van Hiér en Daar Cvenementenagenda Verenigingsagenda Sport en spet agenda £&IL.CÖ Kunstmarkt in winkelhof 't Loo 1 .*.r 1L Goede muziek kost niets Onno Boxem wint hoofdprijs B.S.C. Heiloo DIERENBESCHERMING heiloo-limmen-castricum Eén van de vele mooie schilderijen van Mary Koekenbier Dolf Meijer in maart 1983 tijdens de prijsuitreiking van de ballonnen- wedstrijddie ter gelegenheid van de opening van De Beun werd gehouden. Nog anderhalve week en Heiloo wordt het muzikale middelpunt van Noord-Holland. Immers, op 5, 6 en 7 juli wordt Bukpop '85 gehouden op het terrein aan De Omloop nabij 't Baafje. Vorige week stonden wij al stil bij de rode Golden Earring-avondop zater dag. Ook het jazz-festival werd toegelicht. Voor beide evenementen zijn nog kaarten in de voorverkoop ver krijgbaar. Haast u derhalve naar Disco Heiloo in 't Loo of naar Boekhandel Avis op het Stationsplein en zorg dat u erbij bent op 5 en 6 juli in de muziek-tent. Zondag 7 juli behoeft geen entree te worden betaald. Dan kost goede muziek geen cent. Vijf groepen geven acte de présence op het Bukpop-podium tijdens het free-festival, dat om 13.00 uur begint. De tent gaat open om 12.30 uur. Strange Day, The Scabs, Claw Boys Claw, The Thought en Social Security zullen zich van hun beste kant laten beluisteren. Behalve een f ree-festival is er op zondag ook een vrij markt. Bezoekers (ook handelaars) mogen hun waar verkopen, mits zij maar geen eten, drinken en com merciële t-shirts aanbieden. Voorts houdt de Bukpop- organisatie zich het recht voor in hun ogen niet pas sende handel te verbieden. Voor inlichtingen over de vrijmarkt kan men bellen: 072-338136 of 334968. Voor bezoekers aan het Bukpop-festival geldt dat zij geen flessen, blikjes en dergelijke mee mogen nemen op het terrein. Deze maatregel is bedoeld om de veilig heid van bezoekers op elk van de drie Bukpop-dagen zoveel mogelijk te waarborgen. Ger Evers van Hero feliciteert Onno Boxen met zijn eerste prijs. UITKIJKPOST 26 JUNI 1985 Op vrijdag 28 en zaterdag 29 juni zal in de Winkelhof 't Loo voor de vijfde keer een kunstmarkt worden ge houden. Jan Braam en Jean Thomas sen hebben voor deze markt weer, ge heel belangeloos, de organisatie op zich genomen. „Het is de bedoeling dat wij elk jaar weer nieuwe kunstenaars vinden die aan dit evenement mee willen doen," zegt portretschilder Jean Thomassen. „Wel is gebleken dat het publiek het leuker vindt om van een kunstenaar veel werk te zien, daarom hebben we ze nu wat meer ruimte gegeven." Er is een grote verscheidenheid aan stijlen en technieken te zien. Uit Alkmaar zijn dat Willem Hopman met metaalreliëfs, Rien Wensma met keramische projekten. Eveneens uit de Kaasstad Mary Koekenbier met olie verfschilderijen. Haar werk raakt steeds meer in de belangstelling, in november gaat zij samen met Nic Jonk in Brussel exposeren. Deze ex positie wordt geopend door de ge wezen minister van buitenlandse za ken, Ch. v.d. Klaauw. Uit Hillegom komen Niek en Els Schuitemaker met bronzen beelden en wandkleden. Annelies Spaargaren toont textiele werkvormen en zijde schilderingen. Verder doet Anneke Mooij mee met fraaie aquarellen, en de van oorsprong Engelse kunstenaar Mike Harvey. Ook de abstracte schilder Hilke Lugt- Een werkstuk van Niek Schuitema kerdat te zien is op de kunstmarkt in 't Loo. hart en de Haagse kunstenaar Hans van Efferen, Rineke Vlug met aquarel len en keramiekvirtuoos Karei v.d. Wilk staan met hun werk op deze kunstmarkt. Ook de vertrouwde gezichten van Ine Veen en Jean Thomassen zullen niet ontbreken en beiden laten veel nieuw werk zien. Het begint echt een traditie te worden deze kunstmarkt, waar zowel de toeris ten als de inwoners van Heiloo veel plezier aan beleven. Vrijdag is de kunstmarkt tot 21.00 u te bekijken en zaterdag tot 17.00 u. Het is zeer zeker de moeite waard om deze kunstmarkt met een bezoekje te vereren. -- s Goed tehuis gezocht voor: Aanhank. lapjespoes (schildpad) "Ni- an" 8 mnd. gesteril. Beeldige zwarte (beetje wit) poes "Blackie" 7 mnd. gesteril. Deze twee poezen liefst samen Leuke zwart/witte kater "Zorro" 2 jr. gecastr. Mooie zwarte kater "Chico" 2 jr. gecastr. Hele lieve zwarte kater "Peuter" 7 jr. gecastr. 1 rood katertje 7 wkn. 1 zwart poesje 7 wkn. 1 cypers poesjeS wkn. Lieve poes, wit met rood, 2 jr. gesteril. Mooie lapjespoes (schildpad) i 8 mnd. gesteril. Kater "Siep", donker- cypers met wit, 1 jr. gecastr. Diverse konijnen. Vermist: Zwart/witte (bef en voeten) kater, 2Vi jr. gecastr. Rijksweg Limmen. Kater "Mikkie", zwart 10 jr. gecastr., de Ronge Heiloo (pas verhuisd van Bergen naar Heiloo). Kater, cypers met witte bef, snuit, voeten en punt aan staart, 7 jr. gecastr., flink, Gladiolenveld Castri- cum (pas verhuisd van Oudorp naar Castricum). Kater "Mischa" donkercy- pers 1 jr. niet gecastr. Rector Frederik- laan Heiloo. Poes, zwart/wit gevlekt, 1 jr., gesteril. Akersloot. Kater, roodcy- pers langharig 1 jr. gecastr., Warmoe- zierslaan Heiloo. Poes "Snoetje", lap met veel wit, zwarte vlek over linkeroog, 7 jr. gesteril., Pr. Irenelaan Egmond a/d Hoef. Gevonden: Dwergkonijn, bruin, Bosvaren Heiloo. Dwergkonijn, roodbruin, Keldercroft- laan Heiloo. Bastaard-spaniel, Heiloo. Inl.: Dierenbescherming Heiloo e.o. Katten 072-331407, honden 072-333714, Knaagdieren 02205-2256. Wie heeft er nog konijnenhokken of -rennen staan We komen ze graag bij u ophalen Ook hebben wij zeer dringend behoefte aan mensen, die tijdelijk een gevonden kat of hond tegen vergoeding in hun huis willen opnemen. ZOMERTIJDEN U.V.V. HEILOO Tijdens de maanden juli en augustus zal het kantoor van de U.V.V: afd Heiloo alleen geopend zijn op vrij dagavond tussen 12.00 - 13.00 uur. te verschiinen. Miin naam is "Chico" (dat betekent "jongen") in het Spaans), 2 jaren jong, gecastreerd en ingeënt en ik heb een prachtige zwarte jas aan. Volgens de mensen van de Dierenbescherming, waar ik tijdelijk mag wonen, ben ik wat je noemt "een mooie jongen", zoiets kan je natuurlijk niet van jezelf zeg gen, maar zij zullen het wel weten, denk ik! Tot voor kort leidde ik een zwerversbestaan en hoewel ik erg graag buiten ben, was ik daar toch niet zo gelukkig mee. Lieve mensen, die mij jammer genoeg niet zelf konden houden, hebben toen de Dierenbescherming gebeld, die zich over mij heeft ontfermd. Zomerfeest Freinetschool Vrijdag 28 juni: groot zomerfeest op de Freinetschool, Het Malevoort 9 in Heiloo. Allerlei activiteiten: kaartjes drukken op de nieuwe pers, kramen met tweede hands en zelfgemaakte spullen, tassen beschilderen, kinderterras met anedei lekkere dingen, rad van avontuur met mooie door vele winkeliers beschikbaar gestelde prijzen. De opbrengst is bestemd voor de aanschaf van materialen voor de school. "CHICO" Beste mensen, deze week ben ik aan de beurt om met mijn foto in de krant Ik ben vriendelijk van a<jrd en niet 30C2ëteit Alleenstaanden Heiloo kieskeurig met eten, ook ben ik aan- Woensdag 3 juH; strandwandeling. Woensdag 17 juli: fietstocht: woensdag 31 hankelijk en vind ik het van tijd tot H. midgetgoifEgmond aan Zee. Woensdag 14 aug. Strandwandeling. tijd best fijn op schoot. U ziet het: Alle avonden vertrek vanaf postkantoor 19.15 uur en/of verzamelen om 19.45 uur wie mij in zijn huis opneemt, zal daar bij restaurant De Boei in Egmond aan Zee. Inl.: tel.: 332136 of 331097. zo goed als zeker geen spijt van krij- \yAo-AAW Belangenvereniging Heiloo gen. Heeft u belangstelling? Belt Maandag juli: laatste activiteit van het seizoen '84-'85, namelijk een soosochtend u dan a.u.b. met de Dierenbescher- met bingo in 't Trefpunt aan de Westerweg. Aanvang 9.30 uur. ming Heiloo, tel.: 072 - 33 14 07. - 1 DEMOCRATEN '66 AFD. HEILOO - LIMMEN Tijdens het congres in Amersfoort (14 - 15 juni jl.) heeft Hans van Mier- lo, namens de Eerste Kamerfractie van D'66, de politieke boodschap "Een reden van bestaan" gepresenteerd. Hiermee heeft D'66 een stuk in han den waarin de partij zich herde finieert en de hoofdlijnen laat zien van haar politieke inhoud. Een stuk waar in D'66 zich uitspreekt over de manier waarop zij in de politiek wil staan, een visie ten aanzien van de toekomst met D'66. De politieke boodschap is voor belang stellenden beschikbaar bij: mevr. Ali Schuurman- de Haan, Vrieswijk 135, tel. 335443, mevr. Ans Leije- naar - Boskemper, Groot Barlaken 2, tel. 333905. Per 1 juli van dit jaar maakt de heer Dolf Meyer gebruik van de VUT en verlaat zo, na 34 jaar, het Gemeentelijk Energie Bedrijf in Amsterdam. Op het afscheidsfeest werd hij benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nas- sau. In de eerste plaats ging het na tuurlijk om de 34 jaar bij het GEB, maar daarbij waren het ook de vele nevenfunkties die bekleed werden en deze had de heer Dolf Meyer in zijn woonplaats Heiloo. Bouwtechnisch is de heer Meyer uit stekend op de hoogte en het was daar om dat de gemeente hem vroeg, sa men met architekt W. Saarberg, zich in te zetten voor de bouw van het nieuwe theater De Beun. Later kwam daar nog een akoestisch advi seur bij en het resultaat is nu, dat ook de beroepsgezelschappen graag in Theater de Beun komen en dat is een groot kompliment. In 1972 werd het Open Huis gesticht, het Dorpshuis werd te klein voor de vele clubs, die Heiloo telde. Tevens werd er toen ook een stichting in het leven geroepen. De bedoeling was een cultureel centrum boven de Winkelhof 't Loo te openen. Op 11 mei 1977 werd dit gedaan door burgemeester Hoek stra. Het feest werd gehouden in het Asta Theater en toen ook al gepresen teerd door Klaas Koomen. In december 1977 kwam Dolt Meyer in fcpt Stirhtinpshestuur en anderhalf jaar later was hij voorzitter van deze stichting. In datzelfde jaar kwamen ook de eerste plannen voor de bouw van een theater ter tafel Het Open Huis ging een drukke perio de tegemoet, 's Avonds waren het de vele clubs die gebruik maakte van de zalen, overdag was het de „moeder mavo" die gebruik maakte van het Open Huis. „Het is op het ogenblik zo jammer dat het Open Huis overdag veel leegstand kent," zegt de heer Meyer. „Door de vele scholen die er gesloten worden komt er zoveel ruimte vrij dat al deze clubs een eigen onderkomen krijgen en dat is jammer voor het Open Huis. We hebben nu de prijs voor overdag een stuk verlaagd en hopen dat de mensen de weg weer een beetje kun nen vinden." Nu kan de heer Dolf Meyer van een welverdiende rust gaan genieten. Op de laatste vergadering van het Stichtingsbestuur sprak wethouder A.A.M. Willemse-v.d.Ploeg haar dank uit voor het vele werk dat er door de heer Meyer was verzet, ook burge meester Glijnis kwam nog even de hand schudden. „Zowel al het werk voor theater de Beun als voor het Open Huis heb ik met veel plezier gedaan en al trek ik me dan terug, ik kom beslist nog naar verschillende voorstellingen van Falkland, en de HOV kijken. GESLAAGD Vandaag heeft aan de Universiteit van Amsterdam onze plaatsgenoot Emiel Goosens de doctoraal examens in Econometrie en de Actuariële Wetenschappen behaald. Hengelsport vereniging De Vroegte Wint UITSLAG VRIJE BAARSWEDSTRIJD DVW Afgelopen zondag werd de eerste vrije baarswedstrijd gehouden in de ring vaart van Heerhugowaard onder he laas alweer slechte weersomstan digheden. Eerste werd D. Sanches met 785 gr., tweede B. de Grant (520 gr.) en derde is geworden R. Baas met 405 gr. Zie ook sport en spel agenda. HEILOOER BRIDGECLUB Dinsdag 18 juni: 1 dames v.d. Laan - Weehuizen 57.90; 2. dames Klerk - Stark 56.30. 1. mevr. Ritchie - hr. Gorse 56.30: 2. heren Duineveld - Pin 53.75. Donderdag 20 juni oranje: 1. dames Fyma - Goldsteen 53.50; 2. fam. Kuiper 50.50. 1. dames Janssen - de Wit 57.00; 2. dames Feller - Löhr 53.50. Blauw: 1. dames Couztfn - Polder vaart 52.50; 2. mevr. en hr. Eichels- heim 51.25; 1. fam. Leek 57.90; 2. mevr. Imeson - hr. Tiel 54.15. Groen 1. mevr. Hopman - hr. Lange 60,50; 2. dames v. Hoolwerff - Spruit 54.50; 1. dames Benner - Vegter 59.00; 2. dames Nielen - Wolthuizen 54.00. Afleggen: dinsdag mevr. Admiraal, tel. 335718; donderdag hr. Löhr, tel. 330052. WEDEROM AMERIKAANS HONKBAL BIJ B.S.C. HEILOO Enkele weken geleden was het team van Lawrenceville Trap op bezoek bij B.S.C. Heiloo en kon men genie ten van aantrekkelijk honkbal. Op nieuw is B.S.C: Heiloo gastheer van een Amerikaanse honkbalploeg, te weten Soquel High School. Aangezien voor zowel het eerste honkbalteam als het Interregionale Jeugdteam belang rijke competitiewedstrijden wachten (zo speelt het in de competitie lei dende I.J.-team a.s. zaterdag om 10.00 uur thuis tegen nummer twee: Blue Soeks), zal een beroep gedaan worden op één of twee gastspelers. Omdat in de hoofdklasse in verband met de a.s. Europese Kampioenschap pen niet gespeeld wordt, tracht B.S.C. Heiloo voor deze wedstrijd hoofdklassespelers aan te trekken De wedstrijd tegen Soquel High School wordt gespeeld op vrijdag 28 juni om 19.00 uur op het têrrein aan het Vennewater. De toegangsprijs be draagt 2,-, jeugd tot 16 jaar 1,-. In verband met de sluiting van de gym zaal aan de Schuine Hondsbossche- laan eindigen de lessen daar op 29 juni a.s. De jongens gaan na de va kantie naar de zaal aan de Burenweg, op maandag van 17.00 - 19.00 uur. De meisjes van 6- 9 jaar van donder dag kunnen de les op maandag aan de Burenweg ^gaan volgen van 16.00 - 17.00 uUr of de les op dinsdag aan de Kerkakkers van 16.00 - 17.00 uur. De meisjes van 9 - 15 jaar van de don derdag verhuizen naar de Kerkakkers op donderdag van 16.00 - 18.00 uur. I.v.m. de reorganisatie is de laatste les vóór de vakantie aan de Burenweg op 24 juni jl. geweest. Bij de kleuters verandert niets, zij blijven op zater dag in de zaal aan de Kerkakkers oe fenen om 11.00 uur. De keurploeg gaat naar de zaal aan de Burenweg op zaterdagmorgen. Op maandag 19 augustus a.s. beginnen we weer met frisse moed! Dit laatste geldt voor alle leden van onze gymna stiekvereniging. THE HUNTERS IN J.O.E.B. De Hunters, die met "Russian spy and I" in 1966 hun grootste hit scoorden, bestonden uit Jan Akkerman, Syndey Watchel, Paul Hubert en Ron Bijtelaar. In juni 1982 verscheen van de nieuwe formatie de l.p. getiteld "Russian spy and I". Een l.p. vol oude rockers uit de jaren 60. In 1982 maakten The Hunters een tournee door Engeland. Begin 1984 is de l.p. "Tribute to Johney and his cellar Rockers" uitgekomen. In april 1985 is er vervolgens een single uitgekomen getiteld "You would't see me". Dus kom even kijken zondagmiddag, aanvang 3 uur. MOGOJOKO-NIEUWS De vakantie staat weer voor de deur. Ook voor MoGoJoKo. De laatste mis die we verzorgd hebben, is alweer an derhalve week geleden. Het laatste op treden voor de grote vakantie is tijdens het Koor-In Festival. Zondag 30 juni wordt dit voor de acht ste keer georganiseerd. Dit jaar door het koor van Alkmaar-Noord. Het hele festijn vindt plaats in het kerkecentrum „De Blije Mare", Kajakstraat, Alk maar-Noord (Huiswaard III). De liedjes die worden gezongen slaan allemaal op een thema. Het thema van dit jaar is: „Jongeren bekennen kleur". Dit thema is gekozen omdat 1985 het jaar van de jongeren is. Ook dit jaar doen er 8 koren mee. Het tijd schema is: 13 00—-13.30 u: Oudorp-St. Pancras; 13.3514.05 u: Egmond aan de Hoef; 14.10—14.40 u: Limmen; 14.45—15.15 u: MoGoJoKo; 15.20—15.50 u: Pius X; 15 5516.25 u: Zuid-Schermer; 16.30—17.00 u: Bergen; 17 05—17.35 u: Alkmaar-Noord; 17.45 u: een gezamenlijk slotlied. U ziet dat MoGoJoKo van 14.45 tot 15.15 u zingt. We zingen een keus uit ons hele werk. Zo kunt U een paas- nummer horen, wat nummers van onze plaat (die nog steeds te koop is) en wat nieuwere nummers. Dertig juni is de laatste keer dat U MoGoJoKo kunt horen dit seizoen. De eerste repetitie na de vakantie is op 16 augustus, de eerste mis, door MoGo JoKo verzorgd, op 24 augustus. Mochten we U niet op het Koor-In Festival tegenkomen, dan graag tot 24 augustus. GYMNASTIEK VOOR 55-PLUSSERS Donderdag 4 juli om 10.00 uur in het Trefpunt, Westerweg 294, Heiloo houden alle gymnastiekgroepen voor 55-plussers gezamenlijk hun laatste bijeenkomst van dit seizoen. Wie van u al jaren niet (en misschien wel nooit) aan gymnastiek heeft gedaan, zal waarschijnlijk denken: "Daar ko men ze weer met hun rek- en trek- oefeningen op de stoel". Maar niets is minder waar! Gymna stiek voor ouderen heeft zich de laatste jaren ontwikkeld tot een zeer geva rieerde aktiviteit, waaraan iedereen kan meedoen. Niet de lesgever, maar u zélf bepaalt hoever u wilt gaan. Tijdens de gymnastieklessen worden er allerlei bewegingsoefeningen ge geven, waarbij gebruik wordt ge maakt van ballen, hoepels, knotsen, ringen, touwtjes, enz. Iedereen kan daarbij zijn eigen tempo bepalen. Het gaat erom gevoel te krijgen voor al lerlei bewegingen en inspanning met ontspanning af te wisselen. Alle gewrichten komen daarbij in bewe ging! Vaak ook wordt er op muziek gewerkt, wat het bewegen vergemak kelijkt en het gymnastiekuurtje tot een vrolijke bezigheid maakt. Als u iets voelt voor deze gymnastiek, dan kunt u op deze speciale laatste - extra gezellige-ochtend eens een kijkje gaan nemen. En als u eens mee wilt doen, ook dat kan. Alles mag en niets is verplicht. De Vroegte Wint. Woensdag 26 juni: vrije witvisvyedstrijd voor leden ouder dan 16 jaar, zowel dames als heren. Er wordt gevist in de vijvers van plan Oost, verzamelen om 19.00 uur op het parkeerterrein van De Loet. Woensdag 3 juli: competitiewedstrijd voor de dames. Het is de derde wedstrijd en voeren is niet toegestaan. Er wordt gevist in Plan Oost, verzamelen om 19.15 uur op het parkeerterrein van De Loet. Voor opgave of inlichtingen: tel. 335539, 336833 of 332451. Foresters honk- en softbal. Vrijdag 28 juni: Flying Petrels-Foresters (herensoftbal, 19.30 uur). Zaterdag 29 juni: Foresters-Herons B (junioren honkbal, 11.00 uur) Zondag 30 juni: Bloemendaal-Foresters (honkbal senioren, 14.30 uur), Jeka Foresters (softbal senioren 18.00 uur), Alcmaria Victrix-Foresters (honkbal IJ. Maandag 1 juli: Foresters- Red White Lions (herensoftbal, 19.30 uur), Flying Petrels-Foresters (honkbal junioren 19.00 uur). Tennisvereniging Heiloo Van 1 tot en met 7 juli: 7e Open C en D Dorstoernooi op de zeven banen aan Het Maalwater met ongeveer 290 partijen. De toegang is voor toeschouwers gratis, ook bij de finales op 7 juli. Roeidemonstraties en open dag ARZV. ad7\t Zaterdag 29 juni: roeidemonstraties van de roeiafdeling van de 75-jarige AKZX de Nieuwlandersingel. 10.30 uur: jeugdwedstrijd behendigheidsroeien. 13.00-16.00 uur: roeien anno 1910 en anno 1985 en polsstokverspringen. Zondag 30 juni: open dag roeiafdeling van de ARZV op het adres Beverdam 1 te Alkmaar. Inlichtingen: 072-614839. De Boscrossers. mm nn Vrijdag 28 juni: afsluiting van de crossvierdaagse tussen 18.30-20.00 uur. Zaterdag 29 juni: clubuitwisselingswedstrijd in Alkmaar voor licentiehouders en clubregistratiekaarthouders. Inschrijven: 9.30-10.30 uur. Zondag 30 juni: KNWU-wedstrijd in Waarland. Zaterdag 6 juli: clubuitwisselingswedstrijd (zie boven) in Heiloo. Zondag 7 juli: KNWU-wedstrijd voor licentiehouders uit geheel Nederland bij De Boscrossers in Heiloo. In maart hield Hero in samenwerking met Albert Heijn een wedstrijd, on der de titel „Prijzenfestival bij AH met Hero Extra Confiture", waarbij men door een slagzin af te maken kon mee dingen naar fraaie prijzen. Alle prijswinnaars zijn inmiddels be kend. Onlangs werd een var. de hoofd prijzen uitgereikt aan de 17-jarige Onno Boxem uit Egmond aan Zee. Dit gebeurde in het Albert Heijn filiaal 't Loo in Heiloo, waar Onno's ouders vaste klant zijn. Account Manager Ger Evers van Hero viel de eer te beurt om, na enig gesjouw, de surfplank aan Onno, die met zijn ouders en broer naar Heiloo* was ge komen, te overhandigen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1985 | | pagina 4