, waaraan iedere bezoeker kan deelnemen. Deelnameformu lieren zijn verkrijgbaar bij de in gangen van het park en in het be zoekerscentrum. Deze drie ingan gen vindt u in Hoenderloo, Otter loo en Rijsenburg. In het noorde lijk deel van het park wordt een kinderbos geplant. Voor alle kin deren in Nederland die zijn gebo ren op 26 april 1985, de jubileum dag van de Hoge Veluwe, is een jonge eik geplant. De ouders heb ben de naam van hun kind aan een bepaalde boom in dit bos verbon den en ontvangen tevens een boomcertificaat op naam. Deze naam staat geregistreerd in het „kinderbosboek". Naast aktivitei ten rond de heidevelden moet u eens gaan .kijken bij het geheel gerestaureerde en opnieuw met inlandse eiken beplante houtwal- lencomplex bij Oud Reemst. Deze restauratie vormt het jubileumge schenk van de Vereniging van Vrienden. Tenslotte geeft de schilderes Agnes Rademakers uit Apeldoorn een expositie van ge schilderde Veluwse sagen. Deze expositie wordt van 1 juni tot 1 september in het bezoekerscen trum gehouden. Liefhebbers van cultuur en natuur kunnen hun hart volledig ophalen in het jubilerende Nationale Park De Hoge Veluwi Het Nationale Park De Hoge Veluwe bestaat 50 jaar en dat wordt gevierd met o.a. een fotowedstrijd in samenwerking met Kodak en Pentax. In het gehele park vindt u 17 Kodak genummerde bordjes. Deze staan in de buurt van fotogenieke punten en bieden u extra mogelijkheden om de wedstrijd met de thema's „mens en cultuur" en „mens en natuur" tot een goed einde te brengen. We geven u nog een paar fototips. In het park kan men prachtige pa- zoomlens. De kansel bevat banken noramafoto's maken. Zo zijn er vergezichten met verspreid voorkomende vliegdennen. Voor meer dieptewerking kan er bij voorbeeld een tak op de voorgrond meegefotografeerd worden. Of u plaatst een groepje mensen op de achtergrond eventueel in tegen licht (een diafragmastop groter). Gebruik in dit geval een Kodaco- lor VR ISO 100 (mooi weer) of een ISO 200 film (bewolkt). In de beeldentuin van het museum Kröller-Müller kan de fotograaf met oog voor lijn en detail alle kanten op. Fotografeer ook hier als contrast mensen mee. Fotografeer details. Details worden extra scherp met een ISO 100 film. In het park treft men verschillende picknickplaatsen aan. Fotografeer vanaf de „gedekte" tafel uw vrouw, man, kinderen of vrienden. Bij het Kodak fototipbordje num mer 5 gaat de picknickplaats over in berkenbomen en beuken. Ideaal voor het thema „mens en natuur" Iedere dag vanaf 15.00 uur ko men de dieren eten op de voeder- plaats. Hier kunt u een opname maken van een ree of een hert. Fotografeer hier met een telelens. Geen telelens? Let dan eens op mensen die staan te kijken, al dan niet met verrekijker. I WILD 1 Bij de „Wildkansel" (nummer 12 van de Kodakbordjes) kan men goed uit de voeten met een tele- of y waarvanaf u in alle rust uw „platen" kunt maken. Herten en ander wild paraderen rond 15.00 uur rond deze plek. In de wild kansel moet u wel flitsen. l ISO 1000 1 Bij het Jachtslot St. Hubertus is voor „elk wat wils". Een mooi slot, waar zowel binnen als daarom heen gefotografeerd mag worden, een schitterende slotvijver en aan trekkelijke rozentuinen. In het slot zult u gebruik moeten maken van flitslicht of van een hooggevoelige film Kodacolor ISO 40Ó of ISO 1000. Dit is nog maar een sum miere opsomming van de vele fotografische mogelijkheden dat het Nationale Park de Hoge Velu we biedt. Iedereen kan aan deze wedstrijd deelnemen. De foto's moeten voor 1 november 1985 in het bezit van het Nationale Park De Hoge Ve luwe te Hoenderloo zijn. Een des kundige jury met o.a. de presenta tor van het tv-programma „Ja, Natuurlijk", Piet Steltman, zoekt de beste foto's uit. Het prijzenpak ket bestaat o.a. uit: le prijs: Ca rousel SAV 1030 projektor, incl. 100 mm objektief en afstandsbe diening t.w.v. 1400,-; 2e prijs: Pentax A 3 spiegelreflexcamera t.w.v. 900,-; 3e prijs Pentax Sport t.w.v. 460,- plus vele andere prijzen. Deelnameformulieren verkrijgbaar bij ingangen van het park.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1985 | | pagina 6